debian-installer - en to am translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
am: የአዲስዓለም ስርዓት ማስነሻ ክፋይ፦

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
am: ወደ ምናሌው ልመለስና ማካፈሉ ይቀጥል?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
am: ምንም የNewWorld ቡት ክፋይ አልተገኘም፡፡ የyaboot ቡት ጫኚ የApple_Bootstrap የሆነ ቢያንስ 819200 ባይት መጠን ያለው የHFS Macintosh ፋይል ስርዓትን የሚጠቀም ክፋይ ያስፈልገዋል፡፡

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
am: የNewWorld ቡት ክፋይ ቢያንስ መጠኑ 819200 ባይት መሆን አለበት።

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
am: ስርዓት ማስነሻ

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
am: HFS የማኪንቶሽ ፋይል ስርዓት
