HEAD - en to hu translation catalogue (120 entries)

en: PulseAudio Volume Control
hu: PulseAudio hangerőszabályzó

en: Volume Control
hu: Hangerőszabályzó

en: Adjust the volume level
hu: Hangerő beállítása

en: <b>left-front</b>
hu: <b>bal első</b>

en: Card Name
hu: Kártya neve

en: <b>Profile:</b>
hu: <b>Profil:</b>

en: Device Title
hu: Eszköz címe

en: Mute audio
hu: Hang némítása

en: Lock channels together
hu: Csatornák összekapcsolása

en: Set as fallback
hu: Visszállás beállítása

en: <b>Latency offset:</b>
hu: <b>Késleltetés eltolása:</b>

en: Advanced
hu: Speciális

en: All Streams
hu: Összes adatfolyam

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Virtual Streams
hu: Virtuális adatfolyamok

en: All Output Devices
hu: Összes kimeneti eszköz

en: Hardware Output Devices
hu: Hardveres kimeneti eszközök

en: Virtual Output Devices
hu: Virtuális kimeneti eszközök

en: All Input Devices
hu: Összes bemeneti eszköz

en: All Except Monitors
hu: Összes, kivéve a monitorok

en: Hardware Input Devices
hu: Hardveres bemeneti eszközök

en: Virtual Input Devices
hu: Virtuális bemeneti eszközök

en: Monitors
hu: Monitorok

en: <i>No application is currently playing audio.</i>
hu: <i>Jelenleg egy alkalmazás sem játszik le hangot.</i>

en: <b>_Show:</b>
hu: <b>_Megjelenítés:</b>

en: _Playback
hu: _Lejátszás

en: <i>No application is currently recording audio.</i>
hu: <i>Jelenleg egy alkalmazás sem vesz fel hangot.</i>

en: _Recording
hu: _Felvétel

en: <i>No output devices available</i>
hu: <i>Nem állnak rendelkezésre kimeneti eszközök</i>

en: <b>S_how:</b>
hu: <b>_Megjelenítés:</b>

en: _Output Devices
hu: _Kimeneti eszközök

en: <i>No input devices available</i>
hu: <i>Nem állnak rendelkezésre bemeneti eszközök</i>

en: <b>Sho_w:</b>
hu: <b>_Megjelenítés:</b>

en: _Input Devices
hu: B_emeneti eszközök

en: <i>No cards available for configuration</i>
hu: <i>Nem érhetők el beállítható kártyák</i>

en: Show volume meters
hu: Hangerőjelzők megjelenítése

en: _Configuration
hu: _Beállítások

en: <b>Rename device to:</b>
hu: <b>Eszköz átnevezése erre:</b>

en: Stream Title
hu: Adatfolyam címe

en: direction
hu: irány

en: Card callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a kártyán

en: Sink callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a nyelőn

en: Source callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a forráson

en: Sink input callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a nyelő bemenetén

en: Source output callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a forrás kimenetén

en: Client callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a kliensen

en: Server info callback failure
hu: Függvényvisszatérési hiba a kiszolgálóinformációkban

en: Failed to initialize stream_restore extension: %s
hu: A stream_restore kiterjesztés előkészítése sikertelen: %s

en: pa_ext_stream_restore_read() failed
hu: A pa_ext_stream_restore_read() sikertelen

en: Failed to initialize device restore extension: %s
hu: Az eszköz-visszaállítási kiterjesztés előkészítése sikertelen: %s

en: pa_ext_device_restore_read_sink_formats() failed
hu: A pa_ext_stream_restore_read() sikertelen

en: Failed to initialize device manager extension: %s
hu: Az eszközkezelő kiterjesztés előkészítése sikertelen: %s

en: pa_ext_device_manager_read() failed
hu: A pa_ext_stream_restore_read() sikertelen

en: pa_context_get_sink_info_by_index() failed
hu: a pa_context_get_sink_info_by_index() sikertelen

en: pa_context_get_source_info_by_index() failed
hu: a pa_context_get_source_info_by_index() sikertelen

en: pa_context_get_sink_input_info() failed
hu: a pa_context_get_sink_input_info() sikertelen

en: pa_context_get_client_info() failed
hu: a pa_context_get_client_info() sikertelen

en: pa_context_get_server_info() failed
hu: a pa_context_get_server_info() sikertelen

en: pa_context_get_card_info_by_index() failed
hu: a pa_context_get_card_info_by_index() sikertelen

en: pa_context_subscribe() failed
hu: a pa_context_subscribe() sikertelen

en: pa_context_client_info_list() failed
hu: a pa_context_client_info_list() sikertelen

en: pa_context_get_card_info_list() failed
hu: a pa_context_get_card_info_list() sikertelen

en: pa_context_get_sink_info_list() failed
hu: a pa_context_get_sink_info_list() sikertelen

en: pa_context_get_source_info_list() failed
hu: a pa_context_get_source_info_list() sikertelen

en: pa_context_get_sink_input_info_list() failed
hu: a pa_context_get_sink_input_info_list() sikertelen

en: pa_context_get_source_output_info_list() failed
hu: a pa_context_get_source_output_info_list() sikertelen

en: Connection failed, attempting reconnect
hu: A kapcsolódás sikertelen, újrakapcsolódás kísérlete

en: Connection to PulseAudio failed. Automatic retry in 5s
    
    In this case this is likely because PULSE_SERVER in the Environment/X11 Root Window Properties
    or default-server in client.conf is misconfigured.
    This situation can also arise when PulseAudio crashed and left stale details in the X11 Root Window.
    If this is the case, then PulseAudio should autospawn again, or if this is not configured you should
    run start-pulseaudio-x11 manually.
hu: A PulseAudióhoz kapcsolódás sikertelen. Automatikus újrapróbálkozás 5 mp múlva
    
    Ebben az esetben valószínű, hogy a PULSE_SERVER hibásan van beállítva a Környezet/X11 gyökérablak tulajdonságaiban
    vagy a default-server helytelen a client.conf fájlban.
    Ez a helyzet akkor is fennállhat, ha a PulseAudio összeomlott és elavult részletek maradtak az X11 gyökérablakban.
    Ebben az esetben a PulseAudiónak automatikusa újra kellene indulnia, vagy ha ez nincs beállítva, akkor
    indítsa el kézzel a start-pulseaudio-x11 paranccsal.

en: pa_context_set_card_profile_by_index() failed
hu: a pa_context_set_card_profile_by_index() sikertelen

en: <small>Silence</small>
hu: <small>Némítva</small>

en: <small>Min</small>
hu: <small>Minimum</small>

en: <small><i>Base</i></small>
hu: <small><i>Alapbeállítás</i></small>

en: Rename Device...
hu: Eszköz átnevezése…

en: pa_context_set_port_latency_offset() failed
hu: a pa_context_set_sink_port_by_index() sikertelen

en: Sorry, but device renaming is not supported.
hu: Sajnáljuk, az eszközátnevezés nem támogatott.

en: You need to load module-device-manager in the PulseAudio server in order to rename devices
hu: Az eszközök átnevezéséhez be kell tölteni a module-device-manager modult a PulseAudio kiszolgálóba

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: pa_ext_device_manager_write() failed
hu: a pa_ext_stream_restore_write() sikertelen

en: Error reading config file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s konfigurációs fájl olvasásakor: %s

en: Error saving preferences
hu: Hiba a beállítások mentésekor

en: Error writing config file %s
hu: Hiba a(z) %s konfigurációs fájl írásakor

en:  (plugged in)
hu:  (bedugva)

en:  (unavailable)
hu:  (nem érhető el)

en:  (unplugged)
hu:  (kihúzva)

en: Failed to read data from stream
hu: Az adatok olvasása az adatfolyamból sikertelen

en: Peak detect
hu: Csúcsérzékelés

en: Failed to create monitoring stream
hu: A monitor-adatfolyam létrehozása sikertelen

en: Failed to connect monitoring stream
hu: A monitor-adatfolyamhoz kapcsolódás sikertelen

en: Ignoring sink-input due to it being designated as an event and thus handled by the Event widget
hu: A nyelőbemenet figyelmen kívül hagyása, mert eseményként jelölt, és így az Esemény felületi elem kezeli

en: System Sounds
hu: Rendszerhangok

en: Establishing connection to PulseAudio. Please wait...
hu: Kapcsolat felépítése a PulseAudióval. Kis türelmet…

en: pa_ext_stream_restore_write() failed
hu: a pa_ext_stream_restore_write() sikertelen

en: on
hu: ezen:

en: Terminate Playback
hu: Lejátszás befejezése

en: Unknown output
hu: Ismeretlen kimenet

en: pa_context_set_sink_input_volume() failed
hu: a pa_context_set_sink_input_volume() sikertelen

en: pa_context_set_sink_input_mute() failed
hu: a pa_context_set_sink_input_mute() sikertelen

en: pa_context_kill_sink_input() failed
hu: a pa_context_kill_sink_input() sikertelen

en: pa_context_set_sink_volume_by_index() failed
hu: a pa_context_set_sink_volume_by_index() sikertelen

en: Volume Control Feedback Sound
hu: Hangerőszabályzó visszajelzési hang

en: pa_context_set_sink_mute_by_index() failed
hu: a pa_context_set_sink_mute_by_index() sikertelen

en: pa_context_set_default_sink() failed
hu: a pa_context_set_default_sink() sikertelen

en: pa_context_set_sink_port_by_index() failed
hu: a pa_context_set_sink_port_by_index() sikertelen

en: pa_ext_device_restore_save_sink_formats() failed
hu: a pa_ext_stream_restore_read() sikertelen

en: from
hu: innen:

en: Terminate Recording
hu: Felvétel befejezése

en: Unknown input
hu: Ismeretlen bemenet

en: pa_context_set_source_output_volume() failed
hu: a pa_context_get_source_output_volume() sikertelen

en: pa_context_set_source_output_mute() failed
hu: a pa_context_get_source_output_mute() sikertelen

en: pa_context_kill_source_output() failed
hu: a pa_context_kill_source_output() sikertelen

en: pa_context_set_source_volume_by_index() failed
hu: a pa_context_set_source_volume_by_index() sikertelen

en: pa_context_set_source_mute_by_index() failed
hu: a pa_context_set_source_mute_by_index() sikertelen

en: pa_context_set_default_source() failed
hu: a pa_context_set_default_source() sikertelen

en: pa_context_set_source_port_by_index() failed
hu: a pa_context_set_source_port_by_index() sikertelen

en: Terminate
hu: Megszakítás

en: Select a specific tab on load.
hu: Egy adott lap kiválasztása betöltéskor.

en: number
hu: szám

en: Retry forever if pa quits (every 5 seconds).
hu: Újrapróbálkozás a végtelenségig ha a pa kilép (minden 5 másodpercben).

en: Maximize the window.
hu: Az ablak teljes méretűvé állítása.

en: Show version.
hu: Verzió megjelenítése.
