KDE 4 - en to nb translation catalogue (360 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
nb: Filsystemfarger

en: File System Color Settings
nb: Innstillinger for filsystemfarger

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
nb: <para>Er du sikker på at du vil bytte bakgrunnsmotor?</para><para><warning>Dette vil også skanne enhetene på nytt og dermed tømme lista over ventende handlinger.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
nb: Sikkert at du vil endre bakgrunnsmotor?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
nb: Endre bakgrunnsmotor

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
nb: Ikke endre bakgrunnsmotor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
nb: Bakgrunnsmotor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
nb: Aktiv bakgrunnsmogtor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
nb: Enheter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
nb: Foretrukket enhet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
nb: Filsystemer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
nb: utvidet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
nb: ikke formatert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
nb: ukjent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
nb: Innretting for partisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
nb: Bruk sylinderbasert partisjonsinnretting (kompatibelt med Windows XP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
nb: Sektorbasert innretting:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
nb:  sektorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
nb: Innrett partisjoner som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
nb: Skjul meldinger nedenfor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
nb: Feilsøk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
nb: Informasjon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
nb: Advarsel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
nb: Feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
nb: Standard-filsystem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
nb: Makulering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
nb: Skriv over med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
nb: Tilfeldige data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
nb: Nuller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
nb: Lagre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
nb: Åpne i ekstern nettleser

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
nb: Setter opp …

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
nb: Avbryt pågåeende handlinger

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
nb: Ja, avbryt handlinger

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
nb: Venter på at handlingen skal bli ferdig …

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
nb: Alle handlinger ble fullført vellykket.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
nb: Handlinger avbrutt.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
nb: Det oppsto feil mens handlinger ble utført. Avbrutt.

[ctx: @info:progress]
en: [%1/%2] - %3: %4
nb: [%1/%2] – %3: %4

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
nb: Total tid: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil under forsøk på å lagre til<filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
nb: Kunne ikke lagre rapport.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil <filename>%1</filename> for skriving.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
nb: Klarte ikke å starte nettleseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
nb: Handlinger og jobber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
nb: Klokketid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
nb: Total tid: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
nb: Handling: %p%

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
nb: Totalt: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
nb: Opprett ny partisjonstabell på <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
nb: <para>Er du sikker på at du vil opprette en MS-Dos partisjonstabell på <filename>%1</filename>?</para> <para>Denne enheten har mer enn 2^32 sektorer. Dette er det meste en MS-Dos partisjonstabell støtter, så du vil ikke kunne bruke hele enheten.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
nb: Opprette en partisjonstabell av MS-Dos type?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
nb: Opprett MS-Dos-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
nb: Velg type partisjonstabell som skal lages:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
nb: (ikon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
nb: <b>Advarsel:</b> Dette sletter alle data på enheten!

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
nb: Enhetsegenskaper: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
nb: %1 [skrivebeskyttet]

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
nb: god

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
nb: DÅRLIG

[ctx: @label]
en: (unknown)
nb: (ukjent)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
nb: Partisjonstabell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
nb: Kapasitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
nb: Totalt antall sektorer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
nb: Logisk sektorstørrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
nb: Fysisk sektorstørrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
nb: Primære/maks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
nb: SMART-status:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
nb: Mer …

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
nb: Rediger flere monteringsvalg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
nb: Rediger monteringsvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
nb: Rediger monteringsvalg for dette filsystemet:

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
nb: Rediger monteringspunkt for <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
nb: Vil du lagre endringene?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
nb: Lagre endringer

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
nb: Feil oppsto under lagring av monteringspunkter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
nb: Brukere kan montere og avmontere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
nb: Oppdater tid for tilgang relativt til endringstid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
nb: Valg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
nb: Binærfiler kan ikke kjøres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
nb: Ingen automatisk montering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
nb: Velg …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
nb: Mappetilgangstider blir ikke oppdatert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
nb: Sti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
nb: Filtilgangstider blir ikke oppdatert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
nb: Synkron tilgang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
nb: Identifiser som:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
nb: Filsystemstøtte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
nb: Denne tabellen viser hvilke filsystemer som er støttet og hvilke handlinger som kan uitføres på dem.
    Noen filsystemer trenger at eksterne verktøy installeres for å få støtte, men ikke alle handlinger kan utføres på alle filsystemer, selv om alle nødvendige verktøy er installert. Det er mere detaljer å finne i dokumentasjonen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
nb: Filsystem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
nb: Opprett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
nb: Øk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
nb: Krymp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
nb: Flytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
nb: Kopier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
nb: Kontroller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
nb: Les etikett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
nb: Skriv etikett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
nb: Les bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
nb: Gjenopprett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
nb: Støtteverktøy

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
nb: Støtte for omskanning

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
nb: Informasjon

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
nb: Partisjonsinformasjon

[ctx: @label partition]
en: File system:
nb: Filsystem:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
nb: Kapasitet:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
nb: Chiffernavn:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
nb: Chifreringsmåte:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
nb: Nøkkelstørrelse:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
nb: Forskyvning til nyttelast:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
nb: Første sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
nb: Siste sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
nb: Antall sektorer:

[ctx: @label partition]
en: Available:
nb: Tilgjengelig:

[ctx: @label partition]
en: Used:
nb: Brukt:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
nb: Enhetsinformasjon

[ctx: @label device]
en: Path:
nb: Sti:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
nb: Kapasitet:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
nb: Totalt antall sektorer:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
nb: Logisk sektorstørrelse:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
nb: Fysisk sektorstørrelse:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
nb: Primære/maks:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
nb: Sett inn en partisjon

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
nb[0]: <para>Er du sikker på at du vil avslutte programmet?</para><para>Det er ennå en handling som venter.</para>
nb[1]: <para>Er du sikker på at du vil avslutte programmet?</para><para>Det er ennå %1 handlinger som venter.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
nb: Skal programmet avslutte og kaste vekk ventende handlinger?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
nb: Avslutt <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
nb: Angre forrige handling

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
nb: Fjern den siste handlingen fra lista.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
nb: Tøm alle handlinger

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
nb: Tøm lista over ventende handlinger.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
nb: Bruk

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
nb: Bruk alle handlinger

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
nb: Bruk de ventende handlingene i lista.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
nb: Ny partisjonstabell

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
nb: Lag en ny partisjonstabell

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
nb: Opprett en ny og tom partisjonstabell på en enhet.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
nb: Eksporter partisjonstabell

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
nb: Eksporter en  partisjonstabell

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
nb: Eksporter enhetens partisjonstabell til en tekstfil.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
nb: Importer partisjonstabell

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
nb: Importer en partisjonstabell

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
nb: Importer en partisjonstabell fra en tekstfil

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
nb: SMART-status

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
nb: V is SMART-status

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
nb: Hvis enhetens SMART-status hvis det er støtte for det

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nb: Egenskaper

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
nb: Vis dialogen for enhetsegenskaper

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
nb: Vis og endre enhetsegenskaper

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
nb: Ny

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
nb: Ny partisjon

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
nb: Opprett en ny partisjon

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
nb: Endre størrelse/flytt

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
nb: Flytt partisjon eller gi den ny størrelse

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
nb: Krymp, øk eller flytt en eksisterende partisjon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
nb: Slett partisjon

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
nb: Slett en partisjon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
nb: Makuler

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
nb: Makuler partisjon

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
nb: Makuler en partisjon slik at innholdet ikke kan gjenopprettes.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
nb: Kopier partisjon

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
nb: Kopier en eksisterende partisjon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
nb: Lim inn partisjon

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
nb: Lim inn en kopiert partisjon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
nb: Rediger monteringspunkt

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
nb: Rediger monteringspunkt

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
nb: Rediger en partisjons monteringspunkt og monteringsvalg.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
nb: Monter

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
nb: Monter eller avmonter partisjon

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
nb: Monter eller avmonter en partisjon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
nb: Kontroller

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
nb: Kontroller partisjon

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
nb: Kontroller et filsystem på en partisjon etter feil.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
nb: Vis dialogen for partisjonsegenskaper

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
nb: Vis og endre partisjonsegenskaper (etikett, partisjonsflagg osv.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
nb: Ta sikkerhetskopi av partisjon

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
nb: Ta kopi av en partisjon til en bildefil.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
nb: Gjenopprett

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
nb: Gjenopprett partisjons

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
nb: Gjenopprett en partisjon fra en bildefil.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
nb: Filsystemstøtte

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
nb: Vis informasjon om støtte for filsystemer

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
nb: Vis informasjon om støttede filsystemer.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
nb: Frisk opp enheter

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
nb: Frisk opp alle enheter

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
nb: Forny enhetslista.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
nb: Tøm logg

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
nb: Tøm utdata i loggen

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
nb: Tøm loggens utdata-rute.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
nb: Lagre logg

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
nb: Lagre logg-utdata

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
nb: Lagre logg-utdata til en fil.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
nb[0]: Én ventende handling
nb[1]: %1 ventende handlinger

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
nb: <para>Er du sikker på at du vil skanne enhetene på nytt?</para><para><warning>Dette vil også tømme lista over ventende handlinger.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
nb: Skanne enhetene på nytt?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
nb: Skann enhetene på nytt

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
nb: <para>Er du sikker på at du vil utføre de ventende handlingene listet opp nedenfor?</para><para><warning>Dette endrer diskene permanent.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
nb: Utfør de ventende handlingene?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
nb: Utfør de ventende handlingene

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
nb: Er du sikker på at du vil tømme lista over ventende handlinger?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
nb: Fjerne ventende handlinger?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
nb: Tøm ventende handlinger

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
nb: Feil ved importering av partisjonstabell

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
nb: Klarte ikke å åpne innfila <filename>%1</filename> for importering: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
nb: Klarte ikke å åpne midlertidig fil <filename>%1</filename> under forsøk på å importere fra <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
nb: Importfila <filename>%1</filename> inneholder ikke en gyldig partisjonstabell.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
nb: Feil ved importering av partisjonstabell

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
nb: Fant mer enn én partisjonstabelltype i importfila (linje %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
nb: Partisjonstabell type «%1» er ukjent (linje %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
nb: Partisjonstabell type «%1» er ikke støttet for import (linje %2)

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
nb: Fant partisjon, men ingen partisjonstabelltype (linje %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
nb: Partisjon %1 ville være utenfor enhetens grenser (linje (%2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
nb: Partisjon %1 har slutt før startsektor (linje %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
nb: Ukjent partisjonsrolle «%1» for  partisjon %2 (linje %3)

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
nb: Fant ingen forelderpartisjon eller partisjonstabell for partisjon %1 (linje %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
nb: Partisjonstabell type «%1» støtter ikke utvidede partisjoer, men det ble funnet en (linje %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
nb: Klarte ikke opprette filsystem «%1» for partisjon %2 (linje %3).

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
nb: Feil ved eksportering av partisjonstabell

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
nb: <para>Det ble ikke funnet noen støtteverktøy for filsystemer som nå finnes på harddisker i denne maskinen:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partisjonon</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Filsystem</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Støtteverktøy</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table> <para>Så lenge det ikke er installert støtteverktøy for disse filsystemene vil du ikke kunne endre dem.</para><para>Pakker med disse støtteverktøyene skal kunne finnes i pakkebrønnen for din distribusjon.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
nb: Manglende pakker for filsystem-støtte

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
nb: KDE partisjonshåndtering

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
nb: Enheter

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
nb: Ventende handlinger

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
nb: Logg utdata

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
nb: Opprett en ny partisjon

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
nb: Enhet

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
nb: Velg gjeldende enhet

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
nb: Verktøy

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
nb: Partisjon

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
nb: Filsystemet på partisjonen <filename>%1</filename> kunne ikke monteres.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
nb: Klarte ikke montere filsystem.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
nb: Filsystemet på partisjonen <filename>%1</filename> kunne ikke avmonteres.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
nb: Klarte ikke avmontere filsystem.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
nb[0]: <para>Det finnes allerede en primærpartisjon på denne enheten. Enhetens partisjonstabelltype kan ikke håndtere flere.</para><para>Du kan ikke opprette, lime inn eller gjenopprette en primærpartisjon på enheten før du sletter en eksisterende.</para>
nb[1]: <para>Det finnes allerede %1 primærpartisjoner på denne enheten. Enhetens partisjonstabelltype kan ikke håndtere flere.</para><para>Du kan ikke opprette, lime inn eller gjenopprette en primærpartisjon på enheten før du sletter en eksisterende.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
nb: For mange primærpartisjoner.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
nb: <para>Partisjonen <filename>%1</filename> kan  ikke slettes nå fordi en eller flere partisjoner med høyere logiske numre fremdeles er montert.</para><para>Avmonter først alle partisjoner med høyere logisk nummer enn %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
nb: Kan ikke slette partisjon.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
nb: Er du sikker på at du vil slette den partisjonen som nå er på utklippstavla? Etter at den er slettet kan den ikke limes inn igjen.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
nb: Vil du slette partisjonen på utklippstavla?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
nb: Slett den

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
nb: <para><warning>Du skal til å miste alle data på partisjonen <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Om en partisjon overskrives med en annen (eller en bildefil) blir alle data i den slettet.</para> <para> Hvis du nå fortsetter og utfører handlingen i hovedvinduet, så blir alle data på <filename>%1</filename> overskrevet uten mulighet til å hente dem tilbake.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
nb: Overskriv eksisterende partisjon?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
nb: Skriv over partisjon

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
nb: <para>Den valgte partisjonen er ikke stor nok til å romme kildepartisjonen eller fila med sikkerhetskopien.</para><para>Velg et annet mål eller endre størrelse på denne partisjonen så den blir så stor som kilden.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
nb: Målet er ikke stort nok

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
nb: <para>Det er ikke mulig å gjøre målpartisjonen stor nok til å romme kilden.</para><para>Dette kan hende hvis ikke alle partisjoner på en enhet har riktig innretting eller når en primærpartisjon kopieres inn i en utvidet partisjon.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
nb: Kan ikke opprette målpartisjon

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
nb: Filsystemet i bildefila <filename>%1</filename> er for stort til å bli gjenopprettet til den valgrte partisjonen.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
nb: Ikke nok plass til å gjenopprette filsystemet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
nb: Partisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
nb: Etikett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
nb: Størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
nb: Brukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
nb: Tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
nb: Første sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
nb: Siste sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
nb: Antall sektorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
nb: Flagg

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
nb: Partisjonsegenskaper: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
nb: (ikke funnet)

[ctx: @label partition state]
en: idle
nb: inaktiv

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
nb: Minst en logisk partisjon er montert.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
nb: montert på <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
nb: montert

[ctx: @item uuid]
en: (none)
nb: (ingen)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
nb: <para><warning>Du skal til å miste alle data på partisjonen <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Om et filsystem endres på en partisjon på disk blir alt innhold i det slettet. Hvis du nå fortsetter og utfører handlingen i hovedvinduet, så blir alle data på <filename>%1</filename> slettet uten mulighet til å hente dem tilbake.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
nb: Skal <filename>%1</filename> sikkert gjenskapes med filsystem %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
nb: Endre filsystemet

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
nb: Ikke endre filsystemet

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
nb: Er det sikkert at filsystemet på <filename>%1</filename> skal gjenskapes?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
nb: Gjenskap filsystemet

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
nb: Ikke gjenskap filsystemet

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
nb: Dette filsystemet støtter ikke etiketter.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
nb: Gjenskap eksisterende filsystem

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
nb: Monteringspunkt:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
nb: Partisjonstype:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
nb: Tilgjengelig:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
nb: Brukt:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
nb: Første sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
nb: Siste sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
nb: Antall sektorer:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
nb: Velg en enhet.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
nb: Fant ingen gyldig partisjonstabell på denne enheten.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
nb: Flytt/endre størrelse på partisjon: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
nb: Skanner enhetene …

[ctx: @label]
en: Scanning...
nb: Skanner …

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
nb: Skanner enhet: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
nb: Første sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
nb: Siste sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
nb: Innrett partisjon

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
nb: Filsystem:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
nb: Etikett:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
nb: Minste størrelse:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
nb: Maksimal størrelse:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
nb: Ledig plass etter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
nb: SMART-egenskaper: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
nb: Lagre SMART-rapport.

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
nb: ingen

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
nb: Før svikt

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
nb: Gammel

[ctx: @item:intable]
en: Online
nb: Tilkoblet

[ctx: @item:intable]
en: Offline
nb: Frakoblet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
nb: Modell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
nb: Serienummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
nb: Fastvarerevisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
nb: Temperatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
nb: Dårlige sektorer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
nb: Slått på i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
nb: Slått av og på:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
nb: Selvtester:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
nb: Total vurdering:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
nb: Kunne ikke lagre SMART-rapport.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
nb: Attributt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
nb: Feiltype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
nb: Oppdater type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
nb: Verst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
nb: Gjeldende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
nb: Terskel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
nb: Rå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
nb: Vurdering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
nb: Verdi

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig utdatafil for å lagre <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
nb: Feil under lagring av loggfil

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
nb: Alv.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
nb: Alvorlighet

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
nb: Tid

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
nb: Melding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
nb: Total størrelse:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
nb: <application>KDE partisjonsbehandler</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
nb: Håndterer disker, partisjoner og filsystemer

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
nb: Design av skjermelement for partisjon

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
nb: Er dette første gang KDE Partition Manager kjøres?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
nb: Skjul loggmeldinger nedenfor

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
nb: Sektorinnretting for partisjon

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
nb: Bruk sylinderbasert partisjonsinnretting (kompatibelt med Windows XP)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
nb: Innrett partisjoner som standard

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
nb: Filsystemfarger

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
nb: Vis programmets menylinje

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
nb: Motor-programtillegg

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
nb: Foretrukket enhet:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
nb: <para>Det oppsatte bakgrunnsmotor-programtillegget «%1» kunne ikke lastes inn.</para><para>Laster inn standard-programtillegget «%2» i stedet.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
nb: Feil: klarte ikke laste inn programtillegg for bakgrunnsmotor

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
nb: <para>Hverken den oppsatte («%1») eller standard («%2»)  bakgrunnsmotorens programtillegg kunne lastes.</para><para>  Kontroller installasjonen.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
nb: Kolonner
