pavucontrol - en to sk translation catalogue (121 entries)

en: PulseAudio Volume Control
sk: Ovládanie hlasitosti PulseAudio

en: Volume Control
sk: Ovládanie hlasitosti

en: Adjust the volume level
sk: Upraviť úroveň hlasitosti

en: pavucontrol;Microphone;Volume;Fade;Balance;Headset;Speakers;Headphones;Audio;Mixer;Output;Input;Devices;Playback;Recording;System Sounds;Sound Card;Settings;Preferences;
sk: pavucontrol;Mikrofón;Hlasitosť;Slabnutie;Vyváženie;Náhlavná súprava;Reproduktory;Zvuk;Zmiešavač;Výstup;Vstup; Zariadenia;Prehrávanie;Nahrávanie;Systémové zvuky;Zvuková karta;Nastavenia;Predvoľby;

en: <b>left-front</b>
sk: <b>ľavý-predný</b>

en: Card Name
sk: Názov karty

en: <b>Profile:</b>
sk: <b>Profil:</b>

en: Device Title
sk: Názov zariadenia

en: Mute audio
sk: Stlmiť zvuk

en: Lock channels together
sk: Zamknúť kanály dohromady

en: Set as fallback
sk: Nastaviť ako záložné

en: <b>Latency offset:</b>
sk: <b>Posun latencie:</b>

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: All Streams
sk: Všetky prúdy

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Virtual Streams
sk: Virtuálne prúdy

en: All Output Devices
sk: Všetky výstupné zariadenia

en: Hardware Output Devices
sk: Hardvérové výstupné zariadenia

en: Virtual Output Devices
sk: Virtuálne výstupné zariadenia

en: All Input Devices
sk: Všetky vstupné zariadenia

en: All Except Monitors
sk: Všetky okrem monitorov

en: Hardware Input Devices
sk: Hardvérové vstupné zariadenia

en: Virtual Input Devices
sk: Virtuálne vstupné zariadenia

en: Monitors
sk: Monitory

en: <i>No application is currently playing audio.</i>
sk: <i>Žiadna aplikácia momentálne neprehráva zvuk.</i>

en: <b>_Show:</b>
sk: <b>_Zobraziť:</b>

en: _Playback
sk: _Prehrávanie

en: <i>No application is currently recording audio.</i>
sk: <i>Žiadna aplikácia momentálne nenahráva zvuk.</i>

en: _Recording
sk: _Nahrávanie

en: <i>No output devices available</i>
sk: <i>Nie sú dostupné žiadne výstupné zariadenia</i>

en: <b>S_how:</b>
sk: <b>_Zobraziť:</b>

en: _Output Devices
sk: _Výstupné zariadenia

en: <i>No input devices available</i>
sk: <i>Nie sú dostupné žiadne vstupné zariadenia</i>

en: <b>Sho_w:</b>
sk: <b>_Zobraziť:</b>

en: _Input Devices
sk: Vstupné zar_iadenia

en: <i>No cards available for configuration</i>
sk: <i>Žiadne karty nie sú dostupné na konfiguráciu</i>

en: Show volume meters
sk: Zobraziť stupnice hlasitosti

en: _Configuration
sk: _Nastavenie

en: <b>Rename device to:</b>
sk: <b>Premenovať zariadenie na:</b>

en: Stream Title
sk: Názov prúdu

en: direction
sk: smer

en: Card callback failure
sk: Spätné volanie karty zlyhalo

en: Sink callback failure
sk: Cieľové spätné volanie zlyhalo

en: Source callback failure
sk: Zdrojové spätné volanie zlyhalo

en: Sink input callback failure
sk: Cieľové vstupné spätné volanie zlyhalo

en: Source output callback failure
sk: Zdrojové výstupné spätné volanie zlyhalo

en: Client callback failure
sk: Klientské spätné volanie zlyhalo

en: Server info callback failure
sk: Server info spätné volanie zlyhalo

en: Failed to initialize stream_restore extension: %s
sk: Nepodarilo sa inicializovať stream_restore rozšírenie: %s

en: pa_ext_stream_restore_read() failed
sk: pa_ext_stream_restore_read() zlyhal

en: Failed to initialize device restore extension: %s
sk: Nepodarilo sa inicializovať rozšírenie obnovy zariadenia: %s

en: pa_ext_device_restore_read_sink_formats() failed
sk: pa_ext_device_restore_read_sink_formats() zhyhal

en: Failed to initialize device manager extension: %s
sk: Nepodarilo sa inicializovať rozšírenie správca zariadenia: %s

en: pa_ext_device_manager_read() failed
sk: pa_ext_device_manager_read() zlyhal

en: pa_context_get_sink_info_by_index() failed
sk: pa_context_get_sink_info_by_index() zlyhal

en: pa_context_get_source_info_by_index() failed
sk: pa_context_get_source_info_by_index() zlyhal

en: pa_context_get_sink_input_info() failed
sk: pa_context_get_sink_input_info() zlyhal

en: pa_context_get_client_info() failed
sk: pa_context_get_client_info() zlyhal

en: pa_context_get_server_info() failed
sk: pa_context_get_server_info() zlyhal

en: pa_context_get_card_info_by_index() failed
sk: pa_context_get_card_info_by_index() zlyhal

en: pa_context_subscribe() failed
sk: pa_context_subscribe() zlyhal

en: pa_context_client_info_list() failed
sk: pa_context_client_info_list() zlyhal

en: pa_context_get_card_info_list() failed
sk: pa_context_get_card_info_list() zlyhal

en: pa_context_get_sink_info_list() failed
sk: pa_context_get_sink_info_list() zlyhal

en: pa_context_get_source_info_list() failed
sk: pa_context_get_source_info_list() zlyhal

en: pa_context_get_sink_input_info_list() failed
sk: pa_context_get_sink_input_info_list() zlyhal

en: pa_context_get_source_output_info_list() failed
sk: pa_context_get_source_output_info_list() zlyhal

en: Connection failed, attempting reconnect
sk: Pripojenie zlyhalo, pokus o znovu pripojenie

en: Connection to PulseAudio failed. Automatic retry in 5s
    
    In this case this is likely because PULSE_SERVER in the Environment/X11 Root Window Properties
    or default-server in client.conf is misconfigured.
    This situation can also arise when PulseAudio crashed and left stale details in the X11 Root Window.
    If this is the case, then PulseAudio should autospawn again, or if this is not configured you should
    run start-pulseaudio-x11 manually.
sk: Pripojenie k PulseAudio zlyhalo. Automatický pokus za 5s
    
    V tomto prípade je to pravdepodobne spôsobené chybnou konfiguráciou PULSE_SERVER vo vlastnostiach Prostredia/X11 koreňového okna
    alebo default-server v client.conf.
    Takáto situácia môže nastať aj v prípade, že PulseAudio zhavarovalo a zostali v X11 koreňovom okne zastarané informácie.
    Ak je toto ten prípad, potom by sa malo PulseAudio automaticky spustiť znovu, alebo ak to nie je nakonfigurované, musíte 
    spustiť start-pulseaudio-x11 ručne.

en: pa_context_set_card_profile_by_index() failed
sk: pa_context_set_card_profile_by_index() zlyhal

en: <small>Silence</small>
sk: <small>Ticho</small>

en: <small>Min</small>
sk: <small>Minimum</small>

en: <small><i>Base</i></small>
sk: <small><i>Základ</i></small>

en: Rename Device...
sk: Premenovať zariadenie...

en: pa_context_set_port_latency_offset() failed
sk: pa_context_set_port_latency_offset() zlyhal

en: Sorry, but device renaming is not supported.
sk: Prepáčte, ale premenovanie zariadenia nie je podporované.

en: You need to load module-device-manager in the PulseAudio server in order to rename devices
sk: Ak chcete premenovať zariadenia musíte načítať module-device-manager v PulseAudio serveri

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: pa_ext_device_manager_write() failed
sk: pa_ext_device_manager_write() zlyhal

en: Error reading config file %s: %s
sk: Chyba pri čítaní konfiguračného súboru %s:%s

en: Error saving preferences
sk: Chyba pri ukladaní predvolieb

en: Error writing config file %s
sk: Chyba pri zapisovaní konfiguračného súboru %s

en:  (plugged in)
sk:  (pripojené)

en:  (unavailable)
sk:  (nedostupné)

en:  (unplugged)
sk:  (odpojené)

en: Failed to read data from stream
sk: Nepodarilo sa prečítať dáta z prúdu

en: Peak detect
sk: Detekcia vrcholov

en: Failed to create monitoring stream
sk: Nepodarilo sa vytvoriť monitorovací prúd

en: Failed to connect monitoring stream
sk: Nepodarilo sa pripojiť monitorovací prúd

en: Ignoring sink-input due to it being designated as an event and thus handled by the Event widget
sk: Ignoruje sa sink-input pretože je navrhnutý ako udalosť a teda spracovaný widgetom udalosť

en: System Sounds
sk: Systémové zvuky

en: Establishing connection to PulseAudio. Please wait...
sk: Vytvára sa pripojenie k PulseAudio, čakajte...

en: pa_ext_stream_restore_write() failed
sk: pa_ext_stream_restore_write() zlyhal

en: on
sk: na

en: Terminate Playback
sk: Ukončiť prehrávanie

en: Unknown output
sk: Neznámy výstup

en: pa_context_set_sink_input_volume() failed
sk: pa_context_set_sink_input_volume() zlyhal

en: pa_context_set_sink_input_mute() failed
sk: pa_context_set_sink_input_mute() zlyhal

en: pa_context_kill_sink_input() failed
sk: pa_context_kill_sink_input() zlyhal

en: pa_context_set_sink_volume_by_index() failed
sk: pa_context_set_sink_volume_by_index() zlyhal

en: Volume Control Feedback Sound
sk: Ovládanie hlasitosti Feedback zvuku

en: pa_context_set_sink_mute_by_index() failed
sk: pa_context_set_sink_mute_by_index() zlyhal

en: pa_context_set_default_sink() failed
sk: pa_context_set_default_sink() zlyhal

en: pa_context_set_sink_port_by_index() failed
sk: pa_context_set_sink_port_by_index() zlyhal

en: pa_ext_device_restore_save_sink_formats() failed
sk: pa_ext_device_restore_save_sink_formats() zlyhal

en: from
sk: z

en: Terminate Recording
sk: Ukončiť nahrávanie

en: Unknown input
sk: Neznámy vstup

en: pa_context_set_source_output_volume() failed
sk: pa_context_set_source_output_volume() zlyhal

en: pa_context_set_source_output_mute() failed
sk: pa_context_set_source_output_mute() zlyhal

en: pa_context_kill_source_output() failed
sk: pa_context_kill_source_output() zlyhal

en: pa_context_set_source_volume_by_index() failed
sk: pa_context_set_source_volume_by_index() zlyhal

en: pa_context_set_source_mute_by_index() failed
sk: pa_context_set_source_mute_by_index() zlyhal

en: pa_context_set_default_source() failed
sk: pa_context_set_default_source() zlyhal

en: pa_context_set_source_port_by_index() failed
sk: pa_context_set_source_port_by_index() zlyhal

en: Terminate
sk: Ukončiť

en: Select a specific tab on load.
sk: Vyberie konkrétnu záložku pri načítaní.

en: number
sk: číslo

en: Retry forever if pa quits (every 5 seconds).
sk: Opakovať navždy ak pa skončí (každých 5 sekúnd).

en: Maximize the window.
sk: Maximalizovať okno.

en: Show version.
sk: Zobraziť verziu.
