pcmanfm 1.1 - en to ug translation catalogue (150 entries)

en: Copyright (C) 2009 - 2021
ug: نەشر ھوقۇقى (C) 2009 - 2021

en: Desktop Preferences
ug: ئۈستەلئۈستى مايىللىقى

en: <b>Background</b>
ug: <b>تەگلىك رەڭگى</b>

en: Wallpaper _mode:
ug: تام قەغىزى ھالىتى:(_M)

en: _Wallpaper:
ug: تام قەغىزى(_W):

en: Please select an image file
ug: بىر سۈرەت ھۆججىتى تاللاڭ

en: _Use the same wallpaper on all desktops
ug: بارلىق ئۈستەلئۈستىدە ئوخشاش تام قەغىزىنى ئىشلەتسۇن(_U)

en: _Background color:
ug: تەگلىك رېڭى(_B):

en: <b>Text</b>
ug: <b>تېكىست</b>

en: _Font of label text:
ug: ئەن تېكىستىنىڭ خەت نۇسخىسى(_F):

en: C_olor of label text:
ug: ئەن تېكىستىنىڭ رەڭگى(_O):

en: Color of _shadow:
ug: سايىنىڭ رەڭگى(_S):

en: _Appearance
ug: كۆرۈنۈشى(_A)

en: <b>Show desktop icons</b>
ug: <b>ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىش</b>

en: _Desktop Icons
ug: ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىلىرى(_D)

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
ug: ئۈستەلئۈستى چېكىلگەندە كۆزنەك باشقۇرغۇ تەمىنلىگەن تىزىملىكلەرنى كۆرسەتسۇن(_S)

en: Ad_vanced
ug: ئالىي(_V)

en: Fill with background color only
ug: تەگلىك رېڭى بىلەنلا بوياش

en: Preferences
ug: تەڭشەكلەر

en: <b>Behavior</b>
ug: <b>ئىش-ھەرىكەت</b>

en: _Open files with single click
ug: ھۆججەتلەرنى بىرلا چېكىپ ئاچسۇن(_O)

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
ug: بىرلا چېكىپ تاللاش ھالىتىدىكى كېچىكىش(0 بولسا ئىناۋەتسىز قىلىنىدۇ)

en: Co_nfirm before deleting files
ug: ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈشتىن ئاۋۋال سورىسۇن(_N)

en: _Bookmarks:
ug: خەتكۈشلەر(_B):

en: Defaul_t drop action:
ug: كۆڭۈلدىكى تاشلاش مەشغۇلاتى(_T):

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
ug: ھۆججەتلەرنى بەتكۈچنىڭ ئۈستىگە سۆرەپ كەلگەندە، بەتكۈچ يېيىلسۇن(_U)

en: <b>Default View</b>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى كۆرۈنۈش</b>

en: Vie_w Mode:
ug: كۆرۈنۈش(_W):

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: <b>Icons</b>
ug: <b>سىنبەلگىلەر</b>

en: Size of _big icons:
ug: چوڭ سىنبەلگىنىڭ چوڭلۇقى(_B):

en: Size of small _icons:
ug: كىچىك سىنبەلگىلەرنىڭ چوڭلۇقى(_I):

en: Size of _thumbnails:
ug: كىچىك سۈرەتلەرنىڭ چوڭلۇقى(_T):

en: Size of side _pane icons:
ug: يان كۆزنەك سىنبەلگىلىرىنىڭ چوڭلۇقى(_P):

en: _Show thumbnails of files
ug: ھۆججەتلەرنىڭ كىچىك سۈرىتىنى كۆرسەتسۇن(_P)

en: _Only show thumbnails for local files
ug: يەرلىك ھۆججەتلەرنىڭلا كىچىك سۈرىتىنى كۆرسەت(_O)

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
ug: بۇ چوڭلۇقتىن ئېشىپ كەتكەن ھۆججەتلەرنىڭ كىچىك سۈرىتىنى ھاسىل قىلمىسۇن(_N)

en: <b>User Interface</b>
ug: <b>ئىشلەتكۈچى ئارايۈزى</b>

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
ug: IEC ئىككىلىك ئالدى قوشۇلغۇچىسىنى ئەمەس SI نىڭ ئونلۇق ئالدى قوشۇلغۇچىسىنى ئىشلەتسۇن(_E)

en: Treat backup files as _hidden
ug: زاپاسلانغان ھۆججەتلەرنى يوشۇرۇن ھۆججەت دەپ بىر تەرەپ قىلسۇن(_H)

en: Al_ways show full file names
ug: ھەمىشە ھۆججەتنىڭ تولۇق ئاتىنى كۆرسەتسۇن(_W)

en: _Display
ug: كۆرسىتىش(_D)

en: Hid_e 'Close tab' buttons
ug: ‹بەتكۈچ ياپ› توپچىلىرىنى يوشۇرسۇن(_E)

en: Al_ways show the tab bar
ug: بەتكۈچ ئىستونىنى ئىزچىل كۆرسەتسۇن(_W)

en: <b>Directories Tree</b>
ug: <b>مۇندەرىجە دەرىخى</b>

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇق ياكى قۇلۇپلانغان بولسا يايغۇچنى يوشۇرسۇن(_X)

en: <b>Show in Places:</b>
ug: <b>ئورۇنلاردا كۆرسىتىش:</b>

en: _Trash Can
ug: ئەخلەتخانا(_T)

en: App_lications
ug: پروگراممىلار(_L)

en: _Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى(_L)

en: <b>Auto-mount</b>
ug: <b>ئاپتوماتىك ئېگەرلەش</b>

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
ug: پروگرامما باشلانغاندا ئېگەرلىگىلى بولىدىغان دىسكىلارنى ئاپتوماتىك ئېگەرلىسۇن(_M)

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
ug: يۆتكىلىشچان ۋاسىتە قىستۇرۇلغان ھامان ئاپتوماتىك ئېگەرلىسۇن(_U)

en: _Show available options for removable media when they are inserted
ug: يۆتكىلىشچان ۋاسىتە قىستۇرۇلغاندا ئىشلەتكىلى بولىدىغان تاللانمىلارنى كۆرسەتسۇن(_S)

en: _Remove selected
ug: تاللانغاننى چىقىرىۋەت(_R)

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
ug: ئېگەرلەنگەن يۆتكەلمە ۋاسىتىنى يېڭى كۆزنەكتە ئەمەس يېڭى بەتكۈچتە ئاچسۇن(_O)

en: _Volume Management
ug: دىسكا باشقۇرۇش(_V)

en: <b>Programs</b>
ug: <b>پروگراممىلار</b>

en: _Terminal emulator:
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈچى(_T):

en: _Switch user command:
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇرۇش بۇيرۇقى(_S):

en: A_rchiver integration:
ug: ئارخىپلىغۇچنىڭ يۈرۈشلەشتۈرۈلۈشى(_R):

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
ug: ئەگەر تاللانسا، باشقىسى ئېنىق بەلگىلەنمىگەن ئەھۋالدا «باشلىنىش ئۇقتۇرۇشى» نى ئىشلىتىدۇ.ئەگەر تاللانمىسا، پروگراممىنىڭ «باشلىنىش ئۇقتۇرۇشى» بەلگىلەنگەندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: _Advanced
ug: ئالىي(_A)

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
ug: ئاپتوماتىك(ئەگەر ئوخشاش ھۆججەت سىستېمىسىدا بولسا يۆتكەيدۇ، بولمىسا كۆچۈرىدۇ)

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Move
ug: يۆتكە

en: Ask
ug: كۆرۈشۈپ بېقىڭ

en: Removable medium is inserted
ug: يۆتكىلىشچان ۋاسىتىلەر قىستۇرۇلدى

en: <b>Removable medium is inserted</b>
ug: <b>يۆتكىلىشچان ۋاسىتىلەر قىستۇرۇلدى</b>

en: Type of medium:
ug: ۋاسىتىلەرنىڭ تىپى:

en: Detecting...
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ...

en: Please select the action you want to perform:
ug: ئېلىپ بارماقچى بولغان مەشغۇلاتنى تاللاڭ:

en: Open in File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ئاچ

en: Open in New Ta_b
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_B)

en: Open in New Win_dow
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_D)

en: Open in Termina_l
ug: تېرمىنالدا ئاچ(_L)

en: Stic_k to Current Position
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇنغا مۇقىملاشتۇر(_K)

en: Snap to _Grid
ug: سېتكىغا توغرىلا(_G)

en: Activate file
ug: ھۆججەتنى ئاكتىپلا

en: Show desktop menu
ug: ئۈستەلئۈستى تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _New Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_N)

en: New T_ab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_A)

en: Create new tab for this folder
ug: مەزكۇر قىسقۇچ ئۈچۈن يېڭى بەتكۈچ قۇرىدۇ

en: C_reate New...
ug: يېڭىدىن قۇر(R)…

en: Folder
ug: مۇندەرىجە

en: Empty File
ug: قۇرۇق ھۆججەت

en: _Close Tab
ug: بەتكۈچنى ياپ(_C)

en: Close _Window
ug: كۆزنەكنى ياپ(_R)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Invert Selection
ug: تاللاشنى تەتۈر قىل(_I)

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Reload Folder
ug: قىسقۇچنى قايتا ئوقۇ(_R)

en: Reload current folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Side _Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_P)

en: S_ort Files
ug: ھۆججەتلەرنى تەرتىپلەش(_O)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Previous Folder
ug: ئالدىنقى قىسقۇچ(_P)

en: _Next Folder
ug: كېيىنكى قىسقۇچ(_N)

en: Pa_rent Folder
ug: ئاتا قىسقۇچ(_R)

en: Go to parent Folder
ug: ئاتا قىسقۇچقا يۆتكىلىش

en: H_ome Folder
ug: ماكان قىسقۇچ(_H)

en: _Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى(_D)

en: _Applications
ug: پروگراممىلار(_A)

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈش(_B)

en: Open Current Folder in _Terminal
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى تېرمىنالدا ئاچ(_T)

en: Sho_w Side Pane
ug: يان كۆزنەكچىنى كۆرسەت(_W)

en: Show Status B_ar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسەت(_A)

en: Fullscreen _Mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتى(_M)

en: _Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشى(_I)

en: _Compact View
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش(_C)

en: _Thumbnail View
ug: كىچىكلىتىلگەن سۈرەت كۆرۈنۈشى(_V)

en: Detailed _List View
ug: تەپسىلىي تىزىم كۆرۈنۈشى(_L)

en: By _Name
ug: ئاتى بويىچە(_N)

en: By _Modification Time
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى بويىچە(_M)

en: By _Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە(_S)

en: By File _Type
ug: ھۆججەت تىپى بويىچە(_T)

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: Directory Tree
ug: مۇندەرىجە دەرىخى

en: Remote
ug: يىراق

en: You are in super user mode
ug: سىز ئالىي ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە

en: Lightweight file manager
ug: يېنىك ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
ug: 
    ئاپتورى: Hon Jen Yee (PCMan)

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
ug: قىسقۇچ كۆرۈنۈش -> يان كۆزنەك -> قورال بالداقنىڭ فوكۇسىنى ئۆزگەرتىش كۇنۇپكىسى Tab دۇر
    قورال بالداق -> يان كۆزنەك -> قىسقۇچ كۆرۈنۈشىنىڭ فوكۇسىنى ئۆزگەرتىش كۇنۇپكىسى Shift+Tab دۇر
    يان كۆزنەك <-> قىسقۇچ كۆرۈنۈشنىڭ فوكۇسىنى ئۆزگەرتىش كۇنۇپكىسى F6 دۇر
    يان كۆزنەك بىلەن قىسقۇچ كۆرۈنۈشنىڭ فوكۇسىنى ئايرىش كۇنۇپكىسى F8 دۇر
    باش تىزىملىكنى ئاكتىپلا كۇنۇپكىسى F8 دۇر
    فوكۇسنى يول بالدىقىغا يۆتكەش كۇنۇپكىسى Ctrl+L ياكى Alt+D دۇر

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
ug: تۆۋەندىكى قىسقۇچلارنى خەتكۈچكە قوشىدۇ:
    ‹%s›
    يېڭى خەتكۈچنىڭ تۈرىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Add to Bookmarks
ug: خەتكۈچكە قوش

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
ug: سەپلىمە profile نىڭ ئاتى

en: Run PCManFM as a daemon
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ PCManFM نى مۇئەككەل سۈپىتىدە ئىجرا قىلسۇن

en: No function. Just to be compatible with nautilus
ug: ئىشلىمەيدۇ. پەقەتلا nautilus بىلەن ماسلاشتۇرۇشنىلا مەقسەت قىلغان

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
ug: ئۈستەلئۈستى باشقۇرغۇنى ئىجرا قىلسۇن

en: Turn off desktop manager if it's running
ug: ئۇ ئىجرا بولۇۋاتقاندا ئۈستەلئۈستى باشقۇرغۇنى تاقىسۇن

en: Open desktop preference dialog
ug: ئۈستەلئۈستى مايىللىقى سۆزلەشكۈسىنى ئاچسۇن

en: Use --desktop option only for one screen
ug: بىرلا ئېكران ئۈچۈن --desktop نى ئىشلىتىڭ

en: Set desktop wallpaper from image FILE
ug: ئۈستەلئۈستى تام قەغىزى ئۈچۈن FILE ئىشلەت

note: don't translate list of modes in description, please
en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
ug: ئۈستەلئۈستى تام قەغىزىنىڭ ھالىتىنى بەلگىلەش.MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: Open Preferences dialog on the page N
ug: مايىللىق سۆزلەشكۈسىنى ھۆججەت N دا ئاچ

en: Open new window
ug: يېڭى كۆزنەك ئاچ

en: Window role for usage by window manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ ئىشلىتىدىغان كۆزنەكنىڭ رولى

en: Terminal emulator is not set.
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈچى بەلگىلەنمىگەن.

en: Open in New T_ab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_A)

en: %d item selected | %d items selected
ug[0]: %d تۈر تاللاندى

en: Free space: %s (Total: %s)
ug: بىكار بوشلۇق: %s (جەمئىي: %s)

en: %d item | %d items
ug[0]: %d دانە تۈر بار

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
ug[0]:  (%d يوشۇرۇن)

en: File Manager PCManFM
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ PCManFM

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Browse the file system and manage the files
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرىدۇ ۋە ھۆججەتلەرنى باشقۇرىدۇ

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
ug: ئۈستەلئۈستى تام قەغىزى ۋە ھۆججەت باشقۇرغۇنىڭ ئىشلىرىنى ئۆزگەرتىش
