pcsxr 1.0 - en to hu translation catalogue (601 entries)

en: Edit Cheat Codes
hu: Csalás kódok szerkesztése

en: <b>Cheat Codes</b>
hu: <b>Csalás kódok</b>

en: Cheat Search
hu: Csalás keresés

en: Search For:
hu: A következő keresése:

en: Data Type:
hu: Adat fajta:

en: Value:
hu: Érték:

en: Data Base:
hu: Adatbázis:

en: To:
hu: Ide:

en: Freeze
hu: Fagyasztás

en: Modify
hu: Módosítás

en: Copy
hu: Másolás

en: label_resultsfound
hu: címke_eredmény találva

en: Search
hu: Keresés

en: Restart
hu: Újraindítás

en: <b>Cheat Search</b>
hu: <b>Csalás keresés</b>

en: Configure PCSXR
hu: PCSXR beállítása

en: Graphics:
hu: Kép:

en: Sound:
hu: Hang:

en: Controller 2:
hu: 2. irányító:

en: Search in:
hu: Keresés itt:

en: Select Folder to Search
hu: Keresési mappa kiválasztása

en: <b>Plugins</b>
hu: <b>Plugin</b>

en: Configure CPU
hu: Processzor beállítások

en: SPU IRQ Always Enabled
hu: Hang IRQ mindig bekacsolva

en: Black & White Movies
hu: Fekete-fehér videók

en: SIO IRQ Always Enabled
hu: SIO IRQ mindig bekapcsolva

en: Disable XA Decoding
hu: XA kódolás kikapcsolása

en: Disable CD Audio
hu: CD hang kikapcsolása

en: Enable Interpreter CPU
hu: Processzor interpreter használata

en: Enable Console Output
hu: Konzol kimenet bekapcsolása

en: Enable Debugger
hu: Hibakereső bekapcsolása

en: Parasite Eve 2, Vandal Hearts 1/2 Fix
hu: Parasite Eve 2, Vandal Hearts 1/2 javítás

en: InuYasha Sengoku Battle Fix
hu: InuYasha Sengoku Battle javítás

en: <b>Options</b>
hu: <b>Beállítások</b>

en: Autodetect
hu: Automatikus észlelés

en: <b>System Type</b>
hu: <b>Rendszer típus</b>

en: _File
hu: _Fájl

en: Run _CD
hu: CD _indítása

en: Run _ISO...
hu: ISO _futtatása......

en: Run _BIOS
hu: BIOS _futtatása

en: Run _EXE...
hu: EXE _futtatása...

en: _Emulator
hu: _Emulátor

en: _Continue
hu: _Folytatás

en: _Reset
hu: _Alapra állítás

en: S_witch ISO...
hu: S_ami ISO...

en: _Save State
hu: _Állás mentés

en: _Other...
hu: _Egyebek...

en: _Load State
hu: _Állás betöltése

en: _Configuration
hu: _Beállítások

en: _Plugins & BIOS...
hu: _Pluginok és BIOS...

en: _Graphics...
hu: _Kép...

en: _Sound...
hu: _Hang...

en: _CPU...
hu: _Processzor...

en: _Memory Cards...
hu: _Memória kártyák...

en: _Browse...
hu: _Tallózás...

en: _Search...
hu: _Keresés...

en: Memory _Dump
hu: Memória _mentés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About PCSXR...
hu: _A PCSXR névjegye...

en: Run CD
hu: CD indítása

en: Run ISO Image
hu: ISO képfájl futtatása

en: Continue Emulation
hu: Emuláció folytatása

en: Switch ISO Image
hu: ISO képfájl csere

en: Configure Memory Cards
hu: Memóriakártyák beállításai

en: Configure Graphics
hu: Grafikai beállítások

en: Configure Sound
hu: Hang beállítások

en: Configure CD-ROM
hu: CD-ROM beállítás

en: Configure Controllers
hu: Irányítók beállítása

en: New
hu: Új

en: Format
hu: Formátum

en: Un/Delete
hu: Nem/törlés

en: <b>Memory Card 1</b>
hu: <b>Memória kártya 1</b>

en: <b>Memory Card 2</b>
hu: <b>Memória kártya 2</b>

en: Memory Dump
hu: Mentett memóriatartalom

en: Address (Hexadecimal):
hu: Címzés (hexadecimális):

en: Raw Dump...
hu: Nyers mentés...

en: Patch Memory...
hu: Memória hibajavítás...

en: Configure NetPlay
hu: Internetes játék beállításai

en: <b>NetPlay</b>
hu: <b>Internetes játék</b>

en: 8-bit
hu: 8 bit

en: 16-bit
hu: 16 bit

en: 32-bit
hu: 32 bit

en: Equal Value
hu: Azonos érték

en: Not Equal Value
hu: Eltérő érték

en: Range
hu: Tartomány

en: Increased By
hu: Megnövelve

en: Decreased By
hu: Csökkentve

en: Increased
hu: Növelve

en: Decreased
hu: Csökkentve

en: Different
hu: Különböző

en: No Change
hu: Nincs változtatás

en: Decimal
hu: Decimális

en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
hu: Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License dokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor írjon a következő címre: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA02110-1301 USA.

en: About
hu: A program névjegye

en: A PlayStation emulator.
hu: A PlayStation emulátor.

en: Add New Cheat
hu: Új csalás felvétele

en: Cheat Description:
hu: Csalás leírás:

en: Cheat Code:
hu: Csalás kód:

en: Error
hu: Hiba

en: Invalid cheat code!
hu: Érvénytelen csalás kód!

en: Edit Cheat
hu: Csalás szerkesztése

en: Open Cheat File
hu: Csalás fájl megnyitása

en: PCSXR Cheat Code Files (*.cht)
hu: PCSXR csalás kód fájlok (*.cht)

en: Save Cheat File
hu: Csalás fájl mentése

en: All Files (*.*)
hu: Minden fájl (*.*)

en: Cheat Codes
hu: Csalás kódok

en: Enable
hu: Bekapcsolás

en: Description
hu: Ismertető

en: Too many addresses found.
hu: Túl sok cím található.

en: %.8X    Current: %u (%.2X), Previous: %u (%.2X)
hu: %.8X    Jelenlegi: %u (%.2X), Előző: %u (%.2X)

en: %.8X    Current: %u (%.4X), Previous: %u (%.4X)
hu: %.8X    Jelenlegi: %u (%.4X), Előző: %u (%.4X)

en: %.8X    Current: %u (%.8X), Previous: %u (%.8X)
hu: %.8X    Jelenlegi: %u (%.8X), Előző: %u (%.8X)

en: Founded Addresses: %d
hu: Cím találatok: %d

en: Enter the values and start your search.
hu: Gépeld be a kívánt értékeket és indítsd el a keresést.

en: Freeze value
hu: Érték fagyasztása

en: Description:
hu: Ismertető:

en: Modify value
hu: Érték módosítása

en: New value:
hu: Új érték:

en: Search Results
hu: Keresési találatok

note: TODO Check whether configuration is required when we choose the plugin, and set the state of the button appropriately. New gtk tooltip API should allow us to put a tooltip explanation for disabled widgets TODO If combo screen hasn't been opened and the user chooses the menu config option, confs.Comb
en: No configuration required
hu: Beállítás nem szükséges

en: This plugin doesn't need to be configured.
hu: Ezt a plugint nem kell beállítani.

en: Could not open BIOS directory: '%s'
hu: A BIOS könyvtár nem nyitható meg: '%s'

en: Could not open directory: '%s'
hu: A könyvtár nem nyitható meg: '%s'

note: The BIOS list always contains the PCSXR internal BIOS
en: Simulate PSX BIOS
hu: PSX BIOS szimulálása

en: Start Address (Hexadecimal):
hu: Címzés kezdése (hexadecimális):

en: Length (Decimal):
hu: Hossz (tizedes):

en: Dump to File
hu: Mentés fájlba

en: Error writing to %s!
hu: %s írása közben hiba lépett fel!

en: Memory Patch
hu: Memória hibajavítás

en: Value (Hexa string):
hu: Érték (hexa sztring):

en: Memory Viewer
hu: Memória betekintő

en: Address
hu: Címzés

en: Text
hu: Szöveg

en: Ready
hu: Kész

en: Emulation Paused.
hu: Emuláció szüneteltetve.

en: Select PSX EXE File
hu: PSX EXE fájl választás

en: PlayStation Executable Files
hu: PlayStation futtatható fájlok

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Not a valid PSX file
hu: Nem megfelelő PSX fájl

en: The file does not appear to be a valid Playstation executable
hu: A fájl nem tűnik PlayStation futtatható fájlnak

en: CD ROM failed
hu: CD ROM hiba

en: The CD does not appear to be a valid Playstation CD
hu: Úgy tűnik a CD lemez nem PlayStation CD formátum

en: Could not load CD-ROM!
hu: CD-ROM betöltése sikertelen!

en: The CD-ROM could not be loaded
hu: CD-ROM nem tölthető be

en: Could not run BIOS
hu: BIOS nem futtatható

en: Running BIOS is not supported with Internal HLE BIOS.
hu: BIOS használata nem támogatott belső HLE BIOS esetén.

en: Open PSX Disc Image File
hu: PSX lemez képfájl megnyitása

en: Loaded state %s.
hu: Betöltött állás %s.

en: Error loading state %s!
hu: Hiba a mentett állás betöltése közben %s!

en: Saved state %s.
hu: Mentett állás %s.

en: Error saving state %s!
hu: Hiba az állás mentése közben %s!

en: Select State File
hu: Állás mentés választás

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Creating memory card: %s
hu: Memória kártya létrehozása: %s

en: PCSXR cannot be configured without using the GUI -- you should restart without -nogui.
hu: PCSXR nem konfigurálható a GUI használata nélkül -- újraindítás szükséges -nogui nélkül.

en: Failed loading plugins!
hu: Pluginok betöltése sikertelen!

en: Could not load CD-ROM!
hu: CD-ROM nem tölthető be!

en: PSX emulator couldn't be initialized.
hu: PSX emulátor incializálása sikertelen.

en: Icon
hu: Ikon

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: ID
hu: Azonosító

en: Name
hu: Név

en: Deleted
hu: Törölve

en: Free
hu: Üres

en: Used
hu: Foglalt

note: Ask for name of memory card
en: Select A File
hu: Fájl választás

en: Format this Memory Card?
hu: Formázod a memória kártyát?

en: If you format the memory card, the card will be empty, and any existing data overwritten.
hu: Ha leformázod a memória kártyát, akkor a kártya üres lesz és minden meglévő adat el fog veszni.

en: Format card
hu: Kártya formázása

note: Ask for name of new memory card
en: Create a new Memory Card
hu: Új memória kártya létrehozása

en: New Memory Card.mcd
hu: Új memória kártya.mcd

note: No free slots available on the destination card
en: No free space on memory card
hu: Nincs szabad hely a memória kártyán

en: There are no free slots available on the target memory card. Please delete a slot first.
hu: Nincs szabad mentési blokk a cél memória kártyán. Először törölj egy blokkot.

en: Memory Card Manager
hu: Memória kártya intéző

en: SIO IRQ Not Always Enabled
hu: SIO IRQ nincs mindig bekapcsolva

en: Black & White Mdecs Only Enabled
hu: Csak fekete és fehér Mdecs használata

en: Black & White Mdecs Only Disabled
hu: Csak fekete és fehér Mdecs kikapcsolva

en: XA Enabled
hu: XA bekapcsolva

en: XA Disabled
hu: XA kikapcsolva

en: Error opening CD-ROM plugin!
hu: Hiba a CD-ROM plugin megnyitásakor!

en: Error opening SPU plugin!
hu: Hiba a hang plugin megnyitásakor!

en: Error opening GPU plugin!
hu: Hiba a kép plugin megnyitásakor!

en: Error opening Controller 1 plugin!
hu: Hiba az egyes irányító plugin megnyitásakor!

en: Error opening Controller 2 plugin!
hu: Hiba a kettes irányító plugin megnyitásakor!

en: Error closing CD-ROM plugin!
hu: Hiba a CD-ROM plugin bezárásakor!

en: Error closing SPU plugin!
hu: Hiba a hang plugin bezárásakor!

en: Error closing Controller 1 Plugin!
hu: Hiba az egyes irányító plugin bezárásakor!

en: Error closing Controller 2 plugin!
hu: Hiba a kettes irányító plugin bezárásakor!

en: Error closing GPU plugin!
hu: Hiba a kép plugin bezárásakor!

en: Track %.2d (%s) - Start %.2d:%.2d:%.2d, Length %.2d:%.2d:%.2d
hu: Sáv %.2d (%s) - Kezdet %.2d:%.2d:%.2d, Hosszúság %.2d:%.2d:%.2d

en: Loaded CD Image: %s
hu: Betöltött CD képfájl: %s

en: Cheats loaded from: %s
hu: Csalások betöltve innen: %s

en: Cheats saved to: %s
hu: Csalások mentve ide: %s

en: (Untitled)
hu: (Cím nélküli)

en: Error allocating memory
hu: Memóriafoglalási hiba

en: Unable to start debug server.
hu: Hibakereső szervert nem lehetett elindítani.

en: Debugger started.
hu: Hibakereső elindítva.

en: Debugger stopped.
hu: Hibakereső leállítva.

en: CD-ROM Label: %.32s
hu: CD-ROM címke: %.32s

en: CD-ROM ID: %.9s
hu: CD-ROM azonosító: %.9s

en: Error opening file: %s.
hu: Hiba a fájl megnyitása közben: %s.

en: Unknown CPE opcode %02x at position %08x.
hu: Ismeretlen CPE művelet-kód: %02x ezen a helyen: %08x.

en: This file does not appear to be a valid PSX file.
hu: A fájl nem tűnik érvényes PSX fájlnak.

en: Error loading %s: %s
hu: Hiba a(z) %s: %s betöltése közben

en: Error initializing CD-ROM plugin: %d
hu: Hiba a CD-ROM plugin iniciálásakor: %d

en: Error initializing SPU plugin: %d
hu: Hiba a hang plugin iniciálásakor: %d

en: Error initializing Controller 1 plugin: %d
hu: Hiba az egyes irányító plugin iniciálásakor: %d

en: Error initializing Controller 2 plugin: %d
hu: Hiba a kettes irányító plugin iniciálásakor: %d

en: Error initializing NetPlay plugin: %d
hu: Hiba a NetPlay plugin iniciálásakor: %d

en: Error initializing SIO1 plugin: %d
hu: Hiba a SIO1 plugin iniciálásakor: %d

en: Plugins loaded.
hu: Pluginok betöltve.

en: Invalid PPF patch: %s.
hu: Érvénytelen PPF patch: %s.

en: Unsupported PPF version (%d).
hu: Nem támogatott PPF verzió (%d).

note: build address array
en: Loaded PPF %d.0 patch: %s.
hu: PPF %d.0 patch betöltve: %s.

en: Loaded SBI file: %s.
hu: SBI fájl betöltve: %s.

en: Error allocating memory!
hu: Memóriafoglalási hiba!

en: Could not open BIOS:"%s". Enabling HLE Bios!
hu: BIOS nem nyitható meg:"%s". HLE Bios használata!

en: Running PCSXR Version %s (%s).
hu: PCSXR %s (%s) verzió fut.

en: Connection closed!
hu: Kapcsolat lezárva!

en: No memory card value was specified - creating a default card %s
hu: Nincs megadva memóriakártyához tartozó érték - alapértelmezett kártya létrehozása %s

en: The memory card %s doesn't exist - creating it
hu: Nincs %s. memóriakártya - létrehozása folyamatban

en: Memory card %s failed to load!
hu: %s. memóriakártya betöltése sikertelen!

en: Loading memory card %s
hu: %s. memóriakártya betöltése

en: CD-ROM Drive Reader
hu: CD-ROM olvasó

en: CDR NULL Plugin
hu: CDR NULL plugin

en: CDR configuration
hu: CD-ROM beállítások

en: Choose your CD-ROM device or type its path if it's not listed
hu: Válassz CD-ROM eszközt vagy gépeld be az elérési útját ha nincs a felsoroltak közt

en: Select read mode:
hu: Válassz olvasási módot:

en: Cache Size (Def. 64):
hu: Gyorsítótár mérete (Def. 64):

en: Spindown Time:
hu: Lelassulási idő:

en: Cdrom Speed (Def. 0 = MAX):
hu: CD-ROM sebessége (alap. 0 = MAX):

en: Enable subchannel read
hu: Segéd csatorna olvasás használata

en: D-Pad Up
hu: Digitális FEL

en: D-Pad Down
hu: Digitális LE

en: D-Pad Left
hu: Digitális BALRA

en: D-Pad Right
hu: Digitális JOBBRA

en: Cross
hu: KERESZT

en: Circle
hu: KÖR

en: Square
hu: NÉGYSZÖG

en: Triangle
hu: HÁROMSZÖG

en: L-Stick Right
hu: Bal kar jobbra

en: L-Stick Left
hu: Bal kar jobbra

en: L-Stick Down
hu: Bal kar le

en: L-Stick Up
hu: Bal kar fel

en: R-Stick Right
hu: Jobb kar jobbra

en: R-Stick Left
hu: Jobb kar balra

en: R-Stick Down
hu: Jobb kar le

en: R-Stick Up
hu: Jobb kar fel

en: Centered
hu: Középen

en: Up
hu: Fel

en: Right
hu: Jobbra

en: Rightup
hu: Jobbra fel

en: Down
hu: Le

en: Rightdown
hu: Jobbra le

en: Left
hu: Balra

en: Leftup
hu: Balra fel

en: Leftdown
hu: Balra le

en: Joystick: Button %d
hu: Joystick: %d gomb

en: Joystick: Axis %d%c
hu: Joystick: %d%c irány

en: Joystick: Hat %d %s
hu: Joystick: %d %s hat

en: Keyboard:
hu: Billentyűzet:

en: (Not Set)
hu: (Nincs beállítva)

en: None
hu: Nincs

en: Gamepad/Keyboard Input Configuration
hu: Játékirányító/Billentyűzet bemeneti beállítás

en: Key
hu: Billentyű

en: Button
hu: Gomb

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Type:
hu: Típus:

en: Change
hu: Változtatás

en: Reset
hu: Alapra állítás

en: Controller 1
hu: Egyes irányító

en: Controller 2
hu: Kettes irányító

en: Multi-Threaded (Recommended)
hu: Többszálas (ajánlott)

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Digital Pad
hu: Digitális irányító

en: Analog Pad
hu: Analóg irányító

note: increase that with each version
en: Socket Driver
hu: Socket illesztőprogram

en: error connecting to %s: %s
hu: hiba a következőhöz történő kapcsolódáskor: %s: %s

en: Error allocating memory!
hu: Memória kiosztási hiba!

en: Start Game
hu: Játék indítása

en: Play Offline
hu: Offline játék

en: Select here if you'll be Server (Player1) or Client (Player2).
    
    If you select Server you must Copy your IP address to the Clipboard and paste if (Ctrl+V) wherever the Client can see it.
    
    If you selected Client please enter the IP address the Server gave to you in the IP Address Control.
hu: Válaszd ezt ha te létesítesz szervert (1. játékos) vagy ha kliens leszel (2. játékos).
    
    Ha szervert választasz, másold az IP címedet a vágólapra és szúrd be (Ctrl+V) bárhová, ahol a kliens látni fogja.
    
    Ha klienset választottál, írd be az IP címedet amit a szerver adott az IP cím vezérlőnél.

en: Copy PC IP to Clipboard
hu: A számítógép IP címének másolása vágólapra

en: Server (Player1)
hu: Szerver (1. játékos)

en: Client (Player2)
hu: Kliens (2. játékos)

en: Do not change if not necessary (remember it must be changed on both sides).
hu: Ne változtasd ha nem muszály (ne feledd, mindkét oldalon módosítani kell).

en: Port Number
hu: Port száma

en: NetPlay
hu: Internetes játék

en: Nothing to configure
hu: Nincs mit beállítani

en: Waiting for connection...
hu: Várakozás a csatlakozásra...

en: The Client should now Start a Connection, waiting...
hu: A kliens kapcsolatot kezdeményez, várjon...

en: DirectSound Driver
hu: DirectSound driver

en: Mac OS X Sound
hu: Mac OS X hang

en: ALSA Sound
hu: ALSA hang

en: OSS Sound
hu: OSS hang

en: SDL Sound
hu: SDL hang

en: PulseAudio Sound
hu: PulseAudio hang

en: NULL Sound
hu: NULL hang

en: P.E.Op.S. Sound Driver V1.7
    Coded by Pete Bernert and the P.E.Op.S. team
hu: P.E.Op.S. Sound Driver V1.7
    Fejlesztő Pete Bernert és a P.E.Op.S. team

en: Volume:
hu: Hangerő:

en: Interpolation:
hu: Interpoláció:

en: Reverb:
hu: Utózengés:

en: Adjust XA speed
hu: XA sebesség beállítása

en: Choose this if XA music is played too quickly.
hu: Válaszd ezt, ha az XA zene túl gyors.

en: High compatibility mode
hu: Magas kompatibilitási mód

en: Use the asynchronous SPU interface.
hu: Aszinkron hang interfész használata.

en: SPU IRQ Wait
hu: Hang IRQ várakozás

en: Wait for CPU; only useful for some games.
hu: Processzorra várás; csak néhány játéknál hasznos.

en: Single channel sound
hu: Egycsatornás hang

en: Play only one channel for a performance boost.
hu: Csupán egy csatorna lejátszása a teljesítmény növelés érdekében.

en: Frequency Response - Output Filter
hu: Frekvencia reakció - Kimeneti szűrő

en: Soft Driver
hu: Soft driver

en: P.E.Op.S. Soft Driver V1.17
    Coded by Pete Bernert and the P.E.Op.S. team
hu: P.E.Op.S. Soft Driver V1.17
    Fejlesztő Pete Bernert és a  P.E.Op.S. team

en: P.E.Op.S. SoftGL Driver V1.17
    Coded by Pete Bernert and the P.E.Op.S. team
hu: P.E.Op.S. SoftGL Driver V1.17
    Fejlesztő Pete Bernert és a  P.E.Op.S. team

en: XVideo Driver
hu: XVideo driver

en: P.E.Op.S. Xvideo Driver V1.17
    Coded by Pete Bernert and the P.E.Op.S. team
hu: P.E.Op.S. Xvideo driver V1.17
    Fejlesztő Pete Bernert és a  P.E.Op.S. team

en: Pete Bernert and the P.E.Op.S. team
hu: Fejlesztő Pete Bernert és a  P.E.Op.S. team

en: Configure X11 Video
hu: X11 Video beállítása

en: Initial Window Size:
hu: Induló ablak mérete:

en: Stretching:
hu: Nyújtás:

en: Dithering:
hu: Szürkeárnyalás:

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Toggle windowed/fullscreen mode.
hu: Váltás ablakos/teljes képernyős mód között.

en: Maintain 4:3 Aspect Ratio
hu: 4:3 méretarány megtartása

en: Show FPS
hu: FPS megjelenítése

en: Toggle whether the FPS will be shown.
hu: Váltás az FPS megjelenítéstől függően.

en: Enable frame skipping
hu: Képkocka kihagyás használata

en: Skip frames when rendering.
hu: Képkockák kihagyása rendereléskor.

en: Set FPS
hu: FPS megadás

en: Enable this if games display too quickly.
hu: Kapcsold be ezt, ha a játékok megjelenítése túl gyors

en: Autodetect FPS limit
hu: FPS korlát automatikus észlelése

en: Use game fixes
hu: Játék javítások használata

en: Disable CPU Saving
hu: Processzor mentés kikapcsolása

en: For precise framerate
hu: A pontos képfrissítéshez

en: Odd/even bit hack
hu: Páratlan/páros bit hack

en: PC FPS calculation
hu: PC FPS kalkuláció

en: Better FPS limit in some
hu: Jobb FPS korlátozás némelyikben

en: Expand screen width
hu: Képernyő szélesség nyújtása

en: Capcom fighting games
hu: Capcom verekedős játékok

en: Ignore brightness color
hu: Világos szín kihagyása

en: Black screens in Lunar
hu: Lunar fekete képernyője

en: Disable coordinate check
hu: Helyzeti ellenőrzés kikapcsolása

en: Compatibility mode
hu: Kompatibilitási mód

en: Lazy screen update
hu: Lassú képernyő frissítése

en: Old frame skipping
hu: Régi képkocka kihagyás

en: Skip every second frame
hu: Minden második képkocka kihagyása

en: Repeated flat tex triangles
hu: Ismétlődő lapos textúra háromszögek

en: Needed by Dark Forces
hu: Dark Forces játékhoz szükséges

en: Draw quads with triangles
hu: Négyszögek megrajzolása háromszögekkel

en: better g-colors, worse textures
hu: Jobb G-színek, roszabb textúrák

en: Fake 'gpu busy' states
hu: Hamis 'gpu foglalt' állapot

en: Toggle busy flags after drawing
hu: Foglalt jelzés elhelyezése megrajzolás után

en: OpenGL Driver
hu: OpenGL driver

en: Based on P.E.Op.S. MesaGL Driver V1.78
    Coded by Pete Bernert
hu: P.E.Op.S. MesaGL driver V1.78 alapján
    Fejlesztő Pete Bernert

en: OpenGL Driver configuration
hu: OpenGL driver beállítás

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Height:
hu: Magasság:

en: Dithering
hu: Remegés

en: Keep psx aspect ratio
hu: PSX képarány megtartása

en: Window options
hu: Ablak beállítások

en: Quality:
hu: Minőség:

en: Filtering:
hu: Szűrés:

en: HiRes Tex:
hu: Nagyfelbontású textúrák:

en: VRam size in MBytes (0..1024, 0=auto):
hu: Videómemória mérete MB értékben (0..1024, 0=auto):

en: Textures
hu: Textúrák

en: Show FPS display on startup
hu: FPS megjelenítése indításkor

en: Use FPS limit
hu: FPS korlátozás használata

en: FPS limit auto-detector
hu: FPS korlát automatikus észlelő

en: FPS limit manual
hu: FPS korlát kezelő

en: Use Frame skipping
hu: Képkocka kihagyás

en: Framerate
hu: Képfrissítési frekvencia

en: Offscreen drawing:
hu: Képernyőn kívülre helyezés:

en: Framebuffer textures:
hu: Képkocka-puffer textúrák:

en: Framebuffer access:
hu: Képkocka-puffer hozzáférés:

en: Mask bit detection (Needed by a few games, zbuffer)
hu: Maszk bit észlelés (Szükséges néhány játékhoz, zbuffer)

en: Alpha multipass (Correct opaque texture areas)
hu: Alpha multipass (megfelelő nem áttetsző textúra területek)

en: Advanced blending (Accurate psx color emulation)
hu: Fejlett keverés (pontos psx szín emuláció)

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Scanlines Blending (0..255, -1=dot):
hu: Képsorok keverése (0..255, -1=pont):

en: Unfiltered MDECs (Small movie speedup)
hu: Szűretlen MDEC-ek (Kisebb videó gyorsulás)

en: Force 15 bit framebuffer updates (Faster movies)
hu: 15 bites kényszerített képkocka-puffer frissítés (gyorsabb videók)

en: Line mode (Polygons will not get filled)
hu: Vonal mód (Poligonok nem lesznek kitöltve)

en: Polygon anti-aliasing (Slow with most cards)
hu: Poligon élsímítás (Lassú a legtöbb kártyával)

en: Use OpenGL extensions (Recommended)
hu: OpenGL kiterjesztés használata (Ajánlott)

en: Screen smoothing (Can be slow or unsupported)
hu: Kép finomítás (Lassú lehet, vagy nincs támogatva)

en: Misc
hu: Egyebek

en: Battle cursor (FF7)
hu: Csata kurzor (Final Fantasy 7)

en: Yellow rect (FF9)
hu: Sárga háromszögek (Final Fantasy 9)

en: Direct FB updates
hu: Közvetlen FB frissítések

en: Black brightness (Lunar)
hu: Fekete fényesség (Lunar)

en: Swap front detection
hu: Felcserélt előtér észlelés

en: Disable coord check
hu: Koordináció ellenőrzés kikapcsolása

en: No blue glitches (LoD)
hu: Nincsenek kék képhibák (Legend of Dragoon)

en: Soft FB access
hu: Szoftveres FB hozzáférés

en: No subtr. blending
hu: Keverés kiszűrése nélkül

en: Lazy upload (DW7)
hu: Lassú feltöltés (Dragon Warrior 7)

en: Odd/even hack
hu: Páratlan/páros hack

en: Adjust screen width
hu: Kép szélesség beállítása

en: Old texture filtering
hu: Régi textúra szűrő

en: Additional uploads
hu: További feltöltések

en: Unused
hu: Használatlan

en: Fake 'GPU busy'
hu: Hamis 'gpu foglalt'

en: Special game fixes
hu: Speciális játék javítások

en: Fast
hu: Gyors

en: Autoconfigure for fast display
hu: Automatikus beállítás a gyors megjelenítéshez

en: Beautiful
hu: Szép

en: Auto configure for beautiful display
hu: Automatikus beállítás a szép megjelenítéshez

en: Emulated VRam - Ok most times
hu: Emulált VRam - Többnyire megfelelő

en: Gfx card buffer reads
hu: Videókártya puffer olvasás

en: Gfx card buffer moves
hu: Videókártya puffer áthelyezés

en: Gfx card buffer reads and moves
hu: Videókártya puffer olvasás és áthelyezés

en: Full Software (FVP)
hu: Teljes szoftveres (FVP)

en: Emulated VRam - Needs FVP
hu: Emulált VRam - FVP szükséges

en: Black - Fast, no effects
hu: Fekete - Gyors, nincs effektus

en: Gfx card buffer - Can be slow
hu: Videókártya puffer - Lassú lehet

en: Gfx card and soft - Slow
hu: Videókártya és szoftveres - Lassú

en: None - Fastest, most glitches
hu: Nincs - Leggyorsabb, legtöbb képhiba

en: Minimum - Missing screens
hu: Minimum - Hiányzó képrészletek

en: Standard - OK for most games
hu: Általános - Jó a legtöbb játékhoz

en: Enhanced - Shows more stuff
hu: Fokozott - Több dolog jelenik meg

en: Extended - Causing garbage
hu: Kibővített - Hibákat okozhat

en: None (Standard)
hu: Nincs (Általános)

en: 2xSaI (Much vram needed)
hu: 2xSaI (Sok videó memória szükséges)

en: Scaled (Needs tex filtering)
hu: Méretarányos (Textúra szűrés szükséges)

en: Standard - Glitches will happen
hu: Általános - Képhibák lehetnek

en: Extended - No black borders
hu: Kibővített - Nincsenek fekete szélek

en: Standard without sprites - Unfiltered 2D
hu: Általános sprite-ok nélkül - Szűrés nélküli 2D

en: Extended without sprites - Unfiltered 2D
hu: Kibővített sprite-ok nélkül - Szűrés nélküli 2D

en: Standard + smoothed sprites
hu: Általános + finom sprite-ok

en: Extended + smoothed sprites
hu: Kiterjesztett + mosott sprite-ok

en: Don't care - Use driver's default textures
hu: Mindegy - A driver alapértelmezett textúráinak használata

en: 4444 - Fast, but less colorful
hu: 4444 - Gyors, de kevesebb a szín

en: 5551 - Nice colors, bad transparency
hu: 5551 - Szép színek, rossz átlátszóság

en: 8888 - Best colors, more ram needed
hu: 8888 - Legszebb színek, több memóriát igényel

en: BGR8888 - Faster on some cards
hu: BGR8888 - Gyorsabb néhány kártyán

note: *************************************************************************
en: OK
hu: Rendben

en: PCSXR - A PlayStation Emulator
    
    Original Authors:
    main coder: linuzappz
    co-coders: shadow
    ex-coders: Nocomp, Pete Bernett, nik3d
    Webmaster: AkumaX
hu: PCSXR - A PlayStation Emulátor
    
    Eredeti fejlesztők:
    Vezető programozó: linuzappz
    Segéd programozók: shadow
    Előző programozók: Nocomp, Pete Bernett, nik3d
    Webmester: AkumaX

en: PCSX-df Authors:
    Ryan Schultz, Andrew Burton, Stephen Chao,
    Marcus Comstedt, Stefan Sikora
    
    PCSX-Reloaded By:
    edgbla, shalma, Wei Mingzhi, et al.
    
    http://pcsxr.codeplex.com/
hu: PCSX-df fejlesztők:
    Ryan Schultz, Andrew Burton, Stephen Chao,
    Marcus Comstedt, Stefan Sikora
    
    PCSX-Reloaded fejlesztők:
    edgbla, Wei Mingzhi, et al.
    http://pcsxr.codeplex.com/
    Magyar fordítás: Delirious

en: PCSXR EMU
hu: PCSXR EMULÁTOR

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Cancel
hu: Mégsem

en: &Add Code
hu: &Kód felvétele

en: &Edit Code
hu: &Kód szerkesztése

en: &Remove Code
hu: &Kód eltávolítása

en: &Enable/Disable
hu: &Bekapcsolás/Kikapcsolás

en: &Load...
hu: &Betöltés...

en: &Save As...
hu: &Mentés másként...

en: &Close
hu: &Bezárás

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: PCSXR Cheat Code Files
hu: PCSXR csalás kód fájlok

en: No addresses found.
hu: Nem találhatóak címek.

en: Address:
hu: Cím:

en: Freeze %.8X
hu: Fagyasztás %.8x

en: &Freeze
hu: &Fagyasztás

en: &Modify
hu: &Módosítás

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Search
hu: &Keresés

en: &New Search
hu: &Új keresés

en: C&lose
hu: B&ezárás

en: Simulate Psx Bios
hu: PSX BIOS szimulálása

en: Configuration not OK!
hu: Nem megfelelő beállítás!

en: This plugin reports that should work correctly
hu: Ez a plugin megfelelően fog működni

en: This plugin reports that should not work correctly
hu: Ez a plugin nem fog megfelelően működni

en: Select Plugins Directory
hu: Plugin könyvtár megadása

en: Select Bios Directory
hu: BIOS könyvtár megadása

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Graphics
hu: Kép

en: First Controller
hu: Egyes irányító

en: Second Controller
hu: Kettes irányító

en: Sound
hu: Hang

en: Cdrom
hu: CD-ROM

en: Bios
hu: BIOS

en: Set Bios Directory
hu: BIOS könyvtára

en: Set Plugins Directory
hu: Pluginok könyvtára

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: Test...
hu: Tesztelés...

en: About...
hu: Névjegy...

en: NetPlay Configuration
hu: Internetes játék beállítása

en: Note: The NetPlay Plugin Directory should be the same as the other Plugins.
hu: Megjegyzés: A NetPlay plugin könyvtár azonos a többi plugin könyvtárával.

en: *PCSXR*: Saved State %d
hu: *PCSXR*: Elmentett állás %d

en: *PCSXR*: Error Saving State %d
hu: *PCSXR*: Hiba az állás mentése közben %d

en: *PCSXR*: Loaded State %d
hu: *PCSXR*: Betöltött elmentett állás %d

en: *PCSXR*: Error Loading State %d
hu: *PCSXR*: Hiba a mentett állás betöltése közben %d

en: *PCSXR*: Sio Irq Always Enabled
hu: *PCSXR*: Sio IRQ mindig bekapcsolva

en: *PCSXR*: Sio Irq Not Always Enabled
hu: *PCSXR*: Sio IRQ nincs mindig bekapcsolva

en: *PCSXR*: Black&White Mdecs Only Enabled
hu: *PCSXR*: Csak fekete és fehér Mdecs használata

en: *PCSXR*: Black&White Mdecs Only Disabled
hu: *PCSXR*: Csak fekete és fehér Mdecs nincs használva

en: *PCSXR*: Xa Enabled
hu: *PCSXR*: Xa bekapcsolva

en: *PCSXR*: Xa Disabled
hu: *PCSXR*: Xa kikapcsolva

en: *PCSXR*: CdRom Case Opened
hu: *PCSXR*: CD-ROM tálca nyitva

en: *PCSXR*: CdRom Case Closed
hu: *PCSXR*: CD-ROM tálca zárva

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Please wait while connecting... %c
hu: Kis türelem, csatlakozás folyamatban... %c

en: Error Opening GPU Plugin (%d)
hu: Hiba a kép plugin megnyitáskor (%d)

en: Error Opening SPU Plugin (%d)
hu: Hiba a hang plugin megnyitáskor (%d)

en: Error Opening PAD1 Plugin (%d)
hu: Hiba az egyes irányító plugin megnyitásakor (%d)

en: Error Opening PAD2 Plugin (%d)
hu: Hiba a kettes irányító plugin megnyitásakor (%d)

en: Error Closing CDR Plugin
hu: Hiba a CD-ROM plugin bezárásakor

en: Error Closing GPU Plugin
hu: Hiba a kép plugin bezárásakor

en: Error Closing SPU Plugin
hu: Hiba a hang plugin bezárásakor

en: CDRinit error: %d
hu: CD-ROM inicializálási hiba: %d

en: GPUinit error: %d
hu: Kép plugin inicializálási hiba: %d

en: SPUinit error: %d
hu: Hang plugin inicializálási hiba: %d

en: PAD1init error: %d
hu: Egyes irányító plugin inicializálási hiba: %d

en: PAD2init error: %d
hu: Kettes irányító plugin inicializálási hiba: %d

en: NETinit error: %d
hu: Internetes plugin inicializálási hiba: %d

en: Arabic
hu: Arab

en: Catalan
hu: Katalán

en: German
hu: Német

en: Greek
hu: Görög

en: English
hu: Angol

en: Spanish
hu: Spanyol

en: French
hu: Francia

en: Italian
hu: Olasz

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (brazil)

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Simplified Chinese
hu: Egyszerűsített kínai

en: Traditional Chinese
hu: Hagyományos kínai

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: PCSXR State Format
hu: PCSXR állás mentés formátum

en: *PCSXR*: Loaded State %s
hu: *PCSXR*: Betöltött állás %s

en: *PCSXR*: Error Loading State %s
hu: *PCSXR*: Hiba a mentett állás betöltése közben %s

en: *PCSXR*: Saved State %s
hu: *PCSXR*: Mentett állás %s

en: *PCSXR*: Error Saving State %s
hu: *PCSXR*: Hiba az állás mentése közben %s

en: Running BIOS is not supported with Internal HLE Bios.
hu: BIOS használata nem támogatott belső HLE Bios esetén.

en: Game ID
hu: Játék azonosító

en: Game
hu: Játék

en: terminiting link block
hu: link block megszakítása

en: Memcard Manager
hu: Memória kártya kezelő

en: Select Mcd
hu: Választás

en: Format Mcd
hu: Formázás

en: Reload Mcd
hu: Újratöltés

en: -> Copy ->
hu: -> Másolás ->

en: <- Copy <-
hu: <- Másolás <-

en: Paste
hu: Beszúrás

en: <- Un/Delete
hu: <- Nem/törlés

en: Un/Delete ->
hu: Nem/törlés ->

en: Memory Card 1
hu: Memória kártya 1

en: Memory Card 2
hu: Memória kártya 2

en: Are you sure you want to paste this selection?
hu: Valóban be akarod szúrni a kijelölést?

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Are you sure you want to format this Memory Card?
hu: Valóban le kívánod formázni ezt a Memória kártyát?

en: Cpu Config
hu: Processzor beállítás

en: Disable Xa Decoding
hu: Xa kódolás kikapcsolása

en: Sio Irq Always Enabled
hu: Sio IRQ mindig bekapcsolva

en: Black && White Movies
hu: Fekete &fehér videók

en: Disable Cd audio
hu: CD hang kikapcsolása

en: Enable Interpreter Cpu
hu: Processzor interpretáló rutin bekapcsolása

en: Spu Irq Always Enabled
hu: Hang IRQ mindig bekapcsolva

en: Psx System Type
hu: PSX régió

en: Psx Mcd Format (*.mcr;*.mc;*.mem;*.vgs;*.mcd;*.gme;*.ddf)
hu: Psx memória kártya formátum (*.mcr;*.mc;*.mem;*.vgs;*.mcd;*.gme;*.ddf)

en: Psx Memory Card (*.mcr;*.mc)
hu: Psx memória kártya (*.mcr;*.mc)

en: CVGS Memory Card (*.mem;*.vgs)
hu: CVSG memória kártya (*.mem;*.vgs)

en: Bleem Memory Card (*.mcd)
hu: Bleem memória kártya (*.mcd)

en: DexDrive Memory Card (*.gme)
hu: DexDrive memória kártya (*.gme)

en: DataDeck Memory Card (*.ddf)
hu: DataDeck memória kártya (*.ddf)

en: Psx Exe Format
hu: Psx exe formátum

en: &File
hu: &Fájl

en: E&xit
hu: K&ilépés

en: Run &EXE...
hu: &EXE indítása...

en: Run &BIOS
hu: &BIOS indítása

en: Run &ISO...
hu: &ISO megnyitása...

en: Run &CD
hu: &CD indítása

en: &Emulator
hu: &Emulátor

en: &States
hu: &Állapot

en: S&witch ISO...
hu: ISO v&áltás...

en: Re&set
hu: Al&apra állítás

en: &Run
hu: &Indítás

en: &Save
hu: &Mentés

en: &Load
hu: &Betöltés

en: &Other...
hu: &Más...

en: Slot &9
hu: &Kilencedik hely

en: Slot &8
hu: &Nyolcadik hely

en: Slot &7
hu: &Hetedik hely

en: Slot &6
hu: &Hatodik hely

en: Slot &5
hu: &Ötödik hely

en: Slot &4
hu: &Negyedik hely

en: Slot &3
hu: &Harmadik hely

en: Slot &2
hu: &Második hely

en: Slot &1
hu: &Első hely

en: &Configuration
hu: &Beállítások

en: Cheat &Search...
hu: Csalás &keresése...

en: Ch&eat Code...
hu: Cs&alás kód...

en: &Language
hu: &Nyelv

en: &Memory cards...
hu: &Memória kártyák...

en: C&PU...
hu: P&rocesszor...

en: &NetPlay...
hu: &Internetes játék...

en: &Controllers...
hu: &Irányítók...

en: &Sound...
hu: &Hang...

en: &Graphics...
hu: &Kép...

en: &Plugins && Bios...
hu: &Pluginok és BIOS...

en: &Help
hu: &Súgó

en: &About...
hu: &A program névjegye...

en: Pcsxr Msg
hu: Pcsxr üzenet

en: Error Loading Symbol
hu: Hiba a szimbólum betöltése közben
