pdfsam - en to af translation catalogue (321 entries)

en: No PDF document has been selected
af: Geen PDF dokument was geselekteerde

en: Extract
af: Ekstrak

en: Extract pages from PDF documents.
af: Ekstrak bladsye vanaf PDF dokumente.

en: File names settings
af: Lêer name instellings

en: Extract settings
af: Ekstrak instellings

en: Output settings
af: Uitset instellings

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
af: Bladsye te ekstrak (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
af: Ongeldig bladsy reekse

en: Extract pages:
af: Ekstrek bladsye:

en: Installing theme {0}.
af: Installeer van tema {0}.

en: Started in {0}
af: Beginede in {0}

en: Closing PDFsam...
af: Sluiting PDFsam...

en: Log register
af: Log registreer

en: Copy
af: Kopieër

en: Clear
af: Duidelik

en: Select all
af: Kies alle

en: Save log
af: Stoor log

en: Select where to save the log file
af: Selekteer waar om die log lêer te stoor

en: About
af: Omtrent

en: Premium features
af: Premie funksies

en: Close
af: Toemaak

en: Subscribe to the official news feed
af: Skryf in vir die amptelike nuus voer

en: Environment
af: Omgewing

en: Java runtime path: %s
af: Java hardlooptyd pad: %s

en: JavaFX runtime version %s
af: JavaFX hardloop weergawe %s

en: Max memory {0}
af: Max geheue {0}

en: Copy to clipboard
af: Kopiëer na die klipbord

en: Support
af: Ondersteuning

en: Bug and feature requests
af: Bug en funksie versoeke

en: Documentation
af: Dokumentasie

en: Contribute
af: Bydra

en: Fork PDFsam on GitHub
af: Vurk PDFsam op GitHub

en: Translate
af: Vertaal

en: Donate
af: Skenk

en: Social
af: Sosiale

en: Follow us on Twitter
af: Volg ons op Twitter

en: Like us on Facebook
af: Soos ons op Facebook

en: Log register rows:
af: Log registreer rye:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
af: Maksimum aantal rye vertoon deur die Log registreer

en: Language:
af: Taal:

en: Set your preferred language (restart needed)
af: Stel jou voorkeur taal (herbegin benodigde)

en: Startup module:
af: Opstart module:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
af: Stel die module om oop by aansoek opstart (herbegin benodigde)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
af: Gebruik statistieke word gebruik om bevolking die modules vinnige bar aan die links met die mees gebruikte en mees onlangs gebruik modules.

en: Manually selected
af: Handmatig gekies

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
af: Stel die bestemmingsgids outomaties op die gekies PDF dokument directory

en: Clear usage statistics
af: Duidelik gebruik statistieke

en: Appearance
af: Verskyning

en: Behavior
af: Gedrag

en: Workspace
af: Werkspasie

en: Output
af: Uitset

en: Check for updates now
af: Tjek vir opdaterings nou

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
af: Kies 'n gidswaar dokumente sal gestoor en gelaai word by verstek

en: Select a directory
af: Selekteer 'n gids-

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
af: Selekteer 'n voorheen gestoorde werkruimte wat outomaties sal wees gelaai by opstart

en: Select a workspace
af: Selekteer 'n werkspasie

en: Default working directory:
af: Verstek werk gids-:

en: Load default workspace at startup:
af: Laai verstek werkspasie by opstart:

en: Dashboard
af: Paneelbord

en: Check for updates at startup
af: Tjek vir opdaterings by- opstart

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
af: Stel whether nuwe weergawe beskikbaarheid behoort wees nagegaan op opstart (herbegin benodigde)

en: Check for news at startup
af: Tjek vir nuus by opstart

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
af: Stel whether die aansoek behoort tjek vir nuus beskikbaarheid op opstart (herbegin benodigde)

en: Enabled PDF compression
af: Geaktiveer PDF kompressie

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
af: Stel whether "Compress output file" behoort wees geaktiveer deur verstek

en: Overwrite files
af: Oorskryf lêers

en: Set whether "Overwrite if already exists" should be enabled by default
af: Stel whether "Overwrite if already exists" behoort wees in gestaat stel deur verstek

en: Play alert sounds
af: Speel waarskuwing klanke

en: Turn on or off alert sounds
af: Skakel aan of uit alert klanke

en: Store passwords when saving a workspace file
af: Winkle wagwoorde by die stoor 'n werkspasie lêer

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
af: Indien 'n geïnkripteer PDF dokument het is geopen met 'n wagwoord, stoor die wagwoord in die werkruimte lêer

en: Show donation window
af: Wys skenking venster

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
af: Draai op of buite die kennisgewing een keer verskyn in 'n rukkie en vra die gebruiker om ondersteun PDFsam met 'n donasie

en: Show premium features
af: Wys premie funksies

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
af: Stel whether die aansoek behoort gaan haal en wys premium funksies beskrywing in die modules paneelbord

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
af: Vra vir 'n bevestiging wanneer die skoonmaak van die seleksie tafel

en: Set whether the application should ask for a confirmation when clearing the selection table
af: Stel of die aansoek moet vra vir bevestiging wanneer die skoonmaak van die seleksie tafel

en: Use the selected PDF document directory as output directory
af: Gebruik die geselekteerde PDF dokument directory as uitset gids

en: Save default workspace on exit
af: Stoor verstek werkruimte op uitrit

en: If a default workspace is set, save it on application exit
af: Indien 'n verstek werkruimet is stel, stoor dit op aansoek uitrit

en: Maximum number of rows mast be a positive number
af: Die maksimum aantal rye moet 'n positiewe getal wees

en: Generate high quality thumbnails (slower)
af: Genereer duimnaels van hoë gehalte (stadiger)

en: Size in px:
af: Grootte in px:

en: Library used to generate thumbnails
af: Biblioteek gebruik word om duimnaele te genereer

en: Thumbnails creator:
af: Duimnaele skepper:

en: Settings
af: Instellings

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
af: Sleep en druppel PDF lêers of directories bevattende PDF lêers

en: No PDF found
af: Geen PDF gevind

en: What's new
af: Wat is nuwe

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Geen

en: Confirm clearing
af: Bevestig duidelike

en: Do you confirm?
af: Bevestig doen jy?

en: Clear the module settings
af: Duidelike die module instellings

en: Clear the selection table
af: Duidelike die seleksie tafel

en: Open with
af: Maak oop met

en: Select the task to perform on the following files
af: Selekteer die taak om uit te voer op devolgende lêers

en: Directory not empty
af: Gids nie leeg nie

en: The selected directory is not empty
af: Die geselekteerde gids is nie leeg

en: What would you like to do in case of files with the same name?
af: Wat sou jy graag wou doen in geval van lêers met dieselfde naam?

en: Overwrite
af: Oorskryf

en: Rename
af: Hernoem

en: Skip
af: Huppel

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Don't overwrite existing file
af: Moenie die bestaande lêer oorskryf nie

en: Overwrite confirmation
af: Oorskryf bevestiging

en: A file with the given name already exists
af: 'N Lêer met die gegewe naam bestaan reeds

en: What would you like to do?
af: Wat wil jy graag doen?

en: Non existing directory
af: Nie bestaande gids

en: The selected output directory does not exist
af: Die gekose uitset gids bestaan nie

en: Do you want to create it?
af: Wil jy dit skep?

en: Subdirectories
af: Subgidse

en: Subdirectories have been found
af: Subgidse het is was gevind

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
af: Doen jy wil om voeg PDF lêers gevind in subgidse?

en: Task failed
af: Taak mislukte

en: PDFsam can try to overcome the failure
af: PDFsam kan kry om oorkom die mislukking

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
af: Dit mag resultate in PDF lêers met gedeeltelike of ontbrekende data, voortgaan elk geval?

en: Summary
af: Opsomming

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Document details
af: Dokument besonderhede

en: Invalid parameters
af: Ongeldige parameters

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
af: Insette parameters is ongeldig, oop die aansoek boodskappe vir besonderhede

en: Access denied
af: Toegang geweier

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
af: Nie in staat om toegang "{0}", asseblief maak seker jy het skryf toestemminge of oop die aansoek boodskappe vir besonderhede.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
af: Jy verrig {0} take met PDFsam, het dit gehulp?

en: Give something back
af: Gee iets terug

en: PDFsam worked hard!
af: PDFsam het hard gewerk!

en: Spread the word!
af: Versprei die woord!

en: PDFsam {0} is available for download
af: PDFsam {0} is beskikbaar vir aflaai

en: Download
af: Aflaai

en: New version available
af: Nuwe weergawe beskikbaar

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
af: Jy is hardlooping die jongste weergawe van PDFsam Basiese

en: No update
af: Geen opdater nie

en: Open
af: Oop

en: E_xit
af: U_itgang

en: _Settings
af: _Instellings

en: Application messages
af: Aansoek boodskappe

en: _Workspace
af: _Werkspasie

en: _Load
af: _Laai

en: _Save
af: _Stoor

en: Recen_ts
af: Onlan_gse

en: _Clear recents
af: _Duidelik onlangse

en: Select the workspace file to save
af: Kies die werkruimte-lêer om te stoor

en: Select the workspace to load
af: Kies die werkruimte om te laai

en: Split by bookmarks
af: Gesplete deur boekmerke

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
af: Gesplete 'n PDF dokument at geboekmerkte bladsye deur spesifiseer 'n boekmerk vlak.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
af: Kies of sleep en druppel die PDF jy wil om gesplete

en: Split settings
af: Gesplete instellings

en: Regular expression the bookmark has to match
af: Gereelde uitdrukking waarby die boekmerk moet ooreenstem

en: Split at this bookmark level:
af: Gesplete at hierdie boekmerk vlak:

en: Matching regular expression:
af: Wedstryd gereelde uitdrukking:

en: A regular expression the bookmark text has to match
af: 'N Gereelde uitdrukking die boekmerk teks moet wedstryd

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
af: Voorbeeld: gebruik .*Chapter.* om wedstryd boekmerke bevattende die woord "Chapter"

en: Invalid bookmarks level
af: Ongeldig boekmerke vlak

en: Show errors
af: Wys foute

en: Run
af: Hardloop

en: Requested
af: Aangevraagde

en: Completed
af: Voltooid

en: Failed
af: Mislukte

en: Running
af: Hardlooping

en: Running {0}%
af: Hardlooping {0}%

en: The selected PDF document is invalid
af: Die geselekteerde PDF dokument is ongeldig

en: Select the PDF file
af: Kies die PDF lêer

en: _Select PDF
af: _Selekteer PDF

en: _Clear
af: _Duidelike

en: Clear all settings
af: Duidelike alle instellings

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
af: Bladsye: {0}, PDF Weergawe: {1}

en: Loading...
af: Laaiing...

en: Document properties
af: Dokument eienskappe

en: Remove
af: Verwyder

en: Set destination
af: Stel bestemming

en: Open Folder
af: Maak Vouer Oop

en: Enter the user password
af: Betree die gebruiker wagwoord

en: Unlock
af: Ontsluit

en: Drag and drop PDF files here
af: Sleep en druppel PDF lêers hier

en: Set as range for all
af: Stel soos range vir alle

en: Move to Top
af: Beweeg tot bo

en: Move Up
af: Skuif Up

en: Move Down
af: Beweeg Af

en: Move to Bottom
af: Beweeg tot onder

en: Duplicate
af: Dupliseer

en: Size
af: Grootte

en: Modified
af: Gemodifiseerde

en: Name
af: Naam

en: Add documents to the table
af: Voeg dokumente tot die tafel

en: _Add
af: _Voeg

en: PDF list from _text/csv file
af: PDF lys vanaf _teks/csv lêer

en: Select pdf documents to load
af: Kies pdf dokumente om te laai

en: Select a text or CSV file to load
af: Kies 'n teks of CSV te laai

en: Removes selected documents
af: Verwijdert geselekteerde dokumente

en: _Remove
af: _Verwyder

en: Removes every document
af: Verwijdert elke dokument

en: C_lear all settings
af: D_uidelik alle instellings

en: Moves up selected documents
af: Skuif up geselekteerde dokumente

en: Move _Up
af: Skuif _Op

en: Moves down selected documents
af: Beweeg af geselekteerde dokumente

en: Move _Down
af: Beweeg _Af

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
af: Dubbelklik om die aantal bladsye in te stel nadat watter die taak sal skakelaar tot die volgende lêer

en: Reverse
af: Omgekeerde

en: Pages
af: Bladsye

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
af: Dubbel klik om geselekteerde bladsye in te stel (ex: 2 of 5-23 of 2,5-7,12-)

en: Page ranges
af: Bladsy ranges

en: The selected PDF file is invalid
af: Die geselekteerde PDF lêer is ongeldig

en: Select a file
af: Selekteer 'n lêer

en: The selected file must exist.
af: Die geselekteerde lêer moet bestaan.

en: Allowed extensions are {0}
af: Toegelaat uitbreidings is {0}

en: Compress output file/files
af: Comprimeren uitset lêer/lêers

en: Discard bookmarks
af: Discard boekmerke

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
af: Merk die boks as jy wil nie om behou enige boekmerk vanaf die oorspronklike PDF dokument

en: Output PDF version:
af: Uitset PDF weergawe:

en: Show advanced settings
af: Wys gevorderde instellings

en: Hide advanced settings
af: Versteek gevorderde instellings

en: Overwrite if already exists
af: Oorskryf indien bestaan alreeds

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
af: Merk die boks as jy wil hê om oorskyrf die uitset lêers indien dit reeds bestaan.

en: Version {0}
af: Weergawe {0}

en: Same as the input document
af: Dieselfde as die insette dokument

en: An existing output directory is required
af: 'N bestaande uitset gids is vereis

en: The output directory is required
af: Die uitset gids is vereis

en: Select an existing directory
af: Selekteer 'n bestaande gids

en: Select
af: Selekteer

en: Browse
af: Snuffel

en: PDF version required: {0}
af: PDF weergawe benodig: {0}

en: Prefix for the generated files names
af: Voorvoegsel vir die gegenereerde lêers name

en: Add prefix
af: Voeg voorvoegsel by

en: Generated PDF documents name prefix:
af: Gegenereerde PDF dokumente se naam voorvoegsel:

en: Prefix for the output files name.
af: Voorvoegsel vir die uitset lêers naam.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
af: Sommige spesiale sleutelwoorde word vervang met runtime-waardes.

en: Right click to add these keywords.
af: Regs kliek om hierdie sleutelwoorde te voeg.

en: Split after
af: Gesplete nadat

en: No page selected
af: Geen bladsy gekies

en: Split
af: Gesplete

en: Split a PDF document at the given page numbers.
af: Gesplete 'n PDF dokument op die gegewe bladsy nommers.

en: Every page
af: Every bladsy

en: Even pages
af: Ewe bladsye

en: Odd pages
af: Onewe bladsye

en: Split the document after the given page numbers
af: Gesplete die dokumenteer nadat die gegewe bladsy nommers

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
af: Gesplete se die PDF every "n" bladsye skep dokumente van "n" bladsye elk

en: Split after the following page numbers
af: Gesplete nadat devolgende bladsy nommers

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
af: Bladsy nommers om gesplete at (n1,n2,n3..)

en: Invalid page numbers
af: Ongeldige bladsy nommers

en: Only valid positive page numbers are allowed
af: Slegs geldige positiewe bladsy nommers word toegelaat

en: Split by every "n" pages
af: Gesplete deur every "n" bladsye

en: Number of pages
af: Aantal van bladsye

en: Invalid number of pages
af: Ongeldige aantal van bladsye

en: Checking for updates
af: Loer vir opdaterings

en: Unable to find the latest available version.
af: Nie in staat is om die jongste beskikbare weergawe vind.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
af: Nie in staat is om enige geldige PDF-lêer in die lys vind: {0}

en: Unable to load PDF list file from {0}
af: Nie in staat is om PDF lêer lys te laai vanaf {0}

en: Loading pdf documents
af: Laai tans pdf dokumente

en: Documents loaded
af: Dokumente gelaai

en: Unable to retrieve premium features description
af: Nie in staat is om te haal funksies beskrywing

en: Fetching premium modules
af: Haaling premie modules

en: Unable to retrieve premium modules
af: Nie in staat is om premie modules te haal

en: Unable to retrieve latest news
af: Nie in staat is om die jongste nuus te terugkry

en: Fetching latest news
af: Haaling jongste nuus

en: Unable to retrieve the latest news
af: Nie in staat is om jongste nuus te terugkry

en: Saving workspace data to {0}
af: Stoor werkruimte data op {0}

en: Workspace saved
af: Werkruimte stoorde

en: Requesting modules state
af: Versoek modules staat

en: Unable to save modules workspace
af: Nie in staat is om modules werkruimte te stoor

en: Unable to save workspace to {0}
af: Nie in staat is om werkruimte te stoor om {0}

en: Loading workspace from {0}
af: Laai tans werkruimte vanaf {0}

en: Workspace loaded
af: Werkruimte gelaai

en: Unable to load workspace from {0}
af: Nie in staat is om laai werkruimte vanaf {0}

en: Split by size
af: Gesplete deur grootte

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
af: Gesplete 'n PDF dokument in lêers van die gegewe grootte (roughly).

en: Set the size to split at
af: Stel die grootte in om gesplete at

en: Size must be a number
af: Grootte moet 'n nommer wees

en: Split at this size:
af: Gesplete at hierdie grootte:

en: Invalid split size
af: Ongeldige gesplete grootte

en: Alternate Mix
af: Alternatiewe Mix

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
af: Merge twee of meer PDF dokumente die neem van bladsye afwisselend in natuurlike of omgekeerde volgorde.

en: Destination file
af: Bestemmings lêer

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
af: Dubbel kliek op te rig bladsye wat jy wil om te meng (ex: 2 of 5-23 of 2,5-7,12-)

en: Select a positive integer number as pace
af: Selekteer 'n positiewe heelgetal nommer as pace

en: All pages
af: Alle bladsye

en: 90 degrees clockwise
af: 90 grade kloksgewys

en: 180 degrees clockwise
af: 180 grade kloksgewys

en: 90 degrees counterclockwise
af: 90 grade antikloksgewys

en: Rotate
af: Draaien

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
af: Dubbel kliek op stel bladsye wat jy wil om te draaien

en: Rotate
af: Roteer

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
af: Roteer die bladsye van meervoudige PDF dokumente.

en: Rotate settings
af: Draaien instellings

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
af: Dubbel kliek te stel bladsye wat jy wil om saamsmelt (ex: 2 of 5-23 of 2,5-7,12-)

en: Add a blank page if page number is odd
af: Voeg 'n leë bladsy by as die bladsynommer vreemd is

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
af: Voeg 'n leë bladsy na elke saamgevoegde dokument by indien die dokument 'n onewe aantal bladsye het

en: Add a footer
af: Voeg 'n voetskrif by

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
af: Voeg 'n bladsy footer met die naam van die lêer die bladsy behoort aan.

en: Normalize pages size
af: Normaliseer bladsye grootte

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
af: Verander die grootte van alle bladsye om dieselfde breedte as die eerste bladsy te hê.

en: Merge fields
af: Merge velde

en: Merge renaming existing fields
af: Voeg naam van bestaande velde saam

en: Flatten
af: Afplat

en: Discard forms
af: Discard vorms

en: Interactive forms (AcroForms):
af: Interaktiewe vorms (AcroForms):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
af: Wat om te doen in geval een of meer insette dokumente bevat Acro Forms

en: Retain bookmarks
af: Behou- boekmerke

en: Create one entry for each merged document
af: Skep een inskrywing vir elke saamgevoegde dokument

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
af: Behou- boekmerke as een inskrywing vir elke saamgevoegde dokument

en: Bookmarks handling:
af: Boekmerke hantering:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
af: Wat om te doen in geval een of meer insette dokumente bevat boekmerke

en: Don't generate
af: Moenie te genereer

en: Generate from file names
af: Genereer vanaf lêer naam

en: Generate from documents titles
af: Genereer vanaf dokumente- titels

en: Table of contents:
af: Tafel van inhoud:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
af: Stel indien 'n tafel van inhoud behoort wees gevoeg om die gegenereerde PDF dokument

en: Merge
af: Saamsmelt

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
af: Saamsmelt saam meervoudige PDF-dokumente of onderafdelings van hulle.

en: Merge settings
af: Saamsmelt instellings

en: File "{0}" does not exist or is invalid
af: Lêer "{0}" bestaan nie of is ongeldig

en: Valid user password provided.
af: Geldige gebruikerswagwoord verskaf.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
af: Hierdie dokument is geïnkripteer, Klik om 'n wagwoord te voorsien.

en: An error has occurred, click for more details.
af: N fout het voorgekom, klik vir meer besonderhede.

en: Security
af: Sekuriteit

en: Other
af: Ander

en: Error saving log file.
af: Fout tydens stoor log lêer.

en: File {0} saved.
af: Lêer {0} gestoor.

en: Invalid range: {0}.
af: Ongeldige reeks: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
af: Dubbelsinnige bladsy reeksdefinisie: {0}. Gebruik volgende formate: [n] of [n1-n2] of [-n] of [n-]

en: Invalid number: {0}.
af: Ongeldige nommer: {0}.
