Xfce Apps - en to el translation catalogue (291 entries)

en: Open Media Files
el: Άνοιγμα αρχείων πολυμέσων

en: Open Network Location
el: Άνοιγμα τοποθεσίας δικτύου

en: Clear History
el: Αφαίρεση ιστορικού

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
el: Σύστημα παραθύρων Χ (X11/XShm/Xv)

en: X Window System (No Xv)
el: Σύστημα παραθύρων X (Χωρίς Xv)

en: Parole Preferences
el: Προτιμήσεις του Parole

note: Add a close button to the Infobar
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Disable screensaver when playing movies
el: Απενεργοποίηση προστασίας οθόνης όταν προβάλλονται ταινίες

en: <b>Screensaver</b>
el: <b>Προστασία οθόνης</b>

en: Show visual effects when an audio file is played
el: Εμφάνιση οπτικών εφέ όταν αναπαράγεται αρχείο ήχου

en: Visualization type:
el: Είδος οπτικού εφέ:

en: <b>Audio Visualization</b>
el: <b>Οπτικά εφέ ήχου</b>

en: Enable keyboard multimedia keys
el: Ενεργοποίηση πλήκτρων πολυμέσων στο πληκτρολόγιο

en: <b>Keyboard</b>
el: <b>Πληκτρολόγιο</b>

en: General
el: Γενικά

en: Please restart Parole for this change to take effect.
el: Παρακαλώ επανεκκινήστε το Parole για να ενεργοποιηθεί η αλλαγή.

en: <b>Video Output</b>
el: <b>Έξοδος βίντεο</b>

en: Brightness:
el: Φωτεινότητα:

en: Contrast:
el: Αντίθεση:

en: Hue:
el: Απόχρωση:

en: Saturation:
el: Κορεσμός:

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά

en: <b>Color Balance</b>
el: <b>Ισορροπία χρωμάτων</b>

en: Display
el: Προβολή

en: Always replace playlist with opened files
el: Αντικατάσταση της λίστας με τα ανοιγμένα αρχεία

en: Check and remove duplicate media entries
el: Έλεγχος και απομάκρυνση διπλότυπων αρχείων

en: Start playing opened files
el: Έναρξη με την αναπαραγωγή των αρχείων της λίστας

en: Remember playlist
el: Ενθύμηση της λίστας αναπαραγωγής

en: <b>Playlist Preferences</b>
el: <b>Προτιμήσεις λίστας αναπαραγωγής</b>

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Automatically show subtitles when playing movie file
el: Αυτόματη εμφάνιση υποτίτλων με τη προβολή αρχείου ταινίας

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

en: <b>Subtitle Preferences</b>
el: <b>Προτιμήσεις υποτίτλων</b>

en: Subtitles
el: Υπότιτλοι

en: Parole Media Player
el: Αναπαραγωγή πολυμέσων Parole

en: _Media
el: _Πολυμέσα

en: _Open...
el: Άνοι_γμα

en: Open _Location...
el: Άνοιγμα _τοποθεσίας

en: Open _Recent
el: Άνοιγμα _προσφάτων

en: _Save Playlist...
el: Απο_θήκευση λίστας αναπαραγωγής...

en: Insert Disc
el: Εισάγετε δίσκο

note: * Exit
en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Playback
el: _Αναπαραγωγή

en: _Repeat
el: _Επανάληψη

en: _Shuffle
el: _Τυχαία αναπαραγωγή

en: Show Playlist
el: Εμφάνιση λίστας αναπαραγωγής

note: Create dialog
en: Go to position
el: Μετάβαση στη θέση

en: _DVD Menu
el: Μενού _DVD

en: _Title Menu
el: Μενού _τίτλου

en: _Subpicture Menu
el: Μενού _υπο-εικόνας

en: _Audio Menu
el: Μενού ή_χου

en: A_ngle Menu
el: Μενού _γωνίας

en: _Chapters
el: _Κεφάλαια

en: _Chapter Menu
el: Μενού κε_φαλαίων

en: _Audio
el: Ή_χος

en: _Audio Track
el: Κομμάτι ή_χου

en: Empty
el: Άδειο

en: Volume _Up
el: _Αύξηση έντασης

en: Volume _Down
el: _Μείωση έντασης

en: _Mute
el: _Σιγή

en: _Video
el: _Βίντεο

en: _Fullscreen
el: Π_λήρης οθόνη

en: _Aspect Ratio
el: Αναλογία _οθόνης

en: None
el: Κανένας

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Square
el: Τετράγωνο

en: 4:3 (TV)
el: 4:3 (Τηλεόραση)

en: 16:9 (Widescreen)
el: 16:9 (Ευρεία οθόνη)

en: _Subtitles
el: _Υπότιτλοι

en: Select Text Subtitles...
el: Επιλογή υποτίτλων...

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: P_lugins
el: Π_ρόσθετα

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Report a Bug...
el: Α_ναφορά σφάλματος...

en: _Keyboard Shortcuts
el: _Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Display Parole user manual
el: Προβολή του εγχειριδίου χρήσης του Parole

en: _Contents
el: Πε_ριεχόμενα

en: _About
el: Π_ερί

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
el: <span color='#F4F4F4'><b><big>Άγνωστο Τραγούδι</big></b></span>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
el: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Άγνωστο Άλμπουμ</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
el: <big><span color='#BBBBBB'><i>από</i></span> <span color='#F4F4F4'>Άγνωστος Καλλιτέχνης</span></big>

en: Buffering (0%)
el: Φόρτωση (0%)

en: Disc Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής δίσκου

en: Add to playlist...
el: Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής...

en: Add
el: Προσθήκη

en: Remove selected media
el: Αφαίρεση επιλεγμένου

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Clear playlist
el: Εκκαθάριση λίστας αναπαραγωγής

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Shuffle
el: Τυχαία αναπαραγωγή

en: Move Up
el: Μετακίνηση επάνω

en: Move Down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Replace playlist when opening files
el: Αντικατάσταση της λίστας όταν ανοίγουν αρχεία

en: Play opened files
el: Αναπαραγωγή των ανοιγμένων αρχείων

en: Parole Plugins
el: Πρόσθετα του Parole

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: About
el: Περί

en: Save Playlist as...
el: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής ως...

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open location
el: Άνοιγμα τοποθεσίας

en: Quit
el: Κλείσιμο

en: View
el: Προβολή

en: Toggle fullscreen
el: Εναλλαγή σε πλήρη οθόνη

en: Exit fullscreen
el: Έξοδος από τη πλήρη οθόνη

en: Toggle menubar
el: Εμφάνιση μπάρας μενού

en: Volume
el: Ένταση

en: Increase volume
el: Αύξηση έντασης

en: Decrease volume
el: Ελάττωση έντασης

en: Mute
el: Σιγή

en: Toggle playlist
el: Εμφάνιση λίστας αναπαραγωγής

en: Select previous item
el: Επιλογή προηγούμενου

en: Select next item
el: Επιλογή επόμενου

en: Remove selected item
el: Αφαίρεση επιλεγμένου αντικειμένου

en: Playback
el: Αναπαραγωγή

en: Play/Pause
el: Αναπαραγωγή/Παύση

en: Previous track
el: Προηγούμενο κομμάτι

en: Next track
el: Επόμενο κομμάτι

en: Go back 10 seconds
el: Πίσω 10 δευτερόλεπτα

en: Go forward 10 seconds
el: Εμπρός 10 δευτερόλεπτα

en: Go back 1 minute
el: Πίσω 1 λεπτό

en: Go forward 1 minute
el: Εμπρός 1 λεπτό

en: Go back 10 minutes
el: Πίσω 10 λεπτά

en: Go forward 10 minutes
el: Εμπρός 10 λεπτά

en: Play your media
el: Αναπαραγωγή των πολυμέσων σας

en: Previous Track
el: Προηγούμενο κομμάτι

en: Next Track
el: Επόμενο κομμάτι

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
el: To Parole είναι μια απλή και σύγχρονη εφαρμογή αναπαραγωγής πολυμέσων βασισμένη στο Gstreamer και γραμμένη κατάλληλα για το περιβάλλον εργασίας Xfce. Σχεδιάστηκε με σκοπό την απλότητα, τη ταχύτητα και τη χρήση πόρων.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
el: Το Parole δίνει τη δυνατότητα αναπαραγωγής τοπικών αρχείων πολυμέσων όπως βίντεο με υπότιτλους, μουσικά CDs και DVDs καθώς και διαδικτυακές ροές. Επίσης είναι επεκτάσιμο μέσω πρόσθετων.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
el: Αυτή η έκδοση ανανεώνει τη λίστα αναπαραγωγής καθώς και την εμφάνιση και αισθητική των παραθύρων. Η τυχαία επιλογή από τη λίστα αναπαραγωγής είναι περισσότερο αποτελεσματική και μπορεί να αντιστραφεί. Επίσης βελτιώθηκε η υποστήριξη DVD και πλέον δεν θα παγώνει στην έναρξη.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
el: Αυτή η έκδοση βελτιώνει τη διαχείρηση των μικρογραφιών και, επιδιορθώνει και αποθηκεύει τα πλήκτρα ελέγχου της έντασης κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής σε πλήρη οθόνη.

en: This release inhibits power management during video playback.
el: Αυτή η έκδοση αναστέλλει τη διαχείρηση ενέργειας κατά τη διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο.

en: This is a minor bugfix release.
el: Αυτή είναι μικρή έκδοση επιδιόρθωσης σφαλμάτων.

en: This release adds support for automatic codec installation.
el: Αυτή η έκδοση προσθέτει υποστήριξη για την αυτόματη εγκατάσταση κωδικοποιητών.

en: This is a minor translations-only release.
el: Αυτή είναι μικρή έκδοση αναβάθμισης μόνο της μετάφρασης.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
el: Αυτή η έκδοση αποτελεί τη πρώτη σταθερή έκδοση της σειράς 1.0. Προστέθηκε η νέα επιλογή Αυτόματη έξοδος βίντεο, για να βελτιώσει τη λειτουργία σε εικονικές μηχανές και συσκευές χαμηλής ισχύος. Επιλύθηκε μεγάλος αριθμός σφαλμάτων, καθιστώντας τη κατάλληλη για όλους τους χρήστες.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
el: Αυτή η έκδοση εξέλιξης ξεκαθαρίζει σημαντικά του κώδικα, καθιστώντας το Parole ελαφρύτερο και ευκολότερο στη βελτίωση. Όλες οι διευθύνσεις έχουν ενημερωθεί σε HTTPS. Έχουν επιλυθεί πολλά σφάλματα και εισάγεται νέα βοήθεια για τις συντομεύσεις πληκτρολογίου.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
el: Αυτή η έκδοση εξέλιξης διορθώνει αρκετά σφάλματα, ορθογραφικά λάθη και εμφανίζει λεπτομέρειες για το ιστορικό στη τεκμηρίωση. Οι ετικέτες στα αρχεία που μεταφέρονται μέσω HTTP/S, τώρα επεξεργάζονται. Απενεργοποιήθηκε για το GTK+ 3.22 και νεώτερο, το βίντεο clutter του υποσυστήματος, εξαιτίας σημαντικών αλλαγών στο API.

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
el: Αυτή η έκδοση εξέλιξης προσθέτει μια νέα ελαχιστοποιημένη λειτουργία και την δυνατότητα αναπαραγωγής ή επανάληψης κάνοντας κλικ στα κυκλικά εικονίδια. Το θέμα έχει απλοποιθεί και τα ονόματα των αρχείων εμφανίζονται ακόμα και όταν δεν βρέθηκαν ετικέτες ID3.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
el: Αυτή η έκδοση βελτιώνει τη διαδικασία δόμησης και περιέχει αρκετές διορθώσεις σφαλμάτων.Αυτή η νέα σταθερή έκδοση συνιστάται για αναβάθμιση από όλους τους χρήστες.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
el: Αυτή η ασταθής έκδοση εξέλιξης προσθέτει το νέο clutter στο υποσύστημα και καθαρίζει τα ξεπερασμένα σύμβολα Gtk3. Επίσης προσθέτει τη δυνατότητα "Μετάβαση στη θέση" και διορθώνει αρκετά σφάλματα.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
el: Αυτή η έκδοση διορθώνει το πρόβλημα με την ανίχνευση της διαδρομής του οδηγού DVD.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
el: Αυτή η έκδοση περιλαμβάνει την ολοκληρωμένη μετάβαση στην εργαλειοθήκη Gtk+3, με βελτιώσεις στη διεπαφή του χρήστη (περισσότερα μενού ροής) και καλύτερες λίστες αναπαραγωγής. Επιπλέον βελτιώθηκαν τα πρόσθετα και προστέθηκε νέο (MPRIS2). Ανανεώθηκε αρκετά το περιβάλλον εμφάνισης και χρησιμοποιείται το GStreamer1.0 framework από προεπιλογή.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Track %i
el: Κομμάτι %i

en: Audio CD
el: Μουσικό CD

en: Unable to install missing codecs.
el: Αδύνατη η εγκατάσταση των κωδικοποιητών που λείπουν.

en: No available plugin installer was found.
el: Δεν βρέθηκε εγκαταστάτης πρόσθετων.

en: Additional software is required.
el: Απαιτείται επιπλέον λογισμικό.

en: Don't Install
el: Ακύρωση εγκατάστασης

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: OK
el: Εντάξει

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
el: Το Parole χρειάζεται το <b>%s</b> για την αναπαραγωγή αυτού του αρχείου.
    Μπορεί να εγκατασταθεί αυτόματα.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
el: Το Parole χρειάζεται το <b>%s</b> για την αναπαραγωγή αυτού του αρχείου.

en: The stream is taking too much time to load
el: Η ροή χρειάζεται πολύ χρόνο για να φορτωθεί

en: Do you want to continue loading or stop?
el: Θέλετε να συνεχίσετε τη φόρτωση ή να τη διακόψετε;

en: Stop
el: Διακοπή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: GStreamer Error
el: Σφάλμα GStreamer

en: Parole Media Player cannot start.
el: Η εφαρμογή αναπαραγωγής πολυμέσων Parole δεν μπορεί να εκκινήσει.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
el: Αδύνατη η φόρτωση του πρόσθετου "%s", ελέγξτε την εγκατάσταση του Gstreamer.

en: Audio Track #%d
el: Κομμάτι ήχου #%d

en: Subtitle #%d
el: Υπότιτλος #%d

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <%s>.
el: 
    Εφαρμογή αναπαραγωγής πολυμέσων Parole %s
    
    Στοιχείο του Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Άδεια χρήσης υπό την GNU GPL.
    
    Παρακαλώ αναφέρετε τα σφάλματα στο <%s>.

en: Open a new instance
el: Άνοιγμα νέου παραθύρου

en: Do not load plugins
el: Χωρίς πρόσθετα

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
el: Ορισμός διαδρομής για τη συσκευή Audio-CD/VCD/DVD

en: Start in embedded mode
el: Έναρξη στη παρούσα κατάσταση λειτουργίας

en: Start in fullscreen mode
el: Έναρξη σε πλήρη οθόνη

en: Play or pause if already playing
el: Αναπαραγωγή ή παύση αν γίνεται ήδη αναπαραγωγή

en: Raise volume
el: Αύξηση έντασης

en: Lower volume
el: Μείωση έντασης

en: Mute volume
el: Σιγή ήχου

en: Unmute (restore) volume
el: Αναίρεση σιγής ήχου (επαναφορά)

en: Add files to playlist
el: Προσθήκη αρχείων στη λίστα αναπαραγωγής

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Media to play
el: Πολυμέσα προς αναπαραγωγή

en: [FILES...] - Play movies and songs
el: [ΑΡΧΕΙΑ...] - Αναπαραγωγή ταινιών και τραγουδιών

en: Type %s --help to list all available command line options
el: Πληκτρολογήστε %s --help για τη λίστα με όλες τις διαθέσιμες επιλογές της γραμμής εντολών

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
el: Το Parole εκτελείται ήδη, χρησιμοποιήστε -i για να ανοίξετε νέο παράθυρο

en: Audio
el: Ήχος

en: Video
el: Βίντεο

en: Audio and video
el: Ήχος και βίντεο

en: All supported files
el: Όλα τα υποστηριζόμενα αρχεία

en: Playlist files
el: Αρχεία λίστας αναπαραγωγής

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
el: Απλή και σύγχρονη εφαρμογή αναπαραγωγής πολυμέσων για το περιβάλλον εργασίας Xfce.

en: Visit Parole website
el: Επίσκεψη ιστοσελίδας του Parole

en: Play Disc
el: Αναπαραγωγή δίσκου

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
el[0]: Λίστα αναπαραγωγής (%i αντικείμενο)
el[1]: Λίστα αναπαραγωγής (%i αντικείμενα)

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
el[0]: Λίστα αναπαραγωγής (%i κεφάλαιο)
el[1]: Λίστα αναπαραγωγής (%i κεφάλαια)

en: Chapter %i
el: Κεφάλαιο %i

en: Permission denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Error saving playlist file
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της λίστας αναπαραγωγής

en: Unknown playlist format
el: Άγνωστη μορφή λίστας αναπαραγωγής

en: Please choose a supported playlist format
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια υποστηριζόμενη μορφή λίστας αναπαραγωγής

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: M3U Playlist (%s)
el: Λίστα αναπαραγωγής M3U (%s)

en: PLS Playlist (%s)
el: Λίστα αναπαραγωγής PLS (%s)

en: Advanced Stream Redirector (%s)
el: Προχωρημένος αναδρομολογητής ροής (%s)

en: Shareable Playlist (%s)
el: Διαμοιραζόμενη λίστα αναπαραγωγής (%s)

note: Clear
en: Open Containing Folder
el: Άνοιγμα του φακέλου που περιέχεται

note: Build the FileChooser dialog for subtitle selection.
en: Select Subtitle File
el: Επιλογή αρχείου υποτίτλων

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Subtitle Files
el: Αρχεία υποτίτλων

en: Clear Recent Items
el: Αφαίρεση προσφάτων αντικειμένων

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
el: Θέλετε σίγουρα να καθαρίσετε το ιστορικό; Αυτό δεν είναι δυνατό να αναιρεθεί.

en: Media stream is not seekable
el: Η ροή πολυμέσων δεν υποστηρίζει αναζήτηση

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: GStreamer backend error
el: Σφάλμα υποσυστήματος GStreamer

en: Unknown Song
el: Άγνωστο Τραγούδι

en: on
el: σε

en: Unknown Album
el: Άγνωστο Άλμπουμ

en: by
el: από

en: Unknown Artist
el: Άγνωστος Καλλιτέχνης

en: Buffering
el: Φόρτωση

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Leave _Fullscreen
el: Έξοδος από την _πλήρη οθόνη

en: Leave Fullscreen
el: Έξοδος από την πλήρη οθόνη

note: Play menu item * Play pause
en: _Pause
el: _Παύση

en: _Play
el: _Αναπαραγωγή

note: * Previous item in playlist.
en: _Previous
el: Π_ροηγούμενο

note: * Next item in playlist.
en: _Next
el: Επό_μενο

note: * Un/Full screen
en: _Leave Fullscreen
el: Έ_ξοδος από την πλήρη οθόνη

note: * Un/Hide menubar
en: Show menubar
el: Εμφάνιση μπάρας μενού

en: Mini Mode
el: Ελαχιστοποιημένη λειτουργία

en: Unmute
el: Αναίρεση σιγής

en: Unable to open default web browser
el: Αδύνατο το άνοιγμα του προεπιλεγμένου περιηγητή διαδικτύου

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
el: Παρακαλώ μεταβείτε στο https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs για την αναφορά του σφάλματος.

en: Go
el: Μετάβαση

note: Clear Recent Menu Item
en: _Clear recent items...
el: Α_φαίρεση προσφάτων αντικειμένων...

en: Audio Track:
el: Κομμάτι ήχου:

en: Subtitles:
el: Υπότιτλοι:

en: Plugin failed to load
el: Αποτυχία φόρτωσης πρόσθετου

en: Please check your installation
el: Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας

en: No installed plugins found on this system
el: Δεν βρέθηκαν εγκατεστημένα πρόσθετα στο σύστημα

en: Please check your installation.
el: Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας.

en: Current Locale
el: Τρέχουσα γλώσσα

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Armenian
el: Αρμενικά

en: Baltic
el: Βαλτικά

en: Celtic
el: Κέλτικα

en: Central European
el: Κεντρικής Ευρώπης

en: Chinese Simplified
el: Κινέζικα απλοποιημένα

en: Chinese Traditional
el: Κινέζικα παραδοσιακά

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Cyrillic/Russian
el: Κυριλλικά/Ρωσία

en: Cyrillic/Ukrainian
el: Κυριλλικά/Ουκρανία

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Gujarati
el: Γκουαράτι

en: Gurmukhi
el: Γκουρμούκι

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hebrew Visual
el: Εβραϊκά οπτικά

en: Hindi
el: Ινδικά

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Nordic
el: Νορβηγικά

en: Persian
el: Περσικά

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: South European
el: Νότιας Ευρώπης

en: Thai
el: Ταϊλανδέζικα

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Western
el: Δυτικά

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: MPRIS2 remote control
el: Τηλεχειριστήριο MPRIS2

en: <i>on</i>
el: <i>σε</i>

en: <i>by</i>
el: <i>από</i>

en: Notify
el: Ειδοποίηση

en: Show notifications for currently playing tracks
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων για τα αναπαραγόμενα κομμάτια

en: Tray icon
el: Εικονίδιο περιοχής ειδοποιήσεων

en: Show icon in the system tray
el: Εμφάνιση εικονιδίου στην περιοχή ειδοποιήσεων

note: * Previous Track
en: P_revious Track
el: Π_ροηγούμενο κομμάτι

note: * Next Track
en: _Next Track
el: Επό_μενο κομμάτι

note: * Open
en: _Open
el: Άνοι_γμα

en: Tray icon plugin
el: Πρόσθετο περιοχής ειδοποιήσεων

en: Always minimize to tray when window is closed
el: Να γίνεται πάντα ελαχιστοποίηση στην περιοχή ειδοποιήσεων όταν κλείνει το παράθυρο

en: Are you sure you want to quit?
el: Θέλετε σίγουρα να κλείσετε το πρόγραμμα;

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
el: Το Parole μπορεί να ελαχιστοποιηθεί στην περιοχή ειδοποιήσεων.

en: Minimize to tray
el: Ελαχιστοποίηση στην περιοχή ειδοποιήσεων

en: Remember my choice
el: Ενθύμηση της επιλογή μου
