debian-installer - en to mr translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
mr: न्यूवर्ल्ड आरंभ विभाजन

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
mr: मेन्यूकडे परतून विभाजन करणे चालू ठेवायचे का?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
mr: कुठलेही न्यूवर्ल्ड विभाजन सापडले नाही. याबूट आरंभ सुचकासाठी कमीत कमी ८१९२०० बाईट आकाराचे एचएफएस मॅकिन्टोश फ़ाईल प्रणाली वापरणारे ऍपल_बूटस्ट्रॅप विभाजन आवश्यक आहे.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
mr: हे न्यूवर्ल्ड आरंभ विभाजन कमीत कमी ८१९२०० बाईट आकाराचे असणे आवश्यक आहे

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
mr: आरंभ

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
mr: एचएफएस मॅकिन्टोश फ़ाईल प्रणाली
