pcmanfm - en to hu translation catalogue (153 entries)

en: Desktop Preferences
hu: Asztal beállításai

en: <b>Background</b>
hu: <b>Háttér</b>

en: Wallpaper _mode:
hu: Háttérkép _mód:

en: _Wallpaper:
hu: _Háttérkép:

en: Please select an image file
hu: Válassz egy képfájlt

en: _Use the same wallpaper on all desktops
hu: _Ugyanazon háttérkép használata minden asztalon

en: _Background color:
hu: _Háttérszín:

en: <b>Text</b>
hu: <b>Szöveg</b>

en: _Font of label text:
hu: Címkeszöveg _betűkészlete:

en: C_olor of label text:
hu: Címkeszöveg _színe:

en: Color of _shadow:
hu: Ár_nyék színe:

en: _Appearance
hu: _Megjelenés

en: <b>Show desktop icons</b>
hu: <b>Asztali ikonok megjelenítése</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
hu: A „Dokumentumok” mappa _megjelenítése az asztalon

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
hu: Az „Eszközök” mappa m_egjelenítése az asztalon

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
hu: A „_Kuka” mappa megjelenítése az asztalon

en: S_how connected volumes on the desktop
hu: Csatlakoztatott kötetek me_gjelenítése az asztalon

en: _Desktop Icons
hu: _Asztali ikonok

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
hu: Az ablakkezelők által biztosított menük _megjelenítése az asztalra kattintva

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
hu: Egyéni:

en: _Open folders from desktop in new window
hu: Mappák _megnyitása az asztalról új ablakban

en: Ad_vanced
hu: _Speciális

en: Fill with background color only
hu: Kitöltés csak a háttérszínnel

en: Open in current tab
hu: Megnyitás a jelenlegi lapon

en: Open in new tab
hu: Megnyitás új lapon

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Preferences
hu: Beállítások

en: <b>Behavior</b>
hu: <b>Viselkedés</b>

en: _Open files with single click
hu: Fájlok _megnyitása egyszeres kattintással

en: Co_nfirm before deleting files
hu: Fájlok törlésének _megerősítése

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
hu: Törölt fájlok át_helyezése a „lomtárba” a lemezről való törlés helyett

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
hu: Fájlok _törlése a cserélhető adathordozókról „lomtár” létrehozása helyett

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
hu: _Megerősítés a fájlok „lomtárba” helyezése előtt

en: _Bookmarks:
hu: _Könyvjelzők:

en: Defaul_t drop action:
hu: _Alapértelmezett ejtési művelet:

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
hu: _Lap kinyitása, ha a lapgombra fájlokat húznak

en: <b>Default View</b>
hu: <b>Alapértelmezett nézet</b>

en: Vie_w Mode:
hu: _Nézetmód:

en: _General
hu: Á_ltalános

en: <b>Icons</b>
hu: <b>Ikonok</b>

en: Size of _big icons:
hu: _Nagy ikonok mérete:

en: Size of small _icons:
hu: _Kis ikonok mérete:

en: Size of _thumbnails:
hu: _Bélyegképek mérete:

en: Size of side _pane icons:
hu: _Oldalsáv ikonjainak mérete:

en: _Show thumbnails of files
hu: Fájlok bélyegképeinek _megjelenítése

en: _Only show thumbnails for local files
hu: Bélyegképek megjelenítése _csak helyi fájloknál

en: <b>User Interface</b>
hu: <b>Felhasználói felület</b>

en: Al_ways show the tab bar
hu: Lapsáv állan_dó megjelenítése

en: <b>Directories Tree</b>
hu: <b>Könyvtárszerkezet</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
hu: Kibővítő el_rejtése üres vagy zárolt mappánál

en: <b>Show in Places:</b>
hu: <b>Asztali ikonok megjelenítése</b>

en: _Home Folder
hu: _Saját mappa

en: Des_ktop
hu: _Asztal

en: _Trash Can
hu: _Kuka

en: App_lications
hu: Al_kalmazások

en: _Network
hu: _Hálózat

en: _Layout
hu: _Elrendezés

en: <b>Auto-mount</b>
hu: <b>Automatikus csatolás</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
hu: _Csatolható kötetek automatikus csatolása programinduláskor

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
hu: Cs_erélhető adathordozó automatikus csatolása behelyezéskor

en: _Remove selected
hu: A _kijelölt eltávolítása

en: <b>Programs</b>
hu: <b>Programok</b>

en: _Terminal emulator:
hu: _Terminál emulátor:

en: _Switch user command:
hu: _Felhasználóváltás parancs:

en: A_rchiver integration:
hu: _Tömörítő integráció:

en: Use Application Startup Notify _by default
hu: Alkalmazásindítási értesítés használata _alapértelmezetten

en: _Advanced
hu: _Haladó

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
hu: Automatikus (ugyanazon a fájlrendszeren áthelyezés, egyébként másolás)

en: Copy
hu: Másolás

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Ask
hu: Rákérdezés

en: Removable medium is inserted
hu: Cserélhető adathordozó van behelyezve

en: <b>Removable medium is inserted</b>
hu: <b>Cserélhető adathordozó van behelyezve</b>

en: Type of medium:
hu: Adathordozó típusa:

en: Detecting...
hu: Felismerés...

en: Please select the action you want to perform:
hu: Válaszd ki a végrehajtandó műveletet:

en: Open in File Manager
hu: Megnyitás fájlkezelőben

en: Open in New Ta_b
hu: Megnyitás új _lapon

en: Open in New Win_dow
hu: Megnyitás új _ablakban

en: Snap to _Grid
hu: _Rácshoz illesztés

en: Activate file
hu: Fájl aktiválása

en: Show file menu
hu: Fájlmenü megjelenítése

en: Show desktop menu
hu: Asztali menü megjelenítése

en: _File
hu: _Fájl

en: _New Window
hu: Ú_j ablak

en: C_reate New...
hu: Új _létrehozása…

en: Folder
hu: Mappa

en: _Close Tab
hu: Lap be_zárása

en: Close _Window
hu: _Ablak bezárása

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: R_ename...
hu: Át_nevezés…

en: _Move to...
hu: Át_helyezés…

en: _Invert Selection
hu: Kijelölés meg_fordítása

en: Prefere_nces
hu: _Beállítások

en: _View
hu: _Nézet

en: _Reload Folder
hu: Mappa újra_töltése

en: Reload current folder
hu: Jelenlegi mappa újratöltése

en: Side _Pane
hu: _Oldalsáv

note: other see below: 'ShowHidden' 'ShowStatus' 'Fullscreen' 'IconView'...
en: Fo_lder View Mode
hu: _Mappanézet mód

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Previous Folder
hu: _Előző mappa

en: _Next Folder
hu: _Következő mappa

en: Pa_rent Folder
hu: _Szülőmappa

en: Go to parent Folder
hu: Ugrás a szülőmappába

en: H_ome Folder
hu: _Saját mappa

en: _Desktop
hu: _Asztal

en: _Applications
hu: _Alkalmazások

en: Net_work
hu: _Hálózat

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: _Add to Bookmarks...
hu: _Hozzáadás a könyvjelzőkhöz…

en: Open Current Folder in _Terminal
hu: Jelenlegi mappa megnyitása _terminálban

en: _Run a Command in Current Folder...
hu: _Parancs futtatása a jelenlegi mappában…

en: Sho_w Side Pane
hu: Oldalsáv _megjelenítése

en: Show Status B_ar
hu: Á_llapotsáv megjelenítése

en: Fullscreen _Mode
hu: _Teljes képernyős mód

en: _Icon View
hu: _Ikonnézet

en: _Compact View
hu: _Tömör nézet

en: _Thumbnail View
hu: _Előkép nézet

en: Detailed _List View
hu: Részletes _listanézet

en: By _Name
hu: _Név szerint

en: By _Modification Time
hu: _Módosítás szerint

en: By _Size
hu: _Méret szerint

en: By File _Type
hu: Fájl_típus szerint

en: Places
hu: Helyek

en: Directory Tree
hu: Könyvtárfa

en: Remote
hu: Távoli

en: _Location
hu: _Hely

en: You are in super user mode
hu: Rendszergazda módban vagy

en: Lightweight file manager
hu: Pehelysúlyú fájlkezelő

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
hu: 
    Készítette: Hon Jen Yee (PCMan)

en: Current folder is inaccessible
hu: A jelenlegi mappa elérhetetlen

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
hu: A következő mappa hozzáadása a könyvjelzőkhöz:
    '%s'
    Adj nevet az új könyvjelző elemnek:

en: Add to Bookmarks
hu: Hozzáadás a könyvjelzőkhöz

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
hu: Beállító profil neve

en: Run PCManFM as a daemon
hu: PCManFM futtatása démonként

en: No function. Just to be compatible with nautilus
hu: Nincs funkciója, csak a Nautilus-kompatibilitást nyújtja

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
hu: Asztalkezelő indítása

en: Turn off desktop manager if it's running
hu: Asztalkezelő kikapcsolása, ha fut

en: Open desktop preference dialog
hu: Asztal beállításai párbeszédablak megnyitása

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
hu: Asztali háttérkép módjának beállítása. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: [FILE1, FILE2,...]
hu: [FÁJL1, FÁJL2,...]

en: Terminal emulator is not set.
hu: Terminál program nincs beállítva.

en: Open in New T_ab
hu: Megnyitás új _lapon

en: %d item selected | %d items selected
hu[0]: %d elem kijelölve
hu[1]: %d elem kijelölve

en: Free space: %s (Total: %s)
hu: Szabad hely: %s (Összesen: %s)

en: %d item | %d items
hu[0]: %d elem
hu[1]: %d elem

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
hu[0]:  (%d rejtett)
hu[1]:  (%d rejtett)

en: File Manager PCManFM
hu: Fájlkezelő (PCManFM)

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: Browse the file system and manage the files
hu: Fájlrendszer tallózása és fájlok kezelése

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
hu: A háttérkép(ek) és az ablakkezelő viselkedésének megváltoztatása
