partitionmanager - en to el translation catalogue (473 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
el: Χρώματα συστήματος αρχείων

en: File System Color Settings
el: Χρωματικές ρυθμίσεις συστήματος αρχείων

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Advanced Settings
el: Προχωρημένες ρυθμίσεις

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
el: <para>Επιθυμείτε πραγματικά την τροποποίηση του συστήματος υποστήριξης;</para><para><warning>Αυτό 
    θα επανασαρώσει επίσης τις συσκευές και έτσι θα καθαρίσει τη λίστα ενεργειών σε αναμονή.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
el: Οπωσδήποτε να τροποποιηθεί το σύστημα υποστήριξης;

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
el: Τροποποίηση συστήματος υποστήριξης

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
el: Να μη γίνει τροποποίηση στο σύστημα υποστήριξης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
el: Σύστημα υποστήριξης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
el: Ενεργό σύστημα υποστήριξης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
el: Μονάδες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
el: Προτιμώμενη μονάδα:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
el: Συστήματα αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_33)
en: LUKS2:
el: LUKS2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
el: χωρίς διαμόρφωση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
el: άγνωστο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
el: Τοποθέτηση κατατμήσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
el: Να χρησιμοποιηθεί τοποθέτηση με βάση τον κύλινδρο (συμβατή με Windows XP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
el: Τοποθέτηση τομέων:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
el:  τομείς

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
el: Προκαθορισμένη τοποθέτηση κατατμήσεων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
el: Καταγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
el: Απόκρυψη των παρακάτω μηνυμάτων:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
el: Διόρθωση σφαλμάτων

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
el: Πληροφορίες

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
el: Προειδοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
el: Σφάλμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
el: Προκαθορισμένο σύστημα αρχείων:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
el: Καταστροφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
el: Αντικατάσταση με:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
el: Τυχαία δεδομένα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
el: Μηδενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
el: Αποθήκευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
el: Άνοιγμα σε εξωτερικό περιηγητή

[ctx: @action:button]
en: &Details
el: &Λεπτομέρειες

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
el: Ρύθμιση...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
el: Επιθυμείτε πραγματικά την ακύρωση;

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
el: Ακύρωση εκτελούμενων ενεργειών

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
el: Ναι, ακύρωση ενεργειών

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
el: Αναμονή ολοκλήρωσης της ενέργειας...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
el: Όλες οι ενέργειες ολοκληρώθηκαν με επιτυχία.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
el: Οι ενέργειες ακυρώθηκαν.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
el: Υπήρξαν σφάλματα κατά την εφαρμογή των ενεργειών. Εγκατάλειψη.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
el: Συνολικός χρόνος: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου στην προσπάθεια αποθήκευσης στο <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
el: Αδυναμία αποθήκευσης της αναφοράς.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
el: Αδυναμία δημιουργίας του προσωρινού αρχείου <filename>%1</filename> για εγγραφή.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
el: Αδυναμία εκκίνησης του περιηγητή.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
el: Ενέργειες και εργασίες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
el: Χρόνος που πέρασε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
el: Συνολικός χρόνος: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
el: Ενέργεια: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
el: Κατάσταση

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
el: Σύνολο: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
el: Δημιουργία νέου πίνακα κατατμήσεων στο <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
el: Δημιουργία &νέου πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
el: <para>Θέλετε πράγματι να δημιουργήσετε έναν πίνακα κατατμήσεων MS-Dos στο <filename>%1</filename>?</para><para>Η συσκευή αυτή έχει περισσότερους από 2^32 sectors. Αυτό είναι το άνω όριο που υποστηρίζει ο τύπος πίνακα κατατμήσεων MS-Dos, έτσι δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όλη τη συσκευή.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
el: Οπωσδήποτε να δημιουργηθεί τύπος πίνακα κατατμήσεων MS-Dos;

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
el: Δημιουργία τύπου MS-Dos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
el: Επιλέξτε τον τύπο του πίνακα κατατμήσεων που θέλετε να δημιουργήσετε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
el: (εικονίδιο)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
el: <b>Προειδοποίηση:</b> Αυτό θα καταστρέψει όλα τα δεδομένα στη συσκευή!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας τόμων

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
el: Ιδιότητες συσκευής: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
el: %1 (μόνο για ανάγνωση)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
el: καλή

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
el: ΚΑΚΗ

[ctx: @label]
en: (unknown)
el: (άγνωστο)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
el: Ομάδα τόμων LVM

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
el: Συσκευή RAID λογισμικού

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
el: Συσκευή διαχειριστή τόμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
el: Πίνακας κατατμήσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioCylinderBased)
en: &Cylinder alignment
el: Τοποθέτηση &κυλίνδρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioSectorBased)
en: Sector based align&ment
el: Τοποθέτηση με βάση τον το&μέα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
el: Χωρητικότητα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
el: Σύνολο τομέων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
el: Μέγεθος λογικού τομέα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
el: Μέγεθος φυσικού τομέα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
el: Κύριες/Μεγ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
el: SMART κατάσταση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
el: Περισσότερα...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
el: Επεξεργασία πρόσθετων επιλογών προσάρτησης

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
el: Επεξεργασία επιλογών προσάρτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
el: Επεξεργασία των επιλογών προσάρτησης για αυτό το σύστημα αρχείων:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
el: Επιλογή1,Επιλογή2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
el: Επεξεργασία σημείου προσάρτησης για <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
el: <para>Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές που κάνατε στο αρχείο πίνακα συστήματος <filename>/etc/fstab</filename>;</para><para><warning>Θα γίνει τώρα αντικατάσταση του υφιστάμενου αρχείου στο σκληρό σας δίσκο. Αυτό <emphasis>δεν μπορεί να αναιρεθεί</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
el: Οπωσδήποτε αποθήκευση των αλλαγών;

[ctx: @action:button]
en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
el: Αδυναμία αποθήκευσης σημείων προσάρτησης στο αρχείο <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση σημείων προσάρτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
el: Οι χρήστες μπορούν να προσαρτούν και να αποσπούν

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
el: Ενημέρωση χρόνων πρόσβασης σε σχέση με την τροποποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
el: Για ανάγνωση μόνο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
el: Σειρά συγχρο&νισμού (Pass Number):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
el: Κόμ&βος συσκευής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
el: Επιλογές:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
el: &Ετικέτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
el: Όχι εκτέλεση δυαδικού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
el: Όχι αυτόματη προσάρτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
el: Διαγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
el: Επιλογή...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
el: Όχι ενημέρωση χρόνων πρόσβασης σε καταλόγους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
el: Συχνότητα απόρρι&ψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
el: Τύπος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
el: Διαδρομή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
el: Όχι ενημέρωση χρόνων πρόσβασης σε αρχεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
el: Συγχρονισμένη πρόσβαση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
el: Ταυτοποίηση με:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
el: Υποστήριξη συστήματος αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
el: Αυτός ο πίνακας εμφανίζει τις υποστηριζόμενες κατατμήσεις και τις ενέργειες που μπορούν να γίνουν σε αυτές.
    
    Κάποια συστήματα αρχείων απαιτούν την εγκατάσταση εξωτερικών εργαλείων για την υποστήριξή τους. Όλες οι ενέργειες δεν μπορούν να εκτελεστούν σε όλα τα συστήματα αρχείων, ακόμη και αν τα απαιτούμενα εργαλεία είναι εγκατεστημένα. Παρακαλώ δείτε την τεκμηρίωση για περισσότερες λεπτομέρειες.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
el: Σύστημα αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
el: Δημιουργία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
el: Μεγέθυνση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
el: Σμίκρυνση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
el: Μετακίνηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
el: Αντιγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
el: Έλεγχος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
el: Ανάγνωση ετικέτας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
el: Εγγραφή ετικέτας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
el: Ανάγνωση χρήσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
el: Αντίγραφο ασφαλείας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
el: Επαναφορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
el: Εργαλεία υποστήριξης

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
el: Υποστήριξη επανασάρωσης

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
el: Πληροφορίες

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
el: Πληροφορίες κατατμήσεων

[ctx: @label partition]
en: File system:
el: Σύστημα αρχείων:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
el: Χωρητικότητα:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
el: Όνομα κρυπτογραφήματος:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
el: Λειτουργία κρυπτογραφήματος:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
el: τιμή κατακερματισμού:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
el: Μέγεθος κλειδιού:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
el: Μετατόπιση φόρτου:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
el: Πρώτος τομέας:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
el: Τελευταίος τομέας:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
el: Αριθμός τομέων:

[ctx: @label partition]
en: Available:
el: Διαθέσιμα:

[ctx: @label partition]
en: Used:
el: Σε χρήση:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
el: Μέγεθος PE:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
el: Σύνολο PE:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
el: Ελεύθερα PE:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
el: Δεσμευμένο PE:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
el: Πληροφορίες συσκευής

[ctx: @label device]
en: Path:
el: Διαδρομή:

[ctx: @label device]
en: Type:
el: Τύπος:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
el: Χωρητικότητα:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
el: Σύνολο τομέων:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
el: Μέγεθος λογικού τομέα:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
el: Μέγεθος φυσικού τομέα:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
el: Κύριες/Μεγ:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
el: Τύπος τόμου:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
el: Μέγεθος PE:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
el: Σύνολο PE:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
el: Δεσμευμένο PE:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
el: Ελεύθερο PE:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
el: Επίπεδο RAID:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
el: Μέγεθος τμήματος:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
el: Συνολικό τμήμα:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
el: Μέγεθος διανύσματος:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
el: Εισαγωγή μιας κατάτμησης

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
el: Ο διαχειριστής κατατμήσεων χρειάζεται προνόμια για να λειτουργήσει. Ανανεώστε τις συσκευές σας και ταυτοποιηθείτε όταν σας ζητηθεί.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
el[0]: <para>Επιθυμείτε πραγματικά την έξοδο από την εφαρμογή;</para><para>Υπάρχει ακόμη μία ενέργεια σε αναμονή.</para>
el[1]: <para>Επιθυμείτε πραγματικά την έξοδο από την εφαρμογή;</para><para>Υπάρχουν ακόμη %1 ενέργειες σε αναμονή.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
el: Απόρριψη ενεργειών σε αναμονή και έξοδος;

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
el: Έξοδος <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
el: Αναίρεση της τελευταίας ενέργειας

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
el: Αφαίρεση της τελευταίας ενέργειας από τη λίστα.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
el: Καθαρισμός

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
el: Καθαρισμός όλων των ενεργειών

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
el: Καθάρισμα της λίστας των ενεργειών σε αναμονή.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
el: Εφαρμογή

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
el: Εφαρμογή όλων των ενεργειών

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
el: Εφαρμογή όλων των ενεργειών σε αναμονή στη λίστα.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
el: Νέος πίνακας κατατμήσεων

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
el: Δημιουργία ενός νέου πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
el: Δημιουργία ενός νέου κενού πίνακα κατατμήσεων στη συσκευή.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
el: Εξαγωγή πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
el: Εξαγωγή ενός πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
el: Εξαγωγή του πίνακα κατατμήσεων της συσκευής σε ένα αρχείο κειμένου.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
el: Εισαγωγή πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
el: Εισαγωγή ενός πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
el: Εισαγωγή πίνακα κατατμήσεων από ένα αρχείο κειμένου.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
el: Αφαίρεση ομάδας τόμων

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
el: Αφαίρεση επιλεγμένης ομάδας τόμων

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
el: Αφαίρεση επιλεγμένης ομάδας τόμων.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
el: Αλλαγή μεγέθους ομάδας τόμων

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
el: Αλλαγή μεγέθους επιλεγμένης ομάδας τόμων

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
el: Επέκταση ή μείωση επιλεγμένης ομάδας τόμων.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
el: Απενεργοποίηση ομάδας τόμων

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
el: Απενεργοποίηση επιλεγμένης ομάδας τόμων

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
el: Απενεργοποίηση επιλεγμένης ομάδας τόμων πριν την αποσύνδεση των αφαιρούμενων συσκευών.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
el: SMART κατάσταση

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
el: Εμφάνιση SMART κατάστασης

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
el: Εμφάνιση της κατάστασης SMART της συσκευής αν υποστηρίζεται

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
el: Ιδιότητες

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου ιδιοτήτων συσκευής

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
el: Προβολή και τροποποίηση ιδιοτήτων συσκευής

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
el: Νέα

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
el: Νέα κατάτμηση

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
el: Δημιουργία μιας νέας κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
el: Αλλαγή μεγέθους/μετακίνηση

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
el: Αλλαγή μεγέθους ή μετακίνηση κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
el: Σμίκρυνση, μεγέθυνση ή μετακίνηση μιας υπάρχουσας κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
el: Διαγραφή κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
el: Διαγραφή μιας κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
el: Καταστροφή

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
el: Καταστροφή κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
el: Να καταστραφεί μια κατάτμηση έτσι ώστε τα περιεχόμενά της να μη είναι δυνατό να ανακτηθούν.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
el: Αντιγραφή κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
el: Αντιγραφή μιας υπάρχουσας κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
el: Επικόλληση

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
el: Επικόλληση

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
el: Επικόλληση μιας αντιγραμμένης κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
el: Επεξεργασία σημείου προσάρτησης

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
el: Επεξεργασία σημείου προσάρτησης

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
el: Επεξεργασία σημείου προσάρτησης κατάτμησης και των επιλογών.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
el: Προσάρτηση

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
el: Προσάρτηση ή απόσπαση κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
el: Προσάρτηση ή απόσπαση μιας κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
el: Ξεκλείδωμα ή κλείδωμα κρυπτογραφημένης κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
el: Ξεκλείδωμα ή κλείδωμα κρυπτογραφημένης κατάτμησης.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
el: Έλεγχος

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
el: Έλεγχος κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
el: Έλεγχος σφαλμάτων συστήματος αρχείων σε μια κατάτμηση.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου ιδιοτήτων κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
el: Προβολή και τροποποίηση ιδιοτήτων κατάτμησης (ετικέτα, σημαίες κατάτμησης, κτλ)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
el: Αντίγραφο ασφαλείας

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
el: Αντίγραφο ασφαλείας κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
el: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας μιας κατάτμησης σε ένα αρχείο.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
el: Επαναφορά

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
el: Επαναφορά κατάτμησης

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
el: Επαναφορά μιας κατάτμησης από ένα αρχείο αντιγράφου ασφαλείας.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
el: Νέα ομάδα τόμων

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας τόμων LVM

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
el: Δημιουργία νέας ομάδας τόμων LVM ως συσκευή.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
el: Υποστήριξη συστήματος αρχείων

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
el: Προβολή πληροφοριών υποστήριξης συστήματος αρχείων

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
el: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τα υποστηριζόμενα συστήματα αρχείων.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
el: Ανανέωση συσκευών

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
el: Ανανέωση όλων των συσκευών

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
el: Ανανέωση της λίστας των συσκευών.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
el: Καθαρισμός καταγραφής

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
el: Καθαρισμός του αποτελέσματος καταγραφής

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
el: Καθαρισμός του πίνακα αποτελεσμάτων καταγραφής.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
el: Αποθήκευση καταγραφής

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
el: Αποθήκευση του αποτελέσματος καταγραφής

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
el: Αποθήκευση του αποτελέσματος καταγραφής σε αρχείο.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
el: Σχετικά με τη βιβλιοθήκη KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου για το περίγραμμα της KPMcore

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
el: Εμφάνιση διαλόγου για το περίγραμμα της KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
el[0]: Μια ενέργεια σε αναμονή
el[1]: %1 ενέργειες σε αναμονή

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
el: Χρήση πρόσθετου για το σύστημα υποστήριξης: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
el: Σάρωση συσκευών...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
el: <para>Επιθυμείτε πραγματικά την επανασάρωση των συσκευών;</para><para><warning>Αυτό 
    θα καθαρίσει επίσης και τη λίστα ενεργειών σε αναμονή.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
el: Πραγματικά επανασάρωση συσκευών;

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
el: Επανασάρωση συσκευών

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
el: <para>Επιθυμείτε πραγματικά την εφαρμογή των ενεργειών σε αναμονή που εμφανίζονται 
    παρακάτω;</para><para><warning>Αυτό τροποποιεί οριστικά τους δίσκους σας.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
el: Εφαρμογή ενεργειών σε αναμονή;

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
el: Εφαρμογή ενεργειών σε αναμονή

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
el: Εφαρμογή ενεργειών...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
el: Αναίρεση ενέργειας: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
el: Επιθυμείτε πραγματικά τον καθαρισμό της λίστας των ενεργειών σε αναμονή;

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
el: Καθαρισμός ενεργειών σε αναμονή;

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
el: Καθαρισμός ενεργειών σε αναμονή

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
el: Καθαρισμός της λίστας των ενεργειών σε αναμονή.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου εισόδου <filename>%1</filename> για εισαγωγή

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου εισόδου <filename>%1</filename> για εισαγωγή: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
el: Αδυναμία ανοίγματος του προσωρινού αρχείου <filename>%1</filename> κατά την προσπάθεια εισαγωγής από το <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
el: Το αρχείο εισαγωγής <filename>%1</filename> δεν περιέχει έγκυρο πίνακα κατατμήσεων.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή πίνακα κατατμήσεων

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
el: Βρέθηκαν περισσότεροι του ενός τύποι πίνακα κατάτμησης στο αρχείο εισαγωγής (γραμμή %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
el: Ο τύπος "%1" πίνακα κατάτμησης είναι άγνωστος (γραμμή %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
el: Ο τύπος "%1" πίνακα κατάτμησης δεν υποστηρίζεται για εισαγωγή (γραμμή %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
el: Βρέθηκε κατάτμηση αλλά όχι τύπος πίνακα κατάτμησης (γραμμή %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
el: Η κατάτμηση %1 θα βρεθεί εκτός των ορίων της συσκευής (γραμμή %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
el: Η κατάτμηση %1 τελειώνει πριν από τον αρχικό τομέα (γραμμή %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
el: Άγνωστος ρόλος "%1" κατάτμησης για την κατάτμηση %2 (γραμμή %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
el: Δεν βρέθηκε κατάτμηση γονέας ή πίνακας κατάτμησης για την κατάτμηση %1 (γραμμή %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
el: Ο τύπος "%1" του πίνακα κατάτμησης δεν υποστηρίζει εκτεταμένες κατατμήσεις, αλλά βρέθηκε μία (γραμμή %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
el: Αδυναμία δημιουργίας συστήματος αρχείων "%1" για την κατάτμηση %2 (γραμμή %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
el: Αδυναμία ανάλυσης της γραμμής %1 από το αρχείο εισαγωγής. Αγνοήστε την.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
el: Σφάλμα εξαγωγής πίνακα κατάτμησης

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
el: <para>Δεν βρέθηκαν εργαλεία υποστήριξης για τα συστήματα αρχείων που τώρα βρίσκονται στους σκληρούς δίσκους αυτού του υπολογιστή:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Κατάτμηση</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Σύστημα αρχείων</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Εργαλεία υποστήριξης</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Όσο τα εργαλεία υποστήριξης για αυτά τα συστήματα αρχείων δεν είναι εγκατεστημένα δεν θα μπορείτε να τα τροποποιήσετε.</para><para>Θα βρείτε πακέτα με αυτά τα εργαλεία υποστήριξης στο διαχειριστή πακέτων της διανομής σας.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
el: Λείπουν πακέτα υποστήριξης του συστήματος αρχείων

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
el: Άγνωστη συσκευή «%1»

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
el: Άγνωστη κατάτμηση "%1"

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της κατάτμησης

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
el: Διαχειριστής κατατμήσεων του KDE

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
el: Συσκευές

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
el: Ενέργειες σε αναμονή

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
el: Έξοδος καταγραφής

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
el: Δημιουργία νέας κατάτμησης

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων διαχείρισης κατατμήσεων

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
el: Συσκευή

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
el: Επιλογή τρέχουσας συσκευής

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
el: Εργαλεία

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
el: Κατάτμηση

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
el: Εμφανιζόμενοι πίνακες

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
el: %1 (Κρυπτογραφημένο)

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
el: Αδυναμία προσάρτησης του συστήματος αρχείων στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
el: Αδυναμία προσάρτησης του συστήματος αρχείων.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
el: Αδυναμία αποπροσάρτησης του συστήματος αρχείων στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
el: Αδυναμία αποπροσάρτησης του συστήματος αρχείων.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
el: Αδυναμία ξεκλειδώματος του κρυπτογραφημένου συστήματος αρχείων στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
el: Αδυναμία ξεκλειδώματος του κρυπτογραφημένου συστήματος αρχείων.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
el: Αδυναμία κλειδώματος του κρυπτογραφημένου συστήματος αρχείων στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
el: Αδυναμία κλειδώματος του κρυπτογραφημένου συστήματος αρχείων.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
el[0]: <para>Υπάρχει ήδη μία κύρια κατάτμηση στη συσκευή αυτή. Αυτός είναι ο μέγιστος αριθμός που μπορεί να χειριστεί ο πίνακας κατατμήσεων.</para><para>Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε, να επικολλήσετε ή να επαναφέρετε μια κύρια κατάτμηση πάνω σε αυτήν έως ότου διαγράψετε κάποια υπάρχουσα.</para>
el[1]: <para>Υπάρχουν ήδη %1 κύριες κατατμήσεις στη συσκευή αυτή. Αυτός είναι ο μέγιστος 
    αριθμός που μπορεί να χειριστεί ο πίνακας κατατμήσεων.</para><para>Δεν μπορείτε 
    να δημιουργήσετε, να επικολλήσετε ή να επαναφέρετε μια κύρια κατάτμηση πάνω σε αυτή έως ότου 
    διαγράψετε κάποια υπάρχουσα.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
el: Μεγάλος αριθμός κύριων κατατμήσεων.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
el: <para>Η κατάτμηση <filename>%1</filename> δεν μπορεί να διαγραφεί επειδή 
    μια ή περισσότερες κατατμήσεις με μεγαλύτερους λογικούς αριθμούς είναι προσαρτημένες 
    ακόμη.</para><para>Παρακαλώ αποσπάστε πρώτα όλες τις κατατμήσεις με μεγαλύτερο 
    λογικό αριθμό από το %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
el: Αδυναμία διαγραφής κατάτμησης.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή της κατάτμησης που βρίσκεται στο 
    πρόχειρο; Αυτή θα πάψει να είναι διαθέσιμη για επικόλληση μετά τη 
    διαγραφή της.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
el: Πραγματικά διαγραφή κατάτμησης του προχείρου;

[ctx: @action:button]
en: Delete It
el: Να διαγραφεί

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
el: Η κατάτμηση <filename>%1</filename> έχει την ίδια θέση και μέγεθος μετά την αλλαγή μεγέθους/μετακίνηση. Αγνόηση ενέργειας.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
el: Η κατάτμηση <filename>%1</filename> έχει αντιγραφεί στο πρόχειρο.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
el: <para><warning>Πρόκειται να χάσετε όλα τα δεδομένα στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Η αντικατάσταση μιας κατάτμησης με μια άλλη (ή με ένα αρχείο εικόνας) θα καταστρέψει όλα τα δεδομένα στην κατάτμηση προορισμού.</para><para>Αν συνεχίσετε τώρα και εφαρμόσετε την τροποποίηση στο κύριο παράθυρο, όλα τα δεδομένα που είναι αποθηκευμένα στο <filename>%1</filename> θα αντικατασταθούν χωρίς δυνατότητα επαναφοράς.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
el: Να γίνει οπωσδήποτε αντικατάσταση της υπάρχουσας κατάτμησης;

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
el: Αντικατάσταση κατάτμησης

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
el: <para>Η επιλεγμένη κατάτμηση δεν είναι αρκετά μεγάλη για να διατηρήσει την πηγαία κατάτμηση ή 
    το αντίγραφο ασφαλείας.</para><para>Επιλέξτε άλλο προορισμό ή αλλάξτε το μέγεθος αυτής 
    της κατάτμησης έτσι ώστε να έχει μέγεθος όσο και η πηγή..</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
el: Μη επαρκές μέγεθος προορισμού

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
el: <para>Δεν είναι δυνατή η δημιουργία κατάτμησης προορισμού με μέγεθος επαρκές ώστε να διατηρήσει την πηγή.</para><para>Αυτό μπορεί να συμβεί αν οι κατατμήσεις δεν έχουν όλες τη σωστή τοποθέτηση ή κατά την αντιγραφή μιας κύριας κατάτμησης σε μια εκτεταμένη.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
el: Αδυναμία δημιουργίας κατάτμησης προορισμού.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
el: Το σύστημα αρχείων στο αρχείο αντιγράφου εικόνας <filename>%1</filename> είναι πολύ 
    μεγάλο ώστε να γίνει επαναφορά στην επιλεγμένη κατάτμηση.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
el: Μη επαρκής χώρος για την επαναφορά του συστήματος αρχείων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
el: Κατάτμηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
el: Τύπος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
el: Ετικέτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Label
el: Ετικέτα κατάτμησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
el: UUID Κατάτμησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
el: Μέγεθος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
el: Σε χρήση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
el: Διαθέσιμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
el: Πρώτος τομέας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
el: Τελευταίος τομέας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
el: Αριθμός τομέων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
el: Σημαίες

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
el: Ιδιότητες κατάτμησης: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
el: (δε βρέθηκε)

[ctx: @label partition state]
en: idle
el: σε αδράνεια

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
el: Τουλάχιστον μια λογική κατάτμηση είναι προσαρτημένη.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
el: προσάρτηση σε <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
el: προσαρτημένο

[ctx: @item uuid]
en: (none)
el: (κανένα)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
el: <para><warning>Πρόκειται να χάσετε όλα τα δεδομένα στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Η τροποποίηση του συστήματος αρχείων σε μια κατάτμηση του δίσκου θα διαγράψει όλα τα περιεχόμενα. Αν συνεχίσετε τώρα και εφαρμόσετε την τροποποίηση στο κύριο παράθυρο, όλα τα δεδομένα στο <filename>%1</filename> θα χαθούν χωρίς δυνατότητα επαναφοράς.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
el: Πραγματικά αναδημιουργία του <filename>%1</filename> με σύστημα αρχείων %2;

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
el: Τροποποίηση συστήματος αρχείων

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
el: Να μη γίνει τροποποίηση στο σύστημα αρχείων

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
el: <para><warning>Πρόκειται να χάσετε όλα τα δεδομένα στην κατάτμηση <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Η αναδημιουργία του συστήματος αρχείων θα διαγράψει όλα τα περιεχόμενα. Αν συνεχίσετε τώρα και εφαρμόσετε την τροποποίηση στο κύριο παράθυρο, όλα τα δεδομένα στο <filesystem>%1</filesystem> θα χαθούν χωρίς δυνατότητα επαναφοράς.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
el: Πραγματικά αναδημιουργία του συστήματος αρχείων στο <filename>%1</filename>;

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
el: Αναδημιουργία συστήματος αρχείων

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
el: Να μην αναδημιουργηθεί το σύστημα αρχείων

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
el: Σύστη&μα αρχείων:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
el: Αυτό το σύστημα αρχείων δεν υποστηρίζει τον ορισμό μιας ετικέτας.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
el: Αυτό θα αναδιαμορφώσει το σύστημα αρχείων, με απώλεια όλου του περιεχομένου, αλλά διατηρώντας τον ίδιο τύπο συστήματος αρχείων.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
el: Αναδημιουργία υπάρχοντος συστήματος αρχείων

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
el: Σημείο προσάρτησης:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
el: Τύπος κατάτμησης:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
el: &Ετικέτα:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
el: Κατάσταση:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
el: Διαθέσιμη:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
el: Σε χρήση:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
el: Πρώτος τομέας:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
el: Τελευταίος τομέας:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
el: Αριθμός τομέων:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
el: &Σημαίες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Label:
el: Ετικέτα κατάτμησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
el: UUID κατάτμησης:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία συσκευή.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
el: Δε βρέθηκε έγκυρος πίνακας κατατμήσεων σε αυτήν τη συσκευή.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
el: Αλλαγή μεγέθους/μετακίνηση κατάτμησης: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
el: %2Εισαγωγή συνθηματικού για %1.

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
el: Μη έγκυρο συνθηματικό.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
el: Αλλαγή μεγέθους ομάδας τόμων

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
el: Σάρωση συσκευών...

[ctx: @label]
en: Scanning...
el: Σάρωση...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
el: Σάρωση συσκευής: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
el: Πρώτος τομέας:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
el: Τελευταίος τομέας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
el: τοποθέτηση κατάτμησης

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
el: &Για προχωρημένους

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
el: Τύπος κατάτμησης:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
el: Σύστημα αρχείων:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
el: Ρύθμιση κρυπτογράφησης για αυτό το σύστημα αρχείων με LUKS. Θα σας ζητηθεί να δώσετε συνθηματικό.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
el: Κρυπτογράφηση με LUKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
el: Μέγεθος λογικού τόμου:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
el: Ετικέτα:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
el: Ελάχιστο μέγεθος:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
el: Μέγιστο μέγεθος:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
el: Ελεύθερος χώρος πριν:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
el: Μέ&γεθος:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
el: Ελεύθερος χώρος μετά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
el: Δικαιώματα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
el: Να επιτρέπεται σε όλους να γράφουν και να διαβάζουν σε αυτή τη συσκευή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
el: Όλοι

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
el: Να επιτρέπεται μόνο στον root να διαβάζει και να γράφει σε αυτήν τη συσκευή, θα χρειαστεί να ρυθμίσετε δικαιώματα ανά φάκελο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Only Root
el: Μόνο ο root

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
el: &Κύρια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
el: &Εκτεταμένη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
el: &Λογική

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
el: SMART ιδιότητες: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
el: Αποθήκευση SMART αναφοράς

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
el: κανένας

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
el: Προ-αποτυχία

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
el: Απαρχαιωμένο

[ctx: @item:intable]
en: Online
el: Σε σύνδεση

[ctx: @item:intable]
en: Offline
el: Εκτός σύνδεσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
el: Μοντέλο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
el: Σειραϊκός αριθμός:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
el: Έκδοση firmware:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
el: Θερμοκρασία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
el: Προβληματικοί τομείς:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
el: Σε λειτουργία για:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
el: Κύκλοι ισχύος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
el: Διαγνωστικοί έλεγχοι:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
el: Γενική αξιολόγηση:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
el: Αδυναμία αποθήκευσης της SMART αναφοράς.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
el: Ιδιότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
el: Τύπος αποτυχίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
el: Τύπος ενημέρωσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
el: Χείριστο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
el: Τρέχον

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
el: Κατώφλι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
el: Ακατέργαστο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
el: Αξιολόγηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
el: Αξία

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου εξόδου για αποθήκευση του <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
el: Σφάλμα αποθήκευσης αρχείου καταγραφής

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
el: Αυστ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
el: Αυστηρότητα

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
el: Χρόνος

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
el: Μήνυμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
el: Όνομα ομάδας τόμου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
el: Μέγεθος φυσικής επέκτασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
el: Σύνολο LV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
el: Τύπος ομάδας τόμων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
el: Συνολικό μέγεθος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
el: Σύνολο τομέων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
el: Μέγεθος σε χρήση:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
el: <application>Διαχειριστής κατατμήσεων του KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
el: Διαχειριστείτε δίσκους, κατατμήσεις και συστήματα αρχείων

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
el: Πρώην συντηρητής

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
el: Συντηρητής

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
el: Πρώην συντηρητής Calamares

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
el: Υποστήριξη LVM

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
el: Υποστήριξη UDF

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
el: Σχεδιασμός γραφικού συστατικού κατάτμησης

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
el: Βελτιωμένη υποστήριξη SMART

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
el: Συσκευή για διαχείριση

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
el: Είναι η πρώτη φορά που εκτελείται ο διαχειριστής κατατμήσεων του KDE;

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
el: Απόκρυψη των παρακάτω μηνυμάτων καταγραφής

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
el: Τοποθέτηση τομέα κατάτμησης

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
el: Να χρησιμοποιηθεί τοποθέτηση με βάση τον κύλινδρο (συμβατή με Windows XP)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
el: Προκαθορισμένη τοποθέτηση κατατμήσεων

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
el: Χρώματα συστήματος αρχείων

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
el: Εμφάνιση της γραμμής μενού της εφαρμογής

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
el: Πρόσθετο συστήματος υποστήριξης

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
el: Προτιμώμενη μονάδα:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
el: <para>Αδυναμία φόρτωσης του διαμορφωμένου πρόσθετου συστήματος υποστήριξης "%1".</para><para>Φορτώνεται το προκαθορισμένο σύστημα υποστήριξης "%2".</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
el: Σφάλμα: Αδυναμία φόρτωσης του πρόσθετου για το σύστημα υποστήριξης

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
el: <para>Ούτε το διαμορφωμένο ("%1") ούτε το προκαθορισμένο ("%2") πρόσθετο συστήματος υποστήριξης μπορεί να φορτωθεί.</para><para>Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
el: Στήλες
