partitionmanager - en to sa translation catalogue (524 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
sa: सामान्य

en: General Settings
sa: सामान्य सेटिंग्स्

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
sa: सञ्चिकातन्त्रस्य रङ्गाः

en: File System Color Settings
sa: सञ्चिकातन्त्रस्य वर्णसेटिंग्स्

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
sa: उन्नतं

en: Advanced Settings
sa: उन्नत सेटिंग्स्

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
sa: <para>किं भवान् वास्तवमेव पृष्ठभागं परिवर्तयितुम् इच्छति?</para><para><warning>एतेन उपकरणानि पुनः स्कैन् अपि भविष्यति तथा च लम्बितक्रियाणां सूचीं स्वच्छं भविष्यति ।</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
sa: वास्तवमेव बैकएण्ड् परिवर्तयतु?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
sa: Backend परिवर्तयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
sa: पृष्ठभागं न परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
sa: सक्रियः पृष्ठभागः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Preferred unit:
sa: प्राधान्यं एककं :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
sa: बाइट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: KiB
sa: किब

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: MiB
sa: मिब

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: GiB
sa: गिब

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: TiB
sa: तिB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: PiB
sa: पिब

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_7)
en: ReiserFS:
sa: ReiserFS: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_15)
en: UFS:
sa: उएफएस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_31)
en: ISO 9660:
sa: आईएसओ ९६६०:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_24)
en: OCFS2:
sa: ओसीएफएस२:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_22)
en: XFS:
sa: XFS: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_27)
en: NILFS2:
sa: NILFS2: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_6)
en: FAT16:
sa: FAT16: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
sa: विस्तृत:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_33)
en: LUKS2:
sa: विलासिता2: .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
sa: अस्वरूपितम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_30)
en: UDF:
sa: यूडीएफ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_25)
en: ZFS:
sa: ZFS: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_3)
en: ext4:
sa: ext4: 1 .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_10)
en: HPFS:
sa: एचपीएफएस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_11)
en: JFS:
sa: जेएफएस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_2)
en: ext3:
sa: ext3: 1 .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_8)
en: Reiser4:
sa: यात्रा४:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_21)
en: Btrfs:
sa: Btrfs :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: ext2:
sa: ext2: 1 .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_29)
en: F2FS:
sa: F2FS: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_28)
en: LVM2 PV:
sa: LVM2 PV: 1।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_26)
en: exFAT:
sa: exFAT: 1।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_9)
en: NTFS:
sa: एनटीएफएस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_20)
en: LUKS:
sa: विलास:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_4)
en: Linux Swap:
sa: लिनक्स स्वैप् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_32)
en: FAT12:
sa: FAT12: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_12)
en: HFS:
sa: एच् एफ एस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_35)
en: APFS:
sa: एपीएफएस :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_5)
en: FAT32:
sa: FAT32: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_18)
en: Linux RAID:
sa: Linux RAID: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_34)
en: BitLocker:
sa: बिटलॉकर :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_14)
en: HFS+:
sa: एच् एफ एस +: .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
sa: अज्ञात:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_36)
en: Minix:
sa: मिनीक्सः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_37)
en: Bcachefs:
sa: Bcachefs :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
sa: विभाजन संरेखण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
sa: प्रति पूर्वनिर्धारितरूपेण विभाजनानि संरेखयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sec&tor alignment:
sa: Sec&tor संरेखणः :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
sa:  क्षेत्रेषु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
sa: लॉगिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messa&ges below:
sa: अधः सन्देशाः गोपयन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
sa: त्रुटिनिवारणम्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
sa: सूचना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
sa: चेतवानी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
sa: त्रुटि

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
sa: सञ्चिकातन्त्रम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Default file system:
sa: &पूर्वनिर्धारितसञ्चिकाप्रणाली:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
sa: खण्डनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
sa: इत्यनेन सह अधिलिखयतु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
sa: यादृच्छिक दत्तांश

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: &Zeros
sa: &शून्यम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
sa: रक्ष्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
sa: बाह्य ब्राउजर् मध्ये उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: &Details
sa: &वर्णन

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
sa: स्थापना...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव रद्दं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
sa: Running Operations रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
sa: आम्, संचालनं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
sa: संचालनस्य समाप्तेः प्रतीक्षां कुर्वन्...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
sa: सर्वाणि कार्याणि सफलतया समाप्ताः।

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
sa: परिचालनं रद्दं कृतम्।

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
sa: क्रियाः प्रयोक्तुं त्रुटयः आसन् । गर्भपातः कृतः ।

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
sa: कुलसमयः %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
sa: <filename>%1</filename> इत्यत्र रक्षितुं प्रयतमाने अस्थायीसञ्चिकां निर्मातुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
sa: रिपोर्ट् रक्षितुं न शक्तवान्।

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
sa: लेखनार्थं अस्थायीसञ्चिकां <filename>%1</filename> निर्मातुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
sa: ब्राउजर् प्रारम्भं कर्तुं न शक्तवान्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
sa: संचालन एवं नौकरियां

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
sa: कालः व्यतीतः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
sa: कुल समयः 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
sa: संचालनम् : %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
sa: स्थितिः

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
sa: कुलम् : %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
sa: <filename>%1</filename> इत्यत्र नूतनं विभाजनसारणीं रचयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
sa: &नवीन विभाजन सारणी रचयन्तु

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
sa: <para>किं भवान् वास्तवमेव <filename>%1</filename> इत्यत्र MS-Dos विभाजनसारणीं निर्मातुम् इच्छति?</para><para>अस्मिन् उपकरणे 2^32 तः अधिकाः सेक्टर् सन्ति । सः एव MS-Dos विभाजनसारणीप्रकारः सर्वाधिकं समर्थयति, अतः भवान् सम्पूर्णं यन्त्रं उपयोक्तुं न शक्नोति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
sa: वास्तवमेव MS-Dos विभाजनसारणीप्रकारं रचयन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
sa: MS-Dos Type रचयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
sa: भवन्तः यत् विभाजनसारणीं निर्मातुम् इच्छन्ति तस्य प्रकारं चिनोतु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioGPT)
en: GPT
sa: जी.पी.टी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
sa: (चिह्न)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
sa: <b>चेतावनी:</b> एतेन यन्त्रे सर्वाणि दत्तांशं नष्टं भविष्यति!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
sa: नूतनं Volume Group रचयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
sa: यन्त्रगुणाः: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
sa: %1 (केवलं पठनीयम्)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
sa: शोभन

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
sa: असमीचीनः

[ctx: @label]
en: (unknown)
sa: (अज्ञात)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
sa: LVM आयतन समूह

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
sa: सॉफ्टवेयर RAID उपकरणम्

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
sa: आयतन प्रबन्धक उपकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
sa: तार्किकक्षेत्रस्य आकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
sa: प्राथमिक/अधिकतम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
sa: कुलक्षेत्राणि :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
sa: अधिकः...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
sa: क्षमता:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
sa: SMART स्थितिः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
sa: भौतिकक्षेत्रस्य आकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
sa: विभाजनसारणी :

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
sa: अतिरिक्तमाउण्ट् विकल्पान् सम्पादयन्तु

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
sa: माउण्ट् विकल्पाः सम्पादयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
sa: अस्य सञ्चिकातन्त्रस्य कृते माउण्ट् विकल्पान् सम्पादयन्तु:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
sa: विकल्पः१, विकल्पः२

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
sa: <filename>%1</filename> इत्यस्य कृते माउण्ट्-बिन्दुः सम्पादयन्तु

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
sa: <para>किं भवान् निश्चयेन भवता कृतानि परिवर्तनानि सिस्टम् टेबल् सञ्चिकायां <filename>/etc/fstab</filename> इत्यत्र रक्षितुम् इच्छति?</para><para><warning>एतेन भवतः हार्ड इत्यत्र विद्यमानं सञ्चिकां अधिलिख्यते इदानीं चालयन्तु। एतत् <emphasis strong='1'>न अकर्तुं शक्यते</emphasis>।</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
sa: वास्तवं परिवर्तनं रक्षतु?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
sa: परिवर्तनं रक्षतु

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
sa: <filename>/etc/fstab</filename> इति सञ्चिकायां माउण्ट् बिन्दून् रक्षितुं न शक्तम् ।

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
sa: माउण्ट् बिन्दुः रक्षन् त्रुटिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
sa: &नामपत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
sa: डम्प & आवृत्ति :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
sa: स्वचालितं माउण्ट् नास्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
sa: समकालिक अभिगम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
sa: उत्तीर्ण &संख्या :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
sa: अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, m_PathMessage)
en: A valid path is required.
sa: वैधमार्गः आवश्यकः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
sa: पथं:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
sa: उपयोक्तारः माउण्ट्, अनमाउण्ट् च कर्तुं शक्नुवन्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
sa: प्रकारः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioUUID)
en: UU&ID
sa: उयूएण्ड आईडी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
sa: विचि...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
sa: The&vice Node इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
sa: सञ्चिकाप्रवेशसमयानां अद्यतनं नास्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
sa: द्विचक्रीय निष्पादनं नास्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
sa: परिवर्तनस्य सापेक्षतया अभिगमनसमयान् अद्यतनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoFail)
en: Don't prevent the system from booting if not mountable
sa: यदि माउण्टेबल न भवति तर्हि सिस्टम् बूट् कर्तुं न निवारयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
sa: निर्देशिकाप्रवेशसमयानां अद्यतनं नास्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
sa: इत्यनेन परिचययन्तु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
sa: केवलं पठनीयम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
sa: विकल्पाः :

[ctx: @title:window]
en: File System Support
sa: सञ्चिकातन्त्रसमर्थनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
sa: अस्मिन् सारणी दर्शयति यत् के सञ्चिकातन्त्राणि समर्थितानि सन्ति, तेषु के के विशिष्टानि कार्याणि कर्तुं शक्यन्ते ।
    केषाञ्चन सञ्चिकातन्त्राणां समर्थनार्थं बाह्यसाधनानाम् संस्थापनस्य आवश्यकता भवति । परन्तु सर्वेषु सञ्चिकातन्त्रेषु सर्वाणि कार्याणि कर्तुं न शक्यन्ते, यद्यपि सर्वाणि आवश्यकानि साधनानि संस्थापितानि सन्ति । विस्तरेण कृपया दस्तावेजीकरणं पश्यन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
sa: सञ्चिकातन्त्रम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
sa: निर्मियताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
sa: परिवर्धते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
sa: प्रविशते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
sa: चलनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
sa: प्रतिलिपि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
sa: अनुशीलय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
sa: लेबल पठन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
sa: लेबल लिखें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
sa: प्रयोगः पठन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
sa: बैकअप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
sa: निर्यत्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
sa: समर्थनसाधनम्

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
sa: समर्थनं पुनः स्कैन कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
sa: सूचना

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
sa: विभाजन सूचना

[ctx: @label partition]
en: File system:
sa: सञ्चिकातन्त्रम् :

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
sa: क्षमता:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
sa: सिफर नाम :

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
sa: सिफर मोडः :

[ctx: @label partition]
en: Hash:
sa: हैशः :

[ctx: @label partition]
en: Key size:
sa: कुञ्जी आकारः :

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
sa: पेलोड् ऑफसेट् :

[ctx: @label partition]
en: First sector:
sa: प्रथमक्षेत्रम् :

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
sa: अन्तिमक्षेत्रम् :

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
sa: क्षेत्राणां संख्या :

[ctx: @label partition]
en: Available:
sa: उपलब्धः:

[ctx: @label partition]
en: Used:
sa: प्रयुक्त:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
sa: पीई आकारः :

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
sa: कुल पीई :

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
sa: निःशुल्क पीई :

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
sa: आवंटित पीई :

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sa: उपकरण सूचना

[ctx: @label device]
en: Path:
sa: पथं:

[ctx: @label device]
en: Type:
sa: प्रकारः:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
sa: क्षमता:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
sa: कुलक्षेत्राणि :

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
sa: तार्किकक्षेत्रस्य आकारः :

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
sa: भौतिकक्षेत्रस्य आकारः :

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
sa: प्राथमिक/अधिकतम :

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
sa: आयतनप्रकारः :

[ctx: @label device]
en: PE Size:
sa: पीई आकारः :

[ctx: @label device]
en: Total PE:
sa: कुल पीई :

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
sa: आवंटित पीई :

[ctx: @label device]
en: Free PE:
sa: निःशुल्क पीई :

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
sa: RAID स्तरः :

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
sa: चंक आकारः :

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
sa: कुल खण्डः :

[ctx: @label device]
en: Array Size:
sa: सरणी आकारः :

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
sa: एकं विभाजनं सम्मिलितं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
sa: विभाजनप्रबन्धकस्य कार्यं कर्तुं विशेषाधिकारस्य आवश्यकता भवति । कृपया यन्त्राणि ताजगीकृत्य प्रार्थिते प्रमाणीकरणं कुर्वन्तु ।

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
sa[0]: <para>किं भवान् वास्तवमेव अनुप्रयोगं त्यक्तुम् इच्छति?</para><para>अद्यापि कार्यं लम्बितम् अस्ति।</para>
sa[1]: <para>किं भवान् वास्तवमेव अनुप्रयोगं त्यक्तुम् इच्छति?</para><para>अद्यापि %1 कार्याणि लम्बितानि सन्ति।</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
sa: लम्बितसञ्चालनं परित्यज्य त्यजन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
sa: <application>%1</application> त्यजन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
sa: पूर्ववत

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
sa: अन्तिमं ऑपरेशनं पूर्ववत् कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
sa: सूचीतः अन्तिमं ऑपरेशनं निष्कासयन्तु।

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
sa: स्पष्टः

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
sa: सर्वाणि कार्याणि स्वच्छं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
sa: लम्बितसञ्चालनानां सूचीं रिक्तं कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
sa: आचरतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
sa: सर्वाणि क्रियाणि प्रयोजयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
sa: सूचीयां लम्बितक्रियाः प्रयोजयन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
sa: नवीनं विभाजनसारणी

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
sa: नूतनं विभाजनसारणीं रचयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
sa: उपकरणे नूतनं रिक्तं च विभाजनसारणीं रचयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
sa: निर्यात विभाजन सारणी

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
sa: विभाजनसारणीं निर्यातयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
sa: यन्त्रस्य विभाजनसारणीं पाठसञ्चिकायां निर्यातयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
sa: आयात विभाजन सारणी

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
sa: विभाजनसारणीम् आयातयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
sa: पाठसञ्चिकातः विभाजनसारणीम् आयातयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
sa: आयतनसमूहं निष्कासयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
sa: चयनितं Volume Group निष्कासयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
sa: चयनितं Volume Group निष्कासयन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
sa: आयतनसमूहस्य आकारं परिवर्तयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
sa: चयनितं Volume Group आकारं परिवर्तयतु

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
sa: चयनितं Volume Group विस्तारयन्तु न्यूनीकरोतु वा।

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
sa: आयतनसमूहं निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
sa: चयनितं Volume Group निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
sa: हटनीयानि उपकरणानि अनप्लग् कर्तुं पूर्वं चयनितं Volume Group निष्क्रियं कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
sa: SMART स्थितिः

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
sa: SMART स्थितिं दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
sa: समर्थितं चेत् यन्त्रस्य SMART स्थितिं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sa: गुणाः

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
sa: यन्त्रगुणसंवादं दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
sa: उपकरणस्य गुणाः पश्यन्तु परिवर्तनं च कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
sa: नूतनम्‌

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
sa: नवीनं विभाजनम्

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
sa: नूतनं विभाजनं रचयन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
sa: आकारं परिवर्तयतु/चलतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
sa: विभाजनस्य आकारं परिवर्तयन्तु अथवा स्थानान्तरयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
sa: विद्यमानं विभाजनं संकोचयन्तु, वर्धयन्तु वा चालयन्तु वा।

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
sa: विभाजनं विलोपयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
sa: एकं विभाजनं विलोपयन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
sa: श्रेड

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
sa: विभाजनं खण्डयतु

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
sa: विभाजनं खण्डयन्तु येन तस्य सामग्रीः पुनः प्राप्तुं न शक्यते ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sa: प्रतिलिपि

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
sa: विभाजनं प्रतिलिपितु

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
sa: विद्यमानं विभाजनं प्रतिलिख्यताम् ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sa: चिनोतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
sa: विभाजनं चिनोतु

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
sa: प्रतिलिपिकृतं विभाजनं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
sa: माउण्ट् बिन्दु सम्पादयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
sa: माउण्ट् बिन्दु सम्पादयतु

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
sa: विभाजनस्य माउण्ट् बिन्दुः विकल्पाः च सम्पादयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sa: माउण्ट्

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
sa: विभाजनं माउण्ट् अथवा अनमाउण्ट् कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
sa: विभाजनं माउण्ट् अथवा अनमाउण्ट् कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
sa: अनलॉक

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
sa: एन्क्रिप्टेड् विभाजनं अनलॉक् वा लॉक् वा

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
sa: एन्क्रिप्टेड् विभाजनं अनलॉक् वा लॉक् वा।

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
sa: अनुशीलय

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
sa: विभाजनं पश्यन्तु

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
sa: विभाजने सञ्चिकातन्त्रं दोषाणां कृते पश्यन्तु ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
sa: विभाजनगुणसंवादं दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
sa: विभाजनगुणान् (लेबल, विभाजनध्वजाः इत्यादयः) पश्यन्तु परिवर्तनं च कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
sa: बैकअप

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
sa: बैकअप विभाजनम्

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
sa: विभाजनस्य बैकअपं प्रतिबिम्बसञ्चिकायां गृह्यताम् ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sa: निर्यत्

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
sa: विभाजनं पुनः स्थापयतु

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
sa: चित्रसञ्चिकातः विभाजनं पुनः स्थापयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
sa: नवीन खण्ड समूह

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
sa: एकं नूतनं LVM Volume Group रचयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
sa: एकं नूतनं LVM Volume Group इत्येतत् उपकरणरूपेण रचयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
sa: सञ्चिकातन्त्रसमर्थनम्

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
sa: सञ्चिकातन्त्रसमर्थनसूचनाः पश्यन्तु

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
sa: समर्थितसञ्चिकातन्त्राणां विषये सूचनां दर्शयतु ।

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
sa: उपकरणानि ताजगी कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
sa: सर्वाणि उपकरणानि ताजगीकृत्य स्थापयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
sa: उपकरणसूचीं नवीकरणं कुर्वन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
sa: Log स्पष्टं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
sa: लॉग आउटपुट् स्वच्छं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
sa: log output panel इत्येतत् स्वच्छं कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
sa: Log रक्षतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
sa: लॉग् आउटपुट् रक्षन्तु

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
sa: लॉग् आउटपुट् सञ्चिकायां रक्षन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
sa: केपीएमकोर पुस्तकालयस्य विषये

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
sa: KPMcore संवादस्य विषये दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
sa: KPMcore संवादस्य विषये दर्शयतु ।

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
sa[0]: एकं लम्बितम् ऑपरेशनम्
sa[1]: %1 लम्बितसञ्चालनम्

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
sa: पृष्ठभागस्य प्लगिन् इत्यस्य उपयोगः: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
sa: स्कैनिङ्ग उपकरणानि...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
sa: स्कैन् समाप्तम्।

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
sa: <para>किं भवान् वास्तवमेव उपकरणानि पुनः स्कैन् कर्तुम् इच्छति?</para><para><warning>एतेन लम्बितानां कार्याणां सूची अपि स्वच्छा भविष्यति ।</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
sa: वास्तवमेव उपकरणानि पुनः स्कैन कुर्वन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
sa: उपकरणानि पुनः स्कैन कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
sa: <para>किं भवान् अधोलिखितानि लम्बितक्रियाणि प्रयोक्तुं इच्छति वा?</para><para><warning>एतेन भवतः डिस्काः स्थायिरूपेण परिवर्तयिष्यन्ति ।</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
sa: लम्बितसञ्चालनस्य आवेदनं कुर्वन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
sa: लम्बितसञ्चालनम् आवेदनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
sa: संचालनं प्रयोजयन्...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
sa: संचालनं पूर्ववत् करणम्: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव लम्बितानां कार्याणां सूचीं स्वच्छं कर्तुम् इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
sa: स्पष्टं लम्बितसञ्चालनम्?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
sa: स्पष्टं लम्बितसञ्चालनम्

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
sa: लम्बितसञ्चालनस्य सूचीं स्वच्छं करणम्।

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
sa: आयातार्थं निवेशसञ्चिका <filename>%1</filename> उद्घाटयितुं न शक्यते

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
sa: विभाजनसारणी आयाते त्रुटिः

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
sa: आयातार्थं निवेशसञ्चिका <filename>%1</filename> उद्घाटयितुं न शक्तम्: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
sa: <filename>%2</filename> इत्यस्मात् आयातं कर्तुं प्रयतमाने अस्थायीसञ्चिकां <filename>%1</filename> उद्घाटयितुं न शक्यते ।

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
sa: आयातसञ्चिकायां <filename>%1</filename> वैधं विभाजनसारणीं नास्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
sa: विभाजनसारणी आयातन्ते समये त्रुटिः

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
sa: आयातसञ्चिकायां (पङ्क्ति %1) एकादशाधिकं विभाजनसारणीप्रकारं प्राप्तम् ।

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
sa: विभाजनसारणीप्रकारः "%1" अज्ञातः (पङ्क्ति %2) ।

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
sa: विभाजनसारणीप्रकारः "%1" आयाताय समर्थितः नास्ति (पङ्क्तिः %2) ।

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
sa: विभाजनं प्राप्तम् परन्तु विभाजनसारणीप्रकारः नास्ति (पङ्क्तिः %1) ।

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
sa: विभाजनं %1 यन्त्रस्य सीमातः बहिः स्यात् (पङ्क्ति %2) ।

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
sa: %1 विभाजनस्य आरम्भक्षेत्रस्य (पङ्क्तिः %2) समाप्तिः अस्ति ।

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
sa: विभाजनस्य %2 (पङ्क्तिः %3) कृते अज्ञातविभाजनभूमिका "%1" ।

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
sa: विभाजनस्य %1 (पङ्क्तिः %2) कृते कोऽपि मातापितृविभाजनम् अथवा विभाजनसारणी न प्राप्ता ।

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
sa: विभाजनसारणीप्रकारः "%1" विस्तारितानां विभाजनानाम् समर्थनं न करोति, परन्तु एकः प्राप्तः (पङ्क्तिः %2) ।

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
sa: %2 विभाजनस्य (%3 पङ्क्तिः) कृते "%1" सञ्चिकातन्त्रं निर्मातुं न शक्तम् ।

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
sa: आयातसञ्चिकातः %1 पङ्क्तिं विश्लेषणं कर्तुं न शक्तम् । तस्य अवहेलना ।

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
sa: विभाजनसारणी निर्यातयन् त्रुटिः

en: <tr><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td><td><link>%4</link></td></tr>
sa: <tr><td>%1</td><td> %2</td><td> %3</td><td><link> %4</link></td></tr>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
sa: <para>अस्मिन् सङ्गणके वर्तमानकाले हार्डडिस्क-मध्ये वर्तमानस्य सञ्चिकातन्त्रस्य कृते कोऽपि समर्थनसाधनः न प्राप्तः: </para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'> विभाजनम्</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'> सञ्चिकातन्त्रम्</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'> समर्थनसाधनम्</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'> URL</td></tr> %1</table><para> यावत् एतेषां सञ्चिकातन्त्राणां समर्थनसाधनं न संस्थापितम् तावत् भवन्तः तान् परिवर्तयितुं न शक्नुवन्ति ।</para><para> भवता एतैः समर्थनसाधनैः सह संकुलं भवतः वितरणस्य संकुलप्रबन्धके अन्वेष्टव्यम् ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
sa: सञ्चिकातन्त्रसमर्थनसङ्कुलाः अनुपलब्धाः

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
sa: अपरिचितं यन्त्रं "%1" ।

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
sa: अपरिचितं विभाजनं "%1" ।

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
sa: विभाजनं उद्घाटयितुं त्रुटिः

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
sa: KDE विभाजनप्रबन्धकः

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
sa: यन्त्राणि

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
sa: लम्बित परिचालन

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
sa: Log Output इति

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
sa: नूतनं विभाजनं रचयन्तु

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
sa: विभाजन प्रबन्धक साधनपट्टी

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
sa: उपकरणम्‌

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
sa: Current Device इति चिनोतु

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sa: उपकरणाः

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
sa: विभाजनम्

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
sa: फलकानि दर्शितानि

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
sa: %1 [गुप्तीकृतम्] ।

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
sa: <filename>%1</filename> विभाजने सञ्चिकातन्त्रं माउण्ट् कर्तुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
sa: सञ्चिकातन्त्रं माउण्ट् कर्तुं न शक्तवान् ।

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
sa: <filename>%1</filename> विभाजने स्थितं सञ्चिकातन्त्रं अनमाउण्ट् कर्तुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
sa: सञ्चिकातन्त्रं अनमाउण्ट् कर्तुं न शक्तवान् ।

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
sa: <filename>%1</filename> विभाजने गुप्तसञ्चिकातन्त्रं अनलॉक् कर्तुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
sa: एन्क्रिप्टेड् सञ्चिकातन्त्रं अनलॉक् कर्तुं न शक्तवान् ।

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
sa: <filename>%1</filename> विभाजने गुप्तसञ्चिकातन्त्रं ताडयितुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
sa: एन्क्रिप्टेड् सञ्चिकातन्त्रं ताडयितुं न शक्तवान् ।

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
sa[0]: <para>अस्मिन् यन्त्रे पूर्वमेव एकः प्राथमिकविभाजनः अस्ति । एषा अधिकतमा संख्या अस्य विभाजनसारणीप्रकारः सम्भालितुं शक्नोति ।</para><para>भवन्तः विद्यमानं विलोपनात् पूर्वं तस्मिन् प्राथमिकविभाजनं निर्मातुं, चिनोतु, पुनःस्थापयितुं वा न शक्नुवन्ति ।</para>
sa[1]: <para>अस्मिन् यन्त्रे पूर्वमेव %1 प्राथमिकविभाजनानि सन्ति । एषा अधिकतमा संख्या अस्य विभाजनसारणीप्रकारः सम्भालितुं शक्नोति ।</para><para>भवन्तः विद्यमानं विलोपनात् पूर्वं तस्मिन् प्राथमिकविभाजनं निर्मातुं, चिनोतु, पुनःस्थापयितुं वा न शक्नुवन्ति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
sa: अत्यधिकं प्राथमिकविभाजनम्।

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
sa: <para>विभाजनं <filename>%1</filename> सम्प्रति लोपयितुं न शक्यते यतः एकः वा अधिकः विभाजनः उच्चतरयुक्तिसङ्ख्यायुक्तः अद्यापि माउण्ट् कृतः अस्ति ।</para><para>कृपया प्रथमं %2 इत्यस्मात् अधिकयुक्तियुक्तसङ्ख्यायुक्तानि सर्वाणि विभाजनानि अनमाउण्ट् कुर्वन्तु .</para> इति

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
sa: विभाजनं विलोपयितुं न शक्यते।

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
sa: किं भवान् वास्तवमेव तत् विभाजनं विलोपयितुम् इच्छति यत् सम्प्रति क्लिप्बोर्ड् मध्ये अस्ति? लोपितस्य अनन्तरं पेस्टिंग् कर्तुं न लभ्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
sa: वास्तवतः क्लिप्बोर्ड् मध्ये विभाजनं विलोपयन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
sa: तत् विलोपयतु

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
sa: विभाजनस्य <filename>%1</filename> इत्यस्य आकारपरिवर्तनस्य/चलनस्य अनन्तरं समानं स्थानं आकारः च भवति । संचालनस्य अवहेलना।

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
sa: <filename>%1</filename> इति विभाजनं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखितम् अस्ति ।

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
sa: <para><warning>भवन्तः विभाजने <filename>%1</filename> इत्यत्र सर्वाणि दत्तांशं नष्टुं प्रवृत्ताः सन्ति ।</warning></para><para>एकं विभाजनं अन्येन सह (अथवा चित्रसञ्चिकायाः सह) अधिलेखनेन नाशः भविष्यति अस्मिन् लक्ष्यविभाजने सर्वे दत्तांशाः ।</para><para>यदि भवान् इदानीं निरन्तरं करोति तथा च मुख्यविण्डो मध्ये परिणामितं कार्यं प्रयोजयति तर्हि <filename>%1</filename> इत्यत्र वर्तमानकाले संगृहीताः सर्वे दत्तांशाः अपुनर्प्राप्त्यर्थं भविष्यन्ति अधिलिखितम्।</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
sa: वास्तवं विद्यमानं विभाजनं अधिलेखयन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
sa: विभाजनं अधिलेखयतु

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
sa: <para>चयनितं विभाजनं स्रोतविभाजनं वा बैकअपसञ्चिकां वा धारयितुं पर्याप्तं विशालं नास्ति ।</para><para>अन्यं लक्ष्यं चिनुत अथवा एतस्य विभाजनस्य आकारं परिवर्तयन्तु येन स्रोतः इव विशालः भवति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
sa: लक्ष्यं पर्याप्तं बृहत् न

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
sa: <para>स्रोतं धारयितुं पर्याप्तं विशालं लक्ष्यविभाजनं निर्मातुं न शक्यते ।</para><para>यदि यन्त्रे सर्वे विभाजनाः सम्यक् संरेखिताः न सन्ति अथवा प्राथमिकविभाजनं विस्तारिते विभाजने प्रतिलिपिं कुर्वन् एतत् भवितुम् अर्हति </para> इति

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
sa: लक्ष्यविभाजनं निर्मातुम् न शक्यते ।

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
sa: <filename>%1</filename> इति चित्रसञ्चिकायां सञ्चिकातन्त्रम् अतीव विशालं यत् चयनितविभाजने पुनः स्थापयितुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
sa: सञ्चिकातन्त्रं पुनःस्थापयितुं पर्याप्तं स्थानं नास्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
sa: विभाजनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
sa: प्रकारः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
sa: माउण्ट् प्वाइण्ट्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
sa: नामपत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: UUID
sa: यूयूआईडी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Name
sa: विभाजन नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
sa: विभाजन UUID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
sa: आकृति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
sa: प्रयुक्त

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
sa: उपलब्धः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
sa: प्रथम क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
sa: अन्तिम क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
sa: क्षेत्राणां संख्या

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
sa: ध्वजाः

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
sa: विभाजनगुणाः : <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
sa: (कोऽपि न लब्धः)

[ctx: @item device path]
en: (not found)
sa: (न लब्धम्)

[ctx: @label partition state]
en: idle
sa: आलम

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
sa: न्यूनातिन्यूनम् एकं तार्किकविभाजनं माउण्ट् भवति ।

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
sa: <filename>%1</filename> इत्यत्र माउण्ट् कृतम्

[ctx: @label partition state]
en: mounted
sa: आरुह्य

[ctx: @item uuid]
en: (none)
sa: (न कश्चित्)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
sa: <para><warning>भवन्तः विभाजने <filename>%1</filename> इत्यत्र सर्वाणि दत्तांशं नष्टुं प्रवृत्ताः सन्ति ।</warning></para><para>डिस्क् मध्ये पूर्वमेव विभाजने सञ्चिकातन्त्रं परिवर्तयितुं तस्य सर्वाणि मेटानि भविष्यन्ति सामग्रीः । यदि भवान् इदानीं निरन्तरं कृत्वा मुख्यविण्डो मध्ये परिणामितं कार्यं प्रयोजयति तर्हि <filename>%1</filename> इत्यत्र सर्वे दत्तांशाः अपुनर्प्राप्त्यर्थं नष्टाः भविष्यन्ति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
sa: वास्तवमेव <filename>%1</filename> इत्यस्य पुनः निर्माणं File System %2 इत्यनेन सह कुर्वन्तु?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
sa: File System परिवर्तयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
sa: सञ्चिकातन्त्रं न परिवर्तयन्तु

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
sa: <para><warning>भवन्तः विभाजने <filename>%1</filename> इत्यत्र सर्वाणि दत्तांशं नष्टुं प्रवृत्ताः सन्ति ।</warning></para><para>सञ्चिकातन्त्रस्य पुनः निर्माणेन तस्य सर्वाणि सामग्रीनि मेटयिष्यन्ते । यदि भवान् इदानीं निरन्तरं कृत्वा मुख्यविण्डो मध्ये परिणामितं कार्यं प्रयोजयति तर्हि <filesystem>%1</filesystem> इत्यत्र सर्वे दत्तांशाः अपुनर्प्राप्त्यर्थं नष्टाः भविष्यन्ति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
sa: <filename>%1</filename> इत्यत्र वास्तवमेव सञ्चिकातन्त्रं पुनः निर्मायताम्?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
sa: File System पुनः रचयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
sa: सञ्चिकातन्त्रं पुनः न रचयन्तु

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
sa: प्रथमक्षेत्रम् :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
sa: आकृति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
sa: विभाजन UUID: .

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
sa: एषा सञ्चिकातन्त्रं लेबलं सेट् कर्तुं समर्थं न करोति ।

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUuid)
en: UUID:
sa: यूयूआईडी :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
sa: अन्तिमक्षेत्रम् :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
sa: स्थितिः:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
sa: उपलब्धः:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
sa: &नामपत्र:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
sa: माउण्ट् बिन्दुः :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
sa: विभाजनप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextDevicePath)
en: Device path:
sa: यन्त्रमार्गः :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
sa: क्षेत्राणां संख्या :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Name:
sa: विभाजनस्य नाम :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
sa: एतेन सञ्चिकातन्त्रं पुनः स्वरूपितं भविष्यति, सर्वाणि सामग्रीनि नष्टानि, परन्तु समानं सञ्चिकातन्त्रप्रकारं स्थापयित्वा ।

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
sa: विद्यमानं सञ्चिकातन्त्रं पुनः रचयन्तु

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
sa: प्रयुक्त:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
sa: सञ्चिका प्रणाली&m:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
sa: &ध्वजाः :

[ctx: @info]
en: Please select a device.
sa: कृपया एकं यन्त्रं चिनोतु।

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
sa: अस्मिन् यन्त्रे कोऽपि वैधः विभाजनसारणी न प्राप्ता ।

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
sa: विभाजनस्य आकारं परिवर्तयतु/चलतु: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
sa: %2%1 कृते गुप्तवाक्यं प्रविशतु:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
sa: अमान्यगुप्तवाक्यम् ।

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
sa: आयतनसमूहस्य आकारं परिवर्तयतु

[ctx: @title:window]
en: Scanning Devices…
sa: स्कैनिङ्ग उपकरणानि...

[ctx: @label]
en: Scanning…
sa: स्कैनिङ्ग...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
sa: स्कैनिङ्ग यन्त्रम् : <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
sa: प्रथमक्षेत्रम् :

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
sa: अन्तिमक्षेत्रम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
sa: विभाजनं संरेखयन्तु

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
sa: उन्नतं

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
sa: &उन्नतं

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
sa: न्यूनतमः आकारः :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
sa: अधिकतमः आकारः :

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
sa: नामपत्र:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
sa: आकृति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
sa: प्राथमिक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
sa: विस्तृत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
sa: &तार्किक

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
sa: सञ्चिकातन्त्रम् :

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
sa: विभाजनप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
sa: अस्य सञ्चिकातन्त्रस्य कृते LUKS इत्यनेन सह एन्क्रिप्शनं स्थापयन्तु । भवन्तः गुप्तवाक्यं दातुं प्रार्थयिष्यन्ति।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
sa: LUKS इत्यनेन एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
sa: अनुमतिः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
sa: अस्मिन् यन्त्रे सर्वेषां लेखनं पठनं च अनुमन्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
sa: प्रत्येकं

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
sa: अस्मिन् उपकरणे केवलं root इत्यस्य लेखनस्य पठनस्य च अनुमतिं ददातु, भवद्भिः प्रति-पुट-अनुमतिः सेटअप कर्तव्या भविष्यति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: O&nly Root
sa: O&nly मूलम्

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
sa: F&ree स्थानं पूर्वं:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
sa: तार्किक आयतन नाम :

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
sa: ततः परं मुक्तस्थानं :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxLuks2)
en: Use LUKS2 instead of LUKS1 for better security, but compatibility may be compromised.
sa: उत्तमसुरक्षायै LUKS1 इत्यस्य स्थाने LUKS2 इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु, परन्तु संगततायाः क्षतिः भवितुम् अर्हति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxLuks2)
en: Enable LUKS2
sa: LUKS2 सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
sa: SMART गुणाः: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
sa: SMART रिपोर्ट् रक्षतु

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
sa: न कश्चित्

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
sa: पूर्वविफलता

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
sa: वृद्धावस्था

[ctx: @item:intable]
en: Online
sa: लब्धसम्पर्क

[ctx: @item:intable]
en: Offline
sa: अफलाइन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
sa: प्रतिकृति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
sa: क्रमाङ्कः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
sa: फर्मवेयर पुनरीक्षणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
sa: तापमान:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
sa: दुष्टक्षेत्राणि :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
sa: कृते चालू अस्ति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
sa: शक्तिचक्राः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
sa: आत्मपरीक्षाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
sa: समग्रमूल्यांकनम् :

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
sa: SMART रिपोर्ट् रक्षितुं न शक्तवान्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
sa: गुण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
sa: असफलता प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
sa: अद्यतनप्रकारः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
sa: सर्वथा निष्क्रिष्टा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
sa: वर्त्तमानः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
sa: देहली

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
sa: अपक्व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
sa: निर्धारणम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
sa: मूल्यम्‌

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
sa: <filename>%1</filename> रक्षितुं अस्थायीनिर्गमसञ्चिकां निर्मातुं न शक्तम् ।

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
sa: त्रुटिः लॉग् सञ्चिकां रक्षति

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
sa: स्वस्य कृते

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
sa: तीव्रता

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
sa: कालः

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
sa: सन्देशः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
sa: खण्डसमूहस्य नाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
sa: भौतिक विस्तार आकारः :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_SpinPESize)
en:  MiB
sa:  मिब

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
sa: कुल एलवी :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
sa: आयतनसमूहप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
sa: कुल आकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
sa: कुलक्षेत्राणि :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
sa: प्रयुक्तः आकारः :

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
sa: <application>KDE विभाजनप्रबन्धकः</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
sa: स्वस्य डिस्कं, विभाजनं, सञ्चिकातन्त्रं च प्रबन्धयन्तु

[ctx: @info:credit]
en: © 2008-2013 Volker Lanz
    © 2012-2020 Andrius Štikonas
sa: © 2008-2013 वोल्कर लैन्ज
    © 2012-2020 आन्द्रियस स्टिकोनास

[ctx: @info:credit]
en: Volker Lanz
sa: वोल्कर लान्ज

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
sa: पूर्व परिपालक

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
sa: आन्द्रियः ष्टिकोनसः

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sa: परिपालकः

[ctx: @info:credit]
en: Teo Mrnjavac
sa: थियो मृन्जवाच्

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
sa: पूर्व कलामारेस् परिपालकः

[ctx: @info:credit]
en: Chantara Tith
sa: चन्तरा तीथ

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
sa: LVM समर्थनम्

[ctx: @info:credit]
en: Pali Rohár
sa: पाली रोहर

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
sa: UDF समर्थनम्

en: Hugo Pereira Da Costa
sa: ह्यूगो परेरा दा कोस्टा

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
sa: विभाजन विजेट डिजाइन

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
sa: SMART समर्थनं उन्नतम्

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
sa: प्रबन्धनार्थं यन्त्रम्

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
sa: किं प्रथमवारं KDE विभाजनप्रबन्धकः चालितः अस्ति?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
sa: अधः लॉग् सन्देशान् गोपयन्तु

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
sa: विभाजन क्षेत्र संरेखण

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
sa: प्रति पूर्वनिर्धारितरूपेण विभाजनानि संरेखयन्तु

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
sa: सञ्चिकातन्त्रस्य वर्णाः

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
sa: अनुप्रयोगस्य मेनूपट्टिकां दर्शयतु

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
sa: पृष्ठभाग प्लगइन

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
sa: प्राधान्यं एककं :

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
sa: <para>विन्यस्तं पृष्ठभागप्लगिन् "%1" लोड् कर्तुं न शक्यते स्म ।</para><para>तस्य स्थाने पूर्वनिर्धारितं पृष्ठभागप्लगिन् "%2" लोड् भवति ।</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
sa: त्रुटिः: बैकएण्ड् प्लगिन् लोड् कर्तुं न शक्तम्

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
sa: <para>न विन्यस्तं ("%1") न च पूर्वनिर्धारितं ("%2") पृष्ठभागप्लगिन् लोड् कर्तुं शक्यते स्म ।</para><para>कृपया स्वस्य संस्थापनं परीक्ष्यताम् ।</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
sa: स्तम्भाः
