partitionmanager - en to az translation catalogue (473 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
az: Əsas

en: General Settings
az: Ümumi Ayarlar

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
az: Fayl sistemi rəngləri

en: File System Color Settings
az: Fayl sistemi rəng ayarları

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
az: Təkmilləşmiş

en: Advanced Settings
az: Təkmil ayarlar

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
az: <para>Siz həqiqətən modulu dəyişmək istəyirsiniz?</para><para><warning>Bu həmçinin qurğuların təkrar axtarılmasına gətirib çıxaracaq və bu halda gözlənilən əməliyyatlar siyahısını təmizləyəcək. </warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
az: Modul dəyişdirilsin?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
az: Modulu dəyişdirmək

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
az: Modulu dəyişdirməyin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
az: Daxili Modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
az: Aktiv modul:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
az: Vahidlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
az: Əsas vahidlər:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
az: Bayt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
az: Fayl Sistemləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
az: genişləndirilmiş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
az: formatlanmamış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
az: naməlum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
az: Bölmələrin Nizamlanması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
az: Silindr əsaslı nizamlanmadan istifadə edin (Windows XP ilə uyğun)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
az: Sektorların nizamlanması:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
az:  sektorlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
az: Bölmələrin standart nizamlanması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
az: Jurnal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
az: Aşağıdakı ismarıcları gizlədin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
az: Sazlama

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
az: Məlumat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
az: Xəbərdarlıq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
az: Xəta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
az: Standart fayl sistemi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
az: Verilənlərin məhvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
az: Üzərinə yazmaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
az: Təsadüfi verilənin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
az: Sıfırın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
az: Saxlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
az: Xarici bələdçidə açmaq

[ctx: @action:button]
en: &Details
az: &Təfərrüatlar

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
az: Ayarlanır...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
az: Doğrudan ləğv etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
az: İşlək əməliyyatları ləğv etmək

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
az: Bəli, əməliyyat ləğv edilsin

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
az: Əməliyyatın başa çatmasını gözləmək...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
az: Bütün əməliyyatlar müvəffəqiyyətlə başa çatdı.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
az: Əməliyyatlar ləğv edildi.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
az: Əməliyyatların tətbiq edilməsi zamanı xəta baş verdi. Ləğv edildi.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
az: Ümumi vaxt: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
az: <filename>%1</filename>'də(da) saxlamağa cəhd edərkən müvəqqəti fayl yaratmaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
az: Hesabat saxlanıla bilmədi.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
az: <filename>%1</filename> müvəqqəti faylı yazmaq üçün yaradıla bilmədi.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
az: Bələdçi açıla bilmədi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
az: Əməliyyatlar və işlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
az: Keçən vaxt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
az: Ümumi vaxt: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
az: Əməliyyat: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
az: Vəziyyət

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
az: Ümumi: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename>'də(da) Yeni Bölmə Cədvəli Yaratmaq

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
az: Ye&ni Bölmə Cədvəli Yaratmaq

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
az: <para>Siz doğrudan <filename>%1</filename>'də(da) MS-DOS bölmə cədvəli yaratmaq isətyirsiniz?</para><para>Bu cihazda  2^32-dən çox sektor var. Bu MS-DOS bölmə cədvəli növünün dəstəklədiyi maksimum həddir, ona görə də siz bütün qurğunu istifadə edə bilməyəcəksiniz.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
az: MS-DOS Bölmə Cədvəli Növü yaradılsın?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
az: MS-DOS növü yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
az: Yaratmaq istədiyiniz bölmə cədvəlinin növünü seçin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
az: (nişan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
az: <b>Xəbərdarlıq</b> Bu qurğudakı bütün məlumatları məhv edəcək!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
az: Yeni Həcm Qrupu yaratmaq

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
az: Qurğunun xüsusiyyətləri: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
az: %1 (yalnız oxumaq)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
az: yaxşı

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
az: PİS

[ctx: @label]
en: (unknown)
az: (naməlum)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
az: LVM Həcm Qrupu

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
az: RAİD proqramı qurğusu

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
az: Həcmlər meneceri qurğusu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
az: Bölmələr Cədvəli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioCylinderBased)
en: &Cylinder alignment
az: &Silindr nizamlaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioSectorBased)
en: Sector based align&ment
az: Sektor əsaslı niza&mlama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
az: Tutumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
az: Ümumi sektorlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
az: Məntiqi sektorun ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
az: Fiziki sektorun ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
az: İlkin/Maks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
az: SMSRT vəziyyəti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
az: Daha çox...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
az: Digər qoşulma nöqtələrinə düzəliş

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
az: Qoşulma parametrlərinə düzəliş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
az: Bu fayl sistemi üçün qoşulma parametrlərinə düzəliş:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
az: Seçim1,Seçim2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename> üçün qoşulma nöqtəsinə düzəliş

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
az: <para>Dəyişiklik etdiyiniz <filename>/etc/fstab</filename> sistem faylları cədvəli faylını saxlamaq istədiyinizə əminsiniz?</para><para><warning>Bu indi sizin sərt diskinizdə mövcud olan faylın üzərinə yazılacaqdır. Bu <emphasis strong='1'>ləğv edilə bilməz</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
az: Doğrudan dəyişikliklər saxlanılsın?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
az: Dəyişiklikləri saxlamaq

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
az: Qoşulma nöqtələri  <filename>/etc/fstab</filename> faylında saxlanıla bilmədi.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
az: Qoşulma Nöqtələrinin saxlanılması zamanı xəta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
az: İstifadəçi qoşa və ayıra bilər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
az: Dəyişikliyə nisbətən giriş vaxtlarını yeniləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
az: Ancaq oxumaq üçün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
az: Keçid &nömrəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
az: Cihaz qo&v.ağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
az: Seçimlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
az: Yar&lıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
az: Binar icrası yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
az: Avtomatik qoşulma yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
az: Silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
az: Seçim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
az: Kataloqa giriş vaxtı yenilənməsi yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
az: Dump proqramı ilə ehtiyat kopyalama &tezliyi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
az: Növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
az: Yol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
az: Fayla giriş vaxtının yenilənməsi yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
az: Eyniləşmiş giriş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
az: Müəyyənləşdirmək:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
az: Fayl sistemi dəstəyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
az: Bu cədvəl hansı fayl sistemlərinin dəstəkləndiyini və bunlar üzərində hansı xüsusi əməliyyatların edilə biləcəyini göstərir.
    Bəzi fayl sistemlərinin dəstəklənməsi üçün xarici vasitələrin quraşdırılmasına ehtiyac var. Ancaq lazım olan bütün alətlər quraşdırılsa belə heç də bütün əməliyyatlar bütün fayl sistemləri ilə həyata keçirilə bilməz. Daha təfərrüatlı məlumat əldə etmək üçün sənədləri oxuyun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
az: Fayl Sistemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
az: Yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
az: Böyütmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
az: Qısaltmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
az: Köçürmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
az: Kopyalamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
az: Yoxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
az: Yarlığı oxumaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
az: Yarlıq yazmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
az: İstifadəni oxumaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
az: Yedəkləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
az: Bərpa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
az: Dəstək alətləri

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
az: Təkrar skan dəstəyi

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
az: Məlumat

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
az: Bölmələr haqqında məlumat

[ctx: @label partition]
en: File system:
az: Fayl sistemi:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
az: Tutumu:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
az: Şifrənin adı:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
az: Şifrə rejimi:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
az: Heş:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
az: Aşarın ölçüsü:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
az: Faydalı yükün yerləşdirilməsi:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
az: Birinci sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
az: Sonuncu sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
az: Sektorun sayı:

[ctx: @label partition]
en: Available:
az: Mövcud:

[ctx: @label partition]
en: Used:
az: İstifadə olunan:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
az: Fiziki diapazonun olçüsü:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
az: Ümumi fiziki diapazonlar:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
az: Boş fiziki diapazonlar:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
az: Ayrılmış fiziki diapazonlar:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
az: Cihaz haqqında məlumat

[ctx: @label device]
en: Path:
az: Yol:

[ctx: @label device]
en: Type:
az: Növü:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
az: Tutumu:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
az: Ümumi sektorlar:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
az: Məntiqi sektorun ölçüsü:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
az: Fiziki sektorun ölçüsü:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
az: İlkin/Maks:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
az: Həcmin növü:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
az: Fiziki diapazonun olçüsü:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
az: Ümumi fiziki diapazonlar:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
az: Ayrılmış fiziki diapazonlar:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
az: Boş fiziki diapazonlar:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
az: RAİD səviyyəsi:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
az: Blokun ölçüsü:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
az: Ümumi blok:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
az: Massivin ölçüsü:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
az: Bölmənin əlavə edilməsi

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
az: Bölmələr menecerinin işləməsi üçün imtiyazlar tələb olunur. Lazım gələrsə cihazları və təsdiqləməni yeniləyin.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
az[0]: <para>Döğrudan bu tətbiqdən çıxmaq istəyirsiniz?</para><para>Hələ də %1 başa çatmamış əməliyyat var.</para>
az[1]: <para>Döğrudan bu tətbiqdən çıxmaq istəyirsiniz?</para><para>Hələ də %1 başa çatmamış əməliyyat var.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
az: Başa çatmamış əməliyyatlar ləğv edilsin və çıxılsın?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
az: Çıxmaq <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
az: Geri qaytarmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
az: Sonuncu əməliyyatı qaytarmaq

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
az: Sonuncu əməliyyatı siyahıdan silmək.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
az: Təmizləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
az: Bütün əməliyyatları təmizləmək

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
az: Başa çatmamış əməliyyatların siyahısını boşaltmaq.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
az: Tətbiq etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
az: Bütün əməliyyatları tətbiq etmək

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
az: Siyahıdakı bütün əməliyyatları tətbiq etmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
az: Yeni Bölmələr Cədvəli

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
az: Yeni bölmələr cədvəli yaratmaq

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
az: Cihazda yeni və boş bölmələr cədvəli yaratmaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
az: Bölmələr Cədvəlinin İxracı

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
az: Bölmələr cədvəlini ixrac etmək

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
az: Cihazın bölmələr cədvəlini mətn faylına ixrac etmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
az: Bölmələr Cədvəlinin İdxalı

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
az: Bölmələr cədvəlini idxal etmək

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
az: Bölmələr cədvəlini mətn faylından idxal etmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
az: Həcmlər Qrupunu Silmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
az: Seçilmiş Həcmlər Qrupunu silmək

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
az: Seçilmiş Həcmlər Qrupunu silmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
az: Həcmlər Qrupunun ölçüsünü dəyişmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
az: Seçilmiş Həəcmlər Qrupunun ölçüsünü dəyişmək

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
az: Seçilmiş Həcmlər Qrupunu genişləndirmək və azaltmaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
az: Həcmlər Qrupunu söndürmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
az: Seçilmiş Həcmlər Qrupunu söndürmək

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
az: Daşınabilən cihazları ayırmadan öncə Həcmlər Qrupunu söndürmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
az: SMART Vəziyyəti

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
az: SMART vəziyyətini göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
az: Əgər dəstəkləyirsə cihazların SMART vəziyyətini göstərmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
az: Cihazların xüsusiyyətləri dialoqunu göstərmək

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
az: Cihazların xüsusiyyətlərinə baxmaq və dəyişdirmək

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
az: Yeni

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
az: Yeni bölmə

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
az: Yeni bölmə yaratmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
az: Ölçüsünü dəyişmək/Köçürmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
az: Bölmənin ölçüsünü dəyişmək və ya köçürmək

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
az: Mövcud bölməni kiçiltmək, böyütmək və ya köçürmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
az: Silmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
az: Bölməni silmək

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
az: Bölməni silmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
az: Məhv etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
az: Bölməni məhv etmək

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
az: Bölməni məhv etdikdə onun tərkiblərini bərpa etmək mümkünsüz olur.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
az: Kopyalamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
az: Bölməni kopyalamaq

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
az: Möbcud bölməni kopyalamaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
az: Yerləşdirmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
az: Bölməni yerləşdirmək

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
az: Kopyalanmış bölməni yerləşdirmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
az: Qoşulma nöqtəsinə düzəliş

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
az: Qoşulma nöqtəsinə düzəliş

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
az: Bölmələrin qoşulma nöqtəsinə və parametrlərinə düzəliş.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
az: Qoşmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
az: Bölməni qoşmaq və ya ayırmaq

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
az: Bölməni qoşmaq və ya ayırmaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
az: Kiliddən çıxartmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
az: Şifrələnmiş bölməni kiliddən çıxarmaq və kilidləmək

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
az: Şifrələnmiş bölməni kiliddən çıxarmaq və kilidləmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
az: Yoxlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
az: Bölməni yoxlamaq

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
az: Bölmədəki fayl sistemləri üzrə xətaları yoxlamaq.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
az: Bölmənin xüsusiyyətləri dialoqunu göstərmək

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
az: Bölmənin xüsusiyyətlərinə baxmaq və dəyişdirmək (yarlıq, bölmənin bayrağı və s.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
az: Yedəkləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
az: Bölməni yedəkləmək

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
az: Bölmənin surətini tək fayla (image) yedəkləmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
az: Bərpa

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
az: Bölmənin bərpası

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
az: Bölmənin yedəklənən fayldan (image) bərpası.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
az: Yeni Həcmlər Qrupu

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
az: Yeni LVM Həcmlər Qrupu yaratmaq

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
az: Yeni LVM Həcmlər Qrupunu cihaz kimi yaratmaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
az: Fayl Sistemi Dəstəyi

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
az: Fayl sistemi dəstəyini göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
az: Dəstəklənən fayl sistemi haqqında məlumatları göstərmək.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
az: Cihazları Təzələmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
az: Bütün cihazları təzələmək

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
az: Cihazlar siyahısını yeniləmək.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
az: Jurnalı təmizləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
az: Jurnal çıxarışlarını təmizləmək

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
az: Jurnal çıxarışları panelini təmizləmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
az: Jurnalı saxlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
az: Jurnal çıxarışlarını saxlamaq

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
az: Jurnal çıxarışlarını faylda saxlamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
az: KPMcore Kitabxanası haqqında

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
az: KPMcore KPMcore haqqında dialoqu göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
az: KPMcore KPMcore haqqında dialoqu göstərmək.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
az[0]: %1 başa çatmamış əməliyyat
az[1]: %1 başa çatmamış əməliyyat

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
az: İstifadə olunan daxili modul: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
az: Cihazlar axtarılır...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
az: Axtarış başa çatdı.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
az: <para>Cihazlar yenidən axtarılsın?</para><para><warning>Bu həmçinin bütün başa çatmamış əməliyyatları təmizləyəcək.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
az: Cihazlar yenidən axtarılsın?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
az: Cihazları yenidən axtarmaq

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
az: <para>Aşağıdakı siyahıdakı gözləyən əməliyyatları tətbiq etmək istəyirsiniz? </para><para><warning>Bu disklərinizi həmişəlik dəyişəcək.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
az: Gözləyən əməliyyatlar tətbiq edilsin?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
az: Gözləyən əməliyyatları tətbiq etmək

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
az: Əməliyyatlar tətbiq edilir...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
az: Əməliyyat ləğv edilir: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
az: Gözləyən əməliyyatların siyahısını təməzləmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
az: Gözləyən Əməliyyatlar Təmizlənsin?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
az: Gözləyən Əməliyyatları Təmizləmək

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
az: Gözləyən əməliyyatların siyahısını təmizləmək.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
az: <filename>%1</filename> giriş faylını idxal etmək üçün açmaq mümkün olmadı

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
az: Bölmələr Cədvəlinin İdxalında Xəta

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
az: <filename>%1</filename> giriş faylını idxal etmək üçün açmaq mümkün olmadı: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
az: <filename>%2</filename> faylından idxal etməyə cəhd edərkən <filename>%1</filename> müvəqqəti faylını açmaq mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
az: <filename>%1</filename> idxal faylınin tərkibi düzgün bölmələrdən ibarət deyil.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
az: Bölmələr Cədvəlinin İdxalı zamanı xəta

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
az: İdxal faylında (sətir %1) birdən çox bölmələr cədvəli tapıldı.

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
az: Bölmələr Cədvəlinin "%1" növü naməlumdur (sətir %2)

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
az: "%1" növü ilə Bölmələr Cədvəlinin idaxal edilməsi dəstəklənmir (sətir %2)

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
az: Bölmələr Cədvəli növü olmayan bölmə tapıldı (sətir %1)

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
az: %1 bölməsi cihazın hüdudlarından kənarda ola bilər (sətir %2)

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
az: %1 bölməsinin sonu başlanğıc sektorundan əvvəldir (sətir %2)

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
az: "%1" bölməsinin rolunu %2 bölməsi üçün təyin etmək mümkün olmadı (sətir %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
az: %1 bölməsi üçün ana bölmə və ya Bölmələr Cədvəli tapılmadı (sətir %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
az: Bölmələr Cədvəlinin "%1" növü genişləndirilmiş bölmələri dəstəkləmir, lakin belə bir bölmə tapıldı (sətir %2)

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
az: %2 bölməsi üçün "%1" fayl sistemini tapmaq mümkün olmadı (sətir %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
az: İdxal faylından %1 sətrini işləmək mümkün olmadı. Bu sətir buraxılır.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
az: Bölmələr Cədvəlinin İdxalında Xəta

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
az: <para>Bu komputerdə hal-hazırda təqdim olunan fayl sistemləri üçün köməkçi alətlər tapılmadı:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Bölmə</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Fayl Sistemi</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Köməkçi Alətlərs</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Bu fayl sistemlərini dəstəkləmək üçün alətlər quraşdırılmayanadək sizin fayl sistemlərinə dəyişiklik etmək imkanınız olmayacaq.</para><para>Distributorunuzun paket menecerində bunları dəstəkləyən vasitələri taparaq quraşdıra bilərsiniz.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
az: Fayl Sistemini Dəstəkləyən Paketlər Çatışmır

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
az: Tanınmayan cihaz "%1"

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
az: Tanınmamış bölmə "%1"

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
az: Bölmənin açılması xətası

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
az: KDE Bölmələr Meneceri

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
az: Qurğular

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
az: Gözləyən Əməliyyatlar

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
az: Jurnal Çıxarışı

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
az: Yeni bölmə yaratmaq

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
az: Bölmələr Meneceri Alətlər Paneli

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
az: Qurğu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
az: Cari qurğunu seçin

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
az: Vasitələr

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
az: Bölmə

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
az: Panellər

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
az: %1 [Şifrələnib]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
az: <filename>%1</filename> bölməsindəki fayl sistemi qoşula bilmədi.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
az: Fayl Sistemini Qoşmaq Mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
az: <filename>%1</filename> bölməsindəki fayl sistemini ayırmaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
az: Fayl Sisteminini Ayırmaq Mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
az: <filename>%1</filename> bölməsindəki şifrələnmiş fayl sistemini kiliddən çıxarmaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
az: Fayl Sistemi Kiliddən Çıxarıla Bilmədi.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
az: <filename>%1</filename> bölməsindəki şifrələnmiş fayl sistemini kilidləmək mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
az: Şifrələnmiş Fayl Sistemini Kilidləmək Mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
az[0]: <para>Bu cihaxda artıq bir İlkin Bölmə var. Bu, belə növ Bölmələr Cədvəlinin işləyə biləcəyi maksimum saydır. </para><para>Mövcud olan silmədən siz daha bir İlkin Bölmə yarada, bərpa edə və yerləşdirə bilməzsiniz.</para>
az[1]: <para>Bu cihaxda artıq bir %1 İlkin Bölmə var. Bu, belə növ Bölmələr Cədvəlinin işləyə biləcəyi maksimum saydır. </para><para>Mövcud olan silmədən siz daha bir İlkin Bölmə yarada, bərpa edə və yerləşdirə bilməzsiniz.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
az: İlkin Bölmələr Cədvəli həddən artıqdır.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
az: <para><filename>%1</filename> bölməsi silinə bilməz, çünki, daha yüksək məntiqi nömrələri olan bir və ya daha çox bölmə hələ də qoşuludur. </para><para>Lütfən, ilk öncə %2 sayından yüxarı məntiqi nömrələri olan bölmələri ayırın.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
az: Bölmə Silinə Bilmir.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
az: Hal-hazırda mübadilə buferində olan bölməni silmək istədiyinizə əminsiniz? Silindikdən sonra onu yerləşdirmək mümkün olmayacaq.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
az: Mübadil buferindəki bölmə silinsin?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
az: Silinsin

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
az: <filename>%1</filename> bölməsi, ölçüsü dəyişdirildikdən/köçürüldükdən sonra eyni ölçüyə və yerləşmə yerinə sahibdir. Əməliyyat ləğv edilir.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
az: <filename>%1</filename> bölmələsi mübadilə buferinə kopyalandı.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
az: <para><warning><filename>%1</filename> bölməsindəki bütün məlumatları itirmək üzrəsiniz.</warning></para><para>Bir bölməni (və ya "image" faylını) digər bölmənin üzərinə yazmaq sonuncudakı bütün məlumatların itirilməsinə gətirib çıxarır. </para><para>Əgər əsas pəncərədəki nəticələnən əməliyyatı tətbiq etsəniz o zaman <filename>%1</filename> bölməsindəki bütün məlumatlar birdəfəlik itiriləcəkdir.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
az: Mövcud Bölmənin Üzərinə Yazılsın?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
az: Bölmənin Üzərinə Yazmaq

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
az: <para>Seçilmiş bölmə mənbə bölməsini və ya yedək nüsxəni saxlamaq üçün kifayət qədər böyük deyil.</para><para>Dogər bölmə seçin və ya bu bölmənin ölçüsünü dəyişin, belə ki, bu ölçü mınbə bölməsini ölçüsü qədər böyük olmalıdır.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
az: Hədəf bölməsinin yeri kifayət deyil

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
az: <para>Hədəf bölməsini lazımi ölçüdə yaratmaq mümkün deyil.</para><para>Ola bilsin ki, bölmələr, cihazda düzgün nizamlanmayıb və ya siz İlkin bölməni genişləndirilmiş bölməyə köçürürsünüz.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
az: Hədəf Bölmə Yaradıla Bilmir.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
az: <filename>%1</filename> "image" faylındakı fayl sistemi seçilmiş bölməyə bərpa edilə bilməsi üçün çox böyükdür.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
az: Fayl Sistemini bərpa etmək üçün boş yer kifayət etmir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
az: Bölmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
az: Növü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
az: Qoşulma nöqtəsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
az: Yarlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Label
az: Bölmənin Yarlığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
az: Bölmənin UUİD'i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
az: Ölçü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
az: İstifadə olunan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
az: Mövcud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
az: Birinci sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
az: Sonuncu sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
az: Sektorların sayı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
az: Bayraqlar

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
az: Bölmənin xüsusiyyətləri: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
az: (tapılmadı)

[ctx: @label partition state]
en: idle
az: Boşdayanma

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
az: Ən azı bir məntiqi bölmə qoşulub.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename>'ə(a) qoşulub

[ctx: @label partition state]
en: mounted
az: Qoşulub

[ctx: @item uuid]
en: (none)
az: (heç biri)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
az: <para><warning>Siz <filename>%1</filename> bölməsindəki bütün məlumatları itirmək üzrəsiniz.</warning></para><para>Bölmənin fayl sisteminin dəyişdirilməsi, ondakı bütün məlumatları siləcəkdir. Əgər əsas pəncərədəki nəticələnən əməliyyatları tətbiq etsəniz<filename>%1</filename> bölməsindəki bütün verilənlər həmişəlik silinəcək və bərpası mümkün olmayacaq.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
az: <filename>%1</filename> bölməsi %2 fayl sistemi ilə yenidən yaradılsın?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
az: Fayl Sistemini dəyişdirmək

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
az: Fayl Sistemini dəyişdirməmək

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
az: <para><warning>Siz <filename>%1</filename> bölməsindəki bütün məlumatları itirmək üzrəsiniz.</warning></para><para>Fayl sSisteminin yenidən yaradılması bütün tərkibləri siləcəkdir. Əsas pəncərədəki nəticələnən əməliyyatı indi tətbiq etsəniz <filesystem>%1</filesystem> bölməsindəki bütün məlumatlar həmişəlik itiriləcəkdir və bərpası mümkün olmayacaq.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
az: <filename>%1</filename>'də(da) fayl sistemi yenidən yaradılsın?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
az: Yenidən Fayl Sistemi Yaratmaq

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
az: Yenidən Fayl Sistemi yaratmamaq

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
az: Fayl siste&mi:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
az: Bu fayl sistemi yarlıq seçilməsini dəstəkləmir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
az: Bu fayl sistemini təkrar formatlayacaq və bütün tərkiblərini siləcək, lakin, eyni fayl sistemi növünü saxlayacaq.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
az: Mövcud fayl sistemini yenidən yaratmaq

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
az: Qoşulma nöqtəsi:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
az: Bölmənin növü:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
az: Yar&lıq:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
az: Vəziyyət:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
az: Ölçüsü:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
az: Mövcud:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
az: İstifadə olunan:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
az: Birinci sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
az: Sonuncu sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
az: Sektorların sayı:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
az: &Bayraqlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Label:
az: Bölmənin Yarlığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
az: Bölmənin UUİD'i:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
az: Lütfən qurğunu seçin.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
az: Bu cihazda düzgün Bölmələr Cədvəli tapılmadı.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
az: Bölmənin ölçüsünü/yerini dəyişmək: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
az: %2%1 üçün şifrə daxil edin:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
az: Yanlış şifrə.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
az: Həcmlər Qrupunun ölçüsünü dəyişmək

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
az: Qurğular axtarılır...

[ctx: @label]
en: Scanning...
az: Axtarış...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
az: Aşkarlanan qurğu: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
az: Birinci sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
az: Sonuncu sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
az: Bölməni nizamlamaq

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
az: Əlavə

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
az: Əl&avə

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
az: Bölmənin növü:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
az: Fayl sistemi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
az: Bu fayl sisteminin şifrələnməsini LUKS ilə ayarlamaq. Sizə parol daxil etməniz təklif olunacaq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
az: LUKS ilə şifrələmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
az: Məntiqi Həcmin adı:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
az: Yarlıq:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
az: Minimum ölçü:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
az: Maksimum ölçü:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
az: Bu bölmədən əvvəl &böşluq:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
az: Ölçü&sü:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
az: Bu bölmədən sonra boşluq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
az: İcazələr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
az: Bu cihazda hər kəsə oxumaq və yazmaq üçün icazə verilir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
az: Hər kəs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
az: Bu cihazda yalnız kök imtiyazları olanlara yazmağa və oxumağa icazə verilir, sizə hər qovluğun icazələrini ayarlamaq lazım gələcək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Only Root
az: Yalnız kök (root)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
az: &İlkin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
az: &Genişləndirilmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
az: &Məntiqi

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
az: SMART xüsusiyyətləri: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
az: SMART hesabatını saxlamaq

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
az: heç biri

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
az: İmtina edilməyə yaxın

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
az: Köhnə

[ctx: @item:intable]
en: Online
az: Mövcud

[ctx: @item:intable]
en: Offline
az: Əlçatmaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
az: Seriya Nömrəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
az: Proqram Təminatı buraxılışı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
az: Temperatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
az: Korlanmış sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
az: İşləmə səbəbi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
az: İşə düşmə dövrləri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
az: Öz-özünü yoxlama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
az: Ümumi qiymət:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
az: SMART hesabatını saxlamaq alınmadı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
az: Atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
az: Xətanın növü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
az: Yenilənmə növü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
az: Ən pis qiymət

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
az: Cari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
az: Ərəfə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
az: İşlənməmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
az: Qiymət

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
az: Dəyər

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
az: Saxlamaq üçün <filename>%1</filename> müvəqqəti çıxarış faylı yaradıla bilmədi.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
az: Jurnal faylının saxlanılması xətası

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
az: Vac.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
az: Vaciblik

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
az: Vaxt

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
az: İsmarıc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
az: Həcmlər Qrupunun adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
az: Fisiki diapazonun ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
az: Ümumi Məntiqi Həcmlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
az: Həcmlər Qrupunun növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
az: Ümumi Ölçü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
az: Ümumi sektorlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
az: İstifadə olunan ölçü:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
az: <application>KDE Bölmələr Meneceri</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
az: Disk, bölmə və fayl sistemlərinizin idarə edilməsi

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
az: Himayəçi

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
az: Əvvəlki Calamares himayəçisi

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
az: LVM dəstəyi

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
az: UDF dəstəyi

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
az: Bölmələr vidjetinin dizaynı

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
az: SMART dəstəyinin yaxşılaşdırılması

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
az: İdarəetmə qurğusu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
az: Bu KDE Bölmə Menecerinin ilk işə salınmasıdır?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
az: Aşağıdakı ismarıcları gizlədin

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
az: Bölmələr sektorunun nizamlanması

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
az: Silindr əsaslı nizamlanmadan istifadə edin (Windows XP ilə uyğun)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
az: Bölmələrin standart nizamlanması

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
az: Fayl sistemi rəngləri

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
az: Tətbiqin menyu panelini göstərmək

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
az: Daxili modul

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
az: Əsas vahidlər:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
az: <para>Tənzimlənmiş "%1" daxili modulu yüklənə bilmədi.</para><para>Onun əvəzinə "%2" daxili modulu yüklənir.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
az: Xəta: Daxili Modul Yüklənə Bilmədi

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
az: <para>Nə tənzimlənmiş ("%1"), nə də standart ("%2") daxili modul yüklənə bilmədi.</para><para>Lütfən quraşdırılmanı yoxlayın.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
az: Sütunlar
