pdfsam - en to bg translation catalogue (329 entries)

en: No PDF document has been selected
bg: Няма избран pdf документ

en: Extract
bg: Извличане

en: Extract pages from PDF documents.
bg: Извличане на отделни страници от PDF документи.

en: File names settings
bg: Настройки за файловите имена

en: Extract settings
bg: Настройки за извличането

en: Output settings
bg: Настройки за резултата

en: Pages to extract (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bg: Номера на страници (напр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12-)

en: Invalid page ranges
bg: Грешка в диапазона от номера

en: Extract pages:
bg: Страници за извличане:

en: Installing theme {0}.
bg: Инсталиране на тема {0}

en: Started in {0}
bg: Начало в {0}

en: Closing PDFsam...
bg: Приключване...

en: Log register
bg: Регистър

en: Copy
bg: Копиране

en: Clear
bg: Изчисти

en: Select all
bg: Избери всички

en: Save log
bg: Запазване на лога

en: Select where to save the log file
bg: Посочете място за запис на дневника

en: About
bg: Относно

en: Premium features
bg: Платени функции

en: Close
bg: Затвори

en: Modules
bg: Модули

en: Subscribe to the official news feed
bg: Абонамент за новини

en: Environment
bg: Среда

en: Vendor: %s
bg: Доставчик: %s

en: Java runtime path: %s
bg: Път към Java инсталация: %s

en: JavaFX runtime version %s
bg: Java FX версия %s

en: Max memory {0}
bg: Максимална памет {0}

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в буферната памет

en: Support
bg: Поддръжка

en: Bug and feature requests
bg: Заяви  функция/бъг

en: Documentation
bg: Документация

en: Contribute
bg: Съдействие

en: Fork PDFsam on GitHub
bg: следи PDFsam в GitHub

en: Translate
bg: Превод

en: Donate
bg: Дарете

en: Social
bg: Социални

en: Follow us on Twitter
bg: Последвайте ни в Twitter

en: Like us on Facebook
bg: Харейсайте ни във Facebook

en: Log register rows:
bg: Редове от дневника:

en: Maximum number of rows displayed by the Log register
bg: Максимален брой редове показвани в дневника

en: Language:
bg: Език:

en: Set your preferred language (restart needed)
bg: Задаване на предпочитан език (изисква рестарт)

en: Startup module:
bg: Начален модул:

en: Set the module to open at application startup (restart needed)
bg: Задаване кой модул се отваря при стартиране на програмата (изисква рестарт)

en: Usage statistics are used to populate the modules quick bar on the left with the most used and most recently used modules.
bg: Данните за употребата се използват за запълване на лентата за бърз достъп отляво с най-често и най-скоро използваните модули.

en: Manually selected
bg: Селектирани

en: Automatically set the destination directory to the selected PDF document directory
bg: Автоматично избиране за запис директорията на избрания PDF документ

en: Clear usage statistics
bg: Изчист. данни за употреба

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Behavior
bg: Режим

en: Workspace
bg: Работно пространство

en: Output
bg: Изходни данни

en: Check for updates now
bg: Проверка за обновления

en: Select a directory where documents will be saved and loaded by default
bg: Изберете директория по подразбиране за запис и четене

en: Select a directory
bg: Изберете папка

en: Select a previously saved workspace that will be automatically loaded at startup
bg: Изберете предварително запазено работно пространство за  автоматично зареждане

en: Select a workspace
bg: Изберете работно пространство

en: Default working directory:
bg: Работна директория по подразбиране

en: Load default workspace at startup:
bg: Зареди работното пространство при стартиране

en: Dashboard
bg: Табло

en: Check for updates at startup
bg: Проверка за обновявания при стартиране

en: Set whether new version availability should be checked on startup (restart needed)
bg: Задава дали да се проверява за нови версии при стартиране (изисква рестарт)

en: Check for news at startup
bg: Проверка за актуализации при стартиране

en: Set whether the application should check for news availability on startup (restart needed)
bg: Приложението да проверява ли за новини от сайта при стартиране (настройката изисква рестарт)

en: Enabled PDF compression
bg: Включване на PDF компресиране

en: Set whether "Compress output file" should be enabled by default
bg: Компресирането на изходните файлове да бъде установено по подразбиране

en: Overwrite files
bg: Презаписване на файловете

en: Set whether "Overwrite if already exists" should be enabled by default
bg: Включете опцията, ако искате презаписването на съществуващи файлове да се извършва по подразбиране.

en: Play alert sounds
bg: Звукови предупреждения

en: Turn on or off alert sounds
bg: Включване/изключване на предупредителни звуци

en: Store passwords when saving a workspace file
bg: Запис на паролите заедно с работоното пространство

en: If an encrypted PDF document has been opened with a password, save the password in the workspace file
bg: Запазване на паролата за отваряне на шифрован pdf във файла на работното пространство

en: Show donation window
bg: Показване на прозореца за дарения

en: Turn on or off the notification appearing once in a while and asking the user to support PDFsam with a donation
bg: Включване/изключване на прозореца който се появява от време на време да моли да подкрепите с дарение PDFsam

en: Show premium features
bg: Показване на платени функции

en: Set whether the application should fetch and show premium features description in the modules dashboard
bg: Задава дали приложението да изтегля и показва описания на платени функции в таблото с модулите

en: Ask for a confirmation when clearing the selection table
bg: Питане за потвърждение при изтриване на таблицата

en: Set whether the application should ask for a confirmation when clearing the selection table
bg: Включете опцията, ако искате приложението да пита преди изтриване на таблицата за избор

en: Use the selected PDF document directory as output directory
bg: Използване на папката на избрания pdf документ като изходна папка за програмата

en: Save default workspace on exit
bg: Запазване на работната среда при изход

en: If a default workspace is set, save it on application exit
bg: При изход от програмата да се запазва работното пространство, ако е създадено.

en: Maximum number of rows mast be a positive number
bg: Максималният брой редове трябва да е положително число

en: Generate high quality thumbnails (slower)
bg: Генериране на HD миниатюри (бавно)

en: Size in px:
bg: Размер в пиксели:

en: Library used to generate thumbnails
bg: Библиотека за създаване на миниатюри

en: Thumbnails creator:
bg: Автор на миниатюри:

en: Settings
bg: Настройки

en: Drag and drop PDF files or directories containing PDF files
bg: Провлачете с мишката pdf файлове или цели папки

en: No PDF found
bg: Няма открит PDF

en: What's new
bg: Какво ново

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Confirm clearing
bg: Потвърдете изчистването

en: Do you confirm?
bg: Потвърждавате ли?

en: Clear the module settings
bg: Изчистване на настройките на модула

en: Clear the selection table
bg: Изчистване на избраната таблица

en: Open with
bg: Отваряне с

en: Select the task to perform on the following files
bg: Изберете задачата, която да се приложи към следните файлове

en: Directory not empty
bg: Папката не е празна

en: The selected directory is not empty
bg: Избраната папка не е празна

en: What would you like to do in case of files with the same name?
bg: Какво да се прави ако има файлове с еднакви имена?

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Skip
bg: Пропускане

en: Cancel
bg: Отказ

en: Don't overwrite existing file
bg: Да не се празписва върху съществуващи файлове

en: Overwrite confirmation
bg: Потвърждение за презапис

en: A file with the given name already exists
bg: Файл с това име вече съществува

en: What would you like to do?
bg: Какво искате да направите?

en: Non existing directory
bg: Несъществуваща папка

en: The selected output directory does not exist
bg: Избраната изходна папка не съществува

en: Do you want to create it?
bg: Искате ли да бъде създадена?

en: Subdirectories
bg: Поддиректории

en: Subdirectories have been found
bg: Има намерени поддиректо

en: Do you want to add PDF files found in subdirectories?
bg: Искате ли да добавите pdf файлове от под-директориите?

en: Task failed
bg: Задачата пропадна

en: PDFsam can try to overcome the failure
bg: PDFsam ще опита да оправи проблема

en: It may result in PDF files with partial or missing data, proceed anyway?
bg: Това е възможно да доведе до pdf файлове с липсващи данни. Продължаване?

en: Summary
bg: обобщение

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Document details
bg: Подробности за документа

en: Invalid parameters
bg: Невалидни параметри

en: Input parameters are invalid, open the application messages for details.
bg: Входните параметри са невалидни, вижте съобщенията от приложението за подробности.

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Unable to access "{0}", please make sure you have write permissions or open the application messages for details.
bg: Невъзможен е достъпът до "{0}", моля вижте дали имате разрешения за запис или проверете съобщенията на приложението за подробности.

en: You performed {0} tasks with PDFsam, did it help?
bg: Ползва ли сте {0} пъти PDFsam, беше ли ви тази програма от полза?

en: Give something back
bg: Дайте нещо

en: PDFsam worked hard!
bg: PDFsam се потруди здраво!

en: Spread the word!
bg: Разкажете за нас!

en: PDFsam {0} is available for download
bg: PDFsam {0} може да бъде изтеглена

en: Download
bg: Изтегляне

en: New version available
bg: Има нова версия

en: You are running the latest version of PDFsam Basic
bg: Използваната версия е последната на PDFsam Basic

en: No update
bg: Няма обновявания

en: Open
bg: Отвoри

en: E_xit
bg: Изход

en: _Settings
bg: Настройки

en: Application messages
bg: Съобщения на приложението

en: _Modules
bg: Модули

en: _Workspace
bg: _Работно пространство

en: _Load
bg: Зареждане

en: _Save
bg: Запис

en: Recen_ts
bg: После_дни

en: _Clear recents
bg: Из_чистване на последните

en: Select the workspace file to save
bg: Изберете файл за работното пространство

en: Select the workspace to load
bg: Изберете работно пространство

en: Split by bookmarks
bg: Разделяне по отбелязки

en: Split a PDF document at bookmarked pages by specifying a bookmark level.
bg: Разделяне на PDF документ при включените в отбелязките страници на дадено ниво на отбелязките.

en: Select or drag and drop the PDF you want to split
bg: Изберете и провлачете с мишката pdf файловете, които искате да разделите

en: Split settings
bg: Настройки за разделяне

en: Regular expression the bookmark has to match
bg: Регулярен израз който да разпознава отбелязката

en: Split at this bookmark level:
bg: Разделяне при това ниво на отбелязки:

en: Matching regular expression:
bg: REGEX израз:

en: A regular expression the bookmark text has to match
bg: Текстът на отбелязките трябва да отговаря на този регулярен израз.

en: Example: use .*Chapter.* to match bookmarks containing the word "Chapter"
bg: Пример: изразът .*Глава.* намира отбелязките, съдържащи думата "Глава"

en: Invalid bookmarks level
bg: Невалидно ниво на отметки

en: Show errors
bg: Показване на грешки

en: Run
bg: Стартирай

en: Requested
bg: Поискан

en: Completed
bg: Завършено

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Running
bg: Изпълняване

en: Running {0}%
bg: Готово на {0}%

en: The selected PDF document is invalid
bg: Избраният PDF документ е невалиден

en: Select the PDF file
bg: Изберете PDF файл

en: _Select PDF
bg: _Избор на pdf

en: _Clear
bg: _Изчисти

en: Clear all settings
bg: Изчистване на всички настройки

en: Pages: {0}, PDF Version: {1}
bg: Страници: {0}, версия на PDF: {1}

en: Loading...
bg: Зарежда се...

en: Document properties
bg: Свойства на документа

en: Remove
bg: Премахване

en: Set destination
bg: Задайте дестинация

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Enter the user password
bg: Въведете парола

en: Unlock
bg: Отключване

en: Drag and drop PDF files here
bg: Завлачете и пуснете тук PDF файловете

en: Set as range for all
bg: Задайте обхвата за всички

en: Move to Top
bg: Премести нагоре

en: Move Up
bg: Премести нагоре

en: Move Down
bg: Премести надолу

en: Move to Bottom
bg: Премести надолу

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Size
bg: Размер

en: Modified
bg: Последна промяна

en: Name
bg: Име

en: Add documents to the table
bg: Добавяне на документи в таблицата

en: _Add
bg: _Добавяне

en: PDF list from _text/csv file
bg: Списък с pdf файлове от текстов файл (txt или csv)

en: Select pdf documents to load
bg: Изберете pdf файловете които да се заредят

en: Select a text or CSV file to load
bg: Изберете текстов или csv файл за зареждане

en: Removes selected documents
bg: Премахване на избраните документи

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Removes every document
bg: Премахване на всички документи

en: C_lear all settings
bg: Изчистване на всички настройки

en: Moves up selected documents
bg: Преместване нагоре на избраните документи

en: Move _Up
bg: Премести на_горе

en: Moves down selected documents
bg: Преместване надолу на избраните документи

en: Move _Down
bg: Премести на_долу

en: Pace
bg: Скорост

en: Double click to set the number of pages after which the task will switch to the next file
bg: Кликнете двойно за да зададете брой страници, след които процесът ще премине към следващия файл.

en: Reverse
bg: Обръщане

en: Pages
bg: Страници

en: Double click to set selected pages (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bg: Кликнете два пъти за да изберете страниците (напр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12-)

en: Page ranges
bg: Обхват страници

en: The selected PDF file is invalid
bg: Избраният pdf файл не е валиден

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: The selected file must exist.
bg: Избраният файл трябва да съществува.

en: Allowed extensions are {0}
bg: Позволените окончания са {0}

en: Compress output file/files
bg: Компресирай изходните файл/ове/

en: Discard bookmarks
bg: Премахване на отбелязките

en: Tick the box if you don't want to retain any bookmark from the original PDF document
bg: В случай че не искате да запазите отбелязките от оригиналния PDF документ

en: Output PDF version:
bg: Версия на изходния pdf:

en: Show advanced settings
bg: Показване на допълнителни настройки

en: Hide advanced settings
bg: Скриване на допълнителните настройки

en: Overwrite if already exists
bg: Презапис ако съществува

en: Tick the box if you want to overwrite the output files if they already exist.
bg: Кликнете кутийката, ако искате да се презаписват изходните файлове.

en: Version {0}
bg: Версия {0}

en: Same as the input document
bg: Същата като на входния документ

en: An existing output directory is required
bg: Изисква се изходната папка да съществува

en: The output directory is required
bg: Изисква се папка за изходните документи

en: Select an existing directory
bg: Изберете съществуваща папка

en: Select
bg: Избор

en: Browse
bg: Разглеждане

en: PDF version required: {0}
bg: Изисква се версия на pdf {0}

en: Prefix for the generated files names
bg: Представка за имената на създаваните файлове

en: Add prefix
bg: Добавяне в представката

en: Generated PDF documents name prefix:
bg: Представка за създаваните документи:

en: Prefix for the output files name.
bg: С това ще започват имената на изходните файлове.

en: Some special keywords are replaced with runtime values.
bg: Някои запазени думи се заместват със стойности при изпълнение.

en: Right click to add these keywords.
bg: Тези думи се добавят с дясно щракване.

en: Split after
bg: Разделяне след

en: No page selected
bg: Няма избрана страница

en: Split
bg: Разделяне

en: Split a PDF document at the given page numbers.
bg: Разделяне на PDF документ по дадени номера на страници.

en: Every page
bg: Всяка страница

en: Even pages
bg: Четните страници

en: Odd pages
bg: Нечетните страници

en: Split the document after the given page numbers
bg: Разделяне на документа след страниците с дадените номера

en: Splits the PDF every "n" pages creating documents of "n" pages each
bg: Разделяне на файла на всяка N-та страница, получавайки документи от по N страници.

en: Split after the following page numbers
bg: Разделяне след следните номера на страници

en: Page numbers to split at (n1,n2,n3..)
bg: Номера на страници (n1,n2,n3..)

en: Invalid page numbers
bg: Недопустими номера на страници

en: Only valid positive page numbers are allowed
bg: Позволени са само съществуващи, положителни номера на страници

en: Split by every "n" pages
bg: Разбиване на всеки N страници

en: Number of pages
bg: Брой страници

en: Invalid number of pages
bg: Недопустим брой страници

en: Checking for updates
bg: Проверка за актуализации

en: Unable to find the latest available version.
bg: Невъзможна е проверката за последна версия.

en: Unable to find any valid PDF file in the list: {0}
bg: Невъзможно е откриването на валиден pdf файл този списък: {0}

en: Unable to load PDF list file from {0}
bg: Неуспешно зареждането на списък с pdf файлове от {0}

en: Loading pdf documents
bg: Зареждане на pdf документи

en: Documents loaded
bg: Документите бяха заредени

en: Unable to retrieve premium features description
bg: Невъзможно е изтеглянето на описанието за платените функции

en: Fetching premium modules
bg: Извличане на премиум модулите

en: Unable to retrieve premium modules
bg: Невъзможно е изтеглянето на платените модули

en: Unable to retrieve latest news
bg: Невъзможно е изтеглянето на последните новини

en: Fetching latest news
bg: Извличане на последните новини

en: Unable to retrieve the latest news
bg: Невъзможно е извличането на последните новини

en: Saving workspace data to {0}
bg: Запазване на работното пространство в {0}

en: Workspace saved
bg: Работното пространство е запазено

en: Requesting modules state
bg: Изискване състоянието на модулите

en: Unable to save modules workspace
bg: Невъзможно е запазването на работното пространство на модулите

en: Unable to save workspace to {0}
bg: Невъзможно е запазването на работното пространство  в {0}

en: Loading workspace from {0}
bg: Зареждане на работното пространство от {0}

en: Workspace loaded
bg: Работното пространство е заредено

en: Unable to load workspace from {0}
bg: Невъзможно е зареждането на работното пространство от {0}

en: Split by size
bg: Разделяне по размер

en: Split a PDF document in files of the given size (roughly).
bg: Разделяне на PDF документ на файлове с даден размер (приблизително).

en: Megabytes
bg: Мегабайти

en: Kilobytes
bg: Килобайти

en: Set the size to split at
bg: Размер на желаните файлове

en: Size must be a number
bg: Размерът трябва да е число

en: Split at this size:
bg: Разделяне по този размер:

en: Invalid split size
bg: Невалиден размер за разделяне

en: Alternate Mix
bg: Смесване с редуване

en: Merge two or more PDF documents taking pages alternately in natural or reverse order.
bg: Сливане на два или повече PDF документа с редуване от кой се взема всяка страница, в нормален или обратен ред.

en: Destination file
bg: Изходен файл

en: Double click to set pages you want to mix (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bg: Кликнете двойно за да зададете кои страници искате да миксирате (напр.2 или 5-23 или 2,5-7,12-)

en: Select a positive integer number as pace
bg: Задайте положително цяло число за скорост

en: All pages
bg: Всички страници

en: 90 degrees clockwise
bg: 90 градуса по часовниковата

en: 180 degrees clockwise
bg: 180 градуса

en: 90 degrees counterclockwise
bg: 90 градуса обратно на часовниковата

en: Rotate
bg: Завъртане на

en: Double click to set pages you want to rotate (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bg: С двойно щракване се задават отделни страници за завъртане (напр: 2 или 5-23 или 2,5-7,12-)

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Rotate the pages of multiple PDF documents.
bg: Завъртане на страници в множество PDF документи.

en: Rotate settings
bg: Настройки за завъртането

en: Double click to set pages you want to merge (ex: 2 or 5-23 or 2,5-7,12-)
bg: Кликнете 2 пъти за да зададете страниците, които искате да обедините (напр. 2 или 5-23 или 2, 5-7, 12-)

en: Add a blank page if page number is odd
bg: Добавяне на празна страница след нечетен брой

en: Adds a blank page after each merged document if the document has an odd number of pages
bg: Празна страница ще бъде добавена след всеки сливан документ ако той има нечетен брой страници

en: Add a footer
bg: Добавяне на долен колонтитул

en: Adds a page footer with the name of the file the page belonged to.
bg: Добавяне на дъното на всяка страница името на файла от който е дошла.

en: Normalize pages size
bg: Уеднаквяване на размера на страниците

en: Resizes all pages to have the same width as the first page.
bg: Променяне на всички страници до размера на първата страница.

en: Merge fields
bg: Обединяване на полета

en: Merge renaming existing fields
bg: Обединяване на останалите съществуващи полета

en: Flatten
bg: Изглаждане

en: Discard forms
bg: Отхвърляне на формите

en: Interactive forms (AcroForms):
bg: Интерактивни форми (AcroForms):

en: What to do in case one or more input documents contain Acro Forms
bg: Какво да се прави в случай, че един или повече документи съдържат Acro форми

en: Retain bookmarks
bg: Запазване на отбелязките

en: Create one entry for each merged document
bg: Създаване по една отбелязка за всеки включен документ

en: Retain bookmarks as one entry for each merged document
bg: Създаване по един елемент с отбелязките на всеки включен документ

en: Bookmarks handling:
bg: Обработка на отбелязки:

en: What to do in case one or more input documents contain bookmarks
bg: Какво да се прави ако един или повече от входните документи съдържат отбелязки

en: Don't generate
bg: Да не се създава

en: Generate from file names
bg: Съставяне от имената на файловете

en: Generate from documents titles
bg: Съставяне от заглавията на документите

en: Table of contents:
bg: Съдържание:

en: Set if a table of contents should be added to the generated PDF document
bg: Задаване дали да се добави съдържание към създавания PDF документ

en: Merge
bg: Сливане

en: Merge together multiple PDF documents or subsections of them.
bg: Сливане на няколко PDF документа или на части от тях.

en: Merge settings
bg: Настройки на сливането

en: File "{0}" does not exist or is invalid
bg: Файлът "{0}" не съществува или е невалиден

en: Valid user password provided.
bg: Предоставена е валидна потребителска парола.

en: This document is encrypted, click to provide a password.
bg: Този документ е шифрован, кликнете за да въведете парола.

en: An error has occurred, click for more details.
bg: Възникна грешка, кликнете за повече подробности.

en: Security
bg: Защита

en: Other
bg: Друго

en: Roundish
bg: Закръглено

en: Directories
bg: Папки

en: Error saving log file.
bg: Грешка при запазването на лог-файла.

en: File {0} saved.
bg: Файлът {0} е записан.

en: Invalid range: {0}.
bg: Невалиден диапазон: {0}.

en: Ambiguous page range definition: {0}. Use following formats: [n] or [n1-n2] or [-n] or [n-]
bg: Двусмислено задаване на диапазон от страници: {0}. Допустими са следните формати: [n] или [n1-n2] или [-n] или [n-]

en: Invalid number: {0}.
bg: Невалидно число: {0}.
