parted-3.4.64.2 - en to sr translation catalogue (542 entries)

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент %s за %s

en: ambiguous argument %s for %s
sr: двосмислени аргумент %s за %s

en: Valid arguments are:
sr: Исправни аргументи су:

en: write error
sr: грешка у писању

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Водећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларни израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Неодговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао је %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао је %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Лиценца ОЈЛв3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или новије <%s>.
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sr: Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: Грешке %s пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: %s матична страница: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sr: Општа помоћ користећи ГНУ софтвер: <%s>

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: Disk Image
sr: Слика диска

en: Error opening %s: %s
sr: Грешка у отварању %s: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
sr: Не могу да отворим %s само за читање (%s).  %s је отворен само за читање.

en: %s during seek for read on %s
sr: %s за време претраге за читањем на %s

en: %s during read on %s
sr: %s за време читања на %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
sr: Не могу да пишем у %s, зато што је отворен само за читање.

en: %s during seek for write on %s
sr: %s за време претраге за писањем на %s

en: %s during write on %s
sr: %s за време писања на %s

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више информација.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] [УРЕЂАЈ]...

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
sr: Обавештава оперативни систем о изменама у табели партиција.
    
      -d, --dry-run    заправо не обавештава оперативни систем
      -s, --summary    штампа сажетак садржаја
      -h, --help       приказује ову помоћ и излази
      -v, --version    исписује податке о издању и излази

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
sr: 
    Када није дат УРЕЂАЈ, испробава све партиције.

en: 
    Report bugs to <%s>.
sr: 
    Грешке пријавите на <%s>.

en: Unable to open %s.
sr: Не могу да отворим %s.

en: Unable to probe store.
sr: Не могу да испитам складиште.

en: WARNING: the kernel failed to re-read the partition table on %s (%s).  As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: кернел није успео поново да прочита партициону табелу на „%s“ (%s).  Као резултат, неће моћи да одрази све ваше измене све до поновног подизања система.

en: Warning: unable to open %s (%s). As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
sr: Упозорење: не могу да отворим „%s“ (%s). Као резултат, неће моћи да одрази све ваше измене све до поновног подизања система.

en: Warning: failed to make translator go away on %s (%s). As a result, it may not reflect all of your changes until after reboot.
sr: Упозорење: нисам успео да учиним да преводилац оде на „%s“ (%s). Као резултат, неће моћи да одрази све ваше измене све до поновног подизања система.

en: %s trying to sync %s to disk
sr: %s покушава да усагласи %s са диском

en: Could not stat device %s - %s.
sr: Не могу да добавим стање датотека уређаја %s — %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
sr: Не могу да одредим дм врсту %s.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
sr: Не могу да одредим величину сектора за %s: %s.
    Користим величину основног сектора (%lld).

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
sr: Не могу да одредим величину физичког сектора за %s.
    Користим величину логичког сектора (%lld).

en: Unable to determine the size of %s (%s).
sr: Не могу да одредим величину %s (%s).

en: Generic IDE
sr: Општи ИДЕ

en: Could not get identity of device %s - %s
sr: Не могу да добавим идентитет уређаја %s — %s

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
sr: Уређај %s има више (%d) логичких сектора по физичком сектору.
    ГНУ Партед подржава ово ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО за неке посебне комбинације натписа диска/система датотека, нпр. ГПТ и екст2/3.
    Молим потражите на веб сајту најсвежије податке.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
sr: Грешка при покретању СЦСИ уређаја %s — %s

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
sr: Уређај %s је премали тако да не може да садржи систем датотека или табелу партиција.  Можда сте изабрали погрешан уређај?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
sr: Не могу да одредим геометрију датотеке/уређаја %s.  Не бисте требали да користите Партед осим ако СТВАРНО знате шта радите!

en: Generic SD/MMC Storage Card
sr: Општа СД/ММС меморијска картица

en: NVMe Device
sr: НВМе уређај

en: DAC960 RAID controller
sr: ДАЦ960 РАИД управљач

en: Promise SX8 SATA Device
sr: Промисе СХ8 САТА уређај

en: ATA over Ethernet Device
sr: АТА преко мрежног уређаја

en: IBM S390 DASD drive
sr: ИБМ С390 ДАСД уређај

en: IBM iSeries Virtual DASD
sr: Виртуелни ДАСД ИБМ иСерије

en: Compaq Smart Array
sr: Компаков паметни низ

en: NVDIMM Device
sr: НВДИММ уређај

en: ATARAID Controller
sr: АТАРАИД управљач

en: I2O Controller
sr: И20 управљач

en: User-Mode Linux UBD
sr: Корисничког режима УБД Линукс

en: Loopback device
sr: Уређај повратне петље

en: Linux device-mapper (%s)
sr: Линуксов мапер уређаја (%s)

en: Xen Virtual Block Device
sr: Ксенов виртуелни блок уређај

en: Unknown
sr: Непознато

en: Virtio Block Device
sr: Виртио блок уређај

en: Linux Software RAID Array
sr: РАИД низ Линукс софтвера

en: RAM Drive
sr: РАМ диск

en: ped_device_new()  Unsupported device type
sr: ped_device_new()  Неподржана врста уређаја

en: Error fsyncing/closing %s: %s
sr: Грешка при усклађивању датотека/затварању %s: %s

en: %0.0send of file while reading %s
sr: %0.0sкрај датотеке за време читања %s

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
sr: Грешка приликом обавештавања језгра о изменама на партицији %s —— %s. Ово значи да Линукс неће знати о изменама које сте направили на %s све док поново не учитате —— зато не бисте требали да је монтирате или да је користите на било који начин пре него што поново учитате систем.

en: Unable to determine the start and length of %s.
sr: Не могу да одредим почетак и дужину %s.

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
sr: Партиција „%s“ на „%s“ је записана, али нисмо били у могућности да обавестимо језгро о измени, вероватно зато што је у употреби. Као резултат, стара партиција ће остати у употреби. Требате поново да учитате пре него што начините додатне измене.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
sr: Не можете имати крај пре почетка! (почетни сектор=%jd дужина=%jd)

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
sr: Покушај уписивања сектора %ld-%ld изван партиције на %s.

en: checking for bad blocks
sr: тражим лоше секторе

en: Backtrace has %d calls on stack:
sr: Повратни траг има %d позива на стеку:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
sr: Утврђивање (%s) на %s:%d у функцији %s() није успело.

en: %s: unrecognised disk label
sr: %s: непрепознатљив натпис диска

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
sr: Овај либпартед нема подршку писања за %s. Вероватно је преведен само за читање.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
sr: Партиција %d је %s, али систем датотека је %s.

en: cylinder_alignment
sr: поравнање_цилиндра

en: pmbr_boot
sr: пмбр_подизна

en: Unknown disk flag, %d.
sr: Непозната заставица диска, %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
sr: %s натписи диска не подржавају проширене партиције.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
sr: %s натписи диска не подржавају логичке или проширене партиције.

en: Too many primary partitions.
sr: Превише примарних партиција.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
sr: Не могу да додам логичку партицију на %s, зато што не постоји проширена партиција.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
sr: Не можете имати више од једне проширене партиције на %s.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
sr: Не можете имати логичке партиције изван проширене партиције.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
sr: Не можете имати логичку партицију изван проширене партиције на %s.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
sr: Не можете имати примарну партицију унутар проширене партиције.

en: Can't have a partition outside the disk!
sr: Не можете имати партицију изван диска!

en: Can't have overlapping partitions.
sr: Не можете имати партицију преко партиције.

en: metadata
sr: метаподаци

en: free
sr: слободно

en: extended
sr: проширена

en: logical
sr: логичка

en: primary
sr: примарна

en: boot
sr: подизна

en: bios_grub
sr: биос_груб

en: root
sr: корена

en: swap
sr: помоћна

en: hidden
sr: скривена

en: raid
sr: раид

en: lvm
sr: лвм

en: lba
sr: лба

en: hp-service
sr: хп-услуга

en: palo
sr: пало

en: prep
sr: преп

en: msftres
sr: мсфтрес

en: msftdata
sr: мсфтподаци

en: atvrecv
sr: атврецв

en: diag
sr: диаг

en: legacy_boot
sr: легаси_подизна

en: irst
sr: ирст

en: esp
sr: есп

en: chromeos_kernel
sr: хромос_кернел

en: bls_boot
sr: блс_подизна

en: linux-home
sr: линукс-лична

en: Unknown partition flag, %d.
sr: Непозната заставица партиције, %d.

en: Information
sr: Подаци

en: Warning
sr: Упозорење

en: Error
sr: Грешка

en: Fatal
sr: Кобно

en: Bug
sr: Буба

en: No Implementation
sr: Без примене

en: Fix
sr: Исправи

en: OK
sr: У реду

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Ignore
sr: Занемари

en: Cancel
sr: Откажи

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more information of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to %s containing at least the version (%s) and the following message:
sr: Откривена је грешка у ГНУ Партеду. Погледајте на веб сајту партеда „http://www.gnu.org/software/parted/parted.html“ шта би било корисно за пријављивање грешке! Извештај о грешци пошаљите ел. поштом на „%s“ који ће садржати барем издање (%s) и следећу поруку:

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
sr: Подршка за читање натписа АИКС диска није још примењена.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
sr: Подршка за писање натписа АИКС диска није још примењена.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
sr: Подршка за додавање партиција на натписе АИКС диска није још примењена.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sr: Подршка за дуплирање партиција у натписима АИКС диска није још примењена.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sr: Подршка за подешавање врсте система партиција у натписима АИКС диска није још примењена.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
sr: Подршка за подешавање заставица у натписима АИКС диска није још примењена.

en: Can't use Atari partition tables on disks with a sector size not equal to %d bytes.
sr: Не могу да користим табеле Атари партиција на дисковима на којима величина сектора се разликује од %d бајта.

en: Can't use Atari partition tables on disks with more than %d sectors.
sr: Не могу да користим табеле Атари партиција на дисковима са више од %d сектора.

en: Too many Atari partitions detected.  Maybe there is a loop in the XGM linked list.  Aborting.
sr: Превише Атари партиција је откривено. Можада постоји петља у ИксГМ повезаном списку. Прекидам.

en: No data partition found in the ARS at sector %lli.
sr: Нисам нашао партицију података у АРС-у на сектору %lli.

en: The entry of the next logical ARS is not of type XGM in ARS at sector %lli.
sr: Унос следећег логичког АРС-а није врсте ИксГМ у АРС-у на сектору %lli.

en: There doesn't seem to be an Atari partition table on this disk (%s), or it is corrupted.
sr: Изгледа да нема табеле Атари партиције на овом диску (%s), или је оштећена.

en: No room at sector %lli to store ARS of logical partition %d.
sr: Нема места на сектору %lli за смештај АРС-а логичке партиције %d.

en: No room at sector %lli to store ARS.
sr: Нема места на сектору %lli за смештај АРС-а.

en: The sector count that is stored in the partition table does not correspond to the size of your device.  Do you want to fix the partition table?
sr: Број сектора који је смештен у табели партиције не одговара величини вашег уређаја. Да ли желите да поправите табелу партиција?

en: No room at sector %lli to store BSL.
sr: Нема места на сектору %lli за смештај БСЛ-а.

en: There were remaining partitions after filling the main AHDI table.
sr: Преостале су неке партиције након попуњавања главне АХДИ табеле.

en: The main AHDI table has been filled with all partitions but the ICD table is not empty so more partitions of unknown size and position will be detected by ICD compatible software.  Do you want to invalidate the ICD table?
sr: Главна АХДИ табела је попуњена свим партицијама али ИЦД табела није празна тако да ће још партиција непознатих величина и положаја бити откривено ИЦД сагласним софтвером. Да ли желите да онеспособите ИЦД табелу?

en: ICD entries can't contain extended or logical partitions.
sr: ИЦД уноси не могу да садрже проширене или логичке партиције.

en: There were remaining partitions after filling the tables.
sr: Преостале су неке партиције након попуњавања табела.

en: You can't use an extended XGM partition in ICD mode (more than %d primary partitions, if XGM is the first one it counts for two).
sr: Не можете користити проширену ИксГМ партицију у ИЦД режиму (више од %d примарне партиције, ако је ИксГМ прва броји се као две).

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
sr: Не могу да задовољим сва ограничења на партицији.

en: You can't use more than %d primary partitions (ICD mode) if you use an extended XGM partition.  If XGM is the first partition it counts for two.
sr: Не можете користити више од %d примарне партиције (ИЦД режим) ако користите проширену ИксГМ партицију. Ако је ИксГМ прва партиција броји се као две.

en: Unable to allocate a partition number.
sr: Не могу да доделим број партиције.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
sr: Не могу да доделим бсд прикључак натписа диска.

en: The partition table of DASD-LDL device cannot be changed.
sr: Партициона табела ДАСД_ЛДЛ уређаја се не може изменити.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
sr: Не могу да доделим дасд прикључак натписа диска

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
sr: Неисправна табела партиција на %s —— погрешан потпис %x.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
sr: Неисправна табела партиција — дубинска партиција на %s.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
sr: Партед не може да промени величину партиција којима управља Виндоузов динамички диск.

en: cannot create any more partitions
sr: не могу да направим више ни једну партицију

en: %s has no extended partition (volume header partition).
sr: %s нема проширену партицију (партиција заглавља волумена).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
sr: Провера суме је погрешна, указујућа табела партиција је оштећена.

en: Only primary partitions can be root partitions.
sr: Само примарне партиције могу бити корене партиције.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
sr: Само примарне партиције могу бити партиције помоћне меморије.

en: Only logical partitions can be a boot file.
sr: Само логичке партиције могу бити датотеке учитавања.

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
sr: нисам успео да поставим назив двх партиције на %s:
    Само логичке партиције (датотеке учитавања) имају назив.

en: Too many primary partitions
sr: Превише примарних партиција

en: open error
sr: грешка отварања

en: seek error
sr: грешка премотавања

en: read error
sr: грешка читања

en: ioctl() error
sr: „ioctl()“ грешка

en: API version mismatch
sr: Издање АПИ-ја не одговара

en: Unsupported disk type
sr: Неподржана врста диска

en: Unsupported disk format
sr: Неподржани облик датотеке

en: Disk is in use
sr: Диск је у употреби

en: Syntax error in config file
sr: Синтаксичка грешка у датотеци подешавања

en: Volume label is corrupted
sr: Натпис диска је оштећен

en: A data set name is corrupted
sr: Назив подешавања података је оштећен

en: Memory allocation failed
sr: Расподела меморије није успела

en: Device verification failed
sr: Није успела провера уређаја

en: The specified device is not a valid DASD device
sr: Наведени уређај није исправан ДАСД уређај

en: VOLSER not found on device
sr: Нисам нашао ВОЛСЕР на уређају

en: Fatal error
sr: Кобна грешка

en: No room for volume label.
sr: Нема места за натпис волумена.

en: No room for partition info.
sr: Нема места за податке о партицији.

en: Invalid VTOC.
sr: Неисправан ВТОЦ.

en: Could not retrieve API version.
sr: Не могу да добавим издање АПИ-ја.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
sr: Тренутно издање АПИ-ја „%d“ се не подудара са издањем АПИ-ја „%d“ дасд управљачког програма!

en: Could not retrieve disk size.
sr: Не могу да добавим величину диска.

en: Could not retrieve disk geometry information.
sr: Не могу да добавим податке о геометрији диска.

en: Could not retrieve blocksize information.
sr: Не могу да добавим податке о величини диска.

en: Disk geometry does not match a DASD device of type 3390.
sr: Геометрија диска не одговара ДАСД уређају врсте 3390.

en: device is too small for GPT
sr: уређај је премали за ГПТ

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
sr: Облик ГПТ табеле партиција је издања %x које је новије од оног које Партед може да препозна. Молим пријавите ово!

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
sr: Сав простор који је доступан на %s није приказан као заузет, можете да исправите ГПТ да користи сав простор (додатних %llu блокова) или да наставите са тренутним подешавањем?

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
sr: Резервна ГПТ табела није на крају диска, као што би требало. Да исправим, премештајући резерву на крај (и уклањајући стару резерву)?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
sr: Обе ГПТ табеле, и примарна и резервна, су оштећене. Покушаћу да направим свежу табелу, и користићу Партедову функцију спашавања да бих опоравио партиције.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
sr: Резервна ГПТ табела је оштећена, али примарна изгледа у реду, тако да ће иста бити коришћена.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
sr: Примарна ГПТ табела је оштећена, али резервна изгледа у реду, тако да ће иста бити коришћена.

en: primary partition table array CRC mismatch
sr: ЦРЦ низа табеле примарне партиције не одговара

en: failed to translate partition name
sr: нисам успео да преведем назив партиције

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
sr: Неисправна потпис %x за натпис Мак диска.

en: Partition map has no partition map entry!
sr: Мапа партиције нема ставку мапе партиције!

en: %s is too small for a Mac disk label!
sr: %s је премала за натпис Мак диска!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
sr: Партиција %d има неисправан потпис %x.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
sr: Партиција %d има неисправну дужину од 0 бајта!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
sr: Област података не почиње на почетку партиције.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
sr: Област учитавања партиције не заузима целу партицију.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
sr: Област података партиције не заузима целу партицију.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
sr: Необична величина блока на описнику уређаја: %d бајта није дељиво са 512.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
sr: Описник уређаја каже да је величина физичког блока %d бајта, али Линукс каже да је %d бајта.

en: No valid partition map found.
sr: Нисам пронашао исправну мапу партиције.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
sr: Величине ставке мапе партиција су у сукобу! Ставка 1 каже да је %d, али ставка %d каже да је %d!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
sr: Необично! Постоје 2 ставке мапе партиција!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
sr: Измена назива корене или партиције помоћне меморије ће спречити Линукс да исту препозна као такву.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
sr: Не могу да додам још једну партицију —— мапа партиције је премала!

en: Invalid partition table on %s.
sr: Неисправна табела партиција на %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
sr: Партиција %d није поравната на границе цилиндра. Ово још увек није подржано.

en: Can't add another partition.
sr: Не могу да додам још једну партицију.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
sr: дужина партиције од %jd сектора превазилази %s—табелом—партиција—постављени максимум од %jd

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
sr: број почетног сектора, %jd превазилази %s—табелом—партиција—постављени максимум од %jd

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
sr: %s : Лоша сума провере на блоку %llu врсте %s.

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
sr: %s : Нисам пронашао рдб блок, ово није требало да се деси.

en: %s : Loop detected at block %d.
sr: %s : Откривена је петља на блоку %d.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
sr: %s : %s списак изгледа лош на блоку %s.

en: %s : Failed to list bad blocks.
sr: %s : Нисам успео да излистам лоше блокове.

en: %s : Failed to list partition blocks.
sr: %s : Нисам успео да излистам блокове партиције.

en: %s : Failed to list file system blocks.
sr: %s : Нисам успео да излистам блокове система датотека.

en: %s : Failed to list boot blocks.
sr: %s : Нисам успео да излистам блокове учитавања.

en: Failed to write partition block at %d.
sr: Нисам успео да запишем блок партиције на %d.

en: Corrupted Sun disk label detected.
sr: Откривен је оштећени натпис Сановог диска.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
sr: ЦХС геометрија диска (%d,%d,%d) о којој извештава оперативни систем се не подудара са геометријом сачуваном на натпису диска (%d,%d,%d).

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
sr: Натпис диска описује диск већи од %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
sr: Диск има %d цилиндра, што је више од дозвољених 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
sr: Преостала је само једна доступна партиција целог диска. Уопштено, није добра идеја преписати ову партицију једном стварном. Соларис можда неће бити у стању да се покрене без ње, а и СИЛО (спарков покретачки програм) је такође користи.

en: Sun disk label is full.
sr: Натпис Сановог диска је пун.

en: opening of device failed
sr: отварање уређаја није успело

en: seeking on device failed
sr: претраживање на уређају није успело

en: writing to device failed
sr: записивање на уређају није успело

en: reading from device failed
sr: читање са уређаја није успело

en: Could not read volume label.
sr: Не могу да прочитам натпис волумена.

en: Could not write volume label.
sr: Не могу да запишем натпис волумена.

en: Could not read VTOC labels.
sr: Не могу да прочитам натписе ВТОЦ-а.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
sr: Не могу да прочитам ВТОЦ ФМТ1 ДСЦБ.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
sr: Не могу да прочитам ВТОЦ ФМТ4 ДСЦБ.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
sr: Не могу да прочитам ВТОЦ ФМТ5 ДСЦБ.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
sr: Не могу да прочитам ВТОЦ ФМТ7 ДСЦБ.

en: Could not write VTOC labels.
sr: Не могу да запишем натписе ВТОЦ-а.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
sr: Не могу да запишем ВТОЦ ФМТ1 ДСЦБ.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
sr: Не могу да запишем ВТОЦ ФМТ4 ДСЦБ.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
sr: Не могу да запишем ВТОЦ ФМТ5 ДСЦБ.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
sr: Не могу да запишем ВТОЦ ФМТ7 ДСЦБ.

en: Could not write VTOC FMT9 DSCB.
sr: Не могу да запишем ВТОЦ ФМТ9 ДСЦБ.

en: Out of memory.
sr: Понестало је меморије.

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
sr: Не могу да добвим величину јединице за посебну јединицу „COMPACT“.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
sr: „%s“ има неисправану синтаксу за места.

en: The maximum head value is %d.
sr: Највећа вредност глава је %d.

en: The maximum sector value is %d.
sr: Највећа вредност сектора је %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
sr: Место %s се налази ван уређаја %s.

en: Invalid number.
sr: Неисправан број.

en: Use a smaller unit instead of a value < 1
sr: Користи мању јединицу уместо вредности < 1

en: %s : Failed to allocate partition block
sr: %s : Нисам успео да доделим блок партиције

en: %s : Failed to allocate block
sr: %s : Нисам успео да доделим блок

en: %s : Couldn't read boot block %llu
sr: %s : Не могу да прочитам блок учитавања %llu

en: %s : Couldn't read root block %llu
sr: %s : Не могу да прочитам блок корена %llu

en: %s : Failed to allocate id list element
sr: %s : Нисам успео да доделим елемент ид списка

en: %s : Couldn't read block %llu
sr: %s : Не могу да прочитам блок %llu

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
sr: %s : Лоша сума провере на блоку %llu врсте %s

en: %s : Couldn't write block %d
sr: %s : Не могу да запишем блок %d

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
sr: %s : Нисам успео да доделим диска_посебан рдб блок

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
sr: %s : Нисам пронашао рдб блок, ово није требало да се деси

en: %s : Failed to read partition block %llu
sr: %s : Нисам успео да прочитам блок партиције %llu

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
sr: ГНУ Паретд је лоше преведен: ФАТ сектор учитавања треба да буде 512 бајта. Подршка за ФАТ ће бити искључена.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
sr: Систем датотека има неисправан потпис за ФАТ систем датотека.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
sr: Систем датотека има неисправну величину сектора за ФАТ систем датотека.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
sr: Систем датотека има неисправну величину кластера за ФАТ систем датотека.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
sr: Систем датотека има неисправан број резервисаних сектора за ФАТ систем датотека.

en: File system has an invalid number of FATs.
sr: Систем датотека има неисправан број ФАТ-ова.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).
sr: ЦХС геометрија система датотека је (%d, %d, %d), што је неисправно.  ЦХС геометрија партиционе табеле је (%d, %d, %d).

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
sr: ФАТ сектор учитавања каже да је величина логичког сектора 0. То је чудно.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
sr: ФАТ сектор каже да не постоје ФАТ табеле. То је чудно.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
sr: ФАТ сектор учитавања каже да су кластери 0 сектора. То је необично.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
sr: Систем датотека је ФАТ12, који није подржан.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
sr: Непрепознатљиви стари стил потписа помоћне меморије линукса „%10s“.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
sr: Непрепознатљиви нови стил потписа помоћне меморије линукса „%10s“.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
sr: Непознат потпис помоћне меморије свсусп линукса „%9s“.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
sr: Партед не може да користи ХФС систем датотека на дисковима на којима величина сектора се разликује од %d бајта.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
sr: ЦХС геометрија система датотека је (%d, %d, %d), која је неисправна. ЦХС геометрија табеле партиција је (%d, %d, %d). Ако изаберете „Занемари“, ЦХС геометрија система датотека ће бити остављена неизмењена. Ако изаберете „Поправи“, ЦХС геометрија система датотека ће бити подешена да одговара ЦХС геометрији табеле партиција.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
sr: Сектор података има погрешан потпис (%x). Изаберите откажи за сада, и пошаљите у извештају о грешци. Ако сте очајни, највероватније да је најбоље да занемарите.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
sr: Потребно вам је %s слободног простора на диску да бисте скупили ову партицију на ову величину.  Тренутно, само %s је слободно.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
sr: Делта почетка кластера = %d, што није умножак величине кластера %d.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
sr: Лош унос директоријума за %s: први кластер јесте крај означивача датотеке.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sr: Лош ФАТ: бесконачан ланац за %s.  Треба да покренете „dosfsck“ или „scandisk“.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sr: Лош ФАТ: кластер %d је изван система датотека у ланцу за %s.  Треба да покренете „dosfsck“ или „scandisk“.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sr: Лош ФАТ: кластер %d је унакрсно повезан за %s.  Треба да покренете „dosfsck“ или „scandisk“.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
sr: %s је %dk, али има %d кластера (%dk).

en: Partition too big/small for a %s file system.
sr: Партиција је превелика/премала за „%s“ систем датотека.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
sr: ФАТ-ови се не подударају.  Ако не знате шта значи ово, онда изаберите отказивање, покрените „scandisk“ на систему датотека, и након тога се вратите.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
sr: Не постоје могућа подешавања за ову врсту ФАТ-а.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
sr: Систем датотека нема очекиване величине које би одговарале Виндоузу.  Величина кластера је %dk (очекивано је %dk); број кластера је %d (очекивано је %d); величина ФАТ-ова је %d сектора (очекивано је %d).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
sr: Систем датотека обавештава о слободном простору од %d кластера, а не %d.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
sr: Нема довољно простора у кореном директоријуму за све датотеке.  Или откажите, или занемарите да бисте изгубили датотеке.

en: Error writing to the root directory.
sr: Грешка писања у корени директоријум.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
sr: Ако оставите ваш систем датотека као ФАТ16, онда нећете имати проблема.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
sr: Ако претворите у ФАТ16, а МС Виндоуз је инсталиран на тој партицији, онда ћете морати поново да инсталирате покретачки програм МС Виндоуза.  Ако желите ово да урадите, требало би да прочитате упутство Партеда (или упутство ваше дистрибуције).

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
sr: Ако оставите ваш систем датотека као ФАТ32, онда нећете створити никаквих нових проблема.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
sr: Ако претворите у ФАТ32, а МС Виндоуз је инсталиран на тој партицији, онда ћете морати поново да инсталирате покретачки програм МС Виндоуза.  Ако желите ово да урадите, требало би да прочитате упутство Партеда (или упутство ваше дистрибуције).  Такође, претварање у ФАТ32 ће учинити систем датотека нечитљивим за МС ДОС, МС Виндоуз 95а, и МС Виндоуз НТ.

en: Would you like to use FAT32?
sr: Да ли бисте желели да користите ФАТ32?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
sr: Систему датотека може бити промењена величина само на ову величину претварањем у ФАТ16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
sr: Систему датотека може бити промењена величина само на ову величину претварањем у ФАТ32.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
sr: ГНУ Партед не може да промени величину ове партиције на ову величину.  Радимо на томе! *_*

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
sr: ФАТ %d медиј %x не одговара медију сектора учитавања %x.  Вероватно треба да покренете „scandisk“.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
sr: fat_table_set: кластер %ld је изван система датотека

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
sr: fat_table_get: кластер %ld је изван система датотека

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
sr: fat_table_alloc_cluster: нема слободних кластера

en: Could not detect file system.
sr: Не могу да откријем систем датотека.

en: resizing %s file systems is not supported
sr: промена величине „%s“ система датотека није подржана

en: The file system is bigger than its volume!
sr: Систем датотека је већи од свог волумена!

en: The file system contains errors.
sr: Систем датотека садржи грешке.

en: Bad blocks could not be read.
sr: Лоши блокови не могу бити прочитани.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
sr: Покушавам да забележим опсег почевши од блока 0x%X, али већ постоји један на том положају.  Треба да проверите систем датотека!

en: Trying to move an extent from block 0x%X to block 0x%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
sr: Покушавам да преместим опсег са блока 0×%X на блок 0×%X, али већ постоји један на том положају.  Ово није требало да се деси!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
sr: Не могу да освежим оставу опсега за ХФС датотеку са ЦНИД-ом %X.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
sr: Покушавам да прочитам ХФС датотеку са ЦНИД-ом %X изван краја датотеке.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
sr: Немогу да пронађем сектор %lli ХФС датотеке са ЦНИД-ом %X.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
sr: Покушавам да упишем ХФС датотеку са ЦНИД-ом %X изван краја датотеке.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
sr: Не могу да освежим оставу опсега за ХФС+ датотеку са ЦНИД-ом %X.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sr: Покушавам да прочитам ХФС+ датотеку са ЦНИД-ом %X изван краја датотеке.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
sr: Немогу да пронађем сектор %lli ХФС+ датотеке са ЦНИД-ом %X.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sr: Покушавам да упишем ХФС+ датотеку са ЦНИД-ом %X изван краја датотеке.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
sr: Извините, ХФС-у не може бити промењена величина на тај начин још увек.

en: shrinking
sr: скупљам

en: Data relocation has failed.
sr: Премештај датотека није успео.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
sr: Премештај датотека је оставио неке податке при крају волумена.

en: writing HFS Master Directory Block
sr: записујем блок главног директоријума ХФС-а

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
sr: Није пронађен исправан ХФС[+Икс] потпис приликом отварања.

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
sr: Издање ХФС+ %d није подржано.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
sr: Издање ХФСИкс %d није подржано.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
sr: Премештај датотека је оставио неке податке на крај волумена.

en: Error while writing the allocation file.
sr: Грешка приликом записивања датотеке расподеле.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
sr: Грешка приликом записивања дела сагласности датотеке расподеле.

en: writing HFS+ Volume Header
sr: записујем заглавље ХФС+ волумена

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
sr: Дошло је до грешке приликом тражења обавезне датотеке лоших блокова.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
sr: Изгледа да постоји грешка у ХФС омотачу: датотека лоших блокова не садржи угнежђен ХФС+ волумен.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
sr: Извините, ХФС-у+ не може бити промењена величина на тај начин још увек.

en: shrinking embedded HFS+ volume
sr: скупљам угнежђени ХФС+ волумен

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
sr: Промена величине ХФС+ волумена није успела.

en: shrinking HFS wrapper
sr: скупљам ХФС омотач

en: Updating the HFS wrapper has failed.
sr: Освежавање ХФС омотача није успело.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
sr: Ово није стварна „%s“ провера.  Ово ће извући посебне датотеке ниског нивоа за сврхе уклањања грешака.

en: Bad block list header checksum.
sr: Лоша сума провере заглавља списка блока.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
sr: Неисправна величина блока преноса приликом одговарања журнала (%i бајта).

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to deactivate the journal and run Parted again.
sr: Журнал ускладиштен изван волумена није подржан.  Покушајте да искључите журнал и поново да покренете Партед.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
sr: Померај журнала или величина није умножак величине сектора.

en: Incorrect magic values in the journal header.
sr: Неисправне вредности магије у заглављу журнала.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
sr: Величина журнала се не поклапа између блока података журнала и заглавља журнала.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
sr: Нека поља заглавља нису умношци величине сектора.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
sr: Величина сектора смештена у журналу није 512 бајта.  Партед подржава само секторе дужине 512 бајта.

en: Bad journal checksum.
sr: Лоша сума провере журнала.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
sr: Журнал није празан.  Партед мора да понови преносе пре отварања система датотека.  Ово ће изменити систем датотека.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
sr: Заглавље волумена или блок главног директоријума се изменио приликом понављања журнала.  Треба поново да покренете Партед.

en: An extent has not been relocated.
sr: Један опсег није премештен.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
sr: Указивање на опсег долази са места које то није.  Треба да проверите систем датотека!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
sr: Овај ХФС волумен нема датотеку каталога.  Ово је врло необично!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sr: Овај ХФС волумен нема датотеку прекорачења опсега.  Ово је поприлично необично!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
sr: Датотека прекорачења опсега не треба да садржи сопствене опсеге! Треба да проверите систем датотека.

en: Could not cache the file system in memory.
sr: Не могу да сместим систем датотека у меморију.

en: Bad blocks list could not be loaded.
sr: Списак лоших блокова не може бити учитан.

en: An error occurred during extent relocation.
sr: Дошло је до грешке приликом премештања опсега.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
sr: Овај ХФС+ волумен нема датотеку каталога.  Ово је врло необично!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sr: Овај ХФС+ волумен нема датотеку прекорачења опсега.  Ово је поприлично необично!

en: displays this help message
sr: приказује ову поруку помоћи

en: lists partition layout on all block devices
sr: исписује распоред партиције на свим уређајима блока

en: displays machine parseable output
sr: приказује машинама обрадив излаз

en: displays JSON output
sr: приказује ЈСОН излаз

en: never prompts for user intervention
sr: никада не поставља за корисничко деловање

en: in script mode, fix instead of abort when asked
sr: у режиму скрипте, поправља уместо да прекида када се тражи

en: displays the version
sr: приказује издање

en: alignment for new partitions
sr: поравнање за нове партиције

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
sr: БРОЈ је број партиције који користи Линукс. На натписима МС-ДОС диска, за примарне партиције се користе бројеви од 1 до 4, за логичке партиције од 5 на даље.

en: LABEL-TYPE is one of:
sr: ВРСТА—НАТПИСА може бити:

en: FLAG is one of:
sr: ЗАСТАВИЦА може бити:

en: UNIT is one of:
sr: ЈЕДИНИЦА може бити:

en: desired alignment: minimum or optimal
sr: жељено поравнање: најмање или одговарајуће

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
sr: ВРСТА—ПАРТИЦИЈЕ може бити: примарна, логичка, проширена

en: FS-TYPE is one of:
sr: ВРСТА—С.ДАТ. може бити:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
sr: ПОЧЕТАК и КРАЈ су места на диску, као што је 4GB или 10%. Негативне вредности почињу од краја диска. На пример, -1 означава тачно последњи сектор.

en: END is disk location, such as 4GB or 10%.  Negative value counts from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
sr: КРАЈ је место на диску, као што је 4GB или 10%. Негативне вредности почињу од краја диска. На пример, -1 означава тачно последњи сектор.

en: STATE is one of: on, off
sr: СТАЊЕ може бити: укљ., искљ.

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
sr: УРЕЂАЈ је обично „/dev/hda“ или „/dev/sda“

en: NAME is any word you want
sr: НАЗИВ је било која реч коју изаберете

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Ауторска права © 1998-2006 Задужбина слободног софтвера, Инц.
    Овај програм је слободан софтвер, заштићен Гнуовом општом јавном лиценцом.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
sr: %0.f%%	(преостало време %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. Are you sure you want to continue?
sr: Партиција „%s“ је била коришћена. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Partition(s) on %s are being used.
sr: Партиције на „%s“ су биле коришћене.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
sr: Постојећи натпис диска на %s ће бити уништен и сви подаци на диску ће бити изгубљени. Да ли желите да наставите?

en: New disk label type?
sr: Нова врста натписа диска?

en: Partition type?
sr: Врста партиције?

en: Partition name?
sr: Назив партиције?

en: File system type?
sr: Врста система датотека?

en: Start?
sr: Почетак?

en: End?
sr: Крај?

en: You requested a partition from %s to %s (sectors %llu..%llu).
    The closest location we can manage is %s to %s (sectors %llu..%llu).%s
sr: Затражили сте партицију од %s до %s (сектори %llu..%llu).
    Најближе место којим можемо да управљамо је од %s до %s (сектори %llu..%llu).%s

en: 
    Is this still acceptable to you?
sr: 
    Да ли вам је ово прихватљиво?

en: The resulting partition is not properly aligned for best performance: %s
sr: Резултирајућа партиција није исправно поравната за најбоље резултате: %s

en: unknown (malloc failed)
sr: непозната (неуспела додела меморије)

en: %s disk labels do not support partition name.
sr: Натписи „%s“ диска не подржавају назив партиције.

en: Partition number?
sr: Број партиције?

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
sr: БИОС геометрија цилиндара,главе,сектора: %d,%d,%d.  Сваки цилиндар је %s.

en: Model: %s (%s)
sr: Модел: %s (%s)

en: Disk %s: %s
sr: Диск %s: %s

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
sr: Величина сектора (логички/физички): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
sr: Табела партиција: %s

en: Disk Flags: %s
sr: Опције диска: %s

en: Number
sr: Број

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Врста

en: File system
sr: Систем датотека

en: Name
sr: Назив

en: Flags
sr: Заставице

en: Free Space
sr: Слободан простор

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
sr: %s %s партиција је пронађена на %s —> %s.  Да ли желите да је додате у табелу партиција?

en: searching for file systems
sr: тражим системе датотека

en: The resize command has been removed in parted 3.0
sr: Наредба промене величине је уклоњена у партеду 3.0

en: Shrinking a partition can cause data loss, are you sure you want to continue?
sr: Скупљање партиције може да доведе до губитка података, да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: New device?
sr: Нови уређај?

en: alignment type(min/opt)
sr: врста поравнања(најм./опц.)

en: %d aligned
sr: %d је поравната

en: %d not aligned: %s
sr: %d није поравнато: %s

en: Flag to Invert?
sr: Ознака за преокренути?

en: New state?
sr: Ново стање?

en: Unit?
sr: Јединица?

en: align-check TYPE N                       check partition N for TYPE(min|opt) alignment
sr: align-check ВРСТА N                                       врши проверу партиције N за ВРСТОМ(min|opt) поравнања

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
sr: help [НАРЕДБА]                                     штампа општу помоћ, или помоћ при НАРЕДБИ

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
sr: mklabel,mktable ВРСТА-НАТПИСА                      ствара нови натпис диска (табелу партиција)

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
sr: mkpart ВРСТА-ПАРТИЦ [ВРСТА-СИС.ДАТ.] ПОЧЕТАК КРАЈ   ствара партицију

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
sr: „mkpart“ прави партицију без стварања новог система датотека на партицији.  ВРСТА—СИС.ДАТ. може бити наведена за подешавање одговарајућег ИБ-а партиције.

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
sr: name БРОЈ НАЗИВ                                    именује партицију БРОЈ као НАЗИВ

en: print [devices|free|list,all]            display the partition table, or available devices, or free space, or all found partitions
sr: print [уређаји|слободно|списак,све]       приказује табелу партиција, или доступне уређаје, или слободан простор, све пронађене партиције

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
sr: Без аргумената, „print“ приказује читаву табелу партиција. Међутим са следећим аргументима обавља различите друге радње.

en:   devices   : display all active block devices
sr:   devices   :   приказује све активне блок уређаје

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
sr:   free      :   приказује податке о слободном непартиционисаном простору на текућем блок уређају

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
sr:   list, all :   приказује табеле партиција свих активних блок уређаја

en: quit                                     exit program
sr: quit                                     излази из програма

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
sr: rescue ПОЧЕТАК КРАЈ                      спашава изгубљену партицију близу ПОЧЕТКА и КРАЈА

en: The resize command was removed in parted 3.0
sr: Наредба промене величине је уклоњена у партеду 3.0

en: resizepart NUMBER END                    resize partition NUMBER
sr: resizepart БРОЈ КРАЈ                     мења величину партиције БРОЈ

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
sr: rm БРОЈ                                  брише партицију БРОЈ

en: select DEVICE                            choose the device to edit
sr: select УРЕЂАЈ                            бира уређај за уређивање

en: disk_set FLAG STATE                      change the FLAG on selected device
sr: disk_set СТАЊЕ ОПЦИЈЕ                    мења ОПЦИЈУ на изабраном уређају

en: disk_toggle [FLAG]                       toggle the state of FLAG on selected device
sr: disk_toggle [ОПЦИЈА]                     пребацује стање ОПЦИЈЕ на изабраном уређају

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
sr: set БРОЈ ЗАСТАВИЦА СТАЊЕ                 мења ЗАСТАВИЦУ на партицији БРОЈ

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
sr: toggle [БРОЈ [ЗАСТАВИЦА]]                пребацује стање ЗАСТАВИЦЕ на партицији БРОЈ

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
sr: unit ЈЕДИНИЦА                            поставља основну јединицу на ЈЕДИНИЦУ

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
sr: version                                  приказује број издања и податке о ауторским правима ГНУ Партеда

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
sr: „version“ приказује ауторска права и податке о издању које одговара овом примерку ГНУ Партеда

en: Usage: %s [-hlmsfv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
sr: Коришћење: %s [-hlmsfv] [-a<align>] [УРЕЂАЈ [НАРЕДБА [ПАРАМЕТРИ]]...]

en: No device found
sr: Нисам пронашао уређај

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Ви нисте администратор.  Затражите овлашћења.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
sr: Треба да поново инсталирате покретачки програм пре него што поново покренете. Прочитајте одељак 4 корисничке документације Партеда за више података.

en: You may need to update /etc/fstab.
sr: Мораћете да освежите /etc/fstab.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
sr: Добродошли у ГНУ Партед! Упишите „help“ да видите списак наредби.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
sr: Коришћење: parted [ОПЦИЈА]... [УРЕЂАЈ [НАРЕДБА [ПАРАМЕТРИ]...]...]
    Примењује НАРЕДБУ/е са ПАРАМЕТРИМА над УРЕЂАЈЕМ. Ако није дата НАРЕДБА, ради у
    режиму међудејства.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
sr: 
    
    Пронашли сте грешку у ГНУ Партеду! Ево шта треба да урадите:
    
    Не узрујавајте се! Грешка највероватније није нашкодила вашим подацима.
    Помозите нам да исправимо грешку тако што ћете урадити следеће:
    
    Проверите да ли је грешка већ исправљена тако што ћете
    проверити последње издање ГНУ Партеда које можете наћи на:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Молим проверите ово издање у складу са извештајем о грешци.
    
    Ако то није још увек исправљено или ако не знате како да проверите,
    молим посетите веб сајт ГНУ Партеда:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    за даља обавештења.
    
    Ваш извештај треба да садржи верзију овог издања (%s)
    уз поруку о грешци, испис следећег
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    и следећи историјат наредби које сте унели.
    Такође укључите сваки додатни детаљ о вашем подешавању који
    сматрате важним.

en: 
    Command History:
sr: 
    Историјат наредби:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
sr: 
    Грешка: SEGV_MAPERR (Адреса није мапирана у објекту)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
sr: 
    Грешка: SEGV_ACCERR (Неисправна овлашћења за мапирани објекат)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
sr: 
    Грешка: Наиђох на општи SIGSEGV сигнал.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
sr: 
    Грешка: FPE_INTDIV (Цео број: подели нулом)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
sr: 
    Грешка: FPE_INTOVF (Цео број: прекорачење)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTDIV (Цео број: подели нулом)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTOVF (Децимални број: прекорачење)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTUND (Децимални број: поткорачење)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTRES (Децимални број: нетачан резултат)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTINV (Децимални број: неисправна операција)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
sr: 
    Грешка: FPE_FLTSUB (Децимални број: индекс је изван опсега)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
sr: 
    Грешка: Наиђох на општи SIGFPE сигнал.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
sr: 
    Грешка: ILL_ILLOPC (Неисправан опкод)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
sr: 
    Грешка: ILL_ILLOPN (Неисправан операнд)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
sr: 
    Грешка: ILL_ILLADR (Неисправан режим адресирања)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
sr: 
    Грешка: ILL_ILLTRP (Неисправан прекид)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
sr: 
    Грешка: ILL_PRVOPC (Привилеговани опкод)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
sr: 
    Грешка: ILL_PRVREG (Привилеговани регистар)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
sr: 
    Грешка: ILL_COPROC (Грешка копроцесора)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
sr: 
    Грешка: ILL_BADSTK (Унутрашња грешка стека)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
sr: 
    Грешка: Наиђох на општи SIGILL сигнал.

en: invalid token: %s
sr: неисправан чин: %s

en: Expecting a partition number.
sr: Очекујем број партиције.

en: Partition doesn't exist.
sr: Партиција не постоји.

en: Expecting a file system type.
sr: Очекујем врсту система датотека.

en: Unknown file system type "%s".
sr: Непозната врста система датотека „%s“.

en: Expecting a disk label type.
sr: Очекујем врсту натписа диска.

en: No flags supported
sr: Заставице нису подржане

en: Can't create any more partitions.
sr: Не могу да направим више ни једну партицију.

en: Expecting a partition type.
sr: Очекујем врсту партиције.

en: on
sr: укљ

en: off
sr: искљ

en: optimal
sr: најбоље

en: minimal
sr: најмање

en: OPTIONs:
sr: ОПЦИЈА/е:

en: COMMANDs:
sr: НАРЕДБА/е:

en: 
    Report bugs to %s
sr: 
    Грешке пријавите на %s

en: Using %s
sr: Користим %s

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
sr: Ова наредба нема смисла у немеђудејственом режиму.
