partitionmanager - en to nds translation catalogue (272 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
nds: Allgemeen

en: General Settings
nds: Allgemeen Instellen

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
nds: Dateisysteemklören

en: File System Color Settings
nds: Dateisysteemklöör instellen

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
nds: Verwiedert

en: Advanced Settings
nds: Verwiedert Instellen

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
nds: Hülpprogramm redig ännern?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
nds: Hülpprogramm ännern

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
nds: Hülpprogramm nich ännern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
nds: Hülpprogramm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
nds: Aktiev Hülpprogramm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
nds: Eenheiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
nds: Vörtrocken Eenheit:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
nds: Bytes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
nds: Dateisystemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
nds: verwiedert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
nds: nich formateert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_3)
en: ext4:
nds: Ext4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_2)
en: ext3:
nds: Ext3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: ext2:
nds: Ext2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
nds: nich begäng:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
nds:  Sektoren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
nds: Logbook

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
nds: Fehlersöök

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
nds: Informatschonen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
nds: Wohrschoen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
nds: Fehler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
nds: Standard-Dateisysteem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
nds: Duerhaftig wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
nds: Överschrieven mit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
nds: Tofällig Daten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
nds: Nullen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
nds: Sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
nds: Mit extern Kieker opmaken

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
nds: Bi to inrichten...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
nds: Wullt Du redig afbreken?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
nds: Lopen Akschonen afbreken

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
nds: Jo, Akschonen afbreken

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
nds: Bi to töven, dat de Akschoon afslaten warrt...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
nds: All Akschonen mit Spood afslaten.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
nds: Akschonen afbraken.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
nds: Bi't Utföhren vun de Akschonen geev dat Fehlers. Afbraken.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
nds: Heel Tiet: %1

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
nds: Bericht lett sik nich sekern.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
nds: Temporeerdatei <filename>%1</filename> lett sik för't Schrieven nich opstellen.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
nds: Kieker lett sik nich starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
nds: Akschonen un Opgaven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
nds: Aflopen Tiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
nds: Heel Tiet: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
nds: Akschoon: %p%

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
nds: Tosamen: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
nds: Nieg Partitschonentabell op <filename>%1</filename> opstellen

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
nds: "MS-DOS"-Typ opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
nds: Söök bitte den Typ vun de niege Partitschoontabell ut, de Du opstellen wullt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioMSDOS)
en: MS-Dos
nds: MS-DOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
nds: (Lüttbild)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
nds: <b>Wohrschoen:</b> Dit deit all Daten duerhaftig vun de Reedschap weg!

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
nds: Reedschap-Egenschappen: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
nds: %1 (bloots-leesbor)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
nds: Goot

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
nds: Leeg

[ctx: @label]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
nds: Partitschonentabell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
nds: Grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
nds: SMART-Status:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
nds: Mehr...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
nds: Anner Inhangoptschonen bewerken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
nds: Inhangoptschonen bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
nds: Inhangoptschonen för dit Dateisysteem bewerken:

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
nds: Inhangsteed för <filename>%1</filename> bewerken

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
nds: Ännern redig sekern?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
nds: Ännern sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
nds: Brukers köönt in- un afhangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
nds: Togrieptieden relatiev to Ännern opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
nds: Bloots leesbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
nds: Optschonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
nds: Keen bineer Utföhren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
nds: Nich automaatsch inhangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
nds: Utsöken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
nds: Orner-Togrieptieden nich opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
nds: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
nds: Padd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
nds: Dateitogrieptieden nich opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
nds: Synkroontogriep

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
nds: Wiesen na:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
nds: Dateisysteem-Ünnerstütten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
nds: Disse Tabell wiest de Dateisystemen, för de dat Ünnerstütten gifft, un de Akschonen, de sik dor mit maken laat.
    Bi en Reeg Dateisystemen muttst Du extern Warktüüch installeren, wenn Du dor Ünnerstütten för bruukst. Man ok wenn all Warktüüch installeert sünd, laat sik nich mit all Dateisystemen all Akschonen utföhren. Kiek Di bitte de Dokmentatschoon an, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
nds: Dateisysteem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
nds: Opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
nds: Utdehnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
nds: Schrimpen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
nds: Verschuven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
nds: Koperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
nds: Pröven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
nds: Beteker utlesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
nds: Beteker schrieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
nds: Bruuk utlesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
nds: Sekerheitkopie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
nds: Wedderherstellen

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
nds: Informatschonen

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
nds: Partitschoon-Informatschonen

[ctx: @label partition]
en: File system:
nds: Dateisysteem:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
nds: Grött:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
nds: Eerst Sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
nds: Lest Sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
nds: Tall vun Sektoren:

[ctx: @label partition]
en: Available:
nds: Verföögbor:

[ctx: @label partition]
en: Used:
nds: Bruukt:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
nds: Reedschap-Informatschonen

[ctx: @label device]
en: Path:
nds: Padd:

[ctx: @label device]
en: Type:
nds: Typ:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
nds: Grött:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
nds: Sektoren tosamen:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
nds: Logisch Sektorgrött:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
nds: Physikaalsch Sektorgrött:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
nds: Hööft/Tohööchst:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
nds: Partitschoon infögen

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
nds[0]: <para>Wullt Du dat Programm redig utmaken?</para><para>Dor steiht noch en Akschoon ut.</para>
nds[1]: <para>Wullt Du dat Programm redig utmaken?</para><para>Dor steiht noch %1 Akschonen ut.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
nds: Utstahn Akschonen wegsmieten un utmaken?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
nds: <application>%1</application> utmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
nds: Torüchnehmen

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
nds: Verleden Akschoon torüchnehmen

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
nds: Lest Akschoon vun de List wegmaken

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
nds: Leddig maken

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
nds: All Akschonen wegmaken

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
nds: De List mit utstahn Akschonen leddig maken

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
nds: Utföhren

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
nds: All Akschonen utföhren

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
nds: De utstahn Akschonen op de List utföhren

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
nds: Nieg Partitschonentabell

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
nds: En Partitschonentabell nieg opstellen

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
nds: En nieg, leddig Partitschonentabell op en Reedschap opstellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
nds: Partitschonentabell exporteren

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
nds: En Partitschonentabell exporteren

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
nds: Partitschonentabell importeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
nds: En Partitschonentabell importeren

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
nds: SMART-Status

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
nds: SMART-Status wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nds: Egenschappen

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
nds: Reedschap-Egenschappen bekieken un ännern

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
nds: Nieg

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
nds: Nieg Partitschoon

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
nds: En nieg Partitschoon opstellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
nds: Grött ännern/Verschuven

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
nds: Partitschoongrött ännern oder Partitschoon verschuven

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
nds: En vörhannen Partitschoon utdehnen, schrimpen oder verschuven

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
nds: Partitschoon wegdoon

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
nds: En Partitschoon wegdoon

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
nds: Duerhaftig wegdoon

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
nds: Partitschoon wegdoon

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
nds: En Partitschoon so wegdoon, dat sik ehr Daten nich wedderherstellen laat.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
nds: Partitschoon koperen

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
nds: En vörhannen Partitschoon koperen

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
nds: Infögen

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
nds: Partitschoon infögen

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
nds: En kopeert Partitschoon infögen

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
nds: Inhangsteed bewerken

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
nds: Inhangsteed  bewerken

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
nds: En Partitschoon ehr Inhangsteed un Optschonen bewerken

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
nds: Inhangen

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
nds: Partitschoon in- oder afhangen

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
nds: En Partitschoon in- oder afhangen

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
nds: Pröven

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
nds: Partitschoon pröven

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
nds: En Dateisysteem op en Partitschoon op Fehlers dörkieken

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
nds: Egenschappen vun Partitschonen bekieken un topassen (Beteker, Marken, usw.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
nds: Sekerheitkopie

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
nds: Sekerheitkopie opstellen

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
nds: Afbilddatei as Sekerheitkopie vun en Partitschoon opstellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
nds: Wedderherstellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
nds: Partitschoon wedderherstellen

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
nds: En Partitschoon ut en Afbild wedderherstellen

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
nds: Dateisysteem-Ünnerstütten

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
nds: Informatschonen över de Dateisysteem-Ünnerstütten ankieken

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
nds: Informatschonen över ünnerstütt Dateisystemen wiesen

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
nds: Reedschappen opfrischen

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
nds: All Reedschappen opfrischen

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
nds: De Reedschappenlist nieg laden

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
nds: Logbook leddigmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
nds: Logbook-Utgaav leddigmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
nds: Logbook sekern

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
nds: Logbook-Utgaav sekern

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
nds: Logbook-Utgaav as Datei sekern.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
nds[0]: Een utstahn Akschoon
nds[1]: %1 utstahn Akschonen

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
nds: <para>Wullt Du de Reedschappen redig nieg dörkieken?</para><para><warning>Bi disse Akschoon kaamt all utstahn Akschonen weg.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
nds: Reedschappen redig nieg dörkieken?

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
nds: <para>Wullt Du de List mit utstahn Akschonen nerrn redig utföhren?</para><para><warning>Dit ännert Dien Fastplaten duerhaftig.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
nds: Utstahn Akschonen utföhren?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
nds: Utstahn Akschonen utföhren

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
nds: Wullt Du de List mit utstahn Akschonen redig leddig maken?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
nds: Utstahn Akschonen wegdoon?

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
nds: KDE-Partitschonenpleger

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
nds: Reedschappen

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
nds: Utstahn Akschonen

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
nds: Logbook-Utgaav

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
nds: Nieg Partitschoon opstellen

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
nds: Reedschap

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
nds: Partitschoon

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
nds: Dat Dateisysteem op Partitschoon <filename>%1</filename> lett sik nich inhangen.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
nds: Dateisysteem lett sik nich inhangen

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
nds: Dat Dateisysteem op Partitschoon <filename>%1</filename> lett sik nich afhangen.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
nds: Dateisysteem lett sik nich afhangen

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
nds: To vele Hööftpartitschonen

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
nds: <para>De Partitschoon <filename>%1</filename> lett sik opstunns nich wegdoon, een oder mehr Partitschonen mit en höger logische Nummer sünd noch inhangt:</para><para>Bitte hang eerst all Partitschonen af, de en höger logische Nummer as %2 hebbt.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
nds: Partitschoon lett sik nich wegdoon

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
nds: Wullt Du de Partitschoon binnen de Twischenaflaag redig wegdoon? Du kannst ehr na't Wegdoon narms mehr infögen.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
nds: Partitschoon binnen Twischenaflaag redig wegdoon?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
nds: Partitschoon överschrieven

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
nds: <para> De utsöchte Partitschoon is nich groot noog, se kann de Bornpartitschoon oder de Sekerheitkopie nich opnehmen.</para><para>Söök en anner Teel ut oder pass disse Partitschoon ehr Grött na de vun de Bornpartitschoon to.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
nds: Teel nich groot noog

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
nds: Teelpartitschoon lett sik nich opstellen

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
nds: Dat Datisysteem binnen de Afbilddatei <filename>%1</filename> is to groot, as dat se sik binnen de utsöchte Partitschoon wedderherstellen lett.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
nds: Nich noog Freeruum för't Wedderherstellen vun't Dateisysteem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
nds: Partitschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
nds: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
nds: Inhangsteed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
nds: Beteker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
nds: Grött

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
nds: Bruukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
nds: Verföögbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
nds: Eerst Sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
nds: Lest Sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
nds: Tall vun Sektoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
nds: Marken

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
nds: Partitschoon-Egenschappen: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
nds: (keen funnen)

[ctx: @label partition state]
en: idle
nds: töövt

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
nds: Tominnst een logisch Partitschoon is inhangt.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
nds: inhangt op <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
nds: inhangt

[ctx: @item uuid]
en: (none)
nds: (keen)

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
nds: <filename>%1</filename> redig mit %2-Dateisysteem nieg opstellen?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
nds: Dateisysteem op <filename>%1</filename> redig nieg opstellen?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
nds: Bi dit Dateisysteem lett sik keen Beteker fastleggen.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
nds: Vörhannen Dateisysteem nieg opstellen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
nds: Inhangsteed:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
nds: Partitschoon-Typ:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
nds: Grött:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
nds: Verföögbor:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
nds: Bruukt:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
nds: Eerst Sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
nds: Lest Sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
nds: Tall vun Sektoren:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
nds: Bitte de Reedschap utsöken.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
nds: Op disse Reedschap lett sik keen gellen Partitschonentabell finnen.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
nds: Grött ännern/verschuven vun Partitschoon: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
nds: Reedschappen warrt dörkeken...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
nds: Reedschap warrt dörkeken: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
nds: Partitschoon-Typ:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
nds: Dateisysteem:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
nds: Lüttst Grött:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
nds: Hööchst Grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
nds: keen

[ctx: @item:intable]
en: Online
nds: Tokoppelt

[ctx: @item:intable]
en: Offline
nds: Afkoppelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
nds: Modell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
nds: Reegnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
nds: Temperatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
nds: Leeg Sektoren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Id
nds: ID

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
nds: Tiet

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
nds: Mellen

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
nds: <application>KDE-Partischonenpleger</application>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
nds: Is dit dat eerste Maal, dat de KDE-Partitschonenpleger löppt?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
nds: Dateisysteemklören

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
nds: Programm-Menübalken wiesen

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
nds: Hülpprogramm-Moduul

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
nds: Vörtrocken Eenheit:

[ctx: @title:menu]
en: Columns
nds: Striepen
