pdf2djvu 0.9.18.2 - en to pl translation catalogue (163 entries)

en:      --filter-text=COMMAND-LINE
pl:      --filter-text=LINIA-POLECEŃ

en:      --page-id-prefix=NAME
pl:      --page-id-prefix=NAZWA

en:      --page-id-template=TEMPLATE
pl:      --page-id-template=SZABLON

en:      --page-size=WxH
pl:      --page-size=SZERxWYS

en:      --page-title-template=TEMPLATE
pl:      --page-title-template=SZABLON

en:    pdf2djvu  -i <index-djvu-file>   [options] <pdf-file>
pl:    pdf2djvu -i <plik-indeksowy-djvu> [opcje] <plik-pdf>

en:    pdf2djvu [-o <output-djvu-file>] [options] <pdf-file>
pl:    pdf2djvu [-o <plik-wyjściowy-djvu>] [opcje] <plik-pdf>

en:  -d, --dpi=RESOLUTION
pl:  -d, --dpi=ROZDZIELCZOŚĆ

en:  -i, --indirect=FILE
pl:  -i, --indirect=PLIK

en:  -o, --output=FILE
pl:  -o, --output=PLIK

en: "%s" is not a valid number
pl: „%s” nie jest poprawną liczbą

en: %.3f bits/pixel; %.3f:1, %.2f%% saved, %ju bytes in, %zu bytes out
pl: %.3f bitów/piksel; %.3f:1, %.2f%% zysku, %ju bajtów wejściowych, %zu bajtów wyjściowych

note: L10N: "<command> ..."
en: %s ...
pl: %s …

en: %zu bytes out | %zu bytes out
pl[0]: %zu bajt wyjściowy
pl[1]: %zu bajty wyjściowe
pl[2]: %zu bajtów wyjściowych

en: --loss-level requires enabling --monochrome
pl: --loss-level wymaga włączenia --monochrome

note: L10N: Windows error message for E2BIG
en: Arg list too long
pl: Lista argumentów za długa

note: L10N: Windows error message for E2BIG
en: Argument list too long
pl: Lista argumentów za długa

note: L10N: Windows error message for EFAULT
en: Bad address
pl: Błędny adres

note: L10N: Windows error message for EBADF
en: Bad file descriptor
pl: Błędny deskryptor pliku

note: L10N: Windows error message for EPIPE
en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

note: L10N: Windows error message for ENOMEM
en: Cannot allocate memory
pl: Nie można przydzielić pamięci

en: Cannot find link destination
pl: Nie można odnaleźć celu łącza

note: L10N: Windows error message for EBUSY
en: Device or resource busy
pl: Urządzenie lub zasoby zajęte

note: L10N: Windows error message for ENOTEMPTY
en: Directory not empty
pl: Katalog nie jest pusty

en: Document outline too large
pl: Zbyt duży konspekt dokumentu

note: L10N: Windows error message for EDOM
en: Domain error
pl: Argument liczbowy spoza dziedziny

en: Duplicate page identifier: %s
pl: Powtórzony identyfikator strony: %s

en: Duplicate page: %d
pl: Powtórzony strona: %d

note: L10N: Windows error message for ENOEXEC
en: Exec format error
pl: Błędny format pliku wykonywalnego

en: External command "%s" failed
pl: Zewnętrzne polecenie „%s” nie powiodło się

en: External command "%s" failed with exit status %lu
pl: Zewnętrzne polecenie „%s” nie powiodło się; status wyjścia %lu

en: External command "%s" failed: %s
pl: Zewnętrzne polecenie „%s” nie powiodło się: %s

note: L10N: the latter argument is an untranslated signal name (such as "SIGSEGV")
en: External command "%s" was terminated by %s
pl: Zewnętrzne polecenie „%s” zostało przerwane przez %s

en: External command "%s" was terminated by signal %d
pl: Zewnętrzne polecenie „%s” zostało przerwane przez sygnał %d

note: L10N: Windows error message for EEXIST
en: File exists
pl: Plik istnieje

note: L10N: Windows error message for ENAMETOOLONG
en: File name too long
pl: Za długa nazwa pliku

note: L10N: Windows error message for EFBIG
en: File too large
pl: Plik zbyt duży

note: L10N: Windows error message for ENAMETOOLONG
en: Filename too long
pl: Za długa nazwa pliku

note: L10N: Windows error message for ENOSYS
en: Function not implemented
pl: Nie zaimplementowana funkcja

en: I won't write DjVu data to a terminal.
pl: Nie wypiszę danych DjVu na terminal.

note: L10N: Windows error message for EILSEQ
en: Illegal byte sequence
pl: Błędny lub niepełny znak wielobajtowy

note: L10N: Windows error message for ESEEK
en: Illegal seek
pl: Błędne przesunięcie

note: L10N: Windows error message for EXDEV
en: Improper link
pl: Błędne dowiązanie między urządzeniami

note: L10N: Windows error message for ENOTTY
en: Inappropriate I/O control operation
pl: Niewłaściwy ioctl dla urządzenia

note: L10N: Windows error message for ENOTTY
en: Inappropriate ioctl for device
pl: Niewłaściwy ioctl dla urządzenia

en: Input file is the same as output file: %s
pl: Plik wejściowy jest taki sam jak wyjściowy: %s

note: L10N: Windows error message for EIO
en: Input/output error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: Input/output error (%s)
pl: Błąd wejścia/wyjścia (%s)

en: Internal Poppler error
pl: Wewnętrzny błąd Popplera

note: L10N: Windows error message for EINTR
en: Interrupted function call
pl: Przerwane wywołanie systemowe

note: L10N: Windows error message for EINTR
en: Interrupted system call
pl: Przerwane wywołanie systemowe

note: L10N: Windows error message for EINVAL
en: Invalid argument
pl: Zły argument

note: L10N: Windows error message for EXDEV
en: Invalid cross-device link
pl: Błędne dowiązanie między urządzeniami

en: Invalid date format
pl: Błędny format daty

note: L10N: Windows error message for EILSEQ
en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
pl: Błędny lub niepełny znak wielobajtowy

en: Invalid output file name
pl: Błędna nazwa pliku wyjściowego

note: L10N: Windows error message for ESEEK
en: Invalid seek
pl: Błędne przesunięcie

note: L10N: Windows error message for EISDIR
en: Is a directory
pl: Jest katalogiem

note: L10N: Windows error message for ECHILD
en: No child processes
pl: Brak procesów potomnych

en: No input file name was specified
pl: Nie podano nazwy pliku wejściowego

note: L10N: Windows error message for ENOLOCK
en: No locks available
pl: Brak dostępnych blokad

en: No page for a bookmark
pl: Brak strony dla zakładki

en: No pages selected
pl: Nie wybrano stron

note: L10N: Windows error message for ENOSPC
en: No space left on device
pl: Brak miejsca na urządzeniu

note: L10N: Windows error message for ENODEV
en: No such device
pl: Nie ma takiego urządzenia

note: L10N: Windows error message for ENXIO
en: No such device or address
pl: Nie ma takiego urządzenia ani adresu

note: L10N: Windows error message for ENOENT
en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku ani katalogu

note: L10N: Windows error message for ESRCH
en: No such process
pl: Nie ma takiego procesu

en: No title for a bookmark
pl: Brak tytułu dla zakładki

note: L10N: Windows error message for ENOTDIR
en: Not a directory
pl: Nie jest katalogiem

note: L10N: Windows error message for ENOMEM
en: Not enough space
pl: Nie można przydzielić pamięci

note: L10N: Windows error message for EDOM
en: Numerical argument out of domain
pl: Argument liczbowy spoza dziedziny

note: L10N: Windows error message for ERANGE
en: Numerical result out of range
pl: Wynik liczbowy poza zakresem

note: L10N: Windows error message for EPERM
en: Operation not permitted
pl: Operacja niedozwolona

en: Options:
pl: Opcje:

en: PDF error
pl: Błąd pliku PDF

en: PDF feature not implemented
pl: Nie zaimplementowana funkcja PDF

en: PDF syntax error
pl: Błąd składniowy w pliku PDF

en: PDF syntax warning
pl: Ostrzeżenie o błędzie składniowym w pliku PDF

en: Page identifier cannot start with a '+' or a '-' character
pl: Identyfikator strony nie może rozpoczynać się od znaku '+' ani '-'

en: Page identifier cannot start with a '.' character or contain two consecutive '.' characters
pl: Identyfikator strony nie może rozpoczynać się od znaku '.' ani zawierać dwóch występujących po sobie znaków '.'

en: Page identifier must consist only of letters, digits, '_', '+', '-' and '.' characters
pl: Identyfikator strony może zawierać jedynie litery, cyfry oraz znaki '_', '+', '-' i '.'

en: Page identifier must end with the '.djvu' or the '.djv' extension
pl: Identyfikator strony musi kończyć się rozszerzeniem '.djvu' lub '.djv'

en: Page not found
pl: Nie znaleziono strony

note: L10N: Windows error message for EACCES
en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Poppler configuration error
pl: Błąd konfiguracji Popplera

note: L10N: Windows error message for EROFS
en: Read-only file system
pl: System plików wyłącznie do odczytu

note: L10N: Windows error message for EDEADLK
en: Resource deadlock avoided
pl: Uniknięto zakleszczenia zasobów

note: L10N: Windows error message for EBUSY
en: Resource device
pl: Urządzenie lub zasoby zajęte

note: L10N: Windows error message for EAGAIN
en: Resource temporarily unavailable
pl: Zasoby chwilowo niedostępne

note: L10N: Windows error message for ERANGE
en: Result too large
pl: Wynik liczbowy poza zakresem

en: The specified number of foreground colors is outside the allowed range: %d .. %d
pl: Podana liczba kolorów pierwszego planu jest spoza dozwolonego zakresu: %d .. %d

en: The specified resolution is outside the allowed range: %d .. %d
pl: Podana rozdzielczość jest spoza dozwolonego zakresu: %d .. %d

en: The specified subsampling ratio is outside the allowed range: %d .. %d
pl: Podany współczynnik próbkowania jest spoza dozwolonego zakresu: %d .. %d

note: L10N: Windows error message for EMLINK
en: Too many links
pl: Za dużo dowiązań

note: L10N: Windows error message for EMFILE
en: Too many open files
pl: Za dużo otwartych plików

note: L10N: Windows error message for ENFILE
en: Too many open files in system
pl: Za dużo otwartych plików w systemie

en: Unable to convert page title to UTF-8: %s
pl: Nie można przekonwertować tytułu strony na UTF-8: %s

en: Unable to format field {%s}: %s
pl: Nie można sformatować pola {%s}: %s

en: Unable to load document
pl: Nie można załadować dokumentu

en: Unable to parse XMP metadata
pl: Błąd przetwarzania metadanych XMP

en: Unable to parse command-line options
pl: Błąd przetwarzania opcji wiersza poleceń

en: Unable to parse hyperlinks options
pl: Błąd przetwarzania opcji hiperłączy

en: Unable to parse page identifier template specification
pl: Błąd przetwarzania specyfikacji szablonu identyfikatora strony

en: Unable to parse page numbers
pl: Błąd przetwarzania numerów stron

en: Unable to parse page size
pl: Błąd przetwarzania rozmiaru strony

en: Unable to parse page title template specification
pl: Błąd przetwarzania specyfikacji szablonu tytułu strony

en: Unexpected output from djvused
pl: Nieoczekiwany wynik z djvused

en: Unexpected subsampled bitmap height
pl: Nieoczekiwana wysokość podpróbkowanej bitmapy

en: Unexpected subsampled bitmap width
pl: Nieoczekiwana szerokość podpróbkowanej bitmapy

en: Unknown option
pl: Nieznana opcja

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Warning: %s
pl: Ostrzeżenie: %s

en: Warning: Ignoring duplicate page title: %s
pl: Ostrzeżenie: Powtórzony tytuł strony został zignorowany: %s

en: Warning: Unable to convert link with a JavaScript action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z akcją JavaScript

en: Warning: Unable to convert link with a hide action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z akcją ukrycia

en: Warning: Unable to convert link with a launch action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z akcją uruchamiającą

en: Warning: Unable to convert link with a multimedia action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z akcją multimedialną

en: Warning: Unable to convert link with a named action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z nazwaną akcją

en: Warning: Unable to convert link with a remote go-to action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza ze zdalną akcją idź-do

note: L10N: OCG stands for “Optional Content Group” (see PDF Reference v1.7, §4.10.1)
en: Warning: Unable to convert link with a set-OCG-state action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza z akcją ustawienia stanu grupy treści opcjonalnych

en: Warning: Unable to convert link without an action
pl: Ostrzeżenie: Nie można przekonwertować łącza bez akcji

en: Warning: Unknown link action
pl: Ostrzeżenie: Nieznana akcja łącza

en: Warning: metadata[%s] is not a valid date
pl: Ostrzeżenie: metadata[%s] nie jest poprawną datą

en: XMP metadata error
pl: Błąd w metadanych XMP

en: XMP metadata warning
pl: Ostrzeżenie o błędzie w metadanych XMP

en: adding non-raster data with `djvused`
pl: dodawanie danych nierastrowych za pomocą `djvused`

en: creating multi-page indirect document (%zu page) | creating multi-page indirect document (%zu pages)
pl[0]: tworzenie wielostronicowego dokumentu rozdzielonego (%zu strona)
pl[1]: tworzenie wielostronicowego dokumentu rozdzielonego (%zu strony)
pl[2]: tworzenie wielostronicowego dokumentu rozdzielonego (%zu stron)

en: creating new background image with `c44`
pl: tworzenie nowego obrazu tła za pomocą `c44`

en: encoding layers with `csepdjvu`
pl: kodowanie warstw za pomocą `csepdjvu`

en: encoding monochrome image with `cjb2`
pl: kodowanie obrazu monochromatycznego za pomocą `cjb2`

en: estimated resolution: %d dpi
pl: oszacowana rozdzielczość: %d dpi

en: extracting XMP metadata
pl: wyodrębnianie metadanych XMP

en: extracting annotations
pl: wyodrębnianie adnotacji

en: extracting document outline
pl: wyodrębnianie konspektu dokumentu

en: extracting document-information metadata
pl: wyodrębnianie metadanych dokumentu

en: guessed resolution: %s dpi
pl: odgadnięta rozdzielczość: %s dpi

en: image size: %dx%d
pl: wymiary obrazu: %dx%d

en: integer overflow
pl: przekroczenie zakresu liczb całkowitych

en: no such variable
pl: nie ma takiej zmiennej

en: page #%d -> #%d
pl: strona #%d -> #%d

en: pdf2djvu is intended to be run from the command prompt.
pl: pdf2djvu powinien być uruchamiany z poziomu wiersza poleceń.

en: pdf2djvu was built without GraphicsMagick; advanced color quantization is disabled.
pl: pdf2djvu zostało skompilowane bez GraphicsMagick; zaawansowana kwantyzacja kolorów jest wyłączona.

en: pdf2djvu was built without OpenMP support; multi-threading is disabled.
pl: pdf2djvu zostało skompilowane bez obsługi OpenMP; wielowątkowość jest wyłączona.

en: pdf2djvu was built without support for updating XMP.
pl: pdf2djvu zostało skompilowane bez możliwości aktualizacji metadanych XMP.

en: possibly memory allocation error
pl: prawdopodobnie błąd przydziału pamięci

en: preparing data for `csepdjvu`
pl: przygotowywanie danych dla `csepdjvu`

en: re-assembling page with `djvumake`
pl: składanie strony za pomocą `djvumake`

en: recovering image chunks with `djvuextract`
pl: wyodrębnianie urywków obrazu za pomocą `djvuextract`

en: recovering images with `djvuextract`
pl: wyodrębnianie obrazów za pomocą `djvuextract`

en: recovering text with `djvused`
pl: wyodrębnianie tekstu za pomocą `djvused`

en: rendering background image
pl: tworzenie obrazu tła

en: rendering page (1st pass)
pl: tworzenie strony (pierwszy przebieg)

en: rendering page (2nd pass)
pl: tworzenie strony (drugi przebieg)

en: setting metadata with `djvused`
pl: ustawianie metadanych za pomocą `djvused`

en: storing background image
pl: zapisywanie obrazu tła

en: storing dummy background image
pl: zapisywanie pustego obrazu tła

en: storing foreground image
pl: zapisywanie obrazu pierwszoplanowego

en: storing text layer
pl: zapisywanie warstwy tekstowej

en: type error: expected number, not string
pl: niezgodne typy: spodziewano się liczby, a nie napisu

en: type error: expected string, not number
pl: niezgodne typy: spodziewano się napisu, a nie liczby

en: unable to guess resolution
pl: nie udało się odgadnąć rozdzielczości

en: unknown maximum width
pl: nieznana maksymalna szerokość
