parted 3.4.64.2 - en to nl translation catalogue (529 entries)

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: write error
nl: schrijffout

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
nl: ‘

en: '
nl: ’

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
nl: ^[jJyY]

en: Packaged by %s (%s)
nl: In pakketvorm gebracht door %s (%s)

en: Packaged by %s
nl: In pakketvorm gebracht door %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
nl: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPL-3+: GNU General Public License versie 3 of later.
    Zie <%s> voor de volledige (Engelse) tekst.
    Deze software kent GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
nl: Geschreven door %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s en %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nl: Geschreven door %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s en anderen.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Report %s bugs to: %s
nl: Rapporteer gebreken in het programma '%s' aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: %s home page: <%s>
nl: Webpagina van %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <%s>

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Disk Image
nl: Schijfimage

en: Error opening %s: %s
nl: Fout tijdens openen van %s: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
nl: Kan %s niet openen voor lezen-en-schrijven (%s);  %s is geopend voor alleen-lezen.

en: %s during seek for read on %s
nl: %s tijdens een 'seek' bij het lezen van %s

en: %s during read on %s
nl: %s tijdens lezen van %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
nl: Kan niet naar %s schrijven, omdat het geopend is voor alleen-lezen.

en: %s during seek for write on %s
nl: %s tijdens een 'seek' bij het schrijven naar %s

en: %s during write on %s
nl: %s tijdens schrijven naar %s

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE] [APPARAAT]...

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
nl: Het besturingssysteem informeren over veranderingen in een partitietabel.
    
      -d, --dry-run    het besturingssysteem niet informeren, maar doen alsof
      -s, --summary    een samenvatting van de inhoud tonen
      -h, --help       deze hulptekst tonen en stoppen
      -v, --version    programmaversie tonen en stoppen

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
nl: 
    Zonder APPARAAT worden alle beschikbare apparaten onderzocht.

en: 
    Report bugs to <%s>.
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Unable to open %s.
nl: Kan %s niet openen.

en: Unable to probe store.
nl: Kan de logische opbouw van het apparaat niet achterhalen.

en: WARNING: the kernel failed to re-read the partition table on %s (%s).  As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
nl: WAARSCHUWING: de kernel kan de partitietabel op %s niet opnieuw lezen (%s).  Dit kan als gevolg hebben dat het niet al uw aanpassingen weergeeft tot na een herstart.

en: Warning: unable to open %s (%s). As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
nl: Waarschuwing: kan %s niet openen (%s).  Dit kan als gevolg hebben dat het niet al uw aanpassingen weergeeft tot na een herstart.

en: Warning: failed to make translator go away on %s (%s). As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
nl: Waarschuwing: kan translator op %s niet verwijderen (%s).  Dit kan als gevolg hebben dat het niet al uw aanpassingen weergeeft tot na een herstart.

en: %s trying to sync %s to disk
nl: %s: bezig met synchroniseren van %s naar schijf

en: Could not stat device %s - %s.
nl: Kan de status van apparaat '%s' niet opvragen -- %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
nl: Kan het apparaattype van '%s' niet achterhalen.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
nl: Kan de sectorgrootte van %s niet achterhalen: %s.
    De standaard sectorgrootte (%lld) wordt gebruikt.

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
nl: Kan de fysieke sectorgrootte van %s niet achterhalen.
    De logische sectorgrootte (%lld) wordt gebruikt.

en: Unable to determine the size of %s (%s).
nl: Kan de grootte van %s niet achterhalen -- %s.

en: Generic IDE
nl: Gewone IDE

en: Could not get identity of device %s - %s
nl: Kan de identiteit van apparaat %s niet achterhalen -- %s.

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
nl: Apparaat %s bevat per fysieke sector meerdere (%d) logische sectoren.
    GNU Parted ondersteunt dit op EXPERIMENTELE basis voor sommige combinaties van
    schijflabel en bestandssysteem, bijvoorbeeld GPT met ext2/3.
    Zie de website van Parted voor de laatste informatie.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
nl: Fout tijdens initialiseren van SCSI-apparaat %s -- %s.

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
nl: Apparaat %s is zo klein dat het onmogelijk een bestandssysteem of
    partitietabel kan bevatten.  Hebt u misschien een verkeerd apparaat gekozen?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
nl: Kan de logische opbouw van het apparaat %s niet achterhalen.
    U kunt Parted beter niet gebruiken tenzij u ECHT weet wat u doet!

en: Generic SD/MMC Storage Card
nl: Algemeen SD/MMC-geheugenkaart

en: NVMe Device
nl: NVMe-apparaat

en: DAC960 RAID controller
nl: DAC960 RAID-stuurapparaat

en: Promise SX8 SATA Device
nl: Promise SX8 SATA-apparaat

en: ATA over Ethernet Device
nl: ATA-over-Ethernet-apparaat

en: IBM S390 DASD drive
nl: IBM S390 DASD-schijf

en: IBM iSeries Virtual DASD
nl: IBM iSeries virtuele DASD

en: Compaq Smart Array
nl: Compaq Smart Array-stuurapparaat

en: NVDIMM Device
nl: NVDIMM-apparaat

en: ATARAID Controller
nl: ATARAID-stuurapparaat

en: I2O Controller
nl: I2O-stuurapparaat

en: User-Mode Linux UBD
nl: User-Mode Linux-blokapparaat (UBD)

en: Loopback device
nl: Lus-apparaat

en: Xen Virtual Block Device
nl: Xen virtueel blokapparaat

en: Unknown
nl: (onbekend)

en: Virtio Block Device
nl: Virtio-blokapparaat

en: Linux Software RAID Array
nl: Linux-Software-RAID-array

en: RAM Drive
nl: RAM-schijf

en: ped_device_new()  Unsupported device type
nl: Apparaattype wordt niet ondersteund.

en: Error fsyncing/closing %s: %s
nl: Fout tijdens fsyncing/sluiten van %s: %s

en: %0.0send of file while reading %s
nl: %0.0sbestandseinde tijdens lezen van %s

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het informeren van de kernel over de wijzigingen aan partitie %s -- %s.  Dit betekent dat Linux geen weet heeft van de veranderingen die u net hebt gemaakt aan %s totdat u uw computer herstart -- u dient deze partitie dus niet aan te koppelen of op enigerlei wijze te gebruiken alvorens te herstarten.

en: Unable to determine the start and length of %s.
nl: Kan begin en lengte van %s niet achterhalen.

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
nl: Partitie(s) %s op %s zijn geschreven maar het is niet gelukt de kernel over de wijzigingen te informeren, waarschijnlijk omdat de partitie(s) gebruikt worden.  De oude partities zullen zodoende actief blijven.  U dient uw computer nu te herstarten alvorens verdere veranderingen aan te brengen.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
nl: Het einde kan niet vóór het begin liggen! (startsector=%jd, lengte=%jd)

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
nl: Poging tot het schrijven van sectoren %ld-%ld buiten de partitie op %s.

en: checking for bad blocks
nl: bezig met zoeken naar slechte blokken

en: Backtrace has %d calls on stack:
nl: De backtrace heeft %d aanroepen op de stack:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
nl: *** assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed ***

en: %s: unrecognised disk label
nl: %s: onbekend schijflabel

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
nl: Deze libparted kan niet naar %s schrijven.  Mogelijk werd libparted voor alleen-lezen gecompileerd.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
nl: Partitie %d is %s, maar het bestandssysteem is %s.

en: cylinder_alignment
nl: cilinderuitlijning

en: pmbr_boot
nl: PMBR_boot

en: Unknown disk flag, %d.
nl: Onbekende schijfvlag %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
nl: %s-schijflabels kennen geen uitgebreide partities.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
nl: %s-schijflabels kennen geen logische of uitgebreide partities.

en: Too many primary partitions.
nl: Te veel primaire partities.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
nl: Kan geen logische partitie aan %s toevoegen, omdat er geen uitgebreide partitie is.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
nl: Kan niet meer dan één uitgebreide partitie maken op %s.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
nl: Kan geen logische partitie buiten de uitgebreide partitie maken.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
nl: Kan geen logische partitie buiten de uitgebreide partitie op %s maken.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
nl: Kan geen primaire partitie binnen een uitgebreide partitie maken.

en: Can't have a partition outside the disk!
nl: Kan geen partitie maken buiten de schijf!

en: Can't have overlapping partitions.
nl: Partities mogen elkaar niet overlappen.

en: metadata
nl: metagegevens

en: free
nl: vrij

en: extended
nl: uitgebreid

en: logical
nl: logisch

en: primary
nl: primair

en: boot
nl: opstart

en: root
nl: hoofdmap

en: hidden
nl: verborgen

en: Unknown partition flag, %d.
nl: Onbekende partitievlag %d.

en: Information
nl: Opmerking

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Error
nl: Fout

en: Fatal
nl: Fataal

en: Bug
nl: Programmeerfout

en: No Implementation
nl: Niet-geïmplementeerd

en: Fix
nl: Repareren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Ignore
nl: Negeren

en: Cancel
nl: Annuleren

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more information of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to %s containing at least the version (%s) and the following message:
nl: U bent tegen een programmeerfout in GNU Parted aangelopen.
    Zie eventueel de website (http://www.gnu.org/software/parted/parted.html)
    voor meer informatie over het nuttig rapporteren van fouten.
    
    Stuur een foutrapportage (naar %s) die in elk geval
    het versienummer (%s) noemt en de volgende boodschap:

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
nl: Het lezen van AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
nl: Het schrijven van AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
nl: Het toevoegen van partities aan AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
nl: Het klonen van partities in AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
nl: Het instellen van het systeemtype in AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
nl: Het zetten van vlaggen in AIX-schijflabels is nog niet geïmplementeerd.

en: There were remaining partitions after filling the main AHDI table.
nl: Er waren nog partities over na het vullen van de hoofd-AHDI-tabel.

en: There were remaining partitions after filling the tables.
nl: Er waren nog partities over na het vullen van alle tabellen.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
nl: Kan niet aan alle voorwaarden voor deze partitie voldoen.

en: Unable to allocate a partition number.
nl: Geen partitienummer meer beschikbaar.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
nl: Kan in het BSD-schijflabel geen plekje meer reserveren.

en: The partition table of DASD-LDL device cannot be changed.
nl: De partitietabel van een DASD-LDL-apparaat kan niet gewijzigd worden.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
nl: Kan in het DASD-schijflabel geen plekje meer reserveren.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
nl: Ongeldige partitietabel op %s -- onjuiste vingerafdruk %x.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
nl: Ongeldige partitietabel -- recursieve partitie op %s.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
nl: Parted kan partitities beheerd door Windows Dynamic Disk niet van grootte veranderen.

en: cannot create any more partitions
nl: kan geen nieuwe partities meer maken

en: %s has no extended partition (volume header partition).
nl: %s bevat geen uitgebreide partitie (volumenkop-partitie).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
nl: Onjuiste controlesom: de partitietabel is beschadigd.

en: Only primary partitions can be root partitions.
nl: Alleen een primaire partitie kan rootpartitie zijn.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
nl: Alleen een primaire partitie kan swappartitie zijn.

en: Only logical partitions can be a boot file.
nl: Alleen een logische partitie kan een opstartbestand zijn.

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
nl: Het instellen van '%s' als dvh-partitienaam is mislukt:
    alleen logische partities (opstartbestanden) hebben een naam.

en: Too many primary partitions
nl: Te veel primaire partities.

en: open error
nl: openfout

en: seek error
nl: 'seek'-fout

en: read error
nl: leesfout

en: ioctl() error
nl: ioctl()-fout

en: API version mismatch
nl: API-versies passen niet bij elkaar

en: Unsupported disk type
nl: Schijftype wordt niet ondersteund

en: Unsupported disk format
nl: Schijfindeling wordt niet ondersteund

en: Disk is in use
nl: Schijf is in gebruik

en: Syntax error in config file
nl: Syntaxfout in configuratiebestand

en: Volume label is corrupted
nl: Volumenlabel is beschadigd

en: A data set name is corrupted
nl: Naam van een dataset is beschadigd

en: Memory allocation failed
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Device verification failed
nl: Apparaatcontrole is mislukt

en: The specified device is not a valid DASD device
nl: Het opgegeven apparaat is geen geldig DASD-apparaat

en: VOLSER not found on device
nl: VOLSER is niet gevonden op apparaat

en: Fatal error
nl: Fatale fout

en: No room for volume label.
nl: Geen ruimte voor een volumenlabel.

en: No room for partition info.
nl: Geen ruimte voor partitie-informatie.

en: Invalid VTOC.
nl: Ongeldige VTOC.

en: Could not retrieve API version.
nl: Kan de API-versie niet verkrijgen.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
nl: Huidige API-versie '%d' past niet bij API-versie '%d' van het DASD-stuurprogramma!

en: Could not retrieve disk size.
nl: Kan schijfgrootte niet verkrijgen.

en: Could not retrieve disk geometry information.
nl: Kan informatie over schijfopbouw niet verkrijgen.

en: Could not retrieve blocksize information.
nl: Kan blokgrootte niet verkrijgen.

en: Disk geometry does not match a DASD device of type 3390.
nl: Schijfgeometrie komt niet overeen met een DASD-apparaat van type 3390.

en: device is too small for GPT
nl: Het apparaat is te klein voor GPT.

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
nl: De indeling van de GPT-partitietabel is van versie %x.  Dit is nieuwer dan wat deze versie van Parted kent.  Rapporteer dit alstublieft aan ons.

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
nl: Niet alle beschibare ruimte voor %s schijnt gebruikt te worden.
    De GPT bijwerken om alle ruimte te gebruiken (%llu extra blokken),
    of doorgaan en deze extra ruimte negeren?

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
nl: De reservekopie van de GPT-tabel staat niet helemaal aan het einde van de schijf, zoals zou moeten.  Dit kan gerepareerd worden door de reservekopie naar het einde te verplaatsen (en de oude reservekopie te verwijderen).  Reparatie uitvoeren?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
nl: Zowel de primaire GPT-tabel als de reservekopie zijn beschadigd.  Maak eerst een nieuw schijflabel aan, en probeer dan met de 'red'-opdracht de kwijtgeraakte partities te herstellen.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
nl: De reservekopie van de GPT-tabel is beschadigd, maar de primaire tabel lijkt goed.  Deze laatste zal worden gebruikt.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
nl: De primaire GPT-tabel is beschadigd, maar de reservekopie lijkt goed.  Deze laatste zal worden gebruikt.

en: primary partition table array CRC mismatch
nl: CRC-verschil in hoofdpartitietabel-array

en: failed to translate partition name
nl: vertalen van partitienaam is mislukt

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
nl: Ongeldige vingerafdruk %x voor een Mac-schijflabel.

en: Partition map has no partition map entry!
nl: Partitietabel bevat geen partitietabelitem!

en: %s is too small for a Mac disk label!
nl: %s is te klein voor een Mac-schijflabel!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
nl: Partitie %d heeft een ongeldige vingerafdruk %x.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
nl: Partitie %d heeft een ongeldige lengte van 0 bytes!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
nl: Het gegevensgebied begint niet bij het begin van de partitie.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
nl: Het opstartgebied beslaat niet de gehele partitie.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
nl: Het gegevensgebied beslaat niet de gehele partitie.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
nl: Vreemde blokgrootte in apparaatbeschrijving: %d bytes is niet deelbaar door 512.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
nl: De beschrijving van het stuurprogramma zegt dat de fysieke blokgrootte %d bytes is, maar Linux zegt dat het %d bytes is.

en: No valid partition map found.
nl: Geen geldige partitietabel gevonden.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
nl: Tegenstrijdige groottes van partitietabelitems!
    Item 1 zegt dat het %d is, maar item %d zegt dat het %d is!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
nl: Vreemd: twee partitietabelitems!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
nl: Het veranderen van de naam van een root- of swappartitie zal verhinderen dat Linux deze als zodanig herkent.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
nl: Kan geen nieuwe primaire partitie toevoegen: de partitietabel is te klein!

en: Invalid partition table on %s.
nl: Ongeldige partitietabel op %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
nl: Partitie %d is niet uitgelijnd op cilindergrenzen.  Dit wordt nog niet ondersteund.

en: Can't add another partition.
nl: Kan niet nog een partitie toevoegen.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
nl: partitielengte van %jd-sectoren overschrijdt het %s-partitietabelverplicht maximum van %jd

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
nl: startsectornummer, %jd overschrijdt het %s-partitietabelverplicht maximum van %jd

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
nl: %s : Onjuiste controlesom op blok %llu van type %s.

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
nl: %s : Geen 'rdb'-blok gevonden -- zou nooit mogen gebeuren.

en: %s : Loop detected at block %d.
nl: %s : Lus gedetecteerd bij blok %d.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
nl: %s : De %s-lijst lijkt verkeerd te zijn bij blok %s.

en: %s : Failed to list bad blocks.
nl: %s : Invullen van slechte blokken is mislukt.

en: %s : Failed to list partition blocks.
nl: %s : Invullen van partitieblokken is mislukt.

en: %s : Failed to list file system blocks.
nl: %s : Invullen van bestandssysteemblokken is mislukt.

en: %s : Failed to list boot blocks.
nl: %s : Invullen van opstartblokken is mislukt.

en: Failed to write partition block at %d.
nl: Schrijven van partitieblok %d is mislukt.

en: Corrupted Sun disk label detected.
nl: Beschadigd Sun-schijflabel gevonden.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
nl: De logische schijfopbouw (%d,%d,%d) gerapporteerd door het besturingssysteem komt niet overeen met de opbouw (%d,%d,%d) opgeslagen in het schijflabel.

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
nl: Het schijflabel beschrijft een schijf groter dan %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
nl: De schijf heeft %d cilinders, wat groter is dan het maximum van 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
nl: De 'Hele-Schijf'-partitie is de enige die over is.  In het algemeen is het geen goed idee om deze partitie met een echte te overschrijven.  Solaris kan mogelijk niet zonder deze partitie starten, en SILO (de Sparc-opstartlader) waardeert de aanwezigheid ervan ook.

en: Sun disk label is full.
nl: Sun-schijflabel is vol.

en: opening of device failed
nl: openen van apparaat is mislukt

en: seeking on device failed
nl: een 'seek' op apparaat is mislukt

en: writing to device failed
nl: schrijven naar apparaat is mislukt

en: reading from device failed
nl: lezen van apparaat is mislukt

en: Could not read volume label.
nl: Kan volumenlabel niet lezen.

en: Could not write volume label.
nl: Kan volumenlabel niet schrijven.

en: Could not read VTOC labels.
nl: Kan VTOC-labels niet lezen.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
nl: Kan een FMT1 DSCB niet lezen.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
nl: Kan een FMT4 DSCB niet lezen.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
nl: Kan een FMT5 DSCB niet lezen.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
nl: Kan een FMT7 DSCB niet lezen.

en: Could not write VTOC labels.
nl: Kan VTOC-labels niet schrijven.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
nl: Kan een FMT1 DSCB niet schrijven.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
nl: Kan een FMT4 DSCB niet schrijven.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
nl: Kan een FMT5 DSCB niet schrijven.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
nl: Kan een FMT7 DSCB niet schrijven.

en: Could not write VTOC FMT9 DSCB.
nl: Kan een FMT9 DSCB niet schrijven.

en: Out of memory.
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar.

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
nl: Kan grootte van speciale eenheid 'COMPACT' niet achterhalen.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
nl: "%s" heeft een voor locaties ongeldige syntax.

en: The maximum head value is %d.
nl: De maximum waarde voor de kop is %d.

en: The maximum sector value is %d.
nl: De maximum waarde voor de sector is %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
nl: Locatie %s ligt buiten het apparaat %s.

en: Invalid number.
nl: Ongeldig nummer.

en: Use a smaller unit instead of a value < 1
nl: Gebruik een kleinere eenheid in plaats van een waarde kleiner dan 1

en: %s : Failed to allocate partition block
nl: %s : Geheugen reserveren voor partitieblok is mislukt

en: %s : Failed to allocate block
nl: %s : Geheugen reserveren voor blok is mislukt

en: %s : Couldn't read boot block %llu
nl: %s : Kan opstartblok %llu niet lezen

en: %s : Couldn't read root block %llu
nl: %s : Kan hoofdblok %llu niet lezen

en: %s : Failed to allocate id list element
nl: %s : Geheugen reserveren voor ID-lijstelement is mislukt

en: %s : Couldn't read block %llu
nl: %s : Kan blok %llu niet lezen

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
nl: %s : Onjuiste controlesom op blok %llu van type %s

en: %s : Couldn't write block %d
nl: %s : Kan blok %d niet schrijven

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
nl: %s : Geheugen reserveren voor schijfspecifiek 'rdb'-blok is mislukt

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
nl: %s : Geen 'rdb'-blok gevonden -- zou nooit mogen gebeuren

en: %s : Failed to read partition block %llu
nl: %s : Kan partitieblok %llu niet lezen

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
nl: GNU Parted is verkeerd gecompileerd: de FAT-opstartsector zou 512 bytes moeten zijn.  Ondersteuning voor FAT wordt uitgeschakeld.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
nl: Dit bestandssysteem heeft een voor FAT ongeldige vingerafdruk.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
nl: Dit bestandssysteem heeft een voor FAT ongeldige sectorgrootte.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
nl: Dit bestandssysteem heeft een voor FAT ongeldige clustergrootte.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
nl: Dit bestandssysteem heeft een voor FAT ongeldig aantal gereserveerde sectoren.

en: File system has an invalid number of FATs.
nl: Dit bestandssysteem heeft een ongeldig aantal FAT's.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).
nl: De logische schijfopbouw (%d,%d,%d) vermeld in het bestandssysteem is ongeldig.  De opbouw opgeslagen in het schijflabel is (%d,%d,%d) (cilinders,koppen,sectoren).

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
nl: De FAT-opstartsector zegt dat de logische sectorgrootte 0 is.  Dit is heel vreemd.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
nl: De FAT-opstartsector zegt dat er geen FAT-tabellen zijn.  Dit is heel vreemd.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
nl: De FAT-opstartsector zegt dat een cluster nul sectoren heeft.  Dit is heel vreemd.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
nl: Het bestandssysteem is FAT12.  Dit wordt niet ondersteund.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
nl: Onbekende vingerafdruk '%10s' voor oudestijl-Linux-swappartitie.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
nl: Onbekende vingerafdruk '%10s' voor nieuwestijl-Linux-swappartitie.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
nl: Onbekende vingerafdruk '%10s' voor swsusp-Linux-swappartitie.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
nl: Parted kan geen HFS-bestandssystemen bewerken op schijven met een andere sectorgrootte dan %d bytes.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
nl: De logische schijfopbouw (%d,%d,%d) vermeld in het bestandssysteem is ongeldig.  De opbouw opgeslagen in het schijflabel is (%d,%d,%d) (cilinders,koppen,sectoren).  Als u 'Negeren' kiest, wordt de opbouw vermeld in het bestandssysteem onveranderd gelaten.  Als u 'Repareren' kiest, wordt deze opbouw gelijkgemaakt aan die in de partitietabel.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
nl: De informatiesector heeft een onjuiste vingerafdruk (%x).  Kies voorlopig 'Annuleren', en stuur een foutrapportage naar <bug-parted@gnu.org>.  Indien u heel wanhopig bent: het is waarschijnlijk wel veilig om voor 'Negeren' kiezen.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
nl: U hebt minstens %s vrije schijfruimte nodig om deze partitie naar die grootte te kunnen verkleinen (u hebt nu slechts %s beschikbaar).

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
nl: Clusterbegin-delta = %d, en dat is geen veelvoud van de clustergrootte %d.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
nl: Foutief mapitem voor %s: de eerste cluster is een bestandseinde-markering.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
nl: Onjuiste FAT: onbeëindigde keten voor %s.  Voer eerst 'dosfsck' of 'scandisk' uit.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
nl: Onjuiste FAT: cluster %d in de keten voor %s ligt buiten het bestandssysteem.  Voer eerst 'dosfsck' of 'scandisk' uit.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
nl: Onjuiste FAT: cluster %d is voor %s kruiselings gekoppeld.  Voer eerst 'dosfsck' of 'scandisk' uit.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
nl: %s is %dk, maar heeft %d clusters (%dk).

en: Partition too big/small for a %s file system.
nl: Partitie is te klein of te groot voor een %s-bestandssysteem.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
nl: De FAT's komen niet overeen.  Als u niet weet wat dit betekent, selecteer dan 'Annuleren', voer 'scandisk' uit op het bestandssysteem, en kom dan weer terug.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
nl: Er zijn geen mogelijke configuraties voor dit type FAT.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
nl: Het bestandssysteem heeft andere groottes dan Windows graag wil.  De clustergrootte is %dk (%dk verwacht); het aantal clusters is %d (%d verwacht); de grootte van de FAT's is %d sectoren (%d verwacht).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
nl: Het bestandssysteem geeft de beschikbare ruimte aan als %d clusters, niet %d clusters.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
nl: Er is niet genoeg ruimte in de hoofdmap voor alle bestanden.  Kies 'Negeren' om de overtallige bestanden te verwijderen.

en: Error writing to the root directory.
nl: Fout tijdens schrijven naar de hoofdmap.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
nl: Als u het bestandssysteem als FAT16 laat, zult u geen problemen hebben.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
nl: Als u converteert naar FAT16, en MS-Windows is op deze partitie geïnstalleerd, dan dient u de MS-Windows-opstartlader opnieuw te installeren.  Als u dit wilt doen, raadpleeg dan de Parted-documentatie (of de documentatie van uw distributie).

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
nl: Als u het bestandssysteem als FAT32 laat, zult u geen nieuwe problemen introduceren.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
nl: Als u converteert naar FAT32, en MS-Windows is op deze partitie geïnstalleerd, dan dient u de MS-Windows-opstartlader opnieuw te installeren.  Als u dit wilt doen, raadpleeg dan de Parted-documentatie (of de documentatie van uw distributie).  Maar bedenk: converteren naar FAT32 maakt het bestandssysteem onleesbaar voor MSDOS, Windows 95a en Windows NT.

en: Would you like to use FAT32?
nl: Wilt u FAT32 gebruiken?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
nl: Het bestandssysteem kan alleen naar deze grootte veranderd worden door te converteren naar FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
nl: Het bestandssysteem kan alleen naar deze grootte veranderd worden door te converteren naar FAT32.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
nl: GNU Parted kan de partitiegrootte niet naar deze afmetingen veranderen.  We zijn er mee bezig!

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
nl: FAT %d medium %x komt niet overeen met medium %x uit de opstartsector.  U kunt beter eerst 'scandisk' uitvoeren.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
nl: fat_table_set(): cluster %ld ligt buiten het bestandssysteem

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
nl: fat_table_get(): cluster %ld ligt buiten het bestandssysteem

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
nl: fat_table_alloc_cluster(): geen beschikbare clusters

en: Could not detect file system.
nl: Kan geen bestandssysteem vinden.

en: resizing %s file systems is not supported
nl: het van grootte veranderen van %s-bestandssystemen wordt niet ondersteund

en: The file system is bigger than its volume!
nl: Het bestandssysteem is groter dan de partitie!

en: The file system contains errors.
nl: Het bestandssysteem bevat fouten.

en: Bad blocks could not be read.
nl: Slechte blokken konden niet gelezen worden.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
nl: Poging tot het registreren van een 'extent' beginnend bij blok 0x%X, maar er bestaat al een 'extent' op die positie.  Voer een bestandssysteemcontrole uit!

en: Trying to move an extent from block 0x%X to block 0x%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
nl: Poging tot het verplaatsen van een 'extent' van blok 0x%X naar blok 0x%X, maar er bestaat al een 'extent' op die positie.  Dit hoort nooit te gebeuren!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
nl: Kan 'extent'-cache voor HFS-bestand met CNID %X niet bijwerken.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
nl: Poging tot lezen van HFS-bestand met CNID %X voorbij einde-van-bestand.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
nl: Kan sector %lli van HFS-bestand met CNID %X niet vinden.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
nl: Poging tot schrijven van HFS-bestand met CNID %X voorbij einde-van-bestand.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
nl: Kan 'extent'-cache voor HFS+-bestand met CNID %X niet bijwerken.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
nl: Poging tot lezen van HFS+-bestand met CNID %X voorbij einde-van-bestand.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
nl: Kan sector %lli van HFS+-bestand met CNID %X niet vinden.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
nl: Poging tot schrijven van HFS+-bestand met CNID %X voorbij einde-van-bestand.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
nl: Sorry, HFS kan nog niet op deze manier van grootte veranderd worden.

en: shrinking
nl: bezig met verkleinen

en: Data relocation has failed.
nl: De gegevensverplaatsing is mislukt.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
nl: De gegevensverplaatsing heeft enkele gegevens aan het einde van het volumen achtergelaten.

en: writing HFS Master Directory Block
nl: bezig met schrijven van HFS-hoofdmapblok

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
nl: Geen geldige HFS[+X]-vingerafdruk gevonden tijdens openen.

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
nl: Versie %d van HFS+ wordt niet ondersteund.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
nl: Versie %d van HFSX wordt niet ondersteund.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
nl: De gegevensverplaatsing heeft enkele gegevens aan het einde van het volumen achtergelaten.

en: Error while writing the allocation file.
nl: Fout tijdens schrijven van het reserveringsbestand.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
nl: Fout tijdens schrijven van het compatibiliteitsdeel van het reserveringsbestand.

en: writing HFS+ Volume Header
nl: bezig met schrijven van HFS+-volumenkop

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
nl: Fout tijdens zoeken naar het vereiste slechte-blokkenbestand.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
nl: Er schijnt een fout in de HFS-wikkel te zitten: het slechte-blokkenbestand bevat geen ingebed HFS+-volumen.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
nl: Sorry, HFS+ kan nog niet op deze manier van grootte veranderd worden.

en: shrinking embedded HFS+ volume
nl: bezig met verkleinen van een ingebed HFS+-volumen

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
nl: Het van grootte veranderen van het HFS+-volumen is mislukt.

en: shrinking HFS wrapper
nl: bezig met verkleinen van HFS-wikkel

en: Updating the HFS wrapper has failed.
nl: Het bijwerken van de HFS-wikkel is mislukt.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
nl: Dit is geen echte %s-controle.  Het extraheert slechts enkele speciale bestanden om bij de foutopsporing te helpen.

en: Bad block list header checksum.
nl: Onjuiste controlesom van kop van blokkenlijst.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
nl: Ongeldige grootte (%i bytes) van een transactieblok tijdens herafspelen van het journal.

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to deactivate the journal and run Parted again.
nl: Een journal opgeslagen buiten het volumen wordt niet ondersteund.  Probeer het journal uit te schakelen en voer dan Parted opnieuw uit.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
nl: Grootte of offset van het journal is geen veelvoud van de sectorgrootte.

en: Incorrect magic values in the journal header.
nl: Onjuiste magische getallen in de journalkop.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
nl: Journalgrootte is verschillend aangegeven in journal-infoblok en journalkop.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
nl: Sommige velden in de journalkop zijn geen veelvoud van de sectorgrootte.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
nl: De sectorgrootte is volgens het journal niet 512 bytes.  Parted ondersteunt alleen sectoren van 512 bytes.

en: Bad journal checksum.
nl: Onjuiste controlesom van journal.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
nl: Het journal is niet leeg.  Parted moet de transacties herafspelen alvorens het bestandssysteem te openen.  Dit zal het bestandssysteem veranderen.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
nl: De volumenkop of het hoofdmappenblok is veranderd tijdens het herafspelen van het journal.  U dient Parted te herstarten.

en: An extent has not been relocated.
nl: Een 'extent' is niet verplaatst.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
nl: Er wordt gerefereerd aan een 'extent' vanuit een onmogelijke plaats.  Voer een bestandssyteemcontrole uit!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
nl: Dit HFS-volumen heeft geen catalogusbestand.  Dit is zeer ongebruikelijk!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
nl: Dit HFS-volumen heeft geen 'extents-overflow'-bestand.  Dit is zeer ongebruikelijk!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
nl: Het 'extents-overflow'-bestand hoort niet zijn eigen 'extents' te bevatten.  Voer een bestandssyteemcontrole uit!

en: Could not cache the file system in memory.
nl: Kan het bestandssysteem niet tijdelijk opslaan in het geheugen.

en: Bad blocks list could not be loaded.
nl: De lijst met slechte blokken kan niet geladen worden.

en: An error occurred during extent relocation.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verplaatsen van een 'extent'.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
nl: Dit HFS+-volumen heeft geen catalogusbestand.  Dit is zeer ongebruikelijk!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
nl: Dit HFS+-volumen heeft geen 'extents-overflow'-bestand.  Dit is zeer ongebruikelijk!

en: displays this help message
nl: deze hulptekst tonen

en: lists partition layout on all block devices
nl: de partietabellen van alle apparaten tonen

en: displays machine parseable output
nl: computerverwerkbare uitvoer produceren

en: displays JSON output
nl: JSON-uitvoer produceren

en: never prompts for user intervention
nl: nooit vragen stellen

en: in script mode, fix instead of abort when asked
nl: (in scriptmodus) repareren i.p.v. afbreken wanneer gevraagd

en: displays the version
nl: de programmaversie tonen

en: alignment for new partitions
nl: uitlijning voor nieuwe partities

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
nl: NUMMER is het door Linux gebruikte nummer van de partitie.  In MSDOS-schijflabels zijn de primaire partities genummerd van 1 tot 4, de logische partities vanaf 5 en hoger.

en: LABEL-TYPE is one of:
nl: LABEL-TYPE is een van:

en: FLAG is one of:
nl: VLAG is een van:

en: UNIT is one of:
nl: EENHEID is een van:

en: desired alignment: minimum or optimal
nl: gewenste uitlijning: minimaal of optimaal

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
nl: PART-TYPE is een van: primair, logisch, uitgebreid

en: FS-TYPE is one of:
nl: BS-SOORT is een van:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
nl: BEGIN en EINDE zijn schijflocaties, zoals 4GB of 10%.  Negatieve waarden tellen vanaf het einde van de schijf.  Bijvoorbeeld, -1s geeft precies de laatste sector aan.

en: END is disk location, such as 4GB or 10%.  Negative value counts from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
nl: EINDE is een schijflocatie, zoals 4GB of 10%.  Negatieve waarden tellen vanaf het einde van de schijf.  Bijvoorbeeld, -1s geeft precies de laatste sector aan.

en: STATE is one of: on, off
nl: TOESTAND is één van: aan, uit

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
nl: APPARAAT is gewoonlijk /dev/hda of /dev/sda

en: NAME is any word you want
nl: NAAM is elk woord dat u wilt

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
nl: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    
    Dit is vrije software, vallend onder de GNU General Public License.
    
    Dit programma wordt uitgegeven in de hoop dat het nuttig is,
    maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie
    van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
nl: %0.f%%	(resterende tijd: %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. Are you sure you want to continue?
nl: Partitie %s is in gebruik.  Weet u zeker dat u verder wilt gaan?

en: Partition(s) on %s are being used.
nl: Partitie(s) op %s zijn in gebruik.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
nl: Het bestaande label op %s zal worden vernietigd en alle gegevens op deze schijf zullen verloren gaan.  Wilt u doorgaan?

en: New disk label type?
nl: Type van nieuw schijflabel?

en: Partition type?
nl: Partitietype?

en: Partition name?
nl: Naam van partitie?

en: File system type?
nl: Bestandssysteemsoort?

en: Start?
nl: Begin?

en: End?
nl: Einde?

en: You requested a partition from %s to %s (sectors %llu..%llu).
    The closest location we can manage is %s to %s (sectors %llu..%llu).%s
nl: U verzocht om een partitie van %s tot %s (sectoren %llu..%llu).
    De dichtstbijzijnde mogelijkheid is van %s tot %s (sectoren %llu..%llu).%s

en: 
    Is this still acceptable to you?
nl: 
    Is dit nog acceptabel?

en: The resulting partition is not properly aligned for best performance: %s
nl: De resulterende partitie is niet correct uitgelijnd voor optimale prestaties: %s

en: unknown (malloc failed)
nl: onbekend (onvoldoende geheugen beschikbaar)

en: %s disk labels do not support partition name.
nl: %s-schijflabels kennen geen partitienamen.

en: Partition number?
nl: Nummer van partitie?

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
nl: Logische schijfopbouw volgens BIOS: %d,%d,%d (cilinders,koppen,sectoren).  Elke cilinder is %s.

en: Disk %s: %s
nl: Schijf %s: %s

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
nl: Sectorgrootte (logisch/fysiek): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
nl: Partitietabel: %s

en: Disk Flags: %s
nl: Schijfvlaggen: %s

en: Number
nl: Nummer

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Size
nl: Grootte

en: File system
nl: Bestandssysteem

en: Name
nl: Naam

en: Flags
nl: Vlaggen

en: Free Space
nl: Vrije ruimte

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
nl: Er is een %s %s-partitie gevonden van %s tot %s.  Wilt u deze aan de partitietabel toevoegen?

en: searching for file systems
nl: bezig met zoeken naar bestandssystemen

en: The resize command has been removed in parted 3.0
nl: De 'grootte'-opdracht is verwijderd in Parted 3.0.

en: Shrinking a partition can cause data loss, are you sure you want to continue?
nl: Het krimpen van een partitie kan gegevensverlies veroorzaken.
    Weet u zeker dat u verder wilt gaan?

en: New device?
nl: Nieuw apparaat?

en: alignment type(min/opt)
nl: uitlijningssoort (min/opt)

en: %d aligned
nl: %d is uitgelijnd

en: %d not aligned: %s
nl: %d is niet uitgelijnd: %s

en: Flag to Invert?
nl: Om te zetten vlag?

en: New state?
nl: Nieuwe toestand?

en: Unit?
nl: Eenheid?

en: align-check
nl: uitlijncontrole

en: align-check TYPE N                       check partition N for TYPE(min|opt) alignment
nl: uitlijncontrole SOORT N     partitie N controleren op SOORT(min|opt)-uitlijning

en: help
nl: hulp

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
nl: help [OPDRACHT]             enige algemene hulp geven (of hulp bij OPDRACHT)

en: mklabel
nl: maaklabel

en: mktable
nl: maaktabel

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
nl: maaklabel LABEL-TYPE        nieuw schijflabel maken (met lege partitietabel)

en: mkpart
nl: maakpart

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
nl: maakpart PART-TYPE [BS-SOORT] BEGIN EINDE   een partitie aanmaken

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
nl: Opdracht 'maakpart' maakt een partitie aan zonder een bestandssysteem aan te maken.  BS-SOORT mag gebruikt worden om het een geschikt partitiekenmerk te geven.

en: name
nl: noem

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
nl: noem NUMMER NAAM            partitie NUMMER deze NAAM geven

en: print
nl: toon

en: print [devices|free|list,all]            display the partition table, or available devices, or free space, or all found partitions
nl: toon [devices|free|list,all]   de partitietabel weergeven (of beschikbare apparaten, of vrije ruimte, of alle gevonden partities)

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
nl: Zonder argumenten toont 'toon' de volledige partitietabel, maar met
    de volgende argumenten wordt meer specifieke informatie getoond:

en:   devices   : display all active block devices
nl:   devices   :  alle actieve blokapparaten tonen

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
nl:   free      :  informatie over vrije ruimte op huidige blokapparaat tonen

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
nl:   list, all :  de partitietabellen van alle actieve blokapparaten tonen

en: quit
nl: einde

en: quit                                     exit program
nl: einde                       programma afsluiten

en: rescue
nl: red

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
nl: red BEGIN EINDE             een verloren partitie (met geschat begin en einde) proberen te herstellen

en: resize
nl: grootte

en: The resize command was removed in parted 3.0
nl: De 'grootte'-opdracht is verwijderd in Parted 3.0.

en: resizepart
nl: rekoptot

en: resizepart NUMBER END                    resize partition NUMBER
nl: rekoptot NUMMER EINDE       partitie NUMMER krimpen/oprekken tot nieuw EINDE

en: rm
nl: verwijder

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
nl: verwijder NUMMER            partitie NUMMER verwijderen

en: select
nl: kies

en: select DEVICE                            choose the device to edit
nl: kies APPARAAT               dit APPARAAT kiezen om te bewerken

en: disk_set
nl: schijf_zet

en: disk_set FLAG STATE                      change the FLAG on selected device
nl: schijf_zet VLAG TOESTAND    op gekozen apparaat deze VLAG in TOESTAND zetten

en: disk_toggle
nl: schijf_zetom

en: disk_toggle [FLAG]                       toggle the state of FLAG on selected device
nl: schijf_zetom [VLAG]         op gekozen apparaat de toestand van VLAG omzetten

en: set
nl: zet

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
nl: zet NUMMER VLAG TOESTAND    op partitie NUMMER deze VLAG in TOESTAND zetten

en: toggle
nl: zetom

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
nl: zetom [NUMMER [VLAG]]       op partitie NUMMER de toestand van VLAG omzetten

en: unit
nl: eenheid

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
nl: eenheid EENHEID             standaard deze EENHEID gebruiken

en: version
nl: versie

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
nl: versie                      versienummer en copyright van deze Parted tonen

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
nl: 'versie' toont informatie over het auteursrecht en de versie van deze GNU Parted

en: Usage: %s [-hlmsfv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
nl: Gebruik:  %s [-hlmsfv] [-aUITLIJNING] [APPARAAT [OPDRACHT [PARAMETERS]]...]

en: No device found
nl: Geen apparaat gevonden

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
nl: WAARSCHUWING: u bent niet root.
    Houd rekening met ontbrekende toegangsrechten.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
nl: Alvorens te herstarten dient u uw opstartlader opnieuw te installeren.  Lees sectie 4 van de Parted-gebruikersdocumentatie voor meer informatie.

en: You may need to update /etc/fstab.
nl: Het kan nodig zijn /etc/fstab bij te werken.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
nl: Welkom bij GNU Parted!  Typ 'help' voor een opdrachtenoverzicht.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
nl: Gebruik:  parted [OPTIE]... [APPARAAT [OPDRACHT [ARGUMENTEN]...]...]
    
    Dit voert OPDRACHT met ARGUMENTEN uit op APPARAAT.
    Als er geen OPDRACHT gegeven is, wordt interactieve modus gestart.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
nl: 
    
    U hebt een programmeerfout in GNU Parted gevonden.
    Help ons de fout te verbeteren door het volgende te doen:
    
    Raak niet in paniek.
    De fout heeft zeer waarschijnlijk uw gegevens intact gelaten.
    
    Controleer of de fout al is verbeterd door de nieuwste versie
    van GNU Parted te gebruiken, te vinden op:
    
        http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Probeer die versie alvorens een fout te rapporteren.
    
    Als de fout nog niet is verbeterd, of als u niet precies weet hoe dit
    te controleren, kijk dan voor verdere informatie op de Parted-website:
    
        http://www.gnu.org/software/parted
    
    Uw rapportage dient het versienummer van Parted te bevatten (%s),
    de onderstaande foutmelding, de uitvoer van de volgende opdracht:
    
        parted APPARAAT unit co print unit s print
    
    en de hierna volgende opdrachtengeschiedenis, plus verdere
    relevante informatie over de configuratie van uw systeem.

en: 
    Command History:
nl: 
    Opdrachtengeschiedenis:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
nl: 
    Fout: SEGV_MAPERR (Adres niet verbonden met object)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
nl: 
    Fout: SEGV_ACCERR (Ongeldige toegangsrechten voor object)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
nl: 
    Fout: een niet-specifiek SIGSEGV-signaal werd ontvangen.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
nl: 
    Fout: FPE_INTDIV (Deling door nul)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
nl: 
    Fout: FPE_INTOVF (Overloop)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
nl: 
    Fout: FPE_FLTDIV (Deling door nul)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
nl: 
    Fout: FPE_FLTOVF (Overloop)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
nl: 
    Fout: FPE_FLTUND (Onderloop)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
nl: 
    Fout: FPE_FLTRES (Inexact resultaat)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
nl: 
    Fout: FPE_FLTINV (Ongeldige operatie)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
nl: 
    Fout: FPE_FLTSUB (Index buiten bereik)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
nl: 
    Fout: een niet-specifiek SIGFPE-signaal werd ontvangen.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
nl: 
    Fout: ILL_ILLOPC (Ongeldige opcode)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
nl: 
    Fout: ILL_ILLOPN (Ongeldige parameter)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
nl: 
    Fout: ILL_ILLADR (Ongeldige adresseringsmodus)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
nl: 
    Fout: ILL_ILLTRP (Ongeldige 'trap'-instructie)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
nl: 
    Fout: ILL_PRVOPC (Instructie alleen toegankelijk voor geprivilegieerden)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
nl: 
    Fout: ILL_PRVREG (Register alleen toegankelijk voor geprivilegieerden)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
nl: 
    Fout: ILL_COPROC (Coprocessorfout)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
nl: 
    Fout: ILL_BADSTK (Interne stack-fout)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
nl: 
    Fout: een niet-specifiek SIGILL-signaal werd ontvangen.

en: invalid token: %s
nl: ongeldig symbool: %s

en: Expecting a partition number.
nl: Een partitienummer wordt verwacht.

en: Partition doesn't exist.
nl: Partitie bestaat niet.

en: Expecting a file system type.
nl: Een bestandssysteemsoort wordt verwacht.

en: Unknown file system type "%s".
nl: Onbekende bestandssysteemsoort '%s'.

en: Expecting a disk label type.
nl: Een schijflabeltype wordt verwacht.

en: No flags supported
nl: Vlaggen worden niet ondersteund.

en: Can't create any more partitions.
nl: Kan geen nieuwe partities meer maken.

en: Expecting a partition type.
nl: Een partitietype wordt verwacht.

en: on
nl: aan

en: off
nl: uit

en: optimal
nl: optimaal

en: minimal
nl: minimaal

en: OPTIONs:
nl: OPTIEs:

en: COMMANDs:
nl: OPDRACHTen:

en: 
    Report bugs to %s
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Using %s
nl: Apparaat %s wordt gebruikt.

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
nl: Deze opdracht is zonder betekenis in niet-interactieve modus.
