partitionmanager - en to sr@latin translation catalogue (449 entries)

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
sr@latin: Opšte

en: General Settings
sr@latin: Opšte postavke

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
sr@latin: Boje fajl sistema

en: File System Color Settings
sr@latin: Postavke boja za fajl sisteme

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
sr@latin: Napredno

en: Advanced Settings
sr@latin: Napredne postavke

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
sr@latin: <para>Želite li zaista da promenite pozadinu?</para><para><warning>Ovo će takođe ponovo skenirati uređaje, pa tako i očistiti spisak nastupajućih operacija.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
sr@latin: Zaista promeniti pozadinu?

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
sr@latin: Promeni pozadinu

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
sr@latin: Ne menjaj pozadinu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active backend:
sr@latin: Aktivna pozadina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Preferred unit:
sr@latin: Željena jedinica:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_preferredUnit)
en: Byte
sr@latin: B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_7)
en: ReiserFS:
sr@latin: reiser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_31)
en: ISO 9660:
sr@latin: ISO‑9660:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_13)
en: extended:
sr@latin: produžena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_17)
en: unformatted:
sr@latin: neformatirano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_30)
en: UDF:
sr@latin: UFS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_8)
en: Reiser4:
sr@latin: reiser‑4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_21)
en: Btrfs:
sr@latin: btrfs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_4)
en: Linux Swap:
sr@latin: linux-razmena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_14)
en: HFS+:
sr@latin: HFS Plus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_16)
en: unknown:
sr@latin: nepoznato:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Partition Alignment
sr@latin: Poravnanje particije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alignDefault)
en: Align partitions per default
sr@latin: Poravnanje kako je podrazumevano

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sectorAlignment)
en:  sectors
sr@latin:  sektora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Logging
sr@latin: Beleženje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Debug
sr@latin: ispravljanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Information
sr@latin: informacija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Warning
sr@latin: upozorenja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_minLogLevel)
en: Error
sr@latin: grešaka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: File Systems
sr@latin: Fajl sistemi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shredding
sr@latin: Seckanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Overwrite with:
sr@latin: Prebriši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Random data
sr@latin: nasumičnim podacima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSave)
en: Save
sr@latin: Sačuvaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonBrowser)
en: Open in External Browser
sr@latin: Otvori u spoljašnjem pregledaču

[ctx: @action:button]
en: &Details
sr@latin: &Detalji

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
sr@latin: Podešavam...

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sr@latin: Zaista želite da otkažete?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
sr@latin: Otkazivanje pokrenutih operacija

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
sr@latin: Da, otkaži operacije

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
sr@latin: Čekam da se operacija završi...

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
sr@latin: Sve operacije su uspešno završene.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
sr@latin: Operacije su otkazane.

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
sr@latin: Greška pri primeni operacija. Prekinuto.

[ctx: @info:progress]
en: [%1/%2] - %3: %4
sr@latin: [%1/%2] — %3: %4

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
sr@latin: Ukupno vreme: %1

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl radi upisivanja u <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam izveštaj.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl <filename>%1</filename> radi upisa.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem pregledač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Operations and Jobs
sr@latin: operacije i poslovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeTasks)
en: Time Elapsed
sr@latin: proteklo vreme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTime)
en: Total Time: 00:00:00
sr@latin: Ukupno vreme: 00:00:00

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressSub)
en: Operation: %p%
sr@latin: Operacija: %p%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelStatus)
en: Status
sr@latin: Stanje

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, m_ProgressTotal)
en: Total: %p%
sr@latin: Ukupno: %p%

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
sr@latin: Pravljenje nove tabele particija na <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
sr@latin: &Napravi novu tabelu particija

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
sr@latin: <para>Želite li zaista da napravite MS‑DOS tabelu particija na <filename>%1</filename>?</para><para>Ovaj uređaj ima više od 2^32 sektora, koliko najviše podržava MS‑DOS tabela particija. Zato nećete moći da iskoristite ceo uređaj.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
sr@latin: Zaista napraviti MS‑DOS tabelu particija?

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
sr@latin: Napravi MS‑DOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose the type of partition table you want to create:
sr@latin: Izaberite tip tabele particija koju želite da napravite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioMSDOS)
en: MS-Dos
sr@latin: MS‑DOS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_IconLabel)
en: (icon)
sr@latin: (ikonica)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
sr@latin: <b>Pažnja:</b> Ovo će uništiti sve podatke na uređaju!

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
sr@latin: Pravljenje nove deone grupe

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
sr@latin: Svojstva uređaja: <filename>%1</filename>

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
sr@latin: %1 (samo za čitanje)

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
sr@latin: dobar

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
sr@latin: LOŠ

[ctx: @label]
en: (unknown)
sr@latin: (nepoznato)

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
sr@latin: LVM deona grupa

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
sr@latin: Uređaj menadžera delova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLogicalSectorSize)
en: Logical sector size:
sr@latin: Veličina logičkog sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPrimariesMax)
en: Primaries/Max:
sr@latin: Primarnih/maks.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total sectors:
sr@latin: Ukupno sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSmartMore) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonMore)
en: More...
sr@latin: Još...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Capacity:
sr@latin: Kapacitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartStatus)
en: SMART status:
sr@latin: SMART stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPhysicalSectorSize)
en: Physical sector size:
sr@latin: Veličina fizičkog sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextType)
en: Partition table:
sr@latin: Tabela particija:

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
sr@latin: Uređivanje dodatnih opcija montiranja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditMountOptionsDialogWidgetBase)
en: Edit Mount Options
sr@latin: Uređivanje opcija montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Label)
en: Edit the mount options for this file system:
sr@latin: Uredite opcije montiranja za ovaj fajl sistem:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, m_EditOptions)
en: Option1,Option2
sr@latin: opcija1,opcija2

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
sr@latin: Uređivanje tačke montiranja za <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
sr@latin: <para>Da li želite da sačuvate izmene koje ste napravili u fajlu sistemske tabele <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Ovo će prebrisati postojeći fajl na hard‑disku i <emphasis strong='1'>ne može se opozvati</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
sr@latin: Zaista sačuvati izmene?

[ctx: @action:button]
en: Save changes
sr@latin: Sačuvaj izmene

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam tačke montiranja u fajl <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
sr@latin: Greška pri upisivanju tačaka montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAuto)
en: No automatic mount
sr@latin: Bez automatskog montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckSync)
en: Synchronous access
sr@latin: Sinhroni pristup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelPath)
en: Path:
sr@latin: Putanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckUsers)
en: Users can mount and unmount
sr@latin: Korisnici mogu da montiraju i demontiraju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelType)
en: Type:
sr@latin: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonSelect)
en: Select...
sr@latin: Izaberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoAtime)
en: No update of file access times
sr@latin: Bez ažuriranja vremenâ̂ pristupa fajlovima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoExec)
en: No binary execution
sr@latin: Bez izvršavanja programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRelAtime)
en: Update access times relative to modification
sr@latin: Ažuriraj vremena pristupa u odnosu na izmenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckNoDirAtime)
en: No update of directory access times
sr@latin: Bez ažuriranja vremenâ̂ pristupa fasciklama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identify by:
sr@latin: Prepoznaj po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckReadOnly)
en: Read-only
sr@latin: Samo za čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelOptions)
en: Options:
sr@latin: Opcije:

[ctx: @title:window]
en: File System Support
sr@latin: Podrška za fajl sisteme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
sr@latin: Ova tabela prikazuje koji fajl sistemi su podržani i koji postupci mogu biti izvedeni nad njima.
    Za podršku nekih fajl sistema potrebno je da su instalirane spoljašnje alatke. Čak i kada su tražene alatke instalirane, ne mogu svi postupci biti izvedeni nad svim fajl sistemima. Pogledajte dokumentaciju za detalje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: File System
sr@latin: fajl sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Create
sr@latin: pravljenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Grow
sr@latin: širenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Shrink
sr@latin: skupljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Move
sr@latin: premeštanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Copy
sr@latin: kopiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Check
sr@latin: provera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Label
sr@latin: čitanje etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Write Label
sr@latin: pisanje etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Read Usage
sr@latin: čitanje iskorišćenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Backup
sr@latin: arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Restore
sr@latin: vraćanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_Tree)
en: Support Tools
sr@latin: Alatke za podršku

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_ButtonRescan)
en: Rescan Support
sr@latin: Ponovo proveri podršku

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockInformation)
en: Information
sr@latin: Podaci

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
sr@latin: Podaci o particiji

[ctx: @label partition]
en: File system:
sr@latin: Fajl sistem:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
sr@latin: Kapacitet:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
sr@latin: Naziv šifrara:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
sr@latin: Režim šifrara:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
sr@latin: Disperzija:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
sr@latin: Veličina ključa:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
sr@latin: Pomak tovara:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
sr@latin: Prvi sektor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
sr@latin: Poslednji sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
sr@latin: Broj sektora:

[ctx: @label partition]
en: Available:
sr@latin: Dostupno:

[ctx: @label partition]
en: Used:
sr@latin: Iskorišćeno:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
sr@latin: Veličina fizičkog opsega:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
sr@latin: Ukupno fizičkih opsega:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
sr@latin: Slobodnih fizičkih opsega:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
sr@latin: Rezervisanih fizičkih opsega:

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sr@latin: Podaci o uređaju

[ctx: @label device]
en: Path:
sr@latin: Putanja:

[ctx: @label device]
en: Type:
sr@latin: Tip:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
sr@latin: Kapacitet:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
sr@latin: Ukupno sektora:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
sr@latin: Veličina logičkog sektora:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
sr@latin: Veličina fizičkog sektora:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
sr@latin: Primarnih/maks.:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
sr@latin: Tip dela:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
sr@latin: Veličina fizičkog opsega:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
sr@latin: Ukupno fizičkih opsega:

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
sr@latin: Rezervisanih fizičkih opsega:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
sr@latin: Slobodnih fizičkih opsega:

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
sr@latin: Umetanje particije

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
sr@latin[0]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvek treba da se obavi %1 operacija.</para>
sr@latin[1]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvek treba da se obave %1 operacije.</para>
sr@latin[2]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvek treba da se obavi %1 operacija.</para>
sr@latin[3]: <para>Želite li zaista da napustite program?</para><para>Još uvek treba da se obavi jedna operacija.</para>

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
sr@latin: Odbaciti preostale operacije i izaći?

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
sr@latin: Napusti <application>%1</application>|/|Napusti <application>$[aku %1]</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
sr@latin: Opozovi

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
sr@latin: Opoziv poslednje operacije

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
sr@latin: Ukloni poslednju operaciju sa spiska.

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
sr@latin: Očisti

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
sr@latin: Očisti sve operacije

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
sr@latin: Isprazni spisak nastupajućih operacija.

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
sr@latin: Primeni

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
sr@latin: Primeni sve operacije

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
sr@latin: Primeni nastupajuće operacije sa spiska.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
sr@latin: Nova tabela particija

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
sr@latin: Napravi novu tabelu particija

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
sr@latin: Pravi novu i praznu tabelu particija na uređaju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
sr@latin: Izvezi tabelu particija

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
sr@latin: Izvezi tabelu particija

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
sr@latin: Izvezite tabelu particija uređaja u tekstualni fajl.

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
sr@latin: Uvezi tabelu particija

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
sr@latin: Uvezi tabelu particija

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
sr@latin: Uvezite tabelu particija iz tekstualnog fajla.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
sr@latin: Ukloni deonu grupu

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
sr@latin: Ukloni izabranu deonu grupu

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
sr@latin: Uklanja izabranu deonu grupu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
sr@latin: Promeni veličinu deone grupe

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
sr@latin: Promeni veličinu izabrane deone grupe

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
sr@latin: Proširuje ili sažima izabranu deonu grupu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
sr@latin: Deaktiviraj deonu grupu

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
sr@latin: Deaktiviraj izabranu deonu grupu

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
sr@latin: Deaktivira izabranu deonu grupu pre izvlačenja uklonjivog uređaja.

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
sr@latin: SMART stanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
sr@latin: Prikaži SMART stanje

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
sr@latin: Prikažite SMART stanje uređaja, ako je podržano.

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@latin: Svojstva

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
sr@latin: Prikaži dijalog svojstava uređaja

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
sr@latin: Prikaz i izmena svojstava uređaja

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
sr@latin: Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
sr@latin: Nova particija

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
sr@latin: Napravi novu particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
sr@latin: Izmeni/pomeri

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
sr@latin: Menja veličinu ili pomera particiju

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
sr@latin: Skuplja, širi ili pomera postojeću particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
sr@latin: Obriši particiju

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
sr@latin: Briše particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
sr@latin: Iseckaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
sr@latin: Iseckaj particiju

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
sr@latin: Uništava particiju tako da se sadržaj ne može povratiti.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sr@latin: Kopiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
sr@latin: Kopiraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
sr@latin: Kopira postojeću particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sr@latin: Nalepi

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
sr@latin: Nalepi particiju

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
sr@latin: Nalepljuje kopiranu particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
sr@latin: Uredi tačku montiranja

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
sr@latin: Uredi tačku montiranja

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
sr@latin: Uređivanje opcija i tačke montiranja uređaja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sr@latin: Montiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
sr@latin: Montiraj ili demontiraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
sr@latin: Montira ili demontira particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
sr@latin: Otključaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
sr@latin: Otključaj ili zaključaj šifrovanu particiju

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
sr@latin: Otključava ili zaključava šifrovanu particiju.

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
sr@latin: Proveri

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
sr@latin: Proveri particiju

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
sr@latin: Proverava da li fajl sistem na particiji ima greške.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
sr@latin: Prikaži dijalog svojstava particije

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
sr@latin: Prikaz i izmena svojstava particije (etiketa, zastavice particije, itd.)

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
sr@latin: Arhiviraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
sr@latin: Arhiviraj particiju

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
sr@latin: Arhivira particiju u fajl odraza.

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sr@latin: Povrati

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
sr@latin: Povrati particiju

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
sr@latin: Vraća particiju iz fajla odraza.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
sr@latin: Nova deona grupa

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
sr@latin: Napravi novu LVM deonu grupu

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
sr@latin: Pravi novu LVM deonu grupu kao uređaj.

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
sr@latin: Podrška za fajl sisteme

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
sr@latin: Prikaz podataka o podršci fajl sistema

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
sr@latin: Prikaz podataka o podržanim fajl sistemima.

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
sr@latin: Osveži uređaje

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
sr@latin: Osveži sve uređaje

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
sr@latin: Obnavlja spisak uređaja.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
sr@latin: Očisti dnevnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
sr@latin: Očisti dnevnički izlaz

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
sr@latin: Očistite panel dnevničkog izlaza.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
sr@latin: Sačuvaj dnevnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
sr@latin: Sačuvaj dnevnički izlaz

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
sr@latin: Sačuvajte dnevnički izlaz u fajl.

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
sr@latin: O biblioteci KPM‑jezgro

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
sr@latin: Prikaži dijalog o KPM‑jezgru

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
sr@latin: Prikazuje dijalog o KPM‑jezgru.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
sr@latin[0]: %1 nastupajuća operacija
sr@latin[1]: %1 nastupajuće operacije
sr@latin[2]: %1 nastupajućih operacija
sr@latin[3]: 1 nastupajuća operacija

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
sr@latin: Koristim priključak pozadine: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
sr@latin: Skeniram uređaje...

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
sr@latin: Skeniranje završeno.

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
sr@latin: <para>Želite li zaista da ponovo skenirate uređaje?</para><para><warning>Ovo će takođe očistiti spisak nastupajućih operacija.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
sr@latin: Ponovo skenirati uređaje?

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
sr@latin: Skeniraj uređaje

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
sr@latin: <para>Želite li zaista da primenite nastupajuće operacije navedene ispod?</para><para><warning>To će trajno izmeniti vaš disk.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
sr@latin: Primeniti nastupajuće operacije?

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
sr@latin: Primeni nastupajuće operacije

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
sr@latin: Primenjujem operacije...

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
sr@latin: Opozivam operaciju: %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
sr@latin: Želite li zaista da očistite spisak nastupajućih operacija?

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
sr@latin: Očistiti nastupajuće operacije?

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
sr@latin: Očisti nastupajuće operacije

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
sr@latin: Čistim spisak nastupajućih operacija.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
sr@latin: Ne mogu da otvorim ulazni fajl <filename>%1</filename> radi uvoza.

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
sr@latin: Greška pri uvozu tabele particija

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
sr@latin: Ne mogu da otvorim ulazni fajl <filename>%1</filename> radi uvoza: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
sr@latin: Ne mogu da otvorim privremeni fajl <filename>%1</filename> pri pokušaju uvoza iz <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
sr@latin: Fajl uvoza <filename>%1</filename> ne sadrži dobru tabelu particija.

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
sr@latin: Greška pri uvozu tabele particija

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
sr@latin: Fajl uvoza sadrži više od jednog tipa tabele particija (red %1).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
sr@latin: Tip tabele particija „%1“ nije poznat (red %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
sr@latin: Tip tabele particija „%1“ nije podržan za uvoz (red %2).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
sr@latin: Nađena particija ali nema tipa tabele particija (red %1).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
sr@latin: Particija %1 bila bi izvan granica uređaja (red %2).

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
sr@latin: Particija %1 ima kraj pre početka sektora (red %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
sr@latin: Nepoznata uloga particije „%1“ za particiju %2 (red %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
sr@latin: Nema roditeljske particije ili tabele particija za particiju %1 (red %2).

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
sr@latin: Tip tabele particija „%1“ ne podržava produžene particije, ali je takva nađena (red %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
sr@latin: Ne mogu da napravim fajl sistem „%1“ za particiju %2 (red %3).

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
sr@latin: Ne mogu da raščlanim red %1 iz fajla uvoza. Ignorišem ga.

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
sr@latin: Greška pri uvozu tabele particija

en: <tr><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td><td><link>%4</link></td></tr>
sr@latin: <html><tr><td>%1</td><td>%2</td><td>%3</td><td><link>%4</link></td></tr></html>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
sr@latin: <para>Nije nađena nijedna alatka za podršku fajl sistema trenutno prisutnih na ovom računaru:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>particija</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>fajl sistem</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>alatke</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Ove fajl sisteme neće moći da menjate dok god tražene alatke za podršku ne budu instalirane.</para><para>Trebalo bi da možete da nađete ove alatke u menadžeru paketa svoje distribucije.</para>

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
sr@latin: Nedostaju paketi podrške za fajl sisteme

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindowBase) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PartitionManagerWidgetBase)
en: KDE Partition Manager
sr@latin: KDE‑ov menadžer particija

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockDevices)
en: Devices
sr@latin: Uređaji

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockOperations)
en: Pending Operations
sr@latin: Nastupajuće operacije

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, m_DockLog)
en: Log Output
sr@latin: Izlaz dnevnika

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
sr@latin: Pravljenje nove particije

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (device)
en: Device
sr@latin: Uređaj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selectedDevice)
en: Select Current Device
sr@latin: Izbor tekućeg uređaja

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
sr@latin: Alatke

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (partition)
en: Partition
sr@latin: Particija

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels Shown
sr@latin: Prikazani paneli

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
sr@latin: %1 [šifrovano]

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
sr@latin: Fajl sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može da se montira.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
sr@latin: Ne mogu da montiram fajl sistem.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
sr@latin: Fajl sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može da se demontira.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
sr@latin: Ne mogu da demontiram fajl sistem.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
sr@latin: Šifrovani fajl sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može da se otključa.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
sr@latin: Ne mogu da otključam šifrovani fajl sistem.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
sr@latin: Šifrovani fajl sistem na particiji <filename>%1</filename> ne može da se zaključa.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
sr@latin: Ne mogu da zaključam šifrovani fajl sistem.

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
sr@latin[0]: <para>Već postoji %1 primarna particija na ovom uređaju, što je najveći broj koji dati tip tabele particija može da sadrži.</para><para>Ne možete napraviti, nalepiti niti povratiti primarnu particiju na uređaju pre nego što obrišete postojeću.</para>
sr@latin[1]: <para>Već postoje %1 primarne particije na ovom uređaju, što je najveći broj koji dati tip tabele particija može da sadrži.</para><para>Ne možete napraviti, nalepiti niti povratiti primarnu particiju na uređaju pre nego što obrišete postojeću.</para>
sr@latin[2]: <para>Već postoji %1 primarnih particija na ovom uređaju, što je najveći broj koji dati tip tabele particija može da sadrži.</para><para>Ne možete napraviti, nalepiti niti povratiti primarnu particiju na uređaju pre nego što obrišete postojeću.</para>
sr@latin[3]: <para>Već postoji jedna primarna particija na ovom uređaju, što je najveći broj koji dati tip tabele particija može da sadrži.</para><para>Ne možete napraviti, nalepiti niti povratiti primarnu particiju na uređaju pre nego što obrišete postojeću.</para>

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
sr@latin: Previše primarnih particija

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
sr@latin: <para>Particija <filename>%1</filename> trenutno ne može biti obrisana jer su jedna ili više particija sa višim logičkim brojem još uvek montirane.</para><para>Prvo demontirajte sve particije sa logičkim brojem višim od %2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
sr@latin: Ne mogu da obrišem particiju

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
sr@latin: Želite li zaista da obrišete particiju koja je trenutno u klipbordu? Nakon brisanja ona više neće biti dostupna za nalepljivanje.

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
sr@latin: Zaista obrisati particiju u klipbordu?

[ctx: @action:button]
en: Delete It
sr@latin: Obriši

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
sr@latin: Particija <filename>%1</filename> ima isti položaj i veličinu nakon izmene/pomeranja. Zanemarujem operaciju.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
sr@latin: Particija <filename>%1</filename> je kopirana u klipbord.

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
sr@latin: <para><warning>Izgubićete sve podatke na particiji  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Prebrisavanje jedne particije drugom (ili fajlom odraza) uništiće sve podatke na odredišnoj particiji.</para><para>Ako sada nastavite i primenite operacije iz glavnog prozora, svi podaci trenutno uskladišteni na <filename>%1</filename> biće nepovratno prebrisani.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
sr@latin: Zaista prebrisati postojeću particiju?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
sr@latin: Prebriši particiju

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
sr@latin: <para>Izabrana particija nije dovoljno velika da primi izvornu particiju ili fajl arhive.</para><para>Izaberite drugo odredište ili povećajte particiju da bude velika kao i izvor.</para>

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
sr@latin: Odredište nije dovoljno veliko

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
sr@latin: <para>Nije moguće napraviti odredišnu particiju dovoljno veliku da primi izvor.</para><para>Do ovoga može doći ako neke particije nisu pravilno poravnate, ili kada se kopira primarna na produženu particiju.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
sr@latin: Ne mogu da napravim odredišnu particiju

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
sr@latin: Fajl sistem u fajlu odraza <filename>%1</filename> prevelik je da bi se povratio na izabranu particiju.

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
sr@latin: Nedovoljno prostora za vraćanje fajl sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Partition
sr@latin: particija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Type
sr@latin: tip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Mount Point
sr@latin: tačka montiranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Label
sr@latin: etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Size
sr@latin: veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Used
sr@latin: iskorišćeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Available
sr@latin: dostupno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: First Sector
sr@latin: prvi sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Last Sector
sr@latin: poslednji sektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Number of Sectors
sr@latin: broj sektora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreePartitions)
en: Flags
sr@latin: zastavice

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
sr@latin: Svojstva particije: <filename>%1</filename>

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
sr@latin: (nije nađena)

[ctx: @label partition state]
en: idle
sr@latin: miruje

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
sr@latin: Bar jedna logička particija je montirana.

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
sr@latin: montirana u <filename>%1</filename>

[ctx: @label partition state]
en: mounted
sr@latin: montirana

[ctx: @item uuid]
en: (none)
sr@latin: (nema)

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
sr@latin: <para><warning>Izgubićete sve podatke na particiji  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Izmena fajl sistema particije koja je već na disku dovešće do brisanja njenog sadržaja. Ako sada nastavite i primenite operaciju, svi podaci na  <filename>%1</filename> biće nepovratno izgubljeni.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
sr@latin: Zaista ponovo napraviti <filename>%1</filename> sa fajl sistemom %2?

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
sr@latin: Promeni fajl sistem

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
sr@latin: Ne menjaj fajl sistem

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
sr@latin: <para><warning>Izgubićete sve podatke na particiji  <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Ponovno pravljenje fajl sistema dovešće do brisanja njegovog sadržaja. Ako sada nastavite i primenite operaciju, svi podaci na <filename>%1</filename> biće nepovratno izgubljeni.</para>

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
sr@latin: Zaista ponovo napraviti fajl sistem na <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
sr@latin: Ponovo napravi fajl sistem

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
sr@latin: Ne pravi ponovo fajl sistem

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextFirstSector)
en: First sector:
sr@latin: Prvi sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextCapacity)
en: Size:
sr@latin: Veličina:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNoSetLabel)
en: This file system does not support setting a label.
sr@latin: Ovaj fajl sistem ne podržava postavljanje etikete.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLastSector)
en: Last sector:
sr@latin: Poslednji sektor:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextStatus)
en: Status:
sr@latin: Stanje:

[ctx: @label partition capacity available]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextAvailable)
en: Available:
sr@latin: Dostupno:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: &Label:
sr@latin: &Etiketa:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextMountPoint)
en: Mount point:
sr@latin: Tačka montiranja:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextRole)
en: Partition type:
sr@latin: Tip particije:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextNumSectors)
en: Number of sectors:
sr@latin: Broj sektora:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
sr@latin: Ovo će ponovo formatirati fajl sistem, čime će nestati sav sadržaj, ali će ostati isti tip fajl sistema.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckRecreate)
en: Recreate existing file system
sr@latin: Ponovo napravi postojeći fajl sistem

[ctx: @label partition capacity used]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextUsed)
en: Used:
sr@latin: Iskorišćeno:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File syste&m:
sr@latin: &Fajl sistem:

[ctx: @info]
en: Please select a device.
sr@latin: Izaberite uređaj.

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
sr@latin: Na ovom uređaju nije nađena tabela particija.

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
sr@latin: Izmeni/pomeri particiju: <filename>%1</filename>

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
sr@latin: %2Unesite lozinku za %1:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
sr@latin: Loša lozinka.

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
sr@latin: Promena veličine deone grupe

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
sr@latin: Skeniram uređaje: <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: First sector:
sr@latin: Prvi sektor:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Last sector:
sr@latin: Poslednji sektor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckAlign)
en: Align partition
sr@latin: Poravnaj particiju

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
sr@latin: Napredno

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
sr@latin: &Napredno

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum size:
sr@latin: Najmanje:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum size:
sr@latin: Najviše:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLabel)
en: Label:
sr@latin: Etiketa:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Si&ze:
sr@latin: &Veličina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioPrimary)
en: Primar&y
sr@latin: &primarna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioExtended)
en: E&xtended
sr@latin: pro&dužena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_RadioLogical)
en: &Logical
sr@latin: &logička

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFileSystem)
en: File system:
sr@latin: Fajl sistem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
sr@latin: Postavite šifrovanje za ovaj fajl sistem pomoću LUKS‑a. Biće vam zatražena lozinka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CheckBoxEncrypt)
en: Encrypt with LUKS
sr@latin: Šifrovano LUKS‑om

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeBefore)
en: F&ree space before:
sr@latin: Slobodno &ispred:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextLVName)
en: Logical Volume Name:
sr@latin: Ime logičkog dela:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelFreeAfter)
en: Free space after:
sr@latin: Slobodno i&za:

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
sr@latin: SMART svojstva: <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
sr@latin: Sačuvaj izveštaj SMART‑a

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
sr@latin: nijedan

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
sr@latin: pred krahom

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
sr@latin: ostario

[ctx: @item:intable]
en: Online
sr@latin: na vezi

[ctx: @item:intable]
en: Offline
sr@latin: van veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSerialNumber)
en: Serial number:
sr@latin: Serijski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartFirmware)
en: Firmware revision:
sr@latin: Revizija firmvera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartTemperature)
en: Temperature:
sr@latin: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartBadSectors)
en: Bad sectors:
sr@latin: Loših sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPoweredOn)
en: Powered on for:
sr@latin: Pod napajanjem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartPowerCycles)
en: Power cycles:
sr@latin: Ciklusa napajanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartSelfTests)
en: Self tests:
sr@latin: Samoproba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextSmartOverallAssessment)
en: Overall assessment:
sr@latin: Ukupna procena:

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam izveštaj SMART‑a.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Id
sr@latin: ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Attribute
sr@latin: atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Failure Type
sr@latin: tip kraha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Update Type
sr@latin: tip ažuriranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Worst
sr@latin: najgore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Current
sr@latin: trenutno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Threshold
sr@latin: prag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Raw
sr@latin: sirovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Assessment
sr@latin: procena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeSmartAttributes)
en: Value
sr@latin: vrednost

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremeni fajl radi upisivanja u <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
sr@latin: Greška pri upisivanju dnevničkog fajla

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Sev.
sr@latin: ozb.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Severity
sr@latin: Ozbiljnost

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Time
sr@latin: vreme

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_TreeLog)
en: Message
sr@latin: poruka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVGName)
en: Volume Group Name:
sr@latin: Ime deone grupe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextPESize)
en: Physical Extent Size:
sr@latin: Veličina fizičkog opsega:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalLV)
en: Total LV:
sr@latin: Ukupno logičkih delova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextVolumeType)
en: Volume Group Type:
sr@latin: Tip deone grupe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSize)
en: Total Size:
sr@latin: Ukupna veličina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalSectors)
en: Total Sectors:
sr@latin: Ukupno sektora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LabelTextTotalUsedSize)
en: Used Size:
sr@latin: Iskorišćena veličina:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
sr@latin: <application>KDE‑ov menadžer particija</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
sr@latin: Upravljanje diskovima, particijama i fajl sistemima

[ctx: @info:credit]
en: Volker Lanz
sr@latin: Folker Lanc

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

[ctx: @info:credit]
en: Andrius Štikonas
sr@latin: Andrijus Štikonas

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
sr@latin: Bivši održavalac Calamaresa

[ctx: @info:credit]
en: Chantara Tith
sr@latin: Čantara Tit

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
sr@latin: Podrška za LVM

[ctx: @info:credit]
en: Pali Rohár
sr@latin: Pali Rohar

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
sr@latin: Podrška za UDF

en: Hugo Pereira Da Costa
sr@latin: Igo Pereira da Kosta

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
sr@latin: Dizajniranje vidžeta particije

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (firstRun), group (KDE Partition Manager)
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
sr@latin: Da li je ovo prvo pokretanje KDE‑ovog menadžera particija?

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (minLogLevel), group (KDE Partition Manager)
en: Hide log messages below
sr@latin: Sakrij dnevničke poruke ispod

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (sectorAlignment), group (KDE Partition Manager)
en: Partition sector alignment
sr@latin: Poravnanje sektora particije

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (alignDefault), group (KDE Partition Manager)
en: Align partitions per default
sr@latin: Poravnanje kako je podrazumevano

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: File system colors
sr@latin: Boje fajl sistema

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Show the application's menu bar
sr@latin: Prikaži traku menija programa

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Backend plugin
sr@latin: Priključak pozadine

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry, group (KDE Partition Manager)
en: Preferred unit:
sr@latin: Željene jedinice:

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
sr@latin: <para>Podešen priključak pozadine „%1“ ne može da se učita.</para><para>Umesto toga učitavam podrazumevani priključak „%2“.</para>

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
sr@latin: Ne mogu da učitam priključak pozadine

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
sr@latin: <para>Ni podešeni („%1“) ni podrazumevani („%2“) priključak pozadine ne može da se učita.</para><para>Proverite instalaciju.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Columns
sr@latin: Kolone
