pcmanfm - en to hr translation catalogue (238 entries)

en: Copyright (C) 2009 - 2021
hr: Autorska prava (C) 2009 - 2021

en: Desktop Preferences
hr: Svojstva radne površine

en: <b>Background</b>
hr: <b>Pozadina</b>

en: _Wallpaper:
hr: _Pozadinska slika:

en: Please select an image file
hr: Odaberite slikovnu datoteku

en: _Use the same wallpaper on all desktops
hr: _Koristi istu pozadinsku sliku na svim radnim površinama

en: _Background color:
hr: _Pozadinska boja:

en: <b>Text</b>
hr: <b>Tekst</b>

en: _Font of label text:
hr: _Font teksta natpisa:

en: C_olor of label text:
hr: B_oja teksta natpisa:

en: Color of _shadow:
hr: Boja _sjene:

en: _Appearance
hr: _Izgled

en: <b>Show desktop icons</b>
hr: <b>Pokaži ikone radne površine</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
hr: _Pokaži mapu "Dokumenti" na radnoj površini

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
hr: Pokaž_i mapu "Uređaji" na radnoj površini

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
hr: Pokaži mapu "_Smeće" na radnoj površini

en: S_how connected volumes on the desktop
hr: P_okaži spojene particije na radnoj površini

en: _Desktop Icons
hr: _Ikone radne površine

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
hr: _Pokaži izbornike dane upraviteljem datotekama kada kliknete na radnu površinu

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
hr: _Koristi radnu površinu kao mapu ( pokaži ikone na njoj) koristeće putanju:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
hr: Zadano

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
hr: Prilagođeno:

en: Select a Desktop Folder
hr: Odaberi mapu radne površine

en: _Open folders from desktop in new window
hr: _Otvori mape sa radne površine u novom prozoru

en: Ad_vanced
hr: Na_predno

en: Fill with background color only
hr: Ispuni samo pozadinskom bojom

en: Stretch to fill the entire monitor area
hr: Rastegni da ispuni cijeli zaslon

en: Stretch to fit the monitor area
hr: Raširi da stane na zaslon

en: Tile the image to fill the entire monitor area
hr: Rastegni da ispuni cijeli zaslon

en: Stretch and crop to fill the monitor area
hr: Rastegni da ispuni cijeli zaslon

en: Stretch to fill the complete screen
hr: Rastegni da ispuni cijeli zaslon

en: Open in current tab
hr: Otvori u trenutnoj kartici

en: Open in new tab
hr: Otvori u novoj kartici

en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: <b>Behavior</b>
hr: <b>Ponašanje</b>

en: _Open files with single click
hr: _Otvori datoteke jednim klikom

en: Co_nfirm before deleting files
hr: Po_tvrdi prije brisanja datoteka

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
hr: _Premjesti izbrisane datoteke u "smeće" umjesto da ih izbrišete sa diska

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
hr: _Izbrišite datoteke na uklonjivim medijima umjesto da stvarate "smeće"

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
hr: Potvr_di prije premještanja datoteka u "smeće"

en: _Bookmarks:
hr: _Zabilješke:

en: <b>Default View</b>
hr: <b>Zadani pogled</b>

en: Vie_w Mode:
hr: Na_čin pogleda:

en: _General
hr: _Osnovno

en: <b>Icons</b>
hr: <b>Ikone</b>

en: Size of _big icons:
hr: Velična _velikih ikona:

en: Size of small _icons:
hr: Veličina malih _ikona:

en: Size of _thumbnails:
hr: Veličina _sličica:

en: Size of side _pane icons:
hr: Veličina ikona _bočnog stupca:

en: _Show thumbnails of files
hr: _Pokaži sličice datoteka

en: _Only show thumbnails for local files
hr: _Pokaži samo sličice lokalnih datoteka

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
hr: Ne _generiraj sličice za datoteke koje prelaze ovu veličinu:

en: <b>User Interface</b>
hr: <b>Korisničko sučelje</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
hr: Kori_sti SI decimalne prefeikse umjesto IEC binarnih prefiksa

en: Treat backup files as _hidden
hr: Postupaj sa datotekama sigurnosne kopije kao sa _skrivenima

en: Al_ways show full file names
hr: U_vijek pokaži puno ime datoteke

en: Show icons of hidden _files shadowed
hr: Pokaži ikone skrivenih _datoteka zasjenjene

en: _Display
hr: _Zaslon

en: Hid_e 'Close tab' buttons
hr: Sakri_j 'Zatvori karticu' dugmad

en: Al_ways show the tab bar
hr: U_vijek pokaži traku kartica

en: _Maximum width of tab label:
hr: _Maksimalna dužina natpisas kartice:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
hr: znakovi

en: <b>Directories Tree</b>
hr: <b>Stablo direktorija</b>

en: <b>Show in Places:</b>
hr: <b>Pokaži u Mjestima:</b>

en: _Home Folder
hr: _Osobna mapa

en: Des_ktop
hr: Rad_na površina

en: _Trash Can
hr: _Smeće

en: App_lications
hr: Pro_grami

en: Dev_ices
hr: Ure_đaji

en: _Network
hr: _Mreža

en: _Layout
hr: _Raspored

en: <b>Auto-mount</b>
hr: <b>Auto-montiranje</b>

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
hr: Mon_tiraj uklonjive medije automatski kada su umetnuti

en: _Show available options for removable media when they are inserted
hr: _Prikaži dostupne opcije za uklonjive uređaje nakon što su umetnuti

en: Do_n't show available options for those media types:
hr: N_e prikazuj dostupne opcije za ovu vrstu medija:

en: _Remove selected
hr: _Ukloni odabrano

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
hr: _Otvori montirani uklonjivi medij u novoj kartici umjesto u novom prozoru

en: When removable medium unmounted:
hr: Kada je uklonjivi medij odmontioran:

en: Clos_e tab containing removable medium
hr: Zatvor_i karticu koja sadrži uklonjivi medij

en: _Volume Management
hr: _Upravljanje particijama

en: <b>Programs</b>
hr: <b>Programi</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
hr: <i>Donje naredbe mogu uključivati dodatne opcije ako je neophodno.</i>

en: _Terminal emulator:
hr: _Emulator terminala:

en: _Switch user command:
hr: _Naredba zamjena korisnika:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
hr: _Naredba formatiranja:

en: <b>Templates</b>
hr: <b>Predlošci</b>

en: S_how only user defined templates in menu
hr: P_okaži u izborniku samo predloške koje je definirao korisnik

en: Show _only one template for each MIME type
hr: Pokaži _samo jedan predložak za svaki MIME type

en: Ru_n default application after creation from template
hr: Pokren_i zadani program nakon stvaranja iz predloška

en: <b>Other Options</b>
hr: <b>Ostale opcije</b>

en: _Use current
hr: _Koristi trenutno

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: Modules
hr: Moduli

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Move
hr: Premjesti

en: Ask
hr: Pitaj

en: Icon view
hr: Pogled ikona

en: Compact view
hr: Zbijeni pogled

en: Thumbnail view
hr: Pogled sličica

en: Detailed list view
hr: Pogled dataljne liste

en: Removable medium is inserted
hr: Uklonjivi medij je umetnut

en: <b>Removable medium is inserted</b>
hr: <b>Uklonjvi medij je umetnut</b>

en: Type of medium:
hr: Tip medija:

en: Detecting...
hr: Otkrivam...

en: Please select the action you want to perform:
hr: Odaberite akciju koju želite izvršiti:

en: _Always perform this action on this media type
hr: _Uvijek upotrebi ovu radnju kod ove vrste medija

en: Connect to remote server
hr: Spoji se na udaljeni poslužitelj

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: _Host:
hr: _Računalo:

en: Pa_th:
hr: Puta_nja:

en: _Anonymous login
hr: _Anonimna prijava

en: _Login as:
hr: _Prijavi se kao:

en: mixed content
hr: miješani sadržaj

en: removable disk
hr: uklonjivi disk

en: Open in File Manager
hr: Otvori upravitelj datotekama

en: Open in New Ta_b
hr: Otvori u novoj karti_ci

en: Open in New Win_dow
hr: Otvori u novom pro_zoru

en: Open in Termina_l
hr: Otvori u treminal_u

en: _Remove from Desktop
hr: _Ukoni sa radne površine

en: Stic_k to Current Position
hr: Ostan_i na trenutnoj poziciji

en: Activate file
hr: Aktiviraj datoteku

en: Show file menu
hr: Pokaži izbornik datoteka

en: Show desktop menu
hr: Pokaži izbornik radne površine

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
hr: Radna površina

en: _File
hr: _Datoteka

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: New T_ab
hr: Nova k_artica

en: Create new tab for this folder
hr: Napravi novu karticu za ovu mapu

en: C_reate New...
hr: N_apravi novi...

en: Folder
hr: Mapa

en: Empty File
hr: Prazna datoteka

en: Folder Propertie_s
hr: Svojstva map_e

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: Close _Window
hr: Zatvori _prozor

en: _Edit
hr: _Uredi

en: C_ut
hr: I_zreži

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: R_ename...
hr: P_reimenuj...

en: Create Lin_k...
hr: Napravi poveznic_u...

en: _Move to...
hr: _Premjesti u...

en: Copy to_...
hr: Kopiraj u_...

en: Propertie_s
hr: Svojstv_a

en: _Invert Selection
hr: _Obrnuti odabir

en: Prefere_nces
hr: Osobi_tosti

en: _View
hr: _Pogled

en: _Reload Folder
hr: _Ponovno učitaj mapu

en: Reload current folder
hr: Ponovno učitaj trenutnu mapu

en: Tool_bar
hr: Alatna _traka

en: Pat_h Bar
hr: Trak_a putanje

en: Side _Pane
hr: Bočna _ploča

en: S_ort Files
hr: P_osloži datoteke

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Keyboard Navigation
hr: _Navigacija tipkovnice

en: _Go
hr: _Idi

en: _Previous Folder
hr: _Prethodna mapa

en: Return to previous folder in history
hr: Povratak u prethodnu mapu u povijesti

en: _Next Folder
hr: _Slijedeća mapa

en: Go forward to next folder in history
hr: Idi naprijed u slijedeću mapu u povijesti

en: H_ome Folder
hr: O_sobna mapa

en: Go to home folder
hr: Idi u osobnu mapu

en: _Desktop
hr: _Radna površina

en: Go to desktop folder
hr: Idi u mapu radne površine

en: Open trash can
hr: Otvori smeće

en: _Applications
hr: _Programi

en: Go to list of devices connected to the computer
hr: Idi na listu uređaja spojenih na računalo

en: Net_work
hr: Mre_ža

en: Go to list of places on the network
hr: Idi na listu mjesta na mreži

en: _Go to Location...
hr: _Idi na lokaciju...

en: _Connect to Server...
hr: _Spoji se na poslužitelj...

en: Open a window to choose remote folder location
hr: Otvori prozor za odabir lokacije udaljene mape

en: _Bookmarks
hr: _Zabilješke

en: _Add to Bookmarks...
hr: _Dodaj u zabilješke...

en: Add current folder to bookmarks list
hr: Dodaj trennutnu mapu na listu zabilješki

en: Too_ls
hr: Ala_ti

en: Open Current Folder in _Terminal
hr: Otvori trenutnu mapu u _treminalu

en: Fin_d Files...
hr: Nađ_i datoteke...

en: Open search dialog
hr: Otvori dijalog traženja

en: _Run a Command in Current Folder...
hr: _Pokreni nardbu u trenutnoj mapi...

en: Sho_w Hidden
hr: Pokaž_i skriveo

note: Note to translators: this save is meant for folder's settings such as sort
en: Preserve This Folder's Settings
hr: Zadrži postavke ove mape

en: _Show Toolbar
hr: _Pokaži alatnu traku

en: Show 'New _Window' Button
hr: Pokaži gumb 'Novi _prozor'

en: Show 'New _Tab' Button
hr: Pokaži gumb 'Nova _kartica'

en: Show '_Home' Button
hr: Pokaži gumb '_Osobna mapa'

en: Sho_w Side Pane
hr: Pokaž_i bočnu ploču

en: Show Status B_ar
hr: Pokaži statusnu t_raku

en: Fullscreen _Mode
hr: Preko cijelog _zaslona

en: _Icon View
hr: _Pogled ikona

en: _Compact View
hr: _Zbijeni pogled

en: _Thumbnail View
hr: _Pogled sličica

en: Detailed _List View
hr: Detaljna _lista

en: By _Name
hr: Po _imenu

en: By _Modification Time
hr: Po _vremenu izmjene

en: By _Size
hr: Po _veličini

en: By File _Type
hr: Po tipu _datoteke

en: By _Extension
hr: Prema _ekstenziji

en: Places
hr: Mjesta

en: Directory Tree
hr: Stablo direktorija

en: Remote
hr: Udaljeno

en: _Location
hr: _Lokacija

en: _Buttons
hr: _Gumbi

en: Show history of visited folders
hr: Pokaži povijest posjećenih mapa

en: History
hr: Povijest

en: You are in super user mode
hr: Vi koristite super korisnički način rada

en: Lightweight file manager
hr: Lagani upravitelj datotekama

en: using LibFM ver. %s
hr: koristim LibFM ver. %s

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
hr: 
    Razvio Hon Jen Yee (PCMan)

en: Keyboard Navigation
hr: Navigacija tipkovnice

en: Run a command
hr: Pokreni naredbu

en: Enter a command to run:
hr: Unesi naredbu za pokretanje:

en: Current folder is inaccessible
hr: Trenutna mapa nije dostupna

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
hr: Dodaj mapu u zabilješke
    '%s'
    Unesi ime nove stavke zabilješki:

en: Add to Bookmarks
hr: Dodaj u zabilješke

en: Select filter
hr: Odaberi filter

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
hr: Ime konfiguracijskog profila

en: PROFILE
hr: PROFIL

en: No function. Just to be compatible with nautilus
hr: Bez funkcija. Samo da bude kompatibilan sa nautilus-om

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
hr: Pokreni upravitelj radne površine

en: Turn off desktop manager if it's running
hr: Iskjluči upravitelja radnom površinom ako je uključen

en: Open desktop preference dialog
hr: Otvori dijalog postavki radne površine

en: Set desktop wallpaper from image FILE
hr: Postavi pozadinsku sliku radne površine sa slikovne DATOTEKE

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: MODE
hr: NAČIN

en: Open Preferences dialog on the page N
hr: Otvori dijalog osobitosti na stranici N

en: Open new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: [FILE1, FILE2,...]
hr: [DATOTEKA1, DATOTEKA2,...]

note: FIXME: add "on this X screen/monitor" into diagnostics
en: Desktop manager is not active.
hr: Upravitelj radnom površinom nije aktivan.

en: Terminal emulator is not set.
hr: Terminal emulator nije postavljen.

en: Open in New T_ab
hr: Otvori u novoj k_artici

en: %d item selected | %d items selected
hr[0]: %d stavka odabrana
hr[1]: %d stavke odabrane
hr[2]: %d stavki odabranih

en: Free space: %s (Total: %s)
hr: Slobodni prostor: %s (Ukupno: %s)

en: %d item | %d items
hr[0]: %d stavka
hr[1]: %d stavke
hr[2]: %d stavki

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
hr[0]:  (%d skriveno)
hr[1]:  (%d skriveni)
hr[2]:  (%d skrivenih)

en: File Manager PCManFM
hr: Upravitelj datotekama PCManFM

en: File Manager
hr: Upravitelj datotekama

en: Browse the file system and manage the files
hr: Pregledava datotečni sustav i upravlja datotekama

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
hr: Promjeni pozadinske slike radne površine i ponašanje upravitelja radnom površinom
