Xfce Apps - en to ca translation catalogue (281 entries)

en: Open Media Files
ca: Obre fitxers de mitjans audiovisuals

en: Open Network Location
ca: Obre una ubicació de xarxa

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

en: Automatic
ca: Automàtic

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
ca: Sistema X Window (X11/XShm/Xv)

en: X Window System (No Xv)
ca: Sistema X Window (No Xv)

note: Add a close button to the Infobar
en: Close
ca: Tanca

en: Disable screensaver when playing movies
ca: Inhabilita l'estalvi de pantalla quan es reprodueixi una pel·lícula

en: <b>Screensaver</b>
ca: <b>Estalvi de pantalla</b>

en: Show visual effects when an audio file is played
ca: Mostra els efectes visuals quan es reprodueixi un fitxer d'àudio

en: Visualization type:
ca: Tipus de visualització:

en: <b>Audio Visualization</b>
ca: <b>Visualització d'àudio</b>

en: Enable keyboard multimedia keys
ca: Habilita les tecles multimèdia del teclat

en: <b>Keyboard</b>
ca: <b>Teclat</b>

en: Please restart Parole for this change to take effect.
ca: Reinicieu Parole perquè aquest canvi tingui efecte.

en: <b>Video Output</b>
ca: <b>Sortida de vídeo</b>

en: Brightness:
ca: Brillantor:

en: Hue:
ca: Matís:

en: Saturation:
ca: Saturació:

en: Reset to defaults
ca: Restableix als valors predeterminats

en: <b>Color Balance</b>
ca: <b>Balanç de color</b>

en: Display
ca: Pantalla

en: Always replace playlist with opened files
ca: Substitueix sempre la llista de reproducció amb els fitxers oberts

en: Check and remove duplicate media entries
ca: Comprova i elimina les entrades duplicades de mitjans audiovisuals

en: Start playing opened files
ca: Comença la reproducció dels fitxers oberts

en: Remember playlist
ca: Recorda la llista de reproducció

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Automatically show subtitles when playing movie file
ca: Carrega automàticament els subtítols quan es reprodueixi una pel·lícula

en: Font:
ca: Lletra:

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: Parole Media Player
ca: Reproductor de mitjans audiovisuals Parole

en: _Media
ca: _Mitjà audiovisual

en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open _Location...
ca: Obre _la ubicació...

en: Open _Recent
ca: Obre el _recent

en: _Save Playlist...
ca: De_sa la llista de reproducció...

en: Insert Disc
ca: Insereix un disc

note: * Exit
en: _Quit
ca: S_urt

en: _Playback
ca: Llista de re_producció

en: _Repeat
ca: _Repetició

en: _Shuffle
ca: _Ordre aleatori

en: Show Playlist
ca: Mostra la llista de reproducció

note: Create dialog
en: Go to position
ca: Vés a la posició

en: _DVD Menu
ca: Menú del _DVD

en: _Title Menu
ca: Menú del _títol

en: _Subpicture Menu
ca: Menú de _Subimatge

en: _Audio Menu
ca: Menú d'à_udio

en: A_ngle Menu
ca: Menú d'a_ngle

en: _Chapters
ca: _Capítols

en: _Chapter Menu
ca: Menú de _capítols

en: _Audio
ca: _Àudio

en: _Audio Track
ca: _Pista d'àudio

en: Empty
ca: Buit

en: Volume _Up
ca: Més vol_um

en: Volume _Down
ca: Men_ys volum

en: _Mute
ca: S_ilencia

en: _Video
ca: _Vídeo

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Aspect Ratio
ca: Relació d'_aspecte

en: None
ca: Cap

en: Auto
ca: Automàtic

en: Square
ca: Quadrat

en: 16:9 (Widescreen)
ca: 16:9 (pantalla ampla)

en: _Subtitles
ca: _Subtítols

en: Select Text Subtitles...
ca: Selecciona el text dels subtítols...

en: _Tools
ca: _Eines

en: P_lugins
ca: _Connectors

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Report a Bug...
ca: Info_rma d'un error...

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: Display Parole user manual
ca: Mostra el manual d'usuari de Parole

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _About
ca: _Quant a

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
ca: <span color='#F4F4F4'><b><big>Cançó desconeguda</big></b></span>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
ca: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Àlbum desconegut</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
ca: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Artista desconegut</span></big>

en: Buffering (0%)
ca: Memòria intermèdia (0%)

en: Disc Playlist
ca: Llista de reproducció del disc

en: Add to playlist...
ca: Afegeix a la llista de reproducció...

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove selected media
ca: Elimina els mitjans audiovisuals seleccionats

en: Remove
ca: Elimina

en: Clear playlist
ca: Neteja la llista de reproducció

en: Clear
ca: Neteja

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Replace playlist when opening files
ca: Substitueix la llista de reproducció quan s'obrin fitxers

en: Play opened files
ca: Reprodueix els fitxers oberts

en: Parole Plugins
ca: Connectors de Parole

en: Plugin
ca: Connectors

en: Preferences
ca: Preferències

en: About
ca: Quant a

en: Save Playlist as...
ca: Anomena i desa la llista de reproducció...

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open location
ca: Obre una ubicació

en: Quit
ca: Surt

en: View
ca: Visualització

en: Toggle fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Exit fullscreen
ca: Surt de pantalla completa

en: Toggle menubar
ca: Commuta la barra de menús

en: Volume
ca: Volum

en: Increase volume
ca: Apuja el volum

en: Decrease volume
ca: Abaixa el volum

en: Mute
ca: Silencia

en: Toggle playlist
ca: Commuta la llista de reproducció

en: Select previous item
ca: Selecciona l'ítem anterior

en: Select next item
ca: Selecciona l'ítem següent

en: Remove selected item
ca: Suprimeix l'ítem seleccionat

en: Playback
ca: Reproducció

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Previous track
ca: Pista anterior

en: Next track
ca: Pista següent

en: Go back 10 seconds
ca: Retrocedeix 10 segons

en: Go forward 10 seconds
ca: Avança 10 segons

en: Go back 1 minute
ca: Retrocedeix 1 minut

en: Go forward 1 minute
ca: Avança 1 minut

en: Go back 10 minutes
ca: Retrocedeix 10 minuts

en: Go forward 10 minutes
ca: Avança 10 minuts

en: Play your media
ca: Reproduïu els vostres mitjans audiovisuals

en: Previous Track
ca: Pista anterior

en: Next Track
ca: Pista següent

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
ca: Parole és un reproductor de mitjans audiovisuals simple i modern que està basat amb el marc de treball de GStreamer i que està escrit per encaixar bé a l'escriptori Xfce. S'ha dissenyat tenint en compte la simplicitat, la velocitat i l'ús dels recursos.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
ca: Parole compta amb la reproducció de fitxers locals de mitjans audiovisuals, incloent-hi vídeo amb subtítols, CD d'àudio, DVD i transmissions en viu. Parole també es pot ampliar a través de connectors.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
ca: Aquesta versió refresca l'aspecte de la llista de reproducció i el diàleg. Barrejar la llista de reproducció és més eficient i es pot invertir. La compatibilitat amb else DVD també s'ha millorat i ja no es congela quan s'inicia.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
ca: Aquesta versió millora la gestió i l’emmagatzematge de miniatures i corregeix les tecles de volum quan es visualitza el contingut en pantalla completa.

en: This release inhibits power management during video playback.
ca: Aquesta versió inhibeix la gestió de l'energia durant la reproducció de vídeos.

en: This is a minor bugfix release.
ca: Aquesta és una versió menor només amb correccions d'errors.

en: This release adds support for automatic codec installation.
ca: Aquesta versió permet la instal·lació automàtica de còdecs.

en: This is a minor translations-only release.
ca: Aquesta és una versió menor només amb les traduccions.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
ca: Aquest llançament marca la primera versió estable de la sèrie 1.0. S'ha afegit una nova opció de sortida de vídeo automàtica per millorar l'ús de màquines virtuals i de dispositius de baix consum. També s'han resolt un gran nombre d'errors, fent que aquesta versió sigui idònia per a tots els usuaris.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
ca: Aquesta versió de desenvolupament és una neteja gran de la base del codi, fent Parole més lleuger i més fàcil de millorar. Tots els URL s'han actualitzat a HTTPS. Un gran nombre d'errors han estat resolts i s'ha introduït un nou ajudant de dreceres de teclat.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
ca: Aquesta versió de desenvolupament corregeix diversos errors, errors tipogràfics, i detalls històrics presents en la documentació. Les etiquetes ara es processen als fitxers lliurats a través d'HTTP/S. El dorsal de vídeo clutter està inhabilitat per a GTK+ 3.22 i posteriors a causa dels canvis significatius de l'API.

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
ca: Aquesta versió de desenvolupament afegeix un nou mode reduït i la capacitat de reproduir o tornar a reproduir el contingut en fer clic a les icones circulars. La tematització se simplifica i els noms de fitxer es visualitzen quan no es troben les etiquetes ID3.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
ca: Aquesta versió millora el procés de construcció i inclou diverses correccions d'errors. Aquesta versió nova estable és una actualització recomanada per a tots els usuaris.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
ca: Aquesta versió de desenvolupament inestable afegeix el nou rerefons clutter i neteja símbols gtk3 en desús. També afegeix una característica d'"anar a la posició" i s'han abordat diversos errors.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
ca: Aquesta versió corregeix un problema amb la detecció d'ubicacions d'unitats de DVD.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
ca: Aquesta versió compta amb la transició completa a les eines Gtk+3, millores a la interfície d'usuari (menús més racionals) i millors llistes de reproducció. A més, els connectors existents s'han millorat i se n'ha afegit un de nou (MPRIS2). La major part de l'obra artística s'ha actualitzat per a aquesta versió i utilitzem el marc GStreamer1.0 ara per defecte.

en: Message
ca: Missatge

en: Track %i
ca: Pista %i

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Unable to install missing codecs.
ca: No es poden instal·lar els còdecs que falten.

en: No available plugin installer was found.
ca: No s'ha trobat cap instal·lador de connectors disponible.

en: Additional software is required.
ca: Cal programari addicional.

en: Don't Install
ca: No ho instal·lis

en: Install
ca: Instal·la

en: OK
ca: D'acord

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
ca: Parole necessita <b>%s</b> per reproduir aquest fitxer.
    Es pot instal·lar automàticament.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
ca: Parole necessita <b>%s</b> per reproduir aquest fitxer.

en: The stream is taking too much time to load
ca: Cal massa temps per carregar el flux

en: Do you want to continue loading or stop?
ca: Voleu que continuï la càrrega o la voleu aturar?

en: Stop
ca: Atura

en: Continue
ca: Continua

en: GStreamer Error
ca: Error del GStreamer

en: Parole Media Player cannot start.
ca: No es pot iniciar el reproductor de mitjans audiovisuals Parole.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
ca: No es pot carregar el connector «%s», comproveu la instal·lació de GStreamer.

en: Audio Track #%d
ca: Pista d'àudio #%d

en: Subtitle #%d
ca: Subtítol #%d

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <%s>.
ca: 
    Reproductor Parole %s
    
    Part del projecte Xfce Goodies
    https://goodies.xfce.org
    
    Llicència GNU GPL.
    
    Si us plau, informe dels errors a <%s>.

en: Open a new instance
ca: Obre una instància nova

en: Do not load plugins
ca: No carreguis els connectors

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
ca: Estableix el camí al dispositiu CD/VCD/DVD d'àudio

en: Start in embedded mode
ca: Inicia en mode incrustat

en: Start in fullscreen mode
ca: Comença el mode a pantalla completa

en: Play or pause if already playing
ca: Reprodueix o pausa si ja s'està reproduint

en: Raise volume
ca: Apuja el volum

en: Lower volume
ca: Abaixa el volum

en: Mute volume
ca: Volum silenciat

en: Unmute (restore) volume
ca: Activa (restaura) el volum

en: Add files to playlist
ca: Afegeix fitxers a la llista de reproducció

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Media to play
ca: Mitjà audiovisual a reproduir

en: [FILES...] - Play movies and songs
ca: [FITXERS...] - Reprodueix pel·lícules i cançons

en: Type %s --help to list all available command line options
ca: Teclegeu %s --help per a llistar totes les opcions de la línia d'ordres

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
ca: Ja s'està executant Parole, utilitzeu -i per obrir una instància nova

en: Audio
ca: Àudio

en: Video
ca: Vídeo

en: Audio and video
ca: Àudio i vídeo

en: All supported files
ca: Tots els fitxers compatibles

en: Playlist files
ca: Fitxers de llistes de reproducció

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
ca: Un reproductor moden i senzill de mitjans per a l'entorn d'escriptori Xfce.

en: Visit Parole website
ca: Visita el lloc web de Parole

en: Play Disc
ca: Reprodueix el disc

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
ca[0]: Llista de reproducció (%i ítem)
ca[1]: Llista de reproducció (%i ítems)

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
ca[0]: Llista de reproducció (%i capítol)
ca[1]: Llista de reproducció (%i capítols)

en: Chapter %i
ca: Capítol %i

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Error saving playlist file
ca: S'ha produït un error en desar la llista de reproducció

en: Unknown playlist format
ca: Format de la llista de reproducció desconegut

en: Please choose a supported playlist format
ca: Trieu un format de llista de reproducció compatible

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Save
ca: Desa

en: M3U Playlist (%s)
ca: Llista de reproducció M3U (%s)

en: PLS Playlist (%s)
ca: Llista de reproducció PLS (%s)

en: Advanced Stream Redirector (%s)
ca: Redirector avançat de fluxes (%s)

en: Shareable Playlist (%s)
ca: Llista de reproducció compartible (%s)

note: Clear
en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

note: Build the FileChooser dialog for subtitle selection.
en: Select Subtitle File
ca: Seleccioneu el fitxer de subtítols

en: Open
ca: Obre

en: Subtitle Files
ca: Fitxers de subtítols

en: Clear Recent Items
ca: Neteja els ítems recents

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu netejar l'historial dels ítems recents? L'acció no es pot desfer.

en: Media stream is not seekable
ca: El flux del mitjà audiovisual no és reubicable

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Pausa

en: GStreamer backend error
ca: Error del rerefons de GStreamer

en: Unknown Song
ca: Cançó desconeguda

en: on
ca: a

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: by
ca: de

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Buffering
ca: Memòria intermèdia

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
ca: _Surt de la pantalla completa

en: Leave Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

note: Play menu item * Play pause
en: _Pause
ca: _Pausa

en: _Play
ca: _Reprodueix

note: * Previous item in playlist.
en: _Previous
ca: _Anterior

note: * Next item in playlist.
en: _Next
ca: _Següent

note: * Un/Full screen
en: _Leave Fullscreen
ca: _Surt de la pantalla completa

note: * Un/Hide menubar
en: Show menubar
ca: Mostra la barra de menús

en: Mini Mode
ca: Mode reduït

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Unable to open default web browser
ca: No es pot obrir el navegador predeterminat

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
ca: Aneu a https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs per informar de l'error.

en: Go
ca: Vés-hi

note: Clear Recent Menu Item
en: _Clear recent items...
ca: _Neteja els ítems recents...

en: Audio Track:
ca: Pista d'àudio:

en: Subtitles:
ca: Subtítols:

en: Plugin failed to load
ca: El connector ha fallat en carregar-se

en: Please check your installation
ca: Comproveu la instal·lació

en: No installed plugins found on this system
ca: No s'han trobat connectors al sistema

en: Please check your installation.
ca: Comproveu la instal·lació.

en: Current Locale
ca: Configuració regional actual

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Celtic
ca: Celta

en: Central European
ca: Centre-europeu

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Croatian
ca: Croat

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/ucraïnès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Persian
ca: Persa

en: Romanian
ca: Romanès

en: South European
ca: Sud-europeu

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkish
ca: Turc

en: Western
ca: Occidental

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: MPRIS2 remote control
ca: Control remot MPRIS2

en: <i>on</i>
ca: <i>a</i>

en: <i>by</i>
ca: <i>de</i>

en: Notify
ca: Notifica

en: Show notifications for currently playing tracks
ca: Mostra notificacions per a les pistes que s'estan reproduint

en: Tray icon
ca: Icona de la safata

en: Show icon in the system tray
ca: Mostra la icona a la safata del sistema

note: * Previous Track
en: P_revious Track
ca: Pista ante_rior

note: * Next Track
en: _Next Track
ca: Pista següe_nt

note: * Open
en: _Open
ca: _Obre

en: Tray icon plugin
ca: Connector de la icona de safata

en: Always minimize to tray when window is closed
ca: Minimitza sempre a la safata quan es tanca la finestra

en: Are you sure you want to quit?
ca: Segur que voleu sortir?

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
ca: Parole es pot minimitzar a la safata del sistema.

en: Minimize to tray
ca: Minimitza a la safata

en: Remember my choice
ca: Recorda la selecció
