Xfce Apps - en to bg translation catalogue (291 entries)

en: Open Media Files
bg: Отваряне на мултимедийни файлове

en: Open Network Location
bg: Отваряне на местоположение в мрежата

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: Automatic
bg: Автоматично

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
bg: X Window Система (X11/XShm/Xv)

en: X Window System (No Xv)
bg: X Window Система (Без Xv)

en: Parole Preferences
bg: Предпочитания за Parole

note: Add a close button to the Infobar
en: Close
bg: Затваряне

en: Disable screensaver when playing movies
bg: Забрани предпазителя на екрана, когато се изпълняват филми

en: <b>Screensaver</b>
bg: <b>Предпазител на екрана</b>

en: Show visual effects when an audio file is played
bg: Покажи визуални ефекти при изпълнение на аудио файл

en: Visualization type:
bg: Тип визуализация:

en: <b>Audio Visualization</b>
bg: <b>Аудио визуализация</b>

en: Enable keyboard multimedia keys
bg: Включване на мултимедийните бутони на клавиатурата

en: <b>Keyboard</b>
bg: <b>Клавиатура</b>

en: General
bg: Общи

en: Please restart Parole for this change to take effect.
bg: Моля, рестартирайте Parole за да влезе промяната в сила.

en: <b>Video Output</b>
bg: <b>Видео изход</b>

en: Brightness:
bg: Яркост:

en: Contrast:
bg: Контраст:

en: Hue:
bg: Оттенък:

en: Saturation:
bg: Наситеност:

en: Reset to defaults
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: <b>Color Balance</b>
bg: <b>Цветова схема</b>

en: Display
bg: Показване

en: Always replace playlist with opened files
bg: Винаги да се заменя списъка за изпълнение с отворените файлове.

en: Check and remove duplicate media entries
bg: Проверка и премахване на дублиращите се мултимедийни файлове

en: Start playing opened files
bg: Стартиране изпълнението на отворените файлове

en: Remember playlist
bg: Запомняне на списъка за изпълнение

en: <b>Playlist Preferences</b>
bg: <b>Предпочитания за списъка</b>

en: Playlist
bg: Списък за изпълнение

en: Automatically show subtitles when playing movie file
bg: Автоматично показване на субтитрите при изпълнение на филм

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Encoding:
bg: Кодировка:

en: <b>Subtitle Preferences</b>
bg: <b>Предпочитания за субтитри</b>

en: Subtitles
bg: Субтитри

en: Parole Media Player
bg: Мултимедиен плеър Parole

en: _Media
bg: _Медия

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open _Location...
bg: Отваряне на местоположение...

en: Open _Recent
bg: Отвори последните използвани

en: _Save Playlist...
bg: _Запазване на списъка...

en: Insert Disc
bg: Поставете диск

note: * Exit
en: _Quit
bg: Спиране

en: _Playback
bg: Възпроизвеждане

en: _Repeat
bg: Повторение

en: _Shuffle
bg: Случайно

en: Show Playlist
bg: Покажи списъка за изпълнение

note: Create dialog
en: Go to position
bg: Отиди на позиция

en: _DVD
bg: DVD

en: _DVD Menu
bg: DVD Меню

en: _Title Menu
bg: Заглавно меню

en: _Subpicture Menu
bg: Меню на подкартините

en: _Audio Menu
bg: Аудио меню

en: A_ngle Menu
bg: Ъглово меню

en: _Chapters
bg: Заглавия

en: _Chapter Menu
bg: Меню на заглавие

en: _Audio
bg: Аудио

en: _Audio Track
bg: Аудио запис

en: Empty
bg: Празно

en: Volume _Up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume _Down
bg: Намаляване на звука

en: _Mute
bg: _Заглушаване

en: _Video
bg: Видео

en: _Fullscreen
bg: Цял екран

en: _Aspect Ratio
bg: Формат на екрана

en: None
bg: Няма

en: Auto
bg: Авто

en: Square
bg: Квадрат

en: 16:9 (Widescreen)
bg: 16:9 (Широк екран)

en: _Subtitles
bg: Субтитри

en: Select Text Subtitles...
bg: Избор на субтитри...

en: _Tools
bg: Инструменти

en: P_lugins
bg: Добавки

en: _Preferences
bg: Свойства

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Report a Bug...
bg: _Докладване на грешка

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: Display Parole user manual
bg: Покажи потребителското ръководство на Parole

en: _Contents
bg: Съдържание

en: _About
bg: Относно

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
bg: <span color='#F4F4F4'><b><big>Непозната песен</big></b></span>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
bg: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Непознат албум</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
bg: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Непознат изпълнител</span></big>

en: Buffering (0%)
bg: Буфериране (0%)

en: Disc Playlist
bg: Списък за изпълнение на диска

en: Add to playlist...
bg: Добавяне в списъка...

en: Add
bg: Добавяне

en: Remove selected media
bg: Премахване на избраната медия

en: Remove
bg: Премахване

en: Clear playlist
bg: Изчистване на списъка

en: Clear
bg: Изчистване

en: Repeat
bg: Повторение

en: Shuffle
bg: Случайно

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Replace playlist when opening files
bg: Замяна на списъка за изпълнение, когато се отварят файлове

en: Play opened files
bg: Изпълнение на отворените файлове

en: Parole Plugins
bg: Добавки за Parole

en: Plugin
bg: Добавка

en: Preferences
bg: Свойства

en: About
bg: Относно

en: Save Playlist as...
bg: Запазване на списъка, като...

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Open location
bg: Отваряне на местоположение

en: Quit
bg: Спиране

en: View
bg: Преглед

en: Toggle fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Exit fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Toggle menubar
bg: Превключване на лента с менюта

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Increase volume
bg: Увеличаване на звука

en: Decrease volume
bg: Намаляване на звука

en: Mute
bg: Заглушаване на звука

en: Toggle playlist
bg: Превключване на списък за изпълнение

en: Select previous item
bg: Избор на предишния елемент

en: Select next item
bg: Избор на следващия елемент

en: Remove selected item
bg: Премахване на избрания елемент

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Play/Pause
bg: Изпълнение/Пауза

en: Previous track
bg: Предишен запис

en: Next track
bg: Следващ запис

en: Go back 10 seconds
bg: Връщане с 10 секунди

en: Go forward 10 seconds
bg: Напред с 10 секунди

en: Go back 1 minute
bg: Отиди 1 минута назад

en: Go forward 1 minute
bg: Отиди 1 минута напред

en: Go back 10 minutes
bg: Връщане с 10 минути

en: Go forward 10 minutes
bg: Напред с 10 минути

en: Play your media
bg: Изпълнение на мултимедията

en: Previous Track
bg: Предишен запис

en: Next Track
bg: Следващ запис

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
bg: Parole е съвременен и опростен мултимедиен плеър, базиран на GStreamer и създаден да се интегрира добре в работната среда Xfce. Той е проектиран за простота, бързина и интелигентно използване на ресурсите.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
bg: Parole включва функции за възпроизвеждане на локални медийни файлове, включително видео със поддръжка на субтитри, аудио CD-та, DVD-та, както и предавания на живо. Възможностите на Parole могат да бъдат разширени чрез добавки.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
bg: Тази версия освежава списъка за изпълнение и диалога с настройките. Разбъркването на плейлиста е по-ефективно и може да бъде обърнато. Поддръжката на DVD също е подобрена и вече няма да замръзва при стартиране.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
bg: Тази версия подобрява управлението и съхранението на миниатюри и коригира клавишните комбинации за управление на звука при гледане на цял екран.

en: This release inhibits power management during video playback.
bg: Тази версия инхибира управлението на захранването по време на възпроизвеждане на видео.

en: This is a minor bugfix release.
bg: Това е междинно издание с отстранени грешки.

en: This release adds support for automatic codec installation.
bg: В това издание е добавена поддръжка на автоматична инсталация на декодери.

en: This is a minor translations-only release.
bg: Това е незначително издание в което са обновени само преводите.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
bg: Това издание бележи първата стабилна версия от серията 1.0. Добавена е нова опция за автоматичен изход  с цел подобряване на използването във виртуални машини и устройства с ниска мощност. Бяха решени и голям брой проблеми, което направи това издание подходящо за всички потребители.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
bg: В тази версия в процес на разработка е направено значително почистване на основния код, което прави Parole по- лек и лесен за разработка. Всички URL адреси са актуализирани до HTTPS. Премахнати са голям брой грешки и е въведен нов помощник за ползване на клавишните комбинации.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
bg: Това издание в процес на разработка, фиксира няколко грешки, правописни грешки, както и исторически данни, налични в документацията.  Таговете, сега се обработват на файлове, доставени през HTTP/S. Clutter видео бекенд - а е изключен за версии на GTK 3.22 и по- нови, поради значителни промени в API.

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
bg: Това издание в процес на разработка е с добавен нов Мини режим и възможност за възпроизвеждане на съдържание с кликване върху иконите в кръга. Изгледът е опростен и имената на файловете се показват, когато не са намерени ID3 тагове.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
bg: Тази версия е подобрена и включва няколко корекции на грешки. Препоръчва се на всички потребители да надградят до тази стабилна версия.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
bg: Това е нестабилна версия в процес на разработка. Добавена е поддръжка на Clutter и са премахнати неподдържаните GTK3 символи. Добавяна е опция „отиване към местоположение“ и са отстранени няколко грешки.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
bg: В тази версия са отстранени проблеми със засичането на DVD устройства.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
bg: Тази версия е със завършена поддръжка на Gtk +3 , подобрен потребителски интерфейс (по-оптимизирани менюта) , по-добри плейлисти. Освен съществуващите плъгини е добавен (MPRIS2). По- голяма част от разработката е актуализирана в тази версия, и сега, ние използваме GStreamer1.0 по подразбиране.

en: Message
bg: Съобщение

en: Error
bg: Грешка

en: Track %i
bg: Запис %i

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Unable to install missing codecs.
bg: Не могат да бъдат инсталирани липсващите кодеци.

en: No available plugin installer was found.
bg: Не беше намерен инсталатор на добавки.

en: Additional software is required.
bg: Необходим е допълнителен софтуер.

en: Don't Install
bg: Не инсталирай

en: Install
bg: Инсталиране

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
bg: Parole се нуждае <b>%s</b> за да изпълни този файл.⏎
    Той може да бъде инсталиран автоматично.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
bg: Parole се нуждае от <b>%s</b> за да изпълни този файл.

en: The stream is taking too much time to load
bg: Потокът се изчаква да зареди прекалено дълго

en: Do you want to continue loading or stop?
bg: Искате ли да продължите зареждането или да бъде спряно?

en: Stop
bg: Спиране

en: Continue
bg: Продължаване

en: GStreamer Error
bg: Грешка в GStreamer

en: Parole Media Player cannot start.
bg: Мултимедиен плеър Parole не може да стартира

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
bg: Неуспешно зареждане на добавката „%s“ , проверете, дали е GStreamer е инсталиран.

en: Audio Track #%d
bg: Аудио запис #%d

en: Subtitle #%d
bg: Субтитри #%d

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <%s>.
bg: 
    Мултимедиен плеър Parole %s
    
    Част от Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Лицензиран под GNU GPL.
    
    Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: Open a new instance
bg: Отваряне на нова заявка

en: Do not load plugins
bg: Не зареждай добавките

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
bg: Задаване на път до Аудио-CD/VCD/DVD устройство

en: Start in embedded mode
bg: Стартиране в режим на вграждане

en: Start in fullscreen mode
bg: Стартиране в режим на цял екран

en: Play or pause if already playing
bg: Изпълнение или пауза, ако вече се изпълнява

en: Raise volume
bg: Увеличаване на силата на звука

en: Lower volume
bg: Намаляване на силата на звука

en: Mute volume
bg: Заглушаване на звука

en: Unmute (restore) volume
bg: Пускане на звука (възстановяване)

en: Add files to playlist
bg: Добавяне на файлове в списъка за изпълнение

en: Print version information and exit
bg: Покажи информация за версията и изход

en: Media to play
bg: Мултимедия за възпроизвеждане

en: [FILES...] - Play movies and songs
bg: [ФАЙЛОВЕ...] - Изпълни видеото и песните

en: Type %s --help to list all available command line options
bg: Напиши %s --help за да се покаже списък на достъпните команди и опции

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
bg: Parole вече е стартиран, използвайте -i за да отворите ново копие.

en: Audio
bg: Звук

en: Video
bg: Видео

en: Audio and video
bg: Аудио и видео

en: All supported files
bg: Всички поддържани файлове

en: Playlist files
bg: Файлове от списъка за изпълнение

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
bg: Модерен и опростен медиен плеър за работната среда Xfce.

en: Visit Parole website
bg: Посетете сайта на Parole

en: Play Disc
bg: Изпълнение на диск

en: All files
bg: Всички файлове

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
bg[0]: Списък (%i елемент)
bg[1]: Списък (%i елемента)

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
bg[0]: Списък (%i заглавие)
bg[1]: Списък (%i заглавия)

en: Chapter %i
bg: Заглавие %i

en: Permission denied
bg: Отказан достъп

en: Error saving playlist file
bg: Грешка при запазването на списъка за изпълнение

en: Unknown playlist format
bg: Неизвестен формат на списъка за изпълнение

en: Please choose a supported playlist format
bg: Моля, изберете поддържан формат на списъка за изпълнение

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Cancel
bg: Затваряне

en: Save
bg: Запазване

en: M3U Playlist (%s)
bg: M3U Списък (%s)

en: PLS Playlist (%s)
bg: PLS Списък (%s)

en: Advanced Stream Redirector (%s)
bg: Разширено пренасочване на поток (%s)

en: Shareable Playlist (%s)
bg: Споделяем списък (%s)

note: Clear
en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

note: Build the FileChooser dialog for subtitle selection.
en: Select Subtitle File
bg: Избор на файл със субтитри...

en: Open
bg: Отваряне

en: Subtitle Files
bg: Файл със субтитри

en: Clear Recent Items
bg: Изчистване на последно използваните елементи

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете последните използвани елементи от историята?  Това не може да бъде отменено.

en: Media stream is not seekable
bg: Мултимедийният поток не е достъпен

en: Play
bg: Изпълнение

en: Pause
bg: Пауза

en: GStreamer backend error
bg: Грешка в GStreamer

en: Unknown Song
bg: Непозната песен

en: on
bg: на

en: Unknown Album
bg: Неизвестен Албум

en: by
bg: от

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен Изпълнител

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Fullscreen
bg: Режим на цял екран

en: Leave _Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

note: Play menu item * Play pause
en: _Pause
bg: Пауза

en: _Play
bg: Изпълнение

note: * Previous item in playlist.
en: _Previous
bg: Предишен

note: * Next item in playlist.
en: _Next
bg: Следващ

note: * Un/Full screen
en: _Leave Fullscreen
bg: Изход от Цял екран

note: * Un/Hide menubar
en: Show menubar
bg: Покажи лентата с менюта

en: Mini Mode
bg: Минимален режим

en: Unmute
bg: Пускане на звука

en: Unable to open default web browser
bg: Не може да бъде отворен уеб браузъра по подразбиране

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
bg: Моля, отидете на адрес  https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs за да докладвате откритите от Вас грешки.

en: Go
bg: Напред

note: Clear Recent Menu Item
en: _Clear recent items...
bg: _Изчистване на последно използваните...

en: Audio Track:
bg: Аудио запис:

en: Subtitles:
bg: Субтитри:

en: Plugin failed to load
bg: Добавката не може да зареди

en: Please check your installation
bg: Моля проверете инсталацията

en: No installed plugins found on this system
bg: На тази система не са намерени инсталирани добавки

en: Please check your installation.
bg: Моля проверете инсталацията

en: Current Locale
bg: Текущо местоположение

en: Arabic
bg: Арабска

en: Armenian
bg: Арменска

en: Baltic
bg: Прибалтийска

en: Celtic
bg: Келтска

en: Central European
bg: Централно-европейска

en: Chinese Simplified
bg: Китайска опростена

en: Chinese Traditional
bg: Китайска традиционна

en: Croatian
bg: Хърватска

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руска

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украинска

en: Georgian
bg: Грузинска

en: Greek
bg: Гръцка

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Gurmukhi
bg: Гурмухи

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hebrew Visual
bg: Иврит Визуална

en: Hindi
bg: Хинди

en: Icelandic
bg: Исландска

en: Japanese
bg: Японска

en: Korean
bg: Корейска

en: Nordic
bg: Скандинавска

en: Persian
bg: Фарси (Персийска)

en: Romanian
bg: Румънска

en: South European
bg: Южно-европейска

en: Thai
bg: Тайландска

en: Turkish
bg: Турска

en: Unicode
bg: Юникод

en: Western
bg: Западно-европейска

en: Vietnamese
bg: Виетнамска

en: MPRIS2 remote control
bg: MPRIS2 дистанционен контрол

en: <i>on</i>
bg: <i>на</i>

en: <i>by</i>
bg: <i>от</i>

en: Notify
bg: Уведомление

en: Show notifications for currently playing tracks
bg: Показване на уведомления за текущо изпълняваните файлове

en: Tray icon
bg: Икона в системната табла

en: Show icon in the system tray
bg: Показване на икона в системната табла

note: * Previous Track
en: P_revious Track
bg: Предишен запис

note: * Next Track
en: _Next Track
bg: Следващ запис

note: * Open
en: _Open
bg: _Отваряне

en: Tray icon plugin
bg: Показване на икона в системната табла

en: Always minimize to tray when window is closed
bg: Винаги минимизирай в системната табла, когато прозорецът е затворен

en: Are you sure you want to quit?
bg: Сигурен ли сте, че искате да излезете?

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
bg: Parole може да бъде минимизиран в системната табла.

en: Minimize to tray
bg: Минимизиране в системната табла

en: Remember my choice
bg: Запомняне на избора
