partitionmanager - en to bg translation catalogue (475 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Общи настройки

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
bg: Цветове на файлови системи

en: File System Color Settings
bg: Настройки на цветове за файлови системи

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
bg: <para>Наистина ли искате да смените бекендът?</para><para><warning>Това ще нулира също и списъка с чакащите действия.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
bg: Наистина ли да се смени бекенда?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
bg: Смяна на бекенда

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
bg: Без смяна на бекенда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
bg: Активно ядро:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Preferred unit:
bg: Предпочитана единица:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
bg: Байт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
bg: разширен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
bg: неформатиран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
bg: непознат:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
bg: Подравняване на дела

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
bg: Подравняване на дялове по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sec&tor alignment:
bg: &Подравняване по сектори:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
bg:  сектори

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
bg: Записване в дневник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messa&ges below:
bg: &Скриване на съобщения, по-маловажни от:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
bg: Дебъгване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
bg: Информация

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
bg: Предупреждение

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
bg: Грешка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
bg: Файлови системи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Default file system:
bg: &Файлова система по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
bg: Заличаване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
bg: Презаписване с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
bg: Случайни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: &Zeros
bg: &Нули

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
bg: Записване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
bg: Отваряне с външна програма

[ctx: @action:button]
en: &Details
bg: &Подробности

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
bg: Настройване...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
bg: Наистина ли искате да приключите?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
bg: Прекъсване на текущите действия

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
bg: Да, да се прекъснат действията

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
bg: Изчакване приключването на действието...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
bg: Всички действия приключени успешно.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
bg: Действията са прекъснати.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
bg: Възникнаха грешки при прилагане на действията. Прекъсване.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
bg: Общо време: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
bg: Не може да се създаде временен файл при опит за създаване на <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
bg: Не може да се запази отчет.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
bg: Не може да се създаде временен файл <filename>%1</filename> за редактиране.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
bg: Не може да се пусне програма за преглед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
bg: Действия и задачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
bg: Изтекло време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
bg: Общо време: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
bg: Действие: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
bg: Състояние

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
bg: Общо: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
bg: Създаване на нова таблица на дяловете на <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
bg: Създаване на &нова таблица с дялове

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
bg: <para> Наистина ли искате да създадете таблица за дял на MS-DOS на<filename>%1 </filename>? </para><para> Това устройство има повече от 2^32 сектора.Това е максимумът, поддържан от таблицата за дялове на  MS-DOS, така че няма да можете да използвате цялото устройство. </para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
bg: Наистина ли да се създаде таблица за дялове тип MS-Dos?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
bg: Създаване на MS-Dos вид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
bg: Изберете типа таблица на дяла, която искате да създадете:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
bg: (икона)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
bg: <b> Предупреждение: </b> Това ще унищожи всички данни на устройството!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
bg: Създаване на нова група дялове

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
bg: Данни за устройството: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
bg: %1 (само за четене)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
bg: добро

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
bg: ЛОШО

[ctx: @label]
en: (unknown)
bg: (непознато)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
bg: Група LVM дялове

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
bg: Software Raid устройство

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
bg: Устройство на мениджър на дялове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
bg: Логическа големина на сектор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
bg: Основни/Макс.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
bg: Общо сектори:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
bg: Още...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
bg: Размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
bg: Състояние на SMART:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
bg: Физическа големина на сектор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
bg: Таблица на дяловете:

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
bg: Редактиране на допълнителни точки на монтиране

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
bg: Редактиране настройките на монтиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
bg: Редактиране настройките за монтиране на тази файлова система:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
bg: Опция1,опция2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
bg: Редактиране точката на монтиране на <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
bg: <para> Сигурни ли сте, че искате да запазите промените, които сте направили във файла <filename>/etc/fstab </filename>? </para><para><warning> Това ще презапише съществуващия файл на твърд диск сега. Действието <emphasis strong = '1'> не може да бъде отменено </emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
bg: Наистина ли да се запишат промените?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
bg: Запис на промените

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
bg: Неуспех при записа на точки на монтиране в  <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
bg: Грешка при запис на точките на монтиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
bg: &Етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
bg: Честота на dump:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
bg: Без автоматично монтиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
bg: Едновременен достъп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
bg: &Брой на успешни проверки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, m_PathMessage)
en: A valid path is required.
bg: Изисква се валиден път.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
bg: Път:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
bg: Потребителите могат да монтират и демонтират

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
bg: Вид:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
bg: Избор...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
bg: Точка на &устройство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
bg: Няма актуализация на времето за достъп до файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
bg: Без бинарно изпълнение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
bg: Актуализиране на времето за достъп спрямо модификацията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoFail)
en: Don't prevent the system from booting if not mountable
bg: Не предотвратява зареждането на системата, ако не може да се монтира.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
bg: Няма актуализация на времето за достъп до директорията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
bg: Разпознаване по:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
bg: Само за четене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
bg: Настройки:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
bg: Поддръжка на файлови системи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
bg: Таблицата показва поддържаните файлови системи и кои специфични действия могат да се правят с тях.
    Някои файлови системи се нуждаят от инсталирането на външен инструментариум. Не всички действия могат, обаче, да се изпълнят на всяка от тях, дори всички инструменти да са инсталирани. Следва да направите справка в съответната документация за подробности.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
bg: Файлова система

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
bg: Създаване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
bg: Увеличаване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
bg: Свиване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
bg: Преместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
bg: Копиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
bg: Проверка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
bg: Четене на етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
bg: Запис на етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
bg: Четене на запълване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
bg: Резервно копие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
bg: Възстановяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
bg: Поддържащи инструменти

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
bg: Претърсване за поддръжка

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
bg: Данни

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
bg: Данни за дял

[ctx: @label partition]
en: File system:
bg: Файлова система:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
bg: Размер:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
bg: Име на шифър:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
bg: Режим на шифър:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
bg: Хеш:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
bg: Размер на ключ:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
bg: Офсет на данните:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
bg: Първи сектор:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
bg: Последен сектор:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
bg: Брой сектори:

[ctx: @label partition]
en: Available:
bg: Свободни:

[ctx: @label partition]
en: Used:
bg: Използвани:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
bg: Размер на ФД:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
bg: Общи ФД:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
bg: Свободни ФД:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
bg: Заделени ФД:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
bg: Данни за устройството

[ctx: @label device]
en: Path:
bg: Път:

[ctx: @label device]
en: Type:
bg: Вид:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
bg: Размер:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
bg: Общо сектори:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
bg: Големина на логически сектор:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
bg: Големина на физически сектор:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
bg: Основни/Макс.:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
bg: Вид на дял:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
bg: Размер на ФД:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
bg: Общи ФД:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
bg: Заделени ФД:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
bg: Свободни ФД:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
bg: Ниво на RAID:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
bg: Размер на блока:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
bg: Общо блокове:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
bg: Размер на масива:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
bg: Вмъкване на дял

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
bg: Управление на дяловете изисква привилегии, за да работи. Моля, опреснете устройствата и удостоверете автентичността си, когато бъдете подканени.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
bg[0]: <para>Наистина ли искате да излезете от програмата?</para><para>Все още има неприключило действие, изчакващо завършването си.</para>
bg[1]: <para>Наистина ли искате да прекъснете действията?</para><para>Все още има %1 неприключили действия, изчакващи завършването си.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
bg: Да се отхвърлят ли изчакващите действия и да се спре ли програмата?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
bg: Изход от <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
bg: Отмяна на последното действие

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
bg: Премахване на последното действие от списъка.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
bg: Изчистване на всички действия

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
bg: Изчистване списъка на чакащите действия.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
bg: Прилагане

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
bg: Прилагане на всички действия

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
bg: Прилагане на чакащище в списъка действия.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
bg: Нова таблица с дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
bg: Създаване на нова таблица с дялове

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
bg: Създаване на нова и празна таблица с дялове на устройство.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
bg: Експортиране на таблица с дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
bg: Експортиране на таблица с дялове

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
bg: Експортиране на таблица с дяловете на устройството в текстов файл.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
bg: Импортиране на таблица с дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
bg: Импортиране на таблица с дялове

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
bg: Импортиране на таблица с дялове от текстов файл.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
bg: Премахване на група дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
bg: Премахване на избраната група дялове

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
bg: Премахване на избраната група дялове.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
bg: Преоразмеряване на група дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
bg: Преоразмеряване на избраната група дялове

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
bg: Разширяване или намаляване на избраната група дялове.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
bg: Деактивиране на група дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
bg: Деактивиране на избраната група дялове

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
bg: Деактивиране на избраната група дялове, преди изключване на сменяемите устройства.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
bg: Състояние на SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
bg: Показване състоянието на SMART

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
bg: Показване на състоянието SMART на устройството, ако се поддържа

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
bg: Подробности

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
bg: Показване на свойства на дял

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
bg: Преглед и промяна настройките на устройството

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
bg: Нов

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
bg: Нов дял

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
bg: Създаване на нов дял

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
bg: Преоразмеряване или местене

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
bg: Преоразмеряване или местене на дял

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
bg: Свиване, разширяване или местене на съществуващ дял.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
bg: Изтриване на дял

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
bg: Изтриване на дял.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
bg: Изчистване

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
bg: Изчистване на дял

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
bg: Изчистване на дела, за да не може съдържанието му да бъде възстановено.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
bg: Копиране на дела

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
bg: Копиране на съществуващ дял.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
bg: Вмъкване

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
bg: Вмъкване на дял

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
bg: Вмъкване на копиран дял

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
bg: Редактиране точката на монтиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
bg: Редактиране точката на монтиране

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
bg: Редактиране точката на монтиране и настройките на дела.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
bg: Монтиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
bg: Монтиране или демонтиране на дяла

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
bg: Монтиране или демонтиране на дял.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
bg: Отключване

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
bg: Отключване или заключване на криптиран дял

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
bg: Отключване или заключване на криптиран дял.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
bg: Проверка

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
bg: Проверка на дяла

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
bg: Проверка на файлова система на дял за грешки.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
bg: Показване на свойства на дял

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
bg: Преглед и промяна на информацията за дял (етикет, флагове на дял и т.н.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
bg: Резервно копие

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
bg: Резервно копие на дяла

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
bg: Резервно копие на дял във файл-изображение.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
bg: Възстановяване

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
bg: Възстановяване на дяла

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
bg: Възстановяване на дял от файл-изображение.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
bg: Нова група LVM дялове

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
bg: Създаване на нова  група LVM дялове

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
bg: Създаване на нова  група LVM дялове като устройство.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
bg: Поддръжка на файлови системи

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
bg: Преглед на данните за поддръжка на файлови системи

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
bg: Показване данни за поддържаните на файлови системи.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
bg: Опресняване на списъка с устройства

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
bg: Опресняване на списъка с всички устройства

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
bg: Обновяване на списъка с устройства.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
bg: Изчистване на дневника

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
bg: Изчистване на дневника

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
bg: Изчистване на панела на дневника.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
bg: Записване на дневника

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
bg: Записване на дневник

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
bg: Записване на дневника във файл.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
bg: Относно библиотека KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
bg: Относно KPMcore

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
bg: Показване на информация за KPMcore.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete partition. Please make sure it is unmounted or locked before proceeding.
bg: Не може да се изтрие дялът. Моля, уверете се, че е демонтиран или заключен, преди да продължите.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
bg[0]: Едно изчакващо действие
bg[1]: %1 изчакващи действия

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
bg: Използване на приставка на бекенд: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
bg: Претърсване на устройства...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
bg: Сканирането завърши.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
bg: <para>Наистина ли искате да се опресни информацията за дисковете?</para><para><warning>Това ще нулира също и списъка с чакащите действия.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
bg: Да се опресни ли информацията за устройствата?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
bg: &Повторно сканиране на устройства

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
bg: <para>Наистина ли смятате да изпълните набелязаните по-долу действия?</para><para><warning>Това трайно ще промени конфигурацията на дисковете ви.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
bg: Да се приложат ли чакащите действия?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
bg: Прилагане на чакащите действия

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
bg: Прилагане на действия...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
bg: Отмяна на действие: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
bg: Наистина ли искате да изчистите списъка на чакащите действия?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
bg: Да се изчисти ли списъкът на чакащите действия?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
bg: Изчистване на чакащите действия

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
bg: Изчистване списъка на чакащите действия.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
bg: Не може да се отвори входният файл  <filename>%1</filename> за импортиране

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
bg: Грешка при импортиране на таблица с дялове

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
bg: Не може да се отвори входният файл  <filename>%1</filename> за импортиране: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
bg: Не може да се отвори временен файл <filename>%1</filename> при опит за импортиране от <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
bg: Файлът за импортиране <filename>%1</filename> не съдържа валидна таблица с дялове.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
bg: Грешка при импортиране на таблица с дялове

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
bg: Открит е повече от един тип таблица на дяловете във файла за импортиране (ред %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
bg: Типът на таблицата за дялове „%1“ е неизвестен (ред %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
bg: Типът на таблицата за дялове „%1“ не се поддържа за импортиране (ред %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
bg: Намерен е дял, но няма тип таблица на дяловете (ред %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
bg: Дялът %1 ще бъде извън границите на устройството (ред %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
bg: Дялът %1 има край преди началния сектор (ред %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
bg: Неразпозната роля на дял „%1“ за дял %2 (ред %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
bg: Не е намерен родителски дял или таблица на дяловете за дял %1 (ред %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
bg: Типът таблица на дяловете „%1“ не поддържа разширени дялове, но беше намерен такъв (ред %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
bg: Не може да се създаде файлова система „%1“ за дял %2 (ред %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
bg: Не може да се анализира ред %1 от импортния файл. Пренебрегва се.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
bg: Грешка при експортиране на таблица с дялове

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
bg: <para>Не бяха открити инструменти за поддръжка на файловите системи, които в момента присъстват на твърдите дискове в този компютър:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Дял</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Файлова система</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Инструменти за поддръжка</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Ако инструментите за поддръжка на тези файлови системи не са инсталирани, няма да можете да да ги модифицирате.</para><para>Трябва да намерите пакети с тези инструменти за поддръжка в мениджъра на пакети на вашата дистрибуция.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
bg: Липсващи пакети за поддръжка на файлова система

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
bg: Неразпознато устройство „%1“

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
bg: Неразпознат дял „%1“

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
bg: Грешка при отваряне на дяла

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
bg: Управление на дялове за KDE

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
bg: Устройства

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
bg: Изчакващи действия

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
bg: Дневник на изхода

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
bg: Създаване на нов дял

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
bg: Лента с инструменти за дялове

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
bg: Устройство

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
bg: Избор на устройство

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
bg: Инструменти

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
bg: Дял

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
bg: Показвани панели

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
bg: %1 [криптиран]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
bg: Файловата система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде монтирана.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
bg: Файловата система не може да бъде монтирана.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
bg: Файловата система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде демонтирана.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
bg: Не може да бъде демонтирана файловата система.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
bg: Криптираната файлова система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде отключена.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
bg: Не може да се отключи криптирана файлова система.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
bg: Криптираната файлова система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде заключена.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
bg: Не може да се заключи криптирана файлова система.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
bg[0]: <para>Вече има 1 първичен дял на това устройство. Това е максималният брой, който може да се описва от таблицата с дялове.</para><para>Не можете да създавате, вмъквате или възстановявате на него първичен дял, преди да изтриете съществуващия.</para>
bg[1]: <para>Вече има %1 първичен дял на това устройство. Това е максималният брой, който може да се описва от таблицата с дялове.</para><para>Не можете да създавате, вмъквате или възстановявате на него първичен дял преди да изтриете съществуващият.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
bg: Твърде много основни дялове.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
bg: <para>Дялът <filename>%1</filename> не може да бъде изтрит, понеже един или повече дялове по старшинство все още са монтирани.</para><para>Първо демонтирайте всички дялове, по-старши от %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
bg: Грешка при изтриване на дял.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
bg: Наистина ли искате да изтриете дяла от системния буфер? След изтриването вече няма да е наличен за вмъкване.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
bg: Наистина ли да се изтрие наличния в системния буфер дял?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
bg: Изтриване

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
bg: Дялът <filename>%1</filename> има същото положение и размер след преоразмеряване/местене. Отмяна на действието.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
bg: Дялът <filename>%1</filename> беше копиран в клипборда.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
bg: <para><warning>Ако продължите, ще загубите данните в дяла <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Презаписване на един дял с друг (или с файл с изображение) ще унищожи всички данни на този целеви дял.</para><para>Ако продължите и приложите останалите в главния прозорец действия, всички данни на <filename>%1</filename> ще бъдат необратимо унищожени.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
bg: Наистина ли да се презапише дяла?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
bg: Презапис на дяла

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
bg: <para>Размерът на избрания дял не е достатъчно голям за да побере изходния дял или архивният му файл.</para><para>Изберете друго място или променете размера на дяла за изравняването му с изходния.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
bg: Избраният размер не е достатъчно голям

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
bg: <para>Не е възможно да се създаде целеви дял, който да е достатъчно голям, за да побере изходния</para><para>Това може да се случи, ако не всички дялове на дадено устройство са правилно подравнени или при копиране на основен дял в разширен дял. </para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
bg: Грешка при създаване на желания дял.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
bg: Архивният файл с изображение <filename>%1</filename> е твърде голям, за да може да се възстанови файловата система на избрания дял.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
bg: Недостатъчно място за възстановяване на файловата система.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
bg: Дял

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
bg: Вид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
bg: Етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Name
bg: Име на дяла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
bg: UUID на дял

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
bg: Размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
bg: Използвано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
bg: Свободно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
bg: Първи сектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
bg: Последен сектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
bg: Брой сектори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
bg: Флагове

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
bg: Данни за дяла <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
bg: (не е открито)

[ctx: @item device path]
en: (not found)
bg: (не е открито)

[ctx: @label partition state]
en: idle
bg: незает

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
bg: Поне един логически дял е монтиран.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
bg: монтиран на <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
bg: монтиран

[ctx: @item uuid]
en: (none)
bg: (липсва)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
bg: <para><warning>Ако продължите, ще загубите данните в дяла <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Промяната на файловата система на дял от диска унищожава съдържанието му. Ако продължите и приложите избраната операционна система в главния прозорец, всички данни на <filename>%1</filename> ще бъдат необратимо унищожени.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
bg: Наистина ли искате да пресъздадете <filename>%1</filename> с файлова система %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
bg: Смяна на файловата система

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
bg: Да не се променя файловата система

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
bg: <para><warning>Ако продължите, ще загубите данните в дяла <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Промяната на файловата система ще унищожи съдържанието му. Ако продължите и приложите останалите в главния прозорец действия, всички данни на <filename>%1</filename> ще бъдат необратимо унищожени.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
bg: Наистина ли искате да пресъздадете файловата система на <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
bg: Пресъздаване на файловата система

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
bg: Да не се пресъздава файловата система

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
bg: Първи сектор:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
bg: Размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
bg: UUID на дял:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
bg: Тази файловата система не позволява етикети.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
bg: Последен сектор:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
bg: Състояние:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
bg: Налични:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
bg: &Етикет:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
bg: Точка на монтиране:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
bg: Вид на дяла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextDevicePath)
en: Device path:
bg: Път до устройство:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
bg: Брой сектори:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Name:
bg: Име на дял:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
bg: Това ще преформатира файловата система, губейки цялото съдържание, но запазвайки същата тип на файловата система.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
bg: Пресъздаване на съществуваща файлова система

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
bg: Използвани:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
bg: &Файлова система:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
bg: &Флагове:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
bg: Изберете устройство.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
bg: Не е открита подходяща таблица на дяловете на устройството.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
bg: Преоразмеряване и местене на дял: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
bg: %2Въведете паролна фраза за %1:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
bg: Невалидна парола

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
bg: Преоразмеряване на група дялове

[ctx: @title:window]
en: Scanning Devices…
bg: Претърсване на устройства…

[ctx: @label]
en: Scanning…
bg: Претърсване…

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
bg: Претърсване на устройството: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
bg: Първи сектор:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
bg: Последен сектор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
bg: Подравняване на дела

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
bg: Разширени

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
bg: &Разширени

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
bg: Минимален размер:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
bg: Максимален размер:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
bg: Етикет:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
bg: Ра&змер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
bg: &Основен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
bg: &Разширен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
bg: &Логически

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
bg: Файлова система:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
bg: Вид на дяла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
bg: Настройте шифроване на тази файлова система с LUKS. Ще бъдете помолени да да предоставите парола.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
bg: Шифроване с LUKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
bg: Права

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
bg: Разрешаване на всички да записват и четат на това устройство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
bg: Всеки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
bg: Позволяване само на root да записва и чете на това устройство. Ще трябва поотделно да настроите разрешенията за папките

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: O&nly Root
bg: Само &root

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
bg: &Свободно място преди:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
bg: Име на логическия дял:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
bg: Празно място след:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxLuks2)
en: Use LUKS2 instead of LUKS1 for better security, but compatibility may be compromised.
bg: Използвайте luks2 вместо luks1 за по -добра сигурност, но съвместимостта може да бъде нарушена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxLuks2)
en: Enable LUKS2
bg: Активиране на LUKS2

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
bg: Данни за SMART: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
bg: Запазване на отчета за SMART

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
bg: без

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
bg: Предстояща неизправност

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
bg: Остарели

[ctx: @item:intable]
en: Online
bg: Включен

[ctx: @item:intable]
en: Offline
bg: Изключен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
bg: Модел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
bg: Сериен номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
bg: Версия на фърмуера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
bg: Температура:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
bg: Лоши сектори:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
bg: Включен от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
bg: Цикли на включвания:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
bg: Самотестване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
bg: Обща оценка:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
bg: Не може да се запази отчет за SMART.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
bg: Атрибут

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
bg: Вид грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
bg: Обновяване на вида

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
bg: Най-лошо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
bg: Текущо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
bg: Праг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
bg: Необработено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
bg: Оценка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
bg: Стойност

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
bg: Не може да се създаде временен файл  за запазване на <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
bg: Грешка при запазване на дневника

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
bg: Тежест

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
bg: Тежест

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
bg: Време

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
bg: Съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
bg: Име на група на дял

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
bg: Размер на физически диапазон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
bg: Общо LV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
bg: Вид на група на дял:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
bg: Общ размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
bg: Общо сектори:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
bg: Използван размер:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
bg: <application>Управление на дялове за KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
bg: Управлявайте вашите дискове, дялове и файлови системи

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
bg: Предишна поддръжка

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
bg: Поддръжка

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
bg: Предишна поддръжка на Calamares

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
bg: Поддръжка на LVM

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
bg: Поддръжка на UDF

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
bg: Дизайн на приложението за управление на дялове

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
bg: Подобрена SMART поддръжка

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
bg: Устройство за управляване

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
bg: Това ли е първият път, когато се стартира KDE Partition Manager?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
bg: Скриване на съобщенията на дневника отдолу

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
bg: Подравняване на секторите на дяла

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
bg: Подравняване на дяловете по подразбиране

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
bg: Цветове на файлови системи

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
bg: Показване на лентата с менюто на приложението

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
bg: Приставка на бекенд

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
bg: Предпочитана единица:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
bg: <para>Конфигурираната приставка за бекенд „%1“ не може да бъде заредена.</para><para>Да се зареди ли  вместо нея приставката по подразбиране „%2“.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
bg: Грешка: Не можа да  се зареди приставка на бекенда

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
bg: <para>Нито конфигурираната („%1“), нито подразбиращата се („%2“)  приставка набекенд могат да бъдат заредени.</para><para> Моля проверете инсталацията си.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
bg: Колони
