pavucontrol - en to th translation catalogue (51 entries)

en: PulseAudio Volume Control
th: ตัวควบคุมเสียง PulseAudio

en: Volume Control
th: ตัวควบคุมเสียง

en: Adjust the volume level
th: ปรับระดับเสียง

en: <b>left-front</b>
th: <b>ซ้าย-หน้า</b>

en: Card Name
th: ชื่อการ์ด

en: <b>Profile:</b>
th: <b>โพรไฟล์:</b>

en: Mute audio
th: ปิดเสียง

en: Lock channels together
th: ล็อคช่องไว้ด้วยกัน

en: <i>No application is currently playing audio.</i>
th: <i>ไม่มีโปรแกรมใดกำลังเล่นเสียงอยู่</i>

en: <b>_Show:</b>
th: <b>แส_ดง:</b>

en: _Playback
th: _เล่น

en: <i>No application is currently recording audio.</i>
th: <i>ไม่มีโปรแกรมใดกำลังอัดเสียงอยู่</i>

en: _Recording
th: _บันทึกเสียง

en: <i>No output devices available</i>
th: <i>ไม่มีอุปกรณ์เอาท์พุต</i>

en: <b>S_how:</b>
th: <b>_แสดง:</b>

en: _Output Devices
th: อุปกรณ์เ_อาท์พุต

en: <i>No input devices available</i>
th: <i>ไม่มีอุปกรณ์รับเข้า</i>

en: <b>Sho_w:</b>
th: <b>แ_สดง:</b>

en: _Input Devices
th: _อุปกรณ์รับเข้า

en: <i>No cards available for configuration</i>
th: <i>ไม่มีการ์ดให้ปรับแต่ง</i>

en: _Configuration
th: _การตั้งค่า

en: Stream Title
th: ชื่อสตรีม

en: pa_ext_stream_restore_read() failed
th: pa_ext_stream_restore_read() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_sink_info_by_index() failed
th: pa_context_get_sink_info_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_source_info_by_index() failed
th: pa_context_get_source_info_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_sink_input_info() failed
th: pa_context_get_sink_input_info() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_client_info() failed
th: pa_context_get_client_info() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_server_info() failed
th: pa_context_get_server_info() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_card_info_by_index() failed
th: pa_context_get_card_info_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_subscribe() failed
th: pa_context_subscribe() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_client_info_list() failed
th: pa_context_client_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_card_info_list() failed
th: pa_context_get_card_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_sink_info_list() failed
th: pa_context_get_sink_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_source_info_list() failed
th: pa_context_get_source_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_sink_input_info_list() failed
th: pa_context_get_sink_input_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_get_source_output_info_list() failed
th: pa_context_get_source_output_info_list() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_card_profile_by_index() failed
th: pa_context_set_card_profile_by_index() ไม่สำเร็จ

en: Failed to read data from stream
th: ไม่สามารถอ่านจากสตรีมได้

en: Peak detect
th: ตรวจพบพีค

en: System Sounds
th: เสียงของระบบ

en: pa_ext_stream_restore_write() failed
th: pa_ext_stream_restore_write() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_sink_input_volume() failed
th: pa_context_set_sink_input_volume() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_sink_input_mute() failed
th: pa_context_set_sink_input_mute() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_kill_sink_input() failed
th: pa_context_kill_sink_input() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_sink_volume_by_index() failed
th: pa_context_set_sink_volume_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_sink_mute_by_index() failed
th: pa_context_set_sink_mute_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_default_sink() failed
th: pa_context_set_default_sink() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_kill_source_output() failed
th: pa_context_kill_source_output() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_source_volume_by_index() failed
th: pa_context_set_source_volume_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_source_mute_by_index() failed
th: pa_context_set_source_mute_by_index() ไม่สำเร็จ

en: pa_context_set_default_source() failed
th: pa_context_set_default_source() ไม่สำเร็จ
