partitionmanager - en to pl translation catalogue (475 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
pl: Barwy systemów plików

en: File System Color Settings
pl: Ustawienia barw systemów plików

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
pl: <para>Czy na pewno chcesz  zmienić silnik?</para><para><warning>Spowoduje to także ponowne poszukiwania urządzeń, a przez to wyczyści listę działań z kolejki.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
pl: Czy na pewno zmienić silnik?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
pl: Zmień silnik

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
pl: Nie zmieniaj silnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
pl: Silnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
pl: Silnik w użyciu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
pl: Jednostki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
pl: Domyślna jednostka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
pl: Bajt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
pl: Systemy plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
pl: rozszerzona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
pl: niesformatowana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_4)
en: Linux Swap:
pl: Pamięć wymiany Linux:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
pl: nieznana:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
pl: Wyrównanie partycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
pl: Używaj wyrównania na podstawie cylindrów (zgodne z Windows XP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
pl: Wyrównanie sektora:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
pl:  sektorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
pl: Domyślnie wyrównuj partycje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
pl: Dziennik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
pl: Ukryj wiadomości poniżej:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
pl: Diagnostyczne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
pl: Szczegóły

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
pl: Ostrzeżenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
pl: Błąd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
pl: Domyślny system plików:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
pl: Wymazywanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
pl: Zastąp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
pl: Losowymi danymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
pl: Zerami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
pl: Zapisz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
pl: Otwórz w zewnętrznej przeglądarce

[ctx: @action:button]
en: &Details
pl: &Szczegóły

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
pl: Ustawianie...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
pl: Czy na pewno chcesz zaniechać?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
pl: Porzuć wykonywanie działań

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
pl: Tak, porzuć działania

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
pl: Oczekiwanie na zakończenie działań...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
pl: Wszystkie działania ukończono pomyślnie.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
pl: Porzucono działania.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
pl: Podczas wykonywania działań wystąpiły błędy. Zaniechano.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
pl: Całkowity czas: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego przy próbie zapisu do <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
pl: Nie można zapisać sprawozdania.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego <filename>%1</filename> do zapisu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
pl: Nie można uruchomić przeglądarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
pl: Działania i zadania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
pl: Czas trwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
pl: Całkowity czas: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
pl: Działanie: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
pl: Stan

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
pl: Razem: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
pl: Utwórz nową tablicę partycji na <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
pl: Utwórz &nową tablicę partycji

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
pl: <para>Czy na pewno chcesz utworzyć tablicę partycji rodzaju MS-Dos na <filename>%1</filename>?</para><para>Urządzenie to ma więcej niż 2^32 sektorów. Jest to najwyższa liczba jaką wspiera rodzaj tablicy partycji MS-Dos, więc nie będziesz mógł wykorzystać całego urządzenia.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
pl: Czy na pewno utworzyć tablicę partycji rodzaju MS-Dos?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
pl: Utwórz rodzaju MS-Dos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
pl: Wybierz rodzaj tablicy partycji, którą chcesz utworzyć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
pl: (ikona)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
pl: <b>Ostrzeżenie:</b> To zniszczy wszystkie dane na twoim urządzeniu!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
pl: Utwórz nową grupę wolumenów

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
pl: Właściwości urządzenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
pl: %1 (tylko do odczytu)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
pl: dobry

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
pl: ZŁY

[ctx: @label]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
pl: Grupa wolumenów LVM

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
pl: programowe urządzenie RAID

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
pl: Urządzenie zarządzania wolumenami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
pl: Tablica partycji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioCylinderBased)
en: &Cylinder alignment
pl: Wyrównanie na &cylindrach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioSectorBased)
en: Sector based align&ment
pl: Wyrówna&nie na sektorach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
pl: Pojemność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
pl: Łącznie sektorów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
pl: Logiczny rozmiar sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
pl: Fizyczny rozmiar sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
pl: Partycje podstawowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
pl: Stan SMART:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
pl: Więcej...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
pl: Zmień dodatkowe ustawienia podpięcia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
pl: Zmień ustawienia podpięcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
pl: Zmień ustawienia podpięcia dla tego systemu plików:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
pl: Opcja1,Opcja2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
pl: Edycja punktu podpięcia dla <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
pl: <para>Czy jesteś pewien, że chcesz zapisać dokonane zmiany w pliku tablicy systemowej <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Zastąpi to plik istniejący na twoim dysku twardym. <emphasis strong='1'>Nie można tego cofnąć</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
pl: Czy na pewno zapisać zmiany?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
pl: Nie można zapisać punktów podpięcia do pliku <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
pl: Błąd podczas zapisywania punktów podpięcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
pl: Zezwól użytkownikom na podpinanie i odpinanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
pl: Uaktualniaj czasy dostępu względem czasu zmiany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
pl: Liczba &przejść:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
pl: &Węźle urządzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
pl: Ustawienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
pl: &Etykiecie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
pl: Nie wykonuj plików wykonywalnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
pl: Nie podpinaj sam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
pl: Wybierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
pl: Nie uaktualniaj czasów dostępu do katalogów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
pl: Częstotliwość &zrzucania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
pl: Ścieżka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
pl: Nie uaktualniaj czasów dostępu do plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
pl: Synchroniczny dostęp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
pl: Rozpoznawaj po:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
pl: Obsługa systemu plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
pl: Ta tabela pokazuje obsługiwane systemy plików i działania jakie można na nich wykonywać.
    Do obsługi niektórych systemów plików potrzebne jest dogranie narzędzi zewnętrznych. Dla niektórych systemów plików niektóre działania mogą być niedostępne, nawet przy posiadaniu wszystkich wymaganych narzędzi. Zapoznaj się z dokumentacją, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
pl: System plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
pl: Tworzenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
pl: Powiększanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
pl: Pomniejszanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
pl: Przenoszenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
pl: Kopiowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
pl: Sprawdzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
pl: Odczyt etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
pl: Zapis etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
pl: Odczyt zajętości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
pl: Zrzuć do pliku zapasowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
pl: Przywróć z pliku zapasowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
pl: Narzędzia obsługujące

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
pl: Sprawdź obsługę ponownie

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
pl: Szczegóły

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
pl: Szczegóły o partycji

[ctx: @label partition]
en: File system:
pl: System plików:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
pl: Pojemność:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
pl: Nazwa szyfru:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
pl: Tryb szyfru:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
pl: Hasz:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
pl: Rozmiar klucza:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
pl: Przesunięcie wielkości:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
pl: Pierwszy sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
pl: Ostatni sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
pl: Liczba sektorów:

[ctx: @label partition]
en: Available:
pl: Dostępne:

[ctx: @label partition]
en: Used:
pl: Używane:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
pl: Rozmiar PE:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
pl: Razem PE:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
pl: Wolnych PE:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
pl: Przydzielonych PE:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
pl: Szczegóły o urządzeniu

[ctx: @label device]
en: Path:
pl: Ścieżka:

[ctx: @label device]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
pl: Pojemność:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
pl: Łącznie sektorów:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
pl: Logiczny rozmiar sektora:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
pl: Fizyczny rozmiar sektora:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
pl: Partycje podstawowe:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
pl: Rodzaj wolumenu:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
pl: Rozmiar PE:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
pl: Razem PE:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
pl: Przydzielonych PE:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
pl: Wolnych PE:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
pl: Poziom RAID:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
pl: Rozmiar kawałka:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
pl: Razem kawałków:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
pl: Rozmiar macierzy:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
pl: Wstaw partycję

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
pl: Zarządzanie Partycjami wymaga wyższych uprawnień, aby móc działać. Odśwież urządzenia i potwierdź przyznanie uprawnień, gdy zapytany.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
pl[0]: <para>Czy chcesz zakończyć program?</para><para>Wciąż ma on działania w swojej kolejce.</para>
pl[1]: <para>Czy chcesz zakończyć program?</para><para>Wciąż oczekują w nim %1 działania.</para>
pl[2]: <para>Czy chcesz zakończyć program?</para><para>Wciąż oczekuje w nim %1 działań.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
pl: Czy porzucić działania z kolejki i zakończyć program?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
pl: Zakończ <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
pl: Cofnij ostatnie działanie

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
pl: Usuń ostatnie działanie z listy.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
pl: Wyczyść wszystkie działania

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
pl: Opróżnij listę działań z kolejki.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
pl: Zastosuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
pl: Zastosuj wszystkie działania

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
pl: Zatwierdź listę działań z kolejki.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
pl: Nowa tablica partycji

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
pl: Utwórz nową tablicę partycji

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
pl: Utwórz nową, pustą tablicę partycji na urządzeniu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
pl: Wyeksportuj tablicę partycji

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
pl: Wyeksportuj tablicę partycji

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
pl: Wyeksportuj tablicę partycji urządzenia do pliku tekstowego.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
pl: Zaimportuj tablicę partycji

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
pl: Zaimportuj tablicę partycji

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
pl: Zaimportuj tablicę partycji z pliku tekstowego.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
pl: Usuń grupę wolumenów

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
pl: Usuń wybraną grupę wolumenów

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
pl: Usuń wybraną grupę wolumenów.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
pl: Zmień rozmiar grupy wolumenów

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
pl: Zmień rozmiar wybranej grupy wolumenów

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
pl: Rozszerz lub zwęź wybraną grupę wolumenów

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
pl: Wyłącz grupę wolumenów

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
pl: Wyłącz wybraną grupę wolumenów

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
pl: Wyłącz wybraną grupę wolumenów przed wypięciem urządzeń wymiennych.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
pl: Stan SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
pl: Pokaż stan SMART

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
pl: Pokaż stan SMART urządzenia, jeżeli wspierane

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
pl: Pokaż okno właściwości urządzenia

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
pl: Obejrzyj i zmień właściwości urządzenia

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
pl: Nowa

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
pl: Nowa partycja

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
pl: Utwórz nową partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
pl: Zmień rozmiar/przenieś

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
pl: Zmień rozmiar lub przenieś partycję

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
pl: Zmniejsz, zwiększ lub przenieś istniejącą partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
pl: Usuń partycję

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
pl: Usuń partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
pl: Wymaż

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
pl: Wymaż partycję

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
pl: Wymaż partycję tak, że nie będzie możliwe przywrócenie jej zawartości.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
pl: Skopiuj partycję

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
pl: Skopiuj istniejącą partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
pl: Wklej partycję

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
pl: Wklej skopiowaną partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
pl: Zmień  punkt podpięcia

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
pl: Zmień  punkt podpięcia

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
pl: Zmień punkt podpięcia i ustawienia partycji.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
pl: Podepnij

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
pl: Podepnij lub odepnij partycję

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
pl: Podepnij lub odepnij partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
pl: Odblokuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
pl: Odblokuj lub zablokuj zaszyfrowaną partycję

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
pl: Odblokuj lub zablokuj zaszyfrowaną partycję.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
pl: Sprawdź

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
pl: Sprawdzenie partycji

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
pl: Sprawdzenie systemu plików na partycji w poszukiwaniu błędów.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
pl: Pokaż okno właściwości partycji

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
pl: Zobacz i zmień właściwości partycji (etykieta, flagi partycji itp.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
pl: Zrzuć do pliku zapasowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
pl: Zrzuć partycję do pliku zapasowego

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
pl: Zrzuć partycję do pliku zapasowego obrazu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
pl: Przywróć z pliku zapasowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
pl: Przywróć partycję z pliku zapasowego

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
pl: Przywróć partycję z zapasowego pliku obrazu.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
pl: Nowa grupa wolumenów

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
pl: Tworzy nową grupę wolumenów LVM

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
pl: Tworzy nową grupę wolumenów LVM jako urządzenie.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
pl: Obsługa systemu plików

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
pl: Zobacz szczegóły o obsłudze systemu plików

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
pl: Pokaż szczegóły o obsługiwanych systemach plików.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
pl: Odśwież urządzenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
pl: Odśwież wszystkie urządzenia

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
pl: Ponownie wczytaj listę urządzeń.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
pl: Wyczyść treść dziennika

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
pl: Wyczyść panel wyjścia dziennika.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
pl: Zapisz dziennik

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
pl: Zapisz treść dziennika

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
pl: Zapisz treść dziennika do pliku.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
pl: O bibliotece KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
pl: Pokaż okno dialogowe o KPMcore

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
pl: Pokaż okno dialogowe o KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
pl[0]: Jedno działanie w kolejce
pl[1]: %1 działania w kolejce
pl[2]: %1 działań w kolejce

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
pl: Używanie wtyczki silnika: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
pl: Poszukiwanie urządzeń...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
pl: Zakończono poszukiwania.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
pl: <para>Czy naprawdę chcesz ponownie poszukać urządzeń?</para><para><warning>Wyczyści to również listę oczekujących działań.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
pl: Czy na pewno poszukać urządzeń ponownie?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
pl: Poszukaj urządzeń ponownie

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
pl: <para>Czy zatwierdzasz wymienione poniżej działania?</para><para><warning>Nastąpi trwała zmiana na twoich dyskach.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
pl: Czy zatwierdzić działania z kolejki?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
pl: Zatwierdź działania z kolejki

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
pl: Zatwierdzanie działań...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
pl: Cofanie działań: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić listę działań z kolejki?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
pl: Czy wyczyścić działania z kolejki?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
pl: Wyczyść działania z kolejki

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
pl: Wyczyszczono listę działań z kolejki.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego <filename>%1</filename> do importu

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
pl: Błąd importowania tablicy partycji

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego <filename>%1</filename> do importu: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego <filename>%1</filename> , podczas próby importu z <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
pl: Plik importowany <filename>%1</filename> nie zawiera prawidłowej tablicy partycji.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
pl: Błąd podczas importowania tablicy partycji

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
pl: Znaleziono więcej niż jeden rodzaj tablicy partycji w pliku importu (wiersz %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
pl: Następujący rodzaj tablicy partycji "%1" jest nieznany (wiersz %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
pl: Następujący rodzaj tablicy partycji "%1" nie ma obsługi importu (wiersz %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
pl: Znaleziono partycję, ale brak rodzaju tablicy partycji (wiersz %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
pl: Partycja %1 znalazłaby się poza granicami urządzenia (wiersz %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
pl: Partycja %1 ma koniec przed sektorem startowym (wiersz %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
pl: Nierozpoznana rola partycji "%1" dla partycji %2 (wiersz %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
pl: Nie znaleziono nadrzędnej partycji lub tablicy partycji dla partycji %1 (wiersz %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
pl: Rodzaj tablicy partycji "%1" nie wspiera rozszerzonych partycji, a znaleziono taką (wiersz %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
pl: Nie można utworzyć systemu plików "%1" dla partycji %2 (wiersz %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
pl: Nie można rozczłonkować składni linii %1 z pliku importu. Zignorowano ją.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
pl: Błąd eksportowania tablicy partycji

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
pl: <para>Nie znaleziono narzędzi do obsługi systemów plików obecnie znajdujących się na dysku twardym tego komputera:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partycja</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>System plików</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Narzędzia obsługi</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Adres URL</td></tr>%1</table><para>Dopóki nie wgrasz narzędzi do obsługi tych systemów plików, dopóty nie będziesz mógł ich zmieniać.</para><para>Narzędzia te zazwyczaj można znaleźć w programie do zarządzani pakietami twojej dystrybucji.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
pl: Brak pakietów do obsługi systemów plików

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
pl: Nierozpoznane urządzenie "%1"

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
pl: Nierozpoznana partycja "%1"

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
pl: Błąd otwierania partycji

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
pl: Zarządzanie partycjami

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
pl: Urządzenia

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
pl: Działania w kolejce

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
pl: Treść dziennika

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
pl: Utwórz nową partycję

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
pl: Pasek narzędzi do zarządzania partycjami

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
pl: Urządzenie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
pl: Wybierz wyświetlane urządzenie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
pl: Partycja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
pl: Pokazywane panele

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
pl: %1 [Zaszyfrowany]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
pl: System plików na partycji <filename>%1</filename> nie może być podpięty.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
pl: Nie można podpiąć systemu plików.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
pl: System plików na partycji <filename>%1</filename> nie może być odpięty.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
pl: Nie można odpiąć systemu plików.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
pl: Nie można odblokować szyfrowanego systemu plików na partycji  <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
pl: Nie można odblokować szyfrowanego systemu plików.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
pl: Nie można zablokować szyfrowanego systemu plików na partycji  <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
pl: Nie można zablokować szyfrowanego systemu plików.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
pl[0]: <para>Na tym urządzeniu istnieje już jedna podstawowa partycja. Jest to  maksymalna liczba jaką może obsłużyć ten rodzaj tablicy partycji.</para><para>Nie możesz utworzyć, skopiować lub przywrócić głównej partycji, na tym urządzeniu, przed usunięciem obecnie istniejącej.</para>
pl[1]: <para>Na tym urządzeniu istnieje już %1 podstawowe partycje. Jest to  maksymalna liczba jaką może obsłużyć ten rodzaj tablicy partycji.</para><para>Nie możesz utworzyć, skopiować lub przywrócić głównej partycji, na tym urządzeniu, przed usunięciem obecnie istniejącej.</para>
pl[2]: <para>Na tym urządzeniu istnieje już %1 podstawowych partycji. Jest to  maksymalna liczba jaką może obsłużyć ten rodzaj tablicy partycji.</para><para>Nie możesz utworzyć, skopiować lub przywrócić głównej partycji, na tym urządzeniu, przed usunięciem obecnie istniejącej.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
pl: Zbyt wiele partycji podstawowych.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
pl: <para>Obecnie nie można usuną partycji <filename>%1</filename>, gdyż jedna lub więcej partycji o wyższych liczbach logicznych są wciąż podpięte.</para><para>Najpierw odepnij wszystkie partycje o wyższych niż %2 liczbach logicznych.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
pl: Nie można usunąć partycji.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć partycję znajdującą się obecnie w schowku? Nie będzie można jej wkleić po usunięciu.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
pl: Czy na pewno usunąć partycję w schowku?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
pl: Usuń ją

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
pl: Partycja <filename>%1</filename> ma taką samą pozycję i rozmiar po zmianie rozmiaru/przeniesieniu. Pomięto działanie.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
pl: Skopiowano partycję <filename>%1</filename> do schowka.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
pl: <para><warning>Masz zamiar utracić wszystkie dane na partycji <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Nadpisywanie jednej partycji inną (lub plikiem obrazu) zniszczy wszystkie dane na tej partycji docelowej.</para><para>Po zatwierdzeniu tego działania w oknie głównym wszystkie dane przechowywane na <filename>%1</filename> zostaną nieodwracalnie nadpisane.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
pl: Czy na pewno zastąpić istniejącą partycję?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
pl: Zastąp partycję

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
pl: <para>Wybrana partycja nie jest dostatecznie duża, aby przechować partycję źródłową lub plik kopii zapasowej.</para><para>Wybierz inny cel lub zmień rozmiar tej partycji na odpowiadający źródłu.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
pl: Miejsce docelowe niedostatecznie duże

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
pl: <para>Niemożliwym jest utworzenie partycji docelowej dostatecznie dużej, aby przechować partycję źródłową.</para><para>Może się tak dziać w przypadku, gdy nie wszystkie partycje urządzenia są poprawnie wyrównane lub podczas kopiowania podstawowej partycji do rozszerzonej.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
pl: Nie można utworzyć partycji docelowej.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
pl: System plików w pliku obrazu <filename>%1</filename> jest za duży, aby go przywrócić na wybraną partycję.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
pl: Za mało miejsca, aby przywrócić system plików.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
pl: Partycja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
pl: Rodzaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
pl: Punkt podpięcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
pl: Etykieta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Label
pl: Etykieta partycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
pl: UUID partycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
pl: Rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
pl: Zajęte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
pl: Dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
pl: Pierwszy sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
pl: Ostatni sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
pl: Liczba sektorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
pl: Flagi

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
pl: Właściwości partycji: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
pl: (brak)

[ctx: @label partition state]
en: idle
pl: bezczynna

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
pl: Podpięta jest co najmniej jedna partycja logiczna.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
pl: podpięta w <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
pl: podpięta

[ctx: @item uuid]
en: (none)
pl: (brak)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
pl: <para><warning>Masz zamiar utracić wszystkie dane na partycji <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Zmiana systemu plików istniejącej partycji usunie jej całą zawartość.</para><para>Po zatwierdzeniu tego działania w oknie głównym wszystkie dane przechowywane na <filename>%1</filename> zostaną nieodwracalnie nadpisane.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
pl: Czy na pewno utworzyć ponownie <filename>%1</filename> z systemem plików %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
pl: Zmień system plików

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
pl: Nie zmieniaj systemu plików

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
pl: <para><warning>Masz zamiar utracić wszystkie dane na partycji <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Ponowne utworzenie systemu plików usunie całą zawartość partycji.</para><para>Po zatwierdzeniu tego działania w oknie głównym wszystkie dane przechowywane na <filename>%1</filename> zostaną nieodwracalnie nadpisane.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
pl: Czy na pewno utworzyć ponownie system plików na <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
pl: Utwórz system plików na nowo

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
pl: Nie twórz ponownie systemu plików

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
pl: Syste&m plików:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
pl: Ten system plików nie obsługuje nadawania etykiety.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
pl: Przeformatuje to system plików, co spowoduje utratę wszystkich danych na nim przy zachowaniu tego samego systemu plików.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
pl: Utwórz istniejący system plików na nowo

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
pl: Punkt podpięcia:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
pl: Rodzaj partycji:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
pl: &Etykieta:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
pl: Stan:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
pl: Dostępne:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
pl: Używane:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
pl: Pierwszy sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
pl: Ostatni sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
pl: Liczba sektorów:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
pl: &Flagi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Label:
pl: Etykieta partycji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
pl: UUID partycji:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
pl: Wybierz urządzenie.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
pl: Nie znaleziono poprawnej tablicy partycji na tym urządzeniu.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
pl: Zmień rozmiar/przenieś partycję: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
pl: %2 Wprowadź hasło użytkownika %1:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
pl: Nieprawidłowe hasło.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
pl: Zmień rozmiar grupy wolumenów

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
pl: Wyszukiwanie urządzeń...

[ctx: @label]
en: Scanning...
pl: Wyszukiwanie...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
pl: Przeszukiwanie urządzenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
pl: Pierwszy sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
pl: Ostatni sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
pl: Wyrównaj partycję

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
pl: &Rozszerzone

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
pl: Rodzaj partycji:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
pl: System plików:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
pl: Ustaw szyfrowanie dla tego systemu plików przy użyciu LUKS. Zostaniesz poproszony o hasło.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
pl: Zaszyfruj LUKSem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
pl: Nazwa logicznego wolumenu:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
pl: Etykieta:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
pl: Najmniejszy rozmiar:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
pl: Największy rozmiar:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
pl: Wolna p&rzestrzeń przed:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
pl: Ro&zmiar:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
pl: Wolna przestrzeń za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
pl: Uprawnienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
pl: Pozwól wszystkim zapisywać i odczytywać z tego urządzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
pl: Wszyscy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
pl: Pozwól tylko administratorowi zapisywać i odczytywać z tego urządzenia, będziesz musiał ustawić uprawnienia dla każdego katalogu osobno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Only Root
pl: Tylko administrator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
pl: &Podstawowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
pl: &Rozszerzona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
pl: &Logiczna

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
pl: Właściwości SMART: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
pl: Zapisz sprawozdanie SMART

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
pl: brak

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
pl: Przed-porażka

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
pl: Stary-wiek

[ctx: @item:intable]
en: Online
pl: Dostępny

[ctx: @item:intable]
en: Offline
pl: Niedostępny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
pl: Numer seryjny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
pl: Wydanie oprogramowania układowego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
pl: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
pl: Błędne sektory:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
pl: Zasilany przez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
pl: Liczba cykli zasilania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
pl: Samodiagnoza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
pl: Ogólna ocena:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
pl: Nie można zapisać sprawozdania SMART.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Id
pl: Identyfikator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
pl: Atrybut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
pl: Rodzaj awarii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
pl: Rodzaj uaktualnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
pl: Najgorsza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
pl: Bieżący

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
pl: Próg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
pl: Nieprzetworzony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
pl: Ocena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku wyjścia do zapisania <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
pl: Błąd zapisywania pliku dziennika

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
pl: Waga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
pl: Waga

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
pl: Czas

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
pl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
pl: Nazwa grupy wolumenów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
pl: Fizyczny rozszerzony rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
pl: Razem LV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
pl: Rodzaj grupy wolumenów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
pl: Całkowity rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
pl: Łącznie sektorów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
pl: Wykorzystany rozmiar:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
pl: <application>Zarządzanie partycjami</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
pl: Zarządzaj dyskami, partycjami i systemami plików

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
pl: Poprzedni opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
pl: Opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
pl: Poprzedni opiekun Calamares

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
pl: Obsługa LVM

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
pl: Obsługa UDF

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
pl: Wygląd elementu interfejsu partycji

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
pl: Ulepszona obsługa SMART

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
pl: Urządzenie do zarządzania

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
pl: Czy jest to pierwsze uruchomienie programu do zarządzania partycjami?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
pl: Ukryj wiadomości dziennika poniżej

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
pl: Wyrównanie sektora partycji

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
pl: Używaj wyrównania na podstawie cylindrów (zgodne z Windows XP)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
pl: Domyślnie wyrównuj partycje

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
pl: Barwy systemów plików

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
pl: Pokaż pasek menu programu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
pl: Wtyczka silnika

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
pl: Domyślna jednostka:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
pl: <para>Nie można wczytać ustawionej wtyczki silnika "%1".</para><para>Postanowiono wczytać domyślną wtyczkę silnika "%2".</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
pl: Błąd: Nie można załadować wtyczki silnika

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
pl: <para>Nie można wczytać ani ustawionej ("%1"), ani domyślnej ("%2") wtyczki. </para><para>Proszę sprawdzić swoją instalację.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
pl: Kolumny
