partitionmanager - en to sr@ijekavian translation catalogue (486 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
sr@ijekavian: Опште

en: General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
sr@ijekavian: Боје фајл система

en: File System Color Settings
sr@ijekavian: Поставке боја за фајл системе

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: Advanced Settings
sr@ijekavian: Напредне поставке

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
sr@ijekavian: <para>Желите ли заиста да промените позадину?</para><para><warning>Ово ће такође поново скенирати уређаје, па тако и очистити списак наступајућих операција.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
sr@ijekavian: Заиста променити позадину?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
sr@ijekavian: Промијени позадину

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
sr@ijekavian: Не мијењај позадину

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Backend
sr@ijekavian: Позадина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
sr@ijekavian: Активна позадина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Units
sr@ijekavian: Јединице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preferred unit:
sr@ijekavian: Жељена јединица:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
sr@ijekavian: B

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
sr@ijekavian: Фајл системи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_7)
en: ReiserFS:
sr@ijekavian: рајзер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_15)
en: UFS:
sr@ijekavian: УФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_31)
en: ISO 9660:
sr@ijekavian: ИСО‑9660:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_24)
en: OCFS2:
sr@ijekavian: ОЦФС2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_22)
en: XFS:
sr@ijekavian: ИксФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_27)
en: NILFS2:
sr@ijekavian: НИЛФС‑2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_6)
en: FAT16:
sr@ijekavian: ФАТ‑16:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
sr@ijekavian: продужена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_33)
en: LUKS2:
sr@ijekavian: ЛУКС‑2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
sr@ijekavian: неформатирано:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_30)
en: UDF:
sr@ijekavian: УФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_25)
en: ZFS:
sr@ijekavian: ЗФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_3)
en: ext4:
sr@ijekavian: екст‑4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_10)
en: HPFS:
sr@ijekavian: ХПФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_11)
en: JFS:
sr@ijekavian: ЈФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_2)
en: ext3:
sr@ijekavian: екст‑3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_8)
en: Reiser4:
sr@ijekavian: рајзер‑4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_21)
en: Btrfs:
sr@ijekavian: бтрфс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: ext2:
sr@ijekavian: екст‑2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_29)
en: F2FS:
sr@ijekavian: Ф2ФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_28)
en: LVM2 PV:
sr@ijekavian: ЛВМ‑2 ПВ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_26)
en: exFAT:
sr@ijekavian: ексФАТ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_9)
en: NTFS:
sr@ijekavian: НТФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_20)
en: LUKS:
sr@ijekavian: ЛУКС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_4)
en: Linux Swap:
sr@ijekavian: линукс-размијена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_32)
en: FAT12:
sr@ijekavian: ФАТ‑12:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_12)
en: HFS:
sr@ijekavian: ХФС:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_5)
en: FAT32:
sr@ijekavian: ФАТ‑32:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_14)
en: HFS+:
sr@ijekavian: ХФС плус:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
sr@ijekavian: непознато:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
sr@ijekavian: Поравнање партиције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCylinderAlignment)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sr@ijekavian: Поравнање на основу цилиндара (сагласно са Виндоузом ИксП)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sector alignment:
sr@ijekavian: Поравнање сектора:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
sr@ijekavian:  сектора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
sr@ijekavian: Поравнање како је подразумевано

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
sr@ijekavian: Биљежење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide messages below:
sr@ijekavian: Сакриј поруке испод:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
sr@ijekavian: исправљања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
sr@ijekavian: информација

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
sr@ijekavian: упозорења

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
sr@ijekavian: грешака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Default file system:
sr@ijekavian: Подразумевани фајл систем:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
sr@ijekavian: Сецкање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
sr@ijekavian: Пребриши:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
sr@ijekavian: насумичним подацима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Zeros
sr@ijekavian: нулама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
sr@ijekavian: Сачувај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
sr@ijekavian: Отвори у спољашњем прегледачу

[ctx: @action:button]
en: &Details
sr@ijekavian: &Детаљи

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
sr@ijekavian: Подешавам...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sr@ijekavian: Заиста желите да откажете?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
sr@ijekavian: Отказивање покренутих операција

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
sr@ijekavian: Да, откажи операције

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
sr@ijekavian: Чекам да се операција заврши...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
sr@ijekavian: Све операције су успјешно завршене.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
sr@ijekavian: Операције су отказане.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
sr@ijekavian: Грешка при примјени операција. Прекинуто.

[ctx: @info:progress]
en: [%1/%2] - %3: %4
sr@ijekavian: [%1/%2] — %3: %4

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
sr@ijekavian: Укупно вријеме: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл ради уписивања у <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам извјештај.

[ctx: @info]
en: The configured external browser could not be run. Please check your settings.
sr@ijekavian: Подешени спољашњи прегледач не може се покренути. Провјерите поставке.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
sr@ijekavian: Не могу да покренем прегледач

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл <filename>%1</filename> ради уписа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
sr@ijekavian: операције и послови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
sr@ijekavian: протекло вријеме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
sr@ijekavian: Укупно вријеме: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
sr@ijekavian: Операција: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
sr@ijekavian: Стање

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
sr@ijekavian: Укупно: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Прављење нове табеле партиција на <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
sr@ijekavian: &Направи нову табелу партиција

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
sr@ijekavian: <para>Желите ли заиста да направите МС‑ДОС табелу партиција на <filename>%1</filename>?</para><para>Овај уређај има више од 2^32 сектора, колико највише подржава МС‑ДОС табела партиција. Зато нећете моћи да искористите цео уређај.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
sr@ijekavian: Заиста направити МС‑ДОС табелу партиција?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
sr@ijekavian: Направи МС‑ДОС

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
sr@ijekavian: Изаберите тип табеле партиција коју желите да направите:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioGPT)
en: GPT
sr@ijekavian: ГПТ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioMSDOS)
en: MS-Dos
sr@ijekavian: МС‑ДОС

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
sr@ijekavian: (иконица)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
sr@ijekavian: <b>Пажња:</b> Ово ће уништити све податке на уређају!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
sr@ijekavian: Прављење нове деоне групе

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Својства уређаја: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
sr@ijekavian: %1 (само за читање)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
sr@ijekavian: добар

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
sr@ijekavian: ЛОШ

[ctx: @label]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознато)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
sr@ijekavian: ЛВМ деона група

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
sr@ijekavian: Уређај менаџера делова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
sr@ijekavian: Табела партиција:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
sr@ijekavian: Капацитет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
sr@ijekavian: Укупно сектора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
sr@ijekavian: Величина логичког сектора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
sr@ijekavian: Величина физичког сектора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
sr@ijekavian: Примарних/макс.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
sr@ijekavian: СМАРТ стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
sr@ijekavian: Још...

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
sr@ijekavian: Уређивање додатних опција монтирања

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
sr@ijekavian: Уређивање опција монтирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
sr@ijekavian: Уредите опције монтирања за овај фајл систем:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
sr@ijekavian: opcija1,opcija2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Уређивање тачке монтирања за <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
sr@ijekavian: <para>Да ли желите да сачувате измјене које сте направили у фајлу системске табеле <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Ово ће пребрисати постојећи фајл на хард‑диску и <emphasis strong='1'>не може се опозвати</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
sr@ijekavian: Заиста сачувати измјене?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
sr@ijekavian: Сачувај измјене

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам тачке монтирања у фајл <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
sr@ijekavian: Грешка при уписивању тачака монтирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
sr@ijekavian: Корисници могу да монтирају и демонтирају

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
sr@ijekavian: Ажурирај времена приступа у односу на измјену

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
sr@ijekavian: Само за читање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
sr@ijekavian: Опције:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
sr@ijekavian: Без извршавања програма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
sr@ijekavian: Без аутоматског монтирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
sr@ijekavian: Изабери...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
sr@ijekavian: Без ажурирања времена̂ приступа фасциклама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
sr@ijekavian: Тип:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
sr@ijekavian: Без ажурирања времена̂ приступа фајловима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
sr@ijekavian: Синхрони приступ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
sr@ijekavian: Препознај по:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
sr@ijekavian: Подршка за фајл системе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
sr@ijekavian: Ова табела приказује који фајл системи су подржани и који поступци могу бити изведени над њима.
    За подршку неких фајл система потребно је да су инсталиране спољашње алатке. Чак и када су тражене алатке инсталиране, не могу сви поступци бити изведени над свим фајл системима. Погледајте документацију за детаље.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
sr@ijekavian: фајл систем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
sr@ijekavian: прављење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
sr@ijekavian: ширење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
sr@ijekavian: скупљање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
sr@ijekavian: премијештање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
sr@ijekavian: копирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
sr@ijekavian: провјера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
sr@ijekavian: читање етикете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
sr@ijekavian: писање етикете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
sr@ijekavian: читање искоришћења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
sr@ijekavian: архивирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
sr@ijekavian: враћање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
sr@ijekavian: Алатке за подршку

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
sr@ijekavian: Поново провјери подршку

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
sr@ijekavian: Подаци

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
sr@ijekavian: Подаци о партицији

[ctx: @label partition]
en: File system:
sr@ijekavian: Фајл систем:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
sr@ijekavian: Капацитет:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
sr@ijekavian: Назив шифрара:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
sr@ijekavian: Режим шифрара:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
sr@ijekavian: Дисперзија:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
sr@ijekavian: Величина кључа:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
sr@ijekavian: Помак товара:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
sr@ijekavian: Први сектор:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
sr@ijekavian: Посљедњи сектор:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
sr@ijekavian: Број сектора:

[ctx: @label partition]
en: Available:
sr@ijekavian: Доступно:

[ctx: @label partition]
en: Used:
sr@ijekavian: Искоришћено:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
sr@ijekavian: Величина физичког опсега:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
sr@ijekavian: Укупно физичких опсега:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
sr@ijekavian: Слободних физичких опсега:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
sr@ijekavian: Резервисаних физичких опсега:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sr@ijekavian: Подаци о уређају

[ctx: @label device]
en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

[ctx: @label device]
en: Type:
sr@ijekavian: Тип:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
sr@ijekavian: Капацитет:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
sr@ijekavian: Укупно сектора:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
sr@ijekavian: Величина логичког сектора:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
sr@ijekavian: Величина физичког сектора:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
sr@ijekavian: Примарних/макс.:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
sr@ijekavian: Тип дела:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
sr@ijekavian: Величина физичког опсега:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
sr@ijekavian: Укупно физичких опсега:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
sr@ijekavian: Резервисаних физичких опсега:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
sr@ijekavian: Слободних физичких опсега:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
sr@ijekavian: Уметање партиције

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>Желите ли заиста да напустите програм?</para><para>Још увијек треба да се обави %1 операција.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>Желите ли заиста да напустите програм?</para><para>Још увијек треба да се обаве %1 операције.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>Желите ли заиста да напустите програм?</para><para>Још увијек треба да се обави %1 операција.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Желите ли заиста да напустите програм?</para><para>Још увијек треба да се обави једна операција.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
sr@ijekavian: Одбацити преостале операције и изаћи?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
sr@ijekavian: Напусти <application>%1</application>|/|Напусти <application>$[аку %1]</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
sr@ijekavian: Опозови

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
sr@ijekavian: Опозив посљедње операције

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
sr@ijekavian: Уклони посљедњу операцију са списка.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
sr@ijekavian: Очисти све операције

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
sr@ijekavian: Испразни списак наступајућих операција.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
sr@ijekavian: Примијени

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
sr@ijekavian: Примијени све операције

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
sr@ijekavian: Примијени наступајуће операције са списка.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
sr@ijekavian: Нова табела партиција

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
sr@ijekavian: Направи нову табелу партиција

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
sr@ijekavian: Прави нову и празну табелу партиција на уређају.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
sr@ijekavian: Извези табелу партиција

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
sr@ijekavian: Извези табелу партиција

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
sr@ijekavian: Извезите табелу партиција уређаја у текстуални фајл.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
sr@ijekavian: Увези табелу партиција

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
sr@ijekavian: Увези табелу партиција

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
sr@ijekavian: Увезите табелу партиција из текстуалног фајла.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
sr@ijekavian: Уклони деону групу

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
sr@ijekavian: Уклони изабрану деону групу

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
sr@ijekavian: Уклања изабрану деону групу.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
sr@ijekavian: Промјени величину деоне групе

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
sr@ijekavian: Промјени величину изабране деоне групе

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
sr@ijekavian: Проширује или сажима изабрану деону групу.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
sr@ijekavian: Деактивирај деону групу

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
sr@ijekavian: Деактивирај изабрану деону групу

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
sr@ijekavian: Деактивира изабрану деону групу пре извлачења уклоњивог уређаја.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
sr@ijekavian: СМАРТ стање

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
sr@ijekavian: Прикажи СМАРТ стање

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
sr@ijekavian: Прикажите СМАРТ стање уређаја, ако је подржано.

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
sr@ijekavian: Прикажи дијалог својстава уређаја

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
sr@ijekavian: Приказ и измјена својстава уређаја

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
sr@ijekavian: Нова

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
sr@ijekavian: Нова партиција

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
sr@ijekavian: Направи нову партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
sr@ijekavian: Измијени/помјери

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
sr@ijekavian: Мијења величину или помијера партицију

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
sr@ijekavian: Скупља, шири или помијера постојећу партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
sr@ijekavian: Обриши партицију

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
sr@ijekavian: Брише партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
sr@ijekavian: Исјецкај

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
sr@ijekavian: Исјецкај партицију

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
sr@ijekavian: Уништава партицију тако да се садржај не може повратити.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
sr@ijekavian: Копирај партицију

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
sr@ijekavian: Копира постојећу партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
sr@ijekavian: Налијепи партицију

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
sr@ijekavian: Наљепљује копирану партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
sr@ijekavian: Уреди тачку монтирања

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
sr@ijekavian: Уреди тачку монтирања

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
sr@ijekavian: Уређивање опција и тачке монтирања уређаја.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sr@ijekavian: Монтирај

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
sr@ijekavian: Монтирај или демонтирај партицију

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
sr@ijekavian: Монтира или демонтира партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
sr@ijekavian: Откључај

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
sr@ijekavian: Откључај или закључај шифровану партицију

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
sr@ijekavian: Откључава или закључава шифровану партицију.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
sr@ijekavian: Провјери

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
sr@ijekavian: Провјери партицију

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
sr@ijekavian: Провјерава да ли фајл систем на партицији има грешке.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
sr@ijekavian: Прикажи дијалог својстава партиције

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
sr@ijekavian: Приказ и измјена својстава партиције (етикета, заставице партиције, итд.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
sr@ijekavian: Архивирај

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
sr@ijekavian: Архивирај партицију

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
sr@ijekavian: Архивира партицију у фајл одраза.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sr@ijekavian: Поврати

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
sr@ijekavian: Поврати партицију

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
sr@ijekavian: Враћа партицију из фајла одраза.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
sr@ijekavian: Нова деона група

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
sr@ijekavian: Направи нову ЛВМ деону групу

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
sr@ijekavian: Прави нову ЛВМ деону групу као уређај.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
sr@ijekavian: Подршка за фајл системе

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
sr@ijekavian: Приказ података о подршци фајл система

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
sr@ijekavian: Приказ података о подржаним фајл системима.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
sr@ijekavian: Освјежи уређаје

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
sr@ijekavian: Освјежи све уређаје

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
sr@ijekavian: Обнавља списак уређаја.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
sr@ijekavian: Очисти дневник

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
sr@ijekavian: Очисти дневнички излаз

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
sr@ijekavian: Очистите панел дневничког излаза.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
sr@ijekavian: Сачувај дневник

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
sr@ijekavian: Сачувај дневнички излаз

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
sr@ijekavian: Сачувајте дневнички излаз у фајл.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
sr@ijekavian: О библиотеци КПМ‑језгро

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
sr@ijekavian: Прикажи дијалог о КПМ‑језгру

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
sr@ijekavian: Приказује дијалог о КПМ‑језгру.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
sr@ijekavian[0]: %1 наступајућа операција
sr@ijekavian[1]: %1 наступајуће операције
sr@ijekavian[2]: %1 наступајућих операција
sr@ijekavian[3]: 1 наступајућа операција

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
sr@ijekavian: Користим прикључак позадине: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
sr@ijekavian: Скенирам уређаје...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
sr@ijekavian: Скенирање завршено.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
sr@ijekavian: <para>Желите ли заиста да поново скенирате уређаје?</para><para><warning>Ово ће такође очистити списак наступајућих операција.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
sr@ijekavian: Поново скенирати уређаје?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
sr@ijekavian: Скенирај уређаје

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
sr@ijekavian: <para>Желите ли заиста да примијените наступајуће операције наведене испод?</para><para><warning>То ће трајно измијенити ваш диск.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
sr@ijekavian: Примијенити наступајуће операције?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
sr@ijekavian: Примијени наступајуће операције

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
sr@ijekavian: Примјењујем операције...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
sr@ijekavian: Опозивам операцију: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да очистите списак наступајућих операција?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
sr@ijekavian: Очистити наступајуће операције?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
sr@ijekavian: Очисти наступајуће операције

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
sr@ijekavian: Чистим списак наступајућих операција.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
sr@ijekavian: Не могу да отворим улазни фајл <filename>%1</filename> ради увоза.

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
sr@ijekavian: Грешка при увозу табеле партиција

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим улазни фајл <filename>%1</filename> ради увоза: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да отворим привремени фајл <filename>%1</filename> при покушају увоза из <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
sr@ijekavian: Фајл увоза <filename>%1</filename> не садржи добру табелу партиција.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
sr@ijekavian: Грешка при увозу табеле партиција

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
sr@ijekavian: Фајл увоза садржи више од једног типа табеле партиција (ред %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
sr@ijekavian: Тип табеле партиција „%1“ није познат (ред %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
sr@ijekavian: Тип табеле партиција „%1“ није подржан за увоз (ред %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
sr@ijekavian: Нађена партиција али нема типа табеле партиција (ред %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
sr@ijekavian: Партиција %1 била би изван граница уређаја (ред %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
sr@ijekavian: Партиција %1 има крај пре почетка сектора (ред %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
sr@ijekavian: Непозната улога партиције „%1“ за партицију %2 (ред %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
sr@ijekavian: Нема родитељске партиције или табеле партиција за партицију %1 (ред %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
sr@ijekavian: Тип табеле партиција „%1“ не подржава продужене партиције, али је таква нађена (ред %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
sr@ijekavian: Не могу да направим фајл систем „%1“ за партицију %2 (ред %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим ред %1 из фајла увоза. Игноришем га.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
sr@ijekavian: Грешка при увозу табеле партиција

en: <tr><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td><td><link>%4</link></td></tr>
sr@ijekavian: <html><tr><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td><td><link>%4</link></td></tr></html>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
sr@ijekavian: <para>Није нађена ниједна алатка за подршку фајл система тренутно присутних на овом рачунару:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>партиција</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>фајл систем</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>алатке</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>УРЛ</td></tr>%1</table><para>Ове фајл системе неће моћи да мењате док год тражене алатке за подршку не буду инсталиране.</para><para>Требало би да можете да нађете ове алатке у менаџеру пакета своје дистрибуције.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
sr@ijekavian: Недостају пакети подршке за фајл системе

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
sr@ijekavian: КДЕ‑ов менаџер партиција

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
sr@ijekavian: Наступајуће операције

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
sr@ijekavian: Излаз дневника

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
sr@ijekavian: Прављење нове партиције

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
sr@ijekavian: Уређај

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
sr@ijekavian: Избор текућег уређаја

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sr@ijekavian: Алатке

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
sr@ijekavian: Партиција

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
sr@ijekavian: Приказани панели

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
sr@ijekavian: %1 [шифровано]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
sr@ijekavian: Фајл систем на партицији <filename>%1</filename> не може да се монтира.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
sr@ijekavian: Не могу да монтирам фајл систем.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
sr@ijekavian: Фајл систем на партицији <filename>%1</filename> не може да се демонтира.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
sr@ijekavian: Не могу да демонтирам фајл систем.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
sr@ijekavian: Шифровани фајл систем на партицији <filename>%1</filename> не може да се откључа.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
sr@ijekavian: Не могу да откључам шифровани фајл систем.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
sr@ijekavian: Шифровани фајл систем на партицији <filename>%1</filename> не може да се закључа.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
sr@ijekavian: Не могу да закључам шифровани фајл систем.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
sr@ijekavian[0]: <para>Већ постоји %1 примарна партиција на овом уређају, што је највећи број који дати тип табеле партиција може да садржи.</para><para>Не можете направити, налијепити нити повратити примарну партицију на уређају прије него што обришете постојећу.</para>
sr@ijekavian[1]: <para>Већ постоје %1 примарне партиције на овом уређају, што је највећи број који дати тип табеле партиција може да садржи.</para><para>Не можете направити, налијепити нити повратити примарну партицију на уређају прије него што обришете постојећу.</para>
sr@ijekavian[2]: <para>Већ постоји %1 примарних партиција на овом уређају, што је највећи број који дати тип табеле партиција може да садржи.</para><para>Не можете направити, налијепити нити повратити примарну партицију на уређају прије него што обришете постојећу.</para>
sr@ijekavian[3]: <para>Већ постоји једна примарна партиција на овом уређају, што је највећи број који дати тип табеле партиција може да садржи.</para><para>Не можете направити, налијепити нити повратити примарну партицију на уређају прије него што обришете постојећу.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
sr@ijekavian: Превише примарних партиција

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
sr@ijekavian: <para>Партиција <filename>%1</filename> тренутно не може бити обрисана јер су једна или више партиција са вишим логичким бројем још увијек монтиране.</para><para>Прво демонтирајте све партиције са логичким бројем вишим од %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
sr@ijekavian: Не могу да обришем партицију

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете партицију која је тренутно у клипборду? Након брисања она више неће бити доступна за наљепљивање.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
sr@ijekavian: Заиста обрисати партицију у клипборду?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
sr@ijekavian: Партиција <filename>%1</filename> има исти положај и величину након измене/помијерања. Занемарујем операцију.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
sr@ijekavian: Партиција <filename>%1</filename> је копирана у клипборд.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
sr@ijekavian: <para><warning>Изгубићете све податке на партицији  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Пребрисавање једне партиције другом (или фајлом одраза) уништиће све податке на одредишној партицији.</para><para>Ако сада наставите и примијените операције из главног прозора, сви подаци тренутно ускладиштени на <filename>%1</filename> биће неповратно пребрисани.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
sr@ijekavian: Заиста пребрисати постојећу партицију?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
sr@ijekavian: Пребриши партицију

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
sr@ijekavian: <para>Изабрана партиција није довољно велика да прими изворну партицију или фајл архиве.</para><para>Изаберите друго одредиште или повећајте партицију да буде велика као и извор.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
sr@ijekavian: Одредиште није довољно велико

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
sr@ijekavian: <para>Није могуће направити одредишну партицију довољно велику да прими извор.</para><para>До овога може доћи ако неке партиције нису правилно поравнате, или када се копира примарна на продужену партицију.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
sr@ijekavian: Не могу да направим одредишну партицију

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
sr@ijekavian: Фајл систем у фајлу одраза <filename>%1</filename> превелик је да би се повратио на изабрану партицију.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
sr@ijekavian: Недовољно простора за враћање фајл система

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
sr@ijekavian: партиција

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
sr@ijekavian: тип

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
sr@ijekavian: тачка монтирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
sr@ijekavian: етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: UUID
sr@ijekavian: УУИД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
sr@ijekavian: величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
sr@ijekavian: искоришћено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
sr@ijekavian: доступно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
sr@ijekavian: први сектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
sr@ijekavian: посљедњи сектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
sr@ijekavian: број сектора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
sr@ijekavian: заставице

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Својства партиције: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
sr@ijekavian: (није нађена)

[ctx: @label partition state]
en: idle
sr@ijekavian: мирује

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
sr@ijekavian: Бар једна логичка партиција је монтирана.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: монтирана у <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
sr@ijekavian: монтирана

[ctx: @item uuid]
en: (none)
sr@ijekavian: (нема)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
sr@ijekavian: <para><warning>Изгубићете све податке на партицији  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Измјена фајл система партиције која је већ на диску довешће до брисања њеног садржаја. Ако сада наставите и примијените операцију, сви подаци на  <filename>%1</filename> биће неповратно изгубљени.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
sr@ijekavian: Заиста поново направити <filename>%1</filename> са фајл системом %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
sr@ijekavian: Промијени фајл систем

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
sr@ijekavian: Не мијењај фајл систем

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
sr@ijekavian: <para><warning>Изгубићете све податке на партицији  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Поновно прављење фајл система довешће до брисања његовог садржаја. Ако сада наставите и примијените операцију, сви подаци на <filename>%1</filename> биће неповратно изгубљени.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
sr@ijekavian: Заиста поново направити фајл систем на <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
sr@ijekavian: Поново направи фајл систем

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
sr@ijekavian: Не прави поново фајл систем

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
sr@ijekavian: &Фајл систем:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
sr@ijekavian: Овај фајл систем не подржава постављање етикете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
sr@ijekavian: Ово ће поново форматирати фајл систем, чиме ће нестати сав садржај, али ће остати исти тип фајл система.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
sr@ijekavian: Поново направи постојећи фајл систем

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
sr@ijekavian: Тачка монтирања:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
sr@ijekavian: Тип партиције:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
sr@ijekavian: &Етикета:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
sr@ijekavian: Стање:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUuid)
en: UUID:
sr@ijekavian: УУИД:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
sr@ijekavian: Доступно:

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
sr@ijekavian: Искоришћено:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
sr@ijekavian: Први сектор:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
sr@ijekavian: Посљедњи сектор:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
sr@ijekavian: Број сектора:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
sr@ijekavian: Изаберите уређај.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
sr@ijekavian: На овом уређају није нађена табела партиција.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Измијени/помјери партицију: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
sr@ijekavian: %2Унесите лозинку за %1:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
sr@ijekavian: Лоша лозинка.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
sr@ijekavian: Промјена величине деоне групе

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
sr@ijekavian: Скенирам уређаје...

[ctx: @label]
en: Scanning...
sr@ijekavian: Скенирам...

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Скенирам уређаје: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
sr@ijekavian: Први сектор:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
sr@ijekavian: Посљедњи сектор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
sr@ijekavian: Поравнај партицију

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
sr@ijekavian: &Напредно

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
sr@ijekavian: Слободно &испред:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
sr@ijekavian: Фајл систем:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
sr@ijekavian: Поставите шифровање за овај фајл систем помоћу ЛУКС‑а. Биће вам затражена лозинка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
sr@ijekavian: Шифровано ЛУКС‑ом

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
sr@ijekavian: Највише:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
sr@ijekavian: &примарна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
sr@ijekavian: про&дужена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
sr@ijekavian: &логичка

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelRole)
en: Partition &type:
sr@ijekavian: &Тип партиције:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
sr@ijekavian: Етикета:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
sr@ijekavian: Најмање:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
sr@ijekavian: &Величина:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
sr@ijekavian: Слободно и&за:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
sr@ijekavian: Име логичког дела:

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: СМАРТ својства: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
sr@ijekavian: Сачувај извештај СМАРТ‑а

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
sr@ijekavian: ниједан

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
sr@ijekavian: пред крахом

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
sr@ijekavian: остарио

[ctx: @item:intable]
en: Online
sr@ijekavian: на вези

[ctx: @item:intable]
en: Offline
sr@ijekavian: ван везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartModelName)
en: Model:
sr@ijekavian: Модел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
sr@ijekavian: Серијски број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
sr@ijekavian: Ревизија фирмвера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
sr@ijekavian: Температура:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
sr@ijekavian: Лоших сектора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
sr@ijekavian: Под напајањем:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
sr@ijekavian: Циклуса напајања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
sr@ijekavian: Самопроба:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
sr@ijekavian: Укупна процена:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам извјештај СМАРТ‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Id
sr@ijekavian: ИД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
sr@ijekavian: атрибут

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
sr@ijekavian: тип краха

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
sr@ijekavian: тип ажурирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
sr@ijekavian: најгоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
sr@ijekavian: тренутно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
sr@ijekavian: праг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
sr@ijekavian: сирово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
sr@ijekavian: процена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
sr@ijekavian: вредност

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл ради уписивања у <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
sr@ijekavian: Грешка при уписивању дневничког фајла

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
sr@ijekavian: озб.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
sr@ijekavian: Озбиљност

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
sr@ijekavian: вријеме

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
sr@ijekavian: порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
sr@ijekavian: Име деоне групе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
sr@ijekavian: Величина физичког опсега:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
sr@ijekavian: Укупно логичких делова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
sr@ijekavian: Тип деоне групе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
sr@ijekavian: Укупна величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
sr@ijekavian: Укупно сектора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
sr@ijekavian: Искоришћена величина:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
sr@ijekavian: <application>КДЕ‑ов менаџер партиција</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
sr@ijekavian: Управљање дисковима, партицијама и фајл системима

[ctx: @info:credit]
en: Volker Lanz
sr@ijekavian: Фолкер Ланц

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
sr@ijekavian: Андријус Штиконас

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

[ctx: @info:credit]
en: Teo Mrnjavac
sr@ijekavian: Тео Мрњавац

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац Каламареса

[ctx: @info:credit]
en: Chantara Tith
sr@ijekavian: Чантара Тит

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
sr@ijekavian: Подршка за ЛВМ

[ctx: @info:credit]
en: Pali Rohár
sr@ijekavian: Пали Рохар

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
sr@ijekavian: Подршка за УДФ

en: Hugo Pereira Da Costa
sr@ijekavian: Иго Переира да Коста

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
sr@ijekavian: Дизајнирање виџета партиције

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
sr@ijekavian: Да ли је ово прво покретање КДЕ‑овог менаџера партиција?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
sr@ijekavian: Сакриј дневничке поруке испод

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
sr@ijekavian: Поравнање сектора партиције

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (useCylinderAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sr@ijekavian: Поравнање на основу цилиндара (сагласно са Виндоузом ИксП)

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
sr@ijekavian: Поравнање како је подразумевано

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
sr@ijekavian: Боје фајл система

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
sr@ijekavian: Прикажи траку менија програма

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
sr@ijekavian: Прикључак позадине

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
sr@ijekavian: Жељене јединице:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
sr@ijekavian: <para>Подешен прикључак позадине „%1“ не може да се учита.</para><para>Уместо тога учитавам подразумевани прикључак „%2“.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
sr@ijekavian: Не могу да учитам прикључак позадине

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
sr@ijekavian: <para>Ни подешени („%1“) ни подразумевани („%2“) прикључак позадине не може да се учита.</para><para>Проверите инсталацију.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
sr@ijekavian: Колоне
