debian-installer - en to pl translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
pl: Partycja rozruchowa NewWorld

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
pl: Wrócić do menu i kontynuować partycjonowanie?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
pl: Nie znaleziono partycji rozruchowej NewWorld. Program rozruchowy yaboot wymaga partycji Apple_Bootstrap o rozmiarze przynajmniej 819200 bajtów z systemem plików HFS Macintosh.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
pl: Partycja rozruchowa NewWorld musi mieć rozmiar przynajmniej 819200 bajtów.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
pl: rozruchowa

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
pl: System plików HFS Macintosh
