pastebinit - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: %s: no section [pastebin]
sv: %s: inget avsnitt [pastebin]

en: %s: no 'basename' in [pastebin]
sv: %s: ingen "basename" i [pastebin]

en: Return the parameters array for the selected pastebin
sv: Returnera listan av parametrar för den valda pastebin

en: Unknown website, please post a bugreport to request this pastebin to be added (%s)
sv: Okänd webbplats, posta gärna en felrapport för att lägga till den begärda pastebin (%s)

en: Reads on stdin for input or takes a list of filenames as parameters
sv: Läser på stdin efter indata, eller tar en lista med filnamn som parametrar

en: Optional arguments (not supported by all pastebins):
sv: Valfria argument (stöds inte av alla pastebin):

en: 	-a <author:default is '%s'>
sv: 	-a <författare:standard är "%s">

en: 	-b <pastebin url:default is '%s'>
sv: 	-b <pastebin url:standard är "%s">

en: 	-f <format of paste:default is '%s'>
sv: 	-f <format för paste:standard är "%s">

en: 	-h This help screen
sv: 	-h Denna hjälpskärmen

en: 	-i <input file>
sv: 	-i <inmatningsfil>

en: 	-l List all supported pastebins
sv: 	-l Lista alla pastebins som stöds

en: 	-j <jabberid for notifications:default is '%s'>
sv: 	-j <jabberid för aviseringar:standard är "%s">

en: 	-m <permatag for all versions of a post:default is blank>
sv: 	-m <permatagg för alla versioner av en post:standard är blank>

en: 	-r <parent posts ID:defaults to none>
sv: 	-r <föräldraposters ID:standardvärde är ingen>

en: 	-t <title of paste:default is blank>
sv: 	-t <titel för paste:standard är tom>

en: 	-u <username> -p <password>
sv: 	-u <användardnamn> -p <lösenord>

en: 	-v Print the version number
sv: 	-v Visa versionsnummer

en: KeyboardInterrupt caught.
sv: KeyboardInterrupt fångat.

en: Error parsing configuration file!
sv: Fel vid tolkning av konfigurationsfilen!

en: Please ensure that your configuration file looks similar to the following:
sv: Försäkra dig om att din konfigurationsfil liknar följande:

en: Invalid arguments!
sv: Ogiltiga argument!

en: Supported pastebins:
sv: Pastebins som stöds:

en: Unable to read from: %s
sv: Kan inte läsa från: %s

en: You are trying to send an empty document, exiting.
sv: Du försöker skicka ett tomt dokument, avslutar.

en: The content you are trying to send exceeds the pastebin's size limit.
sv: Innehållet som du försöker att skicka överstiger storleksgränsen för denna pastebin.

en: Could not find any json library.
sv: Kunde inte hitta något json-bibliotek.

en: Failed to contact the server: %s
sv: Kunde inte få kontakt med servern: %s

en: Unable to read or parse the result page, it could be a server timeout or a change server side, try with another pastebin.
sv: Kan inte läsa eller tolka resultatsidan. Det kan bero på att tidsgränsen för servern överstegs eller en ändring på servern. Försök med en annan pastebin.
