pcmanfm - en to sk translation catalogue (222 entries)

en: Desktop Preferences
sk: Nastavenie pracovnej plochy

en: <b>Background</b>
sk: <b>Pozadie</b>

en: Wallpaper _mode:
sk: Reži_m tapety:

en: _Wallpaper:
sk: _Tapeta:

en: Please select an image file
sk: Prosím, vyberte súbor obrázka

en: _Use the same wallpaper on all desktops
sk: Po_užiť rovnakú tapetu na všetkých plochách

en: _Background color:
sk: _Farba pozadia:

en: _Font of label text:
sk: _Písmo textu návestia:

en: C_olor of label text:
sk: F_arba textu návestia:

en: Color of _shadow:
sk: Farba _tieňa:

en: _Appearance
sk: Vzhľ_ad

en: <b>Show desktop icons</b>
sk: <b>Zobrazovať ikony na ploche</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
sk: Zobraziť na ploche ikonu "_Moje dokumenty"

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
sk: Zobraziť na ploche ikonu "_Zariadenia"

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
sk: Zobraziť na ploche ikonu "_Kôš"

en: S_how connected volumes on the desktop
sk: Zobraziť na ploche ikony z_väzkov

en: _Desktop Icons
sk: _Ikony na ploche

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
sk: Po kliknutí na plochu zobraziť menu _správcu okien

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
sk: Po_užiť plochu ako priečinok (zobraziť na nej ikony) podľa cesty:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
sk: Predvolená

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
sk: Vlastná:

en: Select a Desktop Folder
sk: Vyberte priečinok plochy

en: _Open folders from desktop in new window
sk: _Otvoriť priečinky z plochy v novom _okne

en: Ad_vanced
sk: _Rozšírené

en: Fill with background color only
sk: Vyplniť iba farbou pozadia

en: Stretch to fill the entire monitor area
sk: Roztiahnuť na celú obrazovku

en: Stretch and crop to fill the monitor area
sk: Roztiahnuť a orezať na celú obrazovku

en: Open in current tab
sk: Otvoriť na aktuálnej karte

en: Open in new tab
sk: Otvoriť na novej karte

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Preferences
sk: Nastavenie

en: <b>Behavior</b>
sk: <b>Správanie</b>

en: _Open files with single click
sk: _Otvárať súbory jednoduchým kliknutím

en: Co_nfirm before deleting files
sk: Potvrdiť pred zmaza_ním súborov

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
sk: Presúvať z_mazané súbory do "Koša" namiesto vymazania z disku

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
sk: Potv_rdiť pred presunutím súborov do koša

en: _Bookmarks:
sk: _Záložky:

en: <b>Default View</b>
sk: <b>Predvolené zobrazenie</b>

en: Vie_w Mode:
sk: Reži_m zobrazenia:

en: _General
sk: _Všeobecné

en: <b>Icons</b>
sk: <b>Ikony</b>

en: Size of _big icons:
sk: Veľkosť _veľkých ikon:

en: Size of small _icons:
sk: Veľkosť _malých ikon:

en: Size of _thumbnails:
sk: Veľkosť _náhľadov:

en: Size of side _pane icons:
sk: Veľkosť ikon _bočného panela:

en: _Show thumbnails of files
sk: Zobrazovať náhľady _súborov

en: _Only show thumbnails for local files
sk: Z_obrazovať náhľady iba lokálnych súborov

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
sk: Nevytvárať _náhľady súborov pre súbory prekračujúce túto veľkosť:

en: <b>User Interface</b>
sk: <b>Používateľské rozhranie</b>

en: Treat backup files as _hidden
sk: Pracovať so záložnými súbormi ako so _skrytými

en: Al_ways show full file names
sk: _Vždy zobrazovať plné názvy súborov

en: Hid_e 'Close tab' buttons
sk: _Skryť tlačidlá 'Zatvoriť kartu'

en: Al_ways show the tab bar
sk: _Vždy zobrazovať lištu kariet

en: _Maximum width of tab label:
sk: _Maximálna šírka názvu karty:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
sk: znakov

en: <b>Directories Tree</b>
sk: <b>Strom priečinkov</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
sk: Skryť e_xpander na prázdny alebo zamknutý priečinok

en: <b>Show in Places:</b>
sk: <b>Zobraziť v Miestach:</b>

en: _Home Folder
sk: _Domovský priečinok

en: Des_ktop
sk: _Plocha

en: _Trash Can
sk: _Kôš

en: _Filesystem Root
sk: _Koreňový priečinok súborového systému

en: App_lications
sk: Ap_likácie

en: Dev_ices
sk: Zar_iadenia

en: _Network
sk: Sieťové jed_notky

en: <b>Auto-mount</b>
sk: <b>Automatické pripájanie</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
sk: _Pripájať pripojiteľné zväzky automaticky pri spustení programu

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
sk: P_ripájať pripojiteľné zväzky automaticky po vložení

en: _Show available options for removable media when they are inserted
sk: _Zobrazovať dostupné možnosti prenosného média po vložení

en: Do_n't show available options for those media types:
sk: _Nezobrazovať dostupné možnosti pre tieto typy médií:

en: _Remove selected
sk: Odst_rániť vybrané

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
sk: _Otvárať pripojené prenosné média na novej karte miesto v novom okne

en: When removable medium unmounted:
sk: Keď bolo prenositeľné médium odpojené:

en: Clos_e tab containing removable medium
sk: Zatvoriť kartu obsahujúcu pr_enosné médium

en: Change folder in the tab to _Home Folder
sk: Zmeniť priečinok v karte na _domovský priečinok

en: <b>Programs</b>
sk: <b>Programy</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
sk: <i>Príkazy uvedené nižšie môžu v prípade potreby obsahovať ďalšie možnosti.</i>

en: _Terminal emulator:
sk: Emulátor _terminálu:

en: _Switch user command:
sk: _Príkaz na prepnutie používateľa:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
sk: Príkaz na _formátovanie:

en: A_rchiver integration:
sk: Integ_rácia s archivačným programom:

en: <b>Templates</b>
sk: <b>Šablóny</b>

en: S_how only user defined templates in menu
sk: _Zobraziť len používateľom definované šablóny v menu

en: Show _only one template for each MIME type
sk: Z_obraziť len jednu šablónu pre každý MIME typ

en: Ru_n default application after creation from template
sk: _Spustiť predvolenú aplikáciu po vytvorení zo šablóny

en: <b>Other Options</b>
sk: <b>Ďalšie možnosti</b>

en: Use path for "Home Folder" button:
sk: Použiť cestu pre tlačidlo "Domovský priečinok":

en: _Use current
sk: Po_užiť aktuálny

en: _Advanced
sk: _Rozšírené

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
sk: <b>_Nenačítať moduly zodpovedajúce:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
sk: <b>_Vždy načítať tieto moduly:</b>

en: Modules
sk: Moduly

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
sk: Automaticky (presunúť ak je na rovnakom súborovom systémy, inak kopírovať)

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Move
sk: Presunúť

en: Removable medium is inserted
sk: Bolo vložené prenosné médium

en: <b>Removable medium is inserted</b>
sk: <b>Bolo vložené prenosné médium</b>

en: Type of medium:
sk: Typ média:

en: Detecting...
sk: Zisťuje sa...

en: Please select the action you want to perform:
sk: Prosím, vyberte operáciu, ktorú chcete vykonať:

en: Connect to remote server
sk: Pripojiť na vzdialený server

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
sk: <b>Zadajte vzdialený priečinok na pripojenie</b>

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Host:
sk: _Hostiteľ:

en: Pa_th:
sk: Ces_ta:

en: _Anonymous login
sk: _Anonymné prihlásenie

en: _Login as:
sk: _Prihlásiť sa ako:

en: mixed content
sk: zmiešaný obsah

en: removable disk
sk: prenosný disk

en: Open in File Manager
sk: Otvoriť v Správcovi súborov

en: Open in New Ta_b
sk: Otvoriť na novej _karte

en: Open in New Win_dow
sk: Otvoriť v novom _okne

en: Open in Termina_l
sk: Otvoriť v _termináli

en: _Remove from Desktop
sk: _Odstrániť z plochy

en: Snap to _Grid
sk: Prichytiť ku _mriežke

en: Activate file
sk: Aktivovať súbor

en: Show file menu
sk: Zobraziť menu súboru

en: Show desktop menu
sk: Zobraziť menu plochy

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
sk: Plocha

en: _File
sk: _Súbor

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: Open new file manager window
sk: Otvoriť nové okno správcu súborov

en: New T_ab
sk: Nová k_arta

en: Create new tab for this folder
sk: Vytvoriť novú kartu pre tento priečinok

en: C_reate New...
sk: Vytvo_riť nový...

en: Folder
sk: Priečinok

en: Empty File
sk: Prázdny súbor

en: Folder Propertie_s
sk: Vla_stnosti priečinku

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: Close _Window
sk: _Zatvoriť okno

en: _Edit
sk: Úpr_avy

en: C_ut
sk: V_ystrihnúť

en: Move to _Trash
sk: Presunúť do _koša

en: R_ename...
sk: Pr_emenovať...

en: Create Lin_k...
sk: Vytvoriť od_kaz...

en: _Move to...
sk: _Presunúť do...

en: Copy to_...
sk: _Skopírovať do...

en: Propertie_s
sk: Vla_stnosti

en: _Invert Selection
sk: _Invertovať výber

en: Prefere_nces
sk: _Nastavenia

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Reload Folder
sk: Obnoviť p_riečinok

en: Reload current folder
sk: Obnoviť aktuálny priečinok

en: Tool_bar
sk: Panel _nástrojov

en: Side _Pane
sk: Bočný _panel

en: Zoom O_ut
sk: _Oddialiť

en: Fil_ter...
sk: Fil_trovať...

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Previous Folder
sk: _Predchádzajúci priečinok

en: Return to previous folder in history
sk: Vráti sa do predchádzajúceho priečinku v histórii

en: _Next Folder
sk: _Ďalší priečinok

en: Go forward to next folder in history
sk: Prejde do ďalšieho priečinku v histórii

en: Pa_rent Folder
sk: Nad_radený priečinok

en: Go to parent Folder
sk: Prejsť do nadradeného priečinka

en: H_ome Folder
sk: D_omovský priečinok

en: Go to home folder
sk: Prejsť do domovského priečinka

en: _Desktop
sk: _Plocha

en: Go to desktop folder
sk: Prejsť do priečinka pracovnej plochy

en: Open trash can
sk: Otvoriť kôš

en: Filesyste_m Root
sk: Koreňový priečinok súborového systé_mu

en: Go fo filesystem root
sk: Prejsť do koreňového priečinku súborového systému

en: _Applications
sk: _Aplikácie

en: Go to list of places on the network
sk: Prejsť na zoznam miest v sieti

en: _Connect to Server...
sk: Pripojiť sa na _server...

en: Go to the path in the location bar
sk: Prejsť do umiestnenia v adresnom riadku

en: _Bookmarks
sk: _Záložky

en: _Add to Bookmarks...
sk: Prid_ať medzi záložky...

en: Add current folder to bookmarks list
sk: Pridať aktuálny priečinok medzi záložky

en: Too_ls
sk: _Nástroje

en: Open Current Folder in _Terminal
sk: Otvoriť aktuálny priečinok v _termináli

en: Fin_d Files...
sk: _Hľadať súbory

en: Open search dialog
sk: Otvoriť dialóg pre vyhľadávanie

en: _Run a Command in Current Folder...
sk: Spustiť p_ríkaz v aktuálnom priečinku...

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sk: Miešať _súbory a priečinky

en: _Ignore Name Case
sk: _Ignorovať veľkosť znakov

en: Sho_w Hidden
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: _Show Toolbar
sk: Zobraziť panel ná_strojov

en: Show 'New _Window' Button
sk: Zobraziť tlačidlo 'Nové _okno'

en: Show 'New _Tab' Button
sk: Zobraziť tlačidlo 'Nová _karta'

en: Show '_Home' Button
sk: Zobraziť tlačidlo '_Domov'

en: Sho_w Side Pane
sk: Zobraziť bočný _panel

en: Fullscreen _Mode
sk: Na _celú obrazovku

en: _Icon View
sk: Zobrazenie _ikon

en: _Compact View
sk: _Kompaktné zobrazenie

en: _Thumbnail View
sk: _Zobrazenie náhľadov

en: Detailed _List View
sk: Zobrazenie _Podrobný zoznam

en: By _Name
sk: Podľa _názvu

en: By _Modification Time
sk: Podľa času poslednej z_meny

en: By _Size
sk: Podľa veľko_sti

en: By File _Type
sk: Podľa _typu súboru

en: By _Extension
sk: Podľa _prípony

en: Places
sk: Miesta

en: Directory Tree
sk: Strom adresárov

en: _Location
sk: _Umiestnenie

en: _Buttons
sk: _Tlačidlá

en: Show history of visited folders
sk: Zobraziť históriu navštívených priečinkov

en: History
sk: História

en: You are in super user mode
sk: Nachádzate sa v režime superpoužívateľa

en: Lightweight file manager
sk: Odľahčený správca súborov

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
sk: 
    Vyvinul Hon Jen Yee (PCMan)

en: Run a command
sk: Spustiť príkaz

en: Enter a command to run:
sk: Zadajte príkaz na spustenie:

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
sk: Pridať nasledovný priečinok medzi záložky:
    „%s“
    Zadajte názov pre novú záložku:

en: Add to Bookmarks
sk: Pridať medzi záložky

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
sk: Názov profilu konfigurácie

en: Run PCManFM as a daemon
sk: Spúšťať PCManFM v režime démona

en: No function. Just to be compatible with nautilus
sk: Nevykonáva žiadnu funkciu. Implementované len pre kompatibilitu s Nautilom

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
sk: Spustiť správcu plochy

en: Turn off desktop manager if it's running
sk: Vypnúť správcu plochy ak beží

en: Open desktop preference dialog
sk: Otvoriť dialóg nastavení pracovného prostredia

en: Open new window
sk: Otvoriť nové okno

en: Open a Find Files window
sk: Otvoriť nástroj na hľadanie súborov

en: [FILE1, FILE2,...]
sk: [SÚBOR1, SÚBOR2,...]

note: FIXME: add "on this X screen/monitor" into diagnostics
en: Desktop manager is not active.
sk: Správca pracovnej plochy nie je aktívny.

en: Terminal emulator is not set.
sk: Nebol nastavený emulátor terminálu.

en: Open in New T_ab
sk: Otvoriť na novej k_arte

en: %d item selected | %d items selected
sk[0]: %d vybraná položka
sk[1]: %d vybrané položky
sk[2]: %d vybraných položiek

en: Free space: %s (Total: %s)
sk: Voľné miesto: %s (Celkom: %s)

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
sk[0]: %d skrytý
sk[1]: %d skryté
sk[2]: %d skrytých

en: File Manager PCManFM
sk: Správca súborov PCManFM

en: File Manager
sk: Správca súborov
