pcmanfm - en to nl translation catalogue (287 entries)

en: Copyright (C) 2009 - 2021
nl: Auteursrecht © 2009 - 2021

en: Desktop Preferences
nl: Bureaubladvoorkeuren

en: <b>Background</b>
nl: <b>Achtergrond</b>

en: Wallpaper _mode:
nl: Modus van bureaubladachtergrond:

en: _Wallpaper:
nl: Bureaubladachtergrond:

en: Please select an image file
nl: Gelieve een afbeeldingbestand te kiezen

en: _Use the same wallpaper on all desktops
nl: Gebruik dezelfde bureaubladachtergrond op alle bureaubladen

en: _Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: <b>Text</b>
nl: <b>Tekst</b>

en: _Font of label text:
nl: Lettertype van etikettekst:

en: C_olor of label text:
nl: Kleur van etikettekst:

en: Color of _shadow:
nl: Kleur van schaduw:

en: _Appearance
nl: Uiterlijk

en: <b>Show desktop icons</b>
nl: <b>Toon bureaubladpictogrammen</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
nl: Toon 'Documenten'-map op het bureaublad

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
nl: Toon 'Apparaten'-map op het bureaublad

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
nl: Toon 'Prullenbak'-map op het bureaublad

en: S_how connected volumes on the desktop
nl: Toon aangekoppelde opslagmedia op het bureaublad

en: _Desktop Icons
nl: Bureaubladpictogrammen

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
nl: Toon menu´s verstrekt door vensterbeheerders als bureaublad wordt aangeklikt

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
nl: Gebruik bureaublad als een map (vertoon er pictogrammen op) op pad:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
nl: Aangepast:

en: Select a Desktop Folder
nl: Kies een bureaubladmap

en: _Open folders from desktop in new window
nl: _Open mappen vanuit bureaublad in nieuw venster

en: Ad_vanced
nl: Geavanceerd

en: Fill with background color only
nl: Vul alleen met achtergrondkleur

en: Stretch to fill the entire monitor area
nl: Uitrekken om het hele beeldscherm te vullen

en: Stretch to fit the monitor area
nl: Uitrekken om op het hele beeldscherm te passen

en: Center unscaled image on the monitor
nl: Niet-geschaalde afbeelding centreren op het beeldscherm

en: Tile the image to fill the entire monitor area
nl: Tegel de afbeelding om het hele beeldscherm te vullen

en: Stretch and crop to fill the monitor area
nl: Uitrekken en bijsnijden om het hele beeldscherm te vullen

en: Stretch to fill the complete screen
nl: Uitrekken om het hele beeldscherm te vullen

en: Open in current tab
nl: Openen in huidig tabblad

en: Open in new tab
nl: Openen in nieuw tabblad

en: Open in new window
nl: Openen in nieuw venster

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: <b>Behavior</b>
nl: <b>Gedrag</b>

en: _Open files with single click
nl: Open bestanden met enkele muisklik

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
nl: Vertraging voor automatische selectie bij enkelkliksmodus (0 om uit te schakelen)

en: Co_nfirm before deleting files
nl: Bevestig voor verwijderen van bestanden

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
nl: Verplaats verwijderde bestanden naar de 'prullenbak' in plaats van ze te wissen van de schijf

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
nl: Wis bestanden op verwijderbare media definitief in plaats van een 'prullenbak' te maken

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
nl: Bevestig voor het verplaatsen van bestanden naar de 'prullenbak'

en: Don't ask options on _launch executable file
nl: Vraag niet om opties bij starten van uitvoerbaar bestand

en: _Bookmarks:
nl: Bladwijzers:

en: Defaul_t drop action:
nl: Standaardactie bij slepen:

en: "_Smart shortcut" auto-action on drop to Desktop folder
nl: Automatische actie voor 'slimme snelkoppeling' bij 'sleur en pleur' naar Bureaublad-map

en: If enabled then "Auto" action on drop file onto Desktop folder will be:
    - for files directly in Home folder a symlink will be created
    - files on the same file system will be moved
    - other files (e.g. on removable media) will be copied
    - for some external URI a shortcut will be created
nl: Indien ingeschakeld zal de 'automatische' actie bij het plaatsen van een bestand op de bureaubladmap zijn:
    - voor bestanden die direct in de thuismap staan wordt er een symbolische koppeling gemaakt
    - bestanden binnen hetzelfde bestandssysteem worden verplaatst
    - andere bestanden (bijv. op verwijderbare media) worden gekopieerd
    - voor sommige externe URI wordt er een snelkoppeling gemaakt

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
nl: Vouw tabblad open wanneer bestanden worden gesleept op tabbladknop

en: _Focus previous folder after coming to its parent
nl: Scherpstellen op vorige map na het benaderen van zijn bovenliggende map

en: <b>Default View</b>
nl: <b>Standaardweergave</b>

en: Vie_w Mode:
nl: Weergavemodus:

en: _General
nl: Algemeen

en: <b>Icons</b>
nl: <b>Pictogrammen</b>

en: Size of _big icons:
nl: Omvang van grote pictogrammen:

en: Size of small _icons:
nl: Omvang van kleine pictogrammen:

en: Size of _thumbnails:
nl: Omvang van miniaturen:

en: Size of side _pane icons:
nl: Omvang van zijbalkpictogrammen:

en: _Show thumbnails of files
nl: Toon miniaturen van bestanden

en: _Only show thumbnails for local files
nl: Toon alleen miniaturen voor plaatselijke bestanden

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
nl: Maak geen miniaturen voor bestanden groter dan:

en: <b>User Interface</b>
nl: <b>Gebruikersschil</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
nl: Gebruik SI-decimale voorvoegsels in plaats van IEC-binaire voorvoegsels

en: Treat backup files as _hidden
nl: Behandel reservekopiebestanden als verborgen

en: Al_ways show full file names
nl: Toon altijd volledige bestandsnamen

en: Show icons of hidden _files shadowed
nl: Toon pictogrammen van verborgen bestanden geschaduwd

en: _Display
nl: Weergave

en: Hid_e 'Close tab' buttons
nl: Verberg 'Sluit tabblad'-knoppen

en: Al_ways show the tab bar
nl: Toon altijd de tabblad-balk

en: _Maximum width of tab label:
nl: Maximale breedte van tab-etiket:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
nl: tekens

en: <b>Directories Tree</b>
nl: <b>Boomstructuur van mappen</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
nl: Verberg uitvouwer bij lege of vergrendelde map

en: <b>Show in Places:</b>
nl: <b>Tonen bij Locaties:</b>

en: _Home Folder
nl: _Thuismap

en: Des_ktop
nl: Bu_reaublad

en: _Trash Can
nl: Prullenbak

en: _Filesystem Root
nl: Hoofdmap van bestandssysteem

en: App_lications
nl: Toepassingen

en: Dev_ices
nl: Apparaten

en: _Network
nl: _Netwerk

en: _Layout
nl: Vormgeving

en: <b>Auto-mount</b>
nl: <b>Automatisch aankoppelen</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
nl: Koppel koppelbare media automatisch aan bij opstarten van programma

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
nl: Koppel verwijderbare media automatisch aan als ze worden ingebracht

en: _Show available options for removable media when they are inserted
nl: Toon beschikbare opties voor verwijderbare media wanneer ze worden ingebracht

en: Do_n't show available options for those media types:
nl: Toon niet de beschikbare opties voor deze mediasoorten:

en: _Remove selected
nl: Verwijder geselecteerde

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
nl: Open aangekoppelde verwijderbare media in nieuw tabblad in plaats van in nieuw venster

en: When removable medium unmounted:
nl: Wanneer verwijderbaar medium ontkoppeld:

en: Clos_e tab containing removable medium
nl: Sluit tabblad voor verwijderbaar medium

en: Change folder in the tab to _Home Folder
nl: Verander map in het tabblad in thuismap

en: _Volume Management
nl: Mediabeheer

en: <b>Programs</b>
nl: <b>Programma's</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
nl: <i>Onderstaande opdrachten kunnen, indien noodzakelijk, extra opties bevatten.</i>

en: _Terminal emulator:
nl: Terminalvenster:

en: _Switch user command:
nl: Opdracht voor gebruikerswissel:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
nl: Formatteeropdracht:

en: A_rchiver integration:
nl: Integratie van archiefbeheerder:

en: <b>Templates</b>
nl: <b>Sjablonen</b>

en: S_how only user defined templates in menu
nl: Toon alleen gebruiker-bepaalde sjablonen in menu

en: Show _only one template for each MIME type
nl: Toon slechts één sjabloon voor elk MIME-type

en: Ru_n default application after creation from template
nl: Draai standaardtoepassing na creatie vanuit sjabloon

en: <b>Other Options</b>
nl: <b>Andere opties</b>

en: Use Application Startup Notify _by default
nl: Gebruik standaard opstartmelding voor toepassingen

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
nl: Indien aangevinkt, gebruik de opstartmelding voor een toepassing, als er niet uitdrukkelijk iets anders is opgegeven.
    Indien niet aangevinkt, gebruik opstartmelding alleen als die is ingesteld voor een bepaalde toepassing.

en: D_efer test for content type on folder loading
nl: Stel bepalen van inhoudsoort uit bij laden van map

en: Use path for "Home Folder" button:
nl: Gebruik pad voor 'thuismap'-knop:

en: _Use current
nl: Gebruik huidige

en: _Advanced
nl: _Geavanceerd

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
nl: <b>Laad geen modules die overeenkomen met:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
nl: <b>Laad deze modules toch:</b>

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
nl: Automatisch (verplaats indien op hetzelfde bestandssysteem, kopieer indien niet)

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Ask
nl: Vragen

en: Icon view
nl: Pictogramweergave

en: Compact view
nl: Compacte weergave

en: Thumbnail view
nl: Miniatuurweergave

en: Detailed list view
nl: Uitgebreide lijstweergave

en: Removable medium is inserted
nl: Verwijderbaar medium is ingebracht

en: <b>Removable medium is inserted</b>
nl: <b>Verwijderbaar medium is ingebracht</b>

en: Type of medium:
nl: Type medium:

en: Detecting...
nl: Aan het detecteren...

en: Please select the action you want to perform:
nl: Kies alstublieft de actie die u wilt uitvoeren:

en: _Always perform this action on this media type
nl: Voer altijd deze actie uit voor deze mediasoort

en: Connect to remote server
nl: Verbinden met server op afstand

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
nl: <b>Geef map-op-afstand op waarmee moet worden verbonden</b>

en: _Host:
nl: Computernaam:

en: _Port:
nl: Poort:

en: Pa_th:
nl: Pad:

en: _Anonymous login
nl: Anonieme aanmelding

en: _Login as:
nl: Aanmelden als:

en: mixed content
nl: gemengde inhoud

en: removable disk
nl: verwijderbare schijf

en: Open in File Manager
nl: Open in bestandbeheerder

en: Open in New Ta_b
nl: Open in nieuw tabblad

en: Open in New Win_dow
nl: Open in nieuw venster

en: Open in Termina_l
nl: Open in terminal

en: _Remove from Desktop
nl: Verwijderen van bureaublad

en: Stic_k to Current Position
nl: Blijf bij de huidige positie

en: Snap to _Grid
nl: Breek af naar rooster

en: Activate file
nl: Bestand activeren

en: Show file menu
nl: Toon bestandmenu

en: Show desktop menu
nl: Toon bureaubladmenu

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
nl: Bureaublad

en: _File
nl: _Bestand

en: _New Window
nl: _Nieuw venster

en: Open new file manager window
nl: Open nieuw bestandbeheervenster

en: New T_ab
nl: Nieuw _tabblad

en: Create new tab for this folder
nl: Maak nieuw tabblad voor deze map

en: C_reate New...
nl: Maak nieuwe...

en: Folder
nl: Map

en: Empty File
nl: Leeg bestand

en: Folder Propertie_s
nl: Mapeigenschappen

en: _Close Tab
nl: _Sluit tabblad

en: Close _Window
nl: Sluit venster

en: _Edit
nl: B_ewerken

en: C_ut
nl: _Knippen

en: Move to _Trash
nl: Verplaats naar prullenbak

en: Copy Pat_h(s)
nl: Kopieer pad(en)

en: R_ename...
nl: Hernoemen...

en: D_uplicate...
nl: Dupliceren...

en: Create Lin_k...
nl: Maak koppeling...

en: _Move to...
nl: Verplaats naar...

en: Copy to_...
nl: Kopieer naar...

en: Propertie_s
nl: Eigenschappen

en: _Invert Selection
nl: _Keer selectie om

en: Prefere_nces
nl: Voorkeuren

en: _View
nl: _Beeld

en: _Reload Folder
nl: Herlaad map

en: Reload current folder
nl: Herlaad bovenliggende map

en: Tool_bar
nl: Werkbalk

en: Pat_h Bar
nl: Padbalk

en: Side _Pane
nl: Zijbalk

note: other see below: 'ShowHidden' 'ShowStatus' 'Fullscreen' 'IconView'...
en: Fo_lder View Mode
nl: Weergavemodus voor mappen

en: S_ort Files
nl: _Sorteer bestanden

en: Zoom O_ut
nl: _Uitzoomen

en: Fil_ter...
nl: _Filter...

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Keyboard Navigation
nl: Toetsenbordnavigatie

en: _Go
nl: _Ga

en: _Previous Folder
nl: Vorige map

en: Return to previous folder in history
nl: Teruggaan naar vorige map in geschiedenis

en: _Next Folder
nl: Volgende map

en: Go forward to next folder in history
nl: Voorwaarts gaan naar volgende map in geschiedenis

en: Pa_rent Folder
nl: Bovenliggende map

en: Go to parent Folder
nl: Ga naar bovenliggende map

en: H_ome Folder
nl: Thuismap

en: Go to home folder
nl: Ga naar thuismap

en: _Desktop
nl: Bureaublad

en: Go to desktop folder
nl: Ga naar bureaubladmap

en: Open trash can
nl: Prullenbak openen

en: Filesyste_m Root
nl: Hoofdmap van bestandssysteem

en: Go fo filesystem root
nl: Ga naar hoofdmap van bestandssysteem

en: _Applications
nl: Toepassingen

en: Go to root of applications menu folder
nl: Ga naar de hoofdmap (root) van de map van het toepassingenmenu

en: Go to list of devices connected to the computer
nl: Ga naar lijst van apparaten die verbonden zijn met de computer

en: Net_work
nl: Net_werk

en: Go to list of places on the network
nl: Ga naar lijst van locaties op het netwerk

en: _Go to Location...
nl: Ga naar locatie...

en: _Connect to Server...
nl: Verbinden met server...

en: Open a window to choose remote folder location
nl: Open een venster om de locatie te kiezen van een map-op-afstand

en: Go to the path in the location bar
nl: Ga naar het pad in de locatiebalk

en: _Bookmarks
nl: _Bladwijzers

en: _Add to Bookmarks...
nl: Toevoegen aan _bladwijzers...

en: Add current folder to bookmarks list
nl: Voeg huidige map toe aan de bladwijzerlijst

en: Too_ls
nl: Gereedschappen

en: Open Current Folder in _Terminal
nl: Open huidige map in _terminal

en: Fin_d Files...
nl: _Zoek bestanden...

en: Open search dialog
nl: Open dialoogvenster voor zoeken

en: _Run a Command in Current Folder...
nl: Voer een _opdracht uit in de huidige map...

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
nl: Vermeng bestanden en mappen

en: _Ignore Name Case
nl: Negeer hoofdlettergebruik

en: Sho_w Hidden
nl: Toon _verborgen

note: Note to translators: this save is meant for folder's settings such as sort
en: Preserve This Folder's Settings
nl: Sla de instellingen van deze map op

en: Check to remember view and sort as folder setting rather than global one
nl: Vink aan om weergeven en sorteren te onthouden als mapinstelling in plaats van algemene instelling

en: _Show Toolbar
nl: Toon werkbalk

en: Show 'New _Window' Button
nl: Toon knop 'Nieuw venster'

en: Show 'New _Tab' Button
nl: Toon knop 'Nieuw tabblad'

en: Show _Navigation Buttons
nl: Toon navigatieknoppen

en: Show '_Home' Button
nl: Toon knop 'Thuismap'

en: Sho_w Side Pane
nl: Toon zijbalk

en: Show Status B_ar
nl: Toon statusbalk

en: _Dual Pane Mode
nl: Tweelingpaneelmodus

en: Show two panels with folder views
nl: Toon twee panelen met mapweergave

en: Fullscreen _Mode
nl: Schermvullende modus

en: _Icon View
nl: _Pictogramweergave

en: _Compact View
nl: _Compacte weergave

en: _Thumbnail View
nl: _Miniaturenweergave

en: Detailed _List View
nl: Gedetailleerde _lijstweergave

en: By _Name
nl: Op _naam

en: By _Modification Time
nl: Op _tijdstip van aanpassing

en: By _Size
nl: Op _grootte

en: By File _Type
nl: Op bestand_type

en: By _Extension
nl: Op _extensie

en: Places
nl: Locaties

en: Directory Tree
nl: Boomstructuur van mappen

en: Remote
nl: Op afstand

en: _Location
nl: _Locatie

en: _Buttons
nl: Knoppen

en: Show history of visited folders
nl: Toon geschiedenis van bezochte mappen

en: History
nl: Geschiedenis

en: You are in super user mode
nl: U bent in systeembeheerdersmodus (su)

en: Lightweight file manager
nl: Lichtgewicht bestandbeheerder

en: using LibFM ver. %s
nl: met gebruikmaking van LibFM ver. %s

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
nl: 
    Ontwikkeld door Hon Jen Yee (PCMan)

en: Keyboard Navigation
nl: Toetsenbordnavigatie

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
nl: Tab: wissel scherpstelling af tussen Mapweergave -> Zijbalk -> Werkbalk
    Shift+Tab: wissel scherpstelling af tussen Werkbalk -> Zijbalk -> Mapweergave
    F6: verander scherpstelling van Zijbalk <-> Mapweergave
    F8: scherpstellingsgrens tussen Zijbalk en Mapweergave
    F10: activeer hoofdmenu
    Ctrl+L of Alt+D: laat scherpstelling verspringen naar de Padbalk

en: Run a command
nl: Voer een opdracht uit

en: Enter a command to run:
nl: Tik een opdracht in om uit te voeren:

en: Current folder is inaccessible
nl: Huidige map is niet toegankelijk

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
nl: Voeg de volgende map toe aan bladwijzers:
    '%s'
    Voer een naam in voor het nieuwe bladwijzerelement:

en: Add to Bookmarks
nl: Toevoegen aan bladwijzers

en: Select filter
nl: Filter kiezen

en: Choose a new shell pattern to show files:
nl: Kies een nieuw patroon om bestanden te tonen:

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
nl: Naam van configuratieprofiel

en: PROFILE
nl: PROFIEL

en: Run PCManFM as a daemon
nl: Voer PCManFM uit als een achtergronddienst

en: No function. Just to be compatible with nautilus
nl: Geen functie. Gewoon om verenigbaar te zijn met Nautilus

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
nl: Start bureaubladbeheerder

en: Turn off desktop manager if it's running
nl: Sluit bureaubladbeheerder af als hij aanstaat

en: Open desktop preference dialog
nl: Open dialoog voor bureaubladvoorkeur

en: Use --desktop option only for one screen
nl: Gebruik optie --desktop slechts voor één scherm

en: Set desktop wallpaper from image FILE
nl: Stel bureaubladachtergrond in vanuit afbeelding FILE

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
nl: Stel de modus van de bureaubladachtergrond in. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: Open Preferences dialog on the page N
nl: Open voorkeurendialoog op de pagina N

en: Open new window
nl: Open nieuw venster

en: Open a Find Files window
nl: Open een venster voor Bestanden zoeken

en: Window role for usage by window manager
nl: Rol van venster voor gebruik door vensterbeheerder

en: [FILE1, FILE2,...]
nl: [BESTAND1, BESTAND2,...]

note: FIXME: add "on this X screen/monitor" into diagnostics
en: Desktop manager is not active.
nl: Bureaubladbeheerder is niet actief.

en: Terminal emulator is not set.
nl: Terminalvenster is niet ingesteld.

en: Open in New T_ab
nl: Openen in nieuw tabblad

en: %d item selected | %d items selected
nl[0]: %d element geselecteerd
nl[1]: %d elementen geselecteerd

en: Free space: %s (Total: %s)
nl: Vrije ruimte: %s (Totaal: %s)

en: %d item | %d items
nl[0]: %d element
nl[1]: %d elementen

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
nl[0]:  (%d verborgen)
nl[1]:  (%d verborgen)

en: Add to Modules Blacklist
nl: Voeg toe aan zwarte lijst voor modules

en: Enter a blacklisted module mask:
nl: Voer een masker in voor modules op de zwarte lijst:

en: Add to Modules Whitelist
nl: Voeg toe aan witte lijst voor modules

en: Enter a whitelisted module mask:
nl: Voer een masker in voor modules op de witte lijst:

en: File Manager PCManFM
nl: Bestandbeheerder PCManFM

en: File Manager
nl: Bestandbeheerder

en: Browse the file system and manage the files
nl: Blader door het bestandssysteem en beheer de bestanden

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
nl: Verander bureaubladachtergronden en het gedrag van de bureaubladbeheerder
