debian-installer - en to mr translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
mr: मेन्यूकडे परत जायचे?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
mr: ${DEVICE} उपकरणाच्या ${PARTITION} विभाजनाकरिता कोणतीही संचिका प्रणाली निर्धारित केलेली नाही.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
mr: जर आपण विभाजनीकरण मेन्यूकडे परत जाऊन या विभाजनाकरिता संचिका प्रणाली न ठरवल्यास, हे विभाजन अजिबात वापरले जाणार नाही.

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
mr: हे विभाजन वापरू नका

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
mr: हे विभाजन संरुपित करा:

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
mr: हो, ते संरुपित करा

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
mr: नाही, सद्य डेटा तसाच ठेवा

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
mr: वापरु नका

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
mr: न वापरलेले

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
mr: हे विभाजन संरुपित करा

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
mr: संरुपित करा

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
mr: सद्य डेटा तसाच ठेवा व वापरा

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
mr: ठेवा
