pcmanfm - en to sl translation catalogue (231 entries)

en: Copyright (C) 2009 - 2021
sl: Avtorske pravice (C) 2009 - 2021

en: Desktop Preferences
sl: Možnosti namizja

en: <b>Background</b>
sl: <b>Ozadje</b>

en: Wallpaper _mode:
sl: _Način ozadja:

en: _Wallpaper:
sl: _Ozadje:

en: Please select an image file
sl: Izberite slikovno datoteko

en: _Use the same wallpaper on all desktops
sl: Uporabi enako ozadje na _vseh namizjih

en: _Background color:
sl: Barva _ozadja:

en: <b>Text</b>
sl: <b>Besedilo</b>

en: _Font of label text:
sl: _Pisava besedila:

en: C_olor of label text:
sl: Barva _besedila:

en: Color of _shadow:
sl: Barva _senc:

en: _Appearance
sl: _Videz

en: <b>Show desktop icons</b>
sl: <b>Pokaži ikone namizja</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
sl: Na namizju pokaži ikono »_Dokumenti«

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
sl: Na namizju pokaži ikono »_Naprave«

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
sl: Na namizju pokaži ikono »_Smeti«

en: S_how connected volumes on the desktop
sl: Na namizju pokaži ikone priklopljenih _nosilcev

en: _Desktop Icons
sl: Ikone na_mizja

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
sl: Ob kliku na namizje pokaži meni upravljalnika o_ken

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
sl: Po meri:

en: Select a Desktop Folder
sl: Izberite mapo namizja

en: _Open folders from desktop in new window
sl: _Odpri mape na namizju v novem oknu

en: Ad_vanced
sl: _Napredno

en: Fill with background color only
sl: Zapolni le z barvo ozadja

en: Open in current tab
sl: Odpri v trenutnem zavihku

en: Open in new tab
sl: Odpri v novem zavihku

en: Open in new window
sl: Odpri v novem oknu

en: Preferences
sl: Možnosti

en: <b>Behavior</b>
sl: <b>Obnašanje</b>

en: _Open files with single click
sl: _Odpri datoteke z enojnim klikom

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
sl: Zakasnitev samodejne izbire v načinu enojnega klika

en: Co_nfirm before deleting files
sl: Vprašaj pred _brisanjem datotek

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
sl: Izbrisane datoteke premakni v »_Smeti«

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
sl: Datoteke na odstranljivih nosilcih _izbriši brez premika v smeti

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
sl: Vprašaj pred premikom datotek v smeti

en: _Bookmarks:
sl: _Zaznamki:

en: Defaul_t drop action:
sl: Privzeto _dejanje ob spustitvi:

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
sl: _Razpni zavihek, ko so datoteke premaknjene na gumb zavihka

en: <b>Default View</b>
sl: <b>Privzeti pogled</b>

en: Vie_w Mode:
sl: Način po_gleda:

en: _General
sl: _Splošno

en: <b>Icons</b>
sl: <b>Ikone</b>

en: Size of _big icons:
sl: Velikost _velikih ikon:

en: Size of small _icons:
sl: Velikost _majhnih ikon:

en: Size of _thumbnails:
sl: Velikost predoglednih _sličic:

en: Size of side _pane icons:
sl: Velikost ikon stranskega _pladnja:

en: _Show thumbnails of files
sl: Pokaži predogledne _sličice datotek

en: _Only show thumbnails for local files
sl: Pokaži predogledne sličice le za _krajevne datoteke

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
sl: Ne ustvari _predoglednih sličic za datoteke, večje od:

en: <b>User Interface</b>
sl: <b>Uporabniški vmesnik</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
sl: _Namesto dvojiških predpon IEC uporabi decimalne predpone SI

en: Treat backup files as _hidden
sl: Obravnavaj varnostne kopije kot _skrite datoteke

en: Al_ways show full file names
sl: _Vedno pokaži celotno ime datoteke

en: _Display
sl: _Videz

en: Hid_e 'Close tab' buttons
sl: Skrij gumb »_Zapri zavihek«

en: Al_ways show the tab bar
sl: Vedno pokaži vrstico _zavihkov

en: _Maximum width of tab label:
sl: _Največja širina oznake zavihka:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
sl: znakov

en: <b>Directories Tree</b>
sl: <b>Drevo map</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
sl: Skrij _razširilnik na praznih ali zaklenjenih mapah

en: <b>Show in Places:</b>
sl: <b>Pokaži v meniju »Mesta«</b>

en: _Home Folder
sl: _Domača mapa

en: Des_ktop
sl: _Namizje

en: _Trash Can
sl: _Smeti

en: _Filesystem Root
sl: Koren _datotečnega sistema

en: App_lications
sl: _Programi

en: Dev_ices
sl: Na_prave

en: _Network
sl: _Omrežje

en: _Layout
sl: _Postavitev

en: <b>Auto-mount</b>
sl: <b>Samodejni priklop</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
sl: Samodejno _priklopi nosilce ob zagonu programa

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
sl: _Samodejno priklopi odstranljive nosilce

en: _Show available options for removable media when they are inserted
sl: Ob priključitvi odstranljivih nosilcev pokaži razpoložljive _možnosti

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
sl: Odpri priklopljene odstranljive nosilce v novem _zavihku namesto v novem oknu

en: Clos_e tab containing removable medium
sl: Zapri _zavihek, ki vsebuje odstranljiv nosilec

en: Change folder in the tab to _Home Folder
sl: Spremeni mapo v zavihku na _domačo mapo

en: _Volume Management
sl: Upravljanje z _nosilci

en: <b>Programs</b>
sl: <b>Programi</b>

en: _Terminal emulator:
sl: _Terminal:

en: _Switch user command:
sl: _Ukaz za preklop med uporabniki:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
sl: Ukaz za _obliko:

en: A_rchiver integration:
sl: _Arhivnik:

en: <b>Templates</b>
sl: <b>Predloge</b>

en: S_how only user defined templates in menu
sl: V meniju _pokaži le uporabniško določene predloge

en: Show _only one template for each MIME type
sl: Pokaži le eno predlogo za vsako vrsto _MIME

en: Ru_n default application after creation from template
sl: _Zaženi privzeti program, ko se ustvari predloga

en: <b>Other Options</b>
sl: <b>Druge možnosti</b>

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo ob zagonu programa prikazano obvesilo, razen če je določeno
    drugače. Če ta možnost ni izbrana, bo obvestilo prikazano le pri zagonu programov, kjer
    je to določeno.

en: _Advanced
sl: _Napredno

en: Modules
sl: Moduli

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
sl: Samodejno

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Move
sl: Premakni

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Icon view
sl: Ikone

en: Compact view
sl: Strnjen seznam

en: Thumbnail view
sl: Predogledne sličice

en: Detailed list view
sl: Podroben seznam

en: Removable medium is inserted
sl: Priključen je bil odstranljiv nosilec

en: <b>Removable medium is inserted</b>
sl: <b>Priključen je bil odstranljiv nosilec</b>

en: Type of medium:
sl: Vrsta nosilca:

en: Detecting...
sl: Zaznavanje ...

en: Please select the action you want to perform:
sl: Izberite dejanje:

en: _Type:
sl: _Vrsta:

en: _Host:
sl: _Gostitelj:

en: _Port:
sl: _Vrata:

en: Pa_th:
sl: Po_t:

en: _Anonymous login
sl: _Brezimna prijava

en: Open in File Manager
sl: Odpri v upravljalniku datotek

en: Open in New Ta_b
sl: Odpri v novem _zavihku

en: Open in New Win_dow
sl: Odpri v novem _oknu

en: Open in Termina_l
sl: Odpri v _terminalu

en: Stic_k to Current Position
sl: Pri_trdi na trenutni položaj

en: Snap to _Grid
sl: Pripni na _mrežo

en: Show file menu
sl: Pokaži meni _datoteke

en: Show desktop menu
sl: Pokaži meni namizja

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
sl: Namizje

en: _File
sl: _Datoteka

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: New T_ab
sl: Nov _zavihek

en: Create new tab for this folder
sl: Ustvari nov zavihek za to mapo

en: C_reate New...
sl: _Ustvari novo ...

en: Folder
sl: Mapa

en: Empty File
sl: Prazna datoteka

en: Folder Propertie_s
sl: _Lastnosti mape

en: _Close Tab
sl: Za_pri zavihek

en: Close _Window
sl: _Zapri okno

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Move to _Trash
sl: Premakni v _smeti

en: Copy Pat_h(s)
sl: Kopiraj _poti

en: R_ename...
sl: Prei_menuj ...

en: D_uplicate...
sl: Pod_voji ...

en: Create Lin_k...
sl: Ustvari _povezavo ...

en: _Move to...
sl: Pre_makni v ...

en: Copy to_...
sl: _Kopiraj v ...

en: Propertie_s
sl: _Lastnosti

en: _Invert Selection
sl: Obrni _izbor

en: Prefere_nces
sl: _Možnosti

en: _View
sl: _Pogled

en: _Reload Folder
sl: _Osveži mapo

en: Reload current folder
sl: Osveži

en: Tool_bar
sl: Orodna _vrstica

en: Side _Pane
sl: Stranski _pladenj

en: S_ort Files
sl: _Razvrsti datoteke

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Go
sl: Poj_di

en: _Previous Folder
sl: _Predhodna mapa

en: Return to previous folder in history
sl: Premakni se v prejšnjo mapo v zgodovini

en: _Next Folder
sl: _Naslednja mapa

en: Go forward to next folder in history
sl: Premakni se v naslednjo mapo v zgodovini

en: Pa_rent Folder
sl: Na_drejena mapa

en: Go to parent Folder
sl: Pojdi v nadrejeno mapo

en: H_ome Folder
sl: _Domača mapa

en: Go to home folder
sl: Pojdi v domačo mapo

en: _Desktop
sl: _Namizje

en: Go to desktop folder
sl: Pojdi na namizje

en: Open trash can
sl: Odpri smeti

en: Go fo filesystem root
sl: Pojdi v koren datotečnega sistema

en: _Applications
sl: _Programi

en: Go to root of applications menu folder
sl: Pojdi v koren mape menija programov

en: Net_work
sl: _Omrežje

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Add to Bookmarks...
sl: _Dodaj med zaznamke ...

en: Add current folder to bookmarks list
sl: Dodaj trenutno mapo med zaznamke

en: Too_ls
sl: Oro_dja

en: Open Current Folder in _Terminal
sl: Odpri trenutno mapo v _terminalu

en: Fin_d Files...
sl: _Najdi datoteke ...

en: Open search dialog
sl: Odpri iskalno okno

en: _Run a Command in Current Folder...
sl: _Zaženi ukaz v trenutni mapi ...

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sl: Po_mešaj datoteke in mape

en: _Show Toolbar
sl: Pokaži orodno vr_stico

en: Show 'New _Window' Button
sl: Pokaži gumb »Novo _okno«

en: Show 'New _Tab' Button
sl: Pokaži gumb »Nov _zavihek«

en: Sho_w Side Pane
sl: Pokaži stranski _pladenj

en: Show Status B_ar
sl: Pokaži _vrstico stanja

en: Fullscreen _Mode
sl: _Celozaslonski način

en: _Icon View
sl: _Ikone

en: _Compact View
sl: _Strnjen seznam

en: _Thumbnail View
sl: _Predogledne sličice

en: Detailed _List View
sl: Po_droben seznam

en: By _Name
sl: Po _imenu

en: By _Modification Time
sl: Po _datumu spremembe

en: By _Size
sl: Po _velikosti

en: By File _Type
sl: Po vrsti _datoteke

en: Places
sl: Mesta

en: Directory Tree
sl: Drevo map

en: Remote
sl: Oddaljeno

en: _Location
sl: _Mesto

en: _Buttons
sl: _Gumbi

en: Show history of visited folders
sl: Pokaži zgodovino map

en: History
sl: Zgodovina

en: You are in super user mode
sl: Prijavljeni ste kot skrbnik.

en: Lightweight file manager
sl: Lahek upravljalnik datotek

en: using LibFM ver. %s
sl: Različica LibFM: %s

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
sl: 
    Razvijalec: Hon Jen Yee (PCMan)

en: Keyboard Navigation
sl: Krmarjenje s tipkovnico

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
sl: Tab: Mape -> Stranski pladenj -> Orodna vrstica
    Shift+Tab: Orodna vrstica -> Stranski pladenj -> Mape
    F6: Stranski pladenj <-> Mape
    F8: izbere ločilnik med stranskim pultom in mapami
    F10: omogoči glavni meni
    Ctrl+L ali Alt+D: izbere vrstico s potjo do mape

en: Run a command
sl: Zaženi ukaz

en: Current folder is inaccessible
sl: Trenutna mapa je nedostopna

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
sl: Med zaznamke bo dodana mapa:
    »%s«
    Vnesite ime novega zaznamka:

en: Add to Bookmarks
sl: Dodaj med zaznamke

en: Select filter
sl: Izberite filter

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
sl: Ime profila nastavitev.

en: PROFILE
sl: PROFIL

en: Run PCManFM as a daemon
sl: Zažene PCManFM kot ozadnji program.

en: No function. Just to be compatible with nautilus
sl: Brez funkcije. Samo za združljivost s programom Nautilus.

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
sl: Zažene upravljalnik namizja.

en: Turn off desktop manager if it's running
sl: Izklopi upravljalnik namizja, če je le-ta vklopljen.

en: Open desktop preference dialog
sl: Odpre pogovorno okno možnosti namizja.

en: Use --desktop option only for one screen
sl: Uporabite možnost --desktop, če želite le en zaslon

en: Set desktop wallpaper from image FILE
sl: Nastavi ozadje namizja iz DATOTEKE

en: FILE
sl: DATOTEKA

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
sl: Nastavi način ozadja namizja. NAČIN=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: MODE
sl: NAČIN

en: Open Preferences dialog on the page N
sl: Odpre možnosti upravljalnika datotek na N-ti strani

en: Open new window
sl: Odpri v novem oknu

en: Window role for usage by window manager
sl: VLOGA okna (za upravljalnika oken).

en: ROLE
sl: VLOGA

en: [FILE1, FILE2,...]
sl: [DATOTEKA1, DATOTEKA2, ...]

en: Terminal emulator is not set.
sl: Terminal ni nastavljen.

en: Open in New T_ab
sl: Odpri v novem _zavihku

en: %d item selected | %d items selected
sl[0]: Izbranih je %d predmetov
sl[1]: Izbran je %d predmet
sl[2]: Izbrana sta %d predmeta
sl[3]: Izbrani so %d predmeti

en: Free space: %s (Total: %s)
sl: Prazen prostor: %s (Skupaj: %s)

en: %d item | %d items
sl[0]: %d predmetov
sl[1]: %d predmet
sl[2]: %d predmeta
sl[3]: %d predmeti

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
sl[0]:  (%d skritih)
sl[1]:  (%d skrit)
sl[2]:  (%d skrita)
sl[3]:  (%d skriti)

en: File Manager PCManFM
sl: Upravljalnik datotek PCManFM

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: Browse the file system and manage the files
sl: Brskajte po datotečnem sistemu in upravljajte datoteke

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
sl: Spremenite ozadje in obnašanje upravljalnika namizij
