debian-installer - en to tr translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
tr: NewWorld açılış bölümü

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
tr: Menüye geri dönerek bölümleme işlemine devam edilsin mi?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
tr: Herhangi bir NewWorld açılış bölümü bulunamadı. Yaboot önyükleyici en az 819200 byte büyüklüğünde, Macintosh HFS dosya sistemi kullanan bir Apple_Bootstrap bölümüne ihtiyaç duyar.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
tr: NewWorld açılış bölümü en az 819200 byte boyutunda olmalıdır.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
tr: önyükleme

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
tr: HFS Macintosh dosya sistemi
