partitionmanager - en to sk translation catalogue (470 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
sk: Farby súborového systému

en: File System Color Settings
sk: Nastavenie farieb súborového systému

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete zmeniť podporný program?</para><para><warning>Táto operácia znovu prehľadá zariadenia a vymaže zoznam čakajúcich operácií.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
sk: Naozaj sa má zmeniť podporný program?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
sk: Zmeniť podporný program

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
sk: Nemeniť podporný program

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
sk: Podporný program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
sk: Aktívny podporný program:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
sk: Jednotky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
sk: Uprednostňovaná jednotka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
sk: Bajt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
sk: Súborové systémy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
sk: nenaformátovaný:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
sk: neznámy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
sk: Usporiadanie oddielov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sk: Použiť usporiadanie podľa cylindrov (kompatibilné s Windows XP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
sk: Usporiadanie sektorov:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
sk:  sektorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
sk: Usporiadanie oddielov na predvolené

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
sk: Zaznamenávanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
sk: Skryť správy nižšie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
sk: Ladenie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
sk: Informácia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
sk: Upozornenie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
sk: Chyba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
sk: Predvolený súborový systém:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
sk: Zničenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
sk: Prepísať s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
sk: Náhodnými údajmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
sk: Nulami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
sk: Uložiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
sk: Otvoriť v externom prehliadači

[ctx: @action:button]
en: &Details
sk: &Podrobnosti

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
sk: Nastavuje sa...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sk: Chcete naozaj zrušiť?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
sk: Zrušiť spustené operácie

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
sk: Áno, zrušiť operácie

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
sk: Čakanie na ukončenie operácie...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
sk: Všetky operácie úspešne ukončené.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
sk: Operácie zrušené.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
sk: Vyskytli sa chyby pri aplikovaní operácií. Prerušené.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
sk: Celkový čas:  %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> pre zápis.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
sk: Nepodarilo sa uložiť hlásenie.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> pre zápis.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
sk: Nie je možné spustiť prehliadač.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
sk: Operácie a úlohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
sk: Uplynutý čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
sk: Celkový čas : 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
sk: Operácia: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
sk: Stav

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
sk: Celkovo : %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
sk: Vytvorenie novej tabuľky oddielov na <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
sk: Vytvoriť &novú tabuľku oddielov

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
sk: <para>Naozaj chcete vytvoriť tabuľku oddielov MS-Dos na <filename>%1</filename>?</para><para>Zariadenie má viac ako  2^32 sektorov. Je to viac ako podporuje tabuľka oddielov typu MS-Dos, takže nebudete môcť využiť celé zariadenie.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
sk: Naozaj vytvoriť tabuľku oddielov typu MS-Dos?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
sk: Vytvoriť MS-Dos Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
sk: Zvoľte typ tabuľky oddielov, ktorú chcete vytvoriť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
sk: (ikona)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
sk: <b>Upozornenie:</b> Týmto sa zničia všetky údaje na zariadení!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
sk: Vytvoriť novú skupinu zväzkov

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
sk: Vlastnosti zariadenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
sk: %1 (iba na čítanie)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
sk: dobre

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
sk: ZLE

[ctx: @label]
en: (unknown)
sk: (neznámy)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
sk: Skupina zväzkov LVM

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
sk: Softvérové zariadenie RAID

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
sk: Zariadenie správcu zväzkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
sk: Tabuľka oddielov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioCylinderBased)
en: &Cylinder alignment
sk: Us&poriadanie cylindrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioSectorBased)
en: Sector based align&ment
sk: &Usporiadanie podľa sektorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
sk: Kapacita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
sk: Celkovo sektorov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
sk: Veľkosť logického sektoru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
sk: Fyzická veľkosť sektoru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
sk: Hlavné/Max:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
sk: Stav systému SMART:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
sk: Viac...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
sk: Upraviť dodatočné voľby pripojenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
sk: Upraviť voľby pripojenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
sk: Upravte voľby pripojenia pre tento súborový systém:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
sk: Voľba1,Voľba2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
sk: Úprava bodu pripojenia pre <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete uložiť zmeny, ktoré ste vykonali do súboru so systémovou tabuľkou <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Tým sa prepíše existujúci súbor na vašom pevnom disku. Túto operáciu <emphasis strong='1'>nebude možné vrátiť späť</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
sk: Naozaj uložiť zmeny?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
sk: Nepodarilo sa uložiť body pripojení do súboru <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
sk: Chyba pri ukladaní bodov pripojenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
sk: Používatelia môžu pripojiť a odpojiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
sk: Aktualizovať prístupové doby vzhľadom k úpravám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
sk: Iba na čítanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPassNumber)
en: Pass &Number:
sk: Číslo &priechodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioDeviceNode)
en: De&vice Node
sk: Uzol &zariadenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
sk: Voľby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLabel)
en: &Label
sk: &Menovka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
sk: Žiadne binárne spúšťanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
sk: Bez automatického pripojenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRemove)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
sk: Vybrať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
sk: Bez aktualizácie prístupovej doby k adresárom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelDumpFreq)
en: Dump &Frequency:
sk: Frekvencia výpisov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
sk: Cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
sk: Bez aktualizácie prístupovej doby k súborom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
sk: Synchrónny prístup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
sk: Identifikovať podľa:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
sk: Podpora súborových systémov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
sk: Táto tabuľka zobrazuje, ktoré súborové systémy sú podporované a aké špecifické operácie môžu byť na nich prevedené.
    Niektoré súborové systémy vyžadujú, aby boli nainštalované externé nástroje preto, aby podporovali niektoré operácie. Avšak nie všetky operácie môžu byť prevedené, aj keď sú nainštalované všetky nástroje. Pre viac podrobností, si prosím pozrite dokumentáciu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
sk: Súborový systém

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
sk: Vytvoriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
sk: Zväčšiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
sk: Zmenšiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
sk: Presunúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
sk: Kopírovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
sk: Skontrolovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
sk: Čítať menovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
sk: Zapísať menovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
sk: Prečítať použitie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
sk: Zálohovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
sk: Vrátiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
sk: Podporné nástroje

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
sk: Obnoviť podporu

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
sk: Informácie o oddieli

[ctx: @label partition]
en: File system:
sk: Súborový systém:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
sk: Kapacita:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
sk: Názov šifry:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
sk: Režim šifry:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
sk: Medzisúčet:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
sk: Veľkosť kľúča:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
sk: Užitočný posun:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
sk: Počet sektorov:

[ctx: @label partition]
en: Available:
sk: Dostupné:

[ctx: @label partition]
en: Used:
sk: Využité:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
sk: Veľkosť PE:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
sk: Celkovo PE:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
sk: Voľné PE:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
sk: Vyhradené PE:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sk: Informácie o zariadení

[ctx: @label device]
en: Path:
sk: Cesta:

[ctx: @label device]
en: Type:
sk: Typ:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
sk: Kapacita:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
sk: Celkovo sektorov:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
sk: Veľkosť logického sektoru:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
sk: Fyzická veľkosť sektoru:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
sk: Hlavné/Max:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
sk: Typ oddielu:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
sk: Veľkosť PE:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
sk: Celkovo PE:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
sk: Vyhradené PE:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
sk: Voľné PE:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
sk: Úroveň RAID:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
sk: Veľkosť časti:

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
sk: Celkovo častí:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
sk: Veľkosť Poľa:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
sk: Vloženie oddielu

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
sk: Partition Manager vyžaduje oprávnenia, aby mohol fungovať. Obnovte zariadenia a po zobrazení výzvy sa prihláste.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
sk[0]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu?</para><para>Máte ešte jednu čakajúcu operáciu.</para>
sk[1]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu?</para><para>Máte ešte %1 čakajúce operácie.</para>
sk[2]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu?</para><para>Máte ešte %1 čakajúcich operácií.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
sk: Zahodiť čakajúce operácie a skončiť?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
sk: Ukončiť aplikáciu <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
sk: Vrátiť späť

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
sk: Vrátiť späť poslednú operáciu

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
sk: Odstrániť poslednú operáciu zo zoznamu.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
sk: Vymazať

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
sk: Vymazať všetky operácie

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
sk: Vyprázdniť zoznam čakajúcich operácií.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
sk: Aplikovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
sk: Aplikovať všetky operácie

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
sk: Použiť čakajúce operácie zo zoznamu.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
sk: Nová tabuľka oddielov

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
sk: Vytvoriť novú tabuľku oddielov

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
sk: Vytvoriť novú a prázdnu tabuľku oddielov na zariadení.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
sk: Exportovať tabuľku oddielov

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
sk: Exportovať tabuľku oddielov

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
sk: Exportovať tabuľku oddielov zariadenia do textového súboru.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
sk: Importovať tabuľku oddielov

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
sk: Importovať tabuľku oddielov

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
sk: Importovať tabuľku oddielov z textového súboru.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
sk: Odstrániť skupinu zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
sk: Odstrániť vybranú skupinu zväzkov

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
sk: Odstrániť vybranú skupinu zväzkov.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť skupiny zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť vybranej skupine zväzkov

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
sk: Rozšíriť alebo zmenšiť vybranú skupinu zväzkov.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
sk: Deaktivovať skupinu zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
sk: Deaktivovať vybranú skupinu zväzkov

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
sk: Deaktivovať vybranú skupinu zväzkov pred odpojením vymeniteľných zariadení.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
sk: Stav systému SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
sk: Zobraziť stav systému SMART

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
sk: Zobraziť stav systému SMART zariadenia, ak je podporovaný

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
sk: Zobraziť dialógové okno s vlastnosťami zariadenia

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
sk: Ukáž a zmeň vlastnosti zariadenia

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
sk: Nový

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
sk: Nový oddiel

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
sk: Vytvoriť nový oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
sk: Zmeniť veľkosť/Presunúť

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
sk: Zmeniť veľkosť alebo presunúť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
sk: Zmenšiť, zväčšiť alebo presunúť oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
sk: Odstrániť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
sk: Odstrániť oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
sk: Zničiť

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
sk: Zničiť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
sk: Zničiť oddiel tak, že jeho obsah nebude možné obnoviť.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
sk: Kopírovať oddiel

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
sk: Skopírovať existujúci oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
sk: Vložiť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
sk: Vložiť skopírovaný oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
sk: Upraviť bod pripojenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
sk: Upraviť bod pripojenia

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
sk: Upraviť bod pripojenia oddielu a voľby.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sk: Pripojiť

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
sk: Pripojiť alebo odpojiť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
sk: Pripojiť alebo odpojiť oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
sk: Odomknúť

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
sk: Uzamknúť alebo odomknúť šifrovaný oddiel

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
sk: Uzamknúť alebo odomknúť šifrovaný oddiel.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
sk: Skontrolovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
sk: Skontrolovať oddiel

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
sk: Skontrolovať chyby súborového systému na oddieli.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
sk: Zobraziť dialógové okno s vlastnosťami oddielu

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
sk: Zobraziť a upraviť vlastnosti oddielu (menovka, príznaky oddielu, atď.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
sk: Zálohovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
sk: Zálohovať oddiel

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
sk: Zálohovať oddiel do súboru s obrazom.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sk: Obnoviť

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
sk: Obnoviť oddiel

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
sk: Obnoviť oddiel zo súboru s obrazom.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
sk: Nová skupina zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
sk: Vytvoriť novú skupinu zväzkov LVM

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
sk: Vytvoriť novú skupinu zväzkov ako zariadenie.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
sk: Podporované súborové systémy

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
sk: Zobraziť informácie o podporovaných súborových systémoch

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
sk: Zobraziť informácie o podporovaných súborových systémoch.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
sk: Obnoviť zariadenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
sk: Obnoviť všetky zariadenia

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
sk: Obnov zoznam zariadení.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
sk: Vymazať záznam

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
sk: Vymazať výstup záznamu

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
sk: Vymazať panel s výstupom záznamu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
sk: Uložiť záznam

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
sk: Uložiť výstup záznamu

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
sk: Uložiť výstup záznamu do súboru.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
sk: O knižnici KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
sk: Zobraziť dialógové okno O KPMcore

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
sk: Zobraziť dialógové okno O KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
sk[0]: Jedna čakajúca operácia
sk[1]: %1 čakajúce operácie
sk[2]: %1 čakajúcich operácií

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
sk: Používa sa zásuvný modul podporného programu: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
sk: Prehľadávajú sa zariadenia...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
sk: Prehľadávanie dokončené.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete znova prehľadať zariadenia?</para><para><warning>Táto operácia vymaže zoznam čakajúcich operácií.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
sk: Naozaj znova prehľadať zariadenia?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
sk: Znovu prehľadať zariadenia

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete použiť uvedené čakajúce operácie?</para><para><warning>Natrvalo tým upravíte vaše disky.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
sk: Aplikovať čakajúce operácie?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
sk: Aplikovať čakajúce operácie

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
sk: Aplikujú sa operácie...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
sk: Vrátiť späť operáciu: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
sk: Naozaj chcete vymazať zoznam čakajúcich operácií?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
sk: Vymazať čakajúce operácie?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
sk: Vymazať čakajúce operácie

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
sk: Vymazanie zoznamu čakajúcich operácií.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename> pre import

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
sk: Chyba importu tabuľky oddielov

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename>pre import: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
sk: Nie je možné otvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> počas pokusu o import z <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
sk: Importovaný súbor <filename>%1</filename> neobsahuje platnú tabuľku oddielov.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
sk: Chyba počas importu tabuľky oddielov

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
sk: Nájdený viacej ako jeden typ tabuľky oddielov v importovanom súbore (riadok č. %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
sk: Typ tabuľky oddielov "%1" nie je známy (riadok č. %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
sk: Typ tabuľky oddielov "%1" nie je podporovaný pre import (line %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
sk: Nájdený oddiel ale nie typ tabuľky oddielov (riadok č. %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
sk: Oddiel %1 by bol mimo rozsahu hraníc zariadenia (riadok č. %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
sk: Oddiel %1 má koniec pred začiatočným sektorom (riadok č. %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
sk: Nerozpoznaná úloha oddielu "%1" pre oddiel %2 (riadok č. %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
sk: Nenájdený rodičovský oddiel alebo tabuľka oddielov pre oddiel %1 (riadok č. %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
sk: Typ tabuľky oddielov  "%1" nepodporuje rozšírené oddiely, jedna však bola nájdená (riadok č. %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súborový systém "%1" pre oddiel %2 (riadok č. %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
sk: Nepodarilo sa spracovať riadok č. %1 z importovaného súboru. Ignoruje sa.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
sk: Chyba exportu tabuľky oddielov

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
sk: <para>Nenašli sa podporné nástroje pre súborové systémy na vašom pevnom disku vášho počítača:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Oddiel</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Súborový Systém</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Podporné nástroje</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Pokiaľ nebudú nájdené nástroje pre tieto súborové systémy, nebude možné ich upraviť.</para><para>Bolo by vhodné nájsť tieto podporné nástroje v správcovi balíkov vašej distribúcie.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
sk: Chýbajú balíky podpory súborového systému

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
sk: Nerozpoznané zariadenie "%1"

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
sk: Nerozpoznaný oddiel "%1"

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
sk: Chyba otvorenia oddielu

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
sk: Správca oddielov pre KDE

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
sk: Zariadenia

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
sk: Čakajúce operácie

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
sk: Výstup záznamu

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
sk: Vytvorenie nového oddielu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (partitionToolBar)
en: Partition Manager Toolbar
sk: Panel nástrojov správcu oddielov

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
sk: Zariadenie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
sk: Vybrať aktuálne zariadenie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
sk: Oddiel

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
sk: Zobrazené panely

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
sk: %1 [Zašifrované]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
sk: Súborový systém na oddieli <filename>%1</filename> sa nepodarilo pripojiť.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
sk: Nie je možné pripojiť súborový systém.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
sk: Súborový systém na oddieli <filename>%1</filename> sa nepodarilo odpojiť.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
sk: Nie je možné odpojiť súborový systém.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
sk: Šifrovaný súborový systém na oddieli <filename>%1</filename> sa nepodarilo odomknúť.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
sk: Nepodarilo sa odomknúť zašifrovaný súborový systém.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
sk: Šifrovaný súborový systém na oddieli <filename>%1</filename> sa nepodarilo uzamknúť.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
sk: Nepodarilo sa uzamknúť zašifrovaný súborový systém.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
sk[0]: <para>Na zariadení už je 1 hlavný oddiel. Je to maximálny počet, ktorý dokáže tabuľka oddielov spracovať.</para> <para>Nemôžete vytvárať, vkladať alebo obnovovať hlavné oddiely, pokiaľ neodstránite existujúci.</para>
sk[1]: <para>Na zariadení už sú  %1 primárne partície. Je to maximálny počet, ktorý povolí tabuľka partícií.</para> <para>Nemôžete vytvárať, vkladať alebo obnovovať primárne partície, pokiaľ nevymažete existujúce.</para>
sk[2]: <para>Na zariadení už je  %1 primárnych partícií. Je to maximálny počet, ktorý povolí tabuľka partícií.</para> <para>Nemôžete  vytvárať, vkladať alebo obnovovať primárne partície, pokiaľ nevymažete existujúce.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
sk: Príliš veľa hlavných oddielov.

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
sk: <para>Oddiel <filename>%1</filename> sa momentálne nedá odstrániť, pretože jeden alebo viac oddielov s vyššími logickými číslami sú pripojené.</para><para>Prosím, najskôr odpojte všetky oddiely s vyššími logickými číslami ako %2. </para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
sk: Nedá sa odstrániť oddiel.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
sk: Naozaj chcete odstrániť oddiel, ktorý je práve v schránke? Po odstránení ho už nebude možné vložiť.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
sk: Naozaj odstrániť oddiel v schránke?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
sk: Odstrániť

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
sk: Oddiel <filename>%1</filename> má rovnaké umiestnenie a veľkosť aj po zmene veľkosti/presunutí. Ignoruje sa operácia.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
sk: Oddiel <filename>%1</filename> bol skopírovaný do schránky.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky údaje na oddieli <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Prepísanie jedného oddielu druhým (alebo súborom s obrazom) zničí všetky údaje na tomto cieľovom oddieli.</para><para> Ak budete teraz pokračovať a aplikujete všetky operácie v hlavnom okne, všetky uložené údaje na <filename>%1</filename>budú nenávratne prepísané.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
sk: Naozaj prepísať existujúci oddiel?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
sk: Prepísať oddiel

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
sk: <para>Vybraný oddiel nie je dosť veľký pre uchovanie zdrojového oddielu alebo záložného súboru. </para><para>Vyberte iný cieľ, alebo zmeňte veľkosť oddielu tak, aby bol veľký ako zdroj. </para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
sk: Cieľ nie je dostatočne veľký

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
sk: <para>Nie je možné vytvoriť dosť veľký cieľový oddiel pre uchovanie zdroja.</para><para>Môže sa to stať vtedy, keď nie sú všetky oddiely na zariadení správne usporiadané, alebo keď sa kopíruje hlavný oddiel do rozšíreného.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
sk: Nedá sa vytvoriť cieľový oddiel.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
sk: Súborový systém v súbore s obrazom <filename>%1</filename> je príliš veľký na to, aby bol obnovený na vybraný oddiel.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
sk: Nie je dostatok miesta na obnovu súborového systému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
sk: Oddiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
sk: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
sk: Bod pripojenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
sk: Menovka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition Label
sk: Menovka oddielu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition UUID
sk: UUID oddielu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
sk: Veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
sk: Využité

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
sk: Dostupné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
sk: Prvý sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
sk: Posledný sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
sk: Počet sektorov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
sk: Príznaky

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
sk: Vlastnosti oddielu: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
sk: (žiadne nájdené)

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
sk: Minimálne jedna logický oddiel je pripojený.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
sk: pripojené na <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
sk: pripojené

[ctx: @item uuid]
en: (none)
sk: (žiadne)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky údaje na oddieli <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Zmena súborového systému, ktorý je teraz na disku vymaže celý jeho obsah. Ak budete pokračovať a aplikujete všetky operácie v hlavnom okne, všetky údaje na <filename>%1</filename>budú nenávratne stratené.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
sk: Naozaj naformátovať  <filename>%1</filename> súborovým systémom %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
sk: Zmeniť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
sk: Nemeniť súborový systém

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky údaje na oddieli <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Opätovné vytvorenie súborového systému, ktorý je teraz na disku, vymaže celý jeho obsah. Ak budete pokračovať a aplikujete výslednú operáciu v hlavnom okne, všetky údaje na <filename>%1</filename>budú nenávratne stratené.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
sk: Naozaj znovu vytvoriť súborový systém na <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
sk: Znovu vytvoriť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
sk: Nevytvoriť súborový systém

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
sk: Súborový systém:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
sk: Tento súborový systém nepodporuje nastavenie menovky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
sk: Týmto sa znovu naformátuje súborový systém, čím sa stratí celý obsah, ale zostane ten istý typ súborového systému.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
sk: Znovu vytvoriť existujúci súborový systém

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
sk: Typ oddiel:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
sk: Menovka:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
sk: Stav:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
sk: Dostupné:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
sk: Využité:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
sk: Počet sektorov:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFlags)
en: &Flags:
sk: Príznaky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionLabel)
en: Partition Label:
sk: Menovka oddielu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPartitionUuid)
en: Partition UUID:
sk: UUID oddielu:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
sk: Prosím vyberte zariadenie.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
sk: Na tomto zariadení nebola nájdená platná tabuľka oddielov.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
sk: Zmeniť veľkosť / Presunúť :<filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
sk: %2Zadajte heslo pre %1:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
sk: Neplatné heslo.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť skupiny zväzkov

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
sk: Prehľadávanie zariadení...

[ctx: @label]
en: Scanning...
sk: Prehľadáva sa...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
sk: Prehľadávanie zariadenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
sk: Usporiadať oddiely

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
sk: Rozšírené

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
sk: &Rozšírené

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition type:
sk: Typ oddielu:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
sk: Súborový systém:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
sk: Nastaviť šifrovanie pre tento súborový systém pomocou LUKS. Budete vyzvaný na zadanie hesla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
sk: Šifrovať pomocou LUKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
sk: Názov logického zväzku:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
sk: Menovka:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
sk: Minimálna veľkosť:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
sk: Maximálna veľkosť:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
sk: Voľné miesto pred:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
sk: Veľkosť:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
sk: Voľné miesto za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPermission)
en: Permissions
sk: Prístupové práva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Allow everyone to write and read on this device
sk: Umožniť každému zapisovať a čítať na tomto zariadení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionEveryone)
en: Everyone
sk: Každý

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
sk: Povoliť zápis a čítanie na tomto zariadení iba používateľovi root, budete musieť nastaviť povolenia pre jednotlivé priečinky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_permissionOnlyRoot)
en: Only Root
sk: Iba root

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
sk: Hlav&ný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
sk: Rozšírená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
sk: &Logický

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
sk: Vlastnosti systému SMART: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
sk: Uložiť hlásenie systému SMART

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
sk: žiadne

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
sk: Pred zlyhaním

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
sk: Zastaralý

[ctx: @item:intable]
en: Online
sk: Pripojený

[ctx: @item:intable]
en: Offline
sk: Odpojený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
sk: Sériové číslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
sk: Revízia firmwaru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
sk: Teplota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
sk: Chybné sektory:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
sk: Zapnuté:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
sk: Počet zapnutí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
sk: Samotestovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
sk: Celkové zhodnotenie:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
sk: Nepodarilo sa uložiť hlásenie systému SMART.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
sk: Atribút

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
sk: Typ chyby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
sk: Typ aktualizácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
sk: Najhoršie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
sk: Aktuálny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
sk: Prah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
sk: Ohodnotenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný výstupný súbor <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
sk: Chyba pri ukladaní súboru záznamu

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
sk: Náročnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
sk: Náročnosť

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
sk: Čas

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
sk: Správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
sk: Názov skupiny zväzkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
sk: Veľkosť fyzickej oblasti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
sk: Celkovo LV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
sk: Typ Skupiny zväzkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
sk: Celková veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
sk: Celkovo sektorov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
sk: Využitá veľkosť:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
sk: <application>Správca oddielov pre KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
sk: Spravujte svoje disky, oddiely a súborové systémy

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
sk: Predošlý správca

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sk: Správca

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
sk: Predošlý správca Calamares

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
sk: LVM podpora

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
sk: UDF podpora

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
sk: Návrh miniaplikácie oddielov

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
sk: Vylepšená podpora systému SMART

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
sk: Zariadenie na spravovanie

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
sk: Je to po prvýkrát, čo je spustený Správca oddielov pre KDE?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
sk: Skryť nasledovné správy záznamu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
sk: Usporiadanie sektorov na oddieli

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sk: Použiť usporiadanie podľa cylindrov (kompatibilné s Windows XP)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
sk: Usporiadať oddiely na predvolené

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
sk: Farby súborových systémov

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
sk: Zobraziť panel s ponukou aplikácie

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
sk: Zásuvný modul podporného programu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
sk: Uprednostňovaná jednotka:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
sk: <para>Nastavený zásuvný modul "%1" podporného programu sa nepodarilo načítať.</para><para>Miesto toho sa načíta predvolený zásuvný modul "%2" podporného programu.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
sk: Chyba: Nepodarilo sa načítať zásuvný modul podporného programu

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
sk: <para>Ani nastavený ("%1") ani predvolený ("%2") zásuvný modul podporného programu sa nepodarilo načítať.</para><para> Prosím, skontrolujte vašu inštaláciu.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
sk: Stľpce
