parley - en to sl translation catalogue (694 entries)

en: Unit
sl: Enota

en: Number of entries in this lesson.
sl: Število vnosov v tej lekciji.

en: The vocabulary document contains no entries that can be used for the chosen type of practice.
sl: Dokument z besediščem ne vsebuje vnosov, ki bi jih lahko uporabili za izbrano vrsto vadbe.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EntryFilterDialog)
en: Start Practice
sl: Zaženi vadbo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerLabel)
en: <p>Your selection of vocabulary for the practice is empty.</p><p>Below you can choose to ignore some of your configuration settings to start a practice anyway.</p>
sl: <p>Vaša izbira besedišča za vadbo je prazna.</p><p>Spodaj lahko izberete nastavitve, ki bi jih radi prezrli, da boste vseeno začeli z vadbo.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ignoreGroupBox)
en: Ignore Configuration for:
sl: Prezri nastavitve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lessonCheckBox)
en: Ignore Lessons
sl: Prezri lekcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordTypeCheckBox)
en: Ignore Word Types
sl: Prezri besedne vrste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blockedCheckBox)
en: Ignore Blocked
sl: Prezri blokirane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesWrongCheckBox)
en: Ignore Times Answered Incorrectly
sl: Prezri število napačnih odgovorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timesPracticedCheckBox)
en: Ignore Times Practiced
sl: Prezri število vadb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, minMaxGradeCheckBox)
en: Ignore Minimum/Maximum Grade
sl: Prezri najnižjo/najvišjo stopnjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberAffectedWordsLabel)
en: Number of Affected Words
sl: Število prizadetih besed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, documentTotalDescriptionLabel)
en: Total number of entries:
sl: Skupno število vnosov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalDescriptionLabel)
en: Resulting number of words to practice:
sl: Končno število besed v vadbi:

[ctx: display of the name of the vocabulary collection]
en: Collection: %1
sl: Zbirka: %1

en: None
sl: Brez

en: You can drag and drop words onto their word type.
sl: Besede lahko povlečete in spustite na njihovo vrsto.

en: Enable the synonym view to edit synonyms.
sl: Omogoči prikaz sopomenk za njihovo urejanje.

en: Enable the antonym view to edit antonyms.
sl: Omogoči prikaz protipomenk za njihovo urejanje.

en: Pronunciation (%1)
sl: Izgovorjava (%1)

en: Pronunciation
sl: Izgovorjava

en: Word Type (%1)
sl: Besedna vrsta (%1)

en: Word Type
sl: Besedna vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, synonymButton)
en: Synonym
sl: Sopomenka

en: Synonym (%1)
sl: Sopomenka (%1)

en: Antonym (%1)
sl: Protipomenka (%1)

en: Antonym
sl: Protipomenka

en: Example (%1)
sl: Primer (%1)

en: Example
sl: Primer

en: Comment (%1)
sl: Opomba (%1)

en: Comment
sl: Opomba

en: Paraphrase (%1)
sl: Parafraza (%1)

en: Paraphrase
sl: Parafraza

en: Please use Edit -> Languages to set up your document.
sl: Za nastavitev dokumenta uporabite Uredi -> Jeziki.

en: No Languages Defined
sl: Ni določenih jezikov

en: Select a unit before adding vocabulary.
sl: Izberite enoto pred dodajanjem besedišča.

en: No Unit Selected
sl: Ni izbrane enote

en: %1 word due | %1 words due
sl[0]: preostaja %1 beseda
sl[1]: preostajata %1 besedi
sl[2]: preostajajo %1 besede
sl[3]: preostaja %1 besed

en: Fully learned
sl: Naučeno v celoti

en: Open this vocabulary collection in the editor
sl: Odpri to zbirko besedišč v urejevalniku

en: Practice Anyway
sl: Vseeno vadi

en: Practice
sl: Vadba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recentLabel)
en: Active Collections
sl: Dejavne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, completedLabel)
en: Completed Collections
sl: Zaključene zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeChoiceButton)
en: Remove
sl: Odstrani

en: Are you sure you want to remove this collection?
sl: Ali zares želite odstraniti to zbirko?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Create a New Collection...
sl: Ustvari novo zbirko...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openButton)
en: Open an Existing Collection...
sl: Odpri obstoječo zbirko...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Download New Collections...
sl: Prejmi nove zbirke...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, playButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, solutionSoundButton) i18n: ectx: property (text), widget (Practice::AudioButton, questionSoundButton)
en: Play
sl: Predvajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record
sl: Posnemi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download audio file with webservice
sl: Prenesi zvočno datoteko s spletno storitvijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
sl: Prenesi sem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showCurrentButton)
en: Lookup Current
sl: Poišči trenutno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, followTableCheckBox)
en: Follow Table
sl: Sledi razpredelnici

en: Could not determine word type of adjectives
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti besedne vrste pridevnikov

en: Could not determine word type of adverbs
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti besedne vrste prislovov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: The comparative is used to compare nouns or verbs (faster)
sl: Primerjalnik se lahko uporablja za primerjavo samostalnikov ali glagolov (hitreje)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: Absolute:
sl: Absolut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: Comparative:
sl: Primerjalnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: The superlative (fastest)
sl: Presežnik (najhitreje)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: Superlative:
sl: Presežnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdjectiveButton)
en: Adjective
sl: Pridevnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, makeAdverbButton)
en: Adverb
sl: Prislov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layout)
en: Conjugation Forms
sl: Spregatvene oblike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualFirstPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralFirstPersonLabel)
en: First
sl: Prva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualSecondPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralSecondPersonLabel)
en: Second
sl: Druga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdMalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdMalePersonLabel)
en: Third Male
sl: Tretja moška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdFemalePersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdFemalePersonLabel)
en: Third Female
sl: Tretja ženska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualThirdNeutralPersonLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralThirdNeutralPersonLabel)
en: Third Neutral
sl: Tretja srednja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextTenseButton)
en: Ne&xt
sl: Naprej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tenselabel)
en: &Tense:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, singularLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Singular
sl: Ednina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dualLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Dual
sl: Dvojina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pluralLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numberSelection)
en: Plural
sl: Množina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Masculine
sl: Moški spol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Feminine
sl: Ženski spol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Neuter
sl: Srednji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, declensionGroupBox)
en: Declension Forms
sl: Oblike sklanjatev

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nominativeLabel)
en: Nominative:
sl: Imenovalnik:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genitivLabel)
en: Genitive:
sl: Rodilnik:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dativLabel)
en: Dative:
sl: Dajalnik:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accusativeLabel)
en: Accusative:
sl: Tožilnik:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ablativLabel)
en: Ablative:
sl: Ablativ:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locativeLabel)
en: Locative:
sl: Mestnik:

[ctx: one of the seven cases (grammatical)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vocativeLabel)
en: Vocative:
sl: Vokativ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
sl: Število:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
sl: Naslednja

en: Units
sl: Enote

en: Right click to add, delete, or rename units. 
    With the checkboxes you can select which units you want to practice. 
    Only checked units [x] will be asked in the practice!
sl: Kliknite z desno za dodajanje, brisanje ali preimenovanje enot. 
    Z označnimi polji lahko izberete katere enote bi radi vadili. 
    V preizkusih bodo uporabljene samo označene enote ([x]) !

en: Word Types
sl: Besedne vrste

en: Inflection (verbs, adjectives, nouns)
sl: Demodulacija (glagoli, pridevniki, samostalniki)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, comparisonForms)
en: Comparison Forms
sl: Primerjalne oblike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple Choice
sl: Več možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, synonymLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Synonyms
sl: Sopomenke

en: Antonyms
sl: Protipomenke

en: False Friends
sl: Lažni prijatelji

en: Phonetic Symbols
sl: Fonetični simboli

en: Image
sl: Slika

en: Summary
sl: Povzetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Sound
sl: Zvok

en: Enter search terms here
sl: Sem vnesite iskalne pojme

en: Search your vocabulary
sl: Preiščite vaše besedišče

en: S&earch:
sl: Poišči:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (lesson)
en: &Unit
sl: Enota

note: i18n: ectx: Menu (learning)
en: &Practice
sl: Vadba

note: i18n: ectx: ToolBar (editorToolBar)
en: Editor Toolbar
sl: Orodna vrstica urejevalnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, direc_label)
en: Properties From Original
sl: Lastnosti izvirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grade_label)
en: &Confidence Level:
sl: Stopnja zaupanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fauxami_label)
en: &False friend:
sl: Lažni prijatelj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Practice &Counts
sl: Število vadb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bcount_label)
en: &Wrong:
sl: Napačno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qcount_label)
en: Tot&al:
sl: Skup&aj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: &Last Practiced
sl: Zadnja vadba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, never)
en: &Never
sl: &Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, today)
en: T&oday
sl: Danes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: The date this expression was last practiced
sl: Datum, ko ste nazadnje vadili ta izraz

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: Not Practiced Yet
sl: Še niste vadili

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, queryDateEdit)
en: dd.MM.yyyy
sl: dd. MM. yyyy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetGradesButton)
en: &Reset Confidence Levels
sl: Ponastavi stopnje zaupanja

en: Verb
sl: Glagol

en: Noun
sl: Samostalnik

en: "%1" is a:
sl: "%1" je:

[ctx: @title:window]
en: Please select the noun's gender
sl: Izberite spol samostalnika

en: Enter LaTeX code here.
sl: Sem vnesite kodo LaTeX.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, texLabel)
en: LaTeX code:
sl: Koda LaTeX:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mathModeCheckBox)
en: Math mode
sl: Matematični način

en: New Unit
sl: Nova enota

en: Add a new unit to your document
sl: Dodaj novo enoto v dokument

en: Rename Unit
sl: Preimenuj enoto

en: Delete Unit
sl: Izbriši enoto

en: Delete the selected unit.
sl: Izbriši izbrano enoto.

en: Split Unit into Smaller Units
sl: Razdeli enoto v manjše enote

en: Make multiple smaller units out of one big unit.
sl: Iz ene velike enote ustvari več manjših enot.

en: Move to new lesson
sl: Premakni se na novo lekcijo

en: Moves the selected vocabulary to a new lesson
sl: Premakne trenutno besedišče na novo lekcijo

en: Remove Confidence Levels
sl: Odstrani stopnje zaupanja

en: Remove confidence levels from this unit.
sl: Odstrani stopnje zaupanja iz te enote.

en: Remove Confidence Levels From This Unit And All Subunits
sl: Odstrani stopnje zaupanja iz te enote in vseh podrejenih enot

en: Remove confidence levels from this unit and all subunits.
sl: Odstrani stopnje zaupanja iz te enote in vseh podrejenih enot.

en: Expand Units and Subunits
sl: Razširi enote in podrejene enote

en: Expand all units and subunits.
sl: Razširi vse enote in podrejene enote.

en: Collapse All Units And Subunits
sl: Zloži vse enote in podrejene enote

en: Collapse all units and subunits.
sl: Zloži vse enote in podrejene enote.

en: The root lesson cannot be deleted.
sl: Korenske lekcije ni mogoče izbrisati.

en: There is %1 word left in this unit. Do you want to delete it? | There are %1 words left in this unit. Do you want to delete them?
sl[0]: V tej enoti je še %1 beseda. Ali jo želite izbrisati?
sl[1]: V tej enoti sta še %1 besedi. Ali ju želite izbrisati?
sl[2]: V tej enoti so še %1 besede. Ali jih želite izbrisati?
sl[3]: V tej enoti je še %1 besed. Ali jih želite izbrisati?

en: Entries per Unit
sl: Vnosov na enoto

en: The unit will be split into smaller unit. How many entries in each unit do you want?
sl: Enota bo razdeljena na manjše enote. Koliko vnosov želite v vsaki manjši enoti?

en: New Lesson
sl: Nova lekcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addChoiceButton)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Language
sl: Jezik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Lesson
sl: Lekcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Word type:
sl: Besedna vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pronunciation:
sl: Izgovorjava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Example:
sl: Primer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Paraphrase:
sl: Parafraza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
sl: Komentar:

en: Select Synonyms
sl: Izberite sopomenke

en: %1 and %2 are not Synonyms
sl: %1 in %2 nista sopomenki

en: %1 and %2 are Synonyms
sl: %1 in %2 sta sopomenki

en: %1 and %2 are not Antonyms
sl: %1 in %2 nista protipomenki

en: %1 and %2 are Antonyms
sl: %1 in %2 sta protipomenki

en: %1 and %2 are not False Friends
sl: %1 in %2 nista lažna prijatelja

en: %1 and %2 are False Friends
sl: %1 in %2 sta lažna prijatelja

[ctx: Title for a list of synonyms for a word]
en: Synonyms of %1:
sl: Sopomenke %1:

[ctx: Title for a list of antonyms (opposites) for a word]
en: Antonyms of %1:
sl: Protipomenke %1:

[ctx: Title for a list of false friend (things that sound similar but have different meanings) for a word]
en: False Friends of %1:
sl: Lažni prijatelji %1:

[ctx: @title:window]
en: Vocabulary Columns
sl: Stolpci besedišča

en: Enable/Disable the columns for each language
sl: Omogoči/onemogoči stolpce za vsak jezik

en: Sound file selected: %1
sl: Izbrana datoteka z zvokom: %1

en: Image file selected: %1
sl: Izbrana datoteka s sliko: %1

en: &Add New Entry
sl: Dod&aj nov vnos

en: Append a new row to the vocabulary
sl: Pripni novo vrstico v besedišče

en: &Delete Entry
sl: Izbriši vnos

en: Delete the selected rows
sl: Izbriši izbrane vrstice

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Cut
sl: Izreži

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select all rows
sl: Izberi vse vrstice

en: Deselect all rows
sl: Odstrani izbor vrstic

en: Vocabulary Columns...
sl: Stolpci besedišča...

en: Toggle display of individual vocabulary columns
sl: Preklopi prikaz posameznih stolpcev besedišča

en: Do you really want to delete the selected entry? | Do you really want to delete the selected %1 entries?
sl[0]: Ali res želite izbrisati %1 izbrani vnos?
sl[1]: Ali res želite izbrisati %1 izbrana vnosa?
sl[2]: Ali res želite izbrisati %1 izbrane vnose?
sl[3]: Ali res želite izbrisati %1 izbranih vnosov?

en: Delete
sl: Izbriši

en: Nothing to spell check.
sl: Za preverjanje črkovanja ni ničesar.

[ctx: @title of a popup]
en: No Spell Checker Available
sl: Preverjanje črkovanja ni na voljo

[ctx: @popupmessage]
en: Either the language set up is incorrect or no spellchecker was installed for this locale: %1.
sl: Ali ste napačno nastavili jezik ali pa za to jezikovno oznako ni nameščenega črkovalnika: %1.

en: New
sl: Nova

en: Add a new word type to your document
sl: Dodaj novo besedno vrsto v dokument

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename the selected word type
sl: Preimenuje izbrano besedno vrsto

en: Delete Word Type
sl: Izbriši besedno vrsto

en: Delete the selected word type.
sl: Izbriše izbrano besedno vrsto.

[ctx: Let the user select what grammatical meaning is connected to a word type (nouns have gender, verbs conjugations etc)]
en: Grammar
sl: Slovnica

en: To let Parley know the grammatical meaning of a word type.
sl: Tako Parley pozna slovnični pomen besedne vrste.

en: This word type folder contains nouns.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje samostalnike.

en: Masculine Noun
sl: Samostalnik moškega spola

en: This word type folder contains masculine nouns.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje samostalnike moškega spola.

en: Feminine Noun
sl: Samostalnik ženskega spola

en: This word type folder contains feminine nouns.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje samostalnike ženskega spola.

en: Neuter Noun
sl: Samostalnik srednjega spola

en: This word type folder contains neuter nouns.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje samostalnike srednjega spola.

en: This word type folder contains adjectives.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje pridevnike.

en: This word type folder contains adverbs.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje prislove.

en: This word type folder contains verbs.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje glagole.

en: Conjunction
sl: Veznik

en: This word type folder contains conjunctions.
sl: Ta besedna vrsta vsebuje veznike.

en: No Special Type
sl: Brez posebne vrste

en: This word type folder contains no word type with special meaning.
sl: Ta mapa z besednimi vrstami ne vsebuje nobene besedne vrste s posebnim pomenom.

en: The root word type cannot be deleted.
sl: Korenske besedne vrste ni mogoče izbrisati.

en: There is a word left with this word type. It will lose its type. Continue? | There are %1 words left with this word type. They will lose their word type. Continue?
sl[0]: Za to besedno vrsto obstaja še %1 beseda, ki bo vrsto izgubila. Nadaljujem?
sl[1]: Za to besedno vrsto obstajata še %1 besedi, ki bosta vrsto izgubili. Nadaljujem?
sl[2]: Za to besedno vrsto obstajajo še %1 besede, ki bodo vrsto izgubile. Nadaljujem?
sl[3]: Za to besedno vrsto obstaja še %1 besed, ki bodo vrsto izgubile. Nadaljujem?

[ctx: @title:window]
en: Export
sl: Izvozi

en: HTML document
sl: Dokument HTML

en: Could not write to file "%1"
sl: Ni bilo mogoče pisati v datoteko "%1"

en: Export As
sl: Izvozi kot

en: Untitled
sl: Brez naslova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportOptions)
en: Export
sl: Izvozi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCardRadio)
en: Flash Cards - to print learning cards (HTML)
sl: Karte -  za tisk kart za učenje (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tableRadio)
en: A vocabulary list that works in a web-browser and can be printed (HTML)
sl: Seznam z besediščem, ki deluje v spletnem brskalniku in ga je mogoče natisniti (HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, csvRadio)
en: Comma separated values (CSV)
sl: Z vejicami ločene vrednosti (CSV)

en: Vocabulary Trainer
sl: Učenje besedišča

en: Helps you train your vocabulary
sl: Pomaga vam vaditi vaše besedišče

en: Developer and Co-maintainer
sl: Razvijalec in sovzdrževalec

en: Developer, former maintainer
sl: Razvijalec in predhodni vzdrževalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Practice Dialogs
sl: Vadbena pogovorna okna

en: Scripting
sl: Pisanje skript

en: Countless fixes, former maintainer, port to KDE4
sl: Nešteti popravki, prejšnji vzdrževalec, predelava za KDE4

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Artwork and Oxygen Icons
sl: Grafična podoba in ikone Oxygen

en: Port to KConfig XT
sl: Predelava za KConfigXT

en: Rewriting the kvtml library for KDE4
sl: Znova napisana knjižnica kvtml za KDE4

en: Bug reports and testing on the way to KDE4
sl: Poročanje o hroščih in preizkušanje na poti do KDE4

en: Conceived the name Parley
sl: Avtorica imena Parley

en: [file]
sl: [datoteka]

en: Document file to open
sl: Datoteka dokumenta za odprtje

en: Creates a new vocabulary collection
sl: Ustvari novo zbirko besedišč

en: Opens an existing vocabulary collection
sl: Odpre obstoječo zbirko besedišč

en: Open &Downloaded Vocabularies...
sl: Odpri prejeta besedišča...

en: Open downloaded vocabulary collections
sl: Odpri prejete zbirke besedišč

en: Save the active vocabulary collection
sl: Shrani dejavno zbirko besedišč

en: Save the active vocabulary collection with a different name
sl: Shrani dejavno zbirko besedišč pod drugim imenom

en: &Export...
sl: Izvozi...

en: Export to HTML or CSV
sl: Izvozi v HTML ali CSV

en: &Properties...
sl: Lastnosti...

en: Edit document properties
sl: Uredi lastnosti dokumenta

en: Dashboard
sl: Nadzorna plošča

en: Close the current vocabulary collection and show the dashboard
sl: Zapri trenutno zbirko besedišč in pokaži nadzorno ploščo

en: Quit Parley
sl: Končaj Parley

en: Show the configuration dialog
sl: Pokaži nastavitveno okno

en: &Languages...
sl: Jeziki...

en: Edit which languages are in the collection and their grammar properties.
sl: Uredite kateri jeziki so v zbirki in njihove slovnične lastnosti.

en: Remove all confidence levels from the current document
sl: Odstrani vse stopnje zaupanja iz trenutnega dokumenta

en: Show Entries from Child Units
sl: Pokaži vnose iz podrejenih enot

en: Enable to also see the entries of child units in each unit.
sl: Omogoči, da bodo v vsaki enoti vidne tudi podrejene enote.

en: Automatic Translation
sl: Samodejni prevod

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticTranslation), group (General)
en: Enable automatic translation of the unit entries.
sl: Omogoči samodejni prevod vnosov enot.

en: Start Practice...
sl: Zaženi vadbo...

en: Start practicing
sl: Začnite vaditi

en: Configure Practice...
sl: Nastavi vadbo...

en: Change practice settings
sl: Spremeni nastavitve vadbe

en: Export Results...
sl: Izvozi rezultate...

en: Write a file with the results of the practice
sl: Zapiši datoteko z rezultati vadbe

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Switch to vocabulary editor
sl: Preklopi na urejevalnik besedišča

en: Show Se&arch
sl: Pokaži iskanje

en: Toggle display of the search bar
sl: Preklopi prikaz iskalne vrstice

[ctx: @title:window document properties]
en: Properties for %1
sl: Lastnosti za %1

[ctx: @title:window]
en: Open Vocabulary Collection
sl: Odpri zbirko besedišč

en: Open in practice &mode
sl: Odpri v načinu vadbe

en: The vocabulary collection is locked by another process.  You can open the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
sl: Zbirko besedišč je zaklenilo drugo opravilo. Datoteko lahko odprete, če prevzamete zaklep, vendar pa boste izgubili vse spremembe, ki jih je napravilo drugo opravilo.
    
    Ali želite prevzeti zaklep?

en: Take Over Lock
sl: Prevzemi zaklep

en: Opening collection "%1" resulted in an error: %2
sl: Odpiranje zbirke "%1" je vrnilo napako: %2

[ctx: @title:window]
en: Open Collection
sl: Odpri zbirko

en: Vocabulary is modified.
    
    Save file before exit?
sl: Besedišče je spremenjeno.
    
    Ali želite shraniti datoteko pred izhodom?

[ctx: @title:window]
en: Open Downloaded Vocabulary Collection
sl: Odpri prejeto zbirko besedišč

en: File "%1" is locked by another process.  You can save to the file if you take over the lock, but you will lose any changes from the other process.
    
    Do you want to take over the lock?
sl: Datoteko "%1" je zaklenilo drugo opravilo. V datoteko lahko shranite, če prevzamete zaklep, vendar pa boste izgubili vse spremembe, ki jih je napravilo drugo opravilo.
    
    Ali želite prevzeti zaklep?

en: Writing file "%1" resulted in an error: %2
sl: Zapisovanje datoteke "%1" je vrnilo napako: %2

[ctx: @title:window]
en: Save File
sl: Shrani datoteko

[ctx: @title:window]
en: Save Vocabulary As
sl: Shrani besedišče kot

en: <qt>The file<p><b>%1</b></p>already exists. Do you want to overwrite it?</qt>
sl: <qt>Datoteka<p><b>%1</b></p>že obstaja. Ali jo želite prepisati?</qt>

[ctx: @info:status saving a file]
en: Saving %1
sl: Shranjevanje %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: Public Domain
sl: Javna domena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, languageGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxLanguages)
en: Languages
sl: Jeziki

en: A Second Language
sl: Drugi jezik

en: Lesson 1
sl: Lekcija 1

en: Could not open vocabulary collection "%1"
sl: Ni bilo mogoče odpreti zbirke besedišč "%1"

en: You cannot start to practice when the known language is the same as the language to learn.
sl: Ne morete začeti vadbe, če je poznan jezik enak kot tisti, ki se bi ga radi naučili.

en: Select languages
sl: Izberite jezike

en: Download New Vocabularies...
sl: Prejmi nova besedišča...

en: Downloads new vocabulary collections
sl: Prejme nove zbirke besedišč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceToolBar)
en: Practice Toolbar
sl: Orodna vrstica za vadbo

note: i18n: ectx: ToolBar (statisticsToolBar)
en: Statistics Toolbar
sl: Orodna vrstica s statistiko

note: i18n: ectx: ToolBar (practiceSummaryToolBar)
en: Practice Summary Toolbar
sl: Orodna vrstica s povzetkom vadbe

en: Stop
sl: Zaustavi

en: All comparison forms were right.
sl: Vse primerjalne oblike so bile pravilne.

[ctx: the user entered the wrong absolute form when practicing comparison forms of adjectives (the base form of the adjective is wrong)]
en: "%1" is the wrong word.
sl: "%1" je napačna beseda.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (good, better, best)]
en: Both comparison forms (comparative and superlative) are wrong.
sl: Obe primerjalni obliki (primerjalnik in presežnik) sta napačni.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (second form wrong - better)]
en: The comparative is wrong.
sl: Primerjalnik je napačen.

[ctx: the user entered the wrong comparison forms when practicing comparison forms of adjectives (third form wrong - best)]
en: The superlative is wrong.
sl: Presežnik je napačen.

en: Enter the comparison forms.
sl: Vnesite primerjalni obliki.

en: Do not Care
sl: Ni pomembno

en: 30 Min
sl: 30 min

en: 1 Hour
sl: 1 ura

en: 2 Hours
sl: 2 uri

en: 4 Hours
sl: 4 ure

en: 8 Hours
sl: 8 ur

en: 12 Hours
sl: 12 ur

en: 18 Hours
sl: 18 ur

en: 1 Day
sl: 1 dan

en: 2 Days
sl: 2 dneva

en: 3 Days
sl: 3 dnevi

en: 4 Days
sl: 4 dnevi

en: 5 Days
sl: 5 dni

en: 6 Days
sl: 6 dni

en: 1 Week
sl: 1 teden

en: 2 Weeks
sl: 2 tedna

en: 3 Weeks
sl: 3 tedni

en: 4 Weeks
sl: 4 tedni

en: 1 Month
sl: 1 mesec

en: 2 Months
sl: 2 meseca

en: 3 Months
sl: 3 meseci

en: 4 Months
sl: 4 meseci

en: 5 Months
sl: 5 mesecev

en: 6 Months
sl: 6 mesecev

en: 10 Months
sl: 10 mesecev

en: 12 Months
sl: 12 mesecev

en: Illogical blocking times.
sl: Nelogični časi blokiranja.

en: The time for level %1 should be lower than the time for level %2.
sl: Čas za stopnjo %1 mora biti manjši od časa za stopnjo %2.

en: 
    Illogical expiration times.
sl: 
    Nelogični časi preteka.

en: 
    Illogical blocking vs. expiration times.
sl: 
    Nelogični časi blokiranja glede na čase preteka.

en: The blocking time at level %1 should be lower than the expiration time.
sl: Čas blokiranja za stopnjo %1 mora biti manjši od časa za pretek

en: Illogical Values
sl: Nelogične vrednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev2)
en: Level &2:
sl: Stopnja &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev5)
en: Level &5:
sl: Stopnja &5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev6)
en: Level &6:
sl: Stopnja &6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Expire)
en: E&xpiring
sl: Pretek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Block)
en: Bl&ocking
sl: Bl&okiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev4)
en: Level &4:
sl: Stopnja &4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev7)
en: Level &7:
sl: Stopnja &7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev1)
en: Level &1:
sl: Stopnja &1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_lev3)
en: Level &3:
sl: Stopnja &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not practice vocabulary that has been asked within:
sl: Ne vadi besedišče, ki je bilo uporabljeno znotraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Vocabulary drops one grade after this much time:
sl: Besedišče pade za eno stopnjo po tem času:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdjective)
en: Include Adjectives
sl: Vključi pridevnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComparisonIncludeAdverb)
en: Include Adverbs
sl: Vključi prislove

[ctx: @title:window]
en: Configure Practice
sl: Nastavi vadbo

[ctx: @title:group Configure general settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: General
sl: Splošno

[ctx: Configure general settings for practicing vocabulary.]
en: General Practice Settings
sl: Splošne nastavitve vadb

[ctx: @title:group vocabulary can be set to be blocked for a certain amount of time]
en: Blocking
sl: Blokiranje

en: Blocking Settings
sl: Nastavitve blokiranja

[ctx: @title:group ignore vocabulary based on some properties like word type]
en: Thresholds
sl: Pragi

en: Threshold Settings
sl: Nastavitve pragov

[ctx: @title:group Configure specific settings for practicing vocabulary, short title in config dialog.]
en: Specific
sl: Določeno

[ctx: Configure specific settings for practicing vocabulary.]
en: Specific Practice Settings
sl: Določene nastavitve vadb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Correction
sl: Popravek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Answers with wrong accents are still counted as correct.
sl: Odgovori z napačnimi naglasi še vedno štejejo kot pravilni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreAccentMistakes)
en: Ignore accents
sl: Prezri naglase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Any captitalization in the answer is counted as correct.
sl: Velikost črk v odgovoru ni pomembna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCapitalizationMistakes)
en: Ignore capitalization
sl: Brez ločevanja velikosti črk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Any punctuation mistake in the answer is counted as correct.
sl: Katerakoli napaka ločil v odgovoru je šteta kot pravilna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnorePunctuationMistakes)
en: Ignore punctuation
sl: Prezri ločila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: During the practice you can use the hint button to see parts of the solution.
sl: Med vadbo lahko uporabite gumb za namig in vidite dele rešitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHints)
en: Enable hints
sl: Omogoči namige

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Images and Sound
sl: Zvoki in slike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: During the practice, images are shown for the question.
sl: Med vadbo, so za vprašanje prikazane slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsFrontImage)
en: Image for question
sl: Slika vprašanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: During the practice, images are shown for the solution.
sl: Med vadbo, so za rešitev prikazane slike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlashcardsBackImage)
en: Image for solution
sl: Slika rešitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow using images instead of words in flashcards.
sl: Na kartah dovoli uporabi slik namesto besed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowImageInsteadOfWord)
en: Allow images instead of words
sl: Dovoli uporabo slik namesto besed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PracticeSoundEnabled)
en: Enable playing of pronunciation sound files during the practice.
sl: Omogoči predvajanje zvočnih datotek izgovorjave med vadbo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: By default you are asked to enter synonyms until you enter the one that is associated directly with the current word. With this option enabled any synonym is accepted.
sl: Privzeto ste vprašani, da vnašate sopomenke, dokler ne vnesete tiste, ki je neposredno povezana s trenutno besedo. Če je omogočena ta možnost, je sprejeta katerakoli sopomenka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CountSynonymsAsCorrect)
en: Accept any synonym
sl: Sprejmi katerokoli sopomenko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sessions
sl: Seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max session size:
sl: Največja velikost seje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Max number of new words:
sl: Največje število novih besed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: When creating multiple choice practices, try to show answers of the same word type.
sl: Med ustvarjanjem vaj z več možnostmi, poskusi prikazati odgovore za enako besedno vrsto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MultipleChoiceWordTypeConsistancy)
en: Use choices of the same word type
sl: Uporabi možnosti enake besedne vrste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of choices:
sl: Število možnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Only practice vocabulary that fulfills the following conditions:
sl: Vadi samo besedišče, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At least
sl: Vsaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: At most
sl: Največ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Grade:
sl: Stopnja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Times practiced:
sl: Število vadb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Answered incorrectly:
sl: Napačnih odgovorov:

en: All conjugation forms were right.
sl: Vse spregatvene oblike so bile pravilne.

[ctx: You did not get the conjugation forms right.]
en: You answered %1 conjugation form correctly. | You answered %1 conjugation forms correctly.
sl[0]: Vnesli ste %1 pravilno spregatveno obliko.
sl[1]: Vnesli ste %1 pravilni spregatveni obliki.
sl[2]: Vnesli ste %1 pravilne spregatvene oblike.
sl[3]: Vnesli ste %1 pravilnih spregatvenih oblik.

en: Enter all conjugation forms.
sl: Vnesite vse spregatvene oblike.

en: Choose the right article for "%1"
sl: Izberite pravilen člen za "%1"

[ctx: @label the gender of the word: masculine]
en: %1 is masculine
sl: %1 je moškega spola

[ctx: @label the gender of the word: feminine]
en: %1 is feminine
sl: %1 je ženskega spola

[ctx: @label the gender of the word: neuter]
en: %1 is neuter
sl: %1 je srednji

[ctx: Display of the current unit during practice]
en: Unit: %1
sl: Enota: %1

en: New word
sl: Nova beseda

[ctx: Display of the current confidence level during practice, 1st param is either initial or long term]
en: %1, confidence %2
sl: %1, zaupanje %2

en: initial
sl: začetnica

en: long term
sl: dolg termin

en: You answered correctly %2 of a total of %1 word.
    You are %3% done. | You answered correctly %2 of a total of %1 words.
    You are %3% done.
sl[0]: Odgovorili ste na %2 od skupno %1 besede.
    Končano: %3 %.
sl[1]: Odgovorili ste na %2 od skupno %1 besed.
    Končano: %3 %.
sl[2]: Odgovorili ste na %2 od skupno %1 besed.
    Končano: %3 %.
sl[3]: Odgovorili ste na %2 od skupno %1 besed.
    Končano: %3 %.

en: Rendering...
sl: Izrisovanje...

en: LaTeX error.
sl: Napaka LaTeX-a.

en: You revealed the answer by using too many hints.
sl: Razkrili ste odgovor, ker ste uporabili preveč namigov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Skip this word for now and ask again later
sl: Zaenkrat preskoči to besedo in vprašaj znova kasneje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, answerLaterButton)
en: Answer Later
sl: Odgovori kasneje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hintButton)
en: Hint
sl: Namig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, continueButton)
en: Continue
sl: Nadaljuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsWrongButton)
en: I Did not Know it
sl: Nisem vedel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, countAsCorrectButton)
en: I Knew it
sl: Sem vedel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteLabel)
en: absolute
sl: absolut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comparativeLabel)
en: comparative
sl: primerjalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, superlativeLabel)
en: superlative
sl: presežnik

en: Stop Practice
sl: Zaustavi vadbo

en: Stop practicing
sl: Zaustavi vadbo

en: Change answer to right/wrong
sl: Spremeni odgovor na pravilen/napačen

en: When you answered, Parley will display that the answer was right or wrong.
    This shortcut changes how the answer is counted.
sl: Ko odgovorite, Parley prikaže ali je bil odgovor pravilen ali napačen.
    Ta bližnjica spremeni kako se odgovor šteje.

[ctx: number of words, minutes, seconds]
en: You practiced %1 in %2 and %3.
sl: Vadili ste %1 besed v %2 min in %3 sek.

en: one word | %1 words
sl[0]: %1 beseda
sl[1]: %1 besedi
sl[2]: %1 besede
sl[3]: %1 besed

en: one minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minuta
sl[1]: %1 minuti
sl[2]: %1 minute
sl[3]: %1 minut

en: one second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekunda
sl[1]: %1 sekundi
sl[2]: %1 sekunde
sl[3]: %1 sekund

en: Practice Overview
sl: Pregled vadbe

en: Switch to the Practice Overview page
sl: Preklopi na stran s pregledom vadbe

en: HTML Files
sl: Datoteke HTML

en: OpenDocument text files
sl: Datoteke OpenDocument

en: Practice results
sl: Rezultati vadbe

en: Answered questions: %1
sl: Odgovorjena vprašanja: %1

en: Correct answers: %1
sl: Pravilni odgovori: %1

en: Wrong answers: %1
sl: Napačni odgovori: %1

en: <b>Attempts</b>
sl: <b>Poskusi</b>

en: <b>Question</b>
sl: <b>Vprašanje</b>

en: <b>Correct answer</b>
sl: <b>Pravilen odgovor</b>

en: <b>Your errors</b>
sl: <b>Vaše napake</b>

en: Could not write to %1
sl: Ni bilo mogoče pisati v %1

en: Could not write file
sl: Ni bilo mogoče zapisati datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Attempts
sl: Poskusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Question
sl: Vprašanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Solution
sl: Rešitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Your Answer
sl: Vaš odgovor

en: The vocabulary collection contains fewer than two languages.
sl: Zbirka besedišč vsebuje manj kot dva jezika.

en: Could not start practice
sl: Ni bilo mogoče začeti vadbe

en: This answer will be counted as correct.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
sl: Ta odgovor bo štet kot pravilen.
    Besede bodo štete kot pravilne le, če nanje odgovorite pravilno v prvem poskusu.

en: Count this answer as wrong
sl: Štej ta odgovor kot napačen

en: This answer will be counted as wrong.
    Words will only be counted as correct if they are answered correctly on the first attempt.
sl: Ta odgovor bo štet kot napačen.
    Besede bodo štete kot pravilne le, če nanje odgovorite pravilno v prvem poskusu.

en: Count this answer as correct
sl: Štej ta odgovor kot pravilen

[ctx: test results]
en: %1 % correct
sl: Pravilno: %1 %

[ctx: test results]
en: %1 % wrong
sl: Napačno: %1 %

[ctx: test results]
en: %1 % not answered
sl: Ni odgovorjeno: %1 %

en: Answered correctly on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
sl: Pravilnih odgovorov v prvem poskusu: %1 od %2 (%3 %)

en: Answered wrong on the first attempt: %1 of %2 (%3 %)
sl: Napačnih odgovorov v prvem poskusu: %1 od %2 (%3 %)

en: Not answered during this practice: %1 of %2 (%3 %)
sl: Brez odgovorov med to vadbo: %1 od %2 (%3 %)

en: Your answer was wrong.
sl: Vaš odgovor je bil napačen.

en: Your answer was a synonym. Please enter another word with the same translation.
sl: Vaš odgovor je bila sopomenka. Vnesite drugo besedo z enakim prevodom.

en: Your answer was an already entered synonym.
sl: Vaš odgovor je bil že enkrat vnesena sopomenka.

en: Your answer was a synonym and your punctuation was wrong.
sl: Vaš odgovor je bila sopomenka, ločila so bila napačna.

en: Your answer was a synonym and your capitalization was wrong.
sl: Vaš odgovor je bila sopomenka, velikost črk je bila napačna.

en: Your answer was a synonym and accents were wrong.
sl: Vaš odgovor je bila sopomenka, naglasi so bili napačni.

en: Your answer was a synonym.
sl: Vaš odgovor je bila sopomenka.

en: Your answer was wrong as punctuation mistakes are not accepted. Please try again.
sl: Vaš odgovor je bil napačen, saj so ločila pomembna. Poskusite znova.

en: Your answer was wrong as capitalization mistakes are not accepted. Please try again.
sl: Vaš odgovor je bil napačen, saj je velikost črk pomembna. Poskusite znova.

en: Your answer was wrong as accent mistakes are not accepted. Please try again.
sl: Vaš odgovor je bil napačen, saj so naglasi pomembni. Poskusite znova.

en: Your answer was wrong. Please try again.
sl: Vaš odgovor je bil napačen. Poskusite znova.

en: Your answer was right, but your punctuation was wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen, vendar so bila ločila napačna.

en: Your answer was right, but your capitalization was wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen, vendar je bila velikost črk napačna.

en: Your answer was right, but accents were wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen, vendar so bili naglasi napačni.

en: Your answer was right.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen.

en: Your answer was right... but not on the first try and your punctuation was wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen ..., a ne v prvem poskusu, hkrati pa so bila ločila napačna.

en: Your answer was right... but not on the first try and your capitalization was wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen ..., a ne v prvem poskusu, hkrati pa je bila napačna velikost črk.

en: Your answer was right... but not on the first try and accents were wrong.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen ..., a ne v prvem poskusu, hkrati pa so bili napačni naglasi.

en: Your answer was right... but not on the first try.
sl: Vaš odgovor je bil pravilen ..., a ne v prvem poskusu.

en: The solution starts with: %1
sl: Rešitev se začne z: %1

en: Synonym:
sl: Sopomenka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tiltle_group)
en: General Document Properties
sl: Splošne lastnosti dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: &Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLineEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, authorLineEdit)
en: A title for your document.
sl: Naslov vašega dokumenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: &Author:
sl: &Avtor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author_2)
en: E&mail:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactLineEdit)
en: A way to contact you (email or a webpage).
sl: Kako stopiti z vami v stik (e-pošta ali spletna stran).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_remark)
en: &Comment:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, commentTextEdit)
en: Any additional information.
sl: Dodatne podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cate&gory:
sl: Kate&gorija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: A general category into which your document belongs.
sl: Splošna kategorija v katero spada vaš dokument.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Music
sl: Glasba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Geography
sl: Zemljepis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Anatomy
sl: Anatomija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: History
sl: Zgodovina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, categoryComboBox)
en: Test Preparation
sl: Priprava preizkusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_license)
en: &License:
sl: &Licenca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: The license under which your document will be.
    If you consider contributing your file to KDE in the future, an appropriate license is required.
sl: Licenca pod katero spada vaš dokument.
    Če razmišljate od prispevanju vaše datoteke v KDE v prihodnosti, potem je zahtevana primerna licenca.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, licenseComboBox)
en: GPLv2+ (GNU General Public License version 2 or later)
sl: GPLv2+ (Splošno dovoljenje GNU različica 2 ali novejša)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_1)
en: &First language:
sl: Prvi jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_language_2)
en: &Second language:
sl: Drugi jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grammarCheckBox)
en: &Setup grammar details
sl: Na&stavi podrobnosti slovnice

[ctx: Attept to download grammar properties for the selected languages]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, downloadGrammarCheckBox)
en: Download grammar
sl: Prejmi slovnico

note: i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (ConjugationTenses), group (Locale $(locale))
en: Selected tenses for conjugation practice.
sl: Izbrani časi za vadbo spregatev.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: label, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleColumns), group (Locale $(locale))
en: Visible columns in the main editor window.
sl: Vidni stolpci v glavnem oknu urejevalnika.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl)) i18n: ectx: whatsthis, entry (CollapsedStatisticsViewItems), group (Document $(fileurl))
en: Collapsed tree view items of statistics view window.
sl: Okno s pogledom na strnjeno drevo statističnih podatkov.

[ctx: CSV separator]
en: >= 2 SPACES
sl: >= 2 PRESLEDKA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Open/Save
sl: Odpri/Shrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always open the collection that was active when quitting Parley
sl: Vedno odpri zbirko, ki je bila dejavna ob končanju Parleya

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: When this option is checked, the last active collection will be loaded automatically when starting Parley instead of showing the welcome screen.
sl: Ko je ta možnost označena, bo ob zagonu Parleya vedno samodejno naložena zadnja dejavna zbirka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoOpenLast)
en: Always load the last opened collection on start
sl: Ob zagonu vedno naloži zadnje odprto zbirko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Allow automatic saving of your work
sl: Dovoli samodejno shranjevanje dela

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: Your work will be automatically saved if you check this option
sl: Če označite to možnost, bo vaše delo samodejno shranjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save vocabularies automatically on close and quit
sl: Ob zaprtju in končanju samodejno &shrani besedišča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoBackup)
en: &Create a backup every
sl: Ustvari varnostno kopijo vsakih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBackupInterva)
en: minutes
sl: minut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sep)
en: Sep&arator for text file import/export (CSV):
sl: Ločilnik za uvoz/izvoz besedilnih datotek (CSV):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose which separator you want to use to separate your data when importing and exporting text.
sl: Izberite kateri ločilnik bi radi uporabili za ločevanje vaših podatkov ob uvozu in izvozu besedila.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_SeparatorCombo)
en: Choose the separator to use to divide the parts of an expression when importing or exporting data as text.
sl: Izberite ločilnik, ki bi ga radi uporabili za ločevanje delov izraza med uvozom in izvozom podatkov kot besedila.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Editing
sl: Urejanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SmartAppend)
en: &Append new rows automatically when editing
sl: Ob urejanju s&amodejno pripni nove vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getNewButton)
en: &Get New Themes...
sl: Dobi nove teme...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Theme Details
sl: Podrobnosti o temi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelContact)
en: Contact:
sl: Stik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDescription)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author:
sl: Avtor:

[ctx: @title:window]
en: Edit Languages
sl: Uredi jezike

en: Add language
sl: Dodaj jezik

en: Remove language
sl: Odstrani jezik

en: New Language
sl: Nov jezik

[ctx: Edit language properties]
en: Properties for %1
sl: Lastnosti za %1

en: Really delete language: %1?
sl: Resnično izbrišem jezik: %1?

en: Remove Language
sl: Odstrani jezik

en: No KDE keyboard selector found.
sl: Ni bilo najdenega izbirnika tipkovnice za KDE.

en: Tense Name
sl: Ime časa

en: Enter name of tense:
sl: Vnesite ime časa:

en: The selected user defined tense could not be deleted
    because it is in use.
sl: Izbranega, uporabniško določenega časa ni bilo mogoče
     izbrisati, saj je v uporabi.

en: Deleting Tense Description
sl: Brisanje opisa časa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keyboardLayoutLabel)
en: Keyboard layout:
sl: Razporeditev tipk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadGrammarButton)
en: &Download grammar
sl: Prejmi slovnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spellcheckerLabel)
en: Spell checker:
sl: Preverjanje črkovanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeSelectionLabel)
en: Language:
sl: Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_2)
en: Font (practice):
sl: Pisava (vadba):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel_3)
en: Font (editor):
sl: Pisava (urejevalnik):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Articles
sl: Členi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Definite
sl: Določni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Indefinite
sl: Nedoločni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_label_2)
en: &Male:
sl: &Moški:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_label_2)
en: &Female:
sl: Ženski:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_label_2)
en: &Neutral:
sl: Srednji:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Personal Pronouns
sl: Osebni zaimki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers1_label)
en: &1. Person:
sl: &1. oseba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers2_label)
en: &2. Person:
sl: &2. oseba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pers3_label)
en: 3. Person:
sl: 3. oseba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, male_c_label)
en: M&ale:
sl: M&oški:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, female_c_label)
en: F&emale:
sl: Ženski:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, natural_c_label)
en: Neu&ter:
sl: Srednji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dualCheckBox)
en: Dual conjugations
sl: Dvojinske spregatve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neutralCheckBox)
en: A neutral conjugation form exists
sl: Obstaja srednja spregatvena oblika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maleFemaleDifferCheckBox)
en: Male/female have different conjugations
sl: Moški/ženski imata drugačne spregatve

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Tenses
sl: Časi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New...
sl: &Novo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyButton)
en: &Modify...
sl: Spre&meni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardLayout), group (Locale $(locale))
en: Keyboard layout for this locale
sl: Razporeditev tipk za to jezikovno oznako

note: i18n: ectx: label, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale)) i18n: ectx: whatsthis, entry (SpellChecker), group (Locale $(locale))
en: Spell checker for this language
sl: Preverjanje črkovanja za ta jezik

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Locale $(locale))
en: The font used during practice
sl: Pisava uporabljena med vadbo

note: i18n: ectx: label, entry (EditorFont), group (Locale $(locale))
en: The font used in the editor
sl: Pisava uporabljena v urejevalniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanUpButton)
en: &Clean Up
sl: Počisti

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme to use for practice and welcome screen
sl: Tema uporabljena za vadbo in pozdravni zaslon

note: i18n: ectx: label, entry (NumPreSetting), group (General)
en: Number of stored setting profiles
sl: Število shranjenih nastavitvenih profilov

note: i18n: ectx: label, entry (SmartAppend), group (General)
en: If true, when using the entry dialog, new rows will be appended as needed
sl: Če je nastavljeno, bodo ob uporabi pogovornega okna z vnosi po potrebi samodejno pripete nove vrstice

note: i18n: ectx: label, entry (Separator), group (General)
en: This sets the separator used when copying/pasting text, default is Tab
sl: To nastavi ločilnik med kopiranjem/lepljenjem besedila, privzet je tabulator

note: i18n: ectx: label, entry (EntriesPerLesson), group (General)
en: The number of entries per unit
sl: Število vnosov na enoto

note: i18n: ectx: label, entry (AutoOpenLast), group (General)
en: If true, on each application start the last opened file will be loaded
sl: Če je nastavljeno, bo ob vsakem zagonu programa naložena zadnje odprta datoteka

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (General)
en: If true, vocabularies are automatically saved on close and exit
sl: Če je nastavljeno, bodo besedišča ob zaprtju in izhodu samodejno shranjena

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackup), group (General)
en: If true, a backup is saved every BackupTime minutes
sl: Če je nastavljeno, bo vsakih BackupTime minut shranjena varnostna kopija

note: i18n: ectx: label, entry (BackupTime), group (General)
en: Time interval between two automatic backups
sl: Časovni razmik med samodejnimi varnostnimi kopiranji

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsFrontImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the front of the flashcard.
sl: Pokaži slike na sprednji strani karte.

note: i18n: ectx: label, entry (FlashcardsBackImage), group (PracticeOptions)
en: Show images on the back of the flashcard.
sl: Pokaži slike na zadnji strani karte.

note: i18n: ectx: label, entry (Block), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query is blocked
sl: Če je označeno v pogovornem oknu blokiranja poizvedb, bo poizvedba blokirana

note: i18n: ectx: label, entry (Expire), group (PracticeOptions)
en: In Blocking Query Tab Dialog, if checked then the Query accepts an expiring time
sl: Če je označeno v pogovornem oknu blokiranja poizvedb, potem poizvedba sprejme časovni pretek

note: i18n: ectx: label, entry (TestOrderLesson), group (PracticeOptions)
en: Append new vocabulary in a collection in order of their units. Note that this will not be a hard transition, but a slow mix from one unit to the next.
sl: Pripni novo besedišče v preizkus z upoštevanjem vrstnega reda enot. Zapomnite si, da to ne bo oster prehod, ampak se bodo enote počasi pomešale.

note: i18n: ectx: label, entry (TestNumberOfEntries), group (PracticeOptions)
en: The number of entries that are practiced at the same time. If one of these is answered correctly another entry will be appended.
sl: Število vnosov, ki jih želite vaditi naenkrat. Če na eno izmed teh odgovorite pravilno, bo pripet drug vnos.

note: i18n: ectx: label, entry (SwapDirection), group (PracticeOptions)
en: Swap direction randomly
sl: Naključno zamenjaj smer

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeout), group (PracticeOptions)
en: Limit the time for the user to answer in a test.
sl: Omeji čas, ki ga ima uporabnik na voljo za odgovor.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutMode), group (PracticeOptions)
en: Show - show the solution after the given time; Continue - go to the next question after the given time.
sl: Prikaži -  prikaže rešitev po danem času; Nadaljuj - preide na naslednje vprašanje po danem času.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeTimeoutTimePerAnswer), group (PracticeOptions)
en: Maximum time allowed to answer.
sl: Dovoljen čas za odgovor.

note: i18n: ectx: label, entry (Suggestions), group (PracticeOptions)
en: Enable suggestion lists in written practice.
sl: Omogoči sezname predlog v pisnih vajah.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHints), group (PracticeOptions)
en: Enable the showing of hints.
sl: Omogoči prikaz namigov.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreAccentMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the accentuation is wrong.
sl: Štej odgovore kot pravilne, če so napačni le naglasi.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCapitalizationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the capitalization is wrong.
sl: Štej odgovore kot pravilne, če je napačna le velikost črk.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnorePunctuationMistakes), group (PracticeOptions)
en: Count answers as right when only the punctuation is wrong.
sl: Štej odgovore kot pravilne, če so napačna le ločila.

note: i18n: ectx: label, entry (SplitTranslations), group (PracticeOptions)
en: Split translations in written practice.
sl: Razdeli prevode v pisnih vajah.

note: i18n: ectx: label, entry (Periods), group (PracticeOptions)
en: Split translations at periods.
sl: Razdeli prevode ob pikah.

note: i18n: ectx: label, entry (Colons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at colons.
sl: Razdeli prevode ob dvopičjih.

note: i18n: ectx: label, entry (Semicolons), group (PracticeOptions)
en: Split translations at semicolons.
sl: Razdeli prevode ob podpičjih.

note: i18n: ectx: label, entry (Commas), group (PracticeOptions)
en: Split translations at commas.
sl: Razdeli prevode ob vejicah.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMore), group (PracticeOptions)
en: Enable Show More button to reveal parts of the solution in written practice.
sl: Omogoči gumb "Pokaži več" za razkritje dela rešitve v pisnih vajah.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipKnownEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable Skip (I Know It) button in written practice.
sl: Omogoči gumb Preskoči (Vem) v pisnih vajah.

note: i18n: ectx: label, entry (CountSynonymsAsCorrect), group (PracticeOptions)
en: When the synonym instead of the word was entered, does it count as correct?
sl: Ali naj kot pravilen odgovor šteje tudi sopomenka besede?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeImagesEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable image display in the practice dialogs.
sl: Omogoči prikaz slik v vadbenih pogovornih oknih.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeSoundEnabled), group (PracticeOptions)
en: Enable sound playback in the practice dialogs.
sl: Omogoči predvajanje zvoka v vadbenih pogovornih oknih.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowImageInsteadOfWord), group (PracticeOptions)
en: Allow using images instead of words in flashcards. This will only be done if there is no word in the entry.
sl: Na kartah dovoli uporabi slik namesto besed. To bo uporabljeno samo, če v vnosu ni besede.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxSize), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words that will be practiced in a training session.
sl: Največje število besed v učni seji.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxNewWords), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of new (untrained) words that will be used in a training session.
sl: Največje število novih (še ne naučenih) besed v učni seji.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionLimitWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: Limit the number of words in the initial phase.
sl: Omeji število besed v začetni stopnji.

note: i18n: ectx: label, entry (SessionMaxWordsInitialPhase), group (PracticeOptions)
en: The maximum number of words in the initial phase. If this limit is exceeded, no new words will be introduced.
sl: Največje število besed v začetni stopnji. V primeru, da bo ta meja presežena, ne bo predstavljena nobena nova beseda.

note: i18n: ectx: label, entry (MultipleChoiceWordTypeConsistancy), group (PracticeOptions)
en: Use the same word type as the solution for the incorrect answers in a multiple choice practice.
sl: Uporabi enako besedno vrsto kot rešitev za napačne odgovore v vadbah z večimi možnostmi.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberMultipleChoiceAnswers), group (PracticeOptions)
en: How many answers are provided for a multiple choice question, including the correct answer.
sl: Koliko odgovorov je ponujenih za vprašanje z večimi izbirami, vključno s pravilnim odgovorom.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSearch), group (Appearance)
en: Toggle display of the search bar.
sl: Preklopi prikaz iskalne vrstice.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSublessonentries), group (Appearance)
en: When enabled a unit also shows entries from its subunits.
sl: Ko je omogočeno, bodo v enoti prikazani tudi vnosi iz podrejenih enot.

note: i18n: ectx: label, entry (TableLessonColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the unit column.
sl: Preklopi prikaz stolpca z enotami.

note: i18n: ectx: label, entry (TableActiveColumnVisible), group (Appearance)
en: Show/hide the active column.
sl: Pokaži/skrij dejavni stolpec.

note: i18n: ectx: label, entry (LessonEditingSelection), group (Appearance)
en: Select which units are displayed for editing
sl: Izberite katere enote bodo prikazane za urejanje

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowSplitter), group (Appearance)
en: How the main window is divided.
sl: Kako je razdeljeno glavno okno.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeFont), group (Appearance)
en: The font used in the vocabulary table
sl: Pisava uporabljena v razpredelnici z besediščem

note: i18n: ectx: label, entry (IPAFont), group (Appearance)
en: The font used for phonetics
sl: Pisava uporabljena za fonetiko

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentCol), group (Appearance)
en: Currently selected column
sl: Trenutno izbran stolpec

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentRow), group (Appearance)
en: Currently selected row
sl: Trenutno izbrana vrstica

note: i18n: ectx: label, entry (GradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the confidence levels
sl: Barva za prikaz različnih stopenj zaupanja

note: i18n: ectx: label, entry (PreGradeColor), group (Appearance)
en: Color used to display the early confidence levels
sl: Barva za prikaz zgodnjih stopenj zaupanja

note: i18n: ectx: label, entry (InvalidUnitColor), group (Appearance) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Color used to display invalid units
sl: Barva za prikaz neveljavnih enot

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at least this often to be included in the practice.
sl: Vnos mora biti vključen v vprašanja vsaj tolikokrat, da bo vključen v vadbo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumTimesAsked), group (Thresholds)
en: The entry must have been asked at most this often to be included in the practice.
sl: Vnos mora biti vključen v vprašanja največ tolikokrat, da bo vključen v vadbo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at least this often to be included in the practice.
sl: Na vnos morate napačno odgovoriti vsaj tolikokrat, da bo vključen v vadbo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumWrongCount), group (Thresholds)
en: The entry must have been answered incorrectly at most this often to be included in the practice.
sl: Na vnos morate napačno odgovoriti največ tolikokrat, da bo vključen v vadbo.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMinimumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at least this confidence level to be included in the practice (0..7).
sl: Vnos mora imeti vsaj to stopnjo zaupanja, da bo vključen v vadbo (0 ... 7).

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMaximumGrade), group (Thresholds)
en: The entry must have at most this confidence level to be included in the practice (0..7).
sl: Vnos mora imeti največ to stopnjo zaupanja, da bo vključen v vadbo (0 ... 7).

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPracticeEnabled), group (Thresholds)
en: Only selected word types will be included in practice.
sl: Samo izbrane besedne vrste bodo vključene v vadbo.

note: i18n: ectx: label, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (WordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected word types for practices.
sl: Izbrane besedne vrste za vadbe.

note: i18n: ectx: label, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds) i18n: ectx: whatsthis, entry (SubWordTypesInPractice), group (Thresholds)
en: Selected sub word types for practices.
sl: Izbrane besedne podvrste za vadbe.

note: i18n: ectx: label, entry (LearningLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you are learning.
sl: Jezik, ki se ga učite.

note: i18n: ectx: label, entry (KnownLanguage), group (PracticeManager)
en: The language that you know already.
sl: Jezik, ki ga že poznate.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswer), group (PracticeManager)
en: Show the solution after an answer was given.
sl: Prikaži rešitev po podanem odgovoru.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolutionAfterAnswerTime), group (PracticeManager)
en: The time the solution is shown (seconds). 0 is unlimited.
sl: Čas prikaza rešitve (sekund). 0 je neomejeno.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeMode), group (PracticeManager)
en: The practice method that is currently selected.
sl: Metoda vadbe, ki je trenutno izbrana.

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirection), group (PracticeManager)
en: The practice mode that is currently selected.
sl: Način vadbe, ki je trenutno izbran.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time different confidence levels should be blocked
sl: Trajanje blokiranja za različne stopnje zaupanja

note: i18n: ectx: label, entry (ExpireItem$(Grade)), group (PracticeManager)
en: Amount of time after which different confidence levels should expire
sl: Čas v katerem bodo različne stopnje zaupanja pretekle

note: i18n: ectx: label, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: If true, the practice direction for each practice mode is stored.
sl: Če je prav, bo za vsak način vadbe shranjena njena smer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberPracticeDirection), group (PracticeManager)
en: Should the practice direction for each practice mode be stored?
sl: Ali naj bo za vsak način vadbe shranjena njena smer?

note: i18n: ectx: label, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager) i18n: ectx: whatsthis, entry (PracticeDirectionsByPracticeMode), group (PracticeManager)
en: Stored values of practice direction for each practice mode.
sl: Shranjene vrednosti smeri za vsak način vadbe.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvidersUrl), group (KNewStuff)
en: The Providers path for Parley
sl: Pot za ponudnike za Parley

note: i18n: ectx: label, entry (InstallationCommand), group (KNewStuff)
en: The command used to start a downloaded vocabulary
sl: Ukaz za zagon prejetega besedišča

note: i18n: ectx: label, entry (InstallPath), group (KNewStuff)
en: The folder where downloaded vocabularies are saved by default
sl: Mapa, v katero so privzeto shranjena prejeta besedišča

en: Theme
sl: Tema

[ctx: title:window general settings]
en: General
sl: Splošno

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: View
sl: Pogled

en: View Settings
sl: Nastavitve pogleda

en: Online Translations
sl: Sprotni prevodi

en: Online Translation Services
sl: Storitve sprotnih prevodov

en: translate-shell is available.
sl: Na voljo je translate-shell.

en: translate-shell executable could not be found.
sl: Izvajalne datoteke za translate-shell ni mogoče najti.

en: Error
sl: Napaka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxInstalledStatus)
en: Translation Shell Integration
sl: Integracija translation shella

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Run Interactive Functionality Test
sl: Poženi interaktivni test funkcionalnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: The interaction test request translation of English word "parley" into German.
sl: Zahtevek integracijskega testa prevoda angleške besede "parley" v nemščino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, buttonRunTest)
en: Start online test
sl: Začni spletni test

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Result:
sl: Rezultat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_IPAFont)
en: Specify which font to use for displaying pronunciations using phonetic symbols.
sl: Navedite katera pisava naj bo uporabljena za prikaz izgovorjave s fonetičnimi simboli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IPAFontLabel)
en: &Pronunciation symbols font:
sl: &Pisava simbolov izgovorjave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gradeColorLabel)
en: Base color for displaying grades:
sl: Osnovna barva za prikaz stopenj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Color used to display the progress
sl: Barva za prikaz napredka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor)
en: Click here to change the color used to display the progress.
sl: Kliknite tukaj za spremembo barve za prikaz napredka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor) i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: &Base
sl: Osnova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preGradeColorLabel)
en: Color for displaying early progress:
sl: Barva za prikaz zgodnjega napredka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Color used to display the early progress
sl: Barva za prikaz zgodnjega napredka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_PreGradeColor)
en: Click here to change the color used to display the early progress.
sl: Kliknite tukaj za spremembo barve za prikaz zgodnjega napredka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, invalidUnitColorLabel)
en: Color used to display the grades:
sl: Barva za prikaz stopenj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_InvalidUnitColor)
en: Click here to change the color used to display invalid units.
sl: Kliknite tukaj za spremembo barve za prikaz neveljavnih enot.

en: Remove confidence levels from this unit
sl: Odstrani stopnje zaupanja iz te enote

en: Remove confidence levels from this unit and all sub-units
sl: Odstrani stopnje zaupanja iz te enote in vseh podrejenih enot

en: Remove confidence level from this unit and all sub-units
sl: Odstrani stopnjo zaupanja iz te enote in vseh podrejenih enot

en: Progress gradients
sl: Prelivi napredka

en: Early progress
sl: Zgodnji napredek

en: Not Practiced
sl: Še niste vadili

en: Invalid Entries
sl: Neveljavni vnosi

[ctx: adjective, The word has been properly and fully learned by the user]
en: Fully learned
sl: Naučeno v celoti

[ctx: adjective, The word has not even been practiced once by the user]
en: Not practiced
sl: Še niste vadili

en: Known to Learning
sl: Znano v učeno

en: Learning to Known
sl: Učeno v znano

en: Mixed Directions
sl: Mešana smer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language to Learn
sl: Jezik za učenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Known Language
sl: Znan jezik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeMode)
en: Practice Mode
sl: Način vadbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashCard)
en: Flash Cards
sl: Karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mixedLetters)
en: Mixed &Letters
sl: Pomešane črke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multipleChoice)
en: M&ultiple Choice
sl: Več možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, written)
en: Wri&tten
sl: Pisno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exampleSentence)
en: E&xample Sentences
sl: Primeri stavkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gender)
en: &Gender of Nouns
sl: Spol samostalnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, conjugations)
en: Co&njugations
sl: Spregatve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxPracticeDirection)
en: Practice Direction
sl: Smer vadbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberPracticeDirection)
en: Remember for each Practice Mode
sl: Zapomni si za vsak način vadbe

[ctx: Confidence level in language, table header]
en: Confidence (%1)
sl: St. zaupanja (%1)
