debian-installer - en to th translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
th: พาร์ทิชันบูตแบบ NewWorld

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
th: จะกลับไปยังเมนูเพื่อแบ่งพาร์ทิชันใหม่หรือไม่?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
th: ไม่พบพาร์ทิชันบูตแบบ NewWorld  บูตโหลดเดอร์ yaboot จำเป็นต้องใช้พาร์ทิชัน Apple_Bootstrap ขนาดอย่างน้อย 819200 ไบต์ โดยใช้ระบบแฟ้ม HFS ของแมคอินทอช

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
th: พาร์ทิชันบูตแบบ NewWorld ต้องมีขนาดอย่างน้อย 819200 ไบต์

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
th: บูต

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
th: ระบบแฟ้ม HFS ของแมคอินทอช
