partitionmanager - en to bs translation catalogue (367 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
bs: Opće

en: General Settings
bs: Opšte postavke

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
bs: Boje sistemskih datoteka

en: File System Color Settings
bs: Postavke boja za datotečne sisteme

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced Settings
bs: Napredna podešavanja

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
bs: <para>Da li stvarno zelite promjeniti pozadinu?</para><para><warning>Ovo takodje moze ponovno skenirati uređaje i tako izbrisati listu operacija na cekanju .</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
bs: Zaista promjeni pozadinski kod ?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
bs: Promijeni pozadinski kod

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
bs: Ne mijenjaj pozadinski kod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
bs: Pozadinski motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
bs: Aktivni pozadinski motor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
bs: Jedinice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
bs: Prioritetna jedinica:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
bs: Bajt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
bs: Datoteka sistemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
bs: produžena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
bs: neformatirano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_3)
en: ext4:
bs: ekst‑4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_2)
en: ext3:
bs: ekst‑3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: ext2:
bs: ekst‑2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
bs: nepoznato:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
bs: Particijsko poravnanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
bs: Koristi cilindricno poravnanje (Kompatibilno sa Windows XP-om)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
bs: Sektorsko poravnanje:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
bs:  sektori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
bs: Poravnaj particije na osnovni nacin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
bs: Beleženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
bs: Sakrij poruke ispod:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
bs: Ispravljanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
bs: Informacija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
bs: Upozorenja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
bs: Grešaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
bs: Podrazumijevani datotečni sistem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
bs: Isjeckaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
bs: Prebriši sa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
bs: Slučajnim podacima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
bs: Nulama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
bs: Sačuvaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
bs: Otvori u spoljašnjem pregledaču

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
bs: Podešavam...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
bs: Zaista želite da otkažete?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
bs: Otkazivanje pokrenutih operacija

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
bs: Da, otkaži operacije

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
bs: Čekam da se operacija završi...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
bs: Sve operacije su uspješno završene.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
bs: Operacije su otkazane.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
bs: Greška pri primijeni operacija. Prekinuto.

[ctx: @info:progress]
en: [%1/%2] - %3: %4
bs: [%1/%2] — %3: %4

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
bs: Ukupno vrijeme: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
bs: Ne mogu kreirati privremeni fajl dok pokusavam spasiti u <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
bs: Ne mogu da sačuvam izvještaj.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
bs: Ne mogu da napravim privremenu datoteku <filename>%1</filename> radi upisa.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
bs: Ne mogu da pokrenem pregledač.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
bs: Operacije i poslovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
bs: Proteklo vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
bs: Ukupno vrijeme: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
bs: Operacija: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
bs: Stanje

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
bs: Ukupno: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
bs: Pravljenje nove tabele particija na <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
bs: <para>Da li zelite kreirati MS-Dos particijsku tabelu na <filename>%1</filename>?</para><para>Ovaj uređaj ima vise od 2^32 sektora. To je najvise sto tip MS-Dos particijske tabele podrzava, pa necete moci koristiti kompletan uređaj.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
bs: Kreirati MS-Dos particijski tablicni tip ?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
bs: Kreiraj MS-Dos tip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
bs: Izaberite tip tabele particija koju želite da napravite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioMSDOS)
en: MS-Dos
bs: MS‑DOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
bs: (ikona)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
bs: <b>Pažnja:</b> Ovo će uništiti sve podatke na uređaju!

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
bs: Svojstva uređaja: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
bs: %1 (samo citljivo)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
bs: dobar

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
bs: LOŠ

[ctx: @label]
en: (unknown)
bs: (nepoznato)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
bs: Particiona tabela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
bs: Kapacitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
bs: Ukupno sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
bs: Velicina logickog sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
bs: Velicina fizickog sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
bs: Primarnih/maks.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
bs: Još...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
bs: Uređivanje dodatnih opcija montiranja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
bs: Uređivanje opcija montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
bs: Uredite opcije montiranja za ovaj datotečni sistem:

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
bs: Uredi tacke montiranja za <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
bs: Zaista sačuvati izmjene?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
bs: Sačuvaj izmjene

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
bs: Greska prilikom spasavanja tacki montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
bs: Korisnici mogu da montiraju i demontiraju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
bs: Ažuriraj vremena pristupa u odnosu na izmjenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
bs: Samo za čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
bs: Opcije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
bs: Bez izvršavanja programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
bs: Bez automatskog montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
bs: Izaberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
bs: Bez ažuriranja vremenâ pristupa fasciklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
bs: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
bs: Putanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
bs: Bez ažuriranja vremenâ pristupa datotekema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
bs: Sinhroni pristup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
bs: Prepoznaj po:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
bs: Podrška za datotečne sisteme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
bs: Ova tabela prikazuje koji datotečni sistemi su podržani i koji postupci mogu biti izvedeni nad njima.
    Za podršku nekih datotečnog sistema potrebno je da su instalirane spoljašnje alatke. Čak i kada su tražene alatke instalirane, ne mogu svi postupci biti izvedeni nad svim datotečnim sistemima. Pogledajte dokumentaciju za detalje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
bs: Datotečni sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
bs: Pravljenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
bs: Širenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
bs: Skupljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
bs: Premještanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
bs: Kopiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
bs: Provjera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
bs: Čitanje etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
bs: Pisanje etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
bs: Čitanje iskorišćenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
bs: Arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
bs: Vraćanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
bs: Alati za podrsku

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
bs: Podrska za ponovni pregled

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
bs: Podaci

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
bs: Podaci o particiji

[ctx: @label partition]
en: File system:
bs: Datoteka sistem:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
bs: Kapacitet:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
bs: Šifrirano ime:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
bs: Šifrirani mod:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
bs: Heš:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
bs: Velicina kljuca:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
bs: Pozicija sadržaja:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
bs: Prvi sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
bs: Posljednji sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
bs: Broj sektora:

[ctx: @label partition]
en: Available:
bs: Dostupno:

[ctx: @label partition]
en: Used:
bs: Iskorišćeno:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
bs: Podaci o uređaju

[ctx: @label device]
en: Path:
bs: Putanja:

[ctx: @label device]
en: Type:
bs: Tip:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
bs: Kapacitet:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
bs: Ukupno sektora:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
bs: Velicina logickog sektora:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
bs: Velicina fizickog sektora:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
bs: Primarni/maksimalni:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
bs: Umetanje particije

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
bs[0]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvijek treba da se obavi %1 operacija.</para>
bs[1]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvijek treba da se obave %1 operacije.</para>
bs[2]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvijek treba da se obavi %1 operacija.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
bs: Odbaciti preostale operacije i izaći?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
bs: Napusti <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
bs: Poništi

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
bs: Opoziv posljednje operacije

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
bs: Ukloni posljednju operaciju sa spiska.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
bs: Očisti

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
bs: Očisti sve operacije

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
bs: Isprazni spisak nastupajućih operacija.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
bs: Primijeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
bs: Primijeni sve operacije

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
bs: Primijeni nastupajuće operacije sa spiska.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
bs: Nova tabela particija

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
bs: Napravi novu tabelu particija

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
bs: Pravi novu i praznu tabelu particija na uređaju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
bs: Izvozna particijska tabela

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
bs: Izvezi particijsku tabelu

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
bs: Izvezi particijsku tabelu za tekstualnu datoteku.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
bs: Uvezi particijsku tabelu

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
bs: Uvezi particijsku tabelu

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
bs: Uvezi particijsku tabelu od tekstualne datoteke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
bs: Prikazi SMART status

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
bs: Prikazi SMART status od uređaja ako je moguce

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
bs: Svojstva

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
bs: Prikaži dijalog svojstava uređaja

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
bs: Prikaz i izmjena svojstava uređaja

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
bs: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
bs: Nova particija

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
bs: Napravi novu particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
bs: Izmeni/pomeri

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
bs: Mijenja veličinu ili pomera particiju

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
bs: Skuplja, širi ili pomera postojeću particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
bs: Obriši particiju

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
bs: Briše particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
bs: Iseckaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
bs: Iseckaj particiju

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
bs: Uništava particiju tako da se sadržaj ne može povratiti.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
bs: Kopiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
bs: Kopiraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
bs: Kopira postojeću particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
bs: Naljepi

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
bs: Naljepi particiju

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
bs: Nalepljuje kopiranu particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
bs: Uredi tačku montiranja

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
bs: Uredi tačku montiranja

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
bs: Uređivanje opcija i tačke montiranja uređaja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
bs: Montiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
bs: Montiraj ili demontiraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
bs: Montira ili demontira particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
bs: Provjeri

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
bs: Provjeri particiju

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
bs: Provjerava da li datotečni sistem na particiji ima greške.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
bs: Prikaži dijalog svojstava particije

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
bs: Prikaz i izmjena svojstava particije (etiketa, zastavice particije, itd.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
bs: Arhiviraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
bs: Arhiviraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
bs: Arhivira particiju u datoteku odraza.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
bs: Obnovi

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
bs: Obnovi particiju

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
bs: Vraća particiju iz datoteke odraza.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
bs: Podrška za datotečne sisteme

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
bs: Prikaz podataka o podršci datotečnog sistema

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
bs: Prikaz podataka o podržanim datotečnim sistemima.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
bs: Osvježi uređaje

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
bs: Osvježi sve uređaje

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
bs: Obnavlja spisak uređaja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
bs: Isprazni dnevnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
bs: Isprazni izlazni dnevnik

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
bs: Ocisti panel izlaznog dnevnika.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
bs: Snimi dnevnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
bs: Sacuvaj izlazni dnevnik

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
bs: Sacuvaj izlazni izvjestaj u datoteku.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
bs[0]: %1 nastupajuća operacija
bs[1]: %1 nastupajuće operacije
bs[2]: %1 nastupajućih operacija

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
bs: <para>Želite li zaista da ponovo skenirate uređaje?</para><para><warning>Ovo će takođe očistiti spisak nastupajućih operacija.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
bs: Ponovo skenirati uređaje?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
bs: Ponovo pretrazi uređaje

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
bs: <para>Želite li zaista da primijenite nastupajuće operacije navedene ispod?</para><para><warning>To će trajno izmijeniti vaš disk.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
bs: Primijeniti nastupajuće operacije?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
bs: Izvrsi operacije na cekanju

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
bs: Želite li zaista da očistite spisak nastupajućih operacija?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
bs: Očistiti nastupajuće operacije?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
bs: Izbrisi operacije na cekanju

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
bs: Greska pri ubacivanju particijske tabele

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
bs: Ne mogu otvoriti fajl <filename>%1</filename> za unosenje: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
bs: Ne mogu otvoriti privremeni fajl <filename>%1</filename> dok ga pokusavam ubaciti od <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
bs: Uvezeni fajl <filename>%1</filename> 
    ne sadrzi vazecu particijsku tabelu.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
bs: Greska pri ubacivanju particijske tabele

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
bs: Pronađeno vise od jedne particijske tabele u uvezenom fajlu (linija %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
bs: Nepoznata particijska tabela tipa "%1" (linija %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
bs: Particijska tabela tipa "%1" nije podrzana za uvoz (linija %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
bs: Pronađena particija ali ne i tip particijske tabele (linija %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
bs: Particija %1 ce biti izvan granica uređaja (linija %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
bs: Particija %1 ima kraj prije pocetka sektora (linija %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
bs: Nepoznata uloga particije "%1" za particiju %2 (linija %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
bs: Nema starijih particija ili particijskih tabela na particiji %1 (linija %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
bs: Tip particijske tabele "%1" ne podrzava prosirene particije, ali jedna je pronađena (linija %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
bs: Ne mogu kreirati sistemski fajl "%1" za particiju %2 (linija %3).

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
bs: Greska pri izvozu particijske tabele

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
bs: <para>Nisu pronađeni alati za podršku za sistemske fajlove na racunaru:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Particija</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Alati za podrsku</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Sve dok alati za podrsku nisu instalirani necete moci da ih mijenjate.</para><para>>Trebali biste potraziti te pakete sa alatima u paketnom menadžeru.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
bs: Paketi za podrsku za izgubljene datoteke

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
bs: KDE‑ov menadžer particija

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
bs: Uređaji

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
bs: Nastupajuće operacije

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
bs: Izlaz dnevnika

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
bs: Pravljenje nove particije

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
bs: Uređaj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
bs: Odaberi trenutni uređaj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
bs: Particija

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
bs: Datoteka sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može se montirati.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
bs: Ne mogu da montiram datotečni sistem.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
bs: Datoteka sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može se demontirati.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
bs: Ne mogu da demontiram datotečni sistem.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
bs[0]: <para>Ovdje je već %1  primarna particija na uređaju.To je maksimalan broj koji moze izdrzati particijska tabela.</para><para>Ne mozete kreirati ili dodavati primarnu particiju sve dok ne obrisete postojecu.</para>
bs[1]: <para>Ovdje je već%1 primarnih particija na uređaju.To je maksimalan broj koji može izdržati particijska tabela.</para><para>Ne mozete kreirati ili dodavati primarnu particiju sve dok ne obrišete postojeće.</para>
bs[2]: <para>Ovdje je vec %1 primarnih particija na uređaju.To je maksimalan broj koji moze izdrzati particijska tabela.</para><para>Ne mozete kreirati ili dodavati primarnu particiju sve dok ne obrisete postojece.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
bs: Previše primarnih particija.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
bs: <para>Particija <filename>%1</filename> trenutno ne može biti obrisana jer su jedna ili više particija sa višim logičkim brojem još uvijek montirane.</para><para>Prvo demontirajte sve particije sa logičkim brojem višim od %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
bs: Ne mogu da obrišem particiju.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
bs: Želite li zaista da obrišete particiju koja je trenutno u klipbordu? Nakon brisanja ona više neće biti dostupna za naljepljivanje.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
bs: Zaista obrisati particiju u klipbordu?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
bs: Izbrisi to

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
bs: <para><warning>Izgubiti če te sve podatke na particiji <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Ako prepišete jednu particji preko druge (Ili slikom) Uništiti če sve podatke na odabranoj particji.</para><para>Ako nastavite i pimjenite sve operacije na glavni prozor, svi podaci trenutno snimljeni na <filename>%1</filename> biti če nepovratno uništeni.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
bs: Stvarno prebrisati postojeću particiju?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
bs: Piši preko particije.

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
bs: <para>Izabrana particija nije dovoljno velika da primi izvornu particiju ili datoteku arhive.</para><para>Izaberite drugo odredište ili povećajte particiju da bude velika kao i izvor.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
bs: Odredište nije dovoljno veliko

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
bs: <para>Nije moguce kreirati ciljnu particiju dovoljno veliku da moze izdrzati izvor.</para><para>Ovo se moze desiti ukoliko su particije nepravilno poredane ili kod kopiranja primarne particije u prosirenu particiju.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
bs: Ne mogu da napravim odredišnu particiju.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
bs: Datoteka sistem u datoteci odraza <filename>%1</filename> prevelik je da bi se povratio na izabranu particiju.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
bs: Nedovoljno prostora za vraćanje datotečnog sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
bs: Particija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
bs: Tip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
bs: Tačka montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
bs: Etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
bs: Veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
bs: Iskorišćeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
bs: Dostupno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
bs: Prvi sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
bs: Posljednji sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
bs: Broj sektora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
bs: Zastavice

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
bs: Svojstva particije: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
bs: (nije nađena)

[ctx: @label partition state]
en: idle
bs: neaktivan

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
bs: Barem jedna logička particija je montirana.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
bs: montiraj na <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
bs: montirano

[ctx: @item uuid]
en: (none)
bs: (nema)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
bs: <para><warning>Izgubićete sve podatke na particiji  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Izmena datotečnog sistema particije koja je već na disku dovešće do brisanja njenog sadržaja. Ako sada nastavite i primijenite operaciju, svi podaci na  <filename>%1</filename> biće nepovratno izgubljeni.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
bs: Zaista ponovo napraviti <filename>%1</filename> sa datotečni sistemom %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
bs: Promijeni sistemski fajl

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
bs: Nemoj mijenjati sistemski fajl

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
bs: Zaista ponovo napraviti datotečni sistem na <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
bs: Obnovi sistemski fajl

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
bs: Nemoj ponovo praviti sistemski fajl

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
bs: Ovaj datotečni sistem ne podržava postavljanje etikete.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
bs: Ponovo napravi postojeći datotečni sistem

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
bs: Tačka montiranja:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
bs: Tip particije:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
bs: Stanje:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
bs: Veličina:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
bs: Dostupno:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
bs: Iskorišćeno:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
bs: Prvi sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
bs: Posljednji sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
bs: Broj sektora:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
bs: Izaberite uređaj.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
bs: Na ovom uređaju nije nađena tabela particija.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
bs: Izmeni/pomeri particiju: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
bs: Skeniram uređaje...

[ctx: @label]
en: Scanning...
bs: Skeniram...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
bs: Skeniram uređaje: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
bs: Prvi sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
bs: Zadnji sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
bs: Poravnaj particije

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
bs: Fajl sistem:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
bs: Oznaka:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
bs: Najmanje:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
bs: Najviše:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
bs: Slobodan prostor poslije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
bs: Dozvole

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
bs: SMART Osobine: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
bs: Snimi SMART izvještaj

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
bs: nijedan

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
bs: Prije neuspjeha

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
bs: Starije

[ctx: @item:intable]
en: Online
bs: Prikopčan

[ctx: @item:intable]
en: Offline
bs: Otkopčan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
bs: Serijski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
bs: Firmware revizija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
bs: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
bs: Pokvareni sektori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
bs: Napajanje za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
bs: Ciklusi napajanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
bs: Auto testovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
bs: Ukupna procijena:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
bs: Ne mogu sacuvati SMART izvjestaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Id
bs: Id.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
bs: Atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
bs: Vrsta greske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
bs: Tip azuriranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
bs: Najgore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
bs: Trenutno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
bs: Prag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
bs: Sirovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
bs: Procjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
bs: Vrijednost

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
bs: Ne mogu kreirati trenutni izlazni fajl za sacuvati <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
bs: Greska prilikom spasavanja zapisnicke datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
bs: Ozbiljnost

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
bs: Vrijeme

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
bs: Poruka

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
bs: <application>KDE‑ov menadžer particija</application>

[ctx: @info:credit]
en: Volker Lanz
bs: Folker Lanc

en: Hugo Pereira Da Costa
bs: Igo Pereira da Kosta

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
bs: Dizajn particijskog programcica

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
bs: Da li je ovo prvo pokretanje KDE Particijskog Menadzera ?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
bs: Sakrij poruke o prijavi ispod

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
bs: Poravnanje sektora particije

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
bs: Koristi cilindricno poravnanje (Kompatibilno sa Windows XP-om)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
bs: Poravnaj particije na osnovni nacin

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
bs: Boje sistemskih datoteka

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
bs: Prikazi aplikacijski meni

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
bs: Krajnji plugin

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
bs: Prioritetna jedinica:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
bs: <para>Konfigurirani pozadinski prikljucak "%1" ne moze se pokrenuti.</para><para>Pokreni podrazumijevani pozadinski prikljucak "%2" umjesto njega.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
bs: Greska: Ne mogu pokrenuti pozadinski prikljucak

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
bs: <para>Ni konfigurirani ("%1") ni podrazumijevani  ("%2") pozadniski prikljucak ne moze biti pokrenut.</para><para>Molimo provjerite instalaciju.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
bs: Kolone
