debian-installer - en to ug translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
ug: NewWorld قوزغىتىش رايونى

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
ug: تىزىملىككە قايتىپ رايونغا ئايرىشنى ئەسلىگە كەلتۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
ug: NewWorld قوزغىتىش رايونى تېپىلمىدى. yaboot قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ ئاز دېگەندە 819200 بايت بولۇشى لازىم. HFS ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ Apple_Bootstrap رايونىنى ئىشلىتىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
ug: NewWorld  قوزغىتىش رايونى ئاز دېگەندە 819200 بايت چوڭلۇقتا بولۇشى لازىم.

note: Type: text Description short variant of 'NewWorld boot partition' Up to 10 character positions :sl4:
en: boot
ug: قوزغىتىش رايونى

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
ug: HFS Macintosh ھۆججەت سىستېمىسى
