PCManFM - en to sr translation catalogue (295 entries)

en: Copyright (C) 2009 - 2021
sr: Права творца — 2009-2021.

en: Desktop Preferences
sr: Поставке радне површи

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: Wallpaper _mode:
sr: Режи_м позадинске слике:

en: _Wallpaper:
sr: _Позадинска слика:

en: Please select an image file
sr: Изаберите датотеку са сликом

en: _Use the same wallpaper on all desktops
sr: Користи _исту слику као позадину на свим радним површима

en: _Background color:
sr: _Боја позадине:

en: <b>Text</b>
sr: <b>Текст</b>

en: _Font of label text:
sr: Слово_лик означеног текста:

en: C_olor of label text:
sr: _Боја означеног текста:

en: Color of _shadow:
sr: Боја _сенке:

en: _Appearance
sr: _Изглед

en: <b>Show desktop icons</b>
sr: <b>Прикажи иконе радне површи</b>

en: _Show "Documents" folder on the desktop
sr: _Прикажи икону „Личне датотеке“ на радној површи

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
sr: При_кажи директоријум „Уређаји“ на радној површи

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
sr: Прикажи „_Непотребно“ на радној површи

en: S_how connected volumes on the desktop
sr: Пр_икажи иконе логичких дискова на радној површи

en: _Desktop Icons
sr: Иконе ра_дне површи

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
sr: Прикажи мени _управника прозора кликом на радну површ

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
sr: _Користи десктоп као директоријум (прикажи иконе) на путањи:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
sr: Подразумевано

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
sr: Прилагођено:

en: Select a Desktop Folder
sr: Одабери директоријум радне површи

en: _Open folders from desktop in new window
sr: _Отвори директоријуме са радне површи у новом прозору

en: Ad_vanced
sr: _Напредно

en: Fill with background color only
sr: Попуни само са бојом позадине

en: Stretch to fill the entire monitor area
sr: Растегни преко целог екрана

en: Stretch to fit the monitor area
sr: Прилагоди величини екрана

en: Center unscaled image on the monitor
sr: Центрирај нескалирану слику на монитору

en: Tile the image to fill the entire monitor area
sr: Поплочај екран

en: Stretch and crop to fill the monitor area
sr: Растегни и опсеци преко целог екрана

en: Stretch to fill the complete screen
sr: Растегни преко целог екрана

en: Open in current tab
sr: Отворено у текућем листу

en: Open in new tab
sr: Отвори у новом листу

en: Open in new window
sr: Отвори у новом прозору

en: Preferences
sr: Поставке

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: _Open files with single click
sr: Отварај датотеке _једноструким кликом

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
sr: Кашњење само-одабира у режиму једноструког клика (0 за онемогућавање)

en: Co_nfirm before deleting files
sr: Потврда пре _брисања датотека

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
sr: Не бриши датотеке — пре_мести их у „Непотребно“!

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
sr: Бриши датотеке са измењивих медија без стварања директоријума „Непотребно“ на њима!

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
sr: Потв_рда пре премештања датотека у „Непотребно“

en: Don't ask options on _launch executable file
sr: Код покретања програма не захтевај додатне _опције

en: _Bookmarks:
sr: За_белешке:

en: Defaul_t drop action:
sr: Подразумевана радња код пре_влачења:

en: "_Smart shortcut" auto-action on drop to Desktop folder
sr: Сам створи „_мудру пречицу“ по спуштању на директоријум радне површи

en: If enabled then "Auto" action on drop file onto Desktop folder will be:
    - for files directly in Home folder a symlink will be created
    - files on the same file system will be moved
    - other files (e.g. on removable media) will be copied
    - for some external URI a shortcut will be created
sr: Омогућавањем радње „Ауто“ по спуштању датотеке на радну површ биће:
    - створена мека веза уколико је датотека у директоријуму „Домаће“
    - премештене датотеке на истом систему датотека
    - умножене друге датотеке са нпр. измењивих медија (ЦД, ДВД...)
    - створена пречица за неке спољне УРИ-е

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
sr: Прикажи _лист при превлачењу датотека преко дугмета листа

en: _Focus previous folder after coming to its parent
sr: _Фокусирај претходни директоријум, након доласка надређеног

en: <b>Default View</b>
sr: <b>Подразумевани преглед</b>

en: Vie_w Mode:
sr: Начин пре_гледа:

en: _General
sr: _Опште

en: <b>Icons</b>
sr: <b>Иконе</b>

en: Size of _big icons:
sr: Величина _већих икона:

en: Size of small _icons:
sr: Величина мањих _икона:

en: Size of _thumbnails:
sr: Величина умањеног приказа да_тотека:

en: Size of side _pane icons:
sr: Величина икона бочне _површи:

en: _Show thumbnails of files
sr: Прикажи умањени _приказ датотека

en: _Only show thumbnails for local files
sr: Умањени приказ само за _локалне датотеке

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
sr: _Не прави умањени приказ датотека чија величина прелази:

en: <b>User Interface</b>
sr: <b>Корисничко окружење</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
sr: Користи „SI“ децималне пр_ефиксе уместо „IEC“ бинарних префикса

en: Treat backup files as _hidden
sr: Датотеке резервних умножака посматрај као _скривене датотеке

en: Al_ways show full file names
sr: У_век приказуј пуне називе датотека

en: Show icons of hidden _files shadowed
sr: При_кажи иконе датотека резервних умножака осенчено

en: _Display
sr: _Приказ

en: Hid_e 'Close tab' buttons
sr: Сакриј „_Затвори лист“ дугмад

en: Al_ways show the tab bar
sr: У_век приказуј траку са листовима

en: _Maximum width of tab label:
sr: Највећа _ширина ознаке листа:

note: Use genitive case here, context is: width is XXX characters
en: characters
sr: знакова

en: <b>Directories Tree</b>
sr: <b>Стабло директоријума</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
sr: Сакриј дугме за про_ширење код празних и закључаних директоријума

en: <b>Show in Places:</b>
sr: <b>Прикажи под „Места“:</b>

en: _Home Folder
sr: _Домаће

en: Des_ktop
sr: Ра_дна површ

en: _Trash Can
sr: Непо_требно

en: _Filesystem Root
sr: _Корени систем датотека

en: App_lications
sr: Прогр_ами

en: Dev_ices
sr: Уре_ђаји

en: _Network
sr: _Мрежа

en: _Layout
sr: _Размештај

en: <b>Auto-mount</b>
sr: <b>Самоприкључивање</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
sr: По покретању програма _прикључи доступне партиције

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
sr: Прикључи измењиве медије по њиховом _убацивању

en: _Show available options for removable media when they are inserted
sr: Код убацивања измењивог медија _понуди доступне радње за њега

en: Do_n't show available options for those media types:
sr: Не _приказуј доступне опције за овај тип медија:

en: _Remove selected
sr: _Уклони одабрано

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
sr: Уместо у новом прозору, прикажи садржај измењивог медија у _новом листу

en: When removable medium unmounted:
sr: Кад је измењиви медиј откачен:

en: Clos_e tab containing removable medium
sr: По ис_кључивању измењивог медија затвори лист са садржајем

en: Change folder in the tab to _Home Folder
sr: Промени директоријум у листу на _Домаће

en: _Volume Management
sr: Управљање логичким _дисковима

en: <b>Programs</b>
sr: <b>Програми</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
sr: <i>По потреби, доња наредба може укључити и додатне параметре.</i>

en: _Terminal emulator:
sr: Емулатор _терминала:

en: _Switch user command:
sr: Наредба за пребацивање између кори_сника:

note: Application command to format some drive
en: _Format command:
sr: Наредба за _форматирање:

en: A_rchiver integration:
sr: Уједини са а_рхиваторима датотека:

en: <b>Templates</b>
sr: <b>Предложак</b>

en: S_how only user defined templates in menu
sr: Прикажи у менију _само кориснички одређене предлошке

en: Show _only one template for each MIME type
sr: Прикажи сам_о један предложак по МИМЕ врсти

en: Ru_n default application after creation from template
sr: Покрени подразумева_ни програм по стварању посредством предлошка

en: <b>Other Options</b>
sr: <b>Друге опције</b>

en: Use Application Startup Notify _by default
sr: Користи програмско обавештење при покретању као подраз_умевано

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
sr: Ако је означено користи „Startup Notify“ за програм ако већ није другачије наведено.
    У супротном користи „Startup Notify“ само уколико је то одређено у програму.

en: D_efer test for content type on folder loading
sr: Одложи тест овог садржаја код учитавања директоријума

en: Use path for "Home Folder" button:
sr: Употребљавај путању за дугме „Домаће“:

en: _Use current
sr: _Употреби текуће

en: _Advanced
sr: Н_апредно

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
sr: <b>_Не учитавај модуле који се подударају:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
sr: <b>_Учитај ове модуле у сваком случају:</b>

en: Modules
sr: Модули

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
sr: Сам одлучи (премештање на истом систему датотека, у супротном умножавање)

en: Copy
sr: Умножи

en: Move
sr: Премести

en: Ask
sr: Питај

en: Icon view
sr: Преглед икона

en: Compact view
sr: Збијени преглед

en: Thumbnail view
sr: Модел умањеног приказа датотека

en: Detailed list view
sr: Детаљни преглед у облику списка

en: Removable medium is inserted
sr: Измењиви медиј је убачен

en: <b>Removable medium is inserted</b>
sr: <b>Измењиви медиј је убачен</b>

en: Type of medium:
sr: Врста медија

en: Detecting...
sr: Откривам...

en: Please select the action you want to perform:
sr: Одаберите радњу коју желите да се изврши:

en: _Always perform this action on this media type
sr: _Увек изврши ову радњу на овој врсти медија

en: Connect to remote server
sr: Повежи са удаљеним сервером

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
sr: <b>Одреди удаљени директоријум за повезивање</b>

en: _Type:
sr: Врс_та:

en: _Host:
sr: _Домаћин:

en: _Port:
sr: _Прикључак:

en: Pa_th:
sr: Пу_тања:

en: _Anonymous login
sr: _Анонимна пријава

en: _Login as:
sr: _Пријави се као:

en: SSH
sr: ССХ

en: FTP
sr: ФТП

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: mixed content
sr: мешовити садржај

en: removable disk
sr: измењиви диск

en: Open in File Manager
sr: Отвори управником датотека

en: Open in New Ta_b
sr: Отвори у _новом листу

en: Open in New Win_dow
sr: Отвори у новом _прозору

en: Open in Termina_l
sr: Отвори у _терминалу

en: _Remove from Desktop
sr: _Уклони са радне површи

en: Stic_k to Current Position
sr: Прилепи за тренутну _позицију

en: Snap to _Grid
sr: Поравнај као у координатној мре_жи

en: Activate file
sr: Укључи датотеку

en: Show file menu
sr: Прикажи изборник датотеке

en: Show desktop menu
sr: Прикажи изборник радне површи

note: FIXME: set name by monitor
en: Desktop
sr: Радна површ

en: _File
sr: _Датотека

en: _New Window
sr: _Нов прозор

en: Open new file manager window
sr: Отвори нови прозор фајл менаџера

en: New T_ab
sr: Нов _лист

en: Create new tab for this folder
sr: Створи нов лист за овај директоријум

en: C_reate New...
sr: _Створи нов...

en: Folder
sr: Директоријум

en: Empty File
sr: Празну датотеку

en: Folder Propertie_s
sr: Својства директориј_ума

en: _Close Tab
sr: З_атвори лист

en: Close _Window
sr: _Затвори прозор

en: _Edit
sr: _Уреди

en: C_ut
sr: И_сеци

en: Move to _Trash
sr: Премести у „Непо_требно“

en: Copy Pat_h(s)
sr: Умножи пут_ању(е)

en: R_ename...
sr: Пре_именуј...

en: D_uplicate...
sr: _Удвостручи...

en: Create Lin_k...
sr: Направи в_езу...

en: _Move to...
sr: _Премести у...

en: Copy to_...
sr: Умножи у_...

en: Propertie_s
sr: Својст_ва

en: _Invert Selection
sr: _Обрни избор

en: Prefere_nces
sr: По_ставке

en: _View
sr: П_реглед

en: _Reload Folder
sr: Освежи садржај ди_ректоријума

en: Reload current folder
sr: Освежи приказ текућег директоријума

en: Tool_bar
sr: Ала_тке

en: Pat_h Bar
sr: Тра_ка путање

en: Side _Pane
sr: _Бочни панел

note: other see below: 'ShowHidden' 'ShowStatus' 'Fullscreen' 'IconView'...
en: Fo_lder View Mode
sr: Начин пре_гледа

en: S_ort Files
sr: По_ређај датотеке

en: Zoom O_ut
sr: _Удаљи

en: Fil_ter...
sr: Фил_тер...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Keyboard Navigation
sr: _Управљање тастатуром

en: _Go
sr: _Иди

en: _Previous Folder
sr: На_зад

en: Return to previous folder in history
sr: Врати се у претходни директоријум историјата

en: _Next Folder
sr: На_пред

en: Go forward to next folder in history
sr: Иди у наредни директоријум историјата

en: Pa_rent Folder
sr: Над_директоријум

en: Go to parent Folder
sr: Иди у наддиректоријум

en: H_ome Folder
sr: Д_омаће

en: Go to home folder
sr: Иди у „Домаће“

en: _Desktop
sr: Радна _површ

en: Go to desktop folder
sr: Иди у „Радна површ“

en: Open trash can
sr: Отвори „Непотребно“

en: Filesyste_m Root
sr: Корен_и систем датотека

en: Go fo filesystem root
sr: Иди у корени систем датотека

en: _Applications
sr: Прогр_ами

en: Go to root of applications menu folder
sr: Иди у директоријум изборника програма

en: Go to list of devices connected to the computer
sr: Прикажи списак уређаја повезаних на овај рачунар

en: Net_work
sr: Мре_жа

en: Go to list of places on the network
sr: Прикажи списак места на мрежи

en: _Go to Location...
sr: _Иди у место...

en: _Connect to Server...
sr: _Повежи са послужитељем...

en: Open a window to choose remote folder location
sr: Отвори прозор за избор директоријума на удаљеном месту

en: Go to the path in the location bar
sr: Иди на путању у траци места

en: _Bookmarks
sr: О_бележивачи

en: _Add to Bookmarks...
sr: _Додај у обележиваче...

en: Add current folder to bookmarks list
sr: Додајте текући директоријум у списак обележивача

en: Too_ls
sr: Ала_ти

en: Open Current Folder in _Terminal
sr: Отвори текући директоријум у _терминалу

en: Fin_d Files...
sr: П_ронађи датотеке...

en: Open search dialog
sr: Отвори прозорче за претрагу

en: _Run a Command in Current Folder...
sr: _Покрени команду у тренутном директоријуму...

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
sr: Помешај _датотеке и директоријуме

en: _Ignore Name Case
sr: _Занемари величину слова у називу

en: Sho_w Hidden
sr: Прикажи скриве_не датотеке

note: Note to translators: this save is meant for folder's settings such as sort
en: Preserve This Folder's Settings
sr: Сачувај подешавања овог директоријума

en: Check to remember view and sort as folder setting rather than global one
sr: Означи да бих запамтио преглед и редослед као поставке директоријума уместо општег приказа

en: _Show Toolbar
sr: _Прикажи алатницу

en: Show 'New _Window' Button
sr: Прикажи дугме 'Нов _прозор'

en: Show 'New _Tab' Button
sr: Прикажи дугме „Нов _лист“

en: Show _Navigation Buttons
sr: Прикажи дугмад за _навођење

en: Show '_Home' Button
sr: Прикажи дугме „_Домаће“

en: Sho_w Side Pane
sr: Прикажи _бочни панел

en: Show Status B_ar
sr: Прикажи _статусну траку

en: _Dual Pane Mode
sr: _Дво-панелни режим

en: Show two panels with folder views
sr: Прикажи два панела са прегледом

en: Fullscreen _Mode
sr: Прикажи на _целом екрану

en: _Icon View
sr: Модел за преглед _икона

en: _Compact View
sr: Модел _збијеног приказа

en: _Thumbnail View
sr: Модел умањеног приказа да_тотека

en: Detailed _List View
sr: Прикажи као детаљну _листу

en: By _Name
sr: Према наз_иву

en: By _Modification Time
sr: Према _датуму измене

en: By _Size
sr: Према _величини

en: By File _Type
sr: Према вр_сти

en: By _Extension
sr: Према наставку у _називу датотеке

en: Places
sr: Места

en: Directory Tree
sr: Стабло директоријума

en: Remote
sr: Удаљено

en: _Location
sr: _Место

en: _Buttons
sr: _Дугмад

en: Show history of visited folders
sr: Прикажи списак посећиваних директоријума

en: History
sr: Историјат

en: You are in super user mode
sr: Употребљавате програм са администраторским привилегијама

en: Lightweight file manager
sr: Лагани управник датотека

en: using LibFM ver. %s
sr: уз употребу програма ЛибФМ, издања %s

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
sr: 
    Приредио: Hon Jen Yee (PCMan)

en: Keyboard Navigation
sr: Управљање тастатуром

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
sr: Tab: кружни фокус Приказ директоријума -> Бочни панел -> Алатница
    Shift+Tab: кружни фокус Алатница -> Бочни панел -> Приказ директоријума
    F6: мења фокус Бочни панел <-> Приказ директоријума
    F8: делитељ фокуса између Бочног панела и Приказа директоријума
    F10: покреће главни изборник
    Ctrl+L или Alt+D: пребацује фокус на траку путање

en: Run a command
sr: Покрени наредбу

en: Enter a command to run:
sr: Унесите наредбу:

en: Current folder is inaccessible
sr: Текући директоријум је неприступачан

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
sr: Додај овај директоријум у обележиваче:
    „%s“
    Унесите назив за овај обележивач:

en: Add to Bookmarks
sr: Додај у обележиваче

en: Select filter
sr: Одреди филтер

en: Choose a new shell pattern to show files:
sr: Изабери нови образац за приказивање датотека:

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
sr: Назив профила за подешавања

en: PROFILE
sr: ПРОФИЛ

en: Run PCManFM as a daemon
sr: Покрени управника датотека као позадински процес

en: No function. Just to be compatible with nautilus
sr: Ова функција не постоји, а овде је због усаглашености са програмом „Nautilus“

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
sr: Покрени управника радне површи

en: Turn off desktop manager if it's running
sr: Заустави управника радне површи уколико је покренут

en: Open desktop preference dialog
sr: Отвори подешавања радне површи

en: Use --desktop option only for one screen
sr: Употребљавај „--desktop“ параметар само за један екран

en: Set desktop wallpaper from image FILE
sr: Постави позадинску слику из ДАТОТЕКЕ слике

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
sr: Режим приказа позадинске слике. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: MODE
sr: РЕЖИМ

en: Open Preferences dialog on the page N
sr: Отвори прозорче са поставкама на страни N

en: Open new window
sr: Отвори нов прозор

en: Open a Find Files window
sr: Отвори прозор за претрагу датотека

en: Window role for usage by window manager
sr: Управник прозора ће употребљавати ово својство прозора

en: ROLE
sr: СВОЈСТВО

en: [FILE1, FILE2,...]
sr: [ДАТОТЕКА1, ДАТОТЕКА2,...]

note: FIXME: add "on this X screen/monitor" into diagnostics
en: Desktop manager is not active.
sr: Није покренут управник радне површи.

en: Terminal emulator is not set.
sr: Није постављен емулатор терминала.

en: Open in New T_ab
sr: Отвори у новом _листу

en: %d item selected | %d items selected
sr[0]: %d изабрана ставка
sr[1]: %d изабране ставке
sr[2]: %d изабраних ставки

en: Free space: %s (Total: %s)
sr: Слободно: %s од %s

en: %d item | %d items
sr[0]: %d ставка
sr[1]: %d ставке
sr[2]: %d ставки

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
sr[0]:  (%d скривена)
sr[1]:  (%d скривене)
sr[2]:  (%d скривених)

en: Add to Modules Blacklist
sr: Додај у списак непожељних модула

en: Enter a blacklisted module mask:
sr: Унеси маску за списак непожељних модула:

en: Add to Modules Whitelist
sr: Додај у списак пожељних модула

en: Enter a whitelisted module mask:
sr: Унеси маску за списак пожељних модула:

en: File Manager PCManFM
sr: Управник датотека ПиСиМан-ФМ

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: Browse the file system and manage the files
sr: Управљајте системом датотека

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
sr: Измењуј позадинске слике радне површи и понашање управника радне површи
