pastebinit - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: %s: no section [pastebin]
ro: %s: fără secțiune [pastebin]

en: %s: no 'basename' in [pastebin]
ro: %s: fără 'nume de bază' în [pastebin]

en: Return the parameters array for the selected pastebin
ro: Returnează tabloul de parametri pentru pastebinul selectat

en: Unknown website, please post a bugreport to request this pastebin to be added (%s)
ro: Site necunoscut, vă rugăm să postați un raport de bug pentru a solicita acest pastebin să fie adăugat (%s)

en: Reads on stdin for input or takes a list of filenames as parameters
ro: Citește intrarea la stdin sau de ia o listă de nume de fișiere ca parametri

en: Optional arguments (not supported by all pastebins):
ro: Argumente opționale (nu sunt suportate de toate sistemele pastebin):

en: 	-a <author:default is '%s'>
ro: 	-a <autor:implicit este '%s'>

en: 	-b <pastebin url:default is '%s'>
ro: 	-b <pastebin url:implicit este '%s'>

en: 	-f <format of paste:default is '%s'>
ro: 	-f <format de lipire:implicit este '%s'>

en: 	-h This help screen
ro: 	-h Acest manual de ajutor

en: 	-i <input file>
ro: 	-i <fișier de intrare>

en: 	-l List all supported pastebins
ro: 	-l Afișează toate serviciile pastebin suportate

en: 	-j <jabberid for notifications:default is '%s'>
ro: 	-j <identificator jabber pentru notificări:implicit este '%s'>

en: 	-m <permatag for all versions of a post:default is blank>
ro: 	-m <permatag pentru toate versiunile unui mesaj:implicit este gol>

en: 	-r <parent posts ID:defaults to none>
ro: 	-r <identificatorul mesajelor părinte:implicit este nimic>

en: 	-t <title of paste:default is blank>
ro: 	-t <titlul lipirii:implicit este gol>

en: 	-u <username> -p <password>
ro: 	-u <utilizator> -p <parolă>

en: 	-v Print the version number
ro: 	-v Afișează numărul versiunii

en: Error parsing configuration file!
ro: Eroare la procesarea fișierului de configurare!

en: Please ensure that your configuration file looks similar to the following:
ro: Verificați dacă fișierul de configurare arată similar cu următoarele:

en: Invalid arguments!
ro: Argumente invalide!

en: Supported pastebins:
ro: Servicii pastebin suportate:

en: Unable to read from: %s
ro: Nu s-a putut citi din: %s

en: You are trying to send an empty document, exiting.
ro: Nu puteți trimite un document gol, se iese.

en: The content you are trying to send exceeds the pastebin's size limit.
ro: Conținutul pe care încercați să-l trimiteți depășește limita serviciului pastebin.

en: Could not find any json library.
ro: Nu s-a putut găsi nici o bibliotecă json.

en: Failed to contact the server: %s
ro: Nu s-a reușit să se contacteze serverul: %s

en: Unable to read or parse the result page, it could be a server timeout or a change server side, try with another pastebin.
ro: Nu se poate citi sau procesa pagina rezultată, poate fi o întârziere a serverului sau o schimbare pe partea de server, încercați cu un alt pastebin.
