Xfce Apps - en to oc translation catalogue (220 entries)

en: Open Media Files
oc: Dobrir de fichièrs multimèdia

en: Open Network Location
oc: Dobrir un emplaçament ret

en: Clear History
oc: Escafar l'istoric

note: Add a close button to the Infobar
en: Close
oc: Tampar

en: Disable screensaver when playing movies
oc: Desactivar l'estalviador d'ecran al moment de la lectura dels filmes

en: <b>Screensaver</b>
oc: <b>Estalviador d'ecran</b>

en: Show visual effects when an audio file is played
oc: Afichar los efièches visuals quand un fichièr àudio es jogat

en: Visualization type:
oc: Tipe de visualizacion :

en: <b>Audio Visualization</b>
oc: <b>Visualizacion àudio</b>

en: Enable keyboard multimedia keys
oc: Activar las tòcas multimèdia del clavièr

en: <b>Keyboard</b>
oc: <b>Clavièr</b>

en: Brightness:
oc: Luminositat :

en: Contrast:
oc: Contraste :

en: Hue:
oc: Tencha :

en: Saturation:
oc: Saturacion :

en: Reset to defaults
oc: Reïnicializar

en: <b>Color Balance</b>
oc: <b>Balança color</b>

en: Display
oc: Afichar

en: Always replace playlist with opened files
oc: Remplaçar totjorn la lista de lectura amb los fichièrs dobèrts

en: Check and remove duplicate media entries
oc: Verificar e suprimir los doblons

en: Start playing opened files
oc: Aviar la lectura dels fichièrs dobèrts

en: Remember playlist
oc: Se remembrar de la lista de lectura

en: Playlist
oc: Lista de lectura

en: Automatically show subtitles when playing movie file
oc: Afichar automaticament los sostítols al moment de la lectura d'un fichièr vidèo

en: Font:
oc: Poliça :

en: Encoding:
oc: Encodatge :

en: Subtitles
oc: Sostítols

en: Parole Media Player
oc: Lector Mèdia Parole

en: _Media
oc: _Mèdia

en: _Open...
oc: _Dobrir...

en: Open _Location...
oc: Dobrir _l'emplaçament...

en: Open _Recent
oc: Dobrir _Recent

en: Insert Disc
oc: Inserir un disc

note: * Exit
en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Playback
oc: _Lectura

en: _Repeat
oc: _Repetir

en: _Shuffle
oc: _Aleatòri

en: Show Playlist
oc: Veire la lista de lectura

en: _DVD Menu
oc: Menú _DVD

en: _Title Menu
oc: Menú _Títol

en: _Audio Menu
oc: Menú _Son

en: A_ngle Menu
oc: Menú A_ngle

en: _Chapters
oc: _Capítols

en: _Chapter Menu
oc: Menú _Capítol

en: _Audio
oc: _Àudio

en: _Audio Track
oc: Pista _Son

en: Empty
oc: Void

en: Volume _Up
oc: Aumentar lo volum

en: Volume _Down
oc: Demesir lo volum

en: _Mute
oc: _Metre en sordina

en: _Video
oc: _Vidèo

en: _Fullscreen
oc: _Ecran complet

en: _Aspect Ratio
oc: _Ratio d'aspècte

en: None
oc: Pas cap

en: Square
oc: Cairrat

en: 16:9 (Widescreen)
oc: 16:9 (Ecran larg)

en: _Subtitles
oc: _Sostítols

en: _Tools
oc: Ai_sinas

en: P_lugins
oc: Em_peutons

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _Contents
oc: _Somari

en: _About
oc: _A prepaus

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
oc: <span color='#F4F4F4'><b><big>Cançon desconeguda</big></b></span>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
oc: <big><span color='#BBBBBB'><i>sus</i></span> <span color='#F4F4F4'>un album desconegut</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
oc: <big><span color='#BBBBBB'><i>per</i></span> <span color='#F4F4F4'>un artista desconegut</span></big>

en: Buffering (0%)
oc: Mesa en tampon (0%)

en: Disc Playlist
oc: Lista de lectura del disc

en: Add
oc: Apondre

en: Remove selected media
oc: Levar los supòrts seleccionats

en: Remove
oc: Suprimir

en: Clear playlist
oc: Escafar la lista de lectura

en: Clear
oc: Voidar

en: Repeat
oc: Repetir

en: Shuffle
oc: Aleatòri

en: Move Up
oc: Desplaçar cap amont

en: Move Down
oc: Desplaçar cap aval

en: Replace playlist when opening files
oc: Remplaçar la lista de lectura al moment de la dobertura de fichièrs

en: Play opened files
oc: Legir los fichièrs dobèrts

en: Parole Plugins
oc: Empeutons Parole

en: Plugin
oc: Empeuton

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: About
oc: A prepaus

en: Open file
oc: Dorbir lo fichièr

en: Open location
oc: Dobrir l’emplaçament

en: Quit
oc: Quitar

en: View
oc: Afichatge

en: Volume
oc: Volum

en: Mute
oc: Metre en sordina

en: Play/Pause
oc: Lectura / Pausa

en: Previous track
oc: Pista precedenta

en: Next track
oc: Pista seguenta

en: Play your media
oc: Legir vòstre mèdia

en: Previous Track
oc: Pista precedenta

en: Next Track
oc: Pista seguenta

en: Message
oc: Messatge

en: Track %i
oc: Pista %i

en: Audio CD
oc: CD Àudio

en: Additional software is required.
oc: Un logicial suplementari es necessari.

en: Don't Install
oc: Installar pas

en: Install
oc: Installar

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
oc: Parole a besonh de <b>%s</b> per jogar aqueste fichièr.
    Pòt èsser installat automaticament.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
oc: Parole a besonh de <b>%s</b> per jogar aqueste fichièr.

en: The stream is taking too much time to load
oc: Lo flux pren tròp de temps per se cargar

en: Do you want to continue loading or stop?
oc: Volètz contunhar o arrestar lo cargament ?

en: Stop
oc: Arrèst

en: Continue
oc: Contunhar

en: GStreamer Error
oc: Error GStreamer

en: Parole Media Player cannot start.
oc: Lo lector Mèdia Parole se pòt pas aviar.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
oc: Impossible de cargar l'empeuton « %s », verificar vòstra installacion de GStreamer.

en: Audio Track #%d
oc: Pista àudio #%d

en: Subtitle #%d
oc: Sostítol #%d

en: Open a new instance
oc: Dobrir una novèla instància

en: Do not load plugins
oc: Cargar pas los empeutons

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
oc: Seleccionar lo camin cap al periferic Àudio-CD/VCD/DVD

en: Start in embedded mode
oc: Aviar en mòde integrat

en: Start in fullscreen mode
oc: Aviar en ecran complet

en: Play or pause if already playing
oc: Lectura o pausa se lectura en cors

en: Raise volume
oc: Aumentar lo volum

en: Lower volume
oc: Baissar lo volum

en: Mute volume
oc: Copar lo volum

en: Unmute (restore) volume
oc: Volum (restablir) en sordina

en: Add files to playlist
oc: Apondre de fichièrs a la lista de lectura

en: Print version information and exit
oc: Visualizar las informacions de la version e quitar

en: Media to play
oc: Mèdia a legir

en: [FILES...] - Play movies and songs
oc: [Fichièrs ...] - jogar los filmes e las cançons

en: Type %s --help to list all available command line options
oc: Picar %s - help per la lista de totas las opcions disponiblas en linha de comanda

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
oc: Parole es ja en cors de foncionament. Utilizatz -i per dobrir una novèla instància

en: Audio
oc: Àudio

en: Video
oc: Vidèo

en: Audio and video
oc: Àudio e vidèo

en: All supported files
oc: Totes los fichièrs preses en carga

en: Playlist files
oc: Fichièrs de la lista de lectura

en: Visit Parole website
oc: Visitar lo site Web Parole

en: Play Disc
oc: Legir un disc

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Chapter %i
oc: Capítol %i

en: Permission denied
oc: Permission pas acordada

en: Error saving playlist file
oc: Error al moment del salvament del fichièr de la lista de lectura

en: Unknown playlist format
oc: Format de lista de lectura desconegut

en: Please choose a supported playlist format
oc: Se vos plai, causissètz un format de lista de lectura suportat

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Cancel
oc: Anullar

en: Save
oc: Enregistrar

note: Clear
en: Open Containing Folder
oc: Dobrir lo dorsièr que conten lo fichièr

note: Build the FileChooser dialog for subtitle selection.
en: Select Subtitle File
oc: Seleccionar lo fichièr de sostítols

en: Open
oc: Dobrir

en: Subtitle Files
oc: Fichièrs sostítols

en: Clear Recent Items
oc: Escafar los elements recents

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
oc: Sètz segur que volètz escafar vòstre istoric d'elements recents ? Aquò pòt pas èsser anullat.

en: Media stream is not seekable
oc: Lo flux mèdia pòt èsser recercat

en: Play
oc: Lectura

en: Pause
oc: Pausa

en: GStreamer backend error
oc: Error del motor GStreamer

en: Unknown Song
oc: Cançon desconeguda

en: on
oc: actiu

en: Unknown Album
oc: Album desconegut

en: by
oc: per

en: Unknown Artist
oc: Artista desconegut

en: Buffering
oc: Mesa en tampon

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: Leave _Fullscreen
oc: Daissar en ecran com_plet

en: Leave Fullscreen
oc: Daissar en ecran complet

note: Play menu item * Play pause
en: _Pause
oc: _Pausa

en: _Play
oc: _Lectura

note: * Previous item in playlist.
en: _Previous
oc: _Precedent

note: * Next item in playlist.
en: _Next
oc: _Seguent

note: * Un/Full screen
en: _Leave Fullscreen
oc: _Quitar l'ecran complet

note: * Un/Hide menubar
en: Show menubar
oc: Veire la barra de menú

en: Unmute
oc: Remetre lo son

en: Unable to open default web browser
oc: Impossible de dobrir lo navigador Web per defaut

en: Audio Track:
oc: Pista àudio :

en: Subtitles:
oc: Sostítols :

en: Plugin failed to load
oc: L'empeuton es pas estat cargat

en: Please check your installation
oc: Se vos plai, verificatz vòstra installacion

en: No installed plugins found on this system
oc: Cap d'empeuton installat pas trobat sus aqueste sistèma

en: Please check your installation.
oc: Se vos plai, verificar vòstra installacion.

en: Current Locale
oc: Lenga actuala

en: Arabic
oc: Arabi

en: Armenian
oc: Armèni

en: Central European
oc: Euròpa centrala

en: Chinese Simplified
oc: Chinés simplificat

en: Chinese Traditional
oc: Chinés tradicional

en: Croatian
oc: Croat

en: Cyrillic
oc: Cirillic

en: Cyrillic/Russian
oc: Cirillic / Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
oc: Cirillic / Ucraïnian

en: Greek
oc: Grèc

en: Gujarati
oc: Gujrati

en: Gurmukhi
oc: Gurmukhī

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hebrew Visual
oc: Ebrieu visual

en: Hindi
oc: Indi

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: Persian
oc: Persan

en: Romanian
oc: Romanés

en: South European
oc: Euròpa del sud

en: Thai
oc: Tai

en: Turkish
oc: Turc

en: Western
oc: Occident

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: <i>on</i>
oc: <i>en</i>

en: <i>by</i>
oc: <i>per</i>

en: Notify
oc: Avisar

en: Show notifications for currently playing tracks
oc: Afichar las notificacions de la lista de lectura actuala

en: Tray icon
oc: Icòna de la zòna de notificacion

en: Show icon in the system tray
oc: Far veire una icòna dins la zòna de notificacion

note: * Previous Track
en: P_revious Track
oc: Pista p_recedenta

note: * Next Track
en: _Next Track
oc: Pista segue_nta

note: * Open
en: _Open
oc: _Dobrir

en: Tray icon plugin
oc: Empeuton de l'icòna de la zòna de notificacion

en: Always minimize to tray when window is closed
oc: Redusir totjorn dins la zòna de notificacion quand la fenèstra es tampada

en: Are you sure you want to quit?
oc: Sètz segur que volètz quitar ?

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
oc: Parole pòt èsser minimizada dins la barra d'estat a la plaça.

en: Minimize to tray
oc: Minimizar dins la zòna de notificacion

en: Remember my choice
oc: Se remembrar de ma causida
