pastebinit - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Return the parameters array for the selected pastebin
fi: Palauttaa valitun leikepöytäpalvelun parametrijonon

en: Unknown website, please post a bugreport to request this pastebin to be added (%s)
fi: Tuntematon verkkosivusto, ole hyvä ja lähetä lisäyspyyntö tämän leikepöytäsivuston lisäämiseksi (%s)

en: Reads on stdin for input or takes a list of filenames as parameters
fi: Lukee syötteen sisääntulosta tai ottaa luettelon tiedostoista parametreiksi

en: Optional arguments (not supported by all pastebins):
fi: Vaihtoehtoiset parametrit (kaikki pastebinit eivät tue näitä)

en: 	-a <author:default is '%s'>
fi: 	-a <julkaisija:oletus on '%s'>

en: 	-b <pastebin url:default is '%s'>
fi: 	-b <leikepöydän URL:oletus on '%s'>

en: 	-f <format of paste:default is '%s'>
fi: 	-f <muotoilu:oletus on '%s'>

en: 	-h This help screen
fi: 	-h Tämä ohje-ruutu

en: 	-j <jabberid for notifications:default is '%s'>
fi: 	-j <jabber-tunnus ilmoituksille:oletus on '%s'>

en: 	-m <permatag for all versions of a post:default is blank>
fi: 	-m <pysyvä merkintä kaikille leikkeen versioille:tyhjä oletusarvo>

en: 	-r <parent posts ID:defaults to none>
fi: 	-r <vanhemman leikkeen ID:ei oletusarvoa>

en: 	-t <title of paste:default is blank>
fi: 	-t <leikkeen otsikko:tyhjä oletusarvo>

en: 	-u <username> -p <password>
fi: 	-u <käyttäjätunnus> -p <salasana>

en: KeyboardInterrupt caught.
fi: NäppäimistöKeskeytys havaittu

en: Error parsing configuration file!
fi: Virhe jäsennettäessä asetustiedostoa!

en: Please ensure that your configuration file looks similar to the following:
fi: Tarkista, että asetustiedostosi näyttää seuraavan kaltaiselta:

en: Invalid arguments!
fi: Epäkelvot argumentit!

en: Supported pastebins:
fi: Tuetut pastebinit:

en: Unable to read from: %s
fi: %s:sta ei pystytty lukemaan

en: You are trying to send an empty document, exiting.
fi: Yrität lähettää tyhjän dokumentin, poistutaan.

en: The content you are trying to send exceeds the pastebin's size limit.
fi: Sisältö, jonka koetit lähettää, ylittää pastebinin kokorajan.

en: Could not find any json library.
fi: Json-kirjastoa ei löytynyt.

en: Failed to contact the server: %s
fi: Yhteys palvelimeen epäonnistui: %s

en: Unable to read or parse the result page, it could be a server timeout or a change server side, try with another pastebin.
fi: Tulossivua ei pystytty lukemaan tai jäsentämään joko palvelimen aikakatkaisun tai palvelinpään muutoksen vuoksi. Yritä toisella leikepöytäpalvelulla.
