debian-installer - en to fi translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
fi: NewWorld-käynnistysosio

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
fi: Palataanko valikkoon jatkamaan osioiden tekoa?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
fi: NewWorld-käynnistysosiota ei löytynyt. Yaboot-alkulatausohjelma vaatii Apple_Bootstrap-osion kooltaan vähintään 819200 tavua. Osion tiedostojärjestelmän pitää olla HFS Macintosh.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
fi: NewWorld-käynnistysosion on oltava kooltaan vähintään 819200 kilotavua.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
fi: käynnistys

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
fi: HFS Macintosh -tiedostojärjestelmä
