pavucontrol - en to ca translation catalogue (120 entries)

en: PulseAudio Volume Control
ca: Control del volum del PulseAudio

en: Volume Control
ca: Control del volum

en: Adjust the volume level
ca: Ajusta el nivell del volum

en: pavucontrol;Microphone;Volume;Fade;Balance;Headset;Speakers;Headphones;Audio;Mixer;Output;Input;Devices;Playback;Recording;System Sounds;Sound Card;Settings;Preferences;
ca: pavucontrol;micròfon;volum;fosa;balanç;auriculars;altaveus;cascs;àudio; mesclador;sortida;entrada;dispositius;reproducció;gravació;sons de sistema;tarja de so;configuració;preferències;

en: <b>left-front</b>
ca: <b>frontal esquerre</b>

en: Card Name
ca: Nom de la targeta

en: <b>Profile:</b>
ca: <b>Perfil:</b>

en: Device Title
ca: Títol del dispositiu

en: Mute audio
ca: Silencia

en: Lock channels together
ca: Bloca els canals junts

en: Set as fallback
ca: Opció de reserva

en: <b>Latency offset:</b>
ca: <b>Compensació de la latència:</b>

en: Advanced
ca: Opcions avançades

en: All Streams
ca: Totes les transmissions

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Virtual Streams
ca: Transmissions virtuals

en: All Output Devices
ca: Tots els dispositius de sortida

en: Hardware Output Devices
ca: Dispositius de sortida del maquinari

en: Virtual Output Devices
ca: Dispositius de sortida virtuals

en: All Input Devices
ca: Tots els dispositius d'entrada

en: All Except Monitors
ca: Tots excepte els monitors

en: Hardware Input Devices
ca: Dispositius d'entrada del maquinari

en: Virtual Input Devices
ca: Dispositius d'entrada virtuals

en: <i>No application is currently playing audio.</i>
ca: <i>Cap aplicació està reproduint àudio</i>

en: <b>_Show:</b>
ca: <b>Mo_stra:</b>

en: _Playback
ca: Re_producció

en: <i>No application is currently recording audio.</i>
ca: <i>Cap aplicació està enregistrant àudio.</i>

en: _Recording
ca: En_registrament

en: <i>No output devices available</i>
ca: <i>No hi ha cap dispositiu de sortida disponible</i>

en: <b>S_how:</b>
ca: <b>_Mostra:</b>

en: _Output Devices
ca: Dispositius de s_ortida

en: <i>No input devices available</i>
ca: <i>No hi ha cap dispositiu d'entrada disponible</i>

en: <b>Sho_w:</b>
ca: <b>Mos_tra:</b>

en: _Input Devices
ca: D_ispositius d'entrada

en: <i>No cards available for configuration</i>
ca: <i>No hi han targetes disponibles per a configurar</i>

en: Show volume meters
ca: Mostra els indicadors de volum

en: _Configuration
ca: _Configuració

en: <b>Rename device to:</b>
ca: <b>Canvia el nom del dispositiu a:</b>

en: Stream Title
ca: Títol de la transmissió

en: direction
ca: direcció

en: Card callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn a la targeta

en: Sink callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn del conducte

en: Source callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn de l'origen

en: Sink input callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn del conducte d'entrada

en: Source output callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn de l'origen de la sortida

en: Client callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn del client

en: Server info callback failure
ca: Ha fallat la crida de retorn de la informació del servidor

en: Failed to initialize stream_restore extension: %s
ca: Ha fallat la inicialització de l'extensió stream_restore: %s

en: pa_ext_stream_restore_read() failed
ca: Ha fallat pa_ext_stream_restore_read()

en: Failed to initialize device restore extension: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'extensió de restauració del dispositiu: %s

en: pa_ext_device_restore_read_sink_formats() failed
ca: Ha fallat pa_ext_device_restore_read_sink_formats()

en: Failed to initialize device manager extension: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'extensió del gestor de dispositius: %s

en: pa_ext_device_manager_read() failed
ca: Ha fallat pa_ext_device_manager_read()

en: pa_context_get_sink_info_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_sink_info_by_index()

en: pa_context_get_source_info_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_source_info_by_index()

en: pa_context_get_sink_input_info() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_sink_input_info()

en: pa_context_get_client_info() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_client_info()

en: pa_context_get_server_info() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_server_info()

en: pa_context_get_card_info_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_card_info_by_index()

en: pa_context_subscribe() failed
ca: Ha fallat pa_context_subscribe()

en: pa_context_client_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_client_info_list()

en: pa_context_get_card_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_card_info_list()

en: pa_context_get_sink_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_sink_info_list()

en: pa_context_get_source_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_source_info_list()

en: pa_context_get_sink_input_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_sink_input_info_list()

en: pa_context_get_source_output_info_list() failed
ca: Ha fallat pa_context_get_source_output_info_list()

en: Connection failed, attempting reconnect
ca: Ha fallat la connexió, s'està intentant tornar a connectar-se

en: Connection to PulseAudio failed. Automatic retry in 5s
    
    In this case this is likely because PULSE_SERVER in the Environment/X11 Root Window Properties
    or default-server in client.conf is misconfigured.
    This situation can also arise when PulseAudio crashed and left stale details in the X11 Root Window.
    If this is the case, then PulseAudio should autospawn again, or if this is not configured you should
    run start-pulseaudio-x11 manually.
ca: Ha fallat la connexió amb PulseAudio. Nou intent automàtic en 5 s
    
    En aquest cas és probable que PULSE_SERVER estigui mal configurat en les propietats de la finestra
    arrel de l'entorn X11 o que el servidor per defecte estigui mal configurat en client.conf.
    Aquesta situació també pot sorgir quan el PulseAudio es bloqueja i deixa detalls obsolets en la
    finestra arrel de l'X11. Si aquest és el cas, el PulseAudio hauria de reiniciar-se automàticament o, si
    això no està configurat, hauria d'executar start-pulseaudio-x11 manualment.

en: pa_context_set_card_profile_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_card_profile_by_index()

en: <small>Silence</small>
ca: <small>Silenci</small>

en: <small>Min</small>
ca: <small>Mín</small>

en: Rename Device...
ca: Canvia el nom del dispositiu...

en: pa_context_set_port_latency_offset() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_port_latency_offset()

en: Sorry, but device renaming is not supported.
ca: No s'admet el canvi de nom de dispositius.

en: You need to load module-device-manager in the PulseAudio server in order to rename devices
ca: Cal carregar module-device-manager al servidor PulseAudio per poder canviar el nom dispositius

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: pa_ext_device_manager_write() failed
ca: Ha fallat pa_ext_device_manager_write()

en: Error reading config file %s: %s
ca: Error en llegir el fitxer de configuració %s: %s

en: Error saving preferences
ca: Error en desar les preferències

en: Error writing config file %s
ca: Error en escriure el fitxer de configuració %s

en:  (plugged in)
ca:  (connectat)

en:  (unavailable)
ca:  (no disponible)

en:  (unplugged)
ca:  (desconnectat)

en: Failed to read data from stream
ca: No s'han pogut llegir les dades de la transmissió

en: Peak detect
ca: Detecta els pics

en: Failed to create monitoring stream
ca: No s'ha pogut crear la transmissió de monitorització

en: Failed to connect monitoring stream
ca: No s'ha pogut connectar a la transmissió de monitorització

en: Ignoring sink-input due to it being designated as an event and thus handled by the Event widget
ca: S'ignora perquè s'ha designat com un esdeveniment i, per tant, el gestiona el giny d'esdeveniments

en: System Sounds
ca: Sons del sistema

en: Establishing connection to PulseAudio. Please wait...
ca: S'està establint la connexió al PulseAudio. Espereu...

en: pa_ext_stream_restore_write() failed
ca: Ha fallat pa_ext_stream_restore_write()

en: on
ca: a

en: Terminate Playback
ca: Finalitza la reproducció

en: Unknown output
ca: Sortida desconeguda

en: pa_context_set_sink_input_volume() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_sink_input_volume()

en: pa_context_set_sink_input_mute() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_sink_input_mute()

en: pa_context_kill_sink_input() failed
ca: Ha fallat pa_context_kill_sink_input()

en: pa_context_set_sink_volume_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_sink_volume_by_index()

en: Volume Control Feedback Sound
ca: Resposta de so del control del volum

en: pa_context_set_sink_mute_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_sink_mute_by_index()

en: pa_context_set_default_sink() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_default_sink()

en: pa_context_set_sink_port_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_sink_port_by_index()

en: pa_ext_device_restore_save_sink_formats() failed
ca: Ha fallat pa_ext_device_restore_save_sink_formats()

en: from
ca: des de

en: Terminate Recording
ca: Termina l'enregistrament

en: Unknown input
ca: Entrada desconeguda

en: pa_context_set_source_output_volume() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_source_output_volume()

en: pa_context_set_source_output_mute() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_source_output_mute()

en: pa_context_kill_source_output() failed
ca: Ha fallat pa_context_kill_source_output()

en: pa_context_set_source_volume_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_source_volume_by_index()

en: pa_context_set_source_mute_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_source_mute_by_index()

en: pa_context_set_default_source() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_default_source()

en: pa_context_set_source_port_by_index() failed
ca: Ha fallat pa_context_set_source_port_by_index()

en: Terminate
ca: Finalitza

en: Select a specific tab on load.
ca: Selecciona una pestanya específica en carregar.

en: number
ca: número

en: Retry forever if pa quits (every 5 seconds).
ca: Reintenta repetidament si es tanca el PulseAudio (cada 5 segons).

en: Maximize the window.
ca: Maximitza la finestra.

en: Show version.
ca: Mostra la versió.
