debian-installer - en to hu translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
hu: "NewWorld" boot partíció

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
hu: Visszalépsz a menübe és folytatod a particionálást?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
hu: Nincs "NewWorld" indító partíció. A yaboot rendszerbetöltő egy legalább 819200 bájt méretű, HFS Macintosh fájlrendszerű Apple_Bootstrap partíciót igényel.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
hu: A "NewWorld" boot partíció mérete legalább 819200 bájt legyen.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
hu: indító

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
hu: HFS Macintosh fájlrendszer
