debian-installer - en to sr translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
sr: NewWorld бут партиција

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
sr: Назад на мени и наставити партиционисање?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
sr: Није пронађена ниједна NewWorld бут партиција. Покретачки програм за yaboot захтева Apple_Bootstrap партицију најмање величине 819200 бајтова, користећи HFS Macintosh фајл систем.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
sr: NewWorld бут партиција мора бити најмање величине 819200 бајтова.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
sr: бут

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
sr: HFS Macintosh фајл систем
