debian-installer - en to sr translation catalogue (102 entries)

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: ZFS file system
sr: ZFS фајл систем

note: Type: error Description :sl4:
en: Separate /boot and /lib/modules mandatory for this ZFS configuration
sr: Одвојени /boot и /lib/modules су обавезни за ову ZFS конфигурацију

note: Type: error Description :sl4:
en: Your root file system is on a ZFS pool that uses more than one physical volume.
sr: Ваш рут фајл систем је у ZFS групи која користи више од једног физичког волумена.

note: Type: error Description :sl4:
en: The boot loader only supports this configuration for pools in Mirror or Striped modes, but not RAID-Z mode.
sr: Покретачки програм подржава само ову конфигурацију за групе у „Mirror“ или „Striped“ моду, а не у „RAID-Z“ моду.

note: Type: error Description :sl4:
en: Make sure /boot and /lib/modules are on a partition using a supported ZFS pool configuration, or a different file system such as UFS.
sr: Побрините се да су /boot и /lib/modules на партицији која користи подржану ZFS конфигурацију, или на другом фајл систему као што је UFS.

note: Type: error Description :sl4:
en: Unsupported multiple volume ZFS for ${MNT}
sr: Неподржани вишеструки ZFS волумен за ${MNT}

note: Type: error Description :sl4:
en: Your ${MNT} partition is on a ZFS pool that uses more than one physical volume.
sr: Ваша ${MNT} партиција је на ZFS групи која користи више од једног физичког волумена.

note: Type: error Description :sl4:
en: Make sure ${MNT} is on a partition using a supported ZFS pool configuration, or a different file system such as UFS.
sr: Утврдите да је ${MNT} на партицији која користи подржану конфигурацију ZFS групе, или други фајл систем као што је UFS.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and correct this problem?
sr: Вратити се назад у мени и исправити проблем?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have configured one or more partitions with the ZFS file system. Although ZFS is supported on 32-bit i386, using it without special tuning may lead to performance or stability problems due to limitations of this architecture.
sr: Конфигурисали сте једну или више партиција користећи ZFS фајл систем. Иако је ZFS подржан на 32-битном i386 систему, коритећи га без поцебног подешавања може довести до проблема у перформансама или стабилности због ограничења ове архитектуре.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You should either use the 64-bit (amd64) version of this installer (if your hardware supports this), or go back to the partitioning menu and configure the partitions to use another file system.
sr: Требате или да користите 64-битну (amd64) верзију инсталера (ако ваш хардвер подржава) или да се вратите у мени за партиционисање и конфигуришете партиције да користе други фајл систем.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have configured one or more partitions with the ZFS file system. Using ZFS on a computer with less than 512 MB of memory may lead to stability problems and is not recommended.
sr: Конфигурисали сте једну или више партиција са ZFS фајл системом. Коришћење ZFS-а на комјутеру са мање од 512 MB меморије може довести до проблема са стабилношћу и није прероручено.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You should go back to the partitioning menu and configure the partitions to use another file system.
sr: Требате да се вратите на мени за партиционисање и конфигурисати партиције да користе други фајл систем.

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure ZFS
sr: Конфигуроши ZFS

note: Type: text Description :sl4: What is "in use" is a partition
en: In use by ZFS pool ${VG}
sr: Партиција у употреби од ZFS групе волумена ${VG}

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
sr: Приказати детаље кофигурације

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Create ZFS pool
sr: Направити ZFS групу

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Delete ZFS pool
sr: Обрисати ZFS групу

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
sr: Направити логички волумен

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Create root file system
sr: Креирај рут фајл систем

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
sr: Обрисати логички волумен

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinitive form
en: Finish
sr: Завршити

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Write the changes to disk and configure ZFS?
sr: Записати промене на диск и конфигурисати ZFS?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Before ZFS can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
sr: Пре него што ZFS може бити конфигурисан, тренутна партициона шема мора бити записана на диск.  Ове промене се не могу поништити.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: After ZFS is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
sr: Након конфигурације ZFS-a, нису дозвољене додатне измене током инсталације на партиционој шеми дискова који садрже физичке волумене. Одлучите да ли сте задовољни тренутном партиционом шемом за ове дискове пре него што наставите.

note: Type: error Description :sl4:
en: ZFS configuration failure
sr: Грешка при конфигурацији ZFS-а

note: Type: error Description :sl4:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
sr: Дошло је до грешке приликом записивања измена на дискове.

note: Type: error Description :sl4:
en: ZFS configuration has been aborted.
sr: Конфигурисање ZFS-а је прекинуто.

note: Type: text Description :sl4:
en: physical volume for ZFS
sr: физички волумен за ZFS

note: Type: select Description :sl4:
en: ZFS configuration action:
sr: Конфигурисање ZFS-а:

note: Type: select Description :sl4:
en: Summary of current ZFS configuration:
sr: Преглед тренутне ZFS конфигурације:

note: Type: select Description :sl4:
en:  Free physical volumes:  ${FREE_PVS}
     Used physical volumes:  ${USED_PVS}
     ZFS pools:              ${VGS}
     ZFS logical volumes:    ${LVS}
     ${BOOTFS}
sr:  Слободни физички волумени:  ${FREE_PVS}
     Искоришћени физички волумени:  ${USED_PVS}
     ZFS групе:          ${VGS}
     ZFS логички волумени:        ${LVS}
     ${BOOTFS}

note: Type: note Description :sl4:
en: Current ZFS configuration:
sr: Тренутна ZFS конфигурација:

note: Type: multiselect Description :sl4:
en: Devices for the new ZFS pool:
sr: Уређаји за нову ZFS групу:

note: Type: multiselect Description :sl4:
en: Please select devices for the new ZFS pool.
sr: Изаберите уређаје за нову ZFS групу.

note: Type: multiselect Description :sl4:
en: You can select one or more devices.
sr: Можете изабрати један или више уређаја.

note: Type: select Description :sl4:
en: Multidisk mode for this ZFS pool:
sr: Мултидиск режим за ову ZFS групу:

note: Type: select Description :sl4:
en: Parity level for RAID-Z:
sr: Ниво парности за RAID-Z:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please choose the number of physical volumes that will be used to store parity bits.
sr: Унесите број физичких волумена које ће се користити за складиштење битова парности.

note: Type: string Description :sl4:
en: ZFS pool name:
sr: Име ZFS групе:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the name you would like to use for the new ZFS pool.
sr: Унесите име за нову ZFS групу.

note: Type: error Description :sl4:
en: No physical volumes selected
sr: Физички волумени нису изабрани

note: Type: error Description :sl4:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new ZFS pool has been aborted.
sr: Физички волумени нису изабрани. Креација нове ZFS групе је прекинута.

note: Type: error Description :sl4:
en: No ZFS pool name
sr: Нема имена ZFS групе

note: Type: error Description :sl4:
en: No name for the ZFS pool has been entered. Please enter a name.
sr: Није унето име за ZFS групу. Унесите име.

note: Type: error Description :sl4:
en: ZFS pool name already in use
sr: Име за ZFS групу је већ у употреби

note: Type: error Description :sl4:
en: The selected ZFS pool name is already in use. Please choose a different name.
sr: Изабрано име за ZFS групу је већ у употреби. Изаберите друго име.

note: Type: error Description :sl4:
en: Error while creating ZFS pool
sr: Грешка при креирању ZFS групе

note: Type: error Description :sl4:
en: The ZFS pool ${VG} could not be created.
sr: ZFS група ${VG} не може бити креирана.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
sr: За детаље погледајте /var/log/syslog или виртуелну конзолу 4.

note: Type: select Description :sl4:
en: ZFS pool to delete:
sr: ZFS група за брисање:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the ZFS pool you wish to delete.
sr: Изаберите ZFS групу коју желите да обришете.

note: Type: error Description :sl4:
en: No ZFS pool
sr: Нема ZFS групе

note: Type: error Description :sl4:
en: No ZFS pool has been found.
sr: Није пронађена ZFS група.

note: Type: error Description :sl4:
en: The ZFS pool may have already been deleted.
sr: ZFS група је можда већ обрисана.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Really delete the ZFS pool?
sr: Стварно обрисати ZFS групу?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Please confirm the removal of the ZFS pool ${VG}.
sr: Потврдите уклањање ZFS групе ${VG}.

note: Type: error Description :sl4:
en: Error while deleting ZFS pool
sr: Грешка при брисању ZFS групе

note: Type: error Description :sl4:
en: The selected ZFS pool could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
sr: Изабрана ZFS група не може бити обрисана. Један или више логичких волумена је можда у употреби.

note: Type: error Description :sl4:
en: No ZFS pool found
sr: Није пронађена ниједна ZFS група

note: Type: error Description :sl4:
en: No free ZFS pools were found for creating a new logical volume. Please create another ZFS pool, or free space in an existing ZFS pool.
sr: Нису пронађене слободне ZFS групе за креирање новог логичког волумена. Креирајте још једну ZFS групу, или ослободите место на постојећој.

note: Type: string Description :sl4:
en: Logical volume name:
sr: Име логичког волумена:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
sr: Унесите име за нову логичку партицију.

note: Type: select Description :sl4:
en: ZFS pool:
sr: ZFS група:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the ZFS pool where the new logical volume should be created.
sr: Изаберите ZFS групу где треба бити креиран нови логички волумен.

note: Type: error Description :sl4:
en: No logical volume name entered
sr: Није унето име за логички волумен

note: Type: error Description :sl4:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
sr: Није унето име за логички волумен. Унесите име.

note: Type: error Description :sl4:
en: Error while creating a new logical volume
sr: Грешка при креирању новог логичког волумена

note: Type: error Description :sl4:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same ZFS pool (${VG}).
sr: Име ${LV} за логички волумен је већ у употреби у оквиру исте ZFS групе (${VG}).

note: Type: string Description :sl4:
en: Logical volume size:
sr: Величина логичког волумена:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
sr: Унесите величину новог логичког волумена. Могући формати су: 10K (килобајти), 10M (мeгабајти), 10G (гигабајти), 10T (тeрабајти). Подразумеване јединице су мегабајти.

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
sr: Немогуће је креирати нови логички волумен (${LV}) у оквиру ${VG} нове величине ${SIZE}.

note: Type: error Description :sl4:
en: No logical volume found
sr: Није пронађен логички волумен

note: Type: error Description :sl4:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
sr: Није пронађен логички волумен. Креирајте га.

note: Type: select Description :sl4:
en: Logical volume:
sr: Логички волумен:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the logical volume to delete.
sr: Изаберите логички волумен за брисање.

note: Type: text Description :sl4:
en: in VG ${VG}
sr: у ГВ ${VG}

note: Type: error Description :sl4:
en: Error while deleting the logical volume
sr: Грешка при брисању логичког волумена

note: Type: error Description :sl4:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
sr: Логички волумен (${LV}) у оквиру ${VG} не може бити обрисан.

note: Type: error Description :sl4:
en: No usable physical volumes found
sr: Нису пронађени употребљиви физички волумени

note: Type: error Description :sl4:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in this system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
sr: Физички волумени (тј. партиције) нису пронађени на вашем систему. Сви физички волумени су можда већ у употреби. Можда треба да учитате потребне модуле за кернел или да поново партиционише хард дискове.

note: Type: error Description :sl4:
en: ZFS not available
sr: ZFS није доступан

note: Type: error Description :sl4:
en: The current kernel doesn't support ZFS. You may need to load the zfs module.
sr: Тренутни кернел не подржава ZFS. Треба да учитате „zfs“ модул.

note: Type: error Description :sl4:
en: Invalid logical volume, ZFS pool name or ZFS file system name
sr: Неисправно име за ZFS логички волумен или име ZFS фајл система

note: Type: error Description :sl4:
en: Logical volumes, ZFS pool names and ZFS file systems may only contain alphanumeric characters, hyphen, colon, period, and underscore. They must be 255 characters or less and must begin with an alphanumeric character. The names "mirror", "raidz", "spare", and "log" are not allowed.
sr: Називи логичких волумена или ZFS група могу да садрже само алфанумеричке карактере, црту, двотачку и доњу црту. Могу да имају највише 255 карактера и морају да почињу алфанумеричким карактером. Називи  Имена "mirror", "raidz", "spare", и "log" нису дозвољени.

note: Type: error Description :sl4:
en: Please choose a different name.
sr: изаберите друго име

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Remove existing logical volume data?
sr: Уклонити постојеће податке логичких простора?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The selected device already contains the following ZFS logical volumes and ZFS pools which are about to be removed:
sr: Изабрани уређај веч садржи следеће ZFS логичке волумене и ZFS групе који ће бити уклоњени:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Logical volume(s): ${LVTARGETS}
sr: Логички волумен(и): ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl4:
en: ZFS pool(s): ${VGTARGETS}
sr: ZFS група(е): ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
sr: Ово ће такође трајно обрисати све податке који се тренутно налазе на логичким волуменима.

note: Type: note Description :sl4:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. ZFS can help with this.
sr: Честа ситуација за систем администраторе је да нађу неке партиције које имају мањак простора (обично најважније), док су неке друге партиције слабо у употреби. ZFS може ту да помогне.

note: Type: note Description :sl4:
en: ZFS allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("ZFS pool"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). ZFS pools and logical volumes may span across several physical disks. New physical volumes may be added to a ZFS pool at any time, and logical volumes have no size limit other than the total size of the ZFS pool.
sr: ZFS омогућава комбиновање диск или партиционих уређаја („физички волумени“) за формирање виртуалног диска („ZFS група“), који онда може бити подељен на виртуалне партиције („логички волумени“). ZFS групе и логички волумени могу да се простиру на више физичких дискова. Нови физички волумени могу бити додати ZFS групи било кад и логички волумени немају ограничење у величини осим укупне величине ZFS групе.

note: Type: note Description :sl4:
en: The items on the ZFS configuration menu can be used to edit ZFS pools and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
sr: Ставке у ZFS конфигурационом менију могу бити употребљене за уређивање ZFS група и логичких волумена. Након што се вратите на уређивање партиција, логички волумени ће бити приказани као обичне партиције и као такве их треба третирати.

note: Type: select Description :sl4:
en: Pool to modify:
sr: Група за модификовање:

note: Type: string Description :sl4:
en: ZFS boot file system name:
sr: Име ZFS покретача фајл система:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the name of the boot file system among the following:
sr: Молим унесите име за покретање фајл системе међу следећим:

note: Type: string Description :sl4:
en: This will be prefixed by ${VG}/ROOT and mounted as the root file system.
sr: Ово ће бити префикс од ${VG}/ROOT и монтиран као рут фајл система.

note: Type: error Description :sl4:
en: No file system name entered
sr: Није унето име фајл система

note: Type: error Description :sl4:
en: No name has been entered for the root file system. Please enter a name.
sr: Није унето име за рут фајл систем. Молим унесите име.

note: Type: string Description :sl4:
en: ZFS boot
sr: ZFS бут:

note: Type: text Description :sl4:
en: Loading ZFS module...
sr: Учитавање ZFS модула...
