pcmanfm2 - en to cs translation catalogue (287 entries)

en: Desktop Preferences
cs: Nastavení pracovní plochy

en: <b>Background</b>
cs: <b>Pozadí</b>

en: Wallpaper _mode:
cs: Režim _tapety:

en: _Wallpaper:
cs: _Tapeta:

en: Please select an image file
cs: Vyberte soubor s obrázkem

en: _Use the same wallpaper on all desktops
cs: _Použít stejnou tapetu na všech plochách

en: _Background color:
cs: _Barva pozadí:

en: _Font of label text:
cs: _Font popisku:

en: C_olor of label text:
cs: B_arva popisku:

en: Color of _shadow:
cs: Barva _stínu:

en: _Appearance
cs: _Vzhled

en: <b>Show desktop icons</b>
cs: <b>Zobrazit ikony na ploše</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
cs: _Zobrazit ikonu "Dokumenty" na ploše

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
cs: Zo_brazit ikonu "Dokumenty" na ploše

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
cs: Zobrazit ikonu "_Koš" na ploše

en: S_how connected volumes on the desktop
cs: _Zobrazovat připojené svazky na ploše

en: _Desktop Icons
cs: _Ikony na ploše

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
cs: _Zobrazit menu poskytované okenním managerem při kliknutí na plochu

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
cs: _Použít plochu jako složku (zobrazit na ní ikony) podle cesty:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
cs: Vlastní:

en: Select a Desktop Folder
cs: Vyberte složku plochy

en: _Open folders from desktop in new window
cs: _Otevřít složky z plochy v novém okně

en: Ad_vanced
cs: Ro_zšířené

en: Fill with background color only
cs: Vyplnit pouze barvou pozadí

en: Stretch to fill the entire monitor area
cs: Roztáhnout na celou obrazovku

en: Stretch to fit the monitor area
cs: Přizpůsobit obrazovce

en: Center unscaled image on the monitor
cs: Vystředit obrázek na monitor bez změny velikosti

en: Tile the image to fill the entire monitor area
cs: Vydlaždicovat na celou obrazovku

en: Stretch and crop to fill the monitor area
cs: Roztáhnout a oříznout na celou obrazovku

en: Stretch to fill the complete screen
cs: Roztáhnout na celou obrazovku

en: Open in current tab
cs: Otevřít v současné kartě

en: Open in new tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Open in new window
cs: Otevřít v novém okně

en: Preferences
cs: Nastavení

en: <b>Behavior</b>
cs: <b>Chování</b>

en: _Open files with single click
cs: _Otevírat soubory jedním kliknutím

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
cs: Prodleva automatického výběru v režimu 1 kliknutí (0 vypne)

en: Co_nfirm before deleting files
cs: _Přesouvat smazané soubory do "Koše" namísto smazání

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
cs: _Přesouvat smazané soubory do "Koše" namísto smazání

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
cs: _Smazat soubory na vyměnitelném médiu namísto vytvoření "Koše"

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
cs: Pot_vrdit před přesunutím souborů do "Koše"

en: Don't ask options on _launch executable file
cs: Neptat se na možnosti při _spuštění spustitelného souboru

en: _Bookmarks:
cs: _Záložky:

en: Defaul_t drop action:
cs: Výchoz_í akce pro upustění:

en: "_Smart shortcut" auto-action on drop to Desktop folder
cs: "_Chytrý zástupce" auto-akce při puštění do složky Plocha

en: If enabled then "Auto" action on drop file onto Desktop folder will be:
    - for files directly in Home folder a symlink will be created
    - files on the same file system will be moved
    - other files (e.g. on removable media) will be copied
    - for some external URI a shortcut will be created
cs: Pokud je zapnuto tak "Auto" akce po upuštění souboru na složku Plochy bude:
    - pro soubory přímo v domovské složce se vytvoří symlink
    - soubory ve stejném souborovém systému budou přesunuty
    - ostatní soubory (např. na přenosných médiích) budou zkopírovány
    - pro některá externí URI se vytvoří zástupce

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
cs: _Rozvinout karty, pokud jsou soubory přetáhnuty do tlačítka karty

en: _Focus previous folder after coming to its parent
cs: _Označit předchozí složku po přechodu do její mateřské složky

en: <b>Default View</b>
cs: <b>Výchozí pohled</b>

en: Vie_w Mode:
cs: Režim zo_brazení:

en: _General
cs: _Obecné

en: <b>Icons</b>
cs: <b>Ikony</b>

en: Size of _big icons:
cs: Velikost _velkých ikon:

en: Size of small _icons:
cs: Velikost malých _ikon:

en: Size of _thumbnails:
cs: Velikost _náhledů:

en: Size of side _pane icons:
cs: Velikost ikon postranního _panelu:

en: _Show thumbnails of files
cs: _Zobrazit náhledy souborů

en: _Only show thumbnails for local files
cs: _Zobrazovat náhledy jen místních souborů

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
cs: _Negenerovat náhledy pro soubory přesahující tuto velikost:

en: <b>User Interface</b>
cs: <b>Uživatelské rozhraní</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
cs: Pou_žívat SI decimální prefixy místo IEC binárních prefixů

en: Treat backup files as _hidden
cs: Zacházet se záložními soubory jako se _skrytými soubory

en: Al_ways show full file names
cs: Vž_dy zobrazovat lištu karet

en: Show icons of hidden _files shadowed
cs: Zobrazit ikony skrytých _souborů zašedlé

en: _Display
cs: _Zobrazit

en: Hid_e 'Close tab' buttons
cs: Skrý_t 'Zavřít kartu' tlačítka

en: Al_ways show the tab bar
cs: Vž_dy zobrazovat lištu karet

en: _Maximum width of tab label:
cs: _Maximální šířka popisky panelu:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
cs: znaků

en: <b>Directories Tree</b>
cs: <b>Strom adresářů </b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
cs: Skrýt e_xpander na prázdné nebo zamčené složce

en: <b>Show in Places:</b>
cs: <b>Zobrazit v Místech:</b>

en: _Home Folder
cs: _Domovská složka

en: Des_ktop
cs: Pra_covní plocha

en: _Trash Can
cs: _Koš

en: _Filesystem Root
cs: _Kořen souborového systému

en: App_lications
cs: Ap_likace

en: Dev_ices
cs: Zaří_zení

en: _Network
cs: _Síť

en: _Layout
cs: _Rozvržení

en: <b>Auto-mount</b>
cs: <b>Automatické připojení</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
cs: _Připojit připojitelné svazky automaticky při startu programu

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
cs: Při_pojit odpojitelné médium automaticky při vložení

en: _Show available options for removable media when they are inserted
cs: _Zobrazit dostupné volby při vložení odpojitelného média

en: Do_n't show available options for those media types:
cs: Ne_zobrazovat dostupné volby pro následující typy médií:

en: _Remove selected
cs: _Odstranit vybrané

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
cs: _Otevřít připojené připojitelné média v nové kartě namísto v novém okně

en: When removable medium unmounted:
cs: Když je odpojitelné médium odpojeno:

en: Clos_e tab containing removable medium
cs: Zavř_ít kartu obsahující připojitelné médium

en: Change folder in the tab to _Home Folder
cs: Změnit složku v panelu na složku _Domů

en: _Volume Management
cs: _Správa svazků

en: <b>Programs</b>
cs: <b>Programy</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
cs: <i>Příkazy níže mohou zahrnovat extra možnosti pokud je potřeba.</i>

en: _Terminal emulator:
cs: _Emulátor terminálu:

en: _Switch user command:
cs: _Příkaz pro přepnutí uživatele:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
cs: _Formátovací příkaz:

en: A_rchiver integration:
cs: In_tegrace archivátoru:

en: <b>Templates</b>
cs: <b>Šablony</b>

en: S_how only user defined templates in menu
cs: Z_obrazit pouze uživatelem definované šablony v menu

en: Show _only one template for each MIME type
cs: Zobrazit _pouze jednu šablonu pro každý MIME typ

en: Ru_n default application after creation from template
cs: Spu_stit výchozí aplikaci po vytvoření ze šablony

en: <b>Other Options</b>
cs: <b>Další možnosti</b>

en: Use Application Startup Notify _by default
cs: Použít Oznamování startu aplikace _jako výchozí

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
cs: Je-li vybráno a není-li jinak výslovně uvedeno, použije se oznámení startu pro aplikace.
    Jinak se použije oznámení startu aplikace pouze pokud je pro aplikaci výslovně definováno.

en: D_efer test for content type on folder loading
cs: O_dložit test typu obsahu při načítání složky

en: Use path for "Home Folder" button:
cs: Použít cestu pro tlačítko "Domovská složka":

en: _Use current
cs: _Použít aktuální

en: _Advanced
cs: _Rozšířené

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
cs: <b>_Nenačítat moduly odpovídající:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
cs: <b>_Přesto načíst tyto moduly:</b>

en: Modules
cs: Moduly

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
cs: Automaticky (přesunout pokud jsou na stejném souborovém systému, jinak zkopírovat)

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Ask
cs: Ptát se

en: Icon view
cs: Ikonový pohled

en: Compact view
cs: Kompaktní pohled

en: Thumbnail view
cs: Pohled s náhledy

en: Detailed list view
cs: Detailní pohled

en: Removable medium is inserted
cs: Je vloženo odpojitelné médium

en: <b>Removable medium is inserted</b>
cs: <b>Je vloženo odpojitelné médium</b>

en: Type of medium:
cs: Typ média:

en: Detecting...
cs: Probíhá detekce...

en: Please select the action you want to perform:
cs: Vyberte požadovanou akci:

en: _Always perform this action on this media type
cs: _Vždy provést tuto akci na tomto typu média

en: Connect to remote server
cs: Připojit ke vzdálenému serveru

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
cs: <b>Určete vzdálenou složku pro připojení</b>

en: _Type:
cs: _Typ:

en: _Host:
cs: _Hostitel:

en: Pa_th:
cs: Ce_sta:

en: _Anonymous login
cs: _Anonymní přihlášení

en: _Login as:
cs: _Přihlásit se jako:

en: mixed content
cs: různý obsah

en: removable disk
cs: vyměnitelný disk

en: Open in File Manager
cs: Otevřít ve správci souborů

en: Open in New Ta_b
cs: Otevřít v nové kart_ě

en: Open in New Win_dow
cs: Otevřít v novém ok_ně

en: Open in Termina_l
cs: Otevřít v terminál_u

en: _Remove from Desktop
cs: _Odstranit z plochy

en: Stic_k to Current Position
cs: Přichy_tit k současné pozici

en: Snap to _Grid
cs: Přichytit k _mřížce

en: Activate file
cs: Označit soubor

en: Show file menu
cs: Zobrazit menu souboru

en: Show desktop menu
cs: Zobrazit menu plochy

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: _File
cs: _Soubor

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: New T_ab
cs: Nová _karta

en: Create new tab for this folder
cs: Vytvořit novou kartu pro tuto složku

en: C_reate New...
cs: V_ytvořit nový...

en: Folder
cs: Složka

en: Empty File
cs: Prázdný soubor

en: Folder Propertie_s
cs: Vlastnosti slo_žky

en: _Close Tab
cs: _Zavřít kartu

en: Close _Window
cs: Zavřít _okno

en: _Edit
cs: _Upravit

en: C_ut
cs: V_yjmout

en: Move to _Trash
cs: Přesunout do _Koše

en: Copy Pat_h(s)
cs: Kopírovat adres_u/y

en: R_ename...
cs: P_řejmenovat

en: D_uplicate...
cs: D_uplikovat

en: Create Lin_k...
cs: Vytvořit Odk_az...

en: _Move to...
cs: _Přesunout do...

en: Copy to_...
cs: Kopírovat do_...

en: Propertie_s
cs: Vlastnost_i

en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

en: Prefere_nces
cs: Nastav_ení

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Reload Folder
cs: _Obnovit složku

en: Reload current folder
cs: Obnovit současnou složku

en: Tool_bar
cs: Panel ná_strojů

en: Pat_h Bar
cs: Adre_sní řádek

en: Side _Pane
cs: Boční _panel

note: other see below: 'ShowHidden' 'ShowStatus' 'Fullscreen' 'IconView'...
en: Fo_lder View Mode
cs: Režim zo_brazení složek

en: S_ort Files
cs: Ř_adit soubory

en: Zoom O_ut
cs: Od_dálit

en: Fil_ter...
cs: Filt_tr...

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keyboard Navigation
cs: _Klávesová navigace

en: _Go
cs: _Přejít

en: _Previous Folder
cs: _Předchozí složka

en: Return to previous folder in history
cs: Jít zpět do předchozí složky v historii

en: _Next Folder
cs: _Následující složka

en: Go forward to next folder in history
cs: Jít vpřed do následující složky v historii

en: Pa_rent Folder
cs: Nad_řazená složka

en: Go to parent Folder
cs: Přejít do nadřazené složky

en: H_ome Folder
cs: D_omovská složka

en: Go to home folder
cs: Přejít do domovské složky

en: _Desktop
cs: _Pracovní plocha

en: Go to desktop folder
cs: Přejít do složky plochy

en: Open trash can
cs: Otevřít koš

en: Filesyste_m Root
cs: Kořen sou_bor. systému

en: Go fo filesystem root
cs: Jít do kořene soubor. systému

en: _Applications
cs: _Aplikace

en: Go to root of applications menu folder
cs: Přejít do kořenové složky menu aplikací

en: Go to list of devices connected to the computer
cs: Přejít na seznam připojených zařízení

en: Net_work
cs: Síť_ové jednotky

en: Go to list of places on the network
cs: Přejít na seznam míst v síti

en: _Go to Location...
cs: _Jít do umístění

en: _Connect to Server...
cs: _Připojit k serveru

en: Open a window to choose remote folder location
cs: Otevřít okno pro výběr vzdáleného umístění

en: Go to the path in the location bar
cs: Jít na umístění v adresním řádku

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: _Add to Bookmarks...
cs: _Přidat do záložek...

en: Add current folder to bookmarks list
cs: Přidat aktuální složku do záložek

en: Too_ls
cs: Nás_stroje

en: Open Current Folder in _Terminal
cs: Otevřít současnou složku v _terminálu

en: Fin_d Files...
cs: Nají_t soubory...

en: Open search dialog
cs: Otevřít dialog hledání

en: _Run a Command in Current Folder...
cs: _Spustit příkaz v aktuální složce...

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
cs: Míchat _soubory a složky (složky nejsou vždy první)

en: _Ignore Name Case
cs: _Ignorovat VELKÁ/malá písmena v názvu

en: Sho_w Hidden
cs: Zo_brazit skryté

note: Note to translators: this save is meant for folder's settings such as sort
en: Preserve This Folder's Settings
cs: Uchovat nastavení pro tuto složku

en: Check to remember view and sort as folder setting rather than global one
cs: Zaškrtněte pro zapamatování zobrazení jako nastavení složky místo globálního nastavení

en: _Show Toolbar
cs: _Zobrazit panel nástrojů

en: Show 'New _Window' Button
cs: Zobrazit tlačítko 'Nové _okno'

en: Show 'New _Tab' Button
cs: Zobrazit tlačítko 'Nový _panel'

en: Show _Navigation Buttons
cs: Zobrazit tlačítka _navigace

en: Show '_Home' Button
cs: Zobrazit tlačítko '_Domů'

en: Sho_w Side Pane
cs: Zobrazi_t boční panel

en: Show Status B_ar
cs: Zobrazit stavový ř_ádek

en: _Dual Pane Mode
cs: _Dvoupanelový režim

en: Show two panels with folder views
cs: Zobrazit dva panely se zobrazením složek

en: Fullscreen _Mode
cs: Na celou _obrazovku

en: _Icon View
cs: _Ikonový pohled

en: _Compact View
cs: _Kompaktní pohled

en: _Thumbnail View
cs: _Pohled s náhledy

en: Detailed _List View
cs: Podrobný _seznam

en: By _Name
cs: Podle _názvu

en: By _Modification Time
cs: Podle času z_měny

en: By _Size
cs: Podle veliko_sti

en: By File _Type
cs: Podle _přípony

en: By _Extension
cs: Podle _přípony

en: Places
cs: Místa

en: Directory Tree
cs: Strom adresářů

en: Remote
cs: Vzdálený

en: _Location
cs: _Umístění

en: _Buttons
cs: _Tlačítka

en: Show history of visited folders
cs: Zobrazit historii navštívených složek

en: History
cs: Historie

en: You are in super user mode
cs: Nacházíte se v superuživatelském režimu

en: Lightweight file manager
cs: Jednoduchý správce souborů

en: using LibFM ver. %s
cs: používám LibFM ver. %s

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
cs: 
    Vyvinul Hon Jen Yee (PCMan)

en: Keyboard Navigation
cs: Klávesová navigace

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
cs: Tabulátor: Změna zaměření v pohledu na složku -> Postranní panel -> Pruh s nástroji
    Shift+Tab: Změna zaměření v pruhu s nástroji -> Postranní panel -> Pohled na složku
    F6: Změna zaměření v postranním panelu <-> Pohled na složku
    F8: Zaměření dělící příčky mezi postranním panelem a pohledem na složku
    F10: Zapnout hlavní nabídku
    Ctrl+L nebo Alt+D: Zaměřit adresní řádek

en: Run a command
cs: Spustit příkaz

en: Enter a command to run:
cs: Zadejte příkaz ke spuštění:

en: Current folder is inaccessible
cs: Aktuální složka je nepřístupná

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
cs: Přidat následující složku do záložek:
    '%s'
    Vložte název nové záložky:

en: Add to Bookmarks
cs: Přidat do záložek

en: Select filter
cs: Vybrat filtr

en: Choose a new shell pattern to show files:
cs: Vyberte novou šablonu shellu pro zobrazení souborů:

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
cs: Název konfiguračního profilu

en: PROFILE
cs: PROFIL

en: Run PCManFM as a daemon
cs: Spustit PCManFM jako daemon

en: No function. Just to be compatible with nautilus
cs: Bez funkce. Pouze pro kompatibilitu s programem nautilus

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
cs: Spustit správce plochy

en: Turn off desktop manager if it's running
cs: Vypnout správce plochy pokud je spuštěn

en: Open desktop preference dialog
cs: Otevřít dialog pro nastavení pracovní plochy

en: Use --desktop option only for one screen
cs: Použít volbu --desktop pouze pro jednu obrazovku

en: Set desktop wallpaper from image FILE
cs: Nastavit pozadí plochy ze souboru

en: FILE
cs: SOUBOR

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
cs: Zvolit režim pracovní plochy. MÓD=(color|stretch|fit|center|tile)

en: MODE
cs: MÓD

en: Open Preferences dialog on the page N
cs: Otevřít Nastavení na straně N

en: Open new window
cs: Otevřít nové okno

en: Open a Find Files window
cs: Otevřít nástroj pro hledání souborů

en: Window role for usage by window manager
cs: Role okna pro použití ve správce oken

en: [FILE1, FILE2,...]
cs: [SOUBOR1, SOUBOR2,...]

note: FIXME: add "on this X screen/monitor" into diagnostics
en: Desktop manager is not active.
cs: Správce plochy není aktivní.

en: Terminal emulator is not set.
cs: Emulátor terminálu není nastaven.

en: Open in New T_ab
cs: Otevřít v nové k_artě

en: %d item selected | %d items selected
cs[0]: %d položka vybrána
cs[1]: %d položky vybrány
cs[2]: %d položek vybráno

en: Free space: %s (Total: %s)
cs: Volné místo: %s (Celkem: %s)

en: %d item | %d items
cs[0]: %d položka
cs[1]: %d položky
cs[2]: %d položek

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
cs[0]:  (%d skrytý)
cs[1]:  (%d skrytých)
cs[2]:  (%d skrytých)

en: Add to Modules Blacklist
cs: Přidat do blacklistu modulů

en: Enter a blacklisted module mask:
cs: Zadejte masku pro modul v blacklistu:

en: Add to Modules Whitelist
cs: Přidat do whitelistu modulů

en: Enter a whitelisted module mask:
cs: Zadejte masku pro modul ve whitelistu:

en: File Manager PCManFM
cs: Správce souborů PCManFM

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: Browse the file system and manage the files
cs: Procházet systém souborů správcem souborů

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
cs: Změna tapety na plochu a ovládání správce plochy
