partitionmanager - en to eu translation catalogue (473 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
eu: Fitxategi-sistemaren koloreak

en: File System Color Settings
eu: Fitxategi-sistemen kolore ezarpenak

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
eu: <para>Benetan aldatu nahi duzu bizkarraldekoa?</para><para><warning>Honek gailuak berraztertuko ditu eta beraz egiteko dauden eragiketa guztiak garbituko dira.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
eu: Benetan bizkarraldekoa aldatu?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
eu: Aldatu bizkarraldekoa

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
eu: Ez aldatu bizkarraldekoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
eu: Bizkarraldekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
eu: Bizkarraldeko aktiboa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
eu: Unitateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
eu: Hobetsitako unitatea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
eu: Fitxategi-sistemak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
eu: hedatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
eu: formaturik gabea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
eu: ezezaguna:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
eu: Partizioa lerrokatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
eu: Erabili zilindroetan oinarritutako lerrokatzea (Windows XP bateragarria)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
eu: Sektoreen lerrokatzea:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
eu:  sektoreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
eu: Partizioen lerrokatze lehenetsia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
eu: Erregistratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
eu: Ezkutatu beheko mezuak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
eu: Araztu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
eu: Abisua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
eu: Fitxategi-sistema lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
eu: Birrintzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
eu: Gainaditzi honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
eu: Ausazko datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
eu: Zeroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
eu: Gorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
eu: Ireki kanpoko arakatzailean

[ctx: @action:button]
en: &Details
eu: &Zehaztasunak

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
eu: Eraikitzen...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
eu: Bertan behera utzi nahi duzu benetan?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
eu: Bertan behera utzi martxan dauden eragiketak

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
eu: Bai, utzi eragiketak

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
eu: Eragiketak amaitu zain...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
eu: Eragiketa guztiak ondo amaitu dira.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
eu: Eragiketak bertan behera utzi dira.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
eu: Erroreak egon dira eragiketak ezartzean. Galarazi egin dira.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
eu: Denbora osoa: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia sortu <filename>%1</filename> gordetzen saiatzean.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
eu: Ezin izan da txostena gorde.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
eu: Ezin izan da <filename>%1</filename> aldi baterako fitxategia idazteko sortu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
eu: Arakatzailea ezin abiarazi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
eu: Eragiketak eta atazak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
eu: Iragandako denbora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
eu: Denbora osoa: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
eu: Eragiketa: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
eu: Guztira: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
eu: Sortu partizio-taula berri bat hemen, <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
eu: Sortu partizio taula &berria

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
eu: <para>Benetan sortu nahi duzu MS-DOS partizio-taula bat <filename>%1</filename> gailuan?</para><para>Gailu honek 2³² sektore baino gehiago ditu. Hori da MS-DOS partizio-taula motak gehienez onartzen duen sektore kopurua, beraz ezingo duzu gailu osoa erabili.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
eu: MS-DOS partizio-taula sortu benetan?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
eu: Sortu MS-DOS mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
eu: Aukeratu sortu nahi duzun partizio-taula mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioMSDOS)
en: MS-Dos
eu: MS-DOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
eu: (konoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
eu: <b>Abisua:</b> Honek gailuko datu guztiak suntsituko ditu!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
eu: Sortu bolumen-talde berria

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
eu: Gailuaren propietateak: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
eu: %1 (Irakurtzeko soilik)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
eu: ona

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
eu: TXARRA

[ctx: @label]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
eu: LVM bolumen-taldea

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
eu: Software bidezko RAID gailua

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
eu: Bolumena kudeatzeko gailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
eu: Partizio-taula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioCylinderBased)
en: &Cylinder alignment
eu: &Zilindro lerrokatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioSectorBased)
en: Sector based align&ment
eu: Sektoretan oinarritutako lerro&katzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
eu: Edukiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
eu: Sektoreen guztizkoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
eu: Sektore logikoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
eu: Sektore fisikoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
eu: Nagusiak/Gehienez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
eu: SMART egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
eu: Gehiago...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
eu: Editatu muntatzeko aukera osagarriak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
eu: Editatu muntatzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
eu: Editatu fitxategi-sistema hau muntatzeko aukerak:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
eu: Aukera1,Aukera2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
eu: Editatu <filename>%1</filename> muntatze-puntuak

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
eu: <para>Ziur zaude <filename>/etc/fstab</filename> sistemako taula fitxategiari eginiko aldaketak gorde nahi dizula?</para><para><warning>Honek zure disko zurrunean orain dagoen fitxategia gainidatziko du. Hau <emphasis strong='1'> ezin da desegin</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
eu: Benetan aldaketak gorde?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
eu: Ezin izan dira muntatze-puntuak <filename>/etc/fstab</filename> fitxategira gorde.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
eu: Errorea muntatze-puntuak gordetzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
eu: Erabiltzaileak muntatu eta desmuntatu dezake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
eu: Eguneratu atzitze ordua aldaketekiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
eu: Irakurtzeko-soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
eu: Urrats &Zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
eu: &Gailuaren korapilunea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
eu: Aukerak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
eu: &Etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
eu: Bitarren exekuziorik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
eu: Ez automatikoki muntatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
eu: Hautatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
eu: Ez eguneratu direktorioen atzitze ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
eu: Iraultze &maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
eu: Bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
eu: Ez eguneratu fitxategi atzitze ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
eu: Atzitze sinkronoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
eu: Identifikatu honen arabera:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
eu: Fitxategi-sistemaren euskarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
eu: Taula honek erakusten du zein fitxategi-sistema onartzen diren eta zein berariazko eragiketa gauzatu daitezken beraiengan.
    Fitxategi-sistema batzuk onartzeko kanpoko tresnak instalatu beharra dago. Baina eragiketa guztiak ezin dira gauzatu fitxategi-sistema guztietan, beharrezko tresna guztiak instalatzen badira ere. Begiratu dokumentazioa zehaztasun bila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
eu: Fitxategi-sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
eu: Sortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
eu: Handiagotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
eu: Txikiagotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
eu: Mugitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
eu: Kopiatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
eu: Ikuskatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
eu: Irakurtzeko etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
eu: Idazteko etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
eu: Irakurri erabilera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
eu: Babes-kopia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
eu: Lehengoratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
eu: Euskarri tresnak

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
eu: Berriz aztertu euskarria

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
eu: Partizioen gaineko informazioa

[ctx: @label partition]
en: File system:
eu: Fitxategi-sistema:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
eu: Edukiera:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
eu: Zifratze izena:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
eu: Zifratze modua:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
eu: Gakoaren neurria:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
eu: Zama erabilgarriaren jatorri-aldaketa:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
eu: Lehenengo sektorea:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
eu: Azken sektorea:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
eu: Sektore kopurua:

[ctx: @label partition]
en: Available:
eu: Erabilgarri:

[ctx: @label partition]
en: Used:
eu: Erabilita:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
eu: PE neurria:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
eu: PE guztizkoa:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
eu: PE hutsa:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
eu: Alokatutako PE:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
eu: Gailuaren gaineko informazioa

[ctx: @label device]
en: Path:
eu: Bide-izena:

[ctx: @label device]
en: Type:
eu: Mota:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
eu: Edukiera:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
eu: Sektoreen guztizkoa:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
eu: Sektore logikoaren neurria:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
eu: Sektore fisikoaren neurria:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
eu: Nagusiak/Gehienez:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
eu: Bolumen mota:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
eu: PE neurria:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
eu: PE guztizkoa:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
eu: Alokatutako PE:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
eu: PE hutsa:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
eu: RAID maila:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
eu: Pusken neurria:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
eu: Pusketak guztira:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
eu: Matrizearen neurria:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
eu: Txertatu partizio bat

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
eu: Partizio Kudeatzaileak, ibiltzeko, pribilegioak behar ditu. Mesedez, gailuak freskatu eta autentifikatu eskatzen zaizunean.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
eu[0]: <para>Benetan irten nahi duzu aplikaziotik?</para><para>Eragiketa bat dago oraindik egiteko.</para>
eu[1]: <para>Benetan irten nahi duzu aplikaziotik?</para><para>%1 eragiketa daude oraindik egiteko.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
eu: Baztertu egiteko dauden eragiketak eta irten?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
eu: Irten <application>%1</application>(e)tik

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
eu: Desegin azken eragiketa

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
eu: Kendu azken eragiketa zerrendatik.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
eu: Garbitu eragiketa guztiak

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
eu: Garbitu egiteko dauden eragiketen zerrenda.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
eu: Ezarri

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
eu: Ezarri eragiketa guztiak

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
eu: Ezarri zerrendan egiteko dauden eragiketak.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
eu: Partizio taula-berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
eu: Sortu partizio-taula berri bat

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
eu: Sortu partizio-taula berri eta huts bat gailuan.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
eu: Esportatu partizio-taula

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
eu: Esportatu partizio-taula bat

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
eu: Esportatu gailuko partizio-taula testu fitxategi batera.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
eu: Inportatu partizio-taula

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
eu: Inportatu partizio-taula bat

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
eu: Inportatu partizio-taula bat testu fitxategi batetik.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
eu: Kendu bolumen-taldea

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
eu: Kendu hautatutako bolumen-taldea

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
eu: Kendu hautatutako bolumen-taldea.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
eu: Handiera aldatu bolumen-taldeari

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
eu: Handiera aldatu hautatuko bolumen-taldeari

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
eu: Hedatu edo txikiagotu hautatutako bolumen-galdea.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
eu: Desaktibatu bolumen-taldea

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
eu: Desaktibatu hautatutako bolumen-taldea

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
eu: Desaktibatu hautatuko bolumen-taldea gailu aldagarriak desentxufatu aurretik.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
eu: SMART egoera

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
eu: Erakutsi SMART egoera

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
eu: Erakutsi gailuaren SMART egoera euskarririk badu

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
eu: Erakutsi gailu propietateen elkarrizketa-koadroa

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
eu: Ikusi eta aldatu gailuaren propietateak

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
eu: Berria

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
eu: Partizio berria

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
eu: Sortu partizio berri bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
eu: Handiera aldatu/Mugitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
eu: Handiera aldatu edo mugitu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
eu: Txikiagotu, handiagotu edo mugitu dagoen partizio bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
eu: Ezabatu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
eu: Ezabatu partizio bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
eu: Birrindu

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
eu: Birrindu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
eu: Birrindu partizio bat bere edukia ezin dadin lehengoratu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
eu: Kopiatu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
eu: Kopiatu dagoen partizio bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
eu: Itsatsi partizioa

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
eu: Itsatsi kopiatutako partizio bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
eu: Editatu muntatze-puntua

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
eu: Editatu muntatze-puntua

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
eu: Editatu partizioaren muntatze-puntua eta aukerak.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
eu: Muntatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
eu: Muntatu edo desmuntatu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
eu: Muntatu edo desmuntatu partizio bat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
eu: Giltzatik askatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
eu: Giltzatik askatu edo giltzatu zifratutako partizioa

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
eu: Giltzatik askatu edo giltzatu zifratutako partizioa.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
eu: Aztertu

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
eu: Ikuskatu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
eu: Ikuskatu partizio bateko fitxategi-sistema bat errore bila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
eu: Erakutsi partizioaren propietateen elkarrizketa-koadroa

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
eu: Ikusi eta aldatu partizioaren propietateak (etiketa, partizio banderak, etab.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
eu: Babes-kopia

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
eu: Egin partizioaren babes-kopia

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
eu: Egin partizio baten babes-kopia irudi-fitxategi batera.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
eu: Lehengoratu

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
eu: Lehengoratu partizioa

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
eu: Lehengoratu partizio bat irudi-fitxategi batetik.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
eu: Bolumen-talde berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
eu: Sortu LVM bolumen-talde berri bat

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
eu: Sortu LVM bolumen-talde berri bat gailu gisa.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
eu: Fitxategi-sistemaren euskarria

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
eu: Ikusi fitxategi-sistemaren euskarriari buruzko informazioa

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
eu: Erakutsi euskarria duten fitxategi-sistemen gaineko informazioa.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
eu: Freskatu gailuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
eu: Freskatu gailu guztiak

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
eu: Berritu gailuen zerrenda.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
eu: Garbitu egunkaria

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
eu: Garbitu egunkariaren irteera

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
eu: Garbitu egunkari irteerako panela.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
eu: Gorde egunkaria

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
eu: Gorde egunkariaren irteerakoa

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
eu: Gorde egunkariaren irteerakoa fitxategi batera.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
eu: KPMcore liburutegiari buruz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
eu: Erakutsi KPMcore-ri buruz elkarrizketa koadroa

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
eu: Erakutsi KPMcore-ri buruz elkarrizketa koadroa.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
eu[0]: Egiteko dagoen eragiketa bat
eu[1]: Egiteko dauden %1 eragiketa

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
eu: Bizkarraldeko plugina erabiltzen: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
eu: Gailuak aztertzen...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
eu: Azterketa amaitu da.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
eu: <para>Gailua berriz aztertu nahi duzu benetan?</para><para><warning>Honek egiteko dauden eragiketen zerrenda ere garbituko du.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
eu: Gailuak benetan berriz aztertu?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
eu: Berri aztertu gailuak

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
eu: <para>Azpian zerrendatutako eragiketak ezarri nahi dituzu benetan?</para><para><warning>Honek zure diskoak behin betiko aldatuko ditu.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
eu: Ezarri egiteko dauden eragiketak?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
eu: Ezarri egiteko dauden eragiketak

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
eu: Eragiketak ezartzen...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
eu: Eragiketa desegiten: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
eu: Benetan garbitu nahi duzu egiteko dauden eragiketen zerrenda?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
eu: Egiteko dauden eragiketak garbitu?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
eu: Garbitu egiteko dauden eragiketak

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
eu: Egiteko dauden eragiketen zerrenda garbitzen.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
eu: Ezin izan da sarrerako <filename>%1</filename> fitxategia inportatzeko ireki

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
eu: Errorea partizio-taula inportatzean

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
eu: Ezin izan da sarrerako <filename>%1</filename> fitxategia inportatzeko ireki: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
eu: Ezin da ireki aldi baterako <filename>%1</filename> fitxategia, <filename>%2</filename>-etik inportatzen saiatu bitartean.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
eu: Inportatzeko fitxategiak <filename>%1</filename> ez dauka partizio-taula baliodunik.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
eu: Errorea partizio-taula inportatzerakoan

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
eu: Inportatzeko fitxategian partizio-taula bat baino gehiago aurkitu da (%1. lerro).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
eu: "%1" partizio-taula mota ezezaguna da (%2 lerroa).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
eu: «%1» motako partizio-taula mota inportatzerik ez da onartzen (%2. lerroa).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
eu: Partizioa aurkitu da, baino ez da aurkitu partizio-taula mota (%1. lerroa).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
eu: %1 partizioa gailuaren mugetatik at egongo litzateke (%2. lerroa).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
eu: %1 partizioak amaiera hasierako sektorea baino lehenago dauka (%2. lerroa).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
eu: %2 partizioaren «%1» partizio-rol ezezaguna (%3. lerroa).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
eu: Ez da aurkitu guraso partiziorik edo partizio taularik %1 partiziorako (%2 lerroa).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
eu: «%1» partizio-taula motak ez ditu partizio hedatuak onartzen, baino haietako bat aurkitu da (%2. lerroa).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
eu: Ezin izan da sortu «%1» fitxategi-sistema %2 partizioan (%3. lerroa).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
eu: Ezin izan da inportatutako fitxategiko %1 lerroaren sintaxia prozesatu. Hura baztertuko da.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
eu: Errorea partizio-taula esportatzean

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
eu: <para>Ez da aurkitu ordenagailu honetako diskoetan dauden fitxategi-sistemen euskarrirako tresnarik:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partizioa</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Fitxategi-sistema</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Euskarrirako tresnak</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Fitxategi-sistema hauen euskarrirako tresnak instalatu gabe dauden bitartean, ezingo dituzu aldatu.</para><para>Zure banaketaren pakete kudeatzailean euskarrirako behar diren tresna horien paketeak egon beharko lirateke.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
eu: Fitxategi-sistemen euskarri paketeak falta dira

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
eu: Gailua ez da ezagutzen, «%1»

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
eu: Ezagutzen ez den partizioa, «%1»

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
eu: Errorea partizioa irekitzean

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
eu: KDE Partizio Kudeatzailea

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
eu: Gailuak

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
eu: Egiteko dauden eragiketak

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
eu: Egunkariko irteerakoa

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
eu: Sortu partizio berri bat

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
eu: Partizio kudeatzailearen tresna-barra

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
eu: Gailua

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
eu: Hautatu uneko gailua

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
eu: Partizioa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
eu: Panelak erakutsita

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
eu: %1 [Zifratuta]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
eu: <filename>%1</filename> partizioko fitxategi-sistema ezin izan da muntatu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
eu: Ezin izan da muntatu fitxategi-sistema.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
eu: <filename>%1</filename> partizioko fitxategi-sistema ezin izan da desmuntatu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
eu: Ezin izan da fitxategi-sistema desmuntatu.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
eu: <filename>%1</filename> partizioko zifratutako fitxategi-sistema ezin izan da ireki.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
eu: Ezin izan da ireki zifratutako fitxategi-sistema.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
eu: <filename>%1</filename> partizioko zifratutako fitxategi-sistema ezin izan da giltzatu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
eu: Ezin izan da zifratutako fitxategi-sistema giltzatu.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
eu[0]: <para>Dagoeneko badago partizio nagusi bat gailu honetan. Hori da bere partizio-taula motak gehienez erabil dezakeen kopurua.</para><para>Ezin duzu bertan partizio nagusi bat sortu, itsatsi edo lehengoratu, aurrez dagoen bat ezabatu gabe.</para>
eu[1]: <para>Dagoeneko %1 partizio nagusi daude gailu honetan. Hori da bere partizio-taula motak gehienez erabil dezakeen kopurua.</para><para>Ezin duzu bertan partizio nagusi bat sortu, itsatsi edo lehengoratu, aurrez dagoen bat ezabatu gabe.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
eu: Partizio nagusi gehiegi.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
eu: <para>Une honetan ezin da ezabatu <filename>%1</filename> partizioa, zenbaki logiko handiagoa duten partizioak oraindik muntatuta daudelako.</para><para>Mesedez, aurrena desmuntatu zenbaki logikoa %2 baino handiagoa duten partizio guztiak.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
eu: Ezin da partizioa ezabatu.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
eu: Benetan ezabatu nahi duzu une honetan arbelean dagoen partizioa? Ezabatu ondoren ezingo da itsatsi.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
eu: Benetan ezabatu arbeleko partizioa?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
eu: Ezabatu hori

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
eu: <filename>%1</filename> partizioak kokapen eta neurri bera ditu handiera aldatu/mugitu ondoren. Eragiketa baztertzen.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
eu: <filename>%1</filename> partizioa arbelera kopiatu da.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
eu: <para><warning><filename>%1</filename> partizioko datu guztiak galduko dituzu.</warning></para><para>Partizio bat beste batekin (edo irudi-fitxategi batekin) gainidazteak, jomuga partizioko datu guztiak ezabatuko ditu.</para><para>Orain jarraitu eta leiho nagusian dauden eragiketak ezartzen badituzu, une honetan <filename>%1</filename> partizioan biltegiratuta dauden datu guztiak, berreskuratzeko aukerarik gabe, gainidatziko dira.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
eu: Benetan gainidatzi dagoen partizioa?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
eu: Gainidatzi partizioa

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
eu: <para>Hautatutako partizioaren tamaina ez da sorburu partizioa edo babes-kopia fitxategia hartzeko behar bezain bestekoa.</para><para>Hartu beste jomuga bat edo aldatu partizio honen neurria sorburua bezain handia izan dadin.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
eu: Helburua ez da behar bezain handia

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
eu: <para>Ezin da jomugako partizioa sorburukoa hartzeko behar den neurrikoa sortu.</para><para>Hau gerta daiteke gailuko partizio guztiak ez daudenean ondo lerrokatuta edo partizio nagusi bat partizio hedatu batean kopiatzen denean.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
eu: Ezin da sortu helburu partizioa.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
eu: <filename>%1</filename> irudi-fitxategiko fitxategi-sistema handiegia da hautatutako partiziora lehengoratzeko.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
eu: Ez dago fitxategi-sistema lehengoratzeko behar adina lekurik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
eu: Partizioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
eu: Muntatze-puntua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
eu: Etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Label
eu: Partizioaren etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
eu: Partizioaren UUID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
eu: Neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
eu: Erabilita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
eu: Erabilgarri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
eu: Aurreneko sektorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
eu: Azken sektorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
eu: Sektore kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
eu: Banderak

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
eu: Partizioaren propietateak: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
eu: (ez da batere aurkitu)

[ctx: @label partition state]
en: idle
eu: ez aktiboa

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
eu: Gutxienez partizio logiko bat muntatuta dago.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
eu: <filename>%1</filename>(e)an muntatuta

[ctx: @label partition state]
en: mounted
eu: muntatuta

[ctx: @item uuid]
en: (none)
eu: (bat ere ez)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
eu: <para><warning><filename>%1</filename> partizioko datu guztiak galtzera zoaz.</warning></para><para>Dagoeneko diskoan dagoen partizio baten fitxategi-sistema aldatzeak, bere eduki guztia ezabatuko du. Orain jarraitu eta leiho nagusian dauden eragiketak ezartzen badituzu, <filename>%1</filename> partizioko datu guztiak, berreskuratzeko aukerarik gabe, ezabatuko dira.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
eu: Benetan berriz sortu <filename>%1</filename> %2 fitxategi-sistemarekin?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
eu: Aldatu fitxategi-sistema

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
eu: Ez aldatu fitxategi-sistema

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
eu: <para><warning><filename>%1</filename> partizioko datu guztiak galtzera zoaz.</warning></para><para>Fitxategi-sistema bat berriz sortzeak, bere eduki guztia ezabatuko du. Orain jarraitu eta leiho nagusian dauden eragiketak ezartzen badituzu, <filesystem>%1</filesystem> partizioko datu guztiak, berreskuratzeko aukerarik gabe, galduko dira.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
eu: Benetan berriz sortu <filename>%1</filename>(e)ko fitxategi-sistema?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
eu: Berriz sortu fitxategi-sistema

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
eu: Ez berriz sortu fitxategi-sistema

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
eu: Fitxategi-siste&ma:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
eu: Fitxategi-sistema honek ez du etiketa bat ezartzerik onartzen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
eu: Honek fitxategi-sistemari formatua berriz emango dio, eduki guztia galduko da, baino fitxategi-sistema bera mantenduz.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
eu: Berriz sortu daukan fitxategi-sistema

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
eu: Partizio mota:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
eu: &Etiketa:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
eu: Egoera:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
eu: Neurria:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
eu: Erabilgarri:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
eu: Erabilita:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
eu: Aurreneko sektorea:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
eu: Azken sektorea:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
eu: Sektore kopurua:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
eu: &Banderak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Label:
eu: Partizioaren etiketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
eu: Partizioaren UUID:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
eu: Hautatu gailu bat:

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
eu: Gailu honetan ez da partizio-taula onargarririk aurkitu.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
eu: Neurria aldatu/mugitu partizioa: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
eu: %2Sartu %1-(r)en pasaesaldia:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
eu: Pasaesaldi baliogabea.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
eu: Bolumen-taldearen handiera aldatu

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
eu: Gailuak aztertzen...

[ctx: @label]
en: Scanning...
eu: Aztertzen...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
eu: gailua aztertu: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
eu: Aurreneko sektorea:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
eu: Azken sektorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
eu: Lerrokatu partizioa

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
eu: Aurreratua

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
eu: &Aurreratua

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
eu: Partizio mota:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
eu: Fitxategi-sistema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
eu: Eraiki fitxategi-sistema honetarako zifratzea LUKS erabiliz. Pasaesaldi bat ematea eskatuko zaizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
eu: Zifratu LUKS erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
eu: Bolumen-logikoaren izena:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
eu: Etiketa:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
eu: Gutxieneko neurria:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
eu: Gehienezko neurria:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
eu: Aurretiko leku lib&rea:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
eu: &Neurria:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
eu: Ondorengo leku librea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
eu: Baimenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
eu: Baimendu gailu honetan edonork idatzi eta irakurtzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
eu: Edonor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
eu: Baimendu gailu honetan «root»ek bakarrik idatzi eta irakurtzea, karpeta bakoitzerako baimenak ezarri beharko dituzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Only Root
eu: «root»ek bakarrik (administratzaileak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
eu: Na&gusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
eu: &Hedatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
eu: &Logikoa

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
eu: SMART propietateak: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
eu: Gorde SMART txostena

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
eu: Hutsegitear

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
eu: Zahartzaroa

[ctx: @item:intable]
en: Online
eu: Lerroan

[ctx: @item:intable]
en: Offline
eu: Lerroz kanpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
eu: Eredua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
eu: Serie-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
eu: Firmwarearen berrikuspena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
eu: Tenperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
eu: Sektore hondatuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
eu: Piztuta honenbestez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
eu: Pizte zikloak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
eu: Nork bere buruarekiko probak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
eu: Ebaluazio orokorra:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
eu: Ezin izan da gorde SMART txostena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
eu: Ezaugarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
eu: Hutsegite mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
eu: Eguneratze mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
eu: Okerrena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
eu: Unekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
eu: Atalasea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
eu: Gordina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
eu: Ebaluazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
eu: Balioa

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan da aldi baterako irteerako fitxategia sortu <filename>%1</filename> gordetzeko.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
eu: Errorea egunkari fitxategia gordetzean

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
eu: Lar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
eu: Larritasuna

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
eu: Ordua

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
eu: Mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
eu: Bolumen-taldearen izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
eu: Hedadura fisikoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
eu: LV osoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
eu: Bolumen-talde mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
eu: Handiera osoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
eu: Sektoreen guztizkoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
eu: Erabilitako neurria:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
eu: <application>KDE Partizio Kudeatzailea</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
eu: Kudeatu zure diskoak, partizioak eta fitxategi-sistemak

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
eu: Aurreko arduraduna

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eu: Arduraduna

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
eu: «Calamares»en arduradun ohia

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
eu: LVM euskarria

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
eu: UDF euskarria

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
eu: Partizio trepetaren diseinua

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
eu: SMART euskarri hobetua

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
eu: Kudeatu beharreko gailua

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
eu: KDE Partizio Kudeatzailea exekutatzen den lehen aldia da hau?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
eu: Ezkutatu beheko egunkari mezuak

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
eu: Partizioko sektoreen lerrokatzea

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
eu: Erabili zilindroetan oinarritutako lerrokatzea (Windows XP bateragarria)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
eu: Partizioen lerrokatze lehenetsia

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
eu: Fitxategi-sistemaren koloreak

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
eu: Erakutsi aplikazioaren menu-barra

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
eu: Bizkarraldeko plugina

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
eu: Hobetsitako unitatea:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
eu: <para>Konfiguratutako bizkarraldeko "%1" plugina ezin izan da zamatu.</para><para>Horren ordez lehenetsitako bizkarraldeko "%2" plugina zamatzen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
eu: Errorea: Ezin izan da bizkarraldeko plugina zamatu

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
eu: <para>Ez konfiguratutako ("%1") ez eta lehenetsitako ("%2") bizkarraldeko pluginak ezin izan dira zamatu.</para><para>Ikuskatu zure instalazioa.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
eu: Zutabeak
