pdfsam - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: No PDF document has been selected
ar: لم يتم تحديد أي وثيقة PDF

en: Extract
ar: استخرج

en: Extract pages from PDF documents.
ar: استخرج صفحات من وثائق PDF

en: File names settings
ar: إعدادات أسماء الملفات

en: Extract settings
ar: إعدادات الاستخراج

en: Output settings
ar: إعدادات الإخراج

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
ar: الصفحات التي سيتم استخراجها (مثال: 2 أو 5-23 أو 2، 5-7، 12-)

en: Invalid page ranges
ar: نطاقات الصفحات غير صالحة

en: Extract pages:
ar: استخراج صفحات

en: Installing theme {0}.
ar: تثبيت ثيم {0}.

en: Started in {0}
ar: إبدأ عند {0}

en: Closing PDFsam...
ar: جاري إغلاق البرنامج ...

en: Log register
ar: تسجيل السجل

en: Copy
ar: نسخ

en: Clear
ar: إزالة

en: Select all
ar: اختر الكلّ

en: Save log
ar: احفظ السجلّ

en: Select where to save the log file
ar: حدد أين تريد حفظ الملفات

en: About
ar: عَنْ التطبيق

en: Premium features
ar: مميزات العضوية المميزة

en: Close
ar: إغلاق

en: Modules
ar: وحدات

en: Subscribe to the official news feed
ar: اشترك في قناة الاخبار الرسمية

en: Environment
ar: محيط

en: Max memory {0}
ar: اقصى الذاكرة {0}

en: Copy to clipboard
ar: نسخ إلى الحافظة

en: Support
ar: دعم

en: Bug and feature requests
ar: طلبات الأخطاء والميزات

en: Documentation
ar: التّوثيق

en: Contribute
ar: مساهمة

en: Translate
ar: ترجمة

en: Donate
ar: تبرّع

en: Follow us on Twitter
ar: تابعنا عبر التويتر

en: Like us on Facebook
ar: اعجب بصفحتنا على الفيسبوك

en: Language:
ar: اللُّغة:

en: Set your preferred language (restart needed)
ar: حدد تفضيلات اللغة (يحتاج إعادة تشغيل)

en: Keywords
ar: كلمات مفتاحية

en: Split
ar: تقسيم

en: Invalid split size
ar: حجم تقسيم غير صالح

en: Rotate
ar: دوران

en: Merge
ar: دمج
